Volleybaldames knokken tegen zichzelf Maximale score volleybalheren Handbaldames sluiten competitie af met winst Kampioen Oi Xiaofenk favoriet Tafeltennis voor mensen met een beperking Verlies heren en dames Red Stars Silver Stars gekwalificeerd voor het EK 2009 r ft Jp^ j v r li Moeizame zege hockeyheren Handboog: veldwedstrijd in Ysselsteyn t PEEL EN MAAS f V PEEL EN MAAS Donderdag 9 april 2009 - Pagina 32 Stand handbal Internationaal tafeltennistoernooi in Venray een abonnement waard Standen volleybal Set Up Jumpers'76 Lentetoernooi TC Rodhe NK Motorcross MGC Venray Motorcrossers 1 6 1 V -u - Hockey stand Active Rooy-Tupos 2-3. Setstan den: 20-25, 25-21, 22-25, 25-19, 10-15. De volleybaldames van ActiveR- ooy hebben de laatste thuiswedstrijd van het seizoen met 2-3 verloren van Tupos. Deze laatste kans om het thuis publiek te laten zien wat ze in huis hebben, is helaas niet benut. De eerste set begon zeer zwak. Er stond al snel een 6-1 achterstand op het scorebord, waardoor er de hele set achter de feiten aangelopen werd. De floater opslag van de dames van Tupos zorgde in het begin van de set voor problemen, waardoor de pass niet goed aan het net gebracht werd. Hierdoor kon spelverdeelster Lieke Vervoort niet genoeg variëren en ook de buitenaanvalsters zaten niet goed in de wedstrijd. Er werden weinig directe punten gescoord en veel onnodige fouten gemaakt. Aan het einde van de set kon nog iets ingelopen worden doordat de aanval op gang kwam en er fouten werden gemaakt aan de zijde van Tupos. Dit kwam echter te laat, waardoor de set verloren ging met 20-25. De tweede set werd beter begonnen. De dames van Tupos hadden moeite met de hogere servicedruk en daarbij kwam buitenaanvalster Yvonne Robben op stoom. Met de harde aanval vond ze de gaten in het veld van de tegenpartij en scoorde veel directe punten. Door een groot aantal persoonlijke fouten aan het einde van de set kon de tegen stander dichterbij komen. Gelukkig voor de dames van ActiveRooy was de opgebouwde marge groot genoeg en werd de set gewonnen met 25-21. Vastbesloten deze lijn voort te zet ten, begon ActiveRooy aan de derde set. Nog steeds zaten de dames verre van hun eigen niveau, maar er werden minder fouten gemaakt. Hierdoor ging het de hele set gelijk op. Bij een stand van 20-20 verslapte de concentratie aan Venrayse zijde en kon Tupos de leiding nemen. De tegen degradatie strijdende ploeg heeft alle punten hard nodig en ging vol voor de winst. Met een aantal mooi geslagen ballen van de Baarlose hoofdaanvalster ging de set met 22-25 naar Tupos. Met een 1-2 achterstand op het scorebord waren de dames van Acti- veRooy erop gebrand een vijfsetter te spelen. De vierde set ging dan ook voortvarend van start. Yvonne Robben scoorde nog steeds veel ballen aan de buitenkant en ook diagonaal Bianca van Dorrestein speelde verdienstelijk. Een aantal goede blokballen zorgde ervoor dat de dames van Tupos meer tactisch gingen spelen. Dit leverde weinig gevaar op, waardoor het initia tief aan Venrayse zijde lag. Doordat de vierde set met 25-19 naar ActiveRooy ging, konden beide teams zich opma ken voor de vijfde en beslissende set. Ondanks dat de vierde set relatief gemakkelijk gewonnen werd, begon de vijfde set ronduit slecht. Door vele passfouten werd er bij de kantwissel tegen een 8-4 achterstand aangeke ken. De achterstand kon niet meer Active Rooy-Tupos 4-0. Setstan den: 25-21, 25-20, 25-16, 25-18. De volleybalheren van ActiveRooy behaalden in de thuiswedstrijd tegen middenmotor Tupos de maximale score: 4-0. De tweede plaats in de rangschikking en recht op het spelen van promotie/degradatiewedstrijden is de inzet van de strijd. Belangrijker dan de punten was echter het optima liseren van het spelconcept. Of ActiveRooy daar afgelopen zaterdag in is geslaagd lijkt sterk te betwijfelen, alhoewel de uitslag van 4-0 dit doet vermoeden. Terwijl de opslag van Tupos niet extreem moei lijk leek, was de Venrayse pass matig en ook de blokkering was permanent onvoldoende. Het opofferen van pas ser/loper Rik Wienen