'Twee miljoen euro voor Wanssum niet ter discussie' Lokale progressieve partij in Horst a/d Maas Zwemschool langer in Het Roekenbosch Meerlo mooiste dorp? Toch nog een onderscheiding in Meerlo-Wanssum! Piratenfestijn in 't Brugeind Oogsten Oude foto Service rubriek BEZORGEN? "PERIODIEK" PEEL EN MAAS Woensdag 29 april 2009 - Pagina 11 Heidens: "Venray moet investeren in Floriade, anders is het over" De gemeente Venray houdt zich aan de afspraak dat er 2 miljoen euro gaat naar het plan 'het Nieuwe Wans sum'. Deze 2 miljoen euro is beschikbaar gesteld door de provincie vanwege de her indeling. Venray liet direct weten het geld te zullen inzet ten voor de ontwikkelingen in Wanssum (rondweg, haven, woningbouw). Maar plotseling wordt het bedrag nu ingezet om de Floriade te redden. De Regio Venlo - waar Venray deel van uitmaakt - heeft namelijk besloten dat alle herindelingsgel- den naar de Floriade gaan. Vanwe ge de economische crisis lukt het niet projectontwikkelaars over de streep te trekken om te investe ren in de gebouwen, die ook na de Floriade dienst blijven doen. Zo heeft de provincie besloten de Innovatoren (een modern kanto rengebouw met laboratoria) voor eigen rekening te bouwen. De vijf gemeenten, verzameld in de Regio Venlo, willen 6 tot 8 miljoen euro investeren in Villa Flora. Dit is een enorme kantoorkas die zijn eigen energie opwekt. Toon Loonen (CDA) herinnerde in de commis sie Middelen aan de belofte die aan Wanssum is gedaan. "Voor het CDA staat deze toezegging aan Wanssum niet ter discussie", zei Loonen, die vragen stelde aan wethouder Lei Heldens (CDA). Loonen wilde ook weten wat de risico's zijn van deze extra investe ring in de Floriade. Heldens bevestigde dat de toe gezegde 2 miljoen euro er even goed komt voor Wanssum. "Dat maken we absoluut waar", aldus de wethouder, die meldt dat deze investering voorlopig nog niet hoeft te worden gedaan omdat de ontwikkelingen in Wanssum nog niet zover zijn. Volgens Heldens is de extra investering in de Floriade noodzakelijk. "Gezien de crisis is de markt momenteel heel lastig. Het wordt ook kort dag. We moe- ten daarom als overheid iets doen om de zaak vlot te trekken. Wel licht dat door onze investeringen andere bedrijven over de drempel worden getrokken." Heldens zegt dat de 2 miljoen euro beslist geen weggegooid geld is. "Nee, die gebouwen behouden hun waarde en zullen alleen nog meer geld waard worden. Die investering is zeker niet weg." De Regio Venlo hoopt dat straks de gebouwen weer verkocht kunnen worden aan marktpartijen. Alhoe wel hier geen enkele zekerheid over bestaat. Frans van der Kruijf (VVD) wijst erop dat de gemeenteraad een motie heeft aangenomen over de besteding van de herindelings- gelden aan Wanssum. De VVD'er vindt het dan ook vreemd dat dit bedrag nu ineens naar de Floriade gaat. "We kunnen het bedrag toch maar een keer uitgeven. Nu zien we ineens 2 miljoen euro voorbij vliegen waar geen enkele dekking voor is", aldus Van der Kruijf. "We vinden het een investering in de Floriade gevaarlijk. Marktpartijen geven duidelijk een signaal af om niet te investeren. Dan is het eigenaardig dat de overheid dit wel doet. De Floriade moet crea tiever zijn en de plannen aanpas sen aan de veranderende omstan digheden. In plaats