Paasstunt Jera on Air Roy Aernouts in Gryphus Cheque voor Stichting Mullai Amerikaans- Italiaanse blues f»§ i Expositie Marieke Reijnders Tom, Dick en Harry in schouwburg Bommen en granaten Kinderspeurtocht in Odapark Spotvogel PEEL EN MAAS Donderdag 9 april 2009 - Pagina 23 Programma Schouwburg Venray Schouwburg Venray presen teert de komende week drie voorstellingen: de musical Brandende Liefde, de komedie Niet voor de Poes en een con cert van Wouter Hamel. De musical Brandende Lief de wordt op dinsdag 14 april vanaf 20.00 uur opgevoerd in de schouwburg. In een statig huis aan de Amsterdamse Sarpha- tistraat woont Mademoisselle Bon- nema. Zij geeft er Franse les aan jonge kunstenaars, onder wie Rick (een rol van Daniël Boissevain). Hij doet in ruil voor klusjes en de verzorging van de oude vader vanBonnema het souterrain van het Herenhuis betrekt. Rick vat een gepassioneerde liefde op voor Anna (Loes Haverkort), die met haar man, een concertpianist, ook in het huis woont. Tussen Anna en Rick bloeit een gepassioneerde liefde op die op alle mogelijke manieren verhinderd lijkt te wor den door Md Bonnema. Het her innert haar te veel aan haar eigen onmogelijke liefde in het verleden, die ook in het Herenhuis plaats vond. Zo ontstaat een onmoge lijke driehoeksrelatie tussen een gepassioneerde kunstenaar, een beeldschone muze en een lerares Frans met een groot verdriet in haar verleden. Brandende Liefde is een roman van Jan Wolkers uit 1981. Het is tot musical bewerkt door Dick van den Heuvel en Fons Merkies. De komedie Niet voor de Poes met Peter Lusse en Kiki Clas sen is op woensdag 15 april vanaf 20.00 uur te zien in Schouwburg Venray. Twee mensen die niets met elkaar gemeen lijken te heb ben, raken onlosmakelijk met elkaar verbonden. Felix, een nogal stoffige intellectuele schrijver, laat op een dag zijn overbuurvrouw Doris het huis uit zetten vanwege betalend mannelijk bezoek. Doris, een aantrekkelijke levendige vrouw, komt er achter dat Felix de klikspaan bij de huurbaas is. Ze is razend en besluit die nacht bij hem aan te kloppen. Tot grote schrik en ergernis van Felix is ze ook niet meer van plan om weg te gaan. Als een wervelwind stormt ze zijn leven binnen. Niets uit hun werelden lijkt elkaar te raken. Doris gelooft nog steeds dat zij een tijdelijk werkeloos actrice is en voelt zich niet erg serieus geno men door Felix, die haar continue kleineert. Terwijl ook Felix zich zelf voor de gek houdt als weinig succesvol schrijver wiens schrijf sels bol staan van nepemoties en waanideeën. Dit leidt tot de meest flitsende en komische gesprekken tussen beiden. Waarin ze elkaar kwetsen, frustreren, uitdagen en uiteindelijk aan elkaar verknocht raken. Niet voor de poes is een vertederende komedie, waarbij men zonder enige twijfel van deze bijzondere personages gaat houden. Op donderdag 16 april kan men een concert van Wouter Hamel in de schouwburg bezoe ken. Energiek en opzwepend, maar soms ook breekbaar, brengt Hamel nieuw materiaal ten geho re in zijn theatertour. Liedjes die ook op de opvolger van zijn suc cesvolle debuut cd Hamel komen te staan. Met zijn vaste band maakt Hamel 'popmuziek zoals jazz ooit ook pop was'. In de gemeenten Horst en Ven ray duiken komend paasweekend diverse grote piepschuim paas eieren op. Deze eieren zijn ver spreid door stichting Jera on Air, die op deze ludieke manier extra aandacht probeert te vragen voor haar festival. De opvallende eie ren zijn veelal op drukke plaatsen verstopt. Vinders van de eieren maken kans op prijzen die aan het festival gerelateerd zijn. Er worden aan de hand van deze actie bij voorbeeld diverse vrijkaartjes en drankbonnen weggegeven. De eie ren bestaan uit twee piepschuim delen en zijn derhalve makkelijk te