Gemeente Venray r College keurt GSP Anna goed ARK bespoedigt goedkeuring bouwplan Openbare bekendmakingen Kijk ook op www.venray.nl WOZ-loket raadplegen met DigiD Vacatures Deze week Collectes Inzamelingen PEEL EN MAAS Donderdag 9 april 2009 - Pagina 22 Gemeentehuis Openingstijden Het aantal goedgekeurde bouwplannen bij de gemeente Venray is in 2008 gegroeid ten opzichte van het jaar ervoor. Dat schrijft het Adviesbureau Ruimtelijke Kwaliteit (ARK) in het jaarverslag over 2008. De goede dienst verlening van het ARK werpt kennelijk haar vruchten af. Een vlot ontwerp proces en een goed ontwerp; dat streeft het ARK na. Een goede voorbereiding helpt, zoals bijvoorbeeld een vooroverleg met het ARK over uw bouwplannen. Een deskundige architect en volledigheid van de ingediende stukken werken ook prettig in het ontwerpproces en bespoedigen het zeker. Een vooroverleg met het ARK versoepelt met name bij grote bouwwerken het ontwerpproces. Coaching door één of meerdere leden van het ARK is ook mogelijk. Sneltoetscriteria zijn nuttig bij kleine, veel aangevraagde bouwwerken, zoals bergingen en dakkapellen. Aan de hand van deze sneltoetscriteria kan de secretaris van het ARK vlot bepalen of een bouwplan door de welstand komt, wat het ontwerpproces ook weer vergemakkelijkt. Verkeerszaken Evenementenvergunning Bouwplannen Aangevraagd Wet milieubeheer Wet geluidhinder Besluit hogere grenswaarden Bestemmingsplannen Structuurvisie Kennisgeving Melding Besluit Raadhuisstraat 1, 5801 MB Venray Postbus 500, 5800 AM Venray Telefoon (0478) 52 33 33 Fax (0478) 52 32 22 E-mail gemeente@venray.nl Internet www.venray.nl Publieksdiensten Maandag van 12.00 tot 20.00 uur, dinsdag t/m vrijdag van 9.00 tot 13.00 uur. Telefonisch bereikbaar: maandag t/m donderdag van 8.30 tot 17.00 uur en vrijdag van 8.30 tot 13.00 uur. Gemeentearchief Alarm Dinsdag t/m donderdag van 9.00 tot 17.00 uur. Centraal alarmnummer 112 Informatiecentrum Hulpaanvraag geen spoed politie 0900 - 88 44 Maandag van 12.00 tot 20.00 uur, Hulpaanvraag geen spoed brandweer 077 - 356 56 56 dinsdag t/m donderdag van 9.00 tot 17.00 uur en vrijdag van 9.00 tot 13.00 uur. Week 15 loofbos open midden^* Si. AdHa ensemble Het college van B en W heeft het Globaal Stedenbouwkundig Plan (GSP) voor het Annaterrein vo rige week vastgesteld. Het plan wordt hiermee zowel door de gemeente als door de eigenaar GGZ NML omarmd. De gemeente raad behandelt het plan op 12 mei. Het GSP werd in juni 2008 door de gemeenteraad vrijgegeven ter raadpleging. Diverse partijen dien den hun reacties in. Die gingen in hoofdzaak over de te handhaven bebouwing, de toekomstige functies, de verkeersontsluiting, het woning bouwprogramma en de te volgen procedure. Deze reacties zijn ver werkt in het GSP, dat nu door het college is vastgesteld. Ook bevat het nieuwe GSP mogelijkheden om de dassenfamilie in te passen in de plannen. Hiervoor vervallen enkele woningen in het GSP en worden in de toekomst richting Loobeekdal nog meer maatregelen genomen. Bestemmingsplan Het GSP is een bindend toetsings kader voor nieuwe plannen op het gebied van stedenbouwkundige, ecologische en landschappelijke structuur. Het dient ook als basis voor een in de toekomst vast te stellen bestemmingsplan. Stukken die ter inzage liggen kunt u, tenzij anders vermeld, tijdens de openingstijden inzien in het informatiecentrum in de Publiekshal van het gemeentehuis in Venray. Verkeersmaatregelen Besluiten - Kruitweg - opheffen eenrichtingsverkeer - Kruitweg - voorrang regelen bij Langeweg - Nieuwe Overloonseweg - diverse maatregelen. U kunt de desbetreffende stukken van 10 april 2009 tot en met 21 mei 2009 (zes weken) inzien. Wanneer u belanghebbende bent, kunt u tijdens de inzagetermijn een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij Burgemeester en Wethouders. Een bezwaarschrift