Paaszaterdag: festival met Tufaranka Open dag Jerusalem Easy listening met Skinnie The Voltage wint clash Oirato speelt Typisch wej Ca$h-Hill in De Tijd Vrouwendag Openbare repetitie Euterpe W 3 ff PEEL EN MAAS Donderdag 9 april 2009 - Pagina 25 Topcoverbands schitteren op woensdag 20 en donder dag 21 mei tijdens het Live On Stage Tour op het Wilhelmin- aplein in Horst. Deze dagen staan in het teken van live muziek. Met een aantal van Nederlands beste coverbands wordt dit een waar spektakel. Rockcoverband Eager Beaver uit Heerlen, soul/ pop/rockcoverband PitchLight uit Grevenbicht en danceclassics/ R&B/rockcoverband Jellyfish uit Amsterdam en U2 tribute In the name Of uit Barendrecht zijn een paar namen die deze editie van de Live on stage Tour in Horst tot een De jeugd van Het Overloons Toneel bracht afgelopen week end de musical De Tijd op de planken van het gemeen schapshuis in Overloon. May Janssen bezocht de voorstel ling en schreef de volgende recensie. 'Fijn dat u de tijd genomen hebt' is de openingszin van de Musical Tijd, die via een voice over klinkt in de zaal. Ik ben oprecht blij dat ik dat gedaan heb; dat ik ben gaan kijken naar de première van de zeven kwartier durende non stop musical van Het Overloons In een goed gevuld Muziekcafé Blok 10 in Horst heeft afgelopen zaterdag de derde selectieronde plaatsgevonden van Dommelsch Clash of the Cover Bands 2009 van Limburg. Drie bands speelden voor twee plaatsen in de finalerondes die in oktober worden gehouden in MC De Bosuil in Weert. Pop- en rock coverband Voltage uit Venray wist als eerste te eindigen bij de vak jury terwijl pop- en rockcoverband Nocando uit Roermond overtui gend de meeste publieksstemmen wist binnen te halen. Beide bands zijn hiermee terechtgekomen in de volgende ronde. Voltage bracht nummers van onder andere Anouk, ABBA en The Police. Uiteindelijk werd deze band dus beloond met de eerste plaats bij de vakjury. Met een dynamisch optreden wist Nocando uit Roermond de mees te publieksstemmen voor zich te winnen. Nummers van onder meer Cheap Trick, Kings of Leon en Blpf werden met veel gevoel hoogtepunt gaan maken. Daarnaast spelen op dit festival nog rock-coverband Banana Pan cake uit Horst en de kleinste DJ van de wereld DJ PopcornKing uit Swolgen. Deze line-up gaat twee dagen lang zorgen voor een ervaring waar de dynamiek vanaf zal spatten. Op woensdag vanaf 20.00 uur kan men genieten van Eager Beaver. Eager Beaver was finalist van The Clash of the Cover Bands 2007/2008 en richt zich op de meer alternatieve tak van de rock en is een graag geziene gast op festivals. Vol overgave brengt de band nummers van onder meer Live, Pearl Jam en Foo Figh- Toneel. Na afloop komen de 39 enthousiaste jonge spelers na de finaleparade in de zaal terug op het podium om het welverdiende applaus in ontvangst te nemen. In hun kleurrijke kostuums, maken ze een halve cirkel en buigen voor het publiek in een prachtige golfbeweging. De manier waarop dit gebeurt, is tekenend voor de zorg en vindingrijkheid waarmee deze voorstelling is gemaakt. Om me heen in het publiek, voldane gezichten en geluiden van bewon dering voor de hoeveelheid werk die hiervoor verzet moet zijn. voor entertainment gebracht en ook technisch speelde de band sterk. Ook bij de vakjury scoorde de band goed zodat de band ver diend doorgaat naar de halve fina les van Limburg. Novaddiction uit Landgraaf sloot deze selectieronde af met nummers van onder meer Queen, U2 en The Cult. Deze vijf mans formatie uit het zuiden van Limburg wist vooral met hun uit voering van Highway To Hell van AC/DC te laten horen over veel potentie te beschikken. Novaddic tion heeft laten horen een serieuze kanshebber te zijn voor een van de wildcards die eind juni worden vergeven aan de beste bands die zich niet direct hebben weten te plaatsen voor de finalerondes. De volgende voorronde voor Limburg is op zaterdag 9 mei in Muziekcafé Blok 10 in Horst. Vanaf 