Degradatie dames Red Stars Eremetaal voor zwemmers Merselose Ruiterdagen een succes Poels klimt met de besten Emile Cox wint cross in Stein De Rooyse Wissel schenkt judomatten Niets! Boek bestellen? PEEL EN MAAS PC Nobel PDV De Maasvogels PEEL EN MAAS Woensdag 29 april 2009 - Pagina 28 Standen tafeltennis Tennisclub Venray Motorcrossers De Peelrunners www.rooynet.nl www.vandenmunckhof.nl Wat gebeurt er als U niet adverteert ATV Venray PDV De Zwaluw PC De Jumpers DC De Piëlhaas De tafeltennisdames van Summa/Red Stars zijn op de slot dag van de competitie gedegra deerd naar de tweede divisie. De Venrayse dames wonnen de uitwedstrijd tegen Hotak'68 in Hoo- gerheide met 4-6, maar dat was niet voldoende voor handhaving. Red Stars eindigde op een gedeelde vier de plaats met SAR'72, maar omdat SAR'72 in de onderlinge wedstrijden beter was, blijft die ploeg in de eerste divisie. De tafeltennisdames speelden opnieuw een marathonpartij met spannende partijen. Ellen Ras speelde een puike wedstrijd en wist al haar enkelpartijen winnend af te sluiten. Samen met Annika Schmidt wist ze ook het dubbelspel naar Red Stars te halen. Ook Annika Schmidt speelde sterk en wist twee enkelspelen win nend af te sluiten en dus waren er zes punten gescoord. Invalster Justine Janssen speelde aanmerkelijk beter als de vorige wedstrijd, maar helaas kon ze geen partij te winnen. De tafeltennisheren van Red Stars verloren in de tweede divisie met 6-4 de uitwedstrijd tegen Bijmaat uit Huis- sen. Patrick Zwiers en Frank van der Vleuten wonnen beiden twee enkel spelen. In de eindrangschikking is Red Stars tweede geworden. Komende weekend worden in Schiedam de Nederlandse jeugdkam pioenschappen gespeeld voor A- en B-licenties met uit Venray op zater dag zeven deelnemers: Tom en Max Thijssen, Raoul Helmes, Matthian Vaes, Judith Stoef, Lynn Martens en Annika Jenniskens. Op de zondag speelt Britt Houwen bij A-licenties mee. Eindstand dames divisie groep 1 1) Hilversum 2) SKF 2 3) Scylla 4) Sar'72 5) Summa/Red Stars 6) Hotak'68 Red Stars 1e 10-64 10-58 10-51 10-45 10-45 10-37 Eindstand heren Red Stars 2e divi sie groep 3 1) AA-Drink/FVT 2 10-68 2) Summa/Red Stars 10-58 3) Ilac 10-57 4) Bijmaat 10-50 5) Wanzl/Belcrum 10-39 6) SVE 10-28 Sportnieuws -info Afgelopen vrijdag vertrokken elf zwemmers/sters van Manta Bergen, Spio Venray, en BZ en PC Boxmeer naar Luxemburg om daar in het weekend deel te nemen aan een internationale wedstrijd in Ettelbruck. Deze wedstrijd werd georganiseerd in de thuishaven van de Luxemburgse zwemtopper, de 16 jarige Raphaël Stacchiotti, die bij de laatste Olympi sche Spelen uitkwam voor Luxem- Wielrenner Wout Poels (Vacan- soleil) uit Blitterswijck heeft zijn eer ste grote Pro-Tour-wedstrijd verreden: de Waals Pijl in de Belgische Ardennen met maar liefst drie keer de beklim ming van de beruchte muur van Huy. Een wedstrijd op het hoogste niveau met de beste profs ter wereld aan de start. Wout Poels was op een na de jongste deelnemer. Voor de start was hij wel wel wat zenuwachtig, maar hij voelde zich goed en zijn benen waren oké. Bij de start ging het goed en na 67 kilometer ging de groep voor de eerste keer over de muur van Huy. Emile Cox uit Wanssum heeft in Stein de eerste race om het kampioenschap in de klasse MX3 gewonnen. In de eerste manche