Limburgs record voor Lisa Dreesens NK Autocross in Ysselsteyn Handboogsport in de vrije natuur Degradatie dreigt voor dames Red Stars Spio niet in de prijzen Kaartverkoop OoitVenray Medailles voor turners EüsiUliiÜü Abonnement PEEL EN MAAS? www.vandenmunckhof.nl PEEL EN MAAS Donderdag 23 april 2009 - Pagina 35 BC 2002 RV Bridgesoos De Kemphaan NRBC BC Doublet Overloonse Bridgeclub BC Harten Drie Koninginnedrive Motorcrossers ATV Venray BC Common Sense BC Klavertje Vier MGC Venray Opnieuw winst tennisheren BC Venray De Peelrunners ISBV sjoelen Sjoelclub Venray St. Christoffel Mudhunters Tijdens de vierdaagse Swimcup in Amsterdam waren er vele interna tionale toppers aanwezig om zich te kwalificeren voor het WK in Rome deze zomer. De gehele Nederlandse top was aanwezig en er werden veel Nederlandse records verbroken. Mar leen Veldhuis zwom zelfs een nieuw wereldrecord op de 50 vlinder. Op dit onderdeel werd Lisa Dreesens uit Venray van SG Noord Limburg tiende in een tijd van 0.28.79. Gezien het groot aantal bui tenlandse deelnemers wist ze zich niet te plaatsen voor de finale in de middag. Normaal gesproken is dit een moment waarop men beter presteert dan in de vroege ochtend. Op de 100 vlinder verbeterde ze in de vroege Op de foto van links naar rechts Dion Dreesens, Lisa Dreesens en Kasper van Dijk ochtenduren, haar eigen Limburgs record en werd ze dertiende in een tijd van 1.03.45. De derde dag zwom ze de 100 vrij een persoonlijk record van 0.5933 en werd hiermee 28e. De 50 vrij verliep minder goed, met een 31e plaats en geen pr, moest ze genoegen nemen met haar tijd van 0.27.99. Kasper van Dijk uit Bergen zwom een voortreffelijke race op de 100 vlinder. Met een tijd van 1.02.22 wist hij zijn pr aan te scherpen met maar liefst 1,5 seconde. De schoolslag specialist liet zich ook van zijn goede kant zien op de 50 meter school met een nieuw pr van 0.31.74 werd hij dertiende op dit sprintnummer. De laatste ochtendsessie liet hij ook een verbetering van zijn tijd zien op de 100 meter school. In 1.10.33 werd hij 17e. Dion Dreesens wist zijn tijden op de 100 en 200 meter vrije slag niet te ver beteren. Op de 400 meter vrije slag zwom hij in de finale. Daar werd hij op genoemde afstand 6e in een tijd van 4.08.82 met een kleine aanscher ping van zijn tijd. Job van Duinhoven zwom geen pr's op de 50 en 100 vlin der, 50 vrij en 400 wisselslag. Hij werd 51e, 43e, 65e en 23e op bovenstaande onderdelen. ACC Zuid (Auto Cross Club Zuid) houdt op zondag 26 april voor de derde maal een Veka NK Autocross in samenwerking met ACC Gef- fen op Limburgse bodem. Na Kes- sel 2005 en 2007 wordt de cross dit jaar verreden op de Timmerweg in Ysselsteyn. Er worden meer dan 230 rijders verwacht uit onder meer Bel gië, Duitsland, Luxemburg en Neder land. Uiteraard zijn ook de regionale streekfavorieten van de partij om de Limburgse eer hoog te houden. Zo gaan Hans Verbugt, Sander Derikx en Twan Hermkens de strijd aan in de superklasse. Bandi Peters, Alex van Rijt, Raimond Tijdink, Marcel Vervoort en Sjaak Wismans gaan uitkomen in de sprintklasse 2000. In de sprint klasse 1600 gaan Equipe ter Maat/van der Coelen, Sander Cuenen en Bart van Deursen rijden. De enige snelle Limburgse dame, Mariska Verhees, komt uit in zowel de juniorklasse als in de standaardklasse. Het renners kwartier is toegankelijk zodat men foto's of een praatje kan maken met je favoriete rijder. Het circuit is gele gen op echte zandgrond en heeft een lengte van ruim 580 meter. Het ren nerskwartier en de parkeerplaatsen voor de bezoekers ligt aan het circuit. De totale oppervlakte van dit evene ment is ruim vijftien hectare groot. De volgende klassen verschijnen aan de start: superklasse, sprintklasse 2000, sprintklasse 1600, juniorklasse, toerwagenklasse, keverklasse en stan daardklasse. Voor de twintigste keer houdt handboogsportvereniging 't Trefpunt uit Tienray een veldwedstrijd. Zater dag 2 mei vindt