van te leunen op de overheid." Theo Mulders (Samenwerking) toont zich eveneens huiverig. "Ver geet niet dat we al jaarlijks een flink bedrag bijdragen aan de Flo riade. Dit is onlangs nog verhoogd. Het steekt ons dat de gemeente nu bewust een groot financieel risico neemt." Ook Richard de la Roy (Lokaal Aktief) vraagt zich af waar het geld voor Wanssum nu vandaan komt. "We willen dat dit zichtbaar wordt in de begroting." Heldens reageert dat Venray niet anders kan. "De 'deadline' voor de Floriade komt eraan. Er is geen tijd meer te verliezen. We moe ten daarom nu dit besluit nemen. Want anders is het over. PK Meerlo-Horst-Sevenum werknaam Ook Horst aan de Maas krijgt zijn lokale progressieve partij. De nieuwe fractie heeft zich ontwikkeld vanuit een tien- tot vijftiental Meerlose, Tienrayse en Swolgense leden van de huidige fractie van PK Meerlo- Wanssum. Zoals bekend wor den de dorpen Meerlo, Tienray en Swolgen per 1 januari 2010 bij de gemeente Horst aan de Maas gevoegd en de dorpen Wanssum, Geijsteren en Blit- terswijck bij Venray. Aan de Venrayse kant bundelt de PK na de splitsing van de gemeen te Meerlo-Wanssum zijn krachten met de huidige lokale Venrayse partij Lokaal Aktief onder de naam Plaatselijk Progressief Kwadraat (PP2). Maar ook in Horst aan de Maas wil PK Meerlo-Wanssum burgers die een progressieve visie hebben en zich betrokken voelen bij mens, maatschappij en milieu onderdak bieden. Tijdens een eerste openbare bijeenkomst gaat de progressieve lokale partij in oprichting zich presenteren onder de werknaam PK Meerlo-Horst- Sevenum (PK-MHS Zowel binnen de huidige gemeente Meerlo- Wanssum als de gemeente Sevenum zijn de beide PK's sinds de jaren '70 uit de vori ge eeuw een begrip. Om die reden is ervoor gekozen om aan de her kenbare en vertrouwde naam PK (Progressieve Kombinatie vast te houden. De PK wordt voor de burgers uit de kernen van de hui dige gemeente Horst aan de Maas een nieuwe actieve speler op de politieke markt. De partij wil net als in de gemeente Venray een groot lokaal en progressief (links) blok vormen in de gemeente Horst aan de Maas en is daarover nog in gesprek met PK Sevenum en de Partij van de Arbeid. "De PK biedt kansen voor mensen die voor een lokaal en progressief beleid staan, maar zich om allerlei redenen niet aan willen sluiten bij landelijke politieke partijen", ver telt oud-PK-wethouder Leo Bete- rams uit Meerlo. "In zowel Meerlo- Wanssum als Sevenum hebben de PK's hun bestaansrecht meer dan bewezen. Ze zijn een politieke fac tor om rekening mee te houden. De PK's zijn in beide gemeenten bijvoorbeeld langdurig in het col lege vertegenwoordigd geweest. De progressieve partij zal zich gaan richten op de kernthema's democratisch, groen, sociaal, leef baarheid en toerisme en recreatie. Voor de verkiezingen in novem ber 2009 gaan we waarschijnlijk samenwerken met de Partij van de Arbeid in Horst aan de Maas, onder een gezamenlijke paraplu." Als eerste opstap naar de nieuwe partijvorming houdt de PK - MHS in oprichting een eerste openbare bijeenkomst op donderdag 7 mei vanaf 20.00 uur in café De Leste Geulde, Noordsingel 75 in Horst. Partijen sluiten meerjarig contract Rodan Zwemschool heeft een meerjarig huurcontract getekend met Het Roekenbosch in Blit- terswijck