21.30 uur nemen de bands Campaign, Juezz. comm, So What! en Cash Hill het tegen elkaar op. Op www.theclas- hofthecoverbands.com. is meer informatie te vinden. ters. No.1 U2 tribute In the Name of, finalist The Clash of the Cover Bands 2008/2009. Vier mannen met voorliefde voor de band U2 kruipen in de ziel van hun helden. In the Name of is een U2 tribute die net als het origineel elk optre den bespeelt als of het hun laatste is en zorgt voor een daverende show op het podium met hun spectaculaire live performance. In the Name of speelt onder meer de hits Sunday Bloody Sunday, Bullet The Blue Sky, Where The Streets Have No Names, Get On Your Boots en Magnificent. Bana na Pancake uit Horst verzorgt de opening van Live On Stage. Deze De Musical Tijd is een spektakel waarbij veel theatrale middelen zijn ingezet: dans, zang, toneelspel, live muziek, diaprojectie, kleur rijk licht, nevel, decor, kostuums en grime. Af en toe is de samen hang een beetje zoek en vind ik het toneelbeeld wat te veel van het goede; anderzijds blijft de voorstelling constant boeien juist dankzij die veelzijdigheid en de aangename vaart waarmee alles zich voltrekt.Sam, het hoofdperso nage, heeft een dikke onvoldoen de voor zijn wiskundeproefwerk te pakken. Voor de herkansing is Het Oirloos Amateur Toneel (Oirato) bestaat al 25 jaar. Van wege dit unieke feit houden zij drie speciale jubileumvoorstel lingen. Hoezo speciaal? Dit keer géén blijspel, klucht of thriller, maar een mix van dit alles! Maar daar blijft het niet bij. Ook wordt er gezongen en gedanst. De toneelvereniging is ambitieus en probeert daarom ook het één en ander uit. Hoe komt een der gelijke voorstelling dan tot stand? Ieder lid van de vereniging had haar eigen idee over een jubi leumvoorstelling. Wat doe je in een zo'n situatie? Inderdaad, een compromis sluiten. Het resultaat is uniek en bijzonder te noemen. Anders dan anders. Gewoon zoals ze zijn. Het stuk heet daarom jonge band is enorm aan de weg aan het timmeren. Op donderdag vanaf 18.00 uur is er een optreden door de Amsterdamse band Jel lyfish. Deze band bestaat uit vier muzikanten en drie zangeressen die zich uitleven op onder andere uit de jaren '70 en '80. Al vele jaren weet Jellyfish op elk podium het publiek in beweging te krijgen met nummers van Earth, Wind Fire,Joss Stone,Anastacia en Lenny Kravitz. In 2006 schitterde Jellyfish in Paradiso tijdens de landelijke halve finales van The Clash of the Cover Bands. PitchLight is de Lim burgse sensatie tijdens de huidige editie van de grootste bandcom petitie van Nederland The Clash of the Cover Bands. Deze soul, pop en rockcoverband staat op zater dag 11 april aanstaande in de lan delijke finale in 013 in Tilburg en strijdt dan voor The Clash of the Cover Bands Award 2008/2009. Met onder meer covers van Aretha Franklin, James Brown, The Blues Brothers, Tina Turner, Stevie Won der, Golden Earring, Melissa Ethe- ridge, Meatloaf, AC/DC biedt Pitch- Light een gevarieerde show. Naast deze 'gouwe ouwe', natuurlijk in een verfrissend PitchLight-jasje gestoken, zullen ook de actuele hitlijsten niet worden overgesla gen. De kleinste DJ van de wereld DJ PopcornKing laten tussen de bands en ter afsluiting van Liver On Stage weer op geheel eigen wijze laten horen waarom hij tot de top van Nederland behoort. Meer informatie is te vinden op www.theclashofthecoverbands. com. hij gedwongen weer in de boeken te duiken, waardoor zijn geliefde bezigheid, voetbal, zoals al te vaak naar zijn zin, in het gedrang komt. Uit frustratie rukt hij de zonne wijzer van zijn sokkel waardoor Sam met zijn drie vrienden als bij toverslag in een wonderlijke wereld belandt. In dit 'tijdelijke land' van hout, vuur, aarde, lucht en water krijgen de vier jongeren een schat aan levenslessen. Geen schoolmeesters, maar fantasie volle wezentjes, brengen hen deze boodschap bij, dansend, spelend, zingend. De moraal van het ver haal ligt er nogal dik