de tweede wedstrijd plaats van de jeugd All Round Cup van de regionale jeugd. De wedstrijd in de bossen van Tienray en Swolgen duurt van 10.00 tot 14.00 uu. De jeugdschutters, verdeeld over groep jes van maximaal vier schutters, zul len om 10.00 uur bij de accommo datie aan de Nehobolaan vertrekken, op zoek naar in totaal twaalf doelen, die in de bossen en zandberg staan opgesteld. Geschoten wordt op bla- De laatste zitting van de club- competitieronde van dit seizoen is gespeeld. De winnaars in de gele lijn waren de dames Mien Kuenen en Truus Kusters met 60.94 procent. De tweede plaats ging naar Frans Smits en Hans van Oosterhout met 58.33 procent, gevolgd door het bridge- paar Nel Houben en Toon Stiphout met 55.73 procent. In rood waren de dames Riet Dobbe en Jo Linders de beste met 60.42 procent. Tweede was het bridgepaar Hans Koopman en Margriet Mater met 56.60 procent, terwijl de derde plaats ging naar de dames Annet Timmer en Wilhelmien Dijk met 55.56 procent. De uitslag van de laatste ladder competitie. In oranje op de eerste plaats met 60,42 Nellie van Veg- chel en Josephine Philipsen, op de tweede plaats met 60,00 Wil Tacken en Jeanne Korsmit en op de derde plaats met 57,08 Toine en Jan Tig- geloven. In groen op de eerste plaats met 64,24 Joke Peeters en Gemma van Winkel op de tweede plaats met 61,11 Rinie Mommen en Anton Volleberg en op de derde plaats met 56,60 Diny Steegs en Huub Linders. Volgende week de laatste bridgemid- dag. Over veertien dagen de slotdrive bij Martens in Leunen. Er is een vrije bridgeavond gehou den. In geel waren Miets Bisseroux en Hilde Koolen de beste met 60,94 pro cent, gevolgd door Annie Boekholt en Mia Lommen met 59,38 procent. Jac queline van der Slik en Doke Verheijen bezetten de derde plaats met 56,77 procent. In rood waren Margriet Mater en Hans Koopman de winnaars met 62,50 procent. Tweede waren Wies Appels en Marga Steemers met 60,42 procent en als derde eindigden Herma Darmstadt en Adri de Klerk met 59,03 procent. In groen werden Wilhelmien van Dijk en Annet Timmer eerste met 67,66 procent, gevolgd door Nel en Hub Camps met 55,54 procent. Derde waren Joan Hinssen en Nienke van Hoof met 54,73 procent. zoenen variërend in grootte van 20 tot 80 centimeter. De wedstrijd staat onder auspiciën van de NHB en twee scheidsrechters zullen de wedstrijd nauwlettend in de gaten houden. Tij dens de wedstrijd zullen drie typen bogen gebruikt worden: de freestyle- boog voorzien van stabilisatoren en vizier, de barebow zonder vizier en verdere hulpmiddelen en de com- poundboog die voorzien is van katrol len. 't Trefpunt kan bogen op een jaren lange ervaring in het bouwen van een parcours in de bossen en nu rond en op de zandberg van de visvijver. De vereniging probeert zoveel mogelijk van de natuurlijke omstandigheden (zoals heuvels, bossen en open veld) gebruik te maken om een selectief parcours te krijgen. Het niet bekend zijn van afstanden waarop men schiet, is verder nog een extra handicap voor de sporters. Veldschieten komt steeds meer in de belangstelling bij zowel bij hand boogsporters en ook bij de jeugd. Het publiek is ook van harte welkom om de verrichtingen van de hand boogsporters te bekijken. Op zondag 3 mei vindt de veldwedstrijd voor de senioren plaats. Die wedstrijd duurt van 09.00 tot 15.30 uur. De senioren hebben een parcours van 24 doelen te gaan. In de vijfde zitting blok 3 is door veertien paren gestreden om de hoog ste score in de A-lijn. Die eer was voor Gerard Linssen en Petra Heinekamp met 57.64 procent. De tweede plaats was voor Ethel Hilhorst en Jeanne van Haren. Zij behaalden 54.51 procent. De derde plaats werd gedeeld. Het paar Henk Penninx met Theo Jakobs en Corrie Hartong met Jan Heine- kamp scoorden 53.47 procent. In de B-lijn speelden tien paren. De beste waren Ine Thielen en Nel Camps met een score van 59.9 procent. Antoinet te Schaeffers en Clazien Baak werden tweede met 