kon daar geen verbetering in brengen. Al in de eerste set was voelbaar dat de maximale con centratie niet aanwezig was. Doordat Tupos in het begin van deze set zelf veel punten voor ActiveRooy scoorde werd enige nonchalance nog ver sterkt en toen de gasten zich hervon- den, vocht ActiveRooy tegen zichzelf. De afronding verdiende misschien nog een voldoende, de andere spel- onderdelen waren duidelijk onder maats. Omdat via de blokkering door de tegenstander veel werd gescoord bleef het tot ver in de set spannend, maar het goed breed houden van het spel door Wouter Hebbink leverde met 25-21 de 1e setwinst op. Met wederom wisselspeler Dennis v/d Heuvel in plaats van Rik Wienen in de basis werd de tweede set iets minder rommelig gespeeld. Dank zij de betere pass kon Ger Keijzers in het midden zijn laatste kunstje voor het thuispubliek uit voeren en diverse punten bij elkaar sprokkelen en ook Jürgen Marti bleek in deze fase van de wedstrijd aan de buitenkant een betrouwbaar aan speelpunt. Hoewel de set met 25-20 naar ActiveRooy ging was de spirit in en om het veld niet optimaal. Het hei lige vuur leek nog niet aanwezig wat met het oog op de komende promo tie/degradatiewedstrijden beslissend kan zijn. In de volgende twee sets eta- leerde de tegenstander een vermin derd elan maar de Rooyse mannen konden hierdoor niet bijzonder groei en in de wedstrijd. Er werd eerder 'meegerommeld' met de voor spek en bonen spelende Tupos-boys. Zonder naar een hoog niveau te stijgen, ging de setwinst makkelijk met 25-16 naar ActiveRooy. In de laatste set bleek de passing langzaam tot een bedenkelijk level te dalen, totdat Rik Wienen terug in de basis met ouderwetse passie verde digend en aanvallend de hete kool tjes uit het lauwwarme vuur haalde. Twee serveseries van Ger Keijzers en Bjorn Emons maakten een eind aan een verder kleurloos volleybaltreffen. Dat ActiveRooy zonder blessures de rest van de nog pittige competitie twee uitwedstrijden en de promotie/ degradatiewedstrijden) kan gaan spe len, is misschien het enige positieve perspectief na het plichtmatige spel tegen Tupos. Zaterdag staat een inhaalwedstrijd op het programma tegen DKJO uit Mierlo. Noav 2-Manual 17-19. Doel punten Manual: Harma van Kreij (6x), Joy Jakobs (5x), Ankie Bille- kens, Bo Kersten en Loes van Dijk (allen 2x), Inge van der Ven en Michelle Deenen. De handbaldames van Manual behaalden op de slotdag van de com petitie in de tweede klasse A een 17 19 zege in de uitwedstrijd tegen Noav 2. De Venrayse ploeg moest er even inkomen, maar na tien minuten stond er toch een score van 2-3 op het sco rebord in het voordeel van Manual. Na de eerste tien minuten kregen de Venrayse handbaldames de smaak te pakken en wisten zij de eerste helft uiteindelijk af te sluiten met een voorsprong van vijf punten. De rust stand was 6-11 in het voordeel van de bezoeksters uit Venray. Omdat trainer/ coach Theo Stuart wegens omstandig heden niet aanwezig kon zijn bij de laatste wedstrijd van de dames, werd de peptalk in de rust verzorgd door Twan Rongen. Vol vertrouwen begon nen de Venrayse handbaldames aan de tweede helft. Echter liet zowel de verdediging als het aanvalsspel van Manual te wensen over in het eerste gedeelte, waardoor Noav 2 de stand gelijk kon trekken: 13-13. Dit was het moment voor coach Twan Rongen om een aantal tactische wijzigingen door te voeren en een aantal speelsters van positie te wisselen. Deze tactische wijzigingen leken goed uit te pakken, want in het ver volg van de tweede helft leek de thuisploeg aanvallend geen vuist meer te kunnen maken. HV Manual kwam door mooi uitgespeelde breakouts en mooie acties vanuit de hoek van Harma van Kreij en vanuit de opbouw van Joy Jakobs op een voorsprong van 13-17. De gasten lieten Noav 2 nog terugkomen tot 16-17, maar Manual trok uiteindelijk toch aan het lang ste eind, mede door twee gestopte strafworpen aan Venrayse zijde door de nog maar 14-jarige keepster Lana Moss. De eindstand werd uiteindelijk bepaald op 17-19. Met deze winst in de laatste wedstrijd van de compe