bovenop. De makers van de musical hebben ongetwijfeld naast artistieke ook opvoedkundige doelstellingen met de jeugd van Overloon. Kom daar maar eens om anno 2009. De jeugd van Het Overloons Toneel staat er helemaal. Iedereen speelt vol overtuiging, energiek en goed voorbereid, van jong tot jonger, ze geloven in wat ze doen en dat is heerlijk om naar te kijken. Musi calsterren zijn het, allemaal. En als je goed kijkt zie je aan die ster renhemel 'n paar sterretjes extra oplichten: de natuurtalenten! De jeugd van Het Overloons Toneel voert op zaterdag 18 april om 16.00 uur en om 20.00 uur nog twee keer de musical Tijd op. Kaarten voor deze voorstellingen zijn te koop bij Bakkerij Degen, Plusmarkt en Home en Body in Overloon. Reserveren kan via musicaltijd@hotmail.com. ook Typisch wej. Aspecten uit het dagelijks leven, fragmenten van de televisie, het verleden van Oirato en nog veel meer. Ze geven natuurlijk niet alles prijs, maar ze zijn nu al erg benieuwd naar uw reactie. Dus heeft u zin in een ontspannen avondje uit met een heel divers programma? Dan ver welkomen zij u graag op vrijdag 24 april of zaterdag 25 april om 20.00 uur in gemeenschapshuis de Linde in Oirlo. Kaarten zijn te reserveren bij Marjolein Joosten 06-54931666 of Erik Vulling 06 24155156 en kosten 7,50. Aan de kassa (mits nog verkrijgbaar) 10,=. Deze speciale voorstelling is geschreven en geregisseerd door Harm Hebing, lid van Oirato vanaf het eerste uur. Voor de zevende keer vindt op zaterdag 11 april het Paaszater dagfestival plaats in de Raaijhal in Overloon. Dit evenement is uit gegroeid tot een van de grootste blaasmuziekfestivals van Neder land. Vorig jaar was Europameis ter Blaskapelle Gloria nog te gast. Het toont al dat het niveau heel belangrijk is en dat geldt niet alleen voor het muzikale kunnen van de blaaskapellen maar ook de geluidstechniek die gebruikt wordt is van groot belang. Tufa- ranka was ook te gast bij het eerste Paaszaterdagfestival dat in Overloon werd gehouden. Vorig jaar bezocht blaaskapel Freunde Echo uit Overloon het Moravische gebied waar Tufaranka vandaan komt. Beide blaaskapellen troffen elkaar in een Moravische wijnkel der. De afspraak voor Paaszaterdag 2009 werd gemaakt en zo kan men zich verheugen op een weerzien met de Tsjechische kapel. Tufa- ranka staat bekend als een tradi tionele Moravische blaaskapel. Zij zingen en spelen muziek zoals die ten gehore wordt gebracht in hun cultuur en omgeving. Natuurlijk is Tsjechië door de jaren nogal wat verwesterd, maar zij hebben daar Dat in bovenste regionen van de Limburgse pop- en jazzmuziek heel goed wordt gemusiceerd bewijst Skinnie Jones op maandag 13 april op het podium van Cambrinus in Horst. Skinnie is al sinds 1993 muzikaal actief, maar de doorbraak kwam pas met de band Mo'Jones in 2002. Skinnie schreef dozen vol nieuwe liedjes die werden gezon gen door zijn broer Jan (Mo'Jones). Hij veranderde zijn eigen naam Ronny tot Skinnie Jones, een per siflage op zijn graatmagere figuur. Mo'Jones maakte drie succesvolle albums en speelde op alle grote podia, inclusief het North Sea Jazz festival (2004) en Pinkpop (2006). Skinnie zingt soulachtig, relaxed met een bruine, warme en door- Tijdens de landelijke vrouwen dag, die ook dit jaar weer in de foyer van de schouwburg van Venray werd gehouden, kregen de bezoekers enkele bijzondere dan sen te zien. Door Marijke en Bart Veldpaus werd, aan de hand van beelden over de acht millenniumdoe len, uitleg gegeven over vooral de problematiek van meisjes en vrouwen in India en de hulp die geboden wordt door het goede- doelenproject Helpende Handen in Chennai, een miljoenen stad in het zuiden van India. Namens In café De Tijd in Venray wordt op zondag 12 april een optreden gegeven door de band Ca$h-Hill. Deze band die is ontstaan uit een aantal muzikanten uit drie Venray- se bands. Het idee was om oude en nieuwe rockmuziek te laten herle ven in hedendaagse klanken door