55.73 procent. Met 53.65 procent was de derde plaats voor Lili an Linders en Rieny Mommen. Op de laatste avond in de vierde ronde waren de beste in geel Hans Aerts en Jac Huijs met 69.17 procent. Tweede waren Miny en Wiel Verhoeven met 5972 procent, gevolgd door Luus en Wim van Son met 55 procent. In de rode lijn waren Jac van Voorn en Piet Willems de beste met 58.96 procent. Maria Vloet en Ron Gabeler bezetten de tweede plek met 53 91 procent en Liesbeth Schaap en Ann Peetjens waren met 53.25 procent goed voor de tweede plaats. In de groene lijn waren de winnaars Nellie Jeuken en Frans van den Heuvel met 59.38 procent. Tweede waren Jos van de Pas en Gerrit Weijs met 57.81 procent, gevolgd door Hanny Verstraaten en Mien Spreeu- wenberg met 55.73 procent. Met een monsterscore van 72.92 procent hebben de dames Hannie Keijsers en Joke Peeters een vergeefse poging gedaan om toch nog te pro moveren naar de gele lijn. De heren Manders Fiers is het wel gelukt om na een competitieblok in rood weer terug te keren naar de hoogste lijn. In geel waren de win naars Aike van Glabbeek en Jacqueline v.d. Slik met 5972 procent, gevolgd door Mia en Rinus Nollen met 57.29 procent. Theo Jakobs en Henk Pen- ninx bezetten de derde plaats met 56.94 procent. In rood waren Hannie Keijsers en Joke Peeters dus de beste, gevolgd door Nellie en Pierre Wientjens met 65.82 procent. Derde waren Nelly Penninx en Alda Verhoeven met 55.75 procent. Maandag start de eerste zit ting van het laatste blok om het club kampioenschap Het Oranjecomité Venray houdt ieder jaar de Koninginnedrive in samenwerking met de Venrayse bridgeclubs. Dit jaar organiseert Har ten Drie in opdracht van het Oranje comité deze drive die wordt gehou den in de Witte Hoeve op donderdag 30 april vanaf 19.30 uur. De zaal is open om 19.15 uur. Aanmelden kan schriftelijk tot zondag 26 april bij Trees v.d. Beele, Kroonkruid 81, 5803 JG in Venray of via telefoonnummer (0478)586758. De indeling is op sterk te en er wordt gespeeld volgens het reglement van de NBB. De rijders waren te gast op het Motordrome in Emmen. De Pottendijk lag er perfect bij en ook de club, MSV Motordrome Emmen, had alles tot in de puntjes verzorgd en niets werd aan het toeval overgelaten. Voor deze wedstrijd hadden zich 162 rijders aangemeld waaronder een rijder uit Duitsland. Alles verliep op rolletjes en ook de club was zeer tevreden over het verloop van de wedstrijd. Het was een stralende dag en het was aange naam vertoeven in het zonnetje. Bij de 65 versnellingen grote wielen was het Tino Broere die na een felle strijd de manches afsloot op een 13e en een 15e plek om in het daguitslag nog net binnen de top vijftien te eindigen. Een prachtige 5e plek bij de 85 kleine wie len A kwam op naam te staan van Bart Pijpers door in de manches beslag te leggen op een 4e en een 5e plek. Door beide keren op een 10e plek te worden afgevlagd kwam ook een 10e plek op naam te staan van Jules Deenen. Bij de 85 grote wielen wist Jeremy de Vink een 12e plek veilig te stellen door in de manches op een 11e en een 14e plaats te worden afge- vlagd. Bij de MX 2 jeugd kwam de 24e stek op naam te staan van Jos Hubers die beide manches als 25e wist af te sluiten, terwijl Maik Hubers tweemaal de 27e man werd om in de daguitslag als 25e te boek te gaan. Maud Hubers eindigde beide keren op een 27e stek en mocht de 26e plaats in het algeme ne klassement veilig stellen. Op cir cuit 't Oud Vaer te Stein-Elsloo is een motorcrosswedstrijd gehouden door MC Stein. De baan gelegen tussen de Maas en het Julianakanaal lag er goed bij, maar het circuit werd geteisterd door verschillende fikse buien. Op de wedstrijddag was het prachtige weer en liet het zonnetje zich van haar beste zijde zien. De club had alles tot in de puntjes geregeld en was ook dik tevreden over de opkomst van rijders. Voor deze wedstrijd had den zich 195 rijders aangemeld. Bij de MX 3 Inters wist Emile