voor het geven van zwemlessen en andere zwemin- structievormen, zoals baby- en peuterzwemmen, meer bewegen voor ouderen (MBVO) en aquafit. Directeur Bert Hendriks van Rodan Zwemschool en Alex Boe- ringa, parkmanager van Het Roe kenbosch, zetten hun handteke ningen onder het contract. Rodan Zwemschool startte in november 2008 in Het Roekenbosch. Na de succesvolle start in Venlo en Tegelen introduceerden initia tiefnemers Bert Hendriks en Yvon Warmerdam het concept ook al in Panningen, Belfeld en Arcen. Bij de zwemschool gaan plezier en leren hand in hand op weg naar zwemveiligheid. "Door te wer ken in kleine groepjes bieden we ieder kind een veilige zwemles in een vertrouwde en vrolijke sfeer", aldus Hendriks. Rodan presenteert een vernieuwende methode van (ABC) zwemonderwijs. De zwem- technieken worden aangeleerd met behulp van een totaalme thode in plaats van de traditionele deelmethode. De lessen met het bekende zwemplankje zijn voor Bert Hendriks verleden tijd. "De kinderen gaan vanaf het eerste lesmoment het diepe water in. We maken daarbij gebruik van moder ne middelen zoals onder meer de Easyswim. Het voordeel is dat de kinderen meteen alle stuwvlak- ken (armen, benen en voeten) Alex Boeringa (links) van Het Roekenbosch en Bert Hendriks tekenen het contract. gebruiken." Er worden doorlopend nieuwe groepen opgestart. Voor inlich tingen of informatie: Rodan Zwemschool, telefoonnummer 077-3547167/ 06-12215228, inter net: www.rodan.nl, www.roeken- bosch.nl. Wil jij PEEL EN MAAS of andere bladen ztals E3 JOURNAAL WEEKENDLOOP DTTELEGRAA" NeeDLKLEEtaTo met Verspreidingsburo Tel. 582877 Noorderhof 6 Venray L1 TV heeft momenteel een pro vinciale wedstrijd om het mooiste dorp van Limburg. Op een speciale website van L1 kunnen inwoners van Limburg hun dorp kandidaat stellen voor de titel Mooiste dorp van Limburg. Vervolgens kan daar weer op worden gestemd. Meerlo is in elk geval genomineerd met de volgende tekst: 'Meerlo is een karakteristiek dorp, gelegen aan de meanderende Groote Molen beek, te midden van prachtige en glooiende landschappen. Er staat een historische kasteelboerderij en Meerlo is de enige plaats in ons land waar St. Goar wordt vereerd. Hij heeft zijn eigen Sint-Goarka- pel tussen Meerlo en Wanssum. Je kunt vanuit het dorp in alle rich tingen mooie wandelingen maken. Niet voor niets ligt Meerlo in het traject van het langste wandelpad van ons land: het Pieterpad. Het dorp heeft nog veel eigen voor zieningen (bakker, slager, textiel, apotheek, bloemisterij, café, zaal, sporthal, camping e.d.) en een bloeiend verenigingsleven. Elke drie jaren is er een groot Wereld festival bij het Megelsprong Eve nementen Centrum. En Meerlo heeft voor veel zestigers van van daag nog een bijzondere beteke nis: het Midsummer-pop-festival in de jaren 1969 t/m 1974, ook wel eens het Woodstock van Meerlo genoemd'. Doe mee en stem op Meerlo, het mooiste dorp in Limburg: Via onderstaande link kun je stem men: http://www.benikhet.nl/ c548/Meerlo.html Meiboom in Blitterswijck Het St. Antonius-Abt Gilde uit Blitterswijck plaatst op Koningin nedag, donderdag 30 april, tra ditiegetrouw de meiboom. Voor afgaand aan deze activiteit trekt het gilde om 12.45 uur met de muziekvereniging en schoolkin deren met hun