Gemeente Venray Hoogste punt De Gouden Leeuw Afsluiting Boddenboek Oirlo Papierkroam helpt bij administratie Infoavond herinrichting Kennedyplein en omgeving Brandweertips Verkeers maatregelen Kruitweg Conferentie leefbaarheid en toekomstvisie Meer mogelijkheden met de VROM Starterslening PEEL EN MAAS Donderdag 9 april 2009 - Pagina 21 Gemeentehuis Openingstijden Op donderdag 9 en vrijdag 10 april wordt de Boddenbroek in Oirlo afgesloten voor verkeer. Aan de Boddenbroek is op diverse plaatsen scheurvorming in het asfalt opgetreden. De scheuren worden hersteld door het plaatselijk frezen en opnieuw aanbrengen van asfalt. Als u vragen heeft over de werkzaamheden, dan kunt u contact opnemen met de afdeling Publieksdiensten. Gemeentehuis gesloten In verband met Goede Vrijdag en Pasen is het gemeentehuis op vrijdag 10 april en maandag 13 april gesloten. Doe-het-zelven Venray, focus op mensen Raadhuisstraat 1, 5801 MB Venray Postbus 500, 5800 AM Venray Telefoon (0478) 52 33 33 Fax (0478) 52 32 22 E-mail gemeente@venray.nl Internet www.venray.nl Publieksdiensten Maandag van 12.00 tot 20.00 uur, dinsdag t/m vrijdag van 9.00 tot 13.00 uur. Telefonisch bereikbaar: maandag t/m donderdag van 8.30 tot 17.00 uur en vrijdag van 8.30 tot 13.00 uur. Gemeentearchief Alarm Dinsdag t/m donderdag van 9.00 tot 17.00 uur. Centraal alarmnummer 112 Informatiecentrum Hulpaanvraag geen spoed politie 0900 - 88 44 Maandag van 12.00 tot 20.00 uur, Hulpaanvraag geen spoed brandweer 077 - 356 56 56 dinsdag t/m donderdag van 9.00 tot 17.00 uur en vrijdag van 9.00 tot 13.00 uur. Week 15 Vrijdag 3 april is het hoogste punt bereikt van De Gouden Leeuw. Er wordt hard gewerkt om in hartje Venray een nieuw woongebied te creëren. Er komen diverse woningtypen, een ondergrondse parkeergarage voor vijfhonderd auto's en commerciële ruimten temidden van pleinen en groen. Woontoren In februari 2008 is begonnen met de bouw van de woontoren en de vleugelappartementen. De woon toren bestaat uit 29 appartementen en telt tien verdiepingen. De toren is 36 meter hoog en is na de Grote Kerk het hoogste gebouw van Venray. De vleugelappartementen bestaan uit 12 appartementen. De woontoren en appartementen zijn uitgevoerd in de kenmerkende baksteenarchitectuur van Venray. Planning De bouw van beide gebouwen duurt in totaal anderhalf jaar; de oplevering is gepland rond de zomer van 2009. De Papierkroam. Zo heet het project waarmee Synthese ouderen en mensen met een minimum inkomen gaat onder steunen bij hun administratie. De gemeente subsidieert het initiatief met 12.842 euro. In het kader van de Wet maat schappelijke ondersteuning (Wmo) wil de gemeente graag de zelfstan digheid van burgers bevorderen. De gemeente vindt het belangrijk dat iedereen zo lang mogelijk zelfstandig kan blijven wonen en zo goed mogelijk kan meedoen in de maatschappij. Belemmeringen hierin moeten dan ook zo veel mogelijk worden voorkomen. De gemeente wil dat welzijnsorganisaties hierop inspelen. Welzijnsorganisaties kun nen de behoeften in de samenleving signaleren, zodat zij in een vroeg stadium laagdrempelige dienst verlening kunnen bieden. Behoefte Met het project 'De Papierkroam' speelt Synthese in op een behoefte in de samenleving. De ouderen adviseurs en maatschappelijk wer kers van Synthese komen namelijk steeds vaker in contact met mensen, die niet of onvoldoende in staat zijn de eigen administratie te voeren en/of (mede daardoor) financiële problemen hebben. Het college heeft daarom besloten dit project mede te financieren. Het project wordt daarnaast met 4.000 euro door de provincie gesubsidieerd. Laagdrempelig De dienstverlening van 'De Papier- kroam' geschiedt bij de cliënt thuis. Dat is informeel en laagdrempelig. Een pool van vrijwilligers van Synthese Venray ondersteunt samen met een beroepskracht de cliënten van dit project, zodat zij in de nabije toekomst hun administratie (weer) zelf kunnen voeren. Cliënten kunnen zichzelf aanmelden, maar kunnen ook worden doorverwezen door