Kamer op het Kerkhof Speelparadijs Ballorig in Nieuw Bergen Booming Pianos in schouwburg 20% KORTING Lokauto: inbrekers gepakt Onderscheiding Tiny Verbeek Kinderfeest i ALLE ZOMERLAARZEN l nee u x nar ba Dinsdag 28 april 19.00 uur t/m woensdag 18.00 uur PEEL EN MAAS Donderdag 23 april 2009 - Pagina 9 De Duitse militaire begraaf plaats te Ysselsteyn (L) is vanaf 2 mei ruim twee weken het decor voor de theaterpro ductie Een Kamer op het Kerk hof, een stuk 'over oorlog en vrede en doden en dromen'. De voorverkoop voor de in totaal negen voorstellingen is gestart. Per avond is plaats voor maximaal 100 bezoekers. Een Kamer op het Kerkhof is geen statische voorstelling maar een echte theaterbeleve nis. Bezoekers worden letterlijk deelgenoot van het verhaal en moeten zich daarop ook instel len. Het eerste deel van de voor stelling speelt zich af tijdens een stevige wandeling over de don kere begraafplaats. De wandeling eindigt uiteindelijk in een kamer die als twee druppels water lijkt op die van Anne Frank. Daar vindt het tweede deel van de voorstel ling plaats. De hoofdrollen in Een Kamer op het Kerkhof worden vertolkt door Piet van der Pas en Odette de Theije. De andere rollen worden ingevuld door spelers uit de regio Ysselsteyn. De regie is in handen van Ruud Hendriks, Kees van der Zwaard leverde het script en Roelof van Wijngaarden en Marcel Siebers componeerden de muziek. De coördinatie is in han den van stichting Brink. Speeldata: 2 mei (try-out), 3 mei (try-out), 4 mei (première) 5, 8, 9, 10, 16 en 17 mei. Aanvang alle dagen: 20.30. Tip voor bezoekers: Een Kamer op het Kerkhof is een echte 'reis', dus wandelschoenen zijn aan te bevelen. Locatie: Duitse militaire begraafplaats/Jeugd Ontmoetings Centrum, Timmermannsweg 75, 5813 AM Ysselsteyn. De entree bedraagt 15 euro p.p. Website: www.stichtingbrink.nl Reserve ren kan via tel. 0478-541916 of email JOC Ysselsteyn info@joc- ysselsteyn.com. Feestelijke opening op Koninginnedag Klimmen, klauteren, glijden, springen en spelen in de bal lenbak. Het kan allemaal vanaf Koninginnedag donderdag 30 april in het spiksplinternieu we speelparadijs Ballorig in Nieuw Bergen. De feestelijke opening van het in junglestijl ingerichte overdekte speelpa- leis is van 15.00 tot 19.00 uur. Wie kennis wil maken met de nieuwste vestiging van Ballo- rig, is van harte welkom. De entree is tijdens dit open huis gratis. De voormalige tennishal aan de Flammert 1012 in Nieuw Bergen heeft de afgelopen tijd een ware metamorfose ondergaan. Zowel aan de binnen- als buitenkant is het pand flink onder handen genomen. Vier tennisbanen zijn verdwenen, de entree en de toi letgroepen zijn vernieuwd en ook het aantal parkeerplaatsen is fors uitgebreid. "De tennishal stond 2,5 jaar leeg en dat is jammer voor zo'n groot en mooi pand", vertelt Cindy van Saarloos, die Speelpara- dijs Ballorig Nieuw Bergen samen met haar echtgenoot Jeroen gaat leiden. "We denken met het over dekte speelparadijs een kale vlek in de provincie op te vullen. Bal- lorig heeft in Limburg momen teel alleen een grote vestiging in Venlo. Wij openen op 30 april de tweede Ballorig, op een goed bereikbare plek in Nieuw Bergen." Speelparadijs Ballorig Nieuw Ber gen is een overdekt speelparadijs voor kinderen van 0 tot en met 12 jaar. De kinderen kunnen in Bal- lorig Nieuw Bergen onder meer klimmen, klauteren en glijden. Ook is er een raceparcours, staan