Nipt verlies voetbalsters Voetbalsters Oostrum onderuit Nederlaag dames Volharding Jumpers'76 wint 'oefenpot' Successen voor judoka's Verhagen Veel talent op judotoernooi in Venray Venray maakt zich op voor topper Ereplaatsen jeugdbridgers Volleybalheren verliezen van kampioen Volleybaldames verliezen ook laatste duel Set Up Abonnement PEEL EN MAAS? www.vandenmunckhof.nl PEEL EN MAAS Donderdag 23 april 2009 - Pagina 33 Oostrum-Vooruit Vianen 1-2 (1-2). Doelpunt Oostrum: Jessie Pelzer Stand basketbal Het Alvertje De Roerdomp Zondag hockeytopper Stand hockey MHCV Jumpers'76 BC Bumpers-Heren 12.45 JBC Venray 80 Promotie wedstrijden ActiveRooy Toernooi Sportivo Eindstanden volleybal Heren Set Up-Avance 3 4-0 Dames RKSVO-SV Venray 3-2 (2-1). Doelpunten Venray: Janine Ron gen en Sina Nispel. De voetbalsters van SV Venray ver loren zondag in de eerste klasse D van RKSVO. In Ospel werd het 3-2 in het voordeel van de thuisploeg. Venray begon goed aan het duel en kwam al snel op voorsprong door een goal van Janine Rongen. Na twintig minu ten kwam RKSVO echter beter in de wedstrijd. Nog voor de rust werd het 2-1 en direct na de rust 3-1. Venray kwam door een goal van Sina Nispel terug, maar het geluk ontbrak om met minimaal een gelijkspel huiswaarts te keren. Venray startte erg sterk en liet goed combinatiespel zien. Er werd aanval lend en met vertrouwen gespeeld en dat leidde tot prima kansen. Na onge veer twintig minuten voetballen had Marije Jager een goede actie in huis op de linkerflank, ze haalde de ach terlijn en zag dat verdedigster Janine Rongen was doorgeschoven. Marije legde de bal perfect terug en Janine schoot loepzuiver binnen: 0-1. Het leek een hele mooie dag te worden voor de uitploeg, maar gek genoeg verslapte het spel na de voorsprong. Het werd rommeliger en er kwamen meer kansen voor de counterende thuisploeg. Een klein slippertje ach- terin was genoeg voor de 1-1 en vlak voor de rust viel zelfs de 2-1 tegen de verhouding in. In de rust werden afspraken gemaakt om de ruimtes voor elkaar weer groter te maken om beter te kunnen combineren. Venray wilde heel graag het goede spel van het begin van de wedstrijd weer oppak ken, maar binnen enkele minuten in de tweede helft viel de 3-1 bij de eerste de beste uitbraak van RKSVO, een mokerslag voor Venray. De ploeg was even het vertrouwen kwijt, maar langzaam maar zeker werden er weer kansen gecreëerd. Jessie Philipsen en Marjon Weijs vielen beide sterk in en na een goede steekpass van Djarmelza van Putten wist Sina Nispel koel te blijven en een mooie aansluitingstref fer te scoren. Het laatste kwartier van de wedstrijd werd er hard geknokt voor die zo verdiende gelijkmaker. Jessie wist een goede soloactie net niet doeltreffend af te ronden en Djarmelza schoot de teruggeketste bal vol op de paal. In de slotfase bleef Venray aandringen, maar tot echte kansen kwamen de dames niet meer en ze moesten blijven oppassen voor de counter. Helaas keerde de uitploeg puntloos terug naar Venray. Zondag wacht de thuiswedstrijd tegen Sparta. De voetbalsters van Oostrum ver loren zondag in de derde klasse B thuis nipt van het lager geklasseerde Vianen Vooruit: 1-2. De thuisploeg kon in dit duel geen potten breken en verdiende het niet om te winnen. De drie doelpunten werden in de eerste helft gescoord. Jessie Pelzer maakte de enige goal voor Oostrum. Na de 3-3 van paaszaterdag tegen de dames van Vianen wist Oostrum wat het kon verwachten. Ondanks dat was de eerste kans voor Vianen er al gelijk vanaf de aftrap.De bal werd gelijk diep ingespeeld op de buitenspeler die ook meteen