BiblioNu voldoet aan de verwachtingen Groep Geleide Wapens naar Friesland Kinderen voor kinderen Steun voor Mooi Land Wethouder maakt dienstreis BRL-seizoen start 25 april D00R- WERK GARANTIE probin Wonen ff Dinsdag 14 april 19.00 uur t/m woensdag 18.00 uur Gunhoek Probin Verhaeg introduceert de: PEEL EN MAAS Donderdag 9 april 2009 - Pagina 7 Uit het eerste jaarverslag van de stichting BiblioNu wordt duidelijk dat 2008 een bijzon der druk jaar is geweest voor directie en medewerkers van de nieuwe stichting. BiblioNu verzorgt met ingang van 2008 het bibliotheekwerk in de gemeenten Horst aan de Maas, Venray en Meerlo-Wanssum. Het jaarverslag doet melding van de verrichte activiteiten zoals beschreven in het Jaarplan 2008 waarin de met de gemeen ten afgesproken doelstellingen vermeld staan. BiblioNu heeft in 2008 282.834 geregistreerde bezoekers over de vloer gehad in de drie grootste vestigingen. Het totale aantal bezoekers overstijgt de 300.000. De twaalf vestigin gen bezaten 148.586 objecten en leenden die in totaal 701.517 keer uit aan 18.024 leden (24% van de bevolking). Daarnaast werd de website van BiblioNu (www.bibli- onu.nl) 108.759 keer bezocht. In alle vestigingen van BiblioNu ligt het Jaarverslag ter inzage en kunt u lezen wat BiblioNu alle maal aan activiteiten heeft geor ganiseerd en uitgevoerd, vaak in samenwerking met andere organi saties in het werkgebied. Patrioteenheden van de Konink lijke Luchtmacht nemen deel aan de oefening Frisian Flag. De oefe ning wordt vanaf vliegbasis Leeu warden gehouden en vindt plaats van dinsdag 14 april tot en met vrijdag 24 april. Het doel van de oefening is de deelnemende eenheden te trainen in het uitvoeren van complexe missies in internationaal verband. Hierbij staan scenario s van toe komstige NATO-Response Force (NRF) inzet en huidige inzet zoals in Afghanistan centraal. Naast de inzet van Nederlandse F-16 en Amerikaanse F-15 gevechtsvlieg tuigen vanaf vliegbasis Leeuwar den neemt ook de Nationale Datalink Management Cell voor het ondersteunen van datalink systemen deel. Gedurende Fri sian Flag leveren patrioteenheden luchtverdediging tijdens diverse scenario s. Eenheden van de Groep Geleide Wapens uit Vrede- peel worden ontplooid op vlieg basis Leeuwarden en Vlieland. Tijdens de oefening opereert men met de gemoderniseerde PAC3 (Patriot Advanced Capability), een verbeterde versie van de patriot. De patriot is het enige wapensy steem in Europa dat in staat is een dreiging van ballistische raketten het hoofd te bieden. Aan de oefe ning nemen circa 140 militairen van de Groep Geleide Wapens deel met ongeveer 75 voertui gen. In colonnes van maximaal 25 voertuigen gaat de eenheid zich op 14 april verplaatsen via de A73, A50, A28, A32 en A31. Vrijdag 24 april keert de eenheid terug op luchtmachtbasis De Peel. Naar ver wachting wordt de normale ver keersstroom door de verplaatsing niet gehinderd. Jenaplanschool De Keg in Ven- ray is een gezamenlijk school project (kinderen voor kinderen) gestart, met als doel de kinderen van een school in Indonesië te ondersteunen. Deze school staat op het eiland Lombok in het dorp je Senggigi en heet: SDN 1 Senggi- gi. De opbrengst van dit project is bedoeld om tekenmaterialen voor deze school aan te schaffen. Voor meer informatie kunt u kijken op www.proyekkampungloco.com. Joep Valize en Marijke Klomp, oprichters van het project, zullen met de opbrengst naar Lombok gaan om daar de tekenmateria len voor de school te kopen. Het project is op school gestart met een puzzeltocht door de school. Daarna gaan de kinderen zich gedurende vier weken meer ver- diepen in het onderwerp. Dit zal gebeuren in de stamgroepen tij dens de lessen en tijdens de gym lessen. Ook komen de oprichters van het project lezingen geven in de stamgroepen. Op vrijdag 10 april is er een doedag, waarbij de kinderen activiteiten gaan doen die te maken hebben met Indone sië en ze gaan allerlei dingen gaan maken voor de verkoop. Deze ver koop zal plaatsvinden op vrijdag 24 april van 12.30 tot 14.00 uur tijdens een fancy fair. Ook kunt u tegen een kleine vergoeding in iedere stamgroep deelnemen aan een