Pol van Boekel fluit wedstrijd Kiwanis Open tuindagen bij Linders Ysselsteyn Opheffingsuitverkoop Kortingent0 NILFISK-ALTO BLUE-POWER prabin Nieuwe kapsalon ???SCHOONMAKEN??? Ingezonden Voorjaar bij Unicef excl. BTW Donderdag 2 april 2009 - Pagina 9 PEEL EN MAAS Thieu Thielens wil werkwijze ambtenaren en college van B en W aan de kaak stellen Thieu Thielens beweert dat hij al ruim drie jaar aan het lijntje wordt gehouden door ambtenaren en het college van B en W van Venray. Inzet: een te hoog gebouwde carport. Thielens wil nu een onderzoek naar de integriteit van de afde ling Veiligheid Handhaving van de gemeente Venray. "De werkwijze van ambtenaren op die afdeling is laakbaar. Ik ben niet de enige die daar zo over denkt, ik weet dat er nog meer gedupeerden zijn." Thieu Thielens beschuldigt het ambtelijk apparaat van voorin genomenheid, disfunctioneren, onrechtmatig optreden en het verstrekken van onjuiste infor matie. Om na drie jaar eindelijk eerlijk antwoord te krijgen op zijn vragen, heeft hij een verzoek ingediend bij de gemeenteraad om de werkwijze in deze kwes tie verder te onderzoeken. "De gemeente heeft geen open kaart gespeeld. Ik verbaas me erover dat de gemeente zo bang voor mij is. Als ik ongelijk zou hebben, had ik vast en zeker een reprimande gekregen." Thieu Thielens begon in 2002 met de bouw van een carport voor zijn camper. "Na een mon deling onderhoud met een amb tenaar van de gemeente begreep ik dat het niet noodzakelijk was Tijdens de jaarvergadering van de Geschiedkundige Kring Venray e.o. van het Limburgs Geschied en Oudheidkundig Genootschap (LGOG) is aan Rien van den Brand de draagspeld van het LGOG uit gereikt. Deze speld wordt uitge reikt aan leden die zich verdien stelijk hebben gemaakt voor het Topscheidsrechter Pol van Boekel is bereid gevonden om op zaterdag 4 april de wedstrijd tussen Kiwanisclub Schieëpers- land en de G-voetbalsteams van SV Venray te leiden. Naast Pol van Boekel zal ook aankomend scheidsrechterstalent Jesper van Lierop de fluit hanteren. Op zater dag 4 april is het de internationale Kiwanisdag. Wereldwijd organi seren Kiwanisclubs activiteiten voor het goede doel. In Venray zal Kiwanisclub Schieëpersland, gesteund door de zustervereni ging De Rooyse Ladies, op de grasmat aantreden voor een voet balwedstrijd tegen de G-voetbal- lers (voetballers tussen 9 en 15 jaar met veelal een verstandelijke handicap) van SV Venray. Bij de Kiwanisclubs staat 'serving the children of the world' hoog in het voor deze bouw een vergunning aan te vragen, dus ik ging meteen aan de slag. Tijdens de bouw van de carport kreeg ik bezoek van de gemeente en vond er een con trole plaats. Alles leek in orde. Ik ontving nooit een verzoek om te bouw te staken. En anders dan het handhavingsbeleid voorschrijft, zijn van deze constatering nooit aantekeningen gemaakt. Dit om op een later tijdstip een en ander te kunnen verifiëren." In december 2005 kreeg de gemeente een foto van de car port van Thielens in haar bezit. Naar aanleiding hiervan vond er opnieuw een meting plaats. "De gemeente concludeerde toen dat de carport zonder vergunning was gebouwd en gaf opdracht de bouw af te breken onder opleg ging van een dwangbevel en een dwangsom van 10.000 euro. De bezwarencommissie kwam overigens tot de conclusie dat dit dwangbevel onterecht was genomen. De wethouders en de burgemeester hebben deze ziens wijze overgenomen. Ik ondernam gerechtelijke stappen, maar ver loor. Volgens de rechter heeft de gemeente rechtmatig gehandeld." Hoewel Thielens het niet eens is met die beslissing, kan hij het juridisch besluit niet meer aan vechten. Waar hij wel aandacht voor vraagt, is de werkwijze van de gemeente, en in het bijzon- LGOG en de beoefening van de geschiedenis in het bijzonder. Hij is vanaf 1968 lid van de kring, heeft acht jaar in het bestuur van de Kring Venray gezeten