Cox een sterke manche te rijden, hij wist na verschillende ronden het heft in eigen handen te nemen en deze niet meer af te staan om op de hoogste trede plaats te mogen nemen. Ook Maarten van der Aa reed een sterke wedstrijd en viel met en 4e plek net buiten de bekers nadat hij de manches op een 7e en een 5e plek had afgesloten. Met een 23e en een 20e plek was de 22e plaats voor Werner Kuenen wegge legd. Bij de MX 1 Inters kwam de 9e plek in het dagklassement op naam te staan van Peter Verstegen door op een 9e en een 10e plek te worden afge- vlagd en moest Ruud Pijpers in de 1e manche de strijd opgeven en in de 2e manche ging hij als 9e man over de streep. Bij de Quads Nationaal kwam de 24e plek op naam te staan van Piet de Bruijn door op een 25e en een 22e plek te worden afgevlagd. Zaterdag 25 april is er een jeugdwedstrijd in Den Hout en op zondag 26 april gaan de Nationalen rijders hier aantreden. In Kerkrade is de eerste competi tiewedstrijd voor de junioren C en D gehouden. Van ATV Venray hebben ruim twintig atleten meegedaan aan deze wedstrijd. Dankzij goede pres taties zijn de meisjes C in de tweede divisie op een tweede plaats geëin digd. Uitslagen: 2de Divisie Jongens C: Discus: 3, Jesper Vrouwenvelder, 27.62m. Speer: 3, Bob keijzers, 26.16m. 2de Divisie Jongens D: Discus: 2, Max van Haren, 15.88m. 2de Divisie Meisjes C. 80 mtr:2, Sandra Kleuskens, 10.94 sec, 80 mtr. horden: 1, Suzan Stevens, 13.30 sec, 4x80 sprint: Lisanne van den Boomen, Sandra Kleuskens, Linda Riensema en Suzan Stevens, 42.51 sec. Hoog: 1, Suzan Stevens, 1.65m. Ver: 2, Sandra Kleuskens, 4.49m. Kogel: 2, Aukje Michiels, 8.01m. 2de Divisie Meisjes D. Hoog: 2, Femke Riensema, 1.30m .De eerste competitie wedstrijd voor de pupillen in Venray werd druk bezocht. Vooral de pupillen A kwamen in groten getale naar Venray. De wed strijd werd onder goede omstandighe den gehouden.. Ook de wind zorgde niet voor problemen. De pupillen van ATV Venray hebben goede prestaties geleverd. Zo heeft Jakop Pütz een eerste plaats behaald bij de jongens pupillen B. Dankzij deze eerste plaats werden de jongens pupillen derde in het totaalklassement. Ook bij de meis jes pupillen werden goede prestaties geleverd, maar omdat er maar twee meisjes pupillen B en geen meisjes pupillen C meededen werden er te weinig punten behaald voor een goed resultaat in het eindklassement. Uitslagen: Bij de jongens pupillen A behaalde Jona Pütz 1692 Niels Coop- mans 1551en Thomas Vrouwenvelder 1182 punten, Bij de jongens pupiullen B behaalde Jokop Pütz 1504, Wesley Classens 1131 en Maarten Kaanen 1043 punten. Bij de jongens pupil len C werd Constatijn Bok derde met 964 punten. Bij de Meisjes pupillen A behaalde Emma Ruiter 1383, Emma van Lin 1374 en Nicolle Schellekens 1346 punten. Bij de Meisjes Pupillen B behaalde Jitte Goossens 1239 en Dou- nia Salhi 1084 punten. Bij de Horster Night Run hebben de volgende atleten van ATV Venray een eerste plaats behaald in hun cate gorie: 5 kilometer: mannen 40-49 jaar Frans Deenen. Vrouwen De tweede kampioensronde is gespeeld. In geel waren de beste met 59,03 procent Riet Dobbe en Cor van Elzakker, gevolgd door Tiny Schaminee en Frans Oudenhoven met 57,14 pro cent. Derde met 55,56 procent waren Rikie Cremers en Jose Verhaegh. In rood waren de winnaars met 57,81 procent Tonny Wijnhoven en Gert Claessens. Tweede met 57,29 pro cent waren Adele van leuken en Leny Worst en de derde plaats werd bezet door Truus Michels en Jo Linders met 55,73 procent. Een groot aantal leden is naar het casino in Venlo geweest en werd er dus maar in een lijn gebridged. De eerste plaats was met 73,96 procent voor Truus Buijssen en Truus Michels, gevolgd door Jan Stiphout en Jeanne Korsmit met 72,50 procent. Derde met 51,88 procent waren Piet Botden en Gerrit Weijs. Sportnieuws -info De districtskampioenschappen afdeling 2 zijn in Venray gespeeld. Eenentwintig deelnemers waren ver tegenwoordigd