een poging deed om op doel te schieten. De bal werd echter tot corner verwerkt door de keepster van Oostrum. De gasten combineerden goed en waren feller en het duurde dan ook niet lang voordat de 0-1 op het scorebord stond. De linksbuiten van Vianen gaf een voorzet en keep- ster Sharon van den Kerkhof had de bal niet klem, waardoor ze onbedoeld een voorzet gaf aan de opgekomen en alleen gelaten rechtshalf van Vianen: 0 1. Na de achterstand begon Oostrum beter in de wedstrijd te komen. Na een kwartier spelen kwam dan ook de gelijkmaker. Loes Heldens gooide vanaf ongeveer twintig meter van de achterlijn de inworp richting keepster Sharon van de Kerkhof die vervolgens een lange bal gaf naar het midden veld. De bal werd verlengd en kwam bij Jessie Pelzer terecht die beheerst de gelijkmaker kon aantekenen. In de 35e minuut kon Vianen toch weer op voorsprong komen. De linkshalf werd alleen gelaten en kon vanaf 30 meter, met een schitterend zondagsschot de bal snoeihard onder de lat schieten. De Oostrumse keepster zat er nog wel bij, maar het schot was te hard om te keren. In de tweede helft waren de meeste kansen ook weer voor de gasten die met hun corners toch voor het nodige gevaar konden zor gen. De verdediging van Oostrum, die niet geheel op elkaar was ingespeeld door mutaties, kon toch voorkomen dat de score verder opliep. Het was wederom Jessie Plezer die gevaarlijk was voor het doel van Vianen met een spaarzame hoekschop van Oostrum. Jessie scoorde maar de scheidsrech ter keurde het doelpunt af omdat de keepster van Vianen de bal vast zou hebben gehad toen Pelzer de bal bin nen wilde schieten. Vianen kwam er steeds makkelijker uit, maar er werd vooral op het middenveld gevoet bald. Er kwamen hier en daar nog wat kleine kansen voor Vianen maar doordat de gasten liever scoorden uit schitterende voorzetten was het voor Oostrum makkelijker om op de been te blijven en de schade te beperken. Tien minuten voor tijd werd Lori Pee- ters onder de lat gezet om zo Sharon van de Kerkhof weer in het spel te kunnen brengen en nog wat gevaar te creëren. Helaas gaf dat niet het gewenste resultaat. Volharding-SSS'18 2: 0 - 1 (0-1). De voetbalsters van Volharding verloren zondag in de vijfde klasse D nipt met 0-1 van SSS'18 2. Het was het derde verlies op rij voor de Vierlings- beekse ploeg. Maar ook SSS'18 had wat goed te maken na de thuisnederlaag van 2 3, na een voorsprong van 2-0, tegen Volharding. Maar behalve dat, ook de vierde plek en het prestige stonden op het spel. SSS kwam goed uit de startblokken en dekte kort en fel. Posi tioneel stonden de gasten prima en voetballend wisten zij elkaar goed te vinden. Bij Volharding sloeg al vroeg de paniek toe. De Vierlingsbeekse ploeg had geen antwoord op de wils- kracht van SSS. Hoewel SSS geen grote kansen kreeg, werd het in de twintig ste minuut toch 0-1. Door miscom municatie tussen de achterhoede en de keepster van Volharding rolde de bal tergend langzaam over de doel lijn. Volharding kreeg heel langzaam wat controle over de wedstrijd terug, maar SSS bleef dreigend. Na de rust een totaal ander spelbeeld. Volharding domineerde en dit leidde in de 62ste minuut tot een strafschop, die ech ter niet werd benut. Volharding ging ondanks deze tegenslag op zoek naar de gelijkmaker, maar ontbeerde het laatste greintje geluk. SSS kwam nog met de schrik vrij, toen een vrije trap van Volharding op de lat belandde. Wizards-Jumpers'76 56-71 (28 29). Topscorers Jumpers'76: Erik Scheffers 18 punten en Andrea Penco 15 punten. De basketbalheren van Jumpers'76 hebben de uitwedstrijd tegen Wizards in