en ook acht jaar in het hoofdbestuur van het LGOG. Hij is momenteel nog bestuurslid van de Sectie Monu menten van het LGOG. Verder is vaandel. De fundraiseactiviteiten die de clubs organiseren zijn dan ook grotendeels gericht op goede doelen voor kinderen. Bij Kiwanis- club Schieëpersland staat dit jaar sport centraal. Een van de acti viteiten is de wedstrijd tegen de G-voetballers van SV Venray. Met twee teams zullen twee wedstrij den worden gespeeld van 12.00 tot 13.00 uur. De G-spelers wor den door leden van de Kiwanis thuis opgehaald en weer naar huis gebracht. Na de wedstrijd is er in de kantine een gezellig samenzijn tussen de Kiwanisleden en de G- spelers. Tijdens die bijeenkomst hebben de leden van Kiwanisclub Schieëpersland voor de G-voet- ballers een bijzondere verrassing. Ook Kiwanisclub De Rooyse Ladies zorgt voor een blijvende herinnering. der van de afdeling Veiligheid Handhaving. "De werkwijze van de gemeente is mijn inziens onbe grijpelijk. Ik heb de ambtenaren de voorbije periode meermalen beschuldigd van vooringenomen heid, disfunctioneren, onrechtma tig optreden en het verstrekken van onjuiste informatie aan onder meer de rechtbank. Het bewust verstrekken van onjuiste informa tie aan justitie is een misdrijf. En dit alles gebeurt namens het col lege van B en W. Burgemeester en wethouders zijn dus net zo verant- woordelijk.Voor al deze beschuldi gingen heb ik bewijs. De afdeling overtreedt zelf regelmatig de wet, door bijvoorbeeld bij de Raad van State te verkondigen dat in de wijk Landweert vanaf het begin een bouwverbod heeft bestaan, terwijl ik twee dagen later van de griffie verneem dat dit nooit het geval is geweest. De gemeente heeft gehandeld volgens het ontwerp- bestemmingsplan Landweert. Dit bestemmingsplan was echter nog niet ondertekend door Gedepu teerde Staten. Verder is er nooit een verslag opgesteld van de con trole aan mijn carport. Hiervoor gaf de gemeente als reden dat ze 'naar aanleiding van prioriteiten stelling geen actie heeft onderno men'. Deze opmerking is volledig uit de lucht gegrepen." Thielens heeft meerdere malen geprobeerd om een afspraak te hij medeoprichter van de Neder lands/Duitse stichting Historie Peel-Maas-Niersgebied waarvan hij nog steeds bestuurslid is. Hij heeft een indrukwekkende lijst van publicaties op zijn naam staan. Meer dan twintig boeken en meer dan honderd artikelen staan er op zijn naam. Hiermee heeft hij maken om zijn ongenoegen te uiten. "Eenmaal met het college van B en W Dit verzoek werd door de betrokken ambtenaren van de afdeling Veiligheid Handhaving afgewezen. Een poging om via de gemeenteraad een officieel onder zoek naar de gedragingen van de ambtenaren in te stellen, werd door wethouder Lei Heldens op basis van onware argumenten afgewezen. Reden was hoofdzake lijk het besluit van de rechter dat de gemeente correct heeft gehan deld. De uitspraak van de rechter was echter zuiver juridisch: alle andere zaken buiten de Woning wet en de situatie met mijn car port zijn buiten beschouwing gelaten. Het handelen en optre den van de ambtenaren dus ook. Deze wethouder houdt de amb tenaren van Veiligheid Handha ving de hand boven het hoofd. Dit betekent dat hij willens en wetens akkoord is met hun machtswellus tig en wetovertredend gedrag." Ook via de Ombudsman kreeg Thielens geen mondeling onder houd geregeld. "Een zegsman van de Ombudsman probeerde vol gens zijn zeggen bij de gemeente een onderhoud te regelen. De gemeente verklaarde dat zij reeds een drietal pogingen had onder nomen om met mij in gesprek te komen. Knappe ambtenaar die mij de uitnodigingen kan laten zien. Wederom een grove leugen." een belangrijke bijdrage geleverd aan de geschiedschrijving in het Nederlands Duitse grensgebied met name in het Land van Kleef en het Gelders Overkwartier als mede in Limburg en het land van Cuijk. Zijn