in drie klassen. De grootste groep deelnemers speelden in de Heren Seniorenklasse, namelijk dertien. Van de Venrayse deelnemers hoorden er een viertal tot de favo rieten, waaronder Gerrit Vermeulen, Jan Engels, Harrie Lenssen en Gerrit Janssen, waarbij ook nog Geldrop- speler Hans van der Aa gevoegd kon worden, die zijn titel in Venray verde digde. Henk van Leeuwen startte als een speer met 24 slagen en Jan van Dijk en Jan Litjens hadden met 25 sla gen slechts één slag meer nodig. Zou er een verrassing in de lucht hangen? Theo Litjens scoorde in de tweede omloop nu ook 25 slagen en Henk van Leeuwen vervolgde met 26 sla gen, samen met Gerrit Vermeulen en Leo Wilms, die in de eerste ronde ook al 26 slagen had laten noteren, net als Geldropspeler Hans van der Aa. Na de tweede ronde leidde Henk van Leeu wen het klassement met 50 slagen, op de voet gevolgd door Leo Wils en Hans van der Aa met 52 slagen. In de derde ronde sloeg Gerrit Ver meulen toe met 25 slagen, waar Henk van Leeuwen met 28 slagen genoegen moest nemen, waardoor beiden met 78 slagen samen op gingen, op één slag (79) gevolgd door Harrie Lens- sen, die ook 25 slagen nodig had in de derde ronden) en Leo Wilms (met 27 slagen). De laatste ronde was er voor de meeste spelers teveel aan, want behalve Gerrit Vermeulen, die 24 noteerde, was Jan Engels met 26 slagen de op een na beste in de laat ste ronde, maar laatstgenoemde kon zijn favorietenrol geen enkel moment waarmaken en eindigde met 110 sla gen als vierde, Harrie pakte met een laatste rondje van 28 slagen brons met een totaal van 107 slagen. Henk van Leeuwen, de outsider van de dag werd met 106 slagen keurig tweede achter de verdiende winnaar Gerrit Vermeulen met 102 slagen. Theo Lit- jens en Hans van der Aa eindigden samen met 111 slagen op de vijfde plek, maar bij het kleinste verschil in de ronden sloeg de balans door in het voordeel van de Geldop-speler. Bij de Dames Senioren gingen zes dames de strijd aan, waarbij Miet Clevers toch wel tot de favorieten gerekend mocht worden. Na de eerste ronde ging ze inderdaad aan de leiding samen met de Eindhovense Annie van Beek, nadat beiden 28 slagen nodig hadden. In de tweede ronde verraste Fieke van Ham met eveneens een ronde van 28 slagen, zodat zowel Annie van Beek als Fieke van Ham met 59 slagen de leiding namen en al een voorsprong van zes slagen hadden opgebouwd opnummer drie Jo van Elderen uit Oirschot, die op 65 stond. In de derde omloop kwamen zowel Jo van Elde- ren als Bets Wilms met 31 slagen als beste uit de bus, maar Annie van Beek en Fieke van Ham deelden met 91 sla gen nog steeds de eerste plaats. Annie van Beek bleek in de laatste ronde met 29 slagen de sterkste en pakte daarmee verdiend met 120 slagen de districtstitel. Fieke van ham moeste de laatste ronde teveel inleveren en sloot haar kampioenschap met een fraaie twee de plaats met 126 slagen. Bij de Heren, waar geen enkele Venrayse vertegen woordiger meespeelde ging de titel naar Chris Campfens van Geldrop en hij werd op het podium geflankeerd door Hans Verkooijen uit Oirschot met 104 slagen en Kevin de Cremer uit Geldrop met 111 slagen. Verder zijn de kampioenschappen van afde ling 1 in Oirschot gehouden. Aan Venrayse zijde speelden Jan Engels en Harrie Lenssen mee, die hier de vierde en vijfde plek wisten te bezet ten, plaatsen die ze ook in het Combi klassement wisten te bereiken. Op het Paastoernoernooi in het Friese Drachten heeft Jan Engels een goede prestatie geleverd door als tweede te eindigen met 96 slagen, net achter winnaar Hans van der Aa, die met 95 slechts één slag minder nodig had. De derde plaats was voor Wilbert van Helmond uit Doorwerth, die zijn barragekompanen Martin Blokker (Wageningen) en Klaas Roze- veld (Appelscha) wist te verschalken, nadat alle drie spelers op 97 slagen waren geëindigd. In de voorlaatste ronde van de voorjaarscompetitie wonnen de tafel- tennisheren van Summa/Red Stars