Helmond gemakkelijk gewon nen: 56-71. Jumpers'76 speelt de laatste wedstrijden zonder nog kans te maken op een promotie naar de overgangsklasse. BC Jink uit Cuijk, heeft inmiddels al zijn wedstrijden gespeeld en heeft de promotie naar de overgangsklasse tegen BC Starz'81 veiligheid gesteld. Jumpers'76 ver speelde eind maart tegen datzelfde BC Starz'81 de kans op promotie naar de overgangsklasse. In Helmond speelden de Venrayse basketballers dan ook een soort van 'oefenpotje', want beide teams deden er niet veel aan om er een spectaculaire wedstrijd van te maken. Jumpers'76 startte in een zone- defence tegen de Wizards. Bij Hel mond kon men geen gebruik maken van wissels want door blessures kon men slechts vijf man opstellen. Jum- pers'76 speelde het eerste kwart zonder echt te overtuigen. Ook werd er veel balverlies geleden en door enkele rake schoten stond er na een kwart een stand van 15-17 in het voordeel van de Venraynaren op het scorebord. In het tweede kwart speel de Jumpers'76 vaak te slordig en liet men Wizards vrij schieten, waardoor Jumpers'76 nooit kon uitlopen naar een riante voorsprong. De ruststand bedroeg dan ook 28-29. Na rust sloe gen de Venraynaren dan toch uitein delijk toe door simpele aanvallen en goed verdedigend werk, stond men na zeven minuten al met veertien punten voor. De voorsprong werd echter voor aanvang van het vierde kwart naar elf punten teruggebracht door Wizards door enkele turnovers. In het vierde kwart speelden beide teams weer matig spel. Jumpers'76 vergrootte nog wel haar voorsprong in de laatste vier minuten naar vijf tien punten mede dankzij het feit dat Wizards nog slechts met vier punten op het veld stond in de laatste minu ten. Zaterdag speelt Jumpers'76 zijn laatste wedstrijd van het seizoen in en tegen Sittard. Stand basketbalheren eerste klasse B 1) Attacus 2 22-42 2) BC Jink 22-38 3) Jumpers'76 20-32 4) EBBC 4 22-30 5) Den Dungk 22-24 6) Wizards Helmond 21-20 7) BC Starz'81 22-18 8) Aalst-Waalre 20-14 9) BC Heeze 22-12 10) Biks Shots 20-10 11) Vlijmscherp SVH 3 22-10 12) BC Bumpers 21-6 De G-judoka's van Sportinstituut Verhagen hebben gestreden om het eremetaal op het tiende Europees toernooi in Gent (België). Er was ook een clubbeker te verdienen voor de club met de hoogste score. Aan dit toernooi namen Frankrijk, Zwitser land, Engeland, Wales, Duistland, Bel gië en Nederlandse clubs deel. Verha gen eindigde als op een na beste club, ze moesten Harteck uit München voor laten gaan. Met zeven gouden en drie bronzen medailles scoorde Verhagen heel goed, maar de Duitse club had een gouden medaille meer. De hoogste trede van het schavot was er voor Rob de Bakker, Maikel Classens, Patrick Stijvers, Casper Pee- ters, Stefan Franken en Patrick v.d. Beucken. Priscilla de Roock mocht voor de eerste keer mee op wedstrijd en dit werd nog eens bekroond met een eerste plaats. Ze versloeg al haar tegenstanders met een ippon (vol punt). Zij mocht dan ook de clubprijs in ontvangst nemen. Op een judotoer- De eerste wedstrijd om de lenteko ning voor lange hengels is gespeeld. Jan Sanders was met negen brasems iedereen de baas. Tweede was Harrie Theeuwen, derde Lambert van den Hoogenhof, vierde Henk Theeuwen en als vijfde eindigde Huub Teeuwen. Op zaterdag 25 april is de individuele wedstrijd, waarvoor ook wedstrijdvis sers van andere verenigingen zich kunnen inschrijven. Op zondag 26 april is de eerste vijfdorpenwedstrijd, georganiseerd door de Roerdomp Ven- ray. Er wordt gevist in de vijver aan de Ballonzuil van 8.00 tot 11.30 uur. Bij eenkomst om 7.00 uur bij de vijver. Op woensdag 