Gemeente Venray Aanplant toekomstige kerstbomen Grote Markt Openbare bekendmakingen Werkzaamheden Engesteeg en Zuivelweg Vacatures Kijk ook op www.venray.nl Laatste trekking VIP-loterij Inzameling textiel Afsluiting Boddenboek Deze maand Evenementen Collectes Inzamelingen PEEL EN MAAS Donderdag 2 april 2009 - Pagina 20 Gemeentehuis Openingstijden Door de slechte weersomstandigheden eind 2008 kon de deklaag op de Engesteeg en Zuivelweg in Leunen niet aangebracht worden. Daarom worden deze werkzaamheden volgende week hervat. De werkzaamheden duren van dinsdag 7 tot en met donderdag 9 april. Voorafgaand aan het aanbrengen van de deklaag vinden er nog diverse aanpassingen en herstelwerkzaamheden plaats. Daarom is de Zuivelweg afgesloten van de Heidseweg (bij rotonde Langstraat/Deurneseweg) tot voor de afrit van de Deurneseweg (N270). De Engesteeg wordt afgesloten voorbij huisnummer 2. Heeft u vragen over de werkzaamheden? Neem dan contact op met de afdeling Publieksdiensten. Verordeningen Evenementenvergunning Bouwplannen Aangevraagd Kapvergunningen Wet milieubeheer Raadhuisstraat 1, 5801 MB Venray Postbus 500, 5800 AM Venray Telefoon (0478) 52 33 33 Fax (0478) 52 32 22 E-mail gemeente@venray.nl Internet www.venray.nl Publieksdiensten Maandag van 12.00 tot 20.00 uur, dinsdag t/m vrijdag van 9.00 tot 13.00 uur. Telefonisch bereikbaar: maandag t/m donderdag van 8.30 tot 17.00 uur en vrijdag van 8.30 tot 13.00 uur. Gemeentearchief Alarm Dinsdag t/m donderdag van 9.00 tot 17.00 uur. Centraal alarmnummer 112 Informatiecentrum Hulpaanvraag geen spoed politie 0900 - 88 44 Maandag van 12.00 tot 20.00 uur, Hulpaanvraag geen spoed brandweer 077 - 356 56 56 dinsdag t/m donderdag van 9.00 tot 17.00 uur en vrijdag van 9.00 tot 13.00 uur. Week 14 De gemeente Venray is op zoek naar nieuwe medewerkers: - Beleidsmedewerker afval en wijkbeheer - Beleidsmedewerker openbare ruimte - Medewerker waardebepaling (taxateur). Voor meer informatie kijk op www.venray.nl onder vacatures. De gemeente regelt elk jaar een grote kerstboom voor op de Grote Markt. De boom wordt gezocht in één van de gemeentebossen. Er staan echter weinig geschikte kerst boomsoorten tussen de vele bosbo men. Ook staan de bomen te dicht op elkaar om mooi uit te kunnen groeien als kerstboom; het bos is niet aangelegd als kwekerij. Elk jaar is het een uitdaging om een goede boom te vinden. De afgelopen twee jaar is de kerstboom uit een particu liere tuin gekomen. De boom moest daar weg en de eigenaren boden de mooie volle groene boom aan als kerstboom. Om het probleem voor de verre toekomst op te lossen, zijn afgelopen week kleine kerstbomen aangeplant die de ruimte hebben om breed en vol uit te groeien. Over tientallen jaren zijn ze groot genoeg om op de Grote Markt te stralen rond Kerstmis. Het is dus een inves tering voor in de verre toekomst. De levensmiddelenbon ter waarde van 50 euro is bij de trekking van de VIP-loterij op dinsdag 31 maart gevallen op lotnummer 2014990 bij VIP Ysselsteyn (Coop). Op vertoon van het winnende lot kan de winnaar zijn prijs ophalen aan de publieksbalie van het gemeentehuis. De levensmiddelenbon kan worden ingewisseld bij deze Coop. Sinds eind 2006 verloot de gemeen te Venray wekelijks een levensmid delenpakket onder de gebruikers van de VIP-terminals. Dit om het gebruik van de terminals te stimule ren. Deze week is de laatste trek king geweest. In plaats hiervan gaan de betreffende supermarkten zelf leuke prijzen verloten onder de gebruikers van de VIP-terminals. Op woensdag 8 april zamelt De Cirkel oude kleding en textiel huis aan huis in. U kunt uw textiel ook gratis inleveren bij het milieustation, bij acties van de scholen of bij de Winkel van Sinkel, Bontekoestraat 2 in Venray. Op donderdag 9 en vrijdag 10 april wordt de Boddenbroek in Oirlo afgesloten voor verkeer. Aan de Boddenbroek is op diverse plaatsen scheurvorming in het asfalt opgetreden. De scheuren worden hersteld door het plaatselijk frezen en opnieuw aanbrengen van asfalt. Als u vragen heeft over de werk zaamheden, dan kunt u contact opnemen met de afdeling Publieksdiensten. Stukken die ter inzage liggen kunt u, tenzij anders vermeld, tijdens de openingstijden inzien in het informatiecentrum in de Publiekshal van het gemeentehuis in Venray. Vastgesteld - Verordening voorzieningen maatschappelijke ondersteuning gemeente Venray Met ingang van 1 april 2009 is de Verordening voorzieningen maatschappelijke ondersteuning gemeente Venray gewijzigd. De wijzigingen hebben betrekking op de minimale eigen bijdrage en de hoogte van de van toepassing zijnde inkomensgrenzen bij de bepaling van de eigen bijdrage hulp bij het huishouden. Wijziging dient plaats te vinden omdat in het landelijke Besluit maatschappelijke ondersteuning deze bedragen zijn geïndexeerd en daarmee verhoogd. Deze bedragen zijn (minimaal) dwingend voorgeschreven. De verhoging van de bedragen in de Verordening voorzieningen maatschappelijke ondersteuning in artikel 7 zijn hiervan dan ook een gevolg. De gemeenteraad heeft deze wijziging op 31 maart 2009 vastgesteld. De gewijzigde verordening is op 1 april 2009 in werking getreden. U kunt de desbetreffende stukken vanaf heden inzien. Verleend (art. 2.2.2 APV) - 'Rooy on the Beach' voet- en volleybaltoernooi, parkeerplaats de Wetteling aan de Sportlaan te Venray. De burgemeester van Venray heeft vergunning verleend voor het houden van het 'Rooy on the beach', voet- en volleybaltoernooi op parkeerplaats de Wetteling aan de Sportlaan te Venray. Het evenement vindt plaats op: - 17 juli 2009 van 16:00 - 21:30 uur - 18 juli 2009 van 09:00 - 21:00 uur - 19 juli 2009 van 09:00 - 20:00 uur. Aan de vergunning zijn voorschriften verbonden om de overlast voor de omgeving zoveel als mogelijk te beperken. U kunt de vergunning en de bijbehorende stukken van vrijdag 3 april 2009 tot en met donderdag 14 mei 2009 (zes weken) inzien. Wanneer u belanghebbende bent, kunt u tijdens de inzagetermijn een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij de burgemeester. Een bezwaarschrift moet worden ondertekend en ten minste bevatten: - de naam en het adres van de indiener - de dagtekening - een omschrijving van het besluit waartegen het bezwaar is gericht - de gronden van het bezwaar. Gelijktijdig met het indienen van een bezwaarschrift kunt u - als onverwijlde spoed dit vereist - de voorzieningenrechter van de Rechtbank te