kwam Cox goed uit de startblokken en kon als derde de eerste bocht insteken.Al snel kon hij doorstoten naar een tweede stek. Enkele ronden bekeek de motor crosser uit Wanssum de rijstijl van de leider en zijn lijnen op het circuit om op het juiste moment de kopman te passeren. De eerste poging mislukte, maar bij de tweede keer verraste hij de leider om zo de koppositie over te burg Zaterdag behaalde Geoff Ebs- kamp in de directe finale goud op de 200 meter vrije slag in een tijd van 2.03.59. Ook Kimberley Teunissen zette een mooie tijd neer van 2.16.64 in deze race een persoonlijk record met een verbetering van maar liefst negen seconden. Deze tijd is goed voor een plaatsing voor de Limburgse kampioenschappen in mei. Verder plaatsten Kimberley Teunissen, Deni- se Peeters, Nick Wientjens en Geoff Ebskamp zich voor de finale van zon- Een korte, maar supersteile klim. Poels klom met de eersten naar boven. Hij lag zelfs vooraan. Ook bij de tweede beklimming was de snelle klimmer uit Blitterswijck weer voor in de groep te vinden. "Ik kon me de eerste twee keer goed van voren houden, draaide met de eerste tien de klim op. Het was flink dringen en voor mijn plekje vechten", aldus Poels. Met nog 30 kilo meter voor de wielen, de finale was in volle gang, ging de kaars van de jonge wielrenner uit. "Natuurlijk erg jammer, maar ik ben niet helemaal ontevreden over deze koers", aldus Poels. nemen. Emile Cox liet zich in het res tant van de eerste manche niet meer verrassen en vergrootte het gat met de concurrentie tot meer dan tien secon den. In de tweede manche schoof Cox, gestart op een vijfde plaats, al snel door naar de tweede plaats. Op het moment dat de leider in de derde ronde een schuiver maakte, pakte Cox opnieuw de koppositie om die niet meer af te staan. Door een aantal tech nische wijzigingen kon hij de motor niet snel genoeg om de hoek krijgen en dat kostte tijd. In een close finish ging hij uiteindelijk toch als eerste over de meet. Met twee zeges is Cox dagmiddag. Waar Geoff Ebskamp en Denise Peeters goud behaalden op de 100 m vlinderslag, behaalde Kimber- ley Teunissen brons op deze afstand. Nick Wientjens behaalde brons op de 100m schoolslag. Voor de jongste telg Naomi Euwes 1997 was het een grote ervaring om uit te mogen komen in een internationale wedstrijd. Er zijn in dit weekend vele persoonlijke record gezwommen die ook goed waren voor een plaatsing op de Limburgse kampi oenschappen in Kerkrade in mei. De jeugdrijders waren te gast in Den Hout, waar MC de Dreef uit Don gen een wedstrijd organiseerde. Op een stuk land, welk beschikbaar was gesteld, was een prachtige baan gecre- eerd die er perfect bij lag. Ook de club had alles tot de puntjes geregeld en niets werd aan het toeval overgelaten. De wedstrijd werd verreden onder een strak blauwe hemel en ondanks dat er een strakke wind waaide over het circuit was het toch nog een aan gename temperatuur. Voor deze wed strijd hadden zich 241 rijders aange meld die fel streden voor een beker. Bij de 65 versnellingen grote wielen eiste Tino Broere de 11e plek op door in de manche beslag te leggen op een 12e en een 11e stek. Een 8e stek bij de 85 kleine wielen A kwam in handen van Bart Pijpers, na een verbeten strijd wist hij de manches op een 11e stek een 8e plaats. Jules Deenen