sterk in schadewerk Waqyu S 't PELGRIMSHUIS 2e PAASDAG SSÊH MJOTM Ij intratuin E» intratuin GEOPEND "ZOEK, ZOEKZOEK!!" FIJNE PAASDAGE fff GOEDE Vtf II VRIJDAG W t_ GEEN <3. KOOPAVOND.fi» WsrSiïö?^ Bandoetere inZichtadvies Arbeid En verder: ordunen EN Pasen Secretaressedag Baanverlies? 2E PAASDAG MAANDAG 13 APRIL Gouden bruidspaar Jaarlijkse wildteldag Oostrum wint ruim van Holthees Rongen dé specialist Voor tegels, sanitair en bij Tapijtcentrum Nederland FAMIUIEBU; 26,50 pp Maasheseweg 80a Venray Tel. 0478-511466 www.asteria.nl PAASBRUNCH Dinnershow Bel voor onze gratis Paasfolder i ■E www.pelgrimshuis.nl Tel. 0478-636228 donderdag 16 april TEGELS SANITAIR TEGELWERKEN Voor nieuwe kansen kom je naar inZichtadvies! Jezus Pasen gaat steeds meer op Kerstmis lijken. Er staat welis waar geen groene boom met felle lichtjes in de huiskamers, maar wel een vaas vol paastakken ver sierd met paaseitjes en door de kinderen gemaakte paashazen. Bij de bakker zag ik zelfs een paas- stol liggen. Ik hoor mensen over brunches en diners, over open dagen en er wordt elkaar zelfs 'prettige dagen' gewenst. Ik ving zelfs een gesprek op waarin werd beweerd dat met Pasen de wederopstanding van de paas haas zou worden gevierd. Het moet toch niet gekker worden! Waar is Jezus toch gebleven?, vraag ik me ondertussen af. In alles wat we bij de feestdagen verzonnen hebben, lijkt Hij naar de achtergrond te zijn verdreven. Terwijl Hij in deze dagen voor Pasen toch centraal staat. De vie ringen in de dagen rondom Pasen zijn mij heel dierbaar. Het begint met het afscheids maal van Jezus en zijn leerlingen op Witte Donderdag. Op de maal tijd van vriendschap en verbon denheid volgt de voetwassing en het verraad van Judas. Op Goede Vrijdag staan we stil bij het lijden en de kruisiging van Jezus. Goede Vrijdag confronteert ons met de grote vragen over het kwaad in de wereld en de duistere kanten van mijn eigen bestaan. Paasnacht is de ervaring dat licht en liefde sterker zijn dan de dood. Wist u dat niet? Och, zo erg is dat niet. Want, geloof me of niet, de meeste mensen kennen de betekenis van Pasen niet. Die genieten samen met het gezin gewoon van enkele fijne vrije dagen, van chocolade eieren en het autootjes en meu beltjes kijken op tweede paasdag. Autootjes kijken, dat ga ik zeker doen! Op circuit De Peel, waar maandag heel wat vuurwerk is voor jong en oud. Eindelijk kan ik weer op Raceway Venray terecht. Jezus, wat mooi! Hannes IEDERE 2' LEE-BROEK GRATIS p/st. 30% KORTING - m.u.v. modellen Brooklyn - Ranger spijkergoed in Jeans Overloon - Maasbree Kijk voor onze adres- en contactgegevens op www.emofra.nl Julianasingel 12a - 5802 AV Venray - 0478-514401 www.inzichtadvies.nl Nieuws uit Meerlo-Wanssum 13-15 Gemeentelijke mededelingen 21-22 Kunst Cultuur 23-25 Sport 27-32 Kerkelijke diensten 34 Misdaadjournalist besteedt zondag 19 april aandacht aan gruwelijke moord Het programma van Peter R. de Vries zal zondag 19 april aandacht besteden aan de gru welijke moord op Kathleen Engels-Cremers. De vrouw werd op 15 maart 2006 in haar woonplaats Venray met zeven tig messteken om het leven gebracht. Een woordvoerder van het tv-programma en advo caat Guus Lina van de verdach te Erik E. hebben bevestigd dat er een uitzending aan deze Venrayse moordzaak wordt gewijd. De verdachte en Lina hebben geweigerd om mee te werken aan het programma van de misdaadjournalist. Ze