Opening 't Steigerpaleis 7 Limburg Olympic Bus BM A m - u Open dag Dekkers Tweewielers y m w Jeugdnatuurwacht Wandeltocht Schutterij Jeugdbowlen PEEL EN MAAS Donderdag 9 april 2009 - Pagina 11 t m Op het gouvernement in Maas tricht is maandag de Limburg Olympic Bus gepresenteerd. Ruim 250 gasten waren getuige van een veelzijdig programma en de spec taculaire onthulling van de opval lende Engelse dubbeldekker. De Venrayse tongval in het provincie huis in Maastricht was groot. Het verhaal van de bus werd voorge lezen door de 17-jarige Roos Ver steegh uit Venray. En de 18-jarige Carrie Wegh uit Leunen was één van de Limburgse toptalenten die haar olympische droom mocht vertellen. Onder de gasten bevond zich sportwethouder Patrick van der Broeck, die speciaal voor de Venrayse inbreng in het program ma naar het gouvernement in Maastricht was afgereisd. Open dagen Linders Geen koopavond Eethoeve De Boogaard serveert Hartmenu Self-Storage, maatwerk in tijdelijke opslag Vrouw mishandeld Big Benny in De Uitmarkt KBO Dansgroep Opanka Paaswandeling De Springplank Vrijgezel-lig ATV Venray De Peelrunners DC De Piëlhaas BC Doublet BC Harten Drie BC Klavertje Vier NRBC Overloon Bridgeclub BC Venray Bridgesoos De Kemphaan Het Alvertje Mudhunters PC St. Jan PC Nobel Paardensport vereniging Ysselsteyn JBC Venray 80 BC Common Sense PDV De Maasvogels PDV De Zwaluw Op eerste en tweede paasdag opent 't Steigerpaleis voor het eerst zijn deuren op het adres Keizersveld 37A in Venray. 't Stei gerpaleis is de specialist in het vervaardigen van meubels van steigerhout en aanverwante pro ducten. Het bedrijf is een initia tief van twee jonge zelfstandige ondernemers uit Venray. Duncan Kroh van schildersbedrijf Time 2 Paint schilderwerken en Roel Bertrams van Erbe timmer- en mon tagebedrijf besloten enkele maanden geleden hun specifieke krachten te bundelen tot een nieuw bedrijf: 't Steigerpaleis. Meubels voor particulie ren voor binnen en buiten, maar ook complete inrichtingen voor bedrijven en bijvoorbeeld tuinschuttingen wor den vervaardigd uit nieuwe planken steigerhout en kunnen zodoende in alle kleuren worden aangeleverd. Bij kapsalon Sizzers aan de Eindstraat kunt u de eerste resultaten inmiddels aanschouwen. 't Steigerpaleis voorzag deze kapsalon van een nieuw interi eur. Zowel Roel Bertrams als Duncan Kroh blijft zijn eigen bedrijfsactivi teiten voortzetten en hoopt met 't Steigerpaleis een voor Venray nieuwe activiteit neer te zetten die een pro duct is van vakmanschap op zowel timmer- als schildersgebied. Op 12 en 13 april bent u vanaf 10.00 uur welkom bij de opening van 't Stei gerpaleis, Keizersveld 37A te Venray. Wilt u een andere dag komen, dan is de showroom op afspraak te bezichti gen. Voor het maken van een afspraak kunt u contact opnemen met Duncan Kroh, telefoonnummer 0646017282, of Roel Bertrams, telefoonnummer 0652652454. nH P W Het verhaal van de bus werd voorgelezen door Roos Versteegh (rechts) uit Venray, Carrie Wegh uit Leunen vertelde over haar olympische droom. De komende Olympische Spelen, in 2012, worden in Londen gehouden. Een thuiswedstrijd vanuit Limburgs perspectief. De Spelen in Londen bieden dan ook ongekende mogelijk heden voor Limburg op het gebied van sport, bedrijfsleven, onderwijs, zorg, cultuur en toerisme. Topsport Limburg speelt met de campagne 'Limburg, Bridge to London' in op die kansen. De campagne zal bestaan uit tal van evenementen, acties en festivi teiten. Eén van de eerste activiteiten was het onthullen en dopen van de Limburg Olympic Bus. Een echte Engelse, klassieke dubbeldekker die een verrassend nieuw uiterlijk heeft gekregen. De Limburg Olympic Bus vertelt de geschiedenis van Limburg en de Olympische Spelen en straalt de ambitie uit die Limburg heeft met het oog op de Spelen van 2012. De dub beldekker ademt de beleving en pas sie van het grootste sportevenement ter wereld uit. De Limburg Olympic Bus kan door bedrijven, instellingen, overheden en organisaties worden gehuurd en ingezet tijdens evene menten en festiviteiten. De provincie Limburg en partners van Topsport Limburg maken de Limburg Olympic Bus mogelijk. De rode draad bij de onthulling van de bus was het verhaal van het idee tot de realisatie. Dit verhaal werd voorgelezen door Roos Versteegh. Zij maakte eerder haar opwachting in de tv-uitzending van de verkiezing Ven- raynaar van het jaar 2008, waarin zij aan de hand van gedichten de kandi daten voorstelde. Deze uitzending was te zien op Peel en Maas TV. Ook bij het Venrayse Sportgala vorige maand las ze gedichten voor om de genomi neerde sporters voor te stellen aan het publiek. In het gouvernement in Maastricht nam ze maandag de gasten aan de hand van