met 7-3 van SVE. In Utrecht was SVE een lastig te bespelen tegenstander met als extra handicap de vrij slechte ondergrond van de hal. Frank van der Vleuten speelde een sterke reeks van wedstrijden en bleef op het einde van de wedstrijd ongeslagen en won dus drie enkelspelen. Samen met Patrick Zwiers won hij ook het dubbelspel, terwijl Zwiers ook nog een enkelpar tij won. Patrick was deze dag niet in zijn beste doen en kon geen echte vuist maken in de andere partijen. Ronald Bogaard was een partij niet bij machte deze winnend af te sluiten, maar de andere twee partijen wer den wel op zijn naam geschreven. Dit betekende een 7-3 overwinning en met nog een wedstrijd te gaan staan de tafeltennisheren nog vaster op de tweede plaats. In het verre Kloosterzande, Zeeuws- Vlaanderen, hadden de tafeltennisda mes het niet getroffen bij SAR'72 door het meespelen van de sterke Simone de Klerk. Deze dame was goed voor drie keer winst en nog een belangrijke bijdrage in het dubbelspel. Toch had den de dames weer een marathonpar tij nodig met als ondankbare uitslag een nederlaag met 9-1. Menige partij had voor de Venrayse dames een erg ongelukkig slot en uiteindelijk kon alleen Ellen Ras een keer tot winst komen. Hierdoor zijn de dames geland op de voorlaatste plaats en moeten ze gaan uitkijken om niet te degraderen met zaterdag nog een wedstrijd te gaan tegen Hotak uit Hoogerheide. Op zondag vond in sporthal De Wetteling het laatste toernooi van de Limburgse jeugdmasters plaats met een sterk optreden van de Venrayse jeugd. Over de gehele dag lieten de Venrayse deelnemers zien goed voor uit te zijn gegaan ten opzichte van de andere Limburgse jeugdspelers in de verschillende klassen. Menige par tij was de moeite van het aankijken meer dan waard, zoals van Muhsin Alp tegen Matthian Vaes in de klasse 3B. Ook de wedstrijden van Lotte Jacobs, Ena Spahic, Lisa Martens, Judith Stoef en Nils Vervoort waren van een goed gehalte met goede balwisselingen. De Red Stars jeugd bereikte in de hoofd ronde vier keer de finale en wel door Tom Thijssen topklasse Desmond Janssen (klasse 1 Maarten Peters (klasse 3A en Mattian Vaes (klasse 3B Helaas kon geen speler de finale winnend afsluiten. In de troostronde waren de Venraynaren succesvoller via de winst van Erwin Stoef (klasse 2) en Lisa Martens (klasse 4 Na dit toer nooi werden tevens bekend gemaakt de finalisten voor de grote finale op 17 mei in Swalmen. Van Red Stars zijn dit Rick Pouwels, Max en Tom Thijs- sen, Clint Goumans, Desmond Jans sen, Teun van Els, Maarten Peters, Lynn Martens, Matthian Vaes, Nils Vervoort en Dominique Buijs. Dit zijn er twee meer dan verleden jaar. Zaterdag is de laatste competitie ronde in het Venrayse tafeltenniscen- trum. Aanvang 13.00 uur. Voor meer informatie: website www.nttb.nl@ redstars. Afgelopen zaterdag heeft het eerste herenteam van tennisvereniging Venray ook de tweede competitiewedstrijd in de eerste klasse tegen De Heikamp uit Heijen gewonnen: 6-0. Ruud Geurts won zijn eerste partij met 6-1 en 6-1 van John van Dijck. Elroy Jansen won met twee keer 6-0 van Mark van Duu- ren. Partij nummer drie werd door Bob Lodewijks gespeeld tegen Bart Poels. Ook deze partij eindigde in een gemak kelijke overwinning voor Bob. Hij won met 6-1 en 6-1. De laatste single werd gespeeld door Twan Lensen. Hij won van Eric van Dijck met 6-1 en 6-1. De eerste dubbel werd gespeeld door Twan en Elroy. Zij kwamen met drie nul achter. Daaropvolgend werd er nog maar één game verloren en werd het 6-3 en 6-1 voor hun. De tweede dub bel werd door Bob en Ruud gewon nen met 6-0 en 6-2 en dus werd er wederom met 6-0 gewonnen en staat het team van TC Venray nu dus zonder punt- en setverlies bovenaan. Volgende week zal er gespeeld worden tegen de nummer twee van de ranglijst, Topspin uit Boxmeer, en zal de tegenstand gro ter zijn dan tot nu toe. Op de eerste van vier avonden viertallen waren er achttien tafels bezet. De