29 april is de eerste wedstrijd van de 50+ competitie. Deze wedstrijd wordt gevist in vijver 2. Aan melding voor deze wedstrijden, uiter lijk de donderdag voorafgaande, 20.00 uur bij Henk Theeuwen via telefoon (0478)571311 of via www.hsvhetalver- tje.nl. Voor vragen en informatie betref fende lidmaatschap en vergunningen kan men contact opnemen met Pieter Kunen via telefoon (077)3662920 of via e-mail info@hsvhetalvertje.nl. nooi in Haps deden elf judoka's van Sportinstituut Verhagen mee. Dit was een toernooi tot 18 jaar. De volgende judoka's werden kampioen: Jorn Jacobs in de klasse tot 25 kg. Sven Straatman tot 34 kg poule a. Therry Peeters tot 34 kg poule b. Didier Pee- ters tot 46 kg. Alyssa Vos tot 48 kg bij de dames. Voor Tom Martens was er een tweede plaats. Ook Stef Jeucken werd beloond met een tweede plaats. Dido Verrijth kwam in de klasse tot 30 kg. op een derde plaats te staan. Voor Renske Willems en Sam van Hout was er een vierde plaats. De voorselectiewedstrijden voor het Nederlandse kampioenschap klassieke hengel en korpsen worden gehouden op zaterdag 18 juli in het Lateraalkanaal nabij Roermond. Hier voor kan men zich opgeven bij de secretaris tot en met 5 mei. De selec tiewedstrijd voor de vrijhengel wordt gevist op zaterdag 11 juli in Maas- bracht. Ook voor deze wedstrijd kan men zich opgeven bij de secretaris tot en met 5 mei.Alleen schriftelijke opga- ves worden in behandeling genomen, dit kan via e-mail of brief. Het wed strijdseizoen gaat op zondag 26 april 4 van start met de eerste wedstrijd van de 5 dorpen die gevist gaat wor den op visvijver De Ballonzuil. Opge ven kan bij secretaris Huub Hendriks tot donderdag 23 april, 20.00 uur via e-mail of telefoon. Er wordt gevist van 8.00 tot 11.30 uur. Op zondag 3 mei wordt de eerste wedstrijd gevist voor de lentekoning in visvijver De Bal lonzuil. Er wordt gevist van 8.00 tot 11.30 uur. Op woensdag 6 mei is de eerste wedstrijd van de zomeravond competitie. Bijeenkomst 18.00 uur aan visvijver De Ballonzuil en vissen van 18.30 tot 21.30 uur. Vergunningen voor 2009 zijn te verkrijgen bij Fauna- land van Grootel aan de Stationsweg in Venray. Nieuwe leden zijn van harte welkom en kunnen zich aanmelden via www.hsvderoerdomp.nl, Voor verdere inlichtingen kan men contact opnemen met secretaris H. Hendriks via telefoon 06-23140989 of via e-mail info@hsvderoerdomp.nl. Sportnieuws -info De judoliefhebbers konden afgelo pen zaterdag genieten van een sterk bezet internationaal A-toernooi in Venray. Judo Vereniging Venray was gast heer van het toernooi dat in samen werking met de Judo Bond Nederland voor junioren (17-18-19 jaar) en voor dames en heren werd georganiseerd. In sporthal de Wetteling konden judoliefhebbers afgelopen weekend genie ten van judo op hoog niveau. Het toernooi had de officiële status van meetmoment. Samen met het NK telde het toernooi mee voor de kwa lificatie van de Nederlandse judoka's die Nederland gaan vertegenwoor- digen op het later dit jaar gehouden EK in Yerevan in Armenië en het WK in Athene voor junioren. Door deze kwalificatiestatus was de complete Nederlandse top in Venray present. Juul Franssen uit Reuver voldeed aan de hooggespannen verwachtingen. De negentienjarige judoka was in de finale tot 57 kg oppermachtig tegen Linsey Verhagen. Het Venrayse talent Jessie Wismans kwam helaas niet op de mat. Zij moest door een blessure op dit belangrijke toernooi verstek laten gaan. Helmond-Venray 2-4 (0-2). Doelpunten Venray: Freek Alke made (2x), Gieljan Winden en Jules Dorren. Venray heeft geen averij opgelopen in de race naar het