een verhaal mee door de ontstaansgeschiedenis van de Lim burg Olympic Bus. Ieder hoofdstuk was de opmaat voor interviews en beelden. Roos Versteegh was enthou siast over haar prominente rol in het programma. "Geweldig dat ik dit heb mogen doen. Het was een fantastische ervaring. Ik heb nooit geweten dat er zoveel passie in topsport zit, dat heeft indruk op mij gemaakt. En de bus is fantastisch." Carrie Wegh nam de gasten mee in haar olympische droom. Die droom is gericht op de Spelen van Londen, in 2012. De handboogschutter uit Leu nen vertelde onder meer dat ze na dit schooljaar intern op Papendal gaat, zodat ze topsport en studie beter kan combineren. Bovendien kan ze daar met haar teamgenoten uit de Neder landse ploeg trainen. De Spelen in Londen zijn voor haar een serieus en reëel doel. "Daar ga ik voor", vertelde ze in de volle zaal in het gouverne ment. Onder de aanwezigen bevon den zich onder anderen de gedepu teerden Odile Wolfs en Noël Lebens van de provincie Limburg, enkele burgemeesters en sportwethouders, de top van het bedrijfsleven, en veel toptalenten en (ex-)topsporters onder wie medaillewinnaars op de Olympi sche Spelen (Bart Brentjens, Ada Kok, Sharon Walraven) en ex-wereldkam pioen polsstokhoogspringen Rens Blom. Op vrijdag 10 april, zaterdag 11 april en tweede paasdag zijn er open Tuindagen bij Linders Natuursteen en Tuindecoraties in Ysselsteyn. Deze open Tuindagen staan in het teken van de opening van de nieuw aange legde sfeertuinen. In de sfeertuinen die overdekt en verwarmd zijn, kunt u zich laten inspireren en informeren over de nieuwe mogelijkheden voor de tuin. Tijdens deze open Tuindagen maakt u bovendien kans maken op het winnen van een tuin ter waarde van 2000 euro. Daarnaast kunt u onder het genot van een hapje en een drankje kennismaken met de nieuwste trends op het gebied van buitenleven. Omdat het genieten van de tuin iets is waar ieder zijn eigen invulling aan geeft, bieden de sfeertuinen mogelijkheden voor zowel actieve tuinliefhebbers als voor tuingenieters. Met een groot gevarieerd aanbod van onder meer sierbestrating, natuursteen tegels voor binnen en buiten, tuinhuisjes, verlich ting, tuinmeubels en tuindecoraties, bieden de sfeertuinen een prima begin voor uw persoonlijke tuinple- zier. Tijdens de Open Tuindagen zijn er diverse acties en is er voor de kin deren is een springkussen aanwezig. Openingstijden van de sfeertuinen tij dens de Open Tuindagen zijn: vrijdag 10 april van 9.00-18.00 uur, zaterdag 11 april van 9.00-16.00 uur en Tweede Paasdag van 12.00-17.00 uur. U vindt de sfeertuinen bij Linders Natuur steen en Tuindecoraties, Kerkweg 19, Ysselsteyn. tel. 0478-541709. Rob en Elly Dekkers en hun zeven medewerkers van de gelijknamige tweewielerspeciaalzaak aan de Post- baan 14 in Wanssum zetten de punt jes op de i na een grootscheepse verbouwing die in februari begon. Door de jaren heen was de ruimte voor het florerende bedrijf dusdanig krap geworden dat 's morgens eerst tientallen fietsen buiten de winkel geparkeerd moesten worden, voordat de winkel open kon. Komende Pasen moet het werk volgens Rob Dekkers zijn afgerond. Op tweede paasdag kan iedereen een kijkje komen nemen van 10.00 tot 17.00 uur. Bovendien geldt er tot en met 18 april de actie 'Heel Nederland fiets naar Bike Totaal', waarbij fietsen, onderdelen en acces soires voor zeer scherpe prijzen aan geboden worden. "Na deze verbou wing hoeven we niet meer om de fietsen te slalommen", zegt Rob. "We hebben boven de winkel een grote opslagruimte gebouwd en boven die vier werkplaatsen zijn er ook nog twee bijgebouwd. We kunnen nu dus in principe met zes monteurs tegelijk aan de slag." Een vernuftige fietslift zorgt ervoor dat de medewerkers van Bike Totaal Dekkers niet continu met fietsen trap op en trap af moeten sjouwen. Rob: "De winkel is nu ook een stuk overzichtelijker. Dat is ook te danken aan de mensen van Bike Totaal die de inrichting van etalages en winkel voor hun rekening nemen. Dat kun je wel aan hen overlaten." "Je kunt wel zeggen dat we alles op fietsgebied in huis hebben", vervolgt hij. "Fietsen, materialen, accessoires, helmen, kleding, noem maar op. Voor de sportieve fietser maak ook voor fanatieke mountainbikers of wegren ners. Wat tegenwoordig heel goed loopt, zijn de elektrische fietsen. Wij hebben hierin veel keus, van bijna alle merken." Rob Dekkers is blij dat de lente eindelijk aangebroken is. "Dat merk je meteen. Het is de afgelo pen dagen een stuk drukker, mensen gaan eropuit en willen hun fiets nog gauw in orde hebben of kopen een hele nieuwe. Maar ondanks de druk te nemen wij ruim de tijd voor onze klanten. Zo staan we op zaterdag met zes man in de winkel." Dat