activiteit of het proeven van een hapje. U bent van harte welkom om te komen kijken en natuurlijk.... om wat te kopen. Na de meivakantie zullen ze het bedrag bekendmaken. Mooi Land, het centrum voor Landbouw-, natuur- en milieu educatie in de regio Venray- Horst en omstreken, kan van start gaan. Hiermee wordt de witte vlek tussen Nijmegen en Venlo eindelijk ingevuld. Het initiatief van Mooi Land onder scheidt zich van bestaande centra door ook nadrukkelijk aandacht te schenken aan de rol van de landbouw op het Noord-Limburgse platteland. Daarmee is het centrum zelfs uniek in Nederland. De vier gemeenten in de regio hebben positief op het initia tief van Mooi Land gereageerd. Onlangs heeft de gemeente Ven- ray voor de termijn van drie jaar een subsidiebijdrage toegekend. De gemeenten Horst aan de Maas, Sevenum en Meerlo-Wanssum beraden zich nog over hun bijdra ge. In het afgelopen anderhalf jaar is de stichting Mooi Land actief bezig geweest met de ontwikke ling en inrichting van een cen trum voor landbouw-, natuur- en milieueducatie. Een kennis- en educatiecen trum waarin met name de 42 scholen voor primair onderwijs in de regio Horst - Venray en omstre ken bediend gaan worden. Daar toe worden allerlei activiteiten en projecten opgezet die het inzicht bevorderen omtrent de samenhang van landbouw, natuur, milieu en die een ondersteuning zullen zijn van het lokale, regionale en pro vinciale natuur- en milieubeleid. Naast activiteiten die zich afspe len in en rondom het toekomstige educatiecentrum Servaashof in Venray wil Mooi Land vooral ook een netwerkfunctie voor de regio gaan vervullen. De activiteiten van Mooi Land zijn gericht op de vra gen die binnen het onderwijsveld liggen en die bij voorkeur in de directe omgeving van de scholen kunnen worden aangeboden. Het is dus zeker niet de bedoeling dat alle kinderen straks met een bus naar Venray gaan, maar juist dat er samen wordt gewerkt met interes sante lokale initiatieven van onder andere IVN, agrarische onderne mers en andere aanbieders van natuur- en plattelandsbeleving. In de komende periode brengt de stichting Mooi Land de activitei ten verder onder de aandacht en gaat in gesprek met lokale part ners om de makelaarsfunctie op landbouw-, natuur-, en milieuge bied verder invulling te geven. Onder de titel Een Rooij(s)e zaterdagmorgen over Wonen houdt de Partij van de Arbeid van de afdeling Venray op zaterdag 11 april een bijeen komst over het thema Wonen. De bijeenkomst duurt van 9.30 uur tot uiterlijk 12.00 uur en wordt gehouden in wijkcen trum De Kiosk in Brukske in Venray. Voor deze themabijeenkomst zijn onder andere vertegenwoor digers uitgenodigd van de woning corporatie, de huurdersvereniging, de makelaardij, ontwikkelaars en de gemeente. Deze themabijeen komst is bedoeld om in gesprek te gaan over de Venrayse situatie nu en in de toekomst. De resulta ten van deze bijeenkomst dragen bij aan de totstandkoming van het conceptverkiezingsprogramma 2010-2013. Maessen in zijn nopjes met nieuw circuit lü Het is een week voor Pasen. Aan de oostzijde van de lucht machtbasis in Vredepeel zijn de bouwactiviteiten in volle gang. Op tweede paasdag houdt Raceway Venray open dag. Iedereen mag gratis een kijkje komen nemen en de sfeer proeven. Maar er moet nog veel gebeuren. De kleine baan ligt er al, maar er wordt nog volop aan de hoofdtri bune gewerkt. Harry Maessen heeft er alle vertrouwen in dat 'alles' op tijd gereed is. Officiële races zijn er nog niet. "De eerste races zullen vermoede lijk met Pinksteren worden verre den", vertelt Maessen. "Maar er zal op tweede paasdag voldoende te beleven zijn. We willen iedereen laten zien waar we mee bezig zijn en iedereen aan de sfeer van de racesport laten proeven." Maessen is duidelijk in zijn nopjes, maar staat even later met pijn in het hart bij het oude circuit. "De sloop van het oude circuit loopt parallel aan de bouw van het nieuwe. We proberen zoveel mogelijk mate riaal en asfalt te hergebruiken. Intussen zijn we ook bezig om het gebied in te passen in de natuur. Daar hebben we een mooi plan voor laten maken. Maar om te zien dat het circuit gesloopt