openen. In de holle binnenkant van de eieren is naast een papiertje met uitleg ook een nummer te vin den. Na het paasweekend wordt via www.jeraonair.nl. gecommuni ceerd worden op welke nummers een prijs is gevallen. Roy Aernouts - Photography: Kris Dewitte In Gryphus in Vierlingsbeek vindt op vrijdag 10 april een caba retvoorstelling plaats van Roy Aer- nouts. Aernouts speelt zijn eerste avondvullende voorstelling Altijd Alles En Overal en staat op het podium alsof hij er werd geboren. Aan het kleinste gebaar, het zacht ste woord en het meest fluisteren de gitaarakkoord heeft hij genoeg. Deze charmante Vlaamse reus sleept je mee in een wereld vol wonderlijke gebeurtenissen. In Altijd Alles En Overal koppelt hij een ontwapenende lichtheid aan de oneindige complexiteit van de mens. Waarom wordt hij doodmoe wakker? Waarom verveelt hij zich bij de koffie? Waarom is vrijdag geen dag? Aernouts was de winnaar van het Leids Cabaret Festival 2007. Gryphus is deze avond geopend vanaf 20.30 uur en het optreden begint om 21.00 uur. Voor deze voorstelling zijn kaarten te reserve ren via telefoon (0478)631802 of (0478)630508. Reserveren kan ook via www.gryphus.nl. De Stichting Mullai ontving onlangs een cheque van 250 euro van Kusters Scholing Training BV. Dit bedrijf is gevestigd op de Westsingel 5 in Venray. De stichting Mullai is erg blij met deze gift en gezien de situatie in Mullaitivu is deze gift nu extra welkom. "Velen zullen het niet weten maar het weeshuis waar wij als stichting al verschillende jaren voor werken om geld bijeen te werven, verkeert in zeer grote problemen", zegt voorzitter Anton Thurayappah van Stichting Mullai. Het weeshuis ligt midden in het oorlogsgebied in de streek Mullai en heeft veel te lijden onder het oorlogsgeweld, weet de voorzit ter. "Er is veel gebombardeerd en waarschijnlijk ligt het weeshuis volledig in puin. De kinderen zijn Voorzitter dhr Anton Thuray- appah en de penningmeester mevr Hanneke Rutten welke de cheque in ontvangst nemen. gelukkig tijdig verhuisd naar een veiliger gebied, maar leven veel in bunkers en zijn momenteel gedoemd tot nietsdoen. Ze kun nen niet naar school en niet veilig buiten spelen. Helaas kunnen we als stichting nu direct geen financiële steun geven omdat wij eerst zekerheid moeten hebben dat geld op de juiste plaats terechtkomt en wil len weten waar, als het veiliger is, het meest direct behoefte aan is. Wij hopen op korte termijn duide lijkheid te krijgen en zullen dan zeker extra geld nodig hebben om te helpen bij de wederopbouw." Cambrinus in Horst ontvangt op woensdag 15 april een select bluesgezelschap op het podium. De Amerikaanse blueszanger Mark DuFresne is zanger van de band Roomful of Blues en een entertai ner pur sang. Hij heeft met de band van de Italiaanse gitarist Maurizio Pugno musici uit de Italiaanse bluestop om zich heen verzamelt. Gitarist Pugno en zijn bandleden Alberto Marsico (hammond) en drummer Gio Rossi zijn grootheden in de blues. Behalve zanger is DuFre- sne een bekwaam mondharmo nicaspeler en deze kwaliteiten maken hem tot een perfecte front man voor een bluesband van dit kaliber. Als DuFresne zingt doet dat denken aan Robert Gray en dat sluit perfect aan bij de band van gitarist Pugno. DuFresne en Pugno zetten dan ook een ander bluesconcert neer dan doorgaans verwacht wordt. Breder dan de stampende en dampende drie- of vierakkoordenblues, is hun muziek ritmisch gevarieerder maar des ondanks niet minder authentiek. DuFresne legt zijn zanglijnen neer op het stuwende spel van Pugno, ondersteund door een vette Hammondsound en degelijk drumwerk. Dit concert begint om 20.30 uur. Reserveren kan via tele foon (077)3983009 of via www. cambrinusconcerten.nl. Expositie Johan Jeuken in 