kampioenschap. Afgelopen zondag sleepten de Venray- se hockeyheren een 2-4 overwinning uit het vuur in de uitwedstrijd met Helmond. De komende week gaan de hockeyheren zich opmaken voor een belangrijke wedstrijd, want zondag speelt Venray in eigen huis om 13.00 uur tegen nummer twee EMHC. Eerder dit seizoen won Venray thuis met 3-0 van de Helmonders. De overwinning was vrij logisch, aange zien de hockeyheren dit seizoen alles gewonnen hebben, behalve de uit wedstrijd tegen de naaste concurrent (EMHC). Het duel begon met enkele kansen voor de thuisploeg. Enkele strafcorners en aanvallen werden niet omgezet in doelpunten. Na vijf minuten werd de bal hoog op doel gepusht, waar verdediger Fons van Sundert met zijn lichaam een doel punt voorkwam. Enige mazzel van Venray was dat de scheidsrechter een strafcorner toekende, waar een straf- bal terecht was geweest. Ook deze strafcorner werd niet benut door Helmond. Na ongeveer tien minuten kreeg Venray een strafcorner, toen een Helmondse verdediger binnen de cirkel in de fout ging. Waar Venray in de eerste wedstrijden van het seizoen veelal wist te scoren uit strafcorners, is dit wapenfeit steeds minder succes vol. Vaste aangever Jeroen Wijnhoven wist stopper Jan-Willem Bruijsten te bedienen. Slagman Freek Alkemade wist met een hard geplaatst schot te scoren. Voor Alkemade was dit zijn negende seizoenstreffer. Een kwartier voor rust volgde nummer tien. Na een goed lopende aanval van Venray wist hij met een zuiver schot de 0-2 te scoren. Toch was de tussenstand niet geheel een juiste weergave van de kansverdeling. Helmond deed aan vallend de eerste minuten niet onder voor de koploper, echter was Venray sterker in het verdedigen. Met de even later uitgevallen Mark Born op rechts en vaste linksachter Barry Koreman wist Venray vele aanvallen nog buiten de cirkel tegen te houden. Vlak voor rust had de tegenstander nog een grote kans om een aansluitingstreffer te maken, waar het niet dat de Ven- rayse keeper redding bracht. Direct daarna floot de scheidsrechter voor het rustsignaal. In de rust werden enige frustraties uitgesproken, maar iedereen was het erover eens dat de voorsprong vast gehouden moest worden. Deze instel ling werd direct na rust op de proef gesteld, toen Helmond in de aanval ging. In de tegenaanval zag Venray een prachtig samenspel beloond wor den door Gieljan van Winden. Vanuit spelverdeler Alkemade verplaatste het spel zich naar de rechterflank, waar respectievelijk Reinier Palmen en Bruijsten de bal bij de op de ach terlijn staande Jules Dorren wisten te krijgen. Dorren bediende Van Winden bij de tweede paal, waar hij eenvou dig kon scoren; 0-3. Op papier leek de wedstrijd gespeeld met deze riante voorsprong, maar Helmond gaf niet op. Een aanvaller kwam tien minuten na rust in de Venrayse cirkel en schoot de bal hard in de verre hoek. Met deze 1-3 werd een lakse periode van de hockeyheren ingeluid, toen even later zelfs de 2-3 werd gescoord. Eerst werd de keeper uitgespeeld waarna de Hel- mondse aanvaller koelbloedig kon afronden. De wedstrijd was in enkele minuten volledig gekanteld en had Helmond weer terug in de wedstrijd gebracht. In deze belangrijke fase was het topscorer Dorren die de wedstrijd in Venrays voordeel besliste, toen hij de 2-4 wist te scoren. Een mooi moment was dat Leon Schellens enige minuten kon spelen. Hij is vrijwel geheel hersteld van een knieblessure. Opgelucht haalden alle Venraynaren adem toen de scheidsrechter floot voor het einde van de wedstrijd. Zondag spelen de hockeyheren een belangrijke thuiswedstrijd tegen hun enige