Smartlappendag in De Tijd Petrus'Banden in Frankrijk ra m ut' PopPodium Venray presents Hit Me Tv Traditionele koetsentocht The Clash of the Cover Bands Doe mee met het literair café Vier generaties 11 PEEL EN MAAS Koninginnedag in Venray betekent al sinds 1987 smart lappendag. Het levenslied, met een lach en een traan wordt al 22 jaar door menigeen bezon gen in café De Tijd aan de Hoenderstraat in Venray. Veertig jaar geleden was het absoluut not done om naar smart lappen te luisteren. Dat is nu wel anders. De smartlap is eigenlijk een droevig levenslied met vals sentiment. Het woord is afgeleid van de Duitse Schmachtlap. Dat is een doek dat in de kerk tijdens de Vastentijd werd opgehangen om mensen naar viets anders' te doen smachten.' André Hazes is één van de zangers die het levenslied sinds de jaren zeventig in aanzien heeft doen stijgen. Zijn nummers wor den vaak als erg simpel getypeerd, maar dat is niet helemaal terecht. In De Vlieger, een nummer dat al uit de jaren dertig stamt, zingt hij niet meer over een derde per soon maar over vmijn zoon'. Heel slim, want zo wek je veel meer medelijden op. Donderdag zullen de smartlappen wederom vanaf 15.00 uur gezongen kunnen wor den door jong en oud. Het orkest de Appeltjes van Oranje staat, zoals ieder jaar paraat om de eigen muzikale wonderkin deren te begeleiden. De presenta tie is in handen van Edgar van Kes- sel en bij hem kun je een smartlap aanmelden. In de pauze is er een optreden van niemand minder dan Gert Janssen. Weidevogels IVN Geijsteren-Venray houdt op maandag 4 mei in café 't Trefpunt in Geijsteren de lezing Weidevogelbescherming door Jochem Sloothaak. Sloothaak is coördinator soortenbescherming en werkzaam bij Stichting Het Noord-Brabants Landschap. De lezing bestaat uit twee onderde len. Het eerste onderdeel gaat over de rol van de Stichting met betrekking tot landschapsbeheer en soortenbescherming? Wat zijn een aantal voorbeeldprojecten die uitgevoerd worden? In het twee de deel is er aandacht voor prio ritaire soorten. Vervolgens wordt dieper ingegaan op de wijze van bescherming. Vrijwilligers, agrari- ers, overheden.Hoe krijgt men alle gezichten dezelfde kant op? Wat doen de vrijwillige bescher mers in Brabant eigenlijk en wat is er nodig om de achteruitgang van de weidevogelpopulatie te stop pen? De lezing begint om 20.00 uur. Spotvogels De laatste bijeenkomst van Kring Venray van het Natuurhis torisch Genootschap Limburg wordt gehouden op donderdag 23 april. De kring heeft Boena van Noorden bereid gevonden om deze laatste avond voor zijn reke ning te nemen. Van Noorden doet verslag van zes jaar onderzoek aan de spotvogel in Noord- en Mid den-Limburg. De spotvogel is een soort waar in Europa opvallend weinig onderzoek naar is verricht. Het was daarom een uitdaging om aan in deze verborgen in het gebladerte levende zangvogel een uitgebreide studie te wijden. Het grootste deel van de lezing gaat over de broedbiologie. Ook geïnteresseerde niet-leden zijn welkom. De avond begint om 20.00 uur en wordt gehouden in gemeenschapshuis De Oesterham in Oostrum. In Blok 10 in Horst vindt op zaterdag 9 mei de vierde voor ronde/selectieronde plaats voor de regio Limburg van de zesde jaargang van de grootste cover bandcompetitie van Nederland Dommelsch Clash of the Cover Bands. Vier coverbands bestijgen het Limburgse poppodium om hun kunsten te vertonen en op die manier de jury en het publiek ervan te overtuigen