je bij Dek kers Tweewielers moet zijn bewijst de nominatie voor 'Tweewielerwin- kel van het Jaar' afgelopen winter. Rob Dekkers: "Wij zaten bij de beste acht. Uiteindelijk zijn we het dan wel niet geworden, maar het is toch een enorme waardering. Vooral omdat de voordracht mede door onze klanten tot stand kwam en de verkiezing uit geschreven is door niemand minder dan vakblad Tweewieler en de ANWB. Toch een bewijs dat je goed bezig bent. En we zijn in ieder geval de beste van Limburg!" Voor meer informatie: tel. 0478 532166 of www.dekkerstweewielers. nl. In verband met Goede Vrijdag komt op vrijdag 10 april de koopavond in het centrum van Venray te vervallen. De meeste winkels zullen om 18.00 uur de deuren sluiten. Eethoeve de Boogaard serveert tijdens de Hartweek, van 12 t/m 18 april 2009, en de week daarna een speciaal samengesteld menu waarmee ook nog eens de Hars tichting wordt gesteund. Twee weken lang kunt u genieten van een viergangenmenu, bereid met gezonde ingrediënten en samenge steld volgens de richtlijnen van de Nederlandse Hartstichting. Van ieder menu wordt door Eet- hoeve de Boogaard 10% aan de Hart stichting gedoneerd. Ook bestaat de mogelijkheid omtijdens het diner een kennisquiz invullen waaraan een leuke prijs verbonden zijn. In de hal van Eethoeve de Boogaard is verder een informatietafel ingericht over de Nederlandse Hartstichting. Voor meer informatie en voor reserveringen kunt u kijken op www.eethoevedeboog- aard.nl of www.hartstichting.nl Cox Self Storage verhuurt sinds 2006 opslagruimtes voor parti culieren en bedrijven in Baarlo. Vanaf 14 april opent het bedrijf ook een vestiging aan de Handels- traat in Horst. Self-Storage is een uitermate geschikt concept als u gaat verbou wen, uw nieuwe woning nog niet is opgeleverd of thuis gewoon wat meer ruimte wilt. Heeft u als bedrijf een wisselende voorraad? Promotiemate riaal dat weinig gebruikt wordt? Cox Self Storage heeft voor uw opslagpro bleem een flexibele en professionele oplossing. Alle uw goederen kunnen veilig, droog en schoon worden opge slagen. De opslagruimtes, variërende van 6m3 tot 75m3, zijn zeven dagen per week toegankelijk van 06.00 tot 23.00u. Wie een opslagruimte huurt, ontvangt een persoonlijke toegangs pas of een pincode waarmee toegang verkregen wordt tot het pand, waarna de huurder binnen droog en veilig kan laden en lossen. Daarnaast beschik ken de opslagruimtes over een eigen uniek slot, waarvan alleen de huurder een sleutel heeft. Cox Self Storage stelt gratis een aanhangwagen beschikbaar om spul len van en naar de opslagruimte te vervoeren. Daarnaast kan er gebruik worden gemaakt van de aanwezige laadkarretjes. Ook is er een breed assortiment verpakkingsmateriaal verkrijgbaar. Verhuisdozen, matras- en bankhoezen, inpakpapier, plastic en tape. Bovendien neemt Cox Self Storage in opdracht van de zakelijke klant goederen in ontvangst die des gewenst in de eigen opslagruimte kunnen worden opgeborgen. Voor bedrijven wordt nog een extra unie ke service aangeboden. Indien de opslagruimte gebruikt wordt voor het beheer van voorraden is het mogelijk om goederen van leveranciers bij Cox Self Storage te laten afleveren. Deze worden dan in ontvangst genomen en, indien gewenst, opgeborgen in de eigen opslagruimte. Wie niet precies hoeveel opslag ruimte hij nodig heeft, kan dit zelf berekenen met behulp van de ruimte planner op de website www.coxself- storage.nl. Het is ook mogelijk vrijblij vend de opslagruimtes te bekijken, dit kan in Horst ook op de Open Dag op maandag 13 april (tweede paasdag) tussen 10.00 en 17.00 uur. Cox Self Storage is gelegen aan de Handelstraat 11 op bedrijventerrein Hoogveld te Horst. Een 22-jarige man uit Nijmegen is in de nacht van zaterdag op zondag bij discotheek Zenith in Oostrum aangehouden op verdenking van mis handeling van een 25-jarige vrouw uit Venlo. Daarbij werd de vrouw geslagen en liep een bloedneus op. De verdachte werd aangehouden en de politie maakt proces-verbaal op. Zaterdag 11 april staat De Uitmarkt in het teken van Limburgse artiesten. Tijdens deze avond komt de in Lim burg alom bekende Roermondse zan ger Big Benny naar De Utmarkt. Ook de rijzende ster onder het Limburgse artiestengilde, Antje Hendriks, bekend als 'neppie-Beppie', staat op de plan ken. Big Benny is alleen nog 'big' in zijn muziek, want inmiddels zijn er de nodige kilo's af bij deze rasechte Roermondse feestartiest. Berucht en bekend vanwege zijn aanstekelijke meezingnummers maakte hij al veel cafés en zalen in de regio onveilig. Big Benny is regelmatig te beluisteren op radio en te zien op tv. Hij grossiert inmiddels in Limburgtalige hits, zoals 'Riet op de tap', 'Limbo party', 'Vreuger