er trampolines en rodelbanen in het fraai opgeknapte en kleurrijk ingerichte gebouw opgesteld. En natuurlijk ontbreken de bekende ballenbakken en trampolines niet. Ook is er in het speelparadijs van 1500 vierkante meter een aparte zone ingericht voor de jongste kinderen tot en met 4 jaar. "De bedoeling is om de speelhal in de toekomst uit te breiden met 500 Criminaliteit Oostrum weer toegenomen Het aantal meldingen van mis drijven is in Oostrum vorig jaar weer flink toegenomen. Politie- chefJohn Geraedts legde maandag in de commissie Stedelijk Beheer uit dat het een vertekend beeld is. Van de bijna 390 misdrijven vonden er slechts 24 in het dorp zelf plaats. "En dat is ongeveer net zoveel als in vergelijkbare plaat sen als Leunen en Ysselsteyn", ver telde Geraedt. Discotheek Zenith eiste met 235 gevallen het leeu wendeel op. Het gaat vooral om bedreigingen en mishandelingen door het uitgaanspubliek. Het NS- station was goed voor 99 misdrij ven, terwijl er van de drie zorgin stellingen aan de Wanssumseweg (tbs-kliniek, Paschalis en Dichter bij) 25 meldingen binnenkwamen bij de politie. Jeroen en Cindy van Saarloos heten u van harte welkom in Speelparadijs Ballorig in Nieuw Bergen. vierkante meter extra", weet de Bergense. "We wachten momen teel nog op de vergunning voor dit deel. De bestemming van het pand moet daarvoor gewijzigd worden." Ballorig Nieuw Bergen richt zich vooral op gezinnen binnen een straal van 25 kilometer. "Van Gennep tot Arcen aan 'onze' kant van de Maas en van Cuijk tot Horst aan de 'andere' kant van de Maas. Maar ook net over de grens met Duitsland proberen we een goede naam op te bouwen. Of we op een slechte zomer hopen met veel regen? Ja, van ons mag dat. Maar weer of geen weer, bij Bal- lorig in Nieuw Bergen is het altijd feest!" Ook voor kinderfeesten, schoolreisjes of peuteruitjes kunt u terecht bij Ballorig in Nieuw Bergen. Ballorig Nieuw Bergen is het gehele jaar dagelijks van 10.00 tot 19.00 uur geopend, behalve op eerste kerstdag en nieuwjaars dag. De entreeprijs is 6,50 euro per kind, ouders en/of begelei ders hebben gratis entree. Ook is het mogelijk om een tennisbaan of een van de twee nog bestaan de squashbanen te huren. Voor meer informatie: www.ballorig. nl/nieuwbergen, telefoonnummer 0620-474005. Woongroep houdt open dag De landelijke vereniging groeps wonen voor ouderen (LVGO) bestaat 25 jaar en daarom houdt woongroep 50+ Venray op zater dag 16 mei een open dag. Men kan deze dag kennismaken met Vereniging Woongroep 50+ Venray aan het Kloosterhof in Venray. Tus sen 11.00 en 15.00 uur kan men in de groepsruimte terecht voor informatie en tevens kan men enkele woningen bezichtigen. Een van de meest belangrijke redenen om te komen tot de keuze voor een woongroep voor ouderen is het hoofd te kunnen bieden aan het dreigende isolement waarmee ouderen te kampen krijgen. Door het vormen, van een woongroep voor en door ouderen kan worden gestreefd naar een zo lang moge lijke vorm van zelfstandig wonen, waarbij onder het motto Zelfstan dig maar niet Alleen de behoefte aan veiligheid, geborgenheid en enige zekerheid voor de toekomst kan worden gewaarborgd. Door de stimulans die uitgaat van de leden van de woongemeenschap kunnen activiteiten worden ont plooid waardoor tegemoet kan worden gekomen aan de wens van ouderen om zo lang mogelijk actief te kunnen blijven. PEEL EN MAAS niet ontvangen? Bel 