versierde fietsen, steppen en bolderkarren door het dorp. Bij huize Katelaan aan de Lang straat pakken acht gildebroeders de meiboom op om hem vervol gens mee te dragen naar het plein, de plek waar de boom geplaatst wordt.Als afsluiting speelt muziek vereniging Moed en IJver het Wil helmus. Na het officiële gedeelte starten om 14.00 uur de activi teiten, mede georganiseerd door oudervereniging Kinderpret. Om 15.30 uur organiseert CV De Ruuk het Nederlands kampi oenschap 'Trappist van ut jaor'. Op deze dag kunt u proberen om al trappend, binnen een bepaald tijdsbestek, een glas leeg te drin ken dat op een fiets is gemon teerd. Wie het snelst trapt en het glas opdrinkt, wint de titel 'Trappist van ut jaor'. Deze mid dag wordt muzikaal ondersteund door de band Snormaa en voor de kleintjes is er een luchtkussen (met begeleiding). Alle activiteiten vinden plaats op het plein met groot overdekt terras bij café De Zwart. Dodenherdenking Op maandag 4 mei vindt in Tien- ray de jaarlijkse dodenherdenking plaats. Dit jaar wordt aan de her denking medewerking verleend door Gemengd Koor Wanssum en Fanfare Concordia uit Wanssum. Programma 19.00 uur: herdenkingsbijeen komst in de kerk van Tienray; 19.50 uur: stille tocht naar het Hanna van de Voort-monument; 19.55 uur: kranslegging door het gemeentebestuur, schooljeugd uit Wanssum en belangstellenden; 20.00 uur: twee minuten stilte; 20.02 uur: afsluiting. www.boomwereld.nl kVoor het snoeien en vellen van al uw bomen L. Bot Geijsteren, 0478-692861 Boomwereld Joep Hahn: Vlak voor Koninginne dag worden in het hele land koninklijke onderscheidingen uitgereikt. Honderden, alsof het medailles regent. En in het laatste jaar dat de gemeente Meerlo-Wanssum bestaat, blijft het in mijn gemeente droog. De lintjesregen met Koningin nedag is als het weer. Je kunt het niet voorspellen. In het verleden is het wel meer voor gekomen dat ik met Koningin nedag geen onderscheiding hoefde uit te reiken. Sinds 1996 denk ik niet meer. Want toen is een ander systeem in werking getreden. Veel meer dan daarvoor geldt vanaf dat moment dat iemand een lintje krijgt vanwege de persoonlijke verdiensten voor de samenleving. Rang, stand of automatisme (bij voorbeeld 25 jaar bij dezelfde werkgever) spelen daarbij geen rol. Vanaf dat moment stijgt in heel Nederland het aantal onder scheidingen van jaar tot jaar. Ook blijkt dat steeds meer mensen uit brede lagen van de samenleving worden gedecoreerd. Dit geldt ook voor Meerlo-Wanssum. In de dorpsblaadjes hebben wij regel matig erop gewezen dat iedereen een aanvraag voor een koninklijke onderscheiding kan indien bij de gemeente. Dat zal vast wel gehol pen hebben, want het aantal aan vragen is sterk genomen. Mensen weten intussen de weg wel te vinden naar ons. Niet alleen voor onderscheidingen op Koninginne dag, maar ook door het jaar heen. In 2006 heb ik acht koninklijke onderscheidingen uitgereikt en in 2007 en 2008 telkens zeven. Er lopen op dit moment vier aan vragen. Maar toevallig is er geen uitreiking op Koninginnedag dit jaar. Of ik het jammer vind? Een beetje wel, want het hoort toch bij Koninginnedag. En het is altijd weer een feest, zo'n onderschei ding uitreiken. Het is een van de leukste dingen om te doen in mijn beroep. Ik kan me in al