een plaats in de regionale halve finales te ver dienen. Tijdens de voorrondes starten de bands The only road to Paradiso met het uiteindelijke doel de titel Beste coverband van Nederland 2009 en de daarbij behorende The Clash of the Cover Wandelvierdaagse in Vierlingsbeek Voor de vijfde keer wordt van woensdag 3 tot en met zaterdag 6 juni de PLUS Wandelvierdaagse gelopen. De wandelroutes zijn 5, 10 en 15 kilometer en voeren door stukjes natuur van Vierlings beek en Groeningen. Elke dag kan men wandelen en op zaterdag is er ook een tocht van 20 kilometer. Inschrijven kan aan de servicebalie van PLUS Verbeeten in Vierlings beek en Overloon. Een dag meelo pen kan ook. Inschrijven kan dan bij de startbalie in JOC Gryphus aan de Grotestraat in Venray. Wie drie of vier dagen heeft meegelo pen, ontvangt een medaille. Alle andere deelnemers krijgen ook een herinnering. Woensdag, don derdag, vrijdag is de start tussen 18.00 en 19.00 uur en op zater dag, afhankelijk van de afstand die men loopt, om 13.00 (20 kilome ter), 13.45 uur (15 kilometer) en 14.30 uur (10 kilometer) en 15.15 (5 kilometer). Startplaats is Gryp- hus. Op zaterdag is om 16.30 uur vanaf Sportpark Soetendaal, via de Spoorstraat de intocht. Op deze zaterdag, de sluitingsdag, mogen de kinderen verkleed meedoen aan de wandelvierdaagse. Voor de mooist verklede persoon of groep is een prijs beschikbaar. Deze prijs wordt meteen na afloop uitgereikt bij Gryphus. Op zondag 3 mei organi seert menvereniging Noord Limburgse Aanspanning in samenwerking met Kasteeltui nen Arcen en Peter van 't Hof, en onder auspiciën van de Nederlandse Vereniging Tra- dioneel Gerei, een koetsen- tocht in Arcen en omgeving. Deze tocht van bijzondere aanspannen telt tevens mee voor het Nederlands kampi oenschap. Het is uniek dat een tocht bij de eerste editie met een dit predicaat meekrijgt. Juryleden van de NVTG zullen de aanspanningen beoorde len. Tientallen aanspanningen zullen gedurende deze dag in Kasteeltui nen Arcen, het centrum van Arcen en in de omgeving te zien zijn. Tij dens de lunch zullen de koetsen en hun koetsiers en passagiers op het toernooiveld van kasteeltui nen te bewonderen zijn. Het staat het publiek vrij om vragen te stel len en om de bijzondere rijtuigen van dichtbij te bewonderen. Een tradionele speaker zal de gasten vertellen om welke paardenrassen het gaat en welke bijzondere koet sen het publiek passeren. Er zullen in de omgeving van Arcen twee tochten worden gere den, een ochtend- en een middag- tocht. Tijdens de ochtendroute zal Cash Hill uit Venray doet mee aan de Clash of the Cover Bands Bands Award 2009. Buiten de vak kundige jury heeft ook het altijd kritische publiek een belangrijke stem bij de selectie van het beste bandtalent. Vanaf de halve fina les wordt van alle deelnemers een live registratie gemaakt. Elke band krijgt een eigen single in The Clash Hitlijst op www.theclas- hofthecoverbands.com. waarop gestemd kan worden. De band van de single met de meeste stem men wint The Clash Hitlijst Award 2009 die wordt uitgereikt tijdens de landelijke finale. Deze band Wandeling Het Toon Hermans Huis Venlo houdt op woensdag 6 mei onder begeleiding van een gids van het Limburgs Landschap en enkele medewerkers van het Toon Her mans Huis Venlo een wandeling in het Jaomerdal in Venlo. Denk aan goede schoenen. Er is gelegenheid tot het drinken van koffie of thee. Bijeenkomst en vertrek om 13.30 uur bij de