grootste overwinning werd behaald door het team van captain Jan Voesten. Zij versloegen hun tegen standers met 25 tegen 4 wedstrijd- punten. Het team van Jaques Jeurissen deed daar nauwelijks voor onder met 24-6. Ook het team van Annette Paris behaalde een ruime overwinning. Donderdagavond wordt de tweede ronde gespeeld. De Nordic walker kunnen op de volgende dagen aan de slag: Woens dag Schuitwater tussen Melderslo en Broekhuizen vanaf 18.30, zaterdag 25 april vanaf 9:00 uur clubgebouw aan de Kasteelse baan en zaterdag 2 mei vanaf 9.00 uur in de Schadijker bos sen. Parkeerplaats aan de Bergsteeg. Iedereen is welkom om een keer mee doen. Dinsdag baantraining van 19.00 tot 20.30 uur, Kastiëlse Baan. Donder dag training op de baan van 19.00 tot 20.30 uur. Zaterdag damestraining van 9.00 tot 10.00 uur, Kastiëlse Baan. Zater dagmiddag afwisselende bostraining van 16.00 tot 17.30 uur, verzamelen bij de parkeerplaats in de Schadijker Bossen. Uitslag Avondloop Heythuy- sen: Mrec 5 km.: Chris Meulendijks Grubbenvorst 19:04. Jos Thielen Wanssum 23:28. Adrie van Genuchten Grubbenvorst 27:38. V40 5 km.: Irmgard Gijsen Horst 23:58. Jacqueline Verkoelen Horst 26:50. V50 5 km.: Annemie Hendriks Horst 23:25. Msen 10 km.: Jeroen Hou- ben Horst 41:46. Joris Houben Horst 42:16. M45 10 km.: Sraar Theeuwen Meerlo 41:04. Frits Gösgens Oostrum 50:14. M50 10 km.: Jan Peeters Horst 38:34. Wiel Dinghs Castenray 41:46. Wim Jacobs Merselo 42:46. Guus van Enckevort Evertsoord 51:33. M55 10 km.: Geert Tielen Maasbree 50:22. M60 10 km.: Piet Aarts Wans- sum 45:02. Wim Philipsen Sevenum 47:26. Gé Stappers Grubbenvorst 50:27. Agenda 25-4 Beesel Avondloop cri terium 19.30 uur, 30-4 Venlo Oranje loop 11.00 uur, 3-5 Weert IJzerenman volkslopen 10.00 uur, 10-5 Visé Maas marathon 9.10 uur, Wedstrijduitslagen staan op www.peelrunners.nl. OoitVenray houdt op zaterdag 6 juni op het sportpark van SV Merselo in navolging van de alom geroemde feesten in 2006, 2007 en 2008 een uniek evenement! Na achtereenvol gens Lee Towers, Jan Smit en Frans Bauer als hoofdact te hebben gepre senteerd, wordt nu voor het eerst een internationale wereldband gepresen teerd, namelijk de feestband Earth Wind Fire, featuring Al McKay Alls- tars. Deze avond gaat men terug naar de jaren '70 met deze fenomenale band uit het discotijdperk. Daarnaast is er nog een verrassingsact en wordt er de hele avond muziek gedraaid uit de jaren '70 en '80 door diverse dj's. Overdag wordt een mini veldvoetbal- toernooi gehouden met 32 teams. Dit jaar maken twee teams van bekende Nederlanders hun opwachting. Teams kunnen zich via e-mail info@ooitven- ray.nl. inschrijven om aan het toer nooi deel te nemen. Kaarten zijn te koop bij boekhandel Van den Munck- hof, De Rooijerie, Sport Inn, VVV ANWB en De Uitmarkt in Venray. Ver der zijn er kaaten te koop bij So Expo in Oostrum en in de sportkantine in Merselo. Tijdens de finale van het Limburgs kampioenschap turnen voor heren in Maar liefst zeven sjoelers van de Invaliden Sport- en BelangenVereni ging Venray e.o. hadden zich via de selectiewedstrijden namens Limburg weten te plaatsen voor het NK sjoe len in de Jan Massinkhal in Nijmegen. Bij de start hadden alle zeshonderd deelnemers nog evenveel kans. Na het spelen van de eerste ronde bleek hoe groot de concurrentie was. Geen van de sjoelers kwam echt in de buurt van de ereplaatsen. De tweede ronde moest er een tandje bijgeschakeld worden om mee te kunnen dingen. Alle sjoelers speelden uiteindelijk een hoger gemiddelde dan bij de selec tiewedstrijden, maar toch viel geen van de ISBV-ers in de prijzen van het hoofdtoernooi, het Nederlands Kam pioenschap. In de klasse C werd Mat Klaassens slechts 25e. Marjo Manders kwam in de klasse E enkele punten te kort voor een ereplaats, maar haar gemiddelde van 130,40 was net onvol doende daarvoor. Wilma Wismans werd met haar gemiddelde van 119,25 in de klasse F achttiende. Martien