was 't gras greuner' en 'Holaho-hola- hie'. Antje Hendriks is op dit moment een van de meest gevraagde zangeres sen van Limburg. Op prachtige wijze zingt zij alle bekende nummers van Beppie Kraft, de koningin van het Limburgse lied. De avond begint rond 22.30 uur en de entree is vrij. In De Kemphaan in Venray staan iedere maandagmiddag van 14.00 tot 16.00 uur sjoelbakken gereed voor gebruik in De Kemphaan. Wie zin heeft mee te sjoelen is van harte wel kom. Neem voor meer informatie con tact op met Mimi Jansen via telefoon (0478)561823. De jaarlijks terugkerende paas- wandeling van de JNW Venray wordt gehouden op maandag 13 april. Deze puzzelwandeltocht voert door de Bal- lonzuilbossen. De start is bij de visvij ver die te bereiken is via de Beekweg, tussen 9.30 en 10.30 uur. De demonstratiegroep verzorgt op woensdagavond 22 april een optre den in Beukenrode. Zij brengen twee series dansen uit Roemenië en Israël. Verder zijn er lessen in Internationale dans voor volwassenen en Kids- en Streetdance voor de jeugd. Nadere informatie is te verkrijgen bij Jolanda Jaspers, telefoon (0478)510995 of e mail info@opanka.nl. Zie ook www. opanka.nl. Imkervereniging Horst en omstre ken houdt op zondag 12 april een wandeling van ongeveer twee uur in natuurgebied Schuitwater tussen Horst en Lottum. De start is vanaf 10.00 uur aan de parkeerplaats, plaat selijk bekend als Broekhuizerdijk. Men kan tot 15.00 uur met deze wandeling beginnen. Kinderen van de groepen 4 en 5 gaan op donderdag 9 april van 18.30 tot 20.00 uur paaseieren zoeken. De fiets hoeft daarbij niet mee. Maandag 13 april geen club voor de kinderen van groep 3. Dinsdag 14 april club avond voor de jeugd van de groepen 6, 7, 8 en de schoolverlaters. Van 18.30 tot 20.00 uur worden er balspel len gehouden. Eveneens op dinsdag bestuur- en exploitatievergadering. Aanvang om 20.15 uur in het clubhuis aan de Beukenlaan. Donderdag 16 april spelenkermis voor de kinderen van de groepen 4 en 5. Vrijgezel-lig uit Smakt-Venray, een club voor alleenstaanden, gaat op maandag 13 april weer wandelen vanaf het Pelgrimshuis St. Josefstraat in Smakt bij Venray. De start is om 11.00 uur en de lengte van de route is ongeveer 14 kilometer. Er wordt rich ting Overloon gewandeld. Wijkvereniging Veltum in Venray houdt op zondag 19 april vanaf 10.00 uur een wandeltocht door de groenge bieden Vlakwater, Hendrikkenbos en Weverslo. Onder begeleiding van een IVN-natuurgids wordt tekst en uitleg gegeven over het landschap. De tocht duurt ongeveer twee uur. Deelnemers worden om 9.45 uur verwacht bij het wijkcentrum in Veltum aan de Veltum- se Kleffen in Venray. Sportnieuws -info De laatste dag van het kennis makingsproject waaraan door een twintigtal kinderen is deelgenomen is gehouden. Onder leiding van erva ren trainers hebben de kinderen vier weken op rij op zaterdag kennis kun nen maken met atletiek. Om beter te ervaren hoe het is om met de pupil len te trainen is er de mogelijkheid geboden om nog eens vier weken op zaterdag, met de echte trainingen mee te doen. Daarna kunnen ze beter beslissen of atletiek de sport is die bij hen past. Twaalf kinderen hebben zich inmiddels aangemeld en zij wor den zaterdag om 10:00 uur verwacht op de atletiekbaan van ATV Venray. In Valkenburg is de de offroad duathlon gehouden. Uitslag: Off road duathlon Valken burg; 750m lopen/2km fietsen/750m lopen. Dames 08; Tessa Jerzykowski 1) 15:29,1,5 km lopen/6km fietsen/ I,5km lopen, Heren 10 Finn Tim mermans, 2) 29:24, Dames 10 Vera Wismans 1) 32:42, Dames 12 Imke v.d. Munckhof 2) 30:46, Mieke Rein- tjes 3) 33:14, 2,5km lopen/10km fietsen/2,5km lopen, Heren 14 Maikel Wismans 4) 52:42, Dames 14 Mirthe Nelissen 1) 1:02.20, Duo's Anne Rein- tjes/Geert Reintjes 2) 1:09.05 Op vrijdag 17 april wordt de alge mene voorjaarsvergadering gehou den. De aanvang van de vergadering is 19.30 uur. Op de agenda staat voor de eerste keer een jaarverslag en voorts komen aan de orde; de jaarrekening, benoeming leden kascommissie. Programma: 18 en 19-4 Powerman Horst, 18-4 eerste CD Competitie Kerkrade, 19-4 eerste Pupillen Com petitiewedstrijd Venray Trainingen: Pupillen: Woensdag baan 18.00-19.00 uur. Zaterdag baan 10.00-11.15 uur. C/D junioren: Maan dag baan 19.00-20.30 uur. Donderdag baan 18.30-20.00 uur. A/B en senio ren: Dinsdag baan 19.00-20.30 uur. Donderdag 19.00-20.30 uur. Zondag 10.00-12.00 uur. Midden- en lange afstand: Dinsdag 18.30-20.00 uur. Donderdag 18.30-20.00 uur. Zaterdag baan 15.30-17.00 uur. NSG-atleten Donderdag baan 18.30-19.30 uur. Lopersgroep/alle niveaus: Dinsdag (start atletiekbaan) 19.00-20.30 uur. Donderdag (start atletiekbaan) 19.00 20.30 uur. De baantrainingen worden op de kunststofatletiekbaan