ging mee in de strijd en reed een sterke manche om op een 9e en een 10e plek te worden afgevlagd wat hem een 9e plaats opleverde in het dagklassement. Bij de 85 grote wielen wist Jeremy de Vink de manches op een 13e en een 11e plek af te sluiten en eiste een 12e plaats op in het alge mene klassement. Bij de MX 2 jeugd eindigde Maud Hubers op een 32e en een 34e stek en wist een 34e plaats op haar naam te schrijven, terwijl Maik Hubers de 34e en de 33e man werd in een 35e plek veilig stelde. Was het gisteren nog mooi weer, op de Zon dag was het regenachtig weer en zou het grauw uit, later werd het droog maar de lucht bleef zwaar bewolkt en het zonnetje liet verstek gaan. Maar de regen kwam de baan en het ren nerskwartier ten goede, welk nu er ook perfect bij lag. Zoals we gewent zijn van de MC de Dreef was alles tot in de puntjes verzorgd en werd niets aan het toeval overgelaten. Voor deze wedstrijd hadden zich 209 rijders aangemeld en het geheel kreeg een Internationaal tintje doordat er enkele Duitse rijders zich hadden aangemeld. Bij de MX 2 senioren was er pech in de 1e manche voor Han de Lange, hij moest de strijd opgeven op een 26e plek. Bij de MX 2 junioren kwam de 22e plek op naam te staan van Jan Kuenen die de manches op als 25e en als 20e afsloot en werd René Hubers op een 23e en een 25e stek afgevlagd wat hem een 24e plaats opleverden in het dagklassement. Komend weekend heeft de jeugd vrij en is er een Natio nale wedstrijd in Eersel. De Nordic walker kunnen op zater dag 2 mei vanaf 9.00 uur in de Scha- dijker bossen aan de slag. Parkeer plaats aan de Bergsteeg. Iedereen is welkom dus kom gerust een keer mee doen. Dinsdag baantraining van 19.00 tot 20.30 uur, Kastiëlse Baan. Donder dag training op de baan van 19.00 tot 20.30 uur. Zaterdag damestraining van 9.00 tot 10.00 uur, Kastiëlse Baan. Zaterdagmiddag afwisselende bostrai- ning van 16.00 tot 17.30 uur, verzame len bij de parkeerplaats in de Schadij- ker Bossen. Agenda: 30-4 Venlo Oranjeloop 11.00 uur; 3-5 Weert IJzerenman volkslopen 10.00 uur; 10-5 Visé Maas marathon 9.10 uur. Wedstrijduitslagen staan oo www.oeelrunners.nl Wout Poels aan de start bij de Waalse Pijl. Thema Venrayse Monumenten: De Martiene Plats, Merselo HET DIGITAAL. 6EHEUEEIU UAfU UEfURAV beproefd: dressuur, springen en een crosscountry. De sport spreekt voor zich maar de inzet en de entourage maken het compleet. Op het hoofd terrein heeft u overzicht en krijgt u van alle disciplines een goede indruk. Hier ziet u hoe ruiters en amazones zich voorbereiden op de crosscoun try, een parcour van vaste 'natuurlijke' hindernissen verreden door de bos sen en over de landerijen. U ziet hier de start en de finish. Er is vermaak voor de kinderen: ezeltje rijden, kin derboerderij De Loi uit Wellerlooi en een springkussen. En terwijl u geniet van koffie met vlaai kunt u de water bak zien, één van de hinderniscombi naties, alle deelnemers moeten deze passeren met of zonder een nat pak. U kunt de hindernissen in de cross van dichtbij aanschouwen door de cross in te lopen. De samengestelde wedstrijd werd vaak vergeleken met de military. Er is de laatste jaren echter veel veran derd, vooral de veiligheid voor ruiter en paard. Een spannende tak van de paardensport waarbij een crosspar- cours door het bos en over