moet worden ondertekend en ten minste bevatten: - de naam en het adres van de indiener - de dagtekening - een omschrijving van het besluit waartegen het bezwaar is gericht - de gronden van het bezwaar. Gelijktijdig met het indienen van een bezwaarschrift kunt u -als onverwijlde spoed dit vereist- de voorzieningenrechter van de Rechtbank te Roermond (Postbus 950, 6040 AZ Roermond) vragen een voorlopige voorziening te treffen. Een verzoek om een voorlopige voorziening moet dezelfde gegevens bevatten als het bezwaarschrift. Verleend (art. 2.2.2 APV) - Autocrosswedstrijd ACC 't Veule, terrein aan de Ontginningsweg te Ysselsteyn. De burgemeester van Venray heeft vergunning verleend aan Auto Cross Club 't Veule voor het houden van een autocrosswedstrijd op 11 oktober 2009 op het terrein aan de Ontginningsweg te IJsselstein. Aan de vergunning zijn voorschriften verbonden om de overlast voor de omgeving zoveel als mogelijk te beperken. U kunt de vergunning en de bijbehorende stukken van 10 april 2009 tot en met 21 mei 2009 (zes weken) inzien. Wanneer u belanghebbende bent, kunt u tijdens de inzagetermijn een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij de burgemeester. Een bezwaarschrift moet worden ondertekend en ten minste bevatten: - de naam en het adres van de indiener - de dagtekening - een omschrijving van het besluit waartegen het bezwaar is gericht - de gronden van het bezwaar. Gelijktijdig met het indienen van een bezwaarschrift kunt u -als onverwijlde spoed dit vereist- de voorzieningenrechter van de Rechtbank te Roermond (Postbus 950, 6040 AZ Roermond) vragen een voorlopige voorziening te treffen. Een verzoek om een voorlopige voorziening moet dezelfde gegevens bevatten als het bezwaarschrift. Bouwvergunningen - St. Antoniusveldweg 14 - bouwen van een fietsenstalling/tuinberging (nr. ba090114) - Achterom ongenummerd - bouwen van een woning met garage (nr. ba090115) - Paterslaan 15 - plaatsen van een raam (nr. ba090116) - Sportlaan 6 - vergroten van het clubgebouw (nr. ba090117) - Lelie 9 - vernieuwen pui door metselwerk (nr. ba090118) - Rouwkuilenweg 3 - bouwen van een serre/tuinkamer (nr. ba090119) - Meerloseweg 7, 9 en 11 - bouwen van een varkensstal (nr. ba090120). Reclamevergunningen - Grote Markt 20 - plaatsen van reclame (nr. recl090006). Het betreft hier uitsluitend een kennisgeving. Deze aanvragen liggen niet ter inzage. U kunt geen zienswijze/bezwaar indienen. Ontwerpbesluiten Voorgenomen buitenplanse vrijstellingen of doorbreking aanhouding Burgemeester en Wethouders zijn voornemens om, met toepassing van artikel 19 lid 1, 2 of 3 van de Wet op de ruimtelijke ordening, medewerking te verlenen aan de navolgende bouw en/of gebruiksprojecten: - Blakterweg 4 - bouwen van een garage/berging (nr. ba090060). U kunt het ontwerpbesluit met bijbehorende stukken van 10 april 2009 t/m 21 mei 2009 (zes weken) inzien. Tijdens de inzage termijn kunt u een gemotiveerde schriftelijke zienswijze indienen bij Burgemeester en Wethouders. Op verzoek kunt u ook een mondelinge zienswijze indienen, waarbij u de gelegenheid krijgt over het ontwerpbesluit van gedachten te wisselen. U wordt dan daartoe uitgenodigd voor een gesprek. Van de mondelinge zienswijze wordt een verslag gemaakt. Voorgenomen buitenplanse of tijdelijke ontheffingen Burgemeester en Wethouders zijn voornemens om, met toepassing van artikel 3.22 of 3.23 van de Wet ruimtelijke ordening, medewerking te verlenen aan de navolgende bouw- en/of gebruiksprojecten: - Twistweg 1a - bouwen van een overkapping boven de wasplaats (nr. ba090108) - Prinsenhof 8 - bouwen van een overkapping (nr. ba090089). U kunt het ontwerpbesluit met bijbehorende stukken van 10 april 2009 t/m 21 mei 2009 (zes weken) inzien. Tijdens de inzage termijn kunt u een gemotiveerde schriftelijke zienswijze indienen bij Burgemeester