Openbare bekendmakingen Militaire oefening Gemeentehuis gesloten Kijk ook op www.venray.nl Deze week Evenementen Collectes PEEL EN MAAS Gemeentehuis Openingstijden Van 27 tot en met 29 april houdt de Koninklijke Landmacht een kleinschalige militaire oefening binnen de gemeentegrenzen van Venray. Kleine groepen militairen zullen vliegtuigen naar hun (fictieve) doel begeleiden. Hierbij wordt (beperkt) gebruik gemaakt van rookhandgranaten. De gemeente heeft toestemming verleend voor deze oefening. Het gemeentehuis is van 30 april tot en met 5 mei gesloten. Op 4 mei kunt u aangifte van overlijden en geboorte doen tussen 10.00 en 11.00 uur. Vergaderingen Verordeningen Evenementenvergunningen Bouwplannen Ontwerpbesluiten Structuurvisie Kennisgeving Kapvergunningen Wet milieubeheer Kennisgeving Milieu-effectrapportage Donderdag 23 april 2009 - Pagina 18 Raadhuisstraat 1, 5801 MB Venray Postbus 500, 5800 AM Venray Telefoon (0478) 52 33 33 Fax (0478) 52 32 22 E-mail gemeente@venray.nl Internet www.venray.nl Publieksdiensten Maandag van 12.00 tot 20.00 uur, dinsdag t/m vrijdag van 9.00 tot 13.00 uur. Telefonisch bereikbaar: maandag t/m donderdag van 8.30 tot 17.00 uur en vrijdag van 8.30 tot 13.00 uur. Gemeentearchief Alarm Dinsdag t/m donderdag van 9.00 tot 17.00 uur. Centraal alarmnummer 112 Informatiecentrum Hulpaanvraag geen spoed politie 0900 - 88 44 Maandag van 12.00 tot 20.00 uur, Hulpaanvraag geen spoed brandweer 077 - 356 56 56 dinsdag t/m donderdag van 9.00 tot 17.00 uur en vrijdag van 9.00 tot 13.00 uur. Week 17 Stukken die ter inzage liggen kunt u, tenzij anders vermeld, tijdens de openingstijden inzien in het informatiecentrum in de Publiekshal van het gemeentehuis in Venray. Agenda voor het raadspresidium op maandag 27 april 2009, aanvang 19.30 uur, in het gemeentehuis. 1. Opening en vaststelling van de agenda 2. Vaststelling van het verslag van de vergadering van het raadspresidium van 16 maart 2009 3. Ingekomen stukken en mededelingen, lijst majeure projecten 4. Evaluatie raadsvergadering 31 maart 2009 5. Buitenlandse dienstreis wethouder P. van der Broeck 6. Jaarverslag 2008 van de Rekenkamercommissie Venray 7. Vaststelling raadsagenda voor de vergadering van dinsdag 12 mei 2009 8. Rondvraag en sluiting. Ontwerp wijziging - Aanpassing 'Verordening Geurhinder en Veehouderij' Het college van Burgemeester en Wethouders heeft op 14 april 2009 besloten het ontwerp van de aanpassing van de Verordening Geurhinder en Veehouderij ter inzage te leggen voor inspraak. De aanpassing houdt een aanvulling in van de bij de verordening behorende 'Gebiedsvisie Geurhinder en veehouderij' en een aanpassing van de eveneens bij de verordening behorende kaart. U kunt de ontwerp wijziging met de bijbehorende stukken van 24 april 2009 tot en met 4 juni 2009 (zes weken) inzien. De verordening, de kaart en de gebiedsvisie zijn ook te raadplegen via www.venray.nl (Wonen Leven Leefomgeving Geurhinder en veehouderij). Tijdens de inzagetermijn kunt u schriftelijk een gemotiveerde zienswijze bij Burgemeester en Wethouders naar voren brengen. Op telefonische afspraak kunt u ook mondeling uw zienswijze naar voren brengen. Verleend (art. 2.2.2 APV) - Spellenmiddag en feestavond, in en rondom café Podium aan de Kruisstraat te Venray. De burgemeester van Venray heeft vergunning verleend aan Dhr. R. Kessels voor het houden van een spellenmiddag en feestavond op 24 april 2009 van 14:00 uur tot 01:00 uur op het terrein in en rondom café Podium aan de Kruisstraat te Venray. Een gedeelte van de Kruisstraat en Past. Wijnhovenpark zullen op deze dag van 9:00 uur tot 18:00 uur tijdelijk worden