't Freulekeshuus Ter gelegenheid van zijn honderdste geboortejaar orga niseert Venrays Museum van de Geest Locatie 't Freulekes- huus een grote overzichts tentoonstelling van de schil derijen en tekeningen van de naïeve schilder Johan Jeuken (1909-1982). In een serie arti kelen de kijk van Jeuken op zijn eigen werken. De mobilisatie. Johan Jeuken, de schilder van dit werk, aan het woord: Augustus 1914. Alle dienst plichtige militairen uit Venray en omgeving moesten zich melden op het Henseniusplein. Niemand maakte zich erg druk om de moord in het verre Sarajevo en de gevolgen daarvan. De grootste zorg had men over de kwijtge raakte uniformen en putties, te krap geworden tunieken en broe ken. Een oplossing voor jakken die niet meer wilden sluiten, was een koord door de knoopsgaten te rijgen en dat aantrekken. Het vlees was echter lang niet altijd zo gewillig dat het lukte. Ter gelegen heid van zijn honderdste geboor tejaar organiseert Venrays Museum van de Geest Locatie 't Freulekes- huus een grote overzichtstentoon stelling van de schilderijen en tekeningen van de naïeve schilder Johan Jeuken (1909-1982). Hij was van oorsprong kleermaker en begon pas op latere leeftijd het Venray uit zijn jeugd te schilderen. Venray zoals hij het zich herin nerde in zijn atelier aan de rand van het Vondelpark in Amsterdam. Vele gebeurtenissen uit Venray en de kerkdorpen passeren in kleuri ge optocht de revue. Het jaarlijkse carnaval, de kermis, de komst van de koningin, de wekelijkse vee markt, spelende kinderen en de paardentram naar het station in Oostrum. Johan Jeuken (1909 1982), Een Venrayse plezierschil- der, t/m 30 augustus 2009, Venrays Museum van de Geest Locatie 't Freulekeshuus, Eindstraat 8, 5801 CR Venray, 0478 - 583880, Ope ningstijden: woensdag, zaterdag en zondag van 14.00 tot 17.00 uur. info@museumvenray.nl www.museumvenray.nl Bij restaurant Chitanie Den nis (voorheen Het Groenewoud) in Horst kan men een expositie bekijken van kunstenares Marieke Reijnders uit Venray. Reijnders heeft in haar studiejaren de teken opleiding in Nijmegen gevolgd. Na haar studie heeft ze zich gestort op haar schilderskwaliteiten en ze werkt vooral met acrylverf op doek. Momenteel volgt ze schil derscursussen bij Amba in Venray. De kunstwerken bij Chitanie Den nis zijn abstract te noemen met veel dieptewerkingen. Het kleur gebruik is veelzijdig met diverse lagen, waardoor er contrasten ontstaan binnen het schilderij. Dennis Chitanie, eigenaar van res taurant Chitanie Dennis, biedt kunstenaars graag de gelegenheid te exposeren in zijn restaurant aan de Jacob Merlostraat in Horst. Zie ook www.chitaniedennis.nl. Toneelvereniging Crescendo Ysselsteyn brengt op zondag 19 april voor de laatste keer de klucht Tom, Dick en Harry op de plan ken van de Venrayse schouwburg. Honderden toneelliefhebbers heb ben in het gemeenschapshuis van Ysselsteyn al volop kunnen genie ten van deze klucht waarin van alles gebeurt. De hoofdrol is weggelegd voor Henk Deters, alias Tom Kroes, die met behulp van zijn twee broers Dick en Harry, probeert samen met zijn vrouwtje Linda een baby te adopteren. Die behulpzame broers, zorgen er voor dat Tom zich tijdens het gehele stuk in allerlei bochten moet wringen, om mevrouw Potter van het adop tie bureau ervan te overtuigen dat huize Kroes het ideale adres is voor een adoptiebaby. Of hem dit gaat lukken, wordt pas duidelijk aan het eind van deze meeslepende toneelavond. Kaartjes zijn te koop bij COOP Seuren en de Boerenbondwinkel in Ysselsteyn en aan de kassa van de schouwburg. Voor informatie en reserverin gen kan men contact opnemen met Ans Philipsen via telefoon (0478)541890. In het Liberty Park in Over- loon is de tentoonstelling 1000 bommen en granaten geopend. Het