en Wethouders. Op verzoek kunt u ook een mondelinge zienswijze indienen, waarbij u de gelegenheid krijgt over het ontwerpbesluit van gedachten te wisselen. U wordt dan daartoe uitgenodigd voor een gesprek. Van de mondelinge zienswijze wordt een verslag gemaakt. Verleend Burgemeester en Wethouders hebben de volgende vergunningen en/of vrijstellingen verleend: Bouwvergunningen - Ysselsteynseweg 105 - veranderen van de woning (nr. ba090104, verzenddatum 03/04) - Overbroekseweg 1 - veranderen van bedrijfsruimte (nr. ba080530, verzenddatum 03/04) - Deputé Petersstraat 34 - plaatsen woonwagen (legalisatie) (nr. ba090031, verzenddatum 03/04) - Stationsweg 147 - bouwen van een terrasoverkapping (nr. ba090048, verzenddatum 03/04) - Wanssumseweg 12a - vergroten van het arbeidstherapiegebouw (nr. ba090020, verzenddatum 03/04) - Smakterweg 23 - wijzigen van de achtergevel (nr. ba090070, verzenddatum 03/04) - Molenhofweg 5a en 5b - bouwen van een dubbele woning (nr. ba090050, verzenddatum 03/04) - Boomvalk 35 - bouwen van een woning en carport (nr. ba090072, verzenddatum 03/04). Sloopvergunningen - Kastanjestraat 14 - gedeeltelijke sloop woning (nr. slp090010, verzenddatum 27/03) - Kempkensberg 2a - slopen van een varkensstal (nr. slp090009, verzenddatum 03/04) - Plataanstraat 11 - slopen van een schuur (nr. slp090002, verzenddatum 03/04). De desbetreffende stukken liggen vanaf heden gedurende zes weken ter inzage. Wanneer u belanghebbende bent kunt u -binnen zes weken na de dag van verzending- een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij Burgemeester en Wethouders. Een bezwaarschrift moet worden ondertekend en ten minste bevatten: - de naam en het adres van de indiener - de dagtekening - een omschrijving van het besluit waartegen het bezwaar is gericht - de gronden van het bezwaar. Gelijktijdig met het indienen van een bezwaarschrift kunt u -als onverwijlde spoed dit vereist- de voorzieningenrechter van de Rechtbank te Roermond (Postbus 950, 6040 AZ Roermond) vragen een voorlopige voorziening te treffen. Een verzoek om een voorlopige voorziening moet dezelfde gegevens bevatten als het bezwaarschrift. Indien u tijdens de avondopenstelling een verleende vergunning wilt inzien, verzoeken wij u vóór 17.00 uur telefonisch contact op te nemen met de afdeling Publieksdiensten. Vrijstellingen - Smakterbroek - aanplanten van een bosje (nr. ink0806389). De desbetreffende stukken liggen vanaf heden gedurende zes weken ter inzage. Wanneer u belanghebbende bent en eerder een zienswijze heeft ingediend, kunt u -binnen zes weken na de dag van de ter inzage legging- beroep indienen bij de rechtbank. Wanneer u geen belanghebbende bent of niet eerder een zienswijze heeft ingediend, staan voor u geen verdere rechtsbeschermingmogelijkheden open. Een beroepschrift moet worden ondertekend en ten minste bevatten: - de naam en het adres van de indiener - de dagtekening - een omschrijving van het besluit waartegen het beroep is gericht - de gronden van het beroep. Gelijktijdig met het indienen van het beroep kunt u -als onverwijlde spoed dit vereist- de voorzieningenrechter van de Rechtbank te Roermond (Postbus 950, 6040 AZ Roermond) vragen een voorlopige voorziening te treffen. Een verzoek om een voorlopige voorziening moet dezelfde gegevens bevatten als het beroep. Indien u tijdens de avondopenstelling een verleende vrijstelling wilt inzien, verzoeken wij u vóór 17.00 uur telefonisch contact op te nemen met de afdeling Publieksdiensten. grond van het bepaalde in artikel 1.3.1 Besluit ruimtelijke ordening de volgende structuurvisie voor te bereiden: - Ontwerp structuurvisie Globaal Stedenbouwkundig Plan St. Anna. Met betrekking tot het voornemen liggen geen stukken ter inzage en wordt er geen gelegen heid geboden om zienswijzen in te dienen. Het voornemen is niet aan een