muzikanten die bekend zijn met podia in allerlei uithoeken van het land. Dit optreden in De Tijd is hun debuut op de planken. De muziek nog echte folkloristische tradi ties. Getuige de vele volksfeesten die daar worden gehouden, zoals oogstfeesten, slachtfeesten en natuurlijk wijnfeesten. Want wijn is een belangrijk streekgebonden product in Moravië. Moravische wijnen staan bekend vanwege hun uitstekende kwaliteit, net als de Slivovitsj, een sterker alcoho lisch drankje. Veel festiviteiten worden opgeluisterd door blaas kapellen die dan voor de juiste stemming en dansmuziek zorgen. Vlotte polkamelodieën, walsjes en lidova's worden ten gehore gebracht. Dit alles kan men ook verwachten van het optreden van Tufaranka. Ook Tufaranka mag zich Europees kampioen noemen in de niet-amateurklasse. Virtuoze solisten en een zangformatie zijn kenmerkend voor deze kapel. Kaarten zijn verkrijgbaar bij PLUS Verbeeten in Overloon. Telefonisch reserveren kan bij John Jacobs via telefoon (0478)641516 of bij Ton Keizers via telefoon (0478)642399. Infor matie over dit evenement is te vinden op www.blaaskapel.nl. De avond begint om 19.00 uur en de zaal gaat open om 18.00 uur. leefde stem over vele dingen. Toen broer Mo' in 2008 als gastmuzikant voor maanden op theatertournee ging met Rowwen Hèze hield Skin- nie tijd over om aan nieuwe num mers te werken. Hij besloot een soloproject te beginnen en bun delde vijf van zijn nieuwe liedjes op de EP My Heart Beats On The Moon (2008). Songs als Bitters weet Tears en My heart beats on the Moon stralen een aangename volwassenheid uit, die in de pop muziek nog maar zelden gehoord wordt. Skinnie wordt in Cambri- nus begeleidt door Ton Lanjouw. Het concert begint om 16.00 uur. Meer informatie is verkrijgbaar via telefoon (077)3983009 of kijk op www.cambrinusconcerten.nl. De overhandiging van het doek aan de vrouwen in India. het Venrayse moederhuis Eva werd een kleurrijk beschilderde doek overhandigd. Dit symbo lisch gebaar, met een mooi groot hart en veelzeggende woorden als liefde, vriendschap en respect, werd vorige week door Bart Veld- paus persoonlijk in India overhan digd. Dit liefdevolle gebaar van de Venrayse vrouwen werd in grote dankbaarheid en verbondenheid in ontvangst genomen door de groep Indiase vrouwen. die gebracht wordt is een menge ling van de beste muziek aller tij den met een randje rock. Hieraan worden ook hedendaagse hits toe gevoegd. De band bestaat uit de tweeling Benny en Johnny Herm- sen, zang. Richi Collet, basgitaar. Roger Hendrix, toetsen, keyboard, piano en Synthesizer. Silvan Gou- mans, gitaar, leadgitaar en achter grondzang. Maurice Mater, drums. Het optreden begint om 21.00 uur. Kunstencentrum Jerusalem houdt op zondag 19 april van 12.00 tot 16.00 uur de jaarlijkse open dag met veel muziek, dans, beeldende kunst, schrijven, foto grafie en theater. Tijdens deze dag voor de inwoners van Venray, Horst aan de Maas en Meerlo-Wanssum is er een veelheid aan activiteiten en presenteert Kunstencentrum Jerusalem haar nieuwe cursusaan bod voor het seizoen 2009/2010. Op het gebied van dans is er van alles te zien, zoals presentaties van kinderdans, jazzdans, klassiek bal let en spitzenballet maar ook een presentatie van het capoeira, een Braziliaanse vechtdans. De thea terafdeling is vertegenwoordigd met presentaties musical en the ater. De theaterafdeling kent ook volgend seizoen weer een aantal leuke cursussen, zowel in Venray als in Horst aan de Maas. Wie meer geïnteresseerd is in beeldende kunst, kan meteen zelf aan de slag De Koninklijke harmonie Euter pe Venray houdt op donderdag 16 april vanaf 18.45 uur een open bare repetitie aan de Kempweg in Venray. Alle ouders, kinderen en andere geïnteresseerden kunnen komen kijken en luisteren naar het opleidingsorkest van Euterpe. Om 19.00 uur start het opleidings orkest met een muzikale opening en aansluitend een korte open bare repetitie. Door ervaring op te doen