hoofdinteressegebied geldt de paleografie. Op internet is op zijn eigen website een over- "Ten overstaan van de rechter van de Raad van State heeft de gemeente Venray het boetekleed aangetrokken. Dus schuld bekend. Ook hebben diverse rechters het optreden van de gemeente veroordeeld. Maar daar is het bij gebleven. Het boetekleed aantrek ken en vervolgens niets doen om je fouten op te helderen, is geen boetedoening. Tot op heden heeft de gemeente geen enkele poging gedaan om haar schuld jegens mij in te lossen." Thielens begrijpt ook niet dat de gemeenteraad zich de kaas van het brood heeft laten eten door de behandeling van zijn verzoek om een openbaar onderzoek te laten afhandelen door wethouder Heldens. "Begrijpt de gemeente raad dan niet dat dit verzoek een noodkreet is om het machtswel lustige optreden van een aantal ambtenaren te onderzoeken? De gemeenteraad is toch de instantie met een regelgevende en contro lerende functie. De kreet op tv is zo mooi: 'met een hart voor Ven ray'. Nou, laat dat hart dan eens spreken. Waarom staat de gemeen teraad het toe dat wethouder Hel- dens zaken in de doofpot stopt?" De gemeente Venray geeft een korte reactie op de aantijgingen van Thielens. "De rechter heeft zich over deze kwestie gebogen. De gemeente volgt zijn uitspraak", aldus een woordvoerster. Rien van den Brand ontvangt de draagspeld van LGOG. zicht te vinden van zijn publica ties en men kan er ook een aantal brontranscripties bekijken van diverse oorkonden en andere his torische documenten uit de regio. Zie www.scriptoriumempeje.nl. Onderwijsdag Op woensdag 15 april vindt van 16.00 uur tot 19.00 uur de Orion Onderwijsdag plaats in Regardz Eindhoven. Een dag die speciaal wordt georganiseerd voor men sen die een carrière zoeken in het onderwijs. Hierbij valt te denken aan derde- en vierdejaarsstuden ten, zij-instromers en docenten die een switch willen maken bin nen het onderwijs. Tijdens de Orion Onderwijsdag presenteren de zeventien Orion-scholen, waar onder Scholengemeenschap Ste vensbeek, zich. Bovendien is gast spreker Wim Daniëls aanwezig. Hij verzorgt een boeiende lezing over passie, voor een andere kijk op onderwijs. Tevens is een oplei dingsschool aanwezig om direct zo veel mogelijk vragen te kunnen beantwoorden aangaande studie trajecten. Orion staat voor Onaf hankelijk Regionaal Interscolair Onderwijs Netwerk. Zeventien scholen in Oost-Noord-Brabant maken deel uit van Orion. Zij wer ken nauw samen op het gebied van onderwijsontwikkeling, perso neelszaken en beheer. Het samen werkingsverband bestaat al meer dan tien jaar. De keuze voor het glad-in- loodraam in de Petrus' Ban- denkerk in Venray is gemaakt. Afgelopen week is besloten om verder te gaan met het ontwerp van kunstenaar Huub Kurvers. Na overleg met het kerkbestuur en mede op basis van de uitkomst van de enquête onder de bezoekers van de Grote Kerk is besloten om de voorkeur te geven aan de kleurrijke compositie van Huub Kurvers boven de inge togen weergave van Dieter Hartmann. De twee uitverkoren kunste naars kregen als opdracht om een voorstelling te maken van St.-Petrus in de boeien, terwijl hij bezocht wordt door de engel die hem komt bevrijden. Beiden maakten in hun zijn eigen stijl een ontwerp, die allebei enkele maan den in de kerk ten toon werden gesteld. De werkgroep, bestaande uit Charles de Vilder, Harry Tum- mers, Toon den Brok, André van Goch, Wiel Kremer en Jan Poels, stond voor een moeilijke keuze en is zo zorgvuldig mogelijk te werk gegaan. De leden hebben zich bij het bepalen van de keuze laten leiden door vijf verschillen de aspecten: De duidelijkheid van de voorstelling, het passen van het nieuwe raam in het kerkinte rieur, de helderheid van het raam, subjectieve voorkeur van ieder lid van de werkgroep en een inschat ting van de waardering van de jeugd. Daarnaast werd rekening gehouden met de mening