landerijen wordt verreden met vaste hindernis sen. Het vergt veel training en een hele goede vertrouwensrelatie tussen ruiter en paard. Tijdens de wedstrijd doet een combinatie mee aan drie dis ciplines. De dressuur, tevens de basis, een springparcours en dan het hoog tepunt de crosscountry. Alles staat onder toezicht van een veterinair team, paardenclinic Heyerhoeve. Alle deelnemers doen mee in hun eigen categorie. Zo komen er ook pony's naar dit evenement. De z-(zwaar) com- binaties bij de pony's doen niet onder voor een middelzwaar parcours bij de paarden. De wedstrijd trekt veelbelo vende en succesvolle internationale combinaties. Aan de organisatie van zo'n evenement wordt in Casten- ray sinds enkele jaren hard gewerkt. Het doel is om een jaarlijks terugke rende wedstrijd te organiseren waar jong en oud, afkomstig uit de regio of landelijk maar zelfs internationaal kunnen deelnemen. De sport wint aan populariteit, de organisatie zoekt naar wegen om haar ambities door te laten groeien en uiting te geven. Mede door de inzet van vrijwilligers en de bijdrage van vele sponsoren wordt dit mogelijk gemaakt. De champignon is hierbij sterk vertegenwoordigd. Een streekproduct dat is vertegenwoor digd in de hoofdsponsor. Het evene ment vindt plaats op een schitterend terrein de Vliegert in Castenray te midden van de landerijen en een glooiend bosgebied. Inmiddels is er al weer hard gewerkt aan het verbe teren van het crossparcours zodat ze een nog hoger aanzien krijgen binnen de sport. Ook dit zomerseizoen doen er weer veel teams van Tennisclub Ven- ray mee aan de zomercompetitie. Zo spelen er jeugd -en seniorenteams op de dinsdagochtend, woensdagmid dag, vrijdagavond, zaterdag en op de zondag in de diverse competities. Na drie rondes zijn er al legio spannende ontmoetingen geweest, waaronder enkele heuse derby's tegen TC Rodhe. Een aantal teams van TCV staat hoog op de ranglijst, waaronder het eerste herenteam op zaterdag, dat uitkomt in de 1e klasse. Zij spelen de volgende competitieronde op zaterdag 9 mei thuis tegen TV Graaf Herman uit Cuijk. Deze ontmoeting begint om 13.00 uur. Belangstellenden zijn uiteraard welkom op het park aan de Kempweg in Venray. De competitie duurt tot eind mei. In de maanden juni en juli kent TCV een aantal toernooien zoals het Wogian toernooi,Atlantic Telecom Vlakwater Open toernooi en het Auto Lenders Zomertoernooi. Dit laatste toernooi is nieuw. Kijk voor meer informatie op www.tennisclubvenray. nl. De trainingen van de pupillen van woensdag 29 april en zaterdag 2 mei vervallen. Op woensdag 6 mei worden de trainingen weer hervat. De tweede wedstrijd van het Midden Limburgs Avondloopcriterium is gespeeld en in Druten is een duatlon gelopen. Voorjaarsrun Beesel: 1 km.: Veerle Nelissen 4) 3:51 2,5 km.: Mirthe Nelissen 1) 9:37 10 km.: Peter Scheres 2) H45 35:58. Frank Timmermans 5) H45 37:55 Run-Bike-Run Druten: 6-30-3 km. Jo Klerken 2) H60 1:38.20 Programma: 16 mei CD 2de competitiewedstrijd te Sittard en Avondloop Helden. 