Familiekerk aan de Belletablestraat in Venlo of om 14.00 uur op de parkeerplaats bij hotel de Bovenste Molen in Venlo. Opgeven kan bij het Toon Her mans Huis via telefoonnummer 077)3211433 of via e-mail info@ toonhermanshuisvenlo.nl. Indien nodig kan vervoer geregeld wor den. Muzikale zondag In restaurant Le Tambourin op Servaashof (Stationsweg in Ven ray) vindt op zondag 3 mei van 14.30 tot 16.30 uur een muzikale zondagmiddag plaats met een optreden door De Senioren uit het Brabantse Rijkevoort. De Seni oren bestaat uit vijf personen die de oude kermismuziek van vroe ger laten herleven. De organisatie is in handen van het Intern Activi teiten Centrum en restaurant Le Tambourin van de GGZ Noord- en Midden-Limburg. park Resort Hoogenboom worden bezocht voor een zogenaamde cherry-stop. Tijdens de middag route zal het centrum van Arcen worden aangedaan waar de aan spanningen halt zullen houden voor het publiek. Hier zal tevens een defilé worden afgenomen. Tij dens de lunch en tegen 15.00 uur zijn de koetsen weer te bewon deren in Kasteeltuinen Arcen. Deelnemers aan de klassementsrit ontvangen ook nog een orgineel aandenken aan Arcen uit handen van mede-organisator vanuit dorp Arcen, Peter van 't Hof. De tocht staat open voor alle leden van de NVTG en voor alle liefhebbers van de mensport met een mooi ogende aanspanning en orignele kledij. Opgave is nog mogelijk bij Kasteeltuinen Arcen, telefoon 077-4736020 of via email; info@ kasteeltuinen.nl Meer informatie vindt u op www.kasteeltuinen.nl of www. traditioneelgerij.nl Kabelkrant Venray voortaan op 480Mhz op uw analoge kabelnet gaat ook optreden op het Leidse- plein LIVE 2010 in Amsterdam. De jury beoordeelt de bands op onder meer techniek, arrangemen ten, presentatie en samenspel. De band gekozen door de vakjury en de band met de meeste publieks- stemmen gaan door naar de halve finales in oktober in MC De Bos uil in Weert. Op 9 mei vanaf 21.30 uur gaan de volgende bands de muzikale strijd aan: Campaign coverband uit Horst, Juezz.com blues, funk coverband uit Horst, So What! coverband uit Sittard en Cash Hill top-100, rockcoverband uit Venray. Op www.theclashofthe- coverbands.com. is meer informa tie te vinden. Modelautobeurs Op 3 mei wordt weer de model- autobeurs gehouden in recreatie centrum De Schatberg te Seve- num. Standhouders uit Nederland, maar ook uit België en Duitsland, zullen hun verzameling auto's, vrachtauto's en deze keer ook landbouwvoertuigen, in verschil lende schalen, presenteren. De beurs is niet alleen leuk voor de verzamelaars. De entree en het parkeren zijn vrij. De schatberg is gelegen de Midden Peelweg 5 en de beurs is geopend van 10:00 uur tot 15:00 uur Kinder vakantiewerk De week van het Kindervakan tiewerk, die dit jaar wordt gehou den van 27 tot en met 31 juli, staat helemaal in het teken van muziek. Eind juli lijkt laat, maar traditiege trouw is KVW dit jaar ook weer in de eerste week van de basis schoolvakantie. Aanmeldingsfor mulieren staan op www.kvw-ven- ray.nl. en kunnen bij de school worden ingeleverd. Inschrijven is mogelijk tot uiterlijk woensdag 25 mei. Kindervakantiewerk is nog op zoek naar leiding. Leidingge ven kan vanaf 15 jaar, maar ieder een kan helpen. kijk hiervoor op de website. Opnieuw vier generaties in Venray. Het gaat om Anneke van Tilburg- Hendriks (overgrootmoe der), Diny Jansen- van Tilburg Synthese zoekt vrijwilligers Voor de activiteitenmiddag in de Zuiderpoort aan