gehouden van Sportpark De Wieën. Iedere zater dag van 9.00 tot 12.00 uur is er gele genheid om oud papier, gebundeld of in dozen, te deponeren in de papier container, die geplaatst is aan de Weg in den Berg, hoek Veltumse Kleffen en Kulutweg. Zie ook www.atvvenray.nl. Nordic walking liefhebbers kun nen op de volgende dagen aan de slag: Woensdag Schuitwater (tussen Mel- derslo en Broekhuizen) vanaf 18.30 uur. Zaterdag 11 april vanaf 9:00 uur in de Schadijker bossen. Parkeerplaats aan de Bergsteeg. Zaterdag 18 april vanaf 9:00 uur clubgebouw aan de Kasteelse baan. Het verdere schema staat op www.peelrunners.nl. Ieder een is welkom dus kom gerust een keer mee doen. Dinsdag baantraining van 19.00 tot 20.30 uur, Kastiëlse Baan. Donderdag training op de baan van 19.00 tot 20.30 uur. Zaterdag damestraining van 9.00 tot 10.00 uur, Kastiëlse Baan. Zaterdagmiddag afwisselende bostrai- ning van 16.00 tot 17.30 uur, verzame len bij de parkeerplaats in de Schadijker Bos sen. Uitslag Fortis Marathon Rotter dam. Cor Janssen, Horst 3:15:27. Agenda: 15-4 Heythuysen Avond loop criterium 19.30 uur 18-4 Horst Horster Night run 21.00 uur, 25-4 Beesel Avondloop criterium 19.30 uur, 30-4 Venlo Oranjeloop II.00 uur, Wedstrijduitslagen staan op www.peelrunners.nl. De schutters van Schutterij 't Zand- akker Gilde Sint Jan uit Venray hebben met succes deelgenomen aan de strijd om het persoonlijk bondskampioen- schap van schuttersbond Juliana, dat gehouden werd bij schutterij Sint Antonius en Sint Petrus Baarlo. Nadat op de zaterdagavond de wedstrijd gestaakt moest worden, waren er nog tien schutters in de strijd, waaronder vier schutters van 't Zandakker Gilde Sint Jan Venray), te weten Henk de Klein, Patrick de Klein, Natascha de Klein-Hendrickx en Joop Linders. In de D-klasse werd er om de eerste en tweede plaats een slijtageslag gehou den tussen Joop Linders en Shirley Thuijls van Sint Jan Grubbenvorst, echter ging de eindzege naar Joop Linders met 182 schoten. In de C-klas- se werd er om de eerste en tweede plaats een slijtageslag gehouden tus sen Mark Gerits van Sint Jan Grub- benvorst en Natascha de Klein-Hen- drickx. Uiteindelijk viel de beslissing op de zondagmorgen, toen Natascha het 180ste schot miste en daarmede de tweede plaats voor zich opeiste. Mark Gerits werd met 318 schoten uiteindelijk eerste. In de B-klasse viel de eerste beslissing en het werd een tweestrijd tussen Alex Lamers en Patrick de Klein van de eigen Venrayse schutterij. Patrick de Klein werd eer ste met 165 schoten en tweede Alex Lamers met 81 schoten. In de A-klasse streed Henk de Klein het langste mee, maar uiteindelijk bleek dat zijn 325 rake schoten goed waren voor een 5e prijs, helaas net buiten de podium plaatsen. De eindzege ging naar Peter Rosenberg, die voor de derde keer in zijn carrière het bondskampioen- schap voor zich wist op te eisen. Op zaterdag 11 april wordt deelgenomen aan de eerste schietwedstrijd van de Schutterscombinatie Noord-Limburg. Deze wedstrijd wordt gehouden bij de schutterij Ons Genoegen te Sieben- gewald. Vertrek is om 14.00 uur vanaf 't Trumke. De wedstrijd begint om 15.00 uur. Op maandag 13 april wordt het voorjaarskampioenschap gehou den op de eigen schuttersweide. De wedstrijd begint om 14.00 uur. In café De Pielhaas in Venray wordt op zaterdag 11 april vanaf 20.30 uur een dartstoernooi gehouden. Iedereen kan aan dit toernooi deelnemen en inschrijven kan tot 20.15 uur via tele foon (0478)582187. Uitslag Darten: winnaarsronde; 1. Dennis Smits. 2. Paul Hendrix. 3. Johan van Hoof. 4. Peter van de Berg. 5. Mart Boelaars. 6. Ruud Tijssen. 7. Melissa Eggen. 8. Roy Trois- fointaine. Verliezersronde; 1. Johnny Smits. 2. Pascal Janssen. 3. Marcel Oos- terwijk. 4. Geert van Hoof. 5. Lou Jans sen. 6. Maggie van de Akker. 7. Daisy Eggen. 8. Coby Janssen. Er werd 180 gegooid door Johnny Smits en Peter van de Berg en de hoogste finish was voor Paul Hendrix met 120 punten. In totaal speelden 28 paren voor de punten in zitting 4 van blok 3 van de parencompetitie. Van de 16 paren in de A-lijn was de hoogste score voor Janny Jungslager en Sjef de Vocht met 61.61 procent. De tweede plaats ging naar Huub Camp en Piet van de Ven. Zij behaalden 58.63 procent. Met 55.36 procent was de derde score voor Gerard Linssen en Petra Heinekamp. In de B-lijn werd gespeeld door twaalf paren. De eerste plaats werd behaald door Ine Thielen en Nel Camps met 60.42 procent, gevolgd door Ad en Janny Hijl, en Lilian Linders en Rieny Mommen. Beide paren behaalden 57.5 procent. Antoinette Schaeffers en Cla- zien Baak werden derde met een score van 55.83 procent. De dames Fieke Arts en Miets Ver stappen hebben voor een prachtige