titie, eindigt HV Manual als achtste in de poule en hebben zich daarmee gehandhaafd in de tweede klasse. Eindstand tweede klasse A dames Manual: 1) Rapiditas 20-38 2) BSAC 20-32 3) Merefeldia 20-31 4) ESC'90 2 20-29 5) SVM 20-27 6) Vios 2 20-15 7) Swift 2002 2 20-14 8) Manual 20-12 9) Blerick 20-8 10) Noav 2 20-8 11) Ospel 20-6 Komend paasweekend vindt in sporthal De Wetteling het internatio naal tafeltennistoernooi van Summa/ Red Stars plaats. Op zaterdag komen vanaf 09.00 uur de tafeltennissers met een beperking in actie en op paaszon dag de senioren en jeugd, eveneens vanaf 09.00 uur. Op zaterdag treden er zo'n 85 gehandicapten uit binnen- en buiten land aan in het strijdperk tegen elkaar voor de open Venrayse titels. Ook nu belooft het weer een spannende aan gelegenheid te worden in klassen 1 tot en met 6 en de klasse A-Extra en B-Extra met ditmaal slechts enkele internationale toppers vanwege com petitiewedstrijden en buitenlandse toernooien. Dus deze keer biedt dit een kans voor de spelers net onder de top en die zullen hier graag gebruik van maken. De eerste finales worden gespeeld tussen 12.00 en 14.00 uur en de tweede serie finales tussen 16.00 en 18.00 uur. Op zondag vanaf 9.00 uur gaan de jeugdspelers van Summa/Red Stars de strijd aan met tegenstanders uit Nederland en Duitsland van een behoorlijk niveau. Uit Belgie zijn er deze keer geen aanmeldingen geko men, maar zoals gezegd de strijd is er niet minder door tussen zo'n 160 deelnemers. De Venrayse kansheb bers zijn bij de jeugd onder anderen Tom Thijssen, Judith Stoef en Des mond Janssen om er maar enkele te noemen. Om 12.00 uur gaan de top heren en dames van start en onder de deelnemers zijn bij de dames sterke Duitse speelsters naast de Venrayse Britt Houwen en bij de heren treedt aan de Nederlandse kampioen 2009 uit Rotterdam, Qi Xiaofeng. Deze spe ler komt uit voor AA-Drink FVT maar speelt op dit moment op uitleenbasis voor Agin/Otten uit Heerlen in de ere divisie. Qi Xiaofeng heeft het vorig jaar in Belgie gespeeld en daarvoor bij AA-Drink/FVT. Een van zijn tegenstan ders is Peter Frey van de vereniging Summa Red Stars. Vanaf 15.30 uur worden de eindronden gespeeld met als slot de finales. Liefhebbers van tafeltennissen kun nen tijdens de paasdagen hun hart ophalen in sporthal De Wetteling in Venray. Daar houdt de Invaliden Sport- en BelangenVereniging Venray e.o. in samenwerking met TTV Summa/Red Stars uit Venray namelijk op zaterdag 11 april voor de 29e keer haar Inter nationale Ranglijst Tafeltennistoer nooi voor mensen met een beperking. Dit sportieve hoogtepunt van het jaar voor ISBV Venray e.o. staat zoals altijd onder de deskundige leiding van Huub Thijssen van TTV Summa/Red Stars. Ongeveer negentig tafeltennis sers uit heel Nederland gaan strijden om de ereplaatsen in de verschillende klassen. Er zijn ook verschillende spe lers uit Duitsland en België van de par tij. Ook spelers van ISBV Venray e.o. gaan trachten om een van de ereplaat sen te bereiken. Net als de afgelopen jaren zal de concurrentie ongetwijfeld groot zijn. De finales staan omstreeks 17.00 uur gepland. goed gemaakt worden en door nog meer persoonlijke fouten ging de set verloren met 10-15. Op zaterdag 11 april om 18.00 uur speelt ActiveRooy de op een na laatste wedstrijd van dit seizoen uit tegen DKJO uit Mierlo. Stand dames ActiveRooy pro motieklasse B: 1) Accretos DS 2) Hovoc DS 3) ActiveRooy DS 4) Vludoc'98 DS 5) Pex/HHC DS 6) VC Voerendaal DS 7) DKJO DS 8) SV Aspargos 9) Tupos DS 10) Jokers VC DS 11) SV Ludentes DS 12) Livoc Liessel DS Stand heren ActiveRooy eerste klasse B: 1) Jokers VC HS 2) ActiveRooy HS 3)Terraveen/Forzato 4) Nuvoc HS3 5) Civitas HS3 6) Accretos HS 7) TSL Activia HS 8) DKJO HS3 9) Tupios HS 10) SV Aspargos HS 11) MVC'64 HS 12) Hovoc HS3 21-99 21-78 20-59 21-59 21-55 21-51 20-48 21-48 21-39 21-38 21-35 21-16 21-87 20-76 21-68 21-60 21-50 21-48 21-42 19-40 21-40 20-38 20-38 21-33 Uitslagen Heren VC Kessel0Set Up 3-2 MVC'64 2-Set Up 3 1-3 VC Montagnards 2-Set Up 4 3-1 Jeugd Brovoc-Set Up MB 4-0 Niveau