die jaren waarin ik tientallen onder scheidingen heb opgespeld niet één keer herinneren dat er geen traantje wordt weggepinkt. Door de gelukkige zelf en door de men- sen uit de naaste omgeving. En dan begint het feest, want einde lijk zijn de partner of leden van de familie verlost van de geheimhou dingsplicht. En iedereen wil van de gelegenheid gebruik maken om aan de gedecoreerde te laten blijken hoezeer hij of zij het ver dient. En terwijl het feestvarken zich verbaasd afvraagt hoe het kan dat hij niets in de gaten heeft gehad van alle voorbereidingen, wordt het een dolle boel. Zelf stel ik het ook zeer op prijs om een pluim van koninklijke allure op de hoed te steken van inwoners van de gemeente die vrijwillig, onbe zoldigd en met veel enthousiasme en kundigheid zich inzetten voor de gemeenschap. Nu ik deze keer met Koninginnedag niemand per soonlijk een onderscheiding kan uitreiken, wil ik het vanaf deze plek symbolisch doen bij alle vrijwilligers in onze gemeente die zich voor anderen, voor ver enigingen, voor de gemeenschap inzetten. Jullie allemaal, hartelijk bedankt en een pluim van burge meester Joep Hahn. Joep Hahn Koninginnedag in Meerlo Meerlo staat op Koningin nedag donderdag 30 april bol van de activiteiten. Het pro gramma voor jong en oud wordt op touw gezet door het Oranjecomité in samenwer king met Fanfare Eendracht. Er wordt in het centrum van Meerlo onder meer een ballon nenwedstrijd gehouden. Ook is er een kinderspeelgoedmarkt en kunnen de kinderen ponyrijden, springen op een springkussen en genieten van de gekke fratsen van een clown. Er is weer gratis limonade en ijs en appels voor de kinderen en er zijn snoepzak- ken en chips te koop. Ook dit jaar geeft Roll for Fun vanaf 14.30 uur een demonstratie rolstoeldansen in de muziekzaal. Ook voor de papa's, mama's, opa's en oma's en alle anderen is de kantine van de Speulplats geopend. Om 13.00 uur wordt begonnen met het opbouwen van de kindermarkt, de opening van het Oranjefeest is om 14.00 uur en vanaf 14.30 uur begint de clown met zijn optre den. Het Oranjefeest sluit om 17.00 uur. Museum Tienray open Vanaf 1 mei is Museum Sorg- hvliet in Tienray weer geopend. In dit privémuseum vindt u een uitgebreide verzameling gebruiks voorwerpen uit de periode 1850 1950. Het museum is zo ingericht dat u een goede indruk krijgt van hoe men vroeger leefde. Ten slotte vindt u er ook voorwerpen afkomstig uit het kloosterleven en kerkelijk leven uit eerderge noemde periode. Het museum is geopend op donderdagmiddag en op afspraak. Familie Nabben, Over de Beek 23, 5865 AD Tienray, tele foonnummer 0478-691468. Crist Coppens, Hans Coolen, Twannes Sport- en feestzalencomplex 't Brugeind in Meerlo houdt op zaterdag 13 juni een minipira- tenfestijn. De bezoekers kunnen tijdens deze sfeervolle Hollandse avond genieten van optredens van Crist Coppens uit Horst (twee sets), Hans Coolen uit Vierlings beek (twee sets), Sandra Denis- sen en Judith Bruijsten uit Meerlo en Twan Kleeven (Twannes) uit Hans Coolen uit Vierlingsbeek. Meerlo. Tal van smartlappen en Nederlandse hits passeren tijdens dit piratenfestijn de revue. Aanvang: 20.30 uur, entree 5 euro. Sport- en feestzalencomplex 't Brugeind, De Leeuwerik 33 in Meerlo, telefoonnummer 0478 691283. Weer