Gemeente Venray Grote Markt klaar voor Koninginnedag "i Extra open voor rij- en reisdocumenten Infoavond reconstructie Westsingel Kwaliteitsimpuls omgeving Grote Markt Gebruikers Wmo adviseren gemeente Dodenherdenking in Venray Gemeentehuis gesloten Betaald parkeren op Koninginnedag en Bevrijdingsdag Viering Koninginnedag in Venray PEEL EN MAAS Woensdag 29 april 2009 - Pagina 19 Gemeentehuis Openingstijden Centrum op de schop In het kader van het project Centrum op de schop heeft ook de Grote Markt een opknapbeurt gehad. De bomen staan er inmiddels een paar weken, de laatste stenen zijn gelegd en de eerste terrasjes staan alweer op het plein. Kortom: de vernieuwde Grote Markt is, zoals gepland, klaar voor Koninginne dag. Daarna komen de werklui terug om de laatste puntjes op de i te zetten. Het gemeentehuis is vanaf 6 mei op woensdagmiddag van 14.00 tot 16.30 uur open voor het aanvragen en ophalen van rij- en reisdocumenten. Deze extra openstelling geldt tot en met 24 juni. Voor het aanvragen van deze documenten moet u wel eerst een afspraak maken. Bel daarvoor met de afdeling Publieksdiensten. Voor het afhalen van een aangevraagd document op woensdagmiddag hoeft u geen afspraak te maken. Wilt u voor woensdagmiddag 6 mei een afspraak maken om een rij- of reisdocument aan te vragen? Dan kunt u daarvoor pas diezelfde ochtend een afspraak maken. Het gemeentehuis is namelijk van 30 april tot en met 5 mei gesloten en dus ook niet telefonisch bereikbaar. Wel kunt u aangifte doen van geboorte en overlijden op 4 mei tussen 10.00 en 11.00 uur. Fase 1 5 "7 "I; Stille tocht Het gemeentehuis is van 30 april tot en met 5 mei gesloten. Op 4 mei kunt u aagifte van overlijden en geboorte doen tussen 10.00 en 11.00 uur. Venray, focus op mensen Raadhuisstraat 1, 5801 MB Venray Postbus 500, 5800 AM Venray Telefoon (0478) 52 33 33 Fax (0478) 52 32 22 E-mail gemeente@venray.nl Internet www.venray.nl Publieksdiensten Maandag van 12.00 tot 20.00 uur, dinsdag t/m vrijdag van 9.00 tot 13.00 uur. Telefonisch bereikbaar: maandag t/m donderdag van 8.30 tot 17.00 uur en vrijdag van 8.30 tot 13.00 uur. Gemeentearchief Alarm Dinsdag t/m donderdag van 9.00 tot 17.00 uur. Centraal alarmnummer 112 Informatiecentrum Hulpaanvraag geen spoed politie 0900 - 88 44 Maandag van 12.00 tot 20.00 uur, Hulpaanvraag geen spoed brandweer 077 - 356 56 56 dinsdag t/m donderdag van 9.00 tot 17.00 uur en vrijdag van 9.00 tot 13.00 uur. Week 18 Donderdag 7 mei organiseert de gemeente een informatieavond over de reconstructie van de Westsingel fase 1. U bent vanaf 19.30 van harte welkom in De Witte Hoeve. Tijdens deze avond vertelt de projectleider van de gemeente Venray u meer over de geplande werkzaamheden, de planning, de huisvuilophaaldienst, de bereikbaarheid van uw pand en het parkeren tijdens de werkzaamheden. De aannemer die het werk gaat uitvoeren is ook uitgenodigd voor deze avond. Centrum op de schop 1. tot en met 29 april: Grote Markt 2. tot en met 8 mei: Kapelaanspad 3. 1 mei tot en met eind juli: Marktstraat, Hofstraat en Wilhelminastraat 4. 10 augustus tot en met eind 2009: Henseniusplein en Schouwburgplein De bereidwilligheid om de omgeving van de Grote Markt en het Schoutenstraatje een kwaliteitsimpuls te geven, is groot. Daaraan was behoefte doordat in die omgeving diverse partijen overlast ervoeren. Op 9 april presenteerde een speciaal daarvoor geformeerde werkgroep een lijst met verbeter- voorstellen. De meeste verbeterpunten kunnen meteen door de betrokkenen worden uitgevoerd. Enkele verbeterpunten vergen besluitvorming door de verantwoordelijke organisatie. In het najaar wordt het verbetertraject afgerond met een evaluatie. Afhan kelijk van de resultaten, bekijkt de werkgroep of deze verbeterpunten dan ook kunnen