concurrent EMHC. De hoc- keyheren hopen op veel steun van publiek, aangezien de wedstrijd mede kan bepalen wie er kampioen zal wor den. De wedstrijd begint om 13.00 uur op het hoofdveld van hockeyclub Venray. Dit seizoen draait het eerste heren- hockeyelftal van Venray uitstekend. Na zeventien overwinningen in acht tien wedstrijden staan de hockeyhe- ren op een eerste plaats. Twee pun ten daarachter staat het Eindhovense EMHC, nog de enige concurrent in de titelstrijd. Zondag 26 april kan er een beslis sende voorsprong genomen worden, wanneer Venray in eigen huis tegen de Eindhovenaren zal spelen. In deze topwedstrijd hopen de hockeyheren op alle steun van publiek. De wed strijd begint om 13.00 uur. In de uit wedstrijd eerder dit seizoen verloren de Venrayse hockeyheren nipt met 5-4 van EMHC. Stand hockeyheren Venray 3e klasse: 1) Venray 18-51 2) EMHC 9 17-46 3) Deurne 18-36 4) Liempde 17-33 5) Helmond 18-31 6) Tegelen 5 18-27 7) Blerick 18-23 8) Heeze 18-18 9) Oedenrode 18-20 10) Tegelen 4 18-12 11) EMHC 10 18-9 12) OranjeZwart 18-2 Programma zaterdag 25 april JC2-Mill JC1 11.30 MC2-Boxmeer MC3 11.30 JC1-Venlo JC1 13.00 JA1-Helden JA1 14.30 MA1-Tegelen MA1 14.30 HOD JD1-JD1 10.15 Tegelen MC1-MC1 11.30 Venlo MD2-MD1 12.45 Helden JB1-JB1 13.00 Eindhoven MA4-MA2 14.30 Programma zondag 26 april Venray HA-HOD HB 10.30 Venray H1-EMHC H9 13.00 Uitslagen Wizards Helmond-Heren 56-71 BBC Dames 2-Dames 57-38 Bladel U14-1-U14-2 114-38 Programma zaterdag 25 april Almonte 3-Dames 12.30 U14-1-BC Lieshout 17.45 U14-2-Aalst-Waalre 17.45 U22-Aalst-Waalre 19.30 U16-Quo Vadis VHG 19.30 Zes jeugd- en minibridgers heb ben in Haarlem deelgenomen aan de tweede open Haarlemse kampioen schappen. Dit was de laatste kans om nog extra punten te scoren voor het grandslam jeugdklassement dat over vier toernooien loopt. Na het derde toernooi in Apeldoorn staan er vier Venrayse jeugdspelers in de top tien van deze lijst waar tot dan toe 168 spelers op stonden. Max Vroo- men (10e) en Felix van der Heijden (4e) scoorden een derde plaats met 57,64 procent bij de minibridgers 2. Helaas zal hun plaats op de ranglijst niet verbeteren omdat de spelers die al hoger stonden het erg goed gedaan hebben. De Culemborgse lijstaanvoerders hebben ook dit keer weer bij de minibridge 2 gewonnen en zijn dus niet meer in te halen. Luc Tijssen (5e) traint inmiddels regelma tig op internet met Bob Donkersloot uit Hellevoetsluis maar speelde een minder goede wedstrijd. Hij kon met het resultaat van 46,59 procent zijn eerdere klassering van 59,23 procent gemiddeld ook niet verder opkrikken. Gelukkig voor Tijssen en zijn partner telt de slechtste score niet mee, en is een daling op de lijst ook niet te ver wachten. Luuk Allaerds (7e) zal stui ver moeten wisselen met de broertjes Overvelde uit Apeldoorn, die tot nu toe evenveel toernooipunten had- den, maar met een lager percentage Luuk net voor moesten laten gaan. In Haarlem kwam Allaerdsmet part ner Niels Verweij niet verder dan de 8e plaats en levert daardoor enkele toernooipunten in op de Overvelders, die 5e werden en dus hun plaats in de rangorde wel wat hoger maken. Jane Hendriks en Nikki van der Geer behaalden een 11e plaats op dit laat ste voorjaarstoernooi. Een team van JBC Venray 80 heeft in de nationale competitie (NC) twee wedstrijden gespeeld en heeft met vier gewonnen wedstrijden de achtste plaats bereikt. Er zijn nog een aantal speeldagen. In de afdelingscompetitie (AC) spelen twee teams mee. Een in de hoofdklasse Venray 80 (2) en een in de eerste klasse (Venray 80 (3). Venray 80 (2) heeft drie wedstrijden