17 mei tweede competitie Pupillen in Venray. Trainingen: Pupillen woensdag baan 18.00-19.00 uur. Zaterdag baan 10.00-11.15 uur. C/D junioren: Maan dag baan 19.00-20.30 uur. Donderdag baan 18.30-20.00 uur. A/B en senio ren: Dinsdag baan 19.00-20.30 uur. Donderdag 19.00-20.30 uur. Zondag 10.00-12.00 uur. Midden- en lange afstand: Dinsdag 18.30-20.00 uur. Donderdag 18.30-20.00 uur. Zaterdag baan 15.30-17.00 uur. NSG-atleten: Donderdag baan 18.30-19.30 uur. Lopersgroep/alle niveaus: Dinsdag (start atletiekbaan) 19.00-20.30 uur. Donderdag (start atletiekbaan) 19.00 20.30 uur. De baantrainingen worden op de kunststofatletiekbaan gehouden (Sportpark De Wieën). Iedere zaterdag van 9.00 tot 12.00 uur is er gelegen heid om oud papier, gebundeld of in dozen, te deponeren in de papier container, die geplaatst is aan de Weg in den Berg, hoek Veltumse Kleffen/ Kulutweg. Zie ook www.atvvenray.nl. Uitslag wedvlucht Epehy; 22 deel nemers, 387 duiven. 1, 19, 20 J. van Kessel. 2 L. Snijders. 3, 6 P. Loonen. 4 H. Strijbosch. 5 J. Kerstens. 7 P Smits. 8 H. Peeters. 9, 11, 17, 21, 22 M. Voesten en dochter. 10, 12, 13, 18, 25 W Bou ten. 14 G. D. Raaijmakers. 15, 23, 24 Reijnders-Cuijpers. 16 C. van Vught. De judoka's zijn super blij met de stapel judomatten FPC De Rooyse Wissel heeft honderd matten geschonken aan Sportinstituut Rudi Verhagen. De matten waren overbodig gewor den binnen de Rooyse Wissel. Een medewerker kwam op het idee om de matten aan een goed doel te schenken. De sponsorcommissie van de Rooyse Wissel was meteen enthou siast over het voorstel en heeft de overdracht geregeld. Verhagen heeft de matten namens de Stichting Judo For All Nederland in ontvangst mogen nemen. De Stichting Judo For AU staat er voor dat de Venrayse G-judoka's van Sportinstituut Verhagen zoveel mogelijk kunnen sporten. Met deze schenking zijn de judoka's de eerste jaren verzekerd van goede en veilige matten tijdens hun wekelijkse sport- activiteit. Ook worden de matten inge zet bij extra trainingen met meerdere clubs. De oppervlakte van het totaal van de matten is dusdanig groot dat de clubs tegelijkertijd actief kunnen zijn op de mat. De clubwedstrijden kunnen nu eveneens op een veiligere manier worden gehouden. Verhagen en zijn judoka's zijn zeer te spreken over deze gulle gift temeer omdat in 2010 de National Special Olympics gehouden worden in Nederland, en het onderdeel judo in Venray zal plaatsvinden. De extra matten maken de organisatie van dit evenement pro fessioneler en completer. Zoals het er nu naar uit ziet zal Sportinstituut Verhagen tijdens de Special Olympics 2010 ook het Europese kampioen schap organiseren. De matten komen dus op het juiste moment. Een gezellig internationaal paardensportevenement met een spannende wedstrijd midden in de natuur, sensatie voor jong en oud. U kunt hier genieten van een hapje uit de regio of een lekker drankje. Dat zijn de ingrediënten voor een samengestelde wedstrijd op zaterdag 2 en zondag 3 mei in Castenray tussen de Vliegert en de Oosterbosweg. Dit jaar wordt er voor de vijfde keer in Castenray de samengestelde wed strijd georganiseerd in het voorjaar. Het is een evenement met paard en ruiter als middelpunt. Een wedstrijd waarbinnen drie disciplines worden De eerste selectiewedstrijd in Mer- selo is bezocht door de zussen Jeuris- sen. Katja Jeurissen behaalde een acht ste prijs met Vamattie in de categorie B. Iris Jeurissen behaald een tweede prijs in de categorie Z met Tirana. In Merselo is een wedstrijd voor paarden gehouden. Dit was tevens de eerste selectie voor de Limburgse kampioenschappen. Jaimy Muijsers reed met haar paard Archibalt twee proeven en dit werd twee keer beloond met de eerste prijs met 200 en 211 punten in de klasse B dressuur. Stephanie Muijsers bracht haar paard Withny uit in de klasse L1 dressuur. Ze behaalde de tweede prijs met 189 punten. Uitslag wedvlucht Epehy: 406 dui ven, zestien deelnemers. 