Asterix 2-Set Up 1-2 Tupos 4-Set Up 0-2 Set Up-Tupos 3 1-2 Recreanten Set Up HR-VC Velden 0-4 Set up DR2-Tupos 3 2-2 Vokon-Set Up DR4 1-3 Dames MVC'64-Set Up 4-0 VC Boshoven-Set Up 2 0-4 Programma donderdag 9 april Dames Set Up 3-Revoc/VCB 4 20.30 Programma zaterdag 11 april Dames Apollo-Set Up 16.00 Programma woensdag 15 april Civitas 4-Set Up 3 20.30 Programma donderdag 16 april Set Up 4-BVC Holyoke 3 20.30 Set Up 2-Avoc 2 20.30. Uitslagen Akros-U16 91-70 BV Rush U14-1-U14-1 58-54 Programma vrijdag 10 april U22-BC Best 18.30 U14-1-Attacus 2 18.30 Quo Vadis VHG U14-2-U14-2 18.30 Geheel volgens traditie van de ver eniging wordt in het eerste weekend van april het buitenseizoen geopend met het openingstoernooi. Nu TC Rodhe een nieuw park heeft en er het hele jaar door getennist kan worden is ook gekozen om het toernooi voort aan Lentetoernooi te noemen. Voor gaande jaren was het toernooi de eer ste mogelijkheid voor de leden om de tennisbaan te betreden, met de huidige smaschcourt banen is er afgelopen win ter ook getennist. Dat verklaart wellicht ook dat de opkomst iets minder groot was dan verwacht, aldus Lou Gillissen. Met zo'n 65 deelnemers, waaronder ook nieuwe leden heeft de organisatie toch een leuke wedstrijdindeling kun nen maken waarbij de mix tussen leef tijd en speelsterkte goed in verhouding was. De weergoden waren ook nog eens goed gestemd en de zon liet zich regelmatig zien. Vanaf de twee terras sen had het publiek een goed zicht op de banen en waren er spannende wed strijden te zien waarbij sommige onder linge duels tot op het uiterste werden uitgevochten. Bij de jeugd was het Jeroen Arts die op de eerste plaats ein digde. Een gedeelde tweede plaats ging naar Wessel Lamers en Loes Janssen. Bij de senioren deelden Michael Deets en Bart van de Male de eerste plek. Fleur Baltussen werd tweede. Sportnieuws -info MotorCrossVereniging Well houdt in het weekeinde van 11 en 12 april onder auspiciën van M.O. Nederland een voorjaarscross. Op zaterdag zijn jeugd, veteranen en liefhebbers van de partij. Op zondag starten de junioren, senioren en nationale voor de punten om het Nederlands Kampioenschap rijden de Inters MX1 en Mx2. Als de jeugdige crossers zaterdag van start gaan, is het alweer drie jaar geleden dat zij in Well waren, er wordt dus weer in spanning naar uit gekeken. Bij de liefhebbers word MCV Well verte genwoordigd door Henk Hagens. Op zondag staan als eersten de junioren MX2 aan het starthek, waaronder Den nis Fransman uit Wellerlooi en Sven Hazenbosch uit Velden op een Honda en Yahama. Paul Eickmans uit Weller- looi wil bij de senioren MX1 wel eens scoren. Yamaha rijder Marcel Ruyten uit Venray heeft zijn zaakjes dit jaar goed voor mekaar, maar hij zich ook waar maken bij de Nationalen MX2 klasse. De Inters gaan strijden voor N.K. punten. In de MX2 klasse wil Menno Ver leng uit Velden zich revancheren van de wedstrijd in Lottum, waar hij de punten liet liggen. Als laatste vertrek ken de Inters MX1, in de klasse gaat Kevin Tassenaar uit Velden de nodige punten voor het NK proberen binnen te halen. De wedstrijd gaat beide dagen om 11.30 uur van start. Het circuit aan de Wezerweg is te bereiken door vanaf de weg N271 Venlo-Nijmegen in Well de afslag Kevelaar te nemen. Op de eerste speeldag van de dis trictscompetitie Zuid 2, die in Venray is gehouden, is Venray op eigen banen goed van start gegaan. Hoewel het sterkere en favoriete Geldrop 2 de eerste wedstrijddag op haar naam schreef met maar liefst drie records, bleef het Venrayse team aardig goed op de been, door met 427 slagen op de tweede plaats beslag te leggen. Daarna viel er een gat van 44 slagen, waarmee Oirschot met 471 slagen als derde eindigde. Oirschot en de resterende teams, te weten Zicht Nirve (476), Geldrop 3 (479) en Eindhoven (497) ontliepen elkaar niet zoveel, zodat de spanning zal toenemen, naarmate het seizoen ver loopt en iedereen zijn thuisvoordeel heeft gehad. De eerste ronde nam Geldrop 2 meteen de leiding met 105 slagen, gevolgd door Venray met 109 slagen. In de tweede