582877! Henk Peters neemt afscheid van Rabobank f; 11' Ie wtHi ibf-ib i F fl Op 24 april neemt Henk Peters, na ruim 40 jaar in dienst te zijn geweest, in besloten kring afscheid van de Rabobank. Hij gaat na zijn afscheid van zijn welverdiende vrije tijd genieten. "Ik ga het contact met de klanten mis sen", vertelt hij. "En natuurlijk mijn collega's." Op 15 maart 1969 kwam Henk in dienst bij de Rabobank, toen nog Boerenleenbank. "In die tijd lagen de banen niet voor het oprapen en na het afronden van de mulo in Wellerlooi heb ik allerlei baan tjes gehad. Via via - de beroemde kruiwagen- werd ik aangenomen als administratief medewerker bij de Boerenleenbank Arcen. Ik herinner me de eerste werkdag nog heel goed. Het was erg druk op de bank en eigenlijk had nie mand echt tijd voor me. Er ston den een paar emmers muntgeld en deze moesten worden gezeefd. Zo werden vroeger de grote van de kleine muntjes gescheiden. En daar moesten dan handmatig muntrolletjes van gemaakt wor den. Dat mocht ik dus die eerste uren doen." Na een aantal jaren en diverse functies bij Rabobank Arcen en Lomm werd Henk aangenomen als eerste assistent bij Rabobank Oirlo. "Dat betekende dat je de rechterhand van de directeur was. Die directeur was Lei Direks. Ik weet nog wel dat ik op zondag na de hoogmis werd rondgeleid door het werkgebied en werd voorge steld aan de klanten. Zo ging dat in die tijd." De Rabobank in Oirlo ging op in diverse fusies en Oirlo hoort nu bij het werkgebied van Rabobank Venray. Deze bank heeft een werkgebied van zeventien dorpen. "Ik ben nu adviseur ver koop en service", vertelt Henk. "Klanten komen bij mij op gesprek voor een spaar- en betaalrekening, verzekeringen of beleggingen. Mijn motto is om de klant alleen een product te verkopen dat hij ook echt nodig heeft. Alleen dan kun je de klant op lange termijn in de ogen blijven kijken. Ik wil geen product verkopen waar ik niet 100% achtersta. Daarvoor moet je de klant goed kennen en samen een band opbouwen. Dat contact ga ik wel missen." Henk heeft veel ontwikkelingen doorgemaakt in zijn carrière bij de Rabobank. "Toen ik bij Rabobank Oirlo kwam werken, hadden zij al een boekhoudmachine. Dat was heel modern. Nu gaat alles geau tomatiseerd, maar ik heb nog dag afschriften getypt, biljetten glad gestreken en alles op telrolletjes bijgehouden. Qua veiligheid ging toen ook nog alles anders. Vroeger werd geld gewoon nog per aante kende post verstuurd." Henk weet daarover nog een leuke anekdote te vertellen: "Een klant had zo'n 50.000 gulden besteld. Dat geld kwam gewoon met de postbode. Maar dat duurde allemaal een beetje lang en ik sprong op mijn fiets en fietste het dorp rond, op zoek naar de postbode. Ik zag zijn fiets tegen een boom geparkeerd. De postbode zat ergens binnen koffie te drinken. Ik pakte het pak ketje uit de fietstas, liep naar post- bode en vroeg of ik kon tekenen. En zo had onze klant op tijd zijn geld. Maar dat kun je je nu niet meer voorstellen dat het op die manier zou gaan." Geboren en getogen in Arcen, is Henk nu toch een echte Meer- lonaar. "Vanuit Arcen gingen mijn vrouw Miep en ik in Venray en daarna in Oirlo wonen. In de woning boven het Rabobank- kantoor. Ik ben ook altijd actief geweest in het Oirlose vereni gingsleven. Later zijn we verhuisd naar Meerlo, waar de verenigingen ook in de rij stonden. En binnen kort gaan we 150 meter verderop wonen in een