onafhankelijke instantie gestuurd ter advisering. Inmiddels heeft het college van B en W ingestemd met de ontwerp structuurvisie Globaal Stedenbouwkundig Plan St. Anna. In voorliggende periode is onderzocht in welke landschap pelijke en stedenbouwkundige context een nieuwe ontwikkeling op het St. Anna terrein moge lijk is. Dit heeft geresulteerd in de ontwerp structuurvisie Globaal Stedenbouwkundig Plan St. Anna. Na vaststelling door de raad zal dit GSP St. Anna een stedenbouwkundige, ecolo gische en landschappelijke structuur weergegeven en wordt het een bindend toetsingskader voor plannen van toekomstige ontwikkelaars en de basis voor het nog op te stellen bestem mingsplan en beeldkwaliteitplan. De ontwerp structuurvisie en het ontwerpbesluit liggen ter kennisname ter inzage. (art. 83 WG) Burgemeester en Wethouders hebben hogere grenswaarden van 60 dB(A) vastgesteld voor: - Molenhofweg 5a te Leunen - twee-onder-een-kap woning (nr. ink0803627, verzend- datum 3 april 2009). U kunt het besluit met bijbehorende stukken van 10 april 2009 t/m 21 mei 2009 (zes weken) inzien. Tijdens deze inzagetermijn kunt u een beroepschrift (in tweevoud) indienen bij de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State (Postbus 20019, 2500 EA Den Haag), wanneer u: - belanghebbende bent en - tijdig een zienswijze over het ontwerpbesluit naar voren heeft gebracht of aantoont dat u hiertoe redelijkerwijs niet in staat bent geweest. Het beroepschrift moet worden ondertekend en tenminste bevatten: - de naam en het adres van de indiener - de dagtekening - een omschrijving van het besluit waartegen het beroep is gericht (en een kopie van het besluit) - de gronden van het beroep. Voorbereidingsbesluit - Bestemmingsplan buitengebied. De gemeenteraad heeft op 31 maart 2009 verklaard dat een algehele herziening van het bestemmingsplan 'Buitengebied' wordt voorbereid voor het buitengebied. Het voorbereidingsbesluit treedt op 10 april 2009 in werking voor de periode van een jaar en ligt vanaf deze datum (met bijbehorende tekeningen) ter inzage. Burgemeester en wethouders van Venray geven kennis van het feit dat zij voornemens zijn op Algemene Maatregel van Bestuur (8.40 Wm) Besluit landbouw milieubeheer - Brugpas 27c Veulen - VOF Janssen-van Ass, Brugpas 27c te Veulen in verband met veranderen van het akkerbouwbedrijf (mm080037). De inrichting moeten voldoen aan de voorschriften opgenomen in de bijlage bij het desbetref fende besluit. U kunt de desbetreffende stukken van 10 april 2009 t/m 23 april 2009 inzien. Ontwerpbesluiten Burgemeester en Wethouders zijn van plan voor de inrichting gelegen aan: - Horsterweg 9 en 9a Leunen - een revisievergunning te verlenen aan Loenen Varkens- fokbedrijf, Horsterweg 9 te Leunen voor een varkenshouderij, deze aanvraag is tevens aan te merken als melding ingevolge het Besluit algemene regels voor inrichtingen milieubeheer (Activiteitenbesluit) (mm080044) - Timmermannsweg 122 Ysselsteyn - een revisievergunning te verlenen aan W.P.J. Lemmen, Timmermannsweg 122 te Ysselsteyn voor een vleesvarkenshouderij en akkerbouwbedrijf, deze aanvraag is tevens aan te merken als melding ingevolge het Besluit algemene regels voor inrichtingen milieubeheer (Activiteitenbesluit) (mm080022) - Ysselsteynseweg 59-61 Ysselsteyn - de vergunning gedeeltelijk in te trekken van Mts. Claessens-Jenniskens, Ysselsteynseweg 70 te Ysselsteyn voor een legpluimveehouderij en landbouwproductiebedrijf (verzoek vergunninghouder) (milin090002). Aan de vergunningen worden voorschriften verbonden om nadelige gevolgen voor het milieu te voorkomen of zoveel mogelijk te beperken. U kunt het ontwerpbesluit met bijbehorende stukken van 10 april 2009 t/m 21 mei 2009 inzien. Tijdens deze inzage termijn kunt u schriftelijk een gemotiveerde zienswijze over het ontwerpbesluit bij Burgemeester