en derde ronden scoorde Geldrop 2 beide keren 97 sla gen, wat tevens een baanrecord voor teams over één ronde betekende. De thuisploeg bleef nu wel wat achter met 111 en 107 slagen, maar wist de overige teams toch ruim op afstand te houden, waarvan Oirschot met een ronde van 114 slagen nog het dichtst bij kwam, maar verder geen bedreiging vormde. De laatste ronde leken de meeste teams op hun tandvlees te lopen, want de scores gingen zienderogen omhoog, allen bij Geldrop 2 en Venray niet. Beide teams scoorden nu exact 100 slagen en kwam Zicht Nirve met 120 slagen nog het dichtste in de buurt. Individueel waren de Gel drop-spelers Chris Campfens en Gert van Valen met 93 slagen veruit het sterkste, wat een individueel baanre cord over vier ronden betekende. Jan Engels zorgde met 99 slagen voor een clubrecord over vier ronden en was daarmee de beste speler van de gast heren. Geldrop 2 liet nog twee records aantekenen, namelijk een teamscore van 97 slagen over een ronde en 399 slagen over vier ronden. De scores Gerrit Vermeulen met 102 en Harrie Lenssen met 104 slagen waren eveneens van goed niveau. De laagste ronde werd gescoord door Chris Campfens (Geldrop 2) en Tiny Klarenbeek (Geldrop 3), beiden met 21 slagen. Aan Venrayse kant was Gerrit Vermeulen (22) de laagst sco rende over één ronde. In de stand gaat Geldrop 2 nu aan de leiding met 6 punten, gevolgd door Venray met 5, Oirschot met 4, Zicht Nirve met 3, Geldrop 3 met 2 en Eindhoven met 1 punt. De volgende wedstrijd is op zondag 26 april in Eindhoven. De tafeltennisheren van Summa/ Red Stars hebben afgelopen zaterdag met 4-6 verloren van AA-Drink/FVT 2. Onder de ogen van zo'n 20 jeugd leden van de vereniging werden er spannende en op hoog niveau staande partijen afgewerkt. De aanko mende talenten van Red Stars waren erg enthousiast over de prachtige balwisselingen tussen Patrick Zwiers, Robert van de Bosch en Frank van der Vleuten en de talenten van AA-Drink FVT. Een van de hoogtepunten van de avond was de wedstrijd van Patrick Zwiers tegen de 14-jarige Stan Cos- min, die op de senioren A-kampioen schappen van Nederland recent ook al had geschitterd. Patrick speelde sterk en gedreven en de vijfde game had alles in zich van achterstand inlo pen en kansen benutten over en weer tot in de verlenging. Via 11-11, 12-12 kwam Patrick op 13-12 voor en toen beoordeelde Patrick een kans niet goed en zo kwam via 13-13, Cosmin aan de winst met 13-15. Patrick had in de vorige partij de andere sterke jeugdspeler Patrick Oei duidelijk ver slagen. Good-old Frank speelde een gedegen partij en was voor de spelers uit Rotterdam een te lastige tegenstan der en ze werden alle drie door Frank verslagen. Tenslotte Robert speelde niet slecht tot een stand van om de 6 6 om daarna zijn dominante niet door te trekken en dus steeds nipt te ver liezen de partij. Zodoende kwam er op het eind een kleine nederlaag met 4-6 op het scorebord te staan en het kampioenschap waarschijnlijk buiten bereik. Dames 1 verloren eveneens tegen een team bestaande uit jeugdige talenten van Scylla uit Leiden: 4-6. De gasten waren behoorlijk vast in de sla gen en consequent in hun spel en de dames van Summa Red Stars hadden dan ook de handen vol aan hen. Ook nu weer hadden de dames niet allen dezelfde vorm van huis meegenomen en dus werd het weer een marathon partij met veel vijf games. De Venrayse dames waren niet de gelukkigste in de verlengingen van de vijfde game. Vooral Annika Schmidt speelde erg ongelukkig evenals Angele Wientjens. Ellen Ras speelde gedegen en goed en dus is de tweede plaats niet meer haalbaar of er moet zaterdag gestunt gaan worden tegen koploper Hilver sum in de eigen zaal. De wedstrijden zaterdag in het tafeltenniscentrum aan Kiosk 1A in het Brukske beginnen vanaf 13.00 uur met de landelijke jeugd en vanaf 17.30 uur de senioren. Voor de zesde keer is op circuit de Hoge Biezen een motorcrosswedstrijd gehouden door MC de Jagers uit Zij taart. De medewerkers van de club hadden een baan gecreëerd die er perfect bij lag. Voor de jeugd was