levensloopbesten- dige woning, zoals dat dan heet. Dat raad ik klanten trouwens ook altijd aan. Om een beslissing over je woonsituatie te nemen op het moment dat je dat zelf nog kunt beslissen. Wacht dus niet totdat je woonsituatie echt niet meer bij je past en je gedwongen iets anders moet." Tijdens dit gesprek blijkt dui delijk dat Henk opkomt voor de ouderen. "De ouderen hebben het soms best moeilijk met alle moder nisering. Ik vind dat we daar extra aandacht voor moeten hebben. Rabobank Venray heeft een senio renadviseur. Dat vind ik een goede zaak. Deze persoon organiseert bijeenkomsten internetbankieren voor ouderen en signaleert waar deze doelgroep behoefte heeft aan extra ondersteuning. De oude ren hebben gewoon meer begelei ding nodig en ik vind dat de Rabo bank dat moet bieden." "Ik zal me niet vervelen", bena drukt Henk als we hem vragen naar wat hij na zijn pensioen gaat doen. "Miep en ik houden van fiet sen en wandelen. We zijn echte natuurmensen. Ik verzorg de tuin van mijn moeder van 96, die nog steeds zelfstandig woont en ik ga vrijwilligerswerk doen. Ik wil alleen geen vrijwilligerswerk doen waarbij ik nog op vaste dagen ingepland wordt. Verder wil ik misschien nog iets in de bewind voering gaan doen. En ik heb nog drie kleinkinderen waar we dan meer tijd voor hebben. We willen trouwens wel echt opa en oma blijven en geen oppasadres." Op 24 april neemt Henk Peters in besloten kring afscheid van de Rabobank. Verdachten aangehouden De politie heeft twee verdach ten weten aan te houden op ver denking van de woninginbraak op 8 april in een woning aan Knopkruid in Venray. De eerste verdachte, een 17-jarige jongen uit Venray, is afgelopen zaterdag aangehouden op het station in Nijmegen. De tweede verdachte, een 16-jarige jongen uit Venray, is dinsdag april aangehouden, nadat hij bij een eerdere poging tot aan houding nog aan de politie wist te ontsnappen. Bij de woninginbraak waren onder andere bankpasjes en creditcards, een mobiele tele foon, een lcd-scherm, een spel computer en sieraden weggeno men. Eén van de twee verdachten heeft inmiddels zijn betrokken heid bij de inbraak bekend. De traditionele Koningin nenacht op 29 april in de foyer van de schouwburg kent dit jaar wel een heel bijzonder programma: Booming Piano's. Booming Pianos is gebaseerd op het Dueling Pianos-concept, dat al jaren een grote hit is in Amerika. Twee om twee pianis ten wisselen elkaar af en zorgen voor drie uur topentertainment. Iedere pianist heeft de klasse van zang, entertainment en pianospel in zijn vingers. Vijf professionele muzikanten proberen tijdens de gehele avond het publiek bij het entertainment te betrekken zodat er permanent een interactie bestaat tussen artiest en publiek. Ook behoort het tot de mogelijk heid om verzoeknummers aan te vragen, zodat de avond afgestemd wordt op de favoriete muziek van het publiek. Door de line-up in muziekkeuze voert deze tot een ware climax die voor vele verras singen zorgt. Menigeen zal bekend zijn met het fenomeen "Crazy Pia no's" in Scheveningen waar onder andere Van Velzen is begonnen als artiest. Deze formule komt nu voor de eerste keer voor een onver getelijke avond naar Venray. De entree kost tien euro. Kaarten zijn verkrijgbaar bij Theatercafe De Artiest, Schouwburgplein 1a in Venray. /fyarfe- 3c/wetwrr fctaerr De Venrayse politie heeft vrij dagavond twee auto-inbrekers aangehouden. Bij een gerichte