hebben Peter R. de Vries ook geen toestemming gegeven om het dossier in te zien. "Wij procederen via de Hoge Raad, niet via een tv-uitzending of de media", geeft advocaat Lina aan. De Venlose strafpleiter verwacht niet dat de uitzending nieuwe feiten aan het licht brengt. "Ik neem aan dat Peter R. de Vries een reconstructie van de moord heeft gemaakt, de feiten interpre teert en dat hij mensen die meer weten, oproept om zich bij hem te melden. Het zal vooral een opsom ming en interpretatie van de feiten zijn, echt nieuws verwacht ik niet." Lina en verdachte Erik E. wei geren iedere vorm van medewer king aan de uitzending. Lina: "Deze zaak is onder de rechter, zoals dat heet. De Hoge Raad zal zich bin nenkort over de zaak en de uit spraak van het Hof in Den Bosch buigen. Als mijn cliënt onherroe pelijk wordt vrijgesproken, wil ik best openheid van zaken geven. Maar nu niet." Peter R. de Vries zou de moordzaak niet alleen heb ben gereconstrueerd, maar ook een buitenlandse deskundige aan het woord hebben gelaten. Daar zouden duidelijke conclusies uit volgen. Lina heeft er geen moeite mee dat de misdaadverslaggever aandacht aan deze zaak besteedt. "Er is sprake van een onopgeloste moordzaak, dus ik begrijp dat een misdaadjournalist dat als interes sant onderwerp ziet. Ik hoop en verwacht wel dat de feiten klop pen en dat het geen insinuerende uitzending wordt." Lina geeft aan dat Erik E. niet zit te wachten op voortdurende publiciteit. "Hij wil deze zaak zo snel mogelijk afsluiten en verder gaan met zijn leven. Het is voor hem heel spannend wat de Hoge Raad beslist. Als die concludeert dat mijn cliënt terecht is vrijge sproken, en daar ga ik wel vanuit, dan is de zaak klaar voor hem. Dan kan hij een streep zetten onder een periode die een enorme impact op hem heeft gehad." Justitie verdenkt Erik E. ervan zijn vrouw Kathleen op 15 maart 2006 in hun woonplaats Venray op gruwelijke wijze te hebben vermoord. Volgens E. hebben twee mannen haar vermoord. Het tweetal had hem eerder die avond gevraagd om elektriciteit voor een hennepkwekerij aan te leggen. E. weigert dat, waarna een worste ling in huize Engels plaatsvindt. E. verjaagt de twee mannen en gaat daarna klussen in Meerlo. Als hij 's avonds thuiskomt, vindt hij zijn vrouw in een grote plas bloed. Hij zegt onschuldig te zijn. Het Open baar Ministerie (OM) gelooft E. niet en beweert dat hij zijn vrouw heeft vermoord. Relatieproble men zouden daaraan mede ten grondslag liggen. De rechtbank in Roermond volgt de visie van het OM en veroordeelt E. in november 2007 tot vijftien jaar gevangenis straf. Advocaat Lina gaat in beroep en vecht met succes het bewijsma teriaal aan. In oktober 2008 wordt E. door het Hof in Den Bosch vrij gesproken. Het OM is het niet eens met die uitspraak en tekent hoger beroep aan. In vaktermen: het OM gaat in cassatie bij de Hoge Raad. De Hoge Raad kan het cassatie verzoek verwerpen of gegrond verklaren. Wordt het verzoek ver worpen, dan is Erik E. definitief vrij gesproken en kan hij ook niet meer worden vervolgd in deze zaak. Acht de Hoge Raad het verzoek gegrond, dan kan hij de uitspraak van het Hof vernietigen en de zaak voor inhoudelijke behandeling verwijzen naar een rechter voor een (deels) nieuwe behandeling. Vrijdag 3 april 2009 is een his torische dag voor het Venrayse zaalvoetbal. Een oppermachtig Venray pakt drie wedstrijden voor het einde