het hun eerste kampioenswedstrijd en er hadden zich 253 rijders aangemeld die zorgde voor spannende wedstrijden. Morgens was het behoorlijk mistig, maar later trok de mist op en kwam er een waterige zonnetje door. Bij de 65 versnellingen grote wielen kwam de 15e plek op naam te staan van Tino Broere, hij wist in de manches een 16e en een 14e plaats voor zich veilig te stellen. Bij de 85 kleine wielen A viel Bart Pijpers met een 6e plek net bui ten de bekers. Hij wist na een verbeten strijd de manches op een 6e en een 5e plek af te sluiten, terwijl Jules Dee- nen beide keren een 10e plek op zijn naam schreef en ook in het dagklasse ment de top tien wist vol te maken. Bij de 85 grote wielen eindigde Jeremy de Vink op een 15e plek nadat hij in de manches beslag had gelegd op een 19e en een 12e plaats. Jop Koopmans wisselde verschillende keren van plek voordat hij op een 30e en een 32e plek werd afgevlagd wat hem een 32e stek opleverde in het dagklassement. Een 34e plaats bij de MX 2 jeugd kwam in handen van Jos Hubers, hij wist op een 34e en een 36e positie de eindstreep te passeren en Maud Hubers wist nog verschillende heren achter zich te laten. De jongedame passeerde op een 36e en een 38e plek de meet en werd 37e in de einduit slag, terwijl Maik Hubers een 35e en een 41e stek op zijn naam schreef wat hem een 39e plaats opleverde. In de 1e manche moest Koen Pijpers de strijd vroegtijdig opgeven en in de 2e manche eiste hij de 37e plaats op, ook Lynn Hubers behaalde haar eer ste kampioenspunten van dit seizoen. De jonge rijdster sloot de manches op een 41e en een 40e plaats en bezette hiermee een 42e positie in het dag klassement. Ook nu lag het circuit de Hoge Biezen er perfect bij en had de club, Mc de Jagers, de touwtjes strak in handen en werd er niets aan het toeval overgelaten. Voor deze wedstrijd had den zich maar liefst 267 rijders aan gemeld waaronder enkele rijders met een afvaarding. De MX 1 en 3 Inters reden hun eerste EK wedstrijd en er was besloten dat deze samen in een manche reden. Alles liep op rolletjes en ook het weer zag er vriendelijk uit. Morgens was het wat heiig maar later brak toch nog het zonnetje door. Voor de Inters klasse had de club 5 bekers beschikbaar gesteld. Direct na de start van de MX 2 Inters was er een valpartij waarbij ver schillende rijders betrokken waren en Randy van Mierlo met verdenking op een kuitbeenfractuur naar het zieken huis voor verder onderzoek en ook Dave Adams werd naar het ziekenhuis vervoerd wegens een onderarmfrac tuur. Ook Martijn Romviel kwam ten val, tijdens de 2e manche was hij bezig aan de opmars toen hij ten val kwam en de strijd moest staken met waar schijnlijk een klaplong, wij wensen de rijders van harte beterschap toe. Bij de gecombineerde klasse MX 1/ MX 3 Inters kwam de 2e beker in handen van Emile Cox, na een verbeten strijd wist hij de manches op een 5e en een 2e plek op te eisen en eindigde Maar ten van der Aa op een 16e stek, hij wist de manches op een 17e en een 14e plaats te doen afsluiten, terwijl Peter Versteegen in de 1e manche verschil lende keren van plek wisselde voordat hij op een 33e plek werd afgevlagd en in de 2e manche de 20e plaats wist veilig te stellen wat hem deed belanden op een 26e plaats in het dag klassement. De 31e plek werd veilig gesteld door Ruud Pijpers nadat hij de beide manches op een 29e stek wist af te sluiten, Werner Kuenen eindigde op een 34e plek door in manches als 37e en 27e man de eindstreep te pas seren. Pech was er voor Marc Josephs, hij moest beide keren de strijd wegens problemen opgeven. Bij de MX 3 Nati onaal kwam de 6e plaats en een over winning op naam te staan van Rob Simons en wist daarmee de 2e trede van het erepodium veilig te stellen. Met een 15e een 12e plaats kwam de 13e plek in het dagklassement op naam te staan van Ed Classens. Ook bij de MX 3 senioren wist een regio rijder met de 2e beker huiswaarts te keren. Paul Eickmans door in de man ches beslag te leggen op een 3e en een 4e plek. Een 10e stek bij de MX 1 senioren was weggelegd voor