gewonnen en staat met +18 op de derde plaats. Venray 80 (3) heeft eveneens drie wed strijden gewonnen en staat ook op de derde plaats met +10. Zaterdag 25 april begint het regiotoernooi 't Vervolg. Dit jaar doen de verenigingen Amicale Cuijk uit Cuijk, De Bokkeschieters uit Boxmeer en JBC Venray 80 doet met elf teams mee. Op zondag 26 april is het openingstoernooi met als inzet de Drs. Zuurbeker. Kijk voor meer infor matie op www.jbcvenray80.nl. Jokers VC-Active Rooy 3-2. Set standen: 25-23, 19-25, 20-25, 25-21 en 15-11 De volleybalheren van ActiveRooy hebben op de slotdag van de eerste klasse B met 3-2 verloren van kam pioen Jokers. In Maastricht kwam de thuisploeg op een 1-0 voorsprong, maar zag de gasten een puike pot spe len en de achterstand ombuigen in een 1-2 voorsprong. Met name in de derde set werd Jokers volledig weg gespeeld door de Venrayse heren. De kampioen in de eerste klasse sleepte er desondanks een vijfde set uit, die in het voordeel van ActiveRooy leek uit te vallen. ActiveRooy kwam met 1-7 en 4-10 voor, maar gaf daarna de beslissende set en de wedstrijd alsnog uit handen. Met 15-11 won kampioen Jokers de vijfde set op de slotdag van de nummer twee. De laatste wedstrijd van de compe titie had voor de Venrayse volleybalhe ren de finale van een fantastisch mooi volleybalseizoen moeten worden, maar werd het helaas niet. Jokers had namelijk al zoveel voorsprong opge bouwd dat het kampioenschap al voor de laatste wedstrijd in hun voor deel was beslist. Desondanks knokten beide team voor wat ze waard waren; ActiveRooy om vormbehoud te tonen voor de promotie/degradatiewedstrij den van komende zaterdag in Mid- delbeers, Jokers om de ongeslagen thuisstatus te behouden. Bovendien wilden ze niet nog een keer verliezen van het team dat volgens velen het mooiste volleybal van de eerste klasse speelt, namelijk ActiveRooy. Het aftas ten van elkaars krachten leverde in de eerste set een licht veldoverwicht van de thuisclub op. ActiveRooy kwam na een kleine achterstand in punten goed terug en had zelfs goede papie ren om al in de eerste set te laten zien wie echt de sterkste was. Onnodige fouten aan het eind van deze set lever den echter setwinst op voor Jokers. Vanaf de tweede set werd de Rooyse buitenaanval minstens gelijkwaardig aan de sterke Maastrichtse, liep de servepass perfect en scoorde het blok gaandeweg beter. Met 25-19 en 25-20 werden deze sets makkelijk door Ven- ray gepakt en ook de vierde set leek het grootste deel van de punten naar ActiveRooy te rollen. Maar toen leken enkele spelers of niet met de druk om te kunnen gaan of eenvoudigweg te moe te zijn geworden. In ieder geval waren weer meerdere onnodige fou ten de reden dat die set even onnodig werd afgegeven als de eerste set. De statistieken willen doen geloven dat dan een mentale knak ook verlies van de beslissende vijfde set betekent, maar daar zag het in het begin hele maal niet naar uit. ActiveRooy den derde door de Jokerslinies en stond vrij snel op een grote voorsprong van zelfs 7-1. Door een slechte samenwer king tussen spelverdeler en vooral de middenaanval gingen plotseling veel punten verloren wat na de veldwissel bij 8-4 in het voordeel van ActiveRooy helaas onverminderd verder ging. De Rooyse mannen konden de flow van de thuisclub geen halt toeroepen, ook niet door de anders zo gevaarlijke serve van Pedro Jansen. Geheel onver wacht werd de beslissende set uitein delijk dik gewonnen door de kampi oen. Als ActiveRooy zaterdag in de promotiewedstrijden in Middelbeers minder fouten maakt en verbeten verdedigt, dan moet promotie naar de