prijzentafel gezorgd. In rood waren de winnaars Jeanne van Haren en Antoinette Schaeffers met 60.76 pro cent, gevolgd door Jo de Backer en Dien Claessens met 55.56 procent. Derde waren Thea Jakobs en Henk Penninx met 53.13 procent. In geel waren Peter Koolen en Jeu Steeghs met 66.67 procent de beste. De twee de plek ging naar Sjef Fiers en Wim Manders met 60.07 procent en derde waren Jos van Soest en Wim Vervuurt met 58.68 procent. Maandag is er geen bridgen. De vierde avond van de lentecom petitie is gespeeld. In de gele lijn waren de winnaars Miny en Wiel Ver hoeven met 59 72 procent. Tweede waren Maria Cuppen en Leny Jen- niskens met 59.03 procent en de derde plaats ging naar Thea Peters en Leny Spekhorst met 56.60 procent. In groen waren Lucy Pingen en Joop Hooft de beste met een score van 70 procent, gevolgd door Truus Kok en Arnoud Bruyns met 64.17 procent. De derde plaats ging naar Piet Botden en Gerrit Weys met 55.90 procent. De derde zitting van de nieuwe com petitie is gespeeld. In geel bezetten Mia Koopman en Annie Visser de eerste plaats met een score van 63,54 procent, gevolgd door Jacqueline van der Slik en Doke Verheijen met 59,90 procent. Als derde eindigden Annie Boekholt en Mia Lommen met 58,85 procent. In rood waren de winnaars Jacqui Coenen en Luc Duijn met 69,42 procent. Henk van Bergen en Cor Oostveen bezetten de tweede plaats met 64,17 procent en de derde plaats ging naar Tineke Meurs en Riet Muermans met 60,58 procent. In groen waren Dries Albers en Leo van Grootel de beste met 60,76 procent. Tweede waren Nel en Hub Camps met 60,63 procent en als derde eindigden Wies Appels en Marga Steemers met 57,71 procent. Op de derde avond in de vierde ronde waren de beste in geel Hans Aerts en Jac Huijs met 55.21 procent, gevolgd door Marijke van den Boom en Aike van Glabbeek met 54.17 pro cent. Thera en Jan van Gaal bezetten met 52.60 procent de derde plek. In de rode lijn was het hoogst geplaatste paar Ricky Henckens en Leny Jansen met 68.23 procent. Tweede met 56,25 procent waren Harry Riet Willems, gevolgd door Frans van den Heuvel en Marie Kersten met 53.65 procent. In de groene lijn waren Lucy en Jan Kroef de beste met 63.33 procent. Jos van de Pas en Gerrit Weijs waren tweede met 58.33 procent en derde waren Lieny van den Heuvel en Thea Waterreus met 56.67 procent. Er is in drie lijnen gespeeld op de laatste speelavond, en dit betekende wat meer spanning. In de gele lijn won het team Andre Poels en Wim Vervuurt, gevolgd door Doke Verhe- ijen en Lou Gillissen. De derde plek was voor Annie Boekholt met Jaqueli- ne v.d. Slik. In de rode lijn werd de top drie gevormd door Herma Darmstadt met Caroline Wikkers, Gerrit Boekholt met Herman Verheijen en Ger Keizers met Wim Teunissen. In de groene lijn wisten Dien Houben en Leen Linders de handen op elkaar te krijgen met een dik verdiende eerste plaats. Zij lie ten Tineke Meurs met Marga Steemers en Agnes Bloemen met Jan Simons voor. Donderdagavond wordt de jaar lijkse paasdrive gehouden. De uitslag van de twaalfde ladder competitie. In oranje op de eerste plaats met 62,35 Henny Alkemade en Gert Claessens, op de tweede plaats met 59,92 Frieda Kalkman en Thea Peters en op de derde p[laats met 56,94 Riet Dobbe en Frans Oudenhoven. In groen op de eerste plaats met 66,32 Herma Darmstadt en Carolien Wikkers, op de tweede plaats met 64,93 Truus Michels en Mien Spreeuwenberg en op de derde plaats met 60,07 Philo van Encke- vort en Annie van Kempen. Het wedstrijdseizoen 2009 wordt op zondag 19 april geopend met de eerste wedstrijd om de lentekoning voor de lange hengels. Op zaterdag 25 april is er een individuele wedstrijd, waarvoor ook wedstrijdvissers van andere verenigingen kunnen inschrij ven. Beide wedstrijden worden gevist in het Wanssums Ven. Op zondag 26 april is de eerste vijfdorpenwedstrijd die wordt gevist op de vijver bij de Ballonzuil in Venray. Aanmelding voor deze wedstrijden, uiterlijk de donder dag voorafgaande 20.00 uur, bij Henk Theeuwen via telefoon (0478)571311 Aanmelden kan ook via www.hsvhe- talvertje.nl. Voor vragen en infor matie betreffende lidmaatschap en vergunningen kan men contact opne men met Pieter Kunen via telefoon (077)3662920 of via e-mail info@ hsvhetalvertje.nl. De Mudhunters hebben een grote groepstraining in de regio gehou den en met ruim 55 km op de teller kwamen ze weer thuis. De kinderen hebben hun tweewekelijkse training gehouden. Deze keer waren er twaalf nieuwe deelnemers die in het kader van de jeugd sportkennismaking meedoen. De Duchenne Hero's gaan medio september een week lang iede re dag 100 km mountainbiken voor het goede doel, en daarvoor moet natuurlijk getraind worden. Kijk voor meer