Koen Heldens met in de manches een 6e en een 15e plaats. Roy Nillesen eindigde op een 13e stek, hij passeerde als 18e en als 14e de meet wat hem een 13e plaats ople verde in het dagklassement. Han de Lange eiste een 21e stek op en in de manches ging hij op een 19e en een 25e positie onder de finishvlag door, terwijl Dennis Kuenen de 40e man met een 32e en een 45e plek na het rijden van de manches. Sjoerd Heij- nen eindigde in de 1e manche op een 47e plek en moest in de 2e manche de strijd opgeven. Na het rijden van de manches kwam de 26e plek in han den Jan Kuenen nadat in de manches als 25e en 24e was afgevlagd, plaats genoot René Hubers eindigde beide keren op een 35e plek om in het dag klassement de 37e plaats voor zich op te eisen. In het Engelse Mildenhall wist Joe Maessen op zijn Quad Inters na een verbeten strijd beslag te leggen op een 2e en een 3e plek, nadat hij was vertrokken vanaf de laatste positie, en wist nog met de 2e beker huiswaarts te keren. Broer Roy wist met zijn formule stockcar F2 een formidabele wedstrijd te rijden te Emmen, hij wist 3 manches winnend af te sluiten en de 4e manche kreeg hij te kampen met een gebro ken as waardoor hij de 5e man werd, maar wat toch voldoende was om de grootste beker in ontvangst te kunnen nemen. Op zaterdag 11 en zondag 12 april zijn er de Paascrossen in Well. Zaterdag gaat de jeugd aantreden en zondag gaan de Nationale rijders van start. Op maandag 13 april is er een nationale wedstrijd in Zeeland. 1) Dansvereniging de Peeldancers uit Ysselsteyn heeft deelgenomen aan het Nederlands kampioenschap in Velp. Na een spannende strijd zijn de Silver Stars van de vijfde naar de derde plaats in het algemeen klasse ment gestegen en daardoor wisten ze een ticket voor de Europese kampi oenschappen te bemachtigen. Het is voor de eerste keer dat de Silver Stars zich kwalificeerden voor het EK. Uitslagen: Bij de garde junioren vrije klassen werd Swing zevende met 228 punten, in garde junioren sport- klasse werden de Silver Stars derde met 271 punten. In de Junioren solo sportklasse werd Imke Versteegen negende met 262 punten en Linsey Xhofleer 3e met 276 punten. De showgroep modern junioren (Magic) werden vijfde met 243 punten. Kim- berley Xhofleer werd derde met 281 punten in de solo jeugd sportklasse. In de hoofdklasse solo sportklasse werd Marleen Alders tweede met 281 pun ten, Ellen Zanders en Loes Poels wer den vierde en vijfde met 273 punten. De Dancing Stars in de garde hoofd klasse behaalden een tweede plaats met 287 punten. Door deze resultaten zijn Linsey en Kimberley Xhofleer, Marleen Alders, Silver Stars en de Dan cing Stars gekwalificeerd voor het EK op 24, 25 en 26 april in België. Venray-Tegelen 5 3-1 (1-1). Doelpunten Venray: Christiaan Gootzen, Jan-Willem Bruijsten en Jules Dorren. Afgelopen zondag speelden de hoc- keyheren van Venray een moeizame wedstrijd tegen Tegelen. De gasten moesten op papier eenvoudig ver slagen worden, maar wisten de wed strijd nog lang spannend te houden. Uiteindelijk won Venray de wedstrijd met 3-1, nadat de eerste helft span nend geëindigd was in 1-1. Doelpun ten werden gemaakt door Christiaan Gootzen, Jan-Willem Bruijsten en Jules Dorren. De hockeyheren moesten het stel len zonder enkele belangrijke rust punten in de selectie. De eerste paar minuten van de wedstrijd vertoonde het Venrayse spel dan ook veel onrust. Onnodig balverlies en slordige pas sing zorgden ervoor dat Tegelen het initiatief nam. Zo kregen de gasten in de achtste minuut een strafcorner toe gekend, waarbij met een harde push de paal werd getroffen. Halverwege de eerste helft brak Gootzen door de Tegelse defensie. Vlak voordat de uitgekomen keeper hem neerhaalde, wist Gootzen met een slimme bewe ging de bal in het doel te werken. Zelden dit seizoen had Venray zoveel moeite met een tegenstander, wat ook bleek uit de gelijkmaker. Vanaf de zijkant kwam een aanvaller opzetten die met een harde klap de bal voor gaf. Voor het doel stond een speler van Tegelen klaar om de bal enigszins gelukkig binnen te tikken. Deze 