actie, om het aantal auto-inbra ken een halt toe te roepen, werd gebruikgemaakt van een lokauto die voorzien was van SelectaDNA. Een Poolse man (23) en zijn Pool se vriendin van 24 jaar werden aangehouden toen zij het navi gatie systeem uit de auto wilden meenemen. Het tweetal is zater dag in verzekering gesteld. Vanaf september vorig jaar werd in Ven- ray 95 ingebroken in personen auto's. Tot vrijdagavond lukte het niet om de inbrekers aan te hou den. De lokauto, die geparkeerd stond in de Raadhuisstraat, bleek succesvol. De twee aangehouden verdachten zijn al eerder met de politie in aanraking geweest. Uit onderzoek moet blijken voor welke auto-inbraken zij verant woordelijk zijn. Het onderzoek wordt door de poli tie voortgezet. Het was de eer ste keer dat de politie in Venray gebruikmaakte van een lokauto. Ook de toepassing van het anti- inbraakmiddel SelectaDNA door de politie is uniek. Het product bestaat uit een voor het blote oog onzichtbare onschadelijke vloei stof met een uniek DNA, waar mee waardevolle spullen kunnen worden gemarkeerd. SelectaDNA is tot nu toe ingezet binnen het anti-woninginbrakenproject 'Waak voor Inbraak'. Wie bezoekt uw site nu werkelijk? Flyers Internet Communicatie (herhaling om het uur) Items: Kamer op het Kerkhof Theater op Bezoek College van B en W aan het woord Uitzending gemist? Kijk op www.peelenmaastv.nl Tiny Verbeek uit Venray heeft zondag de pauselijke onderschei ding Pro Ecclesia et Pontifice in ontvangst mogen nemen. Ver beek kreeg de onderscheiding opgespeld door deken Smeets tijdens de hoogmis in de Grote Kerk. De pauselijke onderschei ding werd haar verleend voor haar vele werk sinds 1974 als leidster van de avondwake- groep en haar vrijwilligerswerk als lector tijdens de eucharistie vieringen. De Stichting Raad voor Turkse Ouders Venray houdt op zondag 3 mei een internationaal kinder feest. Op deze dag worden alle kinderen van Venray in het zon netje gezet. Atatürk introduceerde in 1920 het kinderfeest in Turkije. Hij vond dat de kinderen extra aandacht verdienden. Zij zijn immers de toekomst. Het idee achter dit feest is dat de kinde ren, bestuurders van de toekomst, een keer per jaar mogen ervaren hoe het is om in de leiderstoel te zitten en het land te regeren. Zij mogen voor één dag in het parle ment plaats nemen en ook de taak van de president 'overnemen'. In Turkije wordt dit feest elk jaar gevierd. Kinderen uit ongeveer 65 landen nemen hier elk jaar deel aan. Op de Venrayse versie van dit feest gaan kinderen volksdans- optreden verzorgen, gedichten voordragen, zingen, dansen en muziek maken. De kinderen gaan internationale spelletjes spelen en worden voorzien van drank jes. Voor de toeschouwers zijn er hapjes uit de Turkse keuken. De kinderen en hun ouders zijn deze dag van 13.00 tot 17.00 uur welkom in sporthal De Wetteling in Venray. www.rooynet.nl www.rienvanmierlotuinen.nl vrijdag tussen 9.00-17.00 uur Ik ga het contact met de klanten missen" De gezelligste schoenwinkel van Venray Grotestraat 11 - www.capretto.nl Wij monitoren uw site en geven u praktische tips. Onderzoek Advies Ontwerp Ontwikkeling info@flyers.nl www.flyers.nl 0478 546293 Training Coaching Productontwikkeling HET DIGITAAL GEHEUGEN UAIU VEfURAV Thema Venrayse Monumenten: O.L. Vrouwekerk, Oostrum ISj 'WW- Z-m. '.J. www.rienvanmierlotuinen.nl VAN MIERLO Helmondseweg 1

Peel en Maas | 2009 | | pagina 9