bijvoorbeeld het algemeen maat schappelijk werk, ouderenadvies- werk, de GGZ of schuldhulpverlening van de gemeente. Op dinsdagavond 14 april houdt de gemeente een informatieavond over de reconstructie van het Kennedyplein en omgeving. De infoavond vindt plaats in ontmoetingscentrum de Kemphaan (Kennedyplein 1) en begint om 19.30 uur. In de hele omgeving rondom het Kennedyplein gaat de gemeente groot onderhoud uitvoeren op het gebied van verhardingen, riolering, openbare verlichting en groen. Tevens wordt betaald parkeren ingevoerd. In het kader van het afkoppelen van regenwater legt de gemeente ook nieuwe regenwaterbuizen aan. De gemeente heeft er voor gekozen al deze werkzaamheden gelijktijdig uit te voeren. Ze heeft daarbij vooropgesteld dat de plannen in nauwe samenwerking met de bewoners worden uitgewerkt. Klankbordgroep Om een zo breed mogelijke inbreng van bewoners te verkrijgen, is er vorig jaar een informatieavond in de buurt georganiseerd. Tijdens de avond werd het eerste schetsontwerp gepresenteerd en is een oproep gedaan aan buurtbewoners om zich beschikbaar te stellen voor een klankbordgroep. Uit nagenoeg alle straten in het gebied hebben zich daarna bewoners aangemeld. Gedetailleerd ontwerp Samen met de klankbordgroep is de afgelopen maanden hard gewerkt om het schetsontwerp verder uit te werken naar een meer gedetailleerd ontwerp. Hierin hebben alle facetten van de openbare ruimte een zo goed mogelijke plaats gekregen. Zo komt er meer groen in de wijk, krijgen de straten en trottoirs een eigen karakter, wordt de verlichting aangepast aan de huidige eisen en wordt het betaald parkeren ingevoerd. De gemeente presenteert dit ontwerp op 14 april samen met de klankbordgroep aan de buurt. Dan wordt er ook uitleg gegeven over het betaald parkeren en de regenwaterinfiltratie. Na 14 april werkt de gemeente de plannen technisch verder uit, zodat de werkzaamheden vanaf de zomerperiode gefaseerd kunnen starten. Voor veel mensen is het onderhouden en verbouwen van hun woning een hobby. Veel doe-het-zelvers zien daarbij de veiligheids maatregelen over het hoofd. En dat terwijl ze vaak werken met brandgevaarlijke stoffen en gereedschappen. De volgende tips zorgen voor een veilige situatie. Solderen en lassen - Houd de gasfles altijd rechtop. Anders kan er vloeibaar gas ontsnappen wat een steekvlam kan veroorzaken. - Zorg ervoor dat er geen brandbaar materiaal in de omgeving van de werkplek ligt. - Soldeer of las alleen op hittebestendige ondergrond. - Draai de afsluiter altijd dicht als u het apparaat even niet gebruikt. Verf afbranden - Gebruik liever een elektrische verfföhn dan een gasbrander. Een open gasvlam is erg heet, waardoor verfbladders snel vlam kunnen vatten. Komen ze bijvoorbeeld tegen of onder de dakpannen dan zijn ze - voordat u het door heeft - het begin van brand. - Werkt u met een gasbrander? Zorg dan dat u water en een natte doek bij de hand heeft om smeulende plekken direct te doven. - Gaat u binnenshuis verf afbranden? Ventileer goed en maak het vertrek zo leeg mogelijk. - Ga met een verfafbrander geen wanden of plafonds met schrootjes te lijf. - Pas op voor eventuele isolatie die in de wand is verwerkt. Kieren, spleten en hout zorgen voor zeer brandgevaarlijke situaties. Kijk voor meer tips over brandbare stoffen, schilderen, lijmen en kunst stoffen op www.venray.nl Direct naar.... De gemeente neemt vanaf half mei tot begin juni enkele verkeersmaatregelen in de Kruitweg. Tijdens deze periode is de Kruitweg afgesloten voor gemotoriseerd verkeer. De maatregelen moeten de ver keersveiligheid vergroten en de verkeersoverlast en parkeer druk verminderen. De belangrijkste maatregel is dat de aansluiting van de Kruitweg op de Langeweg wordt afgesloten voor autoverkeer, (brom)fietsers mogen er nog wel door. Doorgaand verkeer van zowel personenauto's als vracht verkeer is dan niet meer mogelijk. Dit vermindert de verkeersoverlast in deze smalle straat. Voor fietsers wordt de Kruitweg veiliger omdat ze minder