worden toegepast op de rest van het centrum. De gemeente Venray start op korte termijn met de reconstructie van de Westsingel fase 1. De werkzaamheden lopen van de Noordsingel tot aan de Merselose- weg. Het kruispunt Westsingel- Merseloseweg blijft tijdens fase 1 open voor het verkeer. Het door gaand verkeer wordt omgeleid via de singels. De exacte startdatum van de werkzaamheden is tijdens het schrijven van dit artikel nog niet bekend, die publiceert de gemeente op haar gemeentepagina van 7 mei. Tekeningen De tekeningen van de reconstructie Westsingel fase 1 liggen ter inzage bij de publieksbalie van het gemeentehuis. Voor meer informatie kunt u contact opnemen met de afdeling Publieksdiensten, telefoon nummer (0478) 52 33 33. De mening van gebruikers van de Wmo-voorzieningen van de gemeente, zoals hulp bij het huishouden, vervoersvoorzieningen en woonvoorzieningen telt! De klankbordgroep Wmo gaat werkgroepen oprichten om de mening direct van deze gebruikers te horen. De gemeente vindt het belangrijk dat de mening van gebruikers van gemeentelijke voorzieningen wordt gehoord bij het maken of aanpassen van beleid dat betrekking heeft op deze voorzieningen. Vaak zijn deze gebruikers vertegenwoordigd in cliëntenraden. Zo heeft Venray een cliëntenraad voor de Wet werk en bijstand (Wwb) en voor de Wet sociale werkvoorziening (Wsw). Klankbordgroep Wmo Voor advies over het gemeentelijk beleid met betrekking tot de Wmo is in 2008 de klankbordgroep Wmo ingesteld. De Wmo is een brede wet waarin het door iedereen, ook door mensen met een beperking meedoen in de maatschappij centraal staat. De klankbordgroep Wmo bestaat uit vertegen woordigers van belangenorganisaties zoals de seniorenraad, het Gehandi capten Platform Venray, het Platform Lage Inkomens Venray en het Platform Allochtone Zorgvragers Limburg. Werkgroepen De klankbordgroep Wmo behartigt de belangen van haar achterban prima, zo hebben gemeente en klankbordgroep geconcludeerd. Op het niveau van individuele voorzieningen hebben de belangenorganisaties echter niet altijd zicht op knelpunten. Daarom is afgesproken dat de klankbordgroep zich ten behoeve van haar beleidsadvisering aan de gemeente laat informeren door de gebruikers van individuele Wmo-voorzieningen. De klankbordgroep gaat daarvoor werkgroepen oprichten waaraan deze gebruikers deelnemen. Op maandag 4 mei vindt in Venray de jaarlijkse doden herdenking plaats. Deze plechtigheid in de Grote Kerk begint om 18.45 uur. Na afloop is er een stille tocht naar het Oorlogsmonument aan het Kerkpad, waar onder meer kransen worden gelegd. Tijdens de plechtigheid voeren burgemeester Jos Waals, de Duitse ambassadeur dr. Thomas Laufer en leden van de Oecumenische Werk groep Venray het woord ter her denking van alle mensen, die in de Tweede Wereldoorlog en daarna, waar ook ter wereld, het slachtoffer zijn geworden van oorlogen of oorlogshandelingen. Ook dragen kinderen van basisschool St. Petrus' Banden een steentje bij aan deze herdenkingsplechtigheid. Het thema van de dodenherdenking is dit jaar: 'Vrijheid en Identiteit'. Verder ver zorgen de Fanfare De Peelklank uit Ysselsteyn en het Collegium Vocale uit Venray de muzikale opluistering van deze herdenkingsplechtigheid. Infopunt bibliotheek Heeft u gedurende de werkzaam heden vragen over het project Centrum op schop? Kijk dan op www.venray.nl banner Centrum op de schop. Of loop even binnen bij het infopunt in de bibliotheek. Elke dinsdag houdt de gemeente daar spreekuur van 11.00 tot 12.00 uur. ^ARKTSTB SCHOUTEN STRAATJE O. PASSAGE P korte. De route van de stille tocht naar het Oorlogsmonument aan het Kerkpad: Mgr. Gommansplein, Grote Markt, Hofstraat, Raadhuisstraat, Kerkpad tot aan het monument. Bij het Oor logsmonument houden militairen