informatie op www.mudhun- ters4duchenne.nl. De Mudhunters, gaan qua leeftijd op dit moment van 8 tot vooraan in de 60. Ga voor informa tie naar www.mudhunters.nl. Agenda: Zondag 12 april vertrek 8.30 uur per auto voor een training in Helden. Dinsdagavond 19.00 uur trai ning omgeving Venray. Vertrek is bijna altijd vanaf de Sprank. Petra van Dijck is naar een wed strijd in Maasbree geweest. In de klasse M behaalde zij met Webster een tweede plaats en met Unbeli- via een vierde plaats. In de klasse Z behaalde zij een vijfde plaats met Fel- ten en een negende plaats met Santa Lucia. Rick Janssen is met Pointer naar Maasbree geweest. In de klasse ZZ behaalde hij een zevende plaats. Ellen van Dijck is naar een wedstrijd in Overloon geweest. In de klasse Z2 dressuur behaalde zij met Pouwer een derde plaats met 225 en 218 punten, en met Weldlady werd ze in de klasse L1 vierde met 197 punten. Op zater dag 25 en zondag 26 april wordt er een concours hippique gehouden op het terrein van Hermkes Hof aan de Weverslo in Merselo. Op zaterdag ver schijnen de ponyruiters aan de start en op zondag de grote ruiters. St. Jan is op zoek naar vrijwilligers voor ver schillende werkzaamheden tijdens dit evenement. Opgeven kan via e-mail janinevanool@hotmail.com. Loes Reijnders is met haar paard Vidos naar een dressuurwedstrijd in Bergharen geweest. In de klasse L1 behaalde zij de tweede prijs met 207 punten. In Maasbree is de eerste out- doorwedstrijd voor pony's gehouden van het nieuwe seizoen. Kim Muijsers reed haar pony Hali's Volumia voor de eerste keer in de klasse DL1 en werd eerste met 197 punten. Op een concour in Maasbree werd Tamara Klaassen tweede met haar paard Ucorline in de klasse L-sprin- gen. Een team heeft deelgenomen aan de wintercompetitie van de afdeling. Vorig jaar is JBC gepromoveerd naar de derde klasse en men is dit jaar als vierde geëindigd. Verder wordt er in een vriendencompetitie in Asten gespeeld, waar men op de derde plaats is geëindigd in dit toch sterke veld van deelnemers. Het eerste Euro- toernooi van dit jaar is gehouden. Er waren 44 deelnemers die streden om de tien prijsjes die te verdienen waren. Uitslag: 1. Maria Clijsters 3 winst +18. 2. Mia Pieper 3 winst +15. 3. Sjraar Arts 3 winst +13. 4. Wim Derikx 3 winst +12. 5. Nelly Geurts 3 winst 8. Ook de competities zijn begonnen. De Nati onale competitie tripletten zone D. Triplet Venray bestaande uit Jos Jans sen, Ruben Pex en Eef Zeelen sloten de eerste speeldag eerse klasse met matig resultaat af. De eerste twee wedstrijden werden probleemloos en ruim gewonnen. De derde, vierde en vijfde wedstrijd werden, welis waar met minimaal verschil, verloren. Vooral bij de vijfde wedstrijd was dat onverwacht en jammer, na een sterke start stond triplet Venray met 7 pun ten voor maar moest er vervolgens genoegen mee nemen dat de tegen stander uit Stein terugkwam en uitliep tot 9 - 7. In een spannende eindstrijd werd de wedstrijd toch nog verloren met 13-11. Venray taat nu op de twaalfde plaats. Zondag 19 april wordt de tweede ronde gespeeld eveneens in Heerlen. Deze dag start ook de afdelingscom petitie. Aan deze tripletttencompetitie nemen triplet Venray 2, bestaande uit Frans van Erp, Annie Geurts en Edgar Ikkert en triplet Venray 3 bestaande uit Rob Janssen, Wim van der Meer en Raymond Pex deel. De paasdrive is in een lijn gespeeld. De eerste plaats werd met 59,28 procent gedeeld door de paren Gert Claessens met Tonny Wijnhoven en Riet Dobbe met Cor van Elzakker. Derde plaats werd gedeeld door Wil Tacken met Martien Verheijen en Tiny Schaminee met Frans Oudenhoven. Aan de provinciale kampioenschap pen, die dit jaar in Venray werden gehouden, namen 29 jeugdigen deel, waaronder tien Venrayse deelnemers. De deelnemers werden onderverdeeld in de categorieën junioren, aspiranten en pupillen, zowel voor jongens als voor de meisjes, waarvan in elke cate gorie drie spelers een speelsters naar de finale gingen, met uitzondering van de pupillen meisjes, dat maar twee deelnemers kende. Bij de Pupillen jon gen deden deden zeven spelers mee, waaronder vijf uit Venray en dus was minimaal een finaleplaats was verze kerd. Hier waren twee spelers favoriet voor de titel en dat waren Jeremy Lui ten uit Heerlen en Melvin Vermeulen met Roel Wolters en Kilian Martens als mogelijke outsiders. Na de voorronde bleek Vermeulen de leiding te hebben met 611 pins, op de voet gevolgd door Luiten met 607 pins. Wolters verraste zichzelf met 687 pins en dus een niet onoverbrugbare achterstand op zijn voorgangers. Martens bleef toch ver achter en moest met een score van 451 pins als vijfde afscheid nemen, want Jor- die Maas uit Maastricht kwam tot een score van 515.b