de Berken straat in Venray is Synthese Oude renwerk Venray op zoek naar vrij willigers. Iedere dinsdagmiddag is een groep ouderen van 13.30 tot 16.30 uur actief met allerlei cre atieve activiteiten onder begelei ding van vrijwilligers. Voor nadere informatie kan men contact opne men met Synthese locatie Venray via telefoon (0478)517353 (vra gen naar Ankie Bongers). Cursus werken aan je zelfvertrouwen Iedere dag word je geconfron teerd met het gevoel dat je over jezelf hebt. Dit gevoel bepaalt voor een groot gedeelte je leven en je prestaties en de oorzaak van dit gevoel ligt hoofdzakelijk bij jezelf en uitsluitend jij kan dit gevoel veranderen. Met meer zelfvertrou wen heb jij alles in handen om je meer gelukkig te kunnen voelen. Wil je je zelfvertrouwen vergro ten? Doe dan mee met de cursus die bestaat uit drie bijeenkomsten van twee uren. Tijdens deze cur sus kijken we naar jouw kwalitei ten en angsten, maar vooral naar de mogelijkheden die je hebt om je zelfvertrouwen te vergroten. Je kunt deze cursus volgen bij Prak tijk Bewust-Helen in Sint Anthonis op de dinsdagochtenden 12 en 26 mei en 9 juni of op de maandag avonden 18 en 25 mei en 8 juni. Voor opgave of meer info bel met 06-40193253 of kijk op www. bewust-helen.nl. (oma), Cindy van Westerveld- Jans sen (moeder) en Fee van Wester veld. Ayurvedische massage Bij Moedercentrum Eva in Ven ray wordt op woensdag 6 mei een workshop Ayurvedische mas sage gehouden. Ayurveda wordt gezien als het oudste geneeskun dig en gezondheidssysteem dat vijfduizend jaar geleden op schrift werd gesteld. Het is een holistisch systeem afkomstig uit India en betekent kennis van het leven. De Ayurvedische massage is over het algemeen een zachte massage waarbij de druk afgestemd is op de fysieke structuur van de cliënt. Door de behandeling van de ener giekanalen en de energiepunten heeft de massage een energetisch aspect. Wie graag meer wil weten over deze levensfilosofie is van harte welkom op 6 mei van 20.00 tot 22.00 uur. Aanmelden kan via telefoonnummer (0478)510035, via e-mail moederce@planet.nl en persoonlijk bij EVA aan de Pater- slaan. Collecte Astma Fonds De collecteweek van het Astma Fonds wordt dit jaar gehouden van maandag 4 tot en met zater dag 9 mei. Hiervoor is het fonds nog op zoek naar nieuwe col lectanten in de wijk Oranje en Zuid. Voor meer informatie kan men kijken op www.astmafonds. nl. Voor meer informatie en voor zich aan te melden als collectant kan men contact opnemen met mevrouw Van Gerven via telefoon (0478)584201. St. Petrus'Banden heeft zich afgelopen weekend van zijn beste kant laten zien in het Franse Gerardmer. MMSK heeft, versterkt door enkele tambours van fanfare St. Oda uit Merselo, het Fête des Jonquilles oftewel het Narsissen- feest muzikaal opgeluisterd. Dit deden ze door verschillende sere nades te brengen bij de wagen bouwers en het dorp Gerardmer met onder meer een Marco Borsa- to show te verblijden. Tijdens een bloemencorso op zondag heeft MMSK een internationaal publiek van zo'n 50.000 bezoekers ver maakt met moderne straatshows, drummarsen en carnavalshits. Voor zaterdag 2 mei heeft PopPodium Venray een topper vast weten te leggen: Hit Me Tv. Deze band gaat momen teel als een speer. Met clips op MTV en TMF en een kolkende tent op het Lowlands Festival in de achterzak kan het haast niet anders of het wordt een groots feest. De band maakt een vernieuwende mix tussen pop en dansbare rock. Om