van de Groep Geleide Wapens De Peel de erewacht. Na het spelen van de Last Post worden twee minuten stilte in acht genomen. Vervolgens zullen onder andere de burgemeester en de voorzitter van het Oranjecomité, de Commandant GGW de Peel, de Bond van Wapenbroeders en de kinderen van De Landweert kransen en bloemen leggen. De herdenking wordt besloten met het spelen van het Reveille en het Wilhelmus. Iedereen is van harte welkom bij deze betekenisvolle, jaarlijkse plechtigheid. Openlucht toneelstuk Na afloop van de dodenherdenking brengen de genodigden een bezoek aan de Duitse militaire begraafplaats in Ysselsteyn, waar het openlucht toneelstuk 'Een kamer op het Kerk hof' in première gaat. Een belevings theater over oorlog en vrede, doden en dromen. In dat toneelstuk komt een kopie voor van de kamer van Anne Frank, waar een jonge Duitse soldaat een vrouw ontmoet die zegt dat ze Anne Frank nog gekend heeft. Samen praten ze over de afloop van de Tweede Wereldoorlog en over het feit dat dit niet de laatste oorlog was. De werkgroep bestaat uit vertegen woordigers van de gemeente, horeca, winkeliers, bewoners, politie en het wijkplatform. Het doel van de werkgroep was het formuleren van kwaliteitseisen en verbetervoor- stellen om de overlast in genoemd gebied tot aanvaardbare proporties terug te brengen. Communicatie Communicatie; dat is volgens de werkgroep het belangrijkste ver- beterpunt. Communiceren zodat we weten waarover we het hebben, weten wie waarvoor verantwoorde lijk is en hoe we elkaar aanspreken. Verbetervoorstellen De werkgroep presenteerde een lijst van 21 verbetervoorstellen. Hieronder ziet u er drie: - horecaondernemers communiceren actief met de buren over hun plannen - bewoners en winkeliers communi ceren actief met de horeca over hun ervaringen - de gemeente zorgt voor één vast aanspreekpunt voor bewoners en ondernemers. Het volledige overzicht met verbeter voorstellen leest u op www.venray.nl Ondernemen Horeca. Betaald parkeren geldt ook op donderdag 30 april, Koninginnedag, en op dinsdag 5 mei, Nationale Bevrijdingsdag. Op alle plaatsen waar u normaal moet betalen, geldt dat op deze dagen dus ook. Laat op deze feestelijke dagen uw bezoek aan het centrum niet bederven door een onnodige bekeuring. 10.00 uur: Herauten te paard kondigen feestdag aan 10.00-11.30 uur: Feestelijke ontvangst in gemeentehuis voor gedecoreerden en genodigden 11.00-13.00 uur: Kinderrommelmarkt op Schouwburg- en Henseniusplein (alléén voor kinderen tot 12 jaar) 11.00-13.00 uur: Kinderschminken op Schouwburgplein 11.00-17.00 uur: Torenbeklimming Grote Kerk 11.30-11.45 uur: Aubade voor de gedecoreerden, voor het bordes van het gemeentehuis door de Koninklijke Harmonie Euterpe 12.15-13.15 uur: Concert Jeugdharmonie Euterpe bij Schouwburg 13.30-17.00 uur: Muziek- en dansspektakel op Schouwburgplein met Flavour, Bruce Dance Factory en Kunstencentrum Myrna van den Bosch Vanaf 13.30 uur: Diverse muziekgezelschappen in het centrum, waaronder Oktet Nog 14.00-16.00 uur: Koninginnedagfeest op Beukenrode 14.00-17.00 uur: Huifkartochten tussen centrum en Beukenrode 14.30-15.30 uur: Carillonconcert (Grote kerk) 14.30-16.30 uur: Hondensportdemonstraties op grasveld bij Grote kerk 14.30-16.30 uur: Inheemse Turkse gerechten op grasveld bij Grote kerk 14.30-16.30 uur: Brandweerdemonstraties op Schouwburgplein 14.30-16.30 uur: Turn- en vechtsportdemonstraties door St. Christoffel en Judovereniging op Henseniusplein 15.00-16.00 uur: Schatzoeken voor kinderen tot 12 jaar met medewerking van de Archeologiegroep Venray, Schoolstraat 16.00-21.00 uur: Optreden Disc Jockey op Grote Markt 19.30-23.30 uur: Koninginnebridgedrive in De Witte Hoeve. week 18 adv.indd 19 28-04-2009 16:11:56

Peel en Maas | 2009 | | pagina 19