afgesloten voor al het verkeer, uitgezonderd voetgangers. De festiviteiten omvatten een spellenmiddag met verschillende activiteiten zoals sumo- worstelen en stormbaan) en een feestavond in het Podium. Naast café het Podium wordt een open tent geplaatst. - 'Kamer op het Kerkhof', theatervoorstellingen op het terrein bij de Duitse begraafplaats en het MOB- complex aan de Timmermansweg 75 te Ysselsteyn. De burgemeester van Venray heeft vergunning verleend aan de Stichting Brink voor het houden van een reeks theatervoorstellingen 'Kamer op het Kerkhof' op het terrein aan de parkeerplaats de Timmermansweg 75 te Ysselsteyn. Het evenement vindt plaats op 2, 3, 4, 5, 8, 9, 10, 15, 16 en 17 mei 2009 van 20.00 tot 23.30 uur én op 11 en 14 mei 2009 van 13.00 tot 17.00 uur. Aan de vergunningen zijn voorschriften verbonden om de overlast voor de omgeving zoveel als mogelijk te beperken. U kunt de vergunningen en de bijbehorende stukken van 24 april tot en met 4 mei (zes weken) inzien. Wanneer u belanghebbende bent, kunt u tijdens de inzagetermijn een bezwaarschrift indienen bij de burgemeester. Een bezwaarschrift moet worden ondertekend en ten minste bevatten: - de naam en het adres van de indiener - de dagtekening - een omschrijving van het besluit waartegen het bezwaar is gericht - de gronden van het bezwaar. Gelijktijdig met het indienen van een bezwaarschrift kunt u - als onverwijlde spoed dit vereist - de voorzieningenrechter van de Rechtbank te Roermond (Postbus 950, 6040 AZ Roermond) vragen een voorlopige voorziening te treffen. Een verzoek om een voorlopige voorziening moet dezelfde gegevens bevatten als het bezwaarschrift. Aangevraagd Bouwvergunningen - Timmermannsweg 90 - bouwen van een mestopslag (nr. ba090128) - Eijkenhofweg ongenummerd - bouwen van een varkensstal fase 1 (nr. ba090130) - Vredeweg 17 - bouwen van een weeghuisje fase 1 (nr. ba090131) - Scheiweg 6a - bouwen van een varkensstal en luchtwasser fase 1 (nr. ba090132) - Zuidsingel 2/Sportlaan 1 - verplaatsen van twee lichtmasten (nr. ba090133) - Pascherhof 23 - bouwen van een carport (nr. ba090134) - Pinksterbloem 11 - vergroten van de woning (nr. ba090135) - Van Megenstraat 11 - vergroten van de woning (nr. ba00136) - Molenhoek 14 - bouwen van een mestloods (nr. ba090137) - Heidseschoolweg 1a - bouwen van een varkensstal fase 1 (nr. ba090138) - Kempkensberg 1a - bouwen van varkensstallen fase 1 (nr. ba090139) - Vredeweg 17 - bouwen van een varkensstal fase 1 (nr. ba090140) - Horsterweg ongenummerd - bouwen van bedrijfsruimte (nr. ba090141). Sloopvergunningen - Vredeweg 5 - slopen van diverse opstallen (nr. slp090012). Het betreft hier uitsluitend een kennisgeving. Deze aanvragen liggen niet ter inzage. U kunt geen zienswijze/bezwaar indienen. Voorgenomen binnenplanse vrijstellingen of doorbreking aanhouding Burgemeester en Wethouders zijn voornemens om, met toepassing van artikel 3.6 1.c van de Wet op de ruimtelijke ordening en/of artikel 50 lid 4 van de Woningwet, medewerking te verlenen aan de navolgende bouw- en/of gebruiksprojecten: - Begijnhofweg 12 - bouwen van een mestsilo (nr. ba090092). U kunt de betreffende stukken van 24 april 2009 t/m 7 mei 2009 (twee weken) inzien. Tijdens de inzagetermijn kunt u een schriftelijke zienswijze indienen bij Burgemeester en Wethouders. Verleend Burgemeester en Wethouders hebben de volgende vergunningen en/of vrijstellingen verleend: Bouwvergunningen - Vredeweg 5 - veranderen van een bedrijfsgebouw fase 2 (nr. ba090088, verzenddatum 17/04) - Alaertslaan 16 - vergroten van de woning (nr. ba090121, verzenddatum 17/04) - Trynesstraat 15 - plaatsen van een dakkapel (nr. ba090096, verzenddatum 17/04) - Johan van Stalbergweg 14 - bouwen van een carport en het plaatsen van twee dakkapellen (nr. ba090124, verzenddatum 17/04) - Ysselsteynseweg 42 - bouwen van een fokvarkensstal en mestopslagsilo 's (nr. ba070535, verzenddatum 17/04) - Kempkensberg 30 - vergroten van de varkensstal (nr. ba080525, verzenddatum 17/04) - Kempkensberg 30 - bouwen van een varkensstal (nr. ba080514, verzenddatum 17/04) - Nassauplein 3 - verbouwen en vergroten van de woning fase 1 (nr. ba090023, verzenddatum 17/04). Sloopvergunningen - Haag 23 - slopen van een bedrijfsgebouw (nr. slp090004, verzenddatum 17/04) - Vredeweg 5 - slopen van diverse opstallen (nr. slp090012, verzenddatum 17/04). De desbetreffende stukken liggen vanaf heden gedurende zes weken ter inzage. Wanneer u belanghebbende bent kunt u -binnen zes weken na de dag van verzending- een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij Burgemeester en Wethouders. Een bezwaarschrift moet worden ondertekend en ten minste bevatten: - de naam en het adres van de indiener - de dagtekening - een omschrijving van het besluit waartegen het bezwaar is gericht - de gronden van het bezwaar. Gelijktijdig met het indienen van een bezwaarschrift kunt u - als onverwijlde spoed dit vereist - de voorzieningenrechter van de Rechtbank te Roermond (Postbus 950, 6040 AZ Roermond) vragen een voorlopige voorziening te treffen. Een verzoek om een voorlopige voorziening moet dezelfde gegevens bevatten als het bezwaarschrift. Indien u tijdens de avondopenstelling een verleende vergunning wilt inzien, verzoeken wij u vóór 17.00 uur telefonisch contact op te nemen met de afdeling Publieksdiensten. Burgemeester en wethouders van Venray geven kennis van het feit dat zij voornemens zijn op grond van het bepaalde in artikel 1.3.1 Besluit ruimtelijke ordening de volgende structuurvisie voor te bereiden: - Ontwerp-Structuurvisie Dorpsontwikkelingsplan Oirlo Met betrekking tot het voornemen liggen geen stukken ter inzage en wordt er geen gelegenheid geboden om zienswijzen in te dienen. Het voornemen is niet aan een onafhankelijke instantie gestuurd ter advisering. Inmiddels heeft het college van B en W kennis genomen van de ontwerp-Structuurvisie Dorpsontwikkelingsplan Oirlo en heeft deze vrijgegeven voor kennisgeving. Op 14 mei 2009 wordt de ontwerp-Structuurvisie Dorpsontwikkelingsplan Oirlo door het gebiedspanel Oirlo gepresenteerd aan de inwoners van Oirlo en overige geïnteresseerden. In de visie spelen zowel ruimtelijke, functionele, economische als sociaal-maatschappelijke factoren een rol. Deze factoren zijn geïntegreerd in één integrale gebiedsvisie voor het dorp Oirlo. De ontwerp- Structuurvisie Dorpsontwikkelingsplan Oirlo is tot stand gekomen en vastgesteld in het gebiedspanel Oirlo. De ontwerp-Structuurvisie en het ontwerpbesluit liggen, samen met deze kennisgeving, ter kennisname ter inzage. U kunt de stukken ook raadplegen via www.venray.nl. Verleend - Kennedyplein en Whistlerstraat - voor 7 bomen, herplant 42 bomen volgens herinrichtingsplan - Verdistraat 30 - voor 1 populier, geen herplant i.v.m. vlodoende aanwezige bomen - Hoopweg - voor 3 bomen op de parkeerplaats, geen herplant i.v.m. voldoende aanwezige bomen. U kunt de desbetreffende stukken van 24 april 2009 t/m 4 juni 2009 (zes weken) inzien. Wanneer u belanghebbende bent, kunt u tijdens de inzagetermijn een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij Burgemeester en Wethouders. Een bezwaarschrift moet worden ondertekend en ten minste bevatten: - de naam en het adres van de indiener - de dagtekening - een omschrijving van het