en Wethouders naar voren brengen. Op telefonische afspraak kunt u ook mondeling uw zienswijze naar voren brengen. Tegen het besluit kunt u later alleen beroep indienen wanneer u belanghebbende bent en tijdig een zienswijze over het ontwerpbesluit naar voren hebt gebracht of aantoont dat u hiertoe redelijkerwijs niet in staat bent geweest. Burgemeester en Wethouders hebben besloten voor de inrichting gelegen aan: - Meerselsepeel 7a Ysselsteyn - een revisievergunning te verlenen aan Maatschap Backus, Meerselsepeel 7a te Ysselsteyn voor fok- en vleesvarkenshouderij (mm080015). Aan de vergunning zijn voorschriften verbonden om nadelige gevolgen voor het milieu te voorkomen of zoveel mogelijk te beperken. U kunt het besluit met bijbehorende stukken van 10 april 2009 t/m 21 mei 2009 inzien. Tijdens deze inzage termijn kunt u een beroepschrift (in tweevoud) indienen bij de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State (Postbus 20019, 2500 EA Den Haag), wanneer u: - belanghebbende bent en - tijdig een zienswijze over het ontwerpbesluit naar voren heeft gebracht of aantoont dat u hiertoe redelijkerwijs niet in staat bent geweest. Het beroepschrift moet worden ondertekend en ten minste bevatten: - de naam en het adres van de indiener - de dagtekening - een omschrijving van het besluit waartegen het beroep is gericht (en een kopie van het besluit) - de gronden van het beroep. Gelijktijdig met het indienen van een beroepschrift kunt u de voorzitter van genoemde afdeling vragen een voorlopige voorziening te treffen. Een verzoek om een voorlopige voorziening moet dezelfde gegevens bevatten als het beroepschrift. Bovendien moet u hierbij aangeven wat het spoedeisend belang is. Het besluit treedt in werking na afloop van de beroepstermijn, tenzij vóór deze datum beroep is ingesteld en een verzoek tot het treffen van een voorlopige voorziening (waaronder een schorsingsverzoek) is ingediend. Het besluit treedt dan niet eerder in werking voordat op dat verzoek is beslist. Een folder over de beroepsprocedure kunt u aanvragen via Postbus 51, 0800-8051, of via www.postbus51.nl. Informatie vindt u ook op www.raadvanstate.nl. 9 april 2009 Burgemeester en Wethouders van Venray Steeds meer overheidszaken, zoals uw belastingaangifte, kunt u op het internet met DigiD regelen. Vanaf vandaag logt u met DigiD ook in op het WOZ- loket van de gemeentelijke web site. Op deze pagina kunt u de waardebepaling van uw woning vanaf vorig jaar bekijken. DigiD is een persoonlijke inlogcode voor websites van overheids instanties. DigiD bestaat uit een unieke gebruikersnaam en een wachtwoord. Deze identificatie staat gelijk aan het tonen van uw paspoort of rijbewijs. Nog geen DigiD inlogcode? Bent u nog niet in het bezit van de DigiD inlogcode? Kijk dan op www.digid.nl en klik op 'ik ben een burger' of 'ik ben een bedrijf' en volg dan de instructies. Of u belt met de helpdesk van DigiD, telefoon 0800-023 04 35 (werkdagen van 8.00 tot 22.00 uur). De gemeente Venray is op zoek naar nieuwe medewerkers: - Beleidsmedewerker afval en wijkbeheer - Beleidsmedewerker openbare ruimte - Medewerker waardebepaling (taxateur). Voor meer informatie kijk op www.venray.nl onder vacatures. t/m 11 apr. - Dorpscollecte Heide/ Castenray 12 t/m 18 apr. - Nederlandse Hartstichting 14 apr. - Grof huishoudelijk afval Colofon De gemeentepagina is een uitgave van de gemeente Venray. De redactie stelt deze pagina samen met veel aandacht en zorg. Toch kan niemand aan de inhoud ervan rechten ontlenen. Overnemen van artikelen mag alleen met toestemming van de eindredactie. Redactie Gemeente Venray Eindredactie Team Communicatie gemeente Venray, 52 33 33 Fotografie Mijntje Wismans, Gé Hirdes, Basisontwerp LaVerbe, Nijmegen Lay-out Studio Accent, Venray adv week 15.indd 22 08-04-2009

Peel en Maas | 2009 | | pagina 22