1-1 was typerend voor de verhoudingen binnen het veld, waar beide elftallen niet veel kansen wisten te creëren. Op een gegeven moment wist Ven- rayse aanvaller Reinier Palmen oog in oog met de keeper te komen. Nadat Palmen met een schijnbeweging de keeper uitspeelde, werd hij pootje gehaakt. Tot ongeloof van Venray werd hier niet voor gefloten. Gedurende deze helft kreeg Venray enkele straf- corners toegekend, maar stuk voor stuk wisten de hockeyheren hiermee nauwelijks voor gevaar te zorgen. Aan de andere kant leek Tegelen voor rust nog een voorsprong te willen nemen. Eerst wist de Venrayse keeper Wouter Born een voorzet te onderscheppen, waar hij even later een strafbal tegen hield. In de ogen van de scheidsrech ters raakte een Venrayse verdediger de bal opzettelijk met de bolle kant van zijn stick, waardoor de strafbal gegeven was. Enkele vervelende irrita ties ontstonden tussen beide partijen, waardoor de arbitrage waarschuwde om kaarten uit te gaan delen. Drie minuten voor het rustsignaal kreeg Jeroen Wijnhoven een gele kaart (vijf minuten eruit), toen de aanvoerder enkele aanmerkingen op de leiding had gegeven. Met tien man wist Ven- ray de rust te behalen zonder dat de 1-1 nog in gevaar kwam. In de rust werd de hockeyheren gezegd dat er op basis van het ver toonde spel in de eerste helft geen overwinning in zou zitten. Zonder overwinning zouden de Venraynaren dure schade oplopen in de titelstrijd met het Eindhovense EMHC. Na enke le concrete afspraken ging Venray in de tweede helft opzoek naar de voorsprong, welke er ook kwam. Na 50 minuten spelen kregen de hoc- keyheren een strafbal toegekend, na een opzettelijke overtreding door een Tegelse verdediger. Eerder dit seizoen kreeg Venray al drie strafbal- len, waarvan er slechts ééntje benut werd. De goed spelende Bruijsten nam de verantwoordelijkheid met succes, toen hij de strafbal hard door het midden pushte en daarmee de 2-1 voorsprong aantekende. Tegelen ging driftig aanvallen in de hoop weer op gelijke hoogte te komen, waardoor ze verdedigend risico namen. In een counter werd dit door Venray genade loos afgestraft, toen topscorer Dorren vanaf kopcirkel met een hard schot de wedstrijd op slot gooide: 3-1. Op het veld was niet te merken dat de strijd gestreden was. Na 60 minuten kregen de gasten een cadeau van de arbitra ge, toen er een onterechte strafcor- ner werd toegekend. Na beklag van ondermeer laatste man Mark Born gaf de scheidsrechter ook hem een gele kaart. De daarop volgende strafcorner werd er in eerste instantie uitgelopen, waarna een schot gekeerd werd door de keeper. De laatste minuten van de wedstrijd kwamen middenvelders en aanvallers meeverdedigen om de drie punten over de streep te trekken, met succes. Na deze wedstrijd heeft Venray nog altijd een achterstand van één punt op koploper EMHC, waarbij vermeld moet worden dat de hockeyheren een wedstrijd tegoed hebben. Aanko mende zaterdag zal er een inhaalwed strijd gespeeld worden in en tegen Deurne. Stand derde klasse F hockeyheren Venray: 1) EMHC9 2) Venray 3) Deurne 4) Liempde 5) Helmond 6) Tegelen 5 7) Blerick 8) Heese 9) Oedenrode 10) Tegelen 4 11 EMHC10 12 Oranje-Wit 17-46 16-45 16-36 17-33 17-31 17-24 17-22 17-17 17-17 17-12 17-8 17-1 Handboogvereniging Ons Genoe gen houdt in het weekeinde van 11 en 12 april de jaarlijkse handboog- veldwedstrijd in het bosgebied langs de Puttenweg-Paardekopweg in Yssel- steyn. Ruim 170 inschrijvingen zijn al binnen, waaronder ook een aantal uit België en Duitsland. Op 48 uitgezette doelen variërend van 5 tot 60 meter afstand gaan de deelnemers twee dagen strijden om de ereplaatsen in de diverse klassen. De wedstrijd is door de Nederlandse Handboogbond aangemerkt als selectiewedstrijd voor een plaats in de Nederlandse teams voor uitzending naar de grote wedstrijden. De wedstrijd begint op zaterdag om 10.00 uur en op zondag worden de eerste pijlen om 9.00 uur gelost. De wedstrijd is toegankelijk vanaf de Puttenweg-Midden-peelweg en staat met borden aangegeven.

Peel en Maas | 2009 | | pagina 32