last hebben van autoverkeer. Op de plaats van de afsluiting komt een keerlus zodat niemand achteruit hoeft te rijden. Verder krijgt de Kruitweg een opknapbeurt. Het asfalt heeft flink geleden onder het vele verkeer en wordt vervangen door klinkers. Vergunninghouderparkeren De vele bezoekers van de bibliotheek, de schouwburg en het centrum zorgden voor een verhoogde parkeerdruk in de Kruitweg met regelmatig foutparkeren. In de Kruitweg gaat de gemeente daarom vergunninghouderparkeren invoeren. Alleen bewoners met een parkeer- vergunning mogen er parkeren. Omdat er niet meer vergunningen worden uitgegeven dan het aantal parkeerplaatsen, zal de parkeer overlast verdwijnen. De gemeente Venray organiseert op 17 april een conferentie over leefbaarheid. Het college van B en W onderzoekt zo welk beleid mogelijk en noodzakelijk is voor de toekomstige leefbaarheid in de dorpen en wijken. Veel dorpsraden en andere maatschappelijke organisaties schreven zich inmiddels in voor de bijeenkomst. In 2005 werd de Strategische visie 2015 opgesteld. Door de gemeentelijke herindeling en andere ontwikkelingen wil de gemeente Venray deze visie opnieuw bekijken. "Vooral door krimp en vergrijzing van de bevolking staat de leefbaarheid in de dorpen en wijken onder druk", aldus wethouder leefbaarheid Elly van Dijck. "Tijdens de conferentie kijken wij samen met inwoners en maatschappelijke partners naar ontwikkelingen op het gebied van leefbaarheid en of wij ons huidige beleid moeten aanpassen. Daarbij hebben wij het niet alleen over voorzieningen in de dorpen, maar vooral over de menskant van de Venrayse samenleving. Mensen maken de leefbaarheid en dat stimuleren wij." Het nieuwe Venray Burgemeester Jos Waals is portefeuillehouder voor de herijking Strategische visie. Hij stelt: "Op de leefbaarheidsconferentie halen wij belangrijke bouwstenen op voor onze toekomstvisie op het nieuwe Venray. Daarnaast betrekken wij inwoners bij onze visiediscussie. De bevindingen van de conferentie bespreken wij later dit jaar met de betrokkenen." Plattelandseconomie Op 20 april organiseert het gebiedsbureau Venray/ Meerlo-Wanssum een conferentie over de plattelandseconomie. Die sluit goed aan op de leefbaar heidsconferentie. Jos Waals: "Uiteraard besteden wij bij de organisatie van beide bijeenkomsten veel aandacht aan deelname uit de drie nieuwe dorpen. Zo hebben wij straks alle puzzelstukjes bij elkaar." Na ruim twee jaar ervaring heeft het college van B en W besloten om de mogelijkheden van de VROM Starterslening te vergroten. De maximale koopprijs waarbij gebruik gemaakt kan worden van de VROM starterslening is verhoogd naar 200.000 euro. Dat geldt voor zowel nieuwbouw als voor bestaande woningen. Sinds 1 maart 2007 wordt in Venray gewerkt met de VROM Starterslening. Deze regeling maakt het mogelijk dat ook starters met lagere inkomens makkelijker een woning kunnen kopen. Tot nu toe waren de mogelijkheden om gebruik te kunnen maken van de regeling beperkt, omdat alleen bestaande woningen tot circa 152.000 euro en nieuwbouwwoningen van maximaal 157.000 euro in aanmerking kwamen. In dit prijssegment zijn in Venray niet veel woningen te koop. Meer woningen Met de verhoging naar 200.000 euro zijn veel meer woningen bereikbaar met de lening. Deze grens sluit ook beter aan bij de maximale koopprijzen die andere Noord-Limburgse gemeentes hanteren. Niet veranderd Een aantal zaken blijft gewoon hetzelfde: - het inkomen wordt getoetst aan de normen van NHG (Nationale Hypotheek Garantie). Hierdoor worden geen onverantwoorde leningen afgesloten - de hoogte van de starterslening is maximaal 30.000 euro en mag niet meer dan 20 procent van de verwervingskosten van de woning bedragen - de lening is alleen voor mensen die in Venray wonen en die op het moment van de aanvraag minimaal drie jaar zelfstandig een huurwoning bewonen of minimaal drie jaar inwonend zijn en niet eerder een eigen woning in bezit hebben gehad. adv week 15.indd 21

Peel en Maas | 2009 | | pagina 21