Marnes bleef daarmee Jelle van Duuren net voor, die tot 442 pins kwam met een fraaie 152-game. Quincy Vermeulen eindigde met 413 pins op de zevende plek. In de finale kon Roel Wolters het leidende tweetal niet meer bedreigen eiste daarmee met 144,14 gemiddelde de bronzen plak voor zich op. Het was een spannende finale tot en met de laatste bal, waarin de jonge Heerlenaar Luitend slechts één pin overhield aan het duel met Ver meulen, die in de finale wat geplaagd werd door teveel splits. Goud dus voor Jeremy Luiten met 1065 pins (152,14 gemiddeld) en zilver voor Melvin Ver meulen met 1064 pins. Bij de meisjes won de Maastrichtse Larissa Maes met 1003 pins de titel voor haar clubgenote Jolien Reynaerts, die met een score van 905 pins eindigde. Bij de Aspiranten vormden vijf meisjes en zeven jongens het deelnemersveld met Richard Addae en Niels de la Roy als plaatselijke favo rieten. Helaas voor de jongens stonden er knapen van een ander kaliber aan het front, zoals Brian Zillekens uit Sit- tard, die al tweemaal met zijn team de landstitel bij de trio's binnenhaalde en op het laatste moment net buiten de selectie viel van het Nederlands Jeugdteam, dat momenteel deelneemt aan de EK in het Zweedse Malmö. Dan was er nog ene Hagen Richter uit Maas tricht en als outsider mocht worden genoemd Heerlenaar Jordi Putman. De hiervoor genoemde spelers waren in de voorronden in dezelfde volgorde net te sterk. Zillekens met 808, Hagen met 773 en Putman met 684 pins. De La Roy, die als vierde eindigde, bleef met 660 pins weliswaar in de buurt, maar speelde ondanks, dat hij boven zijn gemiddelde speelde toch niet iets te wisselvallig met 199 als hoogtepunt. Hij bleef daarmee wel zijn teamgenoot Addae voor, die op 657 pins en de vijfde plaats bleef steken. In de finale liet Zillekens er geen gras over groeien en niemand anders dan hij verdiende de titel met de twee laatste games als hoogtepunt, namelijk 258 en 268, waar mee hij met een totaal van 1515 pins en een totaalgemiddelde van 216,43 zich Limburgse kampioen mocht noe men. Hagen sloot als tweede met 1274 pins en Jordi bezette de derde plaats op het podium met 1216 pins. Bij de meisjes ging de titel naar de Sittardse Jamie van Stelten met 1219 pins en een gemiddelde van 174,14, die haar club genote Claudia Swelsen met 1201 pins net voorbleef, nadat laatstgenoemde na de voorronde nog de leiding had gehad. Janneke Mekes uit Heerlen bezette de derde plaats met 1072 pins. Bij Junioren kwamen drie jongens en drie meisjes aan de start. Bij de meisjes waren het allen Venrayse deelnemers, zodat ook het podium daarmee bevolkt zou worden. Na de voorronde prijkte Lisa Jansen bovenaan met 646 pins, gevolgd door Patricia Camps met 616 en Monya Kuysters met 609 pins. Frap pant genoeg kwam alle drie speelster in de finale tot een score van 492 pins, zodat de verschillen in de eindstand. Dezelfde waren als na de voorronde. Dus Lisa werd kampioen met 1138 pins en een gemiddelde van 162,57, gevolgd door Patricia met 1108 en Monya met 1101 pins, die daarmee het zilver en brons kregen omgehangen. Bij de jon gens ging de favoriete Sittardenaar Roy van Geertruy na de voorronde met 774 pins aan de leiding. Mehmet Baksi uit Heerlen volgde met 718 en de verras send goed spelende Carlo Verwijlen net daarachter met 707 pins. In de finale haalde de Heerlenaar zijn gram met een serie van 642 pins, terwijl zijn voornaamste tegenstrever Roy op 545 pins bleef steken en Carlo daar net ach ter met 538 pins. Kampioen werd daar om Mehmet Baksi met 1360 pins en een gemiddelde van 194,29 voor Roy van Geertruy met 1319 en Carlo met 1245 pins als respectievelijk tweede en derde op het podium. Opmerkelijk was dat de algehele Limburgse kampioenen, de speler en speelster met de hoogste totaal score, beiden nog aspirant zijn en ook nog allebei uit Sittard kwamen, namelijk Brian Zillekens en Jamie van Stelten en het is dan waarschijnlijk ook geen toeval, dat juist zij voor de hoog ste games van de dag zorgde, namelijk 268 en 236. Op zaterdag 11 april wordt weer Harrie Claessens League gespeeld vanaf 11.15 uur. Uitslag wedvlucht Strombeek; 467 duiven. 1, 2, 7, 14, 20, 24, Freddy Tex- tor. 3, 9, 10, 17 Jan Kuijpers. 4, 18, Theo Kleeven. 5, 13, 16, Toon Roosen. 6, Sraar Peters. 8, 21, 23, Jac Verhoeven. 11, Sraar Francken. 12, 19, 22, Wiel Theeuwen. 15, Bert Verhoeven. 25, Toon Aarts. Uitslag wedvlucht Strombeek; 24 deelnemers, 501 duiven. 1, 2, 8, 9, 11, 13, 14, 16, 20 Chr. Gerrits. 3, 19 P Loo- nen. 4 Comb. Reijnders-Cuijpers. 5 W Bouten. 6, 7, 18, 25 L. Snijders. 10, 23 N. van Hoof. 12, 15 J. Kerstens. 17 M. Basten. 21 H. Philipsen. 22 H. Strij- bosch. 24 H. Peeters.

Peel en Maas | 2009 | | pagina 11