een foto van het oogsten van aardappelen. Op de foto ste ken Maria Poels, Christien Pijpers, Bert, Nella en Rien Poels de han- den uit de mouwen. De foto is gemaakt in 1941 en is afkomstig uit het archief van Heemkunde- vereniging Meerlo-Wanssum. Verloskundigenpraktijk Horst en Maasdorpen. Gemeenten Horst aan de Maas en Meerlo-Wanssum. Margo Vermazeren, Jenny Derkx, Marlon Theunissen en Marjon Truijen. U kunt in alle gevallen bellen met tel.nr: 077-3981450 b.g.g. 0478-522222. Voor het maken van afspraken kunt u het beste bellen op dinsdag, woensdag morgen of donderdag. Huisartsenpraktijk Meerlo, Pastoor Janssenstraat 3, 5864 BL Meerlo, tel: 691367 Spoedgevallen: tel: 692300; tijdens de uren dat de praktijk geopend is. Artsen: Dr EJ.P. van Arensbergen, Dr P.H.A.J. Joosten, Dr M.O.S.E. Schoenmaekers en Dr. C.H.A.M. Engels Spreekuren: uitsluitend op afspraak Apotheek Maasdorpen: Beatrixstraat 1a, 5864 AG Meerlo, tel: 530080 Openingstijdens ma-vrij van 8.30 17.30 uur, za van 10.00-12.00 uur spoedrecepten: Apotheek Antoniusveld, Stationsstraat 60d Venray. EHBO: Secr: Oude Heerweg 30, 5863 AE Blitterswijck, tel: 531346 Fysiotherapie: Praktijk voor fysiotherapie Meer- lo-Wanssum, Constantijnstraat 7, 5864 BJ Meerlo, tel: 691726, fax: 692626, e-mail: fysiomeerlo@hetnet.nl Psycholoog/ -therapeut: Mw A.G.M. van Mieghem- Smorenburg, Legert 15, 5866 CG, Swolgen, tel: 692532, e-mail: mieghem@worldonline.nl. Spreekuur: volgens afspraak. Informatiecentrum Geestelijke Gezondheid Stationsweg 46, 5803 AC Venray Tel: 0478-527066. E-mail: igg@ggznml.nl Openingstijden Maandag t/m vrijdag van 09.00 tot 12.00 uur en van 13.00 tot 16.00 uur. Kruisvereniging: Het Groene Kruis Noord Limburg, Drie Decembersingel 48, Postbus 3165, 5902 RG Venlo. Bureau Klantenservice: bereikbaar tijdens kantooruren (inclusief ledenadministratie), tel: 077-3209595. Rode Kruis: Nederlandse Rode Kruis, afdeling Meerlo Gebouw: Dorpbroekstraat 9a, 5864 CP Meerlo, tel: 692755. Secretaris:W. Baken, Hoofdstraat 40a, 5864 BG Meerlo. Tandartsen: S. H. Tan, De Kievit 8a, 5864 BX Meerlo, tel: 692231 Spreekuur: volgens afspraak. Hulpverlening: Kindertelefoon, tel: 0800-0432 (dagelijks bereikbaar van 14.00 tot 20.00 uur) SOS Telefonische Hulpdienst: 077-3548888 Buro Slachtofferhulp Noord- en Midden-Limburg, tel: 077-3548030 Buro Jeugdzorg, Noorderhof 14, 5804 BV Venray, tel: 517484 Advies- en Meldpunt Kindermis handeling, Postbus 219, 5913 ST Venlo, tel: 077-3875829. Verslavingszorg Noord-Limburg, tel: 077-3548200 Ziekenvervoer: 077-3575757 Ongevallen: 112 Nationale Vereniging De Zonnebloem Afdeling De Driehoek Meerlo Tienray en Swolgen Inl. mw. Z. Arts Schoolstraat 6 5866 AX Swolgen t. 0478-698228 e. zus@schoolstraat6.nl Synthese unit Horst Bemmelstraat 2, 5961 HN Horst, tel. 077-3978500, fax 077-3978505, email: unithorst@synthese.nl. www.synthese.nl Openingstijden: maandag tot en met donderdag 8.30-12.30 en 13.15-17.00 uur vrijdag 8.30-12.30 uur Tijdens de openingstijden kunt u bellen voor informatie of het maken van een afspraak voor het Algemeen Maatschap pelijk Werk, de WegWijZer, het Ouderenwerk, Mantelzorg, Jeugd- en Jongerenwerk, Opbouw werk of de Vrijwilligerscentrale. kwp.keriT A h n rmvfirrnrrji Meerlo-Wanssum

Peel en Maas | 2009 | | pagina 11