van de parochianen. Liefst 157 enquê teformulieren werden ingevuld. Vier personen vonden dat beide ontwerpen te eenvoudig waren vergeleken bij de klassieke ramen van vóór de oorlog, eveneens vier personen vonden het nieuwe raam een overbodige luxe, ruim zestig stemmen gingen naar Hart- mann en bijna negentig personen gaven de voorkeur aan Kurvers. Samenvattend kan gesteld worden dat er een brede waardering was voor de ingetogen, stijlvolle en artistieke weergave van Hartmann, goed passend bij het kerkgebouw zelf. Maar er was een nog grotere instemming met de kleurrijke, blije en feestelijke afbeelding van Kurvers, goed aansluitend bij de Vertrek SP-raadslid Tot enkele maanden geleden was ik lid van de SP. Vanwege het standpunt van de partij over euthanasie heb ik mijn lidmaat schap toen opgezegd. Waarom vertel ik dit? Tot het moment van opzeggen had ik het idee in de SP een aardig alterna tief gevonden te hebben voor de helaas jaren geleden verdwenen PSP. Echter, door haar standpunt inzake de kwestie Jolanda Dij- kema en Elianne Sweelssen, wordt voor mij nogmaals benadrukt dat ik de juiste keuze maakte. Van dichtbij heb ik namelijk de zorgvuldige afwegingen van Jolanda Dijkema meegemaakt (na de raadsvergadering van 17 februari) met betrekking tot haar vertrek als raadslid. In het artikel van de Peel en Maas dd 26 maart lees ik dat 'Elianne het betreurt dat ze pas na de carnavalsweek heeft kunnen praten met Jolan- da'. Dit is een foute voorstelling van zaken en wekt de indruk dat er weinig mogelijkheid tot com municatie is geweest voor de SP. Er is door Jolanda Dijkema name lijk direct na de raadsvergadering diverse malen geprobeerd contact te leggen met Elianne. Daar is Elianne niet op ingegaan Ook de rol van de voorzitter Linda Weijs vind ik in deze zaak discutabel. In de Peel en Maas geeft ze aan dat 'bestuur in het conflict tegen Dijkema koos'. In het persoonlijk gesprek tussen Elianne, Linda en Jolanda, dat daaraan vooraf ging, is deze stellingname niet verwoord. Waarom niet open kaart gespeeld tijdens het gesprek zodat de per soon in kwestie mondeling kan reageren? Het past toch niet om je eigen raadslid via de Peel en Maas te laten vernemen wat het stand punt van het bestuur is? Jolanda vroeg zich al enkele weken voor de bewuste vergadering af of de toonzetting van de partij nog wel bij haar rol in de gemeenteraad paste. Het feit dat er 1200 mensen in Venray zijn die het vertrouwen aan haar gegeven hebben heeft haar toen weerhouden, en maak te het ook nu weer lastig, om de knoop door te hakken. Ik vind dat ze een juiste beslissing genomen heeft, en betreur het dat de soci alistische bevolking van Venray het nu zonder haar zorgvuldige manier van debatteren moet doen. Het gaat immers niet om de kwan titeit van de decibellen maar om de kwaliteit van de woorden. Paula Timmermans,Venray kleurenpracht van de beelden. Mede hierdoor is in de afsluitende vergadering met het kerkbestuur de uiteindelijke keuze gevallen op het ontwerp van Huub Kurvers. De totale kosten van het raam zul len 75.000 euro bedragen. Inmid dels is er ondanks de economische crisis al 56.000 euro toegezegd. Dit betekent echter dat er nog het nodige geld moet binnen komen alvorens een definitieve opdracht gegeven kan worden. Bij de over wegingen om een nieuw gebrand schilderd raam te realiseren, mag ook meetellen, dat sprake is van een, zij het wat laat, oorlogsherstel. Daarbij is het goed om te beden ken, dat ondanks de noden in de wereld men eeuwenlang kerken Medio 2008 is een aantal per sonen gestart met de kappersfor mule Re-Loaded Hairfashion. Deze formule kenmerkt zich door een goede kwaliteit tegen een scherpe prijs. Verder wordt uitsluitend met geschoold personeel gewerkt. Re-Loaded Hairfashion is een franchiseorganisatie. De franchi- seondernemers hebben allemaal meerdere jaren ervaring in de