museum is voor deze expositie een samenwer king aangegaan met verzame laar Ben Junier, die al ruim vijfentwintig jaar lege muni tie verzamelt uit de Tweede Wereldoorlog. De tentoonstelling bevat onge veer tweeduizend objecten, waar bij overigens naast bommen en granaten ook allerlei ontstekers en andere attributen te zien zijn. Het gaat vooral om Duitse munitie voor allerhande toepas singen zoals antitank geschut en tegen vijandelijke vliegtuigen. Alle getoonde munitie is leegge maakt, dus ontdaan van springstof en van de voortdrijvende lading. Het museum haalt hiermee, nadat eerder deze week ook de tentoon stelling Gewoon de jaren '40 al van start ging, voor deze zomer opnieuw een topexpositie in huis. Evenals vorig jaar heeft het muse um voor het komende zomerpro- gramma geprobeerd een combi natie te vinden van militaire en maatschappelijke onderwerpen. De collectie van Junier behoort zonder twijfel tot één van Euro pa's meest exclusieve militaire verzamelingen en het museum is daarom bijzonder gelukkig met de samenwerking die voor meerdere jaren is aangegaan. Het ligt zelfs in de bedoeling om deze explosieve expositie de komende jaren verder uit te breiden. De tentoonstelling 1000 bommen en granaten is elke dag te bezichtigen van 10.00 tot 17.00 uur. In het Odapark aan de Mer- seloseweg in Venray wordt op maandag 13 april een nieuw educatief project voor kinde ren gelanceerd. Ter ere van de primeur van De schat van de Ekster gaat de paashaas deze dag van 14.00 tot 17.00 uur een handje helpen met het zoeken van de schat. Tijdens de speurtocht De schat van de Ekster gaan kinderen in de leeftijd van vijf tot tien jaar aan de hand van een speurboekje op zoek naar het geheim van de Oda-ekster. Tijdens hun zoektocht maken ze aan de hand van vragen en opdrachten op speelse wijze kennis met het natuurrijke land schap en de bijzondere kunst werken in het Odapark. De speur tocht, die ongeveer anderhalf uur duurt, kan het hele jaar door tijdens openingstijden van het Odapark gelopen worden. Aan het einde van de tocht komen de kin deren terug in het Theehuis, waar ze ook in aanraking komen met de hedendaagse kunst van de wis selende exposities. Bovendien, en dat is wel zo belangrijk, zijn er op de route talrijke plekken waar de kinderen kunnen spelen of pick nicken. Indien gewenst, zorgt het Odapark voor een picknickmand met lekkernijen voor onderweg. Ook voor speciale arrangemen ten, bijvoorbeeld in combinatie met een rondleiding, kan worden gezorgd. Picknickmanden of rond leidingen dienen minimaal twee weken van tevoren bij het Oda- park te worden gereserveerd. De speurboekjes zijn verkrijg baar bij het Odapark en het VVV- kantoor in Venray. De zomerope- ningstijden gelden weer in het Odapark. Van dinsdag tot en met zondag van 11.00 tot 17.00 kan men in het Theehuis worden ver rast door de expositie Danke, Mercy, Thank You van Bas de Wit. Zie voor meer informatie www. odapark.nl. Boekrecensie in Peel en Maas Spotvogel handelt over zin nelijke liefde van Marfisa en Noral, die elkaar - ondanks het verbod van haar vader - in het geheim blijven ontmoeten. Tegen de achtergrond van het in rap tempo veranderende stadje Gorthoem laat de vertel ler zijn gedachten gaan over de onmogelijke liefde van Marfisa en Noral en komt hij ook tot nieuwe inzichten over zichzelf. Auteur Hafid Bouazza (1970) publiceerde eerder onder meer De voeten van Abdullah (E. du Per- ronprijs 1996), Momo, een beer in bontjas, Salomon en Paravion (De Gouden Uil 2004) Ook is hij samensteller-vertaler van de Ara bische Bibliotheek. Spotvogel is te koop bij boekhandel Van den Munckhof. Prijs: 16.95 euro. Brandende Liefde en Niet voor de Poes Kunst Cultuur De mobilisatie

Peel en Maas | 2009 | | pagina 23