besluit waartegen het bezwaar is gericht - de gronden van het bezwaar. Gelijktijdig met het indienen van een bezwaarschrift kunt u - als onverwijlde spoed dit vereist - de voorzieningenrechter van de Rechtbank te Roermond (Postbus 950, 6040 AZ Roermond) vragen een voorlopige voorziening te treffen. Een verzoek om een voorlopige voorziening moet dezelfde gegevens bevatten als het bezwaarschrift. Ontwerpbesluit Burgemeester en Wethouders zijn van plan voor de inrichting gelegen aan: - Deurneseweg 12 Heide - een revisievergunning te verlenen aan Tamoil Nederland bv, Postbus 2465 te Rotterdam voor een tankstation met aflevering van LPG. Bij deze aanvraag heeft de vergunninghouder een melding ingediend ingevolge het Besluit algemene regels voor inrichtingen milieubeheer (Activiteitenbesluit) (mm080030). Aan de vergunning worden voorschriften verbonden om nadelige gevolgen voor het milieu te voorkomen of zoveel mogelijk te beperken. U kunt het ontwerpbesluit met bijbehorende stukken van 24 april 2009 t/m 4 juni 2009 inzien. Tijdens deze inzagetermijn kunt u schriftelijk een gemotiveerde zienswijze over het ontwerpbesluit bij Burgemeester en Wethouders naar voren brengen. Op telefonische afspraak kunt u ook mondeling uw zienswijze naar voren brengen. Tegen het besluit kunt u later alleen beroep indienen wanneer u belanghebbende bent en tijdig een zienswijze over het ontwerpbesluit naar voren hebt gebracht of aantoont dat u hiertoe redelijkerwijs niet in staat bent geweest. Besluit Burgemeester en Wethouders hebben besloten voor de inrichting gelegen aan: - Meerselsepeel 8 Ysselsteyn - een revisievergunning te verlenen aan Mts. Backus, Meerselsepeel 8 te Ysselsteyn voor een fokzeugen- en vleesvarkenshouderij en landbouwproductiebedrijf, deze aanvraag is tevens aan te merken als melding ingevolge het Besluit algemene regels voor inrichtingen milieubeheer (Activiteitenbesluit) (mm080016). Aan de vergunning zijn voorschriften verbonden om nadelige gevolgen voor het milieu te voorkomen of zoveel mogelijk te beperken. U kunt het besluit met bijbehorende stukken van 24 april 2009 t/m 4 juni 2009 inzien. Tijdens deze inzagetermijn kunt u een beroepschrift (in tweevoud) indienen bij de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State (Postbus 20019, 2500 EA Den Haag), wanneer u: - belanghebbende bent en - tijdig een zienswijze over het ontwerpbesluit naar voren heeft gebracht of aantoont dat u hiertoe redelijkerwijs niet in staat bent geweest. Het beroepschrift moet worden ondertekend en ten minste bevatten: - de naam en het adres van de indiener - de dagtekening - een omschrijving van het besluit waartegen het beroep is gericht (en een kopie van het besluit) - de gronden van het beroep. Gelijktijdig met het indienen van een beroepschrift kunt u de voorzitter van genoemde afdeling vragen een voorlopige voorziening te treffen. Een verzoek om een voorlopige voorziening moet dezelfde gegevens bevatten als het beroepschrift. Bovendien moet u hierbij aangeven wat het spoedeisend belang is. Het besluit treedt in werking na afloop van de beroepstermijn, tenzij vóór deze datum beroep is ingesteld en een verzoek tot het treffen van een voorlopige voorziening (waaronder een schorsingsverzoek) is ingediend. Het besluit treedt dan niet eerder in werking voordat op dat verzoek is beslist. Een folder over de beroepsprocedure kunt u aanvragen via Postbus 51, 0800-8051, of via www.postbus51.nl. Informatie vindt u ook op www.raadvanstate.nl. - planMER bestemmingsplan buitengebied De gemeente Venray heeft het voornemen om haar bestemmingsplan buitengebied te herzien en daarbij een plan-m.e.r.