kappersbranche. Door de samen- met kunstwerken heeft versierd, met een resultaat dat wij nu voor geen goud zouden willen missen. Bovendien is het vaak gebruikt als een mogelijkheid om een familie naam met een kunstwerk in de kerk te verbinden. Ook de werk groep is voornemens om aan deze mogelijkheid gestalte te geven, door niet alleen de namen van de donateurs in het kerkarchief te bewaren, maar bijvoorbeeld ook in het raam zelf te verwerken. Eventuele giften zijn welkom op banknr 42.11.66.177 van de Stich ting Behoud en Restauratie Beel denschat Petrus' Bandenkerk met vermelding: Raam. De werkgroep houdt de lezers van Peel en Maas van de voortgang op de hoogte. werking met een grote kappers onderneming worden de nieuwe trends nauwlettend gevolgd. Op dit moment zijn er een vijftal franchiseondernemingen in Zuid- en Midden-Limburg. Na een succesvolle opening afgelo pen november in Venlo is op 9 maart de nieuwe salon in Venray geopend. Re-Loaded Hairfashion is gevestigd aan de Patersstraat 21 in het centrum van Venray. Op vrijdag 10 april, zaterdag 11 april en tweede paasdag zijn er open tuindagen bij Linders Natuursteen en Tuindecoraties in Ysselsteyn. Deze open tuindagen staan in het teken van de ope ning van de nieuw aangelegde sfeertuinen. In de sfeertuinen die overdekt en verwarmd zijn, kunt u zich laten inspireren en informe ren over de nieuwe mogelijkhe den voor de tuin. Tijdens deze open tuindagen maakt u bovendien kans maken op het winnen van een tuin ter waar de van 2000 euro. Daarnaast kunt u onder het genot van een hapje en een drankje kennismaken met de nieuwste trends op het gebied van buitenleven. Omdat het genie ten van de tuin iets is waar ieder zijn eigen invulling aangeeft, bie- den de sfeertuinen mogelijkhe den voor zowel actieve tuinlief- hebbers als voor tuingenieters. Met een groot gevarieerd aanbod van ondermeer sierbestrating, natuursteen tegels voor binnen en buiten, tuinhuisjes, verlichting, tuinmeubels en tuindecoraties, bieden de sfeertuinen een prima begin voor uw persoonlijke tuin- plezier. Tijdens de open tuindagen zijn er diverse acties en is er voor de kinderen is een springkussen aanwezig. De openingstijden van de sfeertuinen tijdens de open tuindagen zijn vrijdag 10 april van 9.00-18.00 uur, zaterdag 11 april van 9.00-16.00 uur en tweede paasdag van 12.00-17.00 uur U vindt de sfeertuinen bij Lin- ders Natuursteen en Tuindecora- ties, Kerkweg 19, Ysselsteyn. tel. 0478-541709. RCU Venray houdt op dinsdag 7 april de jaarlijkse voorjaarsbijeen komst voor alle vrijwilligers. Op deze bijeenkomst worden de lopende zaken besproken en is er de presentatie van de nieuwe voorjaarscol lectie. Dit jaar is het precies zestig jaar geleden dat het zevenjarige meisje Jitka Samkova uit het voormalige Tsjecho-Slowakije in 1949 een tekening naar Unicef opstuurde, als dank voor de hulp die haar dorp na de tweede wereldoorlog van de kinderrechtenorganisatie kreeg. Haar tekening vormde de basis van de allereerste wenskaart van Unicef. Zoals typerend voor Unicef zijn de kaarten uit de collectie van 2009 wederom kleurrijk en inspirerend. In Venray en Horst zijn ze te koop in de Wereldwinkel, en in Venray bij het depot, A. Mutsaers Strübenlaan 3. Zie ook www.unicef-vrijwilligers.nl/venray. I showroomkeukens. .badkamers1tegeism- de COMFORTABEL WONENoonpok vanaf €139.23 incl. BTW Verhaeg Venray professionals voor bouw en industrie Keizersveld 61, 5803 AP Venray tel. (0478) 55 33 55 - fax (0478) 58 60 60 www.verhaegh.nl - www.probin.com ^UttSilL Keuze raam Grote Kerk bekend 'Onderzoek naar integriteit Veiligheid Handhaving' Gewijzigde openingstijden: do-vr 10.00 - 17.30 uur za 9.00 - 16.00 uur 70°/ Heidseweg 33, Venray-Heide T 0478 533000 Openingstijden: do - vr 10.00 - 1 7.30 uur za 9.00 - 16.00 uur Draagspeld voor Rien van den Brand TT TT T -'V

Peel en Maas | 2009 | | pagina 9