1 Jac Verhoe ven. 2, 4, 5, 6, 8, 9, 10, 19 Freddy Textor. 3 Sraar Francken. 7, 11, 13, 14, 15, 22, 23 Sraar Peters. 12 Toon Aarts, 16 Theo Kleeven. 17, 18, 24 Jan Kuijpers. 20, 21, 25 Harrie Francken. In café De Piëlhaas wordt op zater dag 2 mei vanaf 20.30 uur een darts- toernooi gehouden waaraan iedereen kan deelnemen. Inschrijven kan tot 20.15 uur via telefoon (0478)582187. Uitslag darten: winnaarsronde; 1) Dennis Smits. 2) Mart Boelaars. 3) Pascal Janssen. 4) Johan van Hoof. 5) Peter van de Berg. 6) Geert van Hoof Verliezersronde; 1) Maikel Piertzak. 2) Ela Oosterwijk. 3) Gerard de Bruin. 4) Crit van Hoof. 5) Marcella van Gel der. 6) Coby Janssen. 7) Thorsten Goo- ren. 8) Maggie van den Akker. Er werd twee keer 180 gegooid door Maikel Piertzak en een keer door Peter van den Berg, Dennis Smits en Marcel Oosterwijk. De hoogste finish was voor Maikel Piertzak met 112 punten en hij gooide twee keer een dertiendarter. Samengestelde wedstrijdsport in Castenray Judith Selder van St. Jan behaalde afgelopen weekend een prachtige twee de plaats. Rijvereniging en Ponyclub St. Jan Merselo kan met volle tevre denheid terugkijken op twee zeer geslaagde ruiterdagen. Onder een stralende hemel op het prachtige terrein van Hermkushof werden afgelopen weekend in het kader van het 30-jarig jubileum van de vereniging talrijke spring- en dressuurrubrieken verreden voor pony's en paarden. Mede door de vele enthousiaste vrijwilligers, de onmisbare sponsoren, de deelnemers en de vele toeschou wers mag dit jaarlijks concours weer bestempeld worden als een zeer spor tief en gezellig hippisch evenement. Het hoogtepunt dit jaar was het bar- rièrespringen. Veetien deelnemers zijn de uitdaging aan gegaan waarvan uiteindelijk drie ruiters, Patrick Lem- men, Paul van Wylick en Kristian Hou wen, de laatste ronde foutloos hebben gesprongen. Dit was een hoogte van maar liefst 1.75 meter. Ook de Mer- selose amazones en ruiters bleven niet onverdienstelijk tijdens deze thuis- wedstrijd. Bij de jeugdige ponyruiters was het Judith Selder die met haar pony Marite in de klasse EB springen een prachtige tweede prijs behaalde. Op zondag kwamen de paarden aan de start en hierin was Petra van Dijck succesvol. In de klasse Z springen behaalde ze met Felten een vierde prijs en met Santa Lucia een zevende prijs. Met het paard Webster TT werd ze zesde in de klasse M springen en met Wolivia vijfde in de klasse L. In de dressuur was Susan Hendriks de enige amazone die een prijs in de wacht wist te slepen. Ze werd derde in de klasse L1 met haar paard Terika II. Daarnaast zijn de winnende lotnum mers van de loterij bekend gemaakt. Op dinsdag 5 mei tussen 18.30 uur en 20.00 uur kunnen de prijzen van de loterij opgehaald worden in de kan tine van manege Hermkushof, gelegen aan de Weverslo 4 in Merselo. Niet afgehaalde prijzen zullen worden ver vallen aan St. Jan Merselo. De uitslag wordt vermeld op de website en in 't Krentje.

Peel en Maas | 2009 | | pagina 28