-procedure te doorlopen. Het college van Burgemeester en Wethouders van Venray is bezig met het opstellen van een nieuw bestemmingsplan voor het buitengebied. Eén van de ontwikkelingen die hiermee gestalte krijgt is het vestigingsbeleid van de intensieve veehouderij in landbouwontwikkelingsgebieden en verwevingsgebieden. Bij de voorbereidingen van dit bestemmingsplan is sprake van de plicht voor een planMER (milieueffectrapportage voor plannen). De Wet milieubeheer verplicht het opstellen van een planMER als het bestemmingsplan het juridische kader vormt voor mogelijke toekomstige m.e.r.-(beoordelings)plichtige projecten of voor projecten die mogelijk significante gevolgen hebben voor de Natura 2000-gebieden. Omdat de gemeente bij dit bestemmingsplan buitengebied keuzes maakt over de omvang van bouwvlakken van veehouderijen en over mogelijkheden voor omschakeling naar en uitbreiding en nieuwvestiging van intensieve veehouderij, dient hiervoor een planMER te worden opgesteld. Een andere reden dat er een planMER wordt opgesteld is dat er een passende beoordeling nodig is. Het bestemmingsplan heeft namelijk mogelijk significante gevolgen op Natura2000-gebieden die vallen onder de Natuurbeschermingswet 1998. De passende beoordeling wordt in de planMER opgenomen. Het doel van de plan-m.e.r.-procedure is het milieubelang een volwaardige plaats te geven in de besluitvorming. De resultaten van het onderzoek naar de milieueffecten zullen worden gebruikt als onderbouwing bij het op te stellen bestemmingsplan buitengebied. De gemeente Venray heeft de eerste stap in de plan-m.e.r.-procedure voor het bestemmingsplan gezet door een notitie reikwijdte en detailniveau op te stellen. In deze notitie geeft de gemeente Venray aan hoe zij de milieueffecten van de voorgenomen mogelijkheden voor intensieve veehouderij in het bestemmingsplan - en de verschillende opties daarvoor - wensen te onderzoeken, welke (milieu)thema's daarbij aan de orde komen en welke procedure de gemeente wenst te volgen. Verder zullen de bestuursorganen, die bij de voorbereiding van het bestemmingsplan moeten worden betrokken, ook over de notitie reikwijdte en het detailniveau worden geraadpleegd. Daarnaast wordt de Commissie m.e.r. in de gelegenheid gesteld advies uit te brengen over het voornemen. Op basis van deze notitie en de reacties van de eerdergenoemde instanties daarop, wordt het feitelijke milieuonderzoek uitgevoerd. De notitie reikwijdte en detailniveau ligt met ingang van 24 april 2009 tot en met 4 juni 2009 ter inzage op het gemeentehuis. Ook kunt u vanaf die datum de notitie Reikwijdte en detailniveau downloaden op www.venray.nl. Er wordt in deze fase geen gelegenheid geboden zienswijzen over deze notitie naar voren te brengen. Deze mogelijkheid wordt wel geboden wanneer de planMER met het ontwerp- bestemmingsplan ter inzage wordt gelegd. - Aanleg aardgastransportleiding Odiliapeel-Schinnen Van vrijdag 24 april tot en met donderdag 4 juni 2009 ligt het milieueffectrapport (MER) 'Aanleg aardgastransportleiding Odiliapeel-Schinnen' ter inzage. Dit MER doorloopt een gecoördineerde inspraakprocedure op grond van de Wet milieubeheer, de Wet ruimtelijke ordening, de Wet beheer rijkswaterstaatswerken en de Grondwaterwet. Gasunie is van plan om een aardgastransportleiding aan te leggen van Odiliapeel naar Schinnen. Deze gasleiding heeft een lengte van circa 100 km, een diameter van 120 cm (48 inch) en een ontwerpdruk van 79,9 bar. Voor de aanleg van de aardgastransportleiding moeten bestemmingsplannen van de gemeenten op het beoogde tracé gedeeltelijk herzien worden. Ook zijn vergunningen nodig in het kader van de Wet beheer rijkswaterstaatswerken (Wbr) en de Grondwaterwet (Gww). Ter onderbouwing van de bestemmingsplanherzieningen en de vergunningaanvragen heeft Gasunie een MER opgesteld. Door het opstellen van een MER is het mogelijk het milieubelang een volwaardige rol te laten spelen in de besluitvorming. In het MER wordt beschreven welke tracés onderzocht zijn, welk tracé uiteindelijk de voorkeur van Gasunie heeft gekregen en wat de milieueffecten van dit tracé zijn. Voor de Wbr-vergunning is Rijkswaterstaat Dienst Limburg het bevoegd gezag; voor de Gww- vergunning zijn dat de provincies Noord-Brabant en Limburg. De bevoegde gezagen voor de bestemmingsplan-herzieningen op grond van de Wet ruimtelijke ordening zijn de gemeenten Sint Anthonis, Venray, Sevenum, Roerdalen, Maasbree, Kessel, Venlo, Beesel, Roermond, Horst aan de Maas, Echt-Susteren, Sittard-Geleen en Schinnen. Aangezien een deel van het tracé milieueffecten op Duits grondgebied tot gevolg heeft, wordt het MER ook in Duitsland ter inzage gelegd. Zo kan ook vanuit Duitsland ingesproken worden Van vrijdag 24 april tot en met donderdag 4 juni 2009 ligt het MER (tijdens reguliere openingstijden) bij al deze overheden ter inzage, met uitzondering van de gemeente Sittard-Geleen. Bij de gemeente Sittard-Geleen ligt het MER ter inzage van vrijdag 1 mei tot en met donderdag 11 juni 2009. Het MER is in deze periode ook op het internet beschikbaar: www.bureau-energieprojecten.nl Op grond van artikel 7.20 van de Wet milieubeheer kan een ieder zienswijzen ten aanzien van het MER kenbaar maken. Uw zienswijze op het MER kan betrekking hebben op het niet voldoen van het MER aan de wettelijke vereisten, mede gelet op de door het bevoegde gezag gegeven richtlijnen betreffende de inhoud van het MER, dan wel op onjuistheden in het MER. Uw schriftelijke zienswijze kunt u sturen naar: SenterNovem, Bureau Energie projecten, t.a.v. de heer mr. ir. C.J.H. van den Bosch, Postbus 93144, 2509 AC DEN HAAG. Graag duidelijk daarbij vermelden dat uw zienswijze betrekking heeft op het MER 'Aanleg aardgastransportleiding Odiliapeel- Schinnen'. Als u mondeling wilt inspreken, kunt u bellen met Bureau Energieprojecten, telefoon (070) 379 89 79. Bureau Energieprojecten stuurt uw zienswijze door naar de bevoegde gezagen en de Commissie voor de milieueffectrapportage. Deze Commissie adviseert de bevoegde gezagen over het MER. Dit advies en de ingekomen zienswijzen zullen de bevoegde gezagen betrekken bij de besluiten tot bestemmingsplanherziening en het verlenen van de aangevraagde vergunningen. Nadere informatie Voor het verkrijgen van het MER of voor informatie over het project of de inspraakprocedure raadpleegt u www. bureau-energieprojecten.nl of neemt u contact op met Bureau Energieprojecten: (070) 379 89 79. 23 april 2009 Burgemeester en Wethouders van Venray 23 en 24 apr. - Afscheidsfeest met activiteiten Raaylandcollege, parkeerplaats Sportlaan Venray 26 apr. - VEKA NK autocross, Ontginningsweg Ysselsteyn t/m 25 apr. - Nationaal Fonds Kinderhulp 26 apr. t/m 2 mei - Lourdescomité Colofon De gemeentepagina is een uitgave van de gemeente Venray. De redactie stelt deze pagina samen met veel aandacht en zorg. Toch kan niemand aan de inhoud ervan rechten ontlenen. Overnemen van artikelen mag alleen met toestemming van de eindredactie. Redactie Gemeente Venray, Stan Verhaag Eindredactie Team Communicatie gemeente Venray, 52 33 33 Fotografie Mijntje Wismans, gemeente Venray, Gé Hirdes Basisontwerp LaVerbe, Nijmegen Lay-out Studio Accent, Venray week 17 adv.indd 18 22-04-2009 16:59:54

Peel en Maas | 2009 | | pagina 18