deze show een extra tintje te geven daagt PopPodium Venray de bezoekers uit om een (oud) tv- toestel mee te nemen als entree bewijs. Zo hoef jij niet naar de stort en hoopt de organisatie op een mooi tafereel op het podium. De entree is 6 euro. De avond begint om 21.00 uur in 't Podium met een optreden van de Horster band Early Adopters. Deze forma tie stond onlangs in de finale van Nu of Nooit. Daarnaast geeft Pop Podium Venray één cd en twee gratis toegangsbewijzen weg voor deze avond. Wil je kans maken op twee gratis toegangsbewijzen en de cd's van Hit Me Tv? Stuur dan vóór vrijdag 1 mei 12.00 uur 's middags een e-mail met je naam, adresgegevens en telefoonnum mer naar prijsvraag@poppodium- venray.nl Hit Me Tv. Voor april luidt de opgave voor de poëzieliefhebber als volgt: Blijf, wat ge waart, toen ge blonkt als een bloem: Zorg, dat Europa de zetel der orde, Dat de verdrukte zijn wijkplaats u noem'. Land mijner Vad'ren, mijn lust en mijn roem! Wie is de auteur van bovenstaande versregels en uit welk gedicht zijn ze afkomstig? Antwoorden op deze vragen kan men sturen naar het secretariaat van het Literair Café Venray-regio, Rochusstraat 1, 5801 RR in Venray, tot vrijdag 22 mei. Op www.literair-cafe-venray.nl- is deze opgave ook te vinden. Elke laatste donderdag van de maand verschijnt er een nieuwe opgave en wordt het gedicht van de afgelopen maand bekend gemaakt. Er zijn steeds 10 punten te verdienen: 5 voor de juiste naam van de dichter en 5 voor de goede titel van het gedicht. Voor wie wel eens een of twee keer een fragment herkent wordt aan het einde van het jaar een prijs verloot. De stand na de derde ronde is als volgt: De dames H. Craghs en I. Ophey en de heren A. Ederveen, J. van Kempen, L. Lahay en P Weerts hebben nu allen 30 punten. Het gedicht van de maand april is van de hand van J.A. der Mouw en heeft geen titel. De dichter spreekt hier de hoop uit, dat de lezer zal voelen wat hij voelde toen hij zijn gedicht schreef, dat de lezer dezelfde wind zal horen waaien en iets van zijn eigen stemming verwoord zal vinden in de woorden van de dichter. (zonder titel) Dof violet is 't west en paarsig grijs. Nog wandel 'k door het zwaar berijpte gras, en hoor naast me op de vaart het fijn gekras van schaatsen over 't hol rinkelend ijs: ik heb 't gevoel, of 'k op 't bevroren glas cirklend, zwevend, zwenkend op kunst'ge wijs, met 't buigend bovenlichaam daal en rijs: 't is in mijn rug, of 'k zelf op schaatsen was. Zo hoop 'k dat, langs wiens geest mijn verzen glijen, alleen, in paren, of in lange rijen, schomm'lend op maat en rijm van hollands staal, dat hij de wind, die mij droeg, zelf hoort waaien, en 't fijn slieren en 't heerlijk brede zwaaien voelt van zijn eigen stemming in mijn taal. J. A. dèr Mouw De alweer laatste activiteit van het seizoen kondigt zich aan. Op zon dag 3 mei is Wanda Reisel te gast in het Theehuis van het St. Odapark. Zij wordt geïnterviewd door de heer V Elfring. Aanvang 11.30 uur. Wie donateur wil worden van het Literair Café Venray-regio kan contact opnemen met het secretariaat. Daarmee steunt men de activiteiten van het Literair Café. Informatie over het bovengenoemde of over het werk van het Literair Café is te verkrijgen bij het secretariaat aan de Rochusstraat 1, 5801 RR in Venray, telefoon (0478)582948. Zie ook www.literair-cafe-venray.nl. Woensdag 29 april 2009 - Pagina 23 Kunst Cultuur geurig aF-

Peel en Maas | 2009 | | pagina 23