onbedreigd de titel in de eredivisie B. Terwijl precies een jaar het kampioenschap werd gegrepen in de eerste divisie. Voor het eerst komt een Venrayse ploeg uit op het allerhoogste nationale zaalvoetbalniveau. De topdivisie lonkt, maar zon der topscorer Freek Thoone en assistent-coach Gert-Jan Wismans. Het kampioenduel tegen de zwak ke hekkensluiter ESZVV Totelos werd in de bedompte sporthal De Wetteling nooit een echte wed strijd. Na de 3-0 ruststand won Venray met 5-0 door doelpunten van Freek Thoone, Ruud Brands en Frank Brands (3x). De 450 toeschouwers kon het gezapige potje zomeravondvoetbal nauwe lijks boeien. Na het verlossende eindsignaal barstte het kampioen- sfeest in alle hevigheid los. Op de sportpagina's alles over het kam pioenschap van de Venrayse zaal voetballers. Altijd in stijl TegelsSanitair en Tegelwerken Rongen is W* w leverancier van een uitgebreide collectie topmerken Onze showroom bestaat 10 jaar. Kom langs voor speciale acties! zie ook onze advertentie op pagina 30. i "c'-MmnmmvtiOÊ TEGELZETTERSBEDRIJF Keizersveld 22 Venray Jel.: (0478) 55 04 10 v, www.rongenvof.nl RONGEN kijk op www.tapijtcentrum.nl serveren Kinderen 1 en 1 ja" |?111,50 3t/m5jr.€8,50_-6t/ml2]r-i_ HOTEL ASTERIA le en 2e Paasdag vanaf 11.00 uur. Ie paasdag voor €22,- p.p. 2e paasdag voor €19,95pp Kinderen 1 en 2 jaar gratis 3-5 jr. €8,50 «6-12 jr. €11,50 Beide paasdagen Prijsvriendelijke MENUKAART in ons restaurant (vanaf 12.00 uur) RINALDO'S JEUGDSHOW Speciaal voor de kinderen op le en 2e paasdag tijdens de brunch en op le paasdag tijdens het familiebuffet! 25 april en 9 mei €59,50 p.p. incl. consumpties 111 St. Joseph Hoeve Om u met deze feestdagen het lekkerste rundvlees van de wereld thuis te kunnen laten genieten is onze winkel vrijdag en zaterdag 10 en 11 april open. Geportioneerd en gemakkelijk met recept te gebruiken. Andere tijden alleen op afspraak. U kunt het ook thuis bezorgd krijgen via de webshop die u aanklikt op de website. Shabu - Shabu Een echt uitje. Dit typische Japanse gerecht is het hoofdmenu op onze proeverij. Het beeld het exquise Wagyu vlees perfect uit in dit authentieke Japans gerecht. Wagyu soep en sushi als voorgerecht en tot slot dessert voor 30 excl. drank. Tussen de gerechten door krijgt u alle informatie van de Wagyu farm. Voor vrijdag 17 april kunt u reserveren en ook voor groepen verzorgen wij dit gezellige, lekker en educatieve uitje. Op de website www.wagyufarm.nl bij nieuws kunt u artikelen lezen in Navenant, Saisonier, Volkskrant en recensies van vorige proeverijen. Met onze Old-Timer witte Cadillac rijden wij u graag voor bruiloft, jubilea of galafeest. ïnhofweg I Eykenhotweg I 5814 AM Veulen-Venray tel. +31 (0)478- 541257 fax.+31 (0)478- 541787 info@wagyufarm.nl www.wagyufarm.nl RESTAURANT - ZALENACCOMMODATIE prachtig boeket vanaf €19,95 met GRATIS bijpassende glazen vaas kado www.intratuin.nl Venray, Langstraat 133 tel. 0478-588585 11.00 - 16.00 UUR Venray, Langstraat 133 tel. 0478-588585 van 11.00-17.00 uur Goede vrijdag 10 april geen koopavond, geopend van 9.00-18.00 Zie voor acties activiteiten: www.intratuin.nl zie advertentie pag 18 R®!MLC^N,N Honderddertigste jaargang - week 15 - donderdag 9 april 2009 Moordzaak Engels in tv-uitzending Peter R. de Vries Venrayse zaalvoetballers glansrijk kampioen MAAS berden Grotestraat 23 - Venray - Tel. 0478-581526

Peel en Maas | 2009 | | pagina 1