promotieklasse haalbaar zijn. De volleybalheren van ActiveRooy spelen op zaterdag 25 april promotie /degradatiewedstrijden om een plek in de promotieklasse. De nummer twee van de eerste klasse B strijdt in Middelbeers tegen vier tegenstan ders. ActiveRooy begint om 15.30 uur met een duel tegen ODI. Daarna spe len ze nog tegen Boshoven (16.30 uur), Skunk (17.30 uur) en Vludoc (18.30 uur). Volleybalvereniging Sportivo houdt op donderdag 21 mei voor de 26e keer het jaarlijkse buitenvolleybaltoernooi. Het toernooi wordt gespeeld op de voetbalvelden bij sporthal De Raaijhal aan de Raaijweg in Overloon. Men kan zich inschrijven voor de klassen: gezel ligheidsklasse voor ongeoefende spe lers of gezelligheidsklasse voor geoe fende spelers. In alle teams moeten minimaal twee dames meespelen in het veld. Na afloop is er feestelijke muziek en een barbecue. Inschrijfformulier kan men aanvragen bij Liset Coopmans via telefoon (0478)642448 of 06-51613627 en stuur het voor 18 mei terug naar het toernooisecretariaat. E-mailen kan via liset.coopmans@hccnet.nl. Zie ook www.vvsportivo.nl. Heren ActiveRooy eerste klasse B 1) Jokers VC HS 22-90 2) ActiveRooy 22-83 3) Terraveen 22-69 4) Nuvoc 3 22-64 5) Civitas 3 22-51 6) DKJO 3 22-49 7) Accretos 22-48 8) TSL Activia 22-47 9) Tupos 22-44 10) SV Aspargos 22-42 11) MVC'64 22-39 12) Hovoc 3 22-34 Dames ActiveRooy promotieklasse B 1) Accretos 22-104 2) Hovoc 22-83 3) ActiveRooy 22-63 4) Vludoc'98 22-59 5) Pex/HHC 22-59 6) VC Voerendaal 22-54 7) DKJO 22-53 8) SV Aspargos 22-52 9) Jokers VC 22-41 10) Tupos DS 22-40 11) SV Ludentes 22-36 12) Livoc Liessel 22-16 Jokers VC-Active Rooy 3-2. Set standen: 25-14, 16-25, 25-18, 18 25, 15-11. Het seizoen 2008-2009 is voor de volleybaldames van Acti- veRooy als een nachtkaars uitgegaan. Het laatste duel uit tegen Jokers ging met 3-2 verloren. Vooraf waren de verwachtingen hoog gespannen. Na een zeer goed seizoen 2007-2008 werd voorzichtig aan promotie naar de regiodivisie gedacht. Accretos uit Neer/Roggel stak dit seizoen echter met kop en schouders boven de rest uit en ging terecht met het kampi oenschap aan de haal. Door enkele vervelende en langdurige blessures kon ook de wedloop met Hovoc voor promotiewedstrijden niet vol wor den gehouden. De laatste wedstrijd werd gespeeld in Maastricht en begon gelijk in mineur. De pass kwam niet zuiver, er werd niet goed afgemaakt en de winst ging naar de tegenpar tij. De tweede set verliep al een stuk beter, hier kwamen de passes goed en het eigen spelletje werd gespeeld. Jokers had hier problemen mee en de tweede set werd dan ook binnen gehaald. Zoals zo vaak dit seizoen was het wisselvalligheid troef. De derde set was het spel beduidend minder, de controle werd verloren en Jokers werd in staat gesteld punten te blijven scoren. Een hoge foutenlast was de oorzaak van setverlies. De vierde set was weer het tegenovergestelde, het ging weer goed. Eigen punten scoren door goed geslagen ballen en goede passes. Deze set werd weer binnen gehaald. Zoals gewoonlijk moest de vijfde set de beslissing brengen. Het werd een spannend slot van de wed strijd. De opgebouwde voorsprong kon uiteindelijk niet worden vastge houden waardoor Jokers de overwin ning in Maastricht hield. Uitslagen Set Up-Argos 3-1 Set Up 2-HVC 4-0 Set Up 3-Active Rooy 2 3-2 Set Up MB-SV Aspargos 2 3-1 Recreanten Set Up HR 2-HVR 4-0 Summa Peelpush-Set Up HR 2 1-3 Programma donderdag 23 april Dames Set Up 3-VC Velden 2 20.30 Programma zondag 26 april Set Up 2-Grashoek 10.00 Set Up 3-Meuleveld 10.00 Set Up 4-HVC 3 10.00

Peel en Maas | 2009 | | pagina 33