wordt, dat doet wel een beetje pijn." Van de andere kant geeft Harry Maessen meteen aan dat er ook iets moois voor terugkomt. "Het wordt een multifunctioneel centrum waarin de gemotoriseerde sport centraal staat. Het is dus niet alleen een racecircuit. Zo hebben we al diver se aanvragen binnen van autofabri kanten die bij ons testritten willen uitvoeren. Denk daarbij vooral aan het testen van elektrowagens. Ver der komen er tal van faciliteiten voor bedrijven die voor klanten of personeel iets willen organi seren. Daarnaast zijn we met de KNWU in gesprek om het circuit te gebruiken voor de wielersport en wordt hier in september het NK handboogschieten gehouden." Harry Maessen benadrukt dat alles wat er op tweede paasdag op Raceway Venray gaat gebeu ren, binnen de gestelde eisen zal plaatsvinden. "Zo zijn alle auto's die tijdens de open dag rijden vooraf uitvoerig getest op geluids normen. Auto's die daaraan niet voldoen, mogen met Pasen niet rij den. Wel hebben ze tot Pinksteren de tijd om daar iets aan te doen." Maessen heeft van het ministerie van Landbouw, Natuur en Voedsel kwaliteit bevestigd gekregen dat de aanleg van het centrum zon der ontheffing mogelijk is. "Daar mee staat de locatie niet meer ter discussie", aldus Maessen. Voor Susan Janssen van de BRL en Harry Maessen zijn trots op het nieuwe circuit aan de Bakelse- dijk. Maessen is de open dag ook een meetmoment. "We verwachten zeker 4000 mensen. Zo kunnen we bijvoorbeeld ook de stroom van het publiek bekijken. Eind 2009 willen we Raceway Venray officieel openen. Er is dan ruimte voor 7.500 zitplaatsen en onge veer 10.000 staanplaatsen. Race way Venray heeft dan voorzienin gen voor stockcar, karting en een 'offroadcircuit'. Het paradepaard, een oval met een lengte van een kilometer, zal in de loop van 2010 gereed zijn. Ons doel is dat dit multifunctionele centrum zeven dagen per week gebruikt gaat worden. Want aan racen alleen is deze investering niet terug te ver dienen" besluit Maessen. Na anderhalf jaar afwezig heid houdt Raceway Venray (circuit De Peel, red.) tijdens tweede paasdag een 'open dag'. Iedereen is tijdens het open huis van harte welkom om alvast een indruk te krij gen van het in aanbouw zijnde multifunctionele circuit. Race way Venray is al enkele jaren de naam van alles wat met autospeedway te maken heeft aan de Bakelsedijk. Nu worden vanaf de nieuwe locatie alle activiteiten verder uitgebreid. De open dag is gratis en er is gezorgd voor een bomvol pro gramma met spektakel voor het hele gezin. Voor alle nieuwsgieri gen en onbekenden met de sport is deze open dag de perfecte gelegenheid om zich een beeld te vormen van het nieuwe circuit, de huidige status van de bouw en alle aankomende activiteiten. De kin deren worden tijdens de open dag vermaakt door clowns en tevens zijn er diverse springkussens en spellen opgesteld. Ook bestaat de gelegenheid om als copiloot mee te racen in één van bolides uit de BRL-klasse (mits je minimaal 1.35 meter groot bent). Normaliter rij den deze bolides op diverse Grand Prix- circuits van Nederland, België en Duitsland. Verder kan er ook met een buggy of een quad op een speciaal 'offroad'-aangelegde baan worden gereden, uiteraard onder strikte voorwaarden en begelei ding. Ook voor kinderen wordt een quadbaan aangelegd, met uiteraard kleinere quads en een verminderde snelheid. Op de tijdelijke paddock showen diverse teams hun bolides en aansluitend verzorgen zij op de nieuwe oval demonstratieraces. Deze races luiden het nieuwe sei zoen in, dat over enkele weken van start gaat. De vijf vaste raceklassen Saloon Stockcars, Stockcar F1 en F2, Formule Toyota en de HotRods verschijnen maar liefst drie keer aan de start. Aangevuld met de BRL-klasse wordt dit spektakel een welkom weerzien voor velen. Er is natuurlijk ook voor een hapje en een drankje gezorgd. De poorten gaan om 11:00 uur open. (herhaling om het uur) Items: Nieuwsflits Open dag Raceway Venray College van B en W aan het woord Uitzending gemist? Kijk op www.peelenmaastv.nl Wethouder Patrick van der Broeck (CDA, openbare ruimte) van de gemeente Ven- ray reist begin mei af naar de Franse stad