Man- ders kwam in de klasse G niet verder dan de 22e plaats met een gemiddelde van 115,45. Bas Pastors speelde een uitstekend NK in de klasse H met een gemiddelde van 113,30. Daarmee reik te hij helaas niet verder dan de elfde plaats. In de klasse I werd Jan Pijpers 15e met 105,60 gemiddeld. Ook Linda Buis was in goede doen. Zij werd in de klasse J zeer verdienstelijk 5e met een gemiddelde van 104,65. Voorafgaand aan de prijsuitreiking van het NK was de prijsuitreiking van het open toer nooi dat tegelijkertijd werd gespeeld. Daaraan namen Frans van Soest en Leo Reintjes deel. Reintjes werd in de klasse J 2e met een gemiddelde van 103,15. Nog beter deed Van Soest het in de klasse I. Hij werd overtuigend 1e met een gemiddelde van 104,25. Het NK individueel van de ANS (Algemene Nederlandse Sjoelbond) is gehouden in een volgepakte Jan Mas- sinkhal in Nijmegen. 422 Sjoelers stre den in zeventien verschillende klas sen om de Nederlandse titel. Tevens werd er een schoolkampioenschap en een open toernooi gehouden. Van Sjoelclub Venray waren zes sjoelers afgevaardigd voor het NK. Zij behaal den het volgende resultaat: Klasse E 30) Harrie Rongen. Klasse G, 33) Truus Schoeber. Klasse G, 36) Willeke Baltus- sen. Klasse H, 11) Bas Pastors (ISBV). Klasse H, 20) Anny van der Heijden. Klasse H, 37) Regien Sanders. Klasse K, 10) Wim Pijnenburg. Vaals heeft gymnastiekvereniging St. Christoffel uit Venray twee gouden, een zilveren en twee bronzen medail les in de wacht gesleept. De uitslagen: Benjamin, niveau 10: Teun Ponjee 3e Karsten Chi 6e Benjamin, niveau 12: Hidde Litjens 1e Samuel Winnen 2e Instap, niveau 10: Jasper Sanders 7e Instap, niveau 11: Max Doppelbauer 1e Max Philipsen 3e Instap, niveau 15: Freek Goes 6e Pupil, niveau 9: Freek van de Brand 7e Joost Meijer 9e Guus Hebben 11e De competitiegroep klasse 4B vijfde divisie van turnvereniging St. Christoffel heeft een thuiswedstrijd tegen Sparta Venlo met zes punten verschil gewonnen. Ze hebben nu vier wedstrijden geturnd waarvan ze er drie hebben gewonnen. Zaterdag 2 mei turnen ze hun laatste compe titiewedstrijd in Reuver. De persoon lijke uitslagen: 1) Elke Pelzer, 2) Jaimy Claessens, 3) Celine Hendriks. 4) Bette van Broekhoven. 8) Tamara van Broek hoven. Verder heeft Amy van Broekho ven in het weekend van 4 april de NK geturnd in Waalwijk. Van Broekhoven turnt in divisie 4 niveau 8. Ze werd tiende van de 35 turnsters. Achttien mudhunters hebben afgelo pen zondag deelgenomen aan een lange training met een Brabants karakter. Met ruim 65 kilometer op de teller kwamen de Mudhunters weer thuis. Verder ver trok een groep van 21 kinderen met een aantal begeleiders voor de tweede training van het jeugd sport kennis makingsprogramma. Deze trainingen vinden plaats onder begeleiding van verenigingsleden, ouders en een trainer. Hierdoor kan de groep in leeftijdgroep jes worden verdeeld en kunnen de kin deren op hun eigen niveau kennisma ken met de sport. De Mudhunters, gaan qua leeftijd van acht tot vooraan in de zestig. Met een aantal dames is de ver eniging compleet. Een paar keer mee doen kan altijd. Ga voor informatie naar www.mudhunters.nl. Agenda: Zondag 26 april vertrek 8.30 uur per auto voor een training vanuit Velden. Zondag 26 april vertrek 9.00 uur voor de thuisblij vers, rondje Venray. Dinsdagavond 19.00 uur training omgeving Venray. Vertrek is bijna altijd vanaf de Sprank. Drie synchroonzwemsters van Zwemvereniging Spio hebben deelge nomen aan de Synchro Beat (Neder landse kampioenschappen) onder 12 jaar. Om deel te mogen nemen hebben zij twee keer eerder een limiet moeten behalen. De wedstrijd bestond uit het zwemmen van vier figuren voor een jury. De zwemsters mochten dit jaar geen muziekuitvoeringen laten zien. Uitslag figurenwedstrijd: 90) Josien de Munck 44,414 punten. 93) Rosa Man- ders 43,827 punten. 97) Christel Derks 42,068 punten. Zie ook www.spio.nl.

Peel en Maas | 2009 | | pagina 35