in het samenspel is een doorstroom naar het harmonie orkest gemakkelijker en daarbij is het leuk om gevarieerde muziek te maken en regelmatig een echt concert te geven in en buiten Ven ray. Wie benieuwd is hoe deze star tende muzikanten leren om in een orkest met veel medemuzikanten te spelen, hoe het klinkt om met een grote groep muziek te maken waarbij veel verschillende instru menten verschillende melodieën spelen, naar elkaar moeten luiste ren en tegelijkertijd de dirigent in de gaten moeten houden, is van harte welkom tijdens de openbare repetitie. Aansluitend is er een ouderavond. Tijdens deze avond wordt verdere informatie verstrekt Oproep voor zangtalent Transparant is een gemengd popkoor in oprichting in Venray. Er wordt gezocht naar mannen en vrouwen die zich in willen zet ten om op kwalitatief hoogstaand niveau eigentijdse Engelse en mogelijk Nederlandse popmuziek, ten gehore te brengen (4-6 stem mig). Binnen hett koor is ruimte voor solisten en muzikanten. Leef tijd is niet belangrijk, belangrij ker is kwaliteit, enthousiasme en uitstraling. Verdere informatie is verkrijgbaar via GPvenray@gmail. com. Eenieder die hier graag iets meer over hoort of kennis wil maken met de dirigent is van harte welkom in De Witte Hoeve op donderdag 16 april vanaf 21.00 uur. Aanmelden kan via boven staand e-mailadres. in de open ateliers. Voorts is er veel informatie te verkrijgen over de kinderateliers, digitale fotogra fie, tekenen en schilderen, beeld houwen, keramiek, edelsmeden en grafiek. Kortom, een veelheid aan activi teiten en natuurlijk zijn de docen ten aanwezig te laten zien wat een eventuele cursus inhoudt. Veel van de werken van cursisten worden uitgebreid geëxposeerd. Bijzonder is in het nieuwe seizoen de cursus Schrijven. Verder kan men in het gebouw van Kunstencentrum Jerusalem genieten van veel muziek, demon straties en optredens van talloze groepen en solisten. Van klassieke muziek tot pop en jazz en van blaasmuziek tot vioolmuziek. Na 19 april staat het volledige cur susprogramma op www.kunsten- centrumjerusalem.nl. Kunstencen trum Jerusalem is gelegen aan de Heuvelstraat in Venray. over de mogelijkheden om via de harmonie een muziekopleiding te volgen. Zowel de interne oplei ding als de muziekopleiding via de muziekschool komen hierin aan bod. Hierbij biedt Euterpe de mogelijkheid om een instrument van de vereniging te lenen. Tijdens de openbare repetitie is ruimte om vragen stellen. Voor meer informa tie kan men ook contact opnemen met Petra Schaeffers via telefoon (0478)516338 of bezoek www. euterpevenray.nl. Men hoeft zich voor deze openbare repetitie niet aan te melden, maar kan gewoon vrijblijvend komen luisteren. Slagwerkfestival Play-it In navolging van de eerder met succes gehouden play-ins voor bla zers, houdt Muziekfederatie Venray met medewerking van Kunsten centrum Jerusalem op maandag 13 april een slagwerkfestival. Maar liefst 69 slagwerkers afkomstig van alle muziekgezelschappen uit Venray en de kerkdorpen nemen hieraan deel. De slagwerkers zijn in vier groepen ingedeeld en gedurende de dag gaat iedere groep, onder deskundige bege leiding twee werken instuderen, waarbij alle soorten slagwerk aan bod komen. Tijdens het concert dat om 15.30 uur begint, laten zijn horen wat ze gedurende de dag geleerd hebben. Dit gedeelte is voor het publiek toegankelijk. Het festival vindt plaats in gemeen schapshuis De Smelenhof aan de Puttenweg in Ysselsteyn. Dorpsraad Oostrum In D'n Oesterham in Oostrum wordt op dinsdag 14 april vanaf 20.00 uur een vergadering gehou den door De Stichting Dorpsraad Oostrum. Op de agenda staat onder andere een presentatie door F. Kierkels, en E. Smeets, bijzonde re opsporingsambtenaren van Pro Rail en een mondeling verslag van de dorpsradenoverleg. Oirlose toneelvereniging bestaat 25 jaar t Live On Stage Tour Kunst Cultuur Musical Tijd imponeert in Overloon 1 1 1 1 V 1 1 L

Peel en Maas | 2009 | | pagina 25