Lyon, waar hij op invitatie van IP Lighting samen met andere genodig den, onder wie wethouder Arie Stas van de gemeente Horst aan de Maas, deelneemt aan een rondrit door de stad en een bezoek brengt aan het Out door Ligthing Application Cen tre (OLAC) van Philips. Dit is een groot demonstratie centrum voor buitenverlichting met op ware grootte gebouwde opstellingen. Tevens brengt de delegatie een bezoek aan Philips OLX in Turnhout. Het bedrijf IP Lighting is specialist in oplos singen op het gebied van open bare verlichting, lichtarchitectuur en verkeers-regelsystemen. Van het college heeft Van der Broeck toestemming gekregen voor het maken van de dienstreis, onder meer omdat zich op het gebied van verlichting in de openbare ruimte voortdurend nieuwe ontwikkelin gen voordoen. Het beoogd resul taat is om aanvullende kennis en ervaring op te doen op het gebied van duurzame buitenverlichting voor woonwijken, stadscentrum en wegen, aldus het college. De kosten van de driedaagse dienst reis bedragen 700 euro en worden betaald door de gemeente. ook voor üw tuin ll\ bezoek onze site: www.gunhoek.nl t Venray De Hoveniers 047s-57m De BRL-races, georganiseerd door Venraynaar Harry Maessen, gaan dit jaar op 25 april van start. Zolder is het eerste circuit dat door het BRL-circus wordt aange daan. De BRL is verdeeld in een V6 klasse en een light klasse. "In beide klassen zullen dit jaar onge veer dertig auto's van start gaan", vertelt Susan Janssen namens de BRL. "Iets minder dan vorig jaar. Enerzijds als gevolg van de crisis, anderzijds omdat er een nieuwe raceklasse is bijgekomen. Desal niettemin hebben we alle toprij- ders kunnen behouden. Daarnaast zal de Belg Marc Goossens, die nu nog in Amerika racet, de top komen versterken." Dit jaar zal ook voor het eerst op het circuit Fun- park in het Duitse Meppen wor den gereden. Dit circuit is afge lopen jaar aangelegd door Harry Maessen samen met Henny van der Most. Uniek aan dit circuit is dat een deel van de baan als track- split is ingericht. Coureurs bepalen dan zelf welke baan zij volgen. In totaal staan zeven raceweekenden gepland. De agenda is als volgt: 25 en 26 april, Zolder; 13 en 14 juni Zandvoort (Masters); 4 en 5 juli Assen (Dutch Power Pack); 8 en 9 augustus Assen (Rizla Racing Days); 29 en 30 augustus Meppen; 12 en 13 september Zolder (Truck Grand Prix) en 10 en 11 oktober tijdens de finaleraces te Zandvoort. Wie niet kan wachten tot 25 april, kan op tweede paasdag een kijkje komen nemen bij de open dag op Raceway Venray. Daar worden met diverse BRL-V6-bolides demon straties verzorgd. Zelfs meerijden behoort tot de mogelijkheden. De entree voor de open dag is gratis. Dronken motorrijder Een 45-jarige motorrijder uit Venray is in de nacht van zaterdag op zondag op de Nusseleinstraat in America tegen een verdeelkast gereden. Hij was onder invloed van alcohol en werd met een beenbreuk overgebracht naar het ziekenhuis. Zijn rijbewijs wordt ingevorderd. voor electrische handgereedschappen Deze garantie treedt in werking als de bedrijfsmatige klant een defecte machine heeft. Hij biedt deze machine ter reparatie aan, en kan meteen een vergelijkbare machine meenemen. Door deze extra service kan de gebruiker meteen zijn werk vervolgen en heeft minimaal oponthoud. Voor de duur van de reparatie kan deze machine kosteloos worden gebruikt! Na gereed melden van de reparatie kan de gebruiker zijn eigen machine weer terug halen en de doorwerk-machine inleveren. Vraag naar de spelregels. Verhaag Vanray Keizersveld 61 5803 AP Venray Tel: 0478-553355 www.probinverhaeg.nl "Circuit zal aan alle eisen voldoen Open dag Raceway =52 professionals voor bouw en industrie BOUWPLAATS BAKELSEDIJK TE MERSEL0 fi i i i i Fu i i i i h i i i i h i i i i Pm i i li h i i i i P ïi 1111 ïi 1111 flTTTTf11111 ïi 1111 Ti 1111 SCH. 1:500/200 DAT. ONTW. IR.SO. GET. GL FORM. WERK NO. FAX. 0405-341946 TEL. 0485-341645 - PLATTE GROND - f BOUWPLAN CIRCUIT "DE PEEL" 1DERDEEL OVERZICHT CERCUIT OPDRACHTG. H. MAESSEN p/a METAALWEG 5 5004 CG VENRAY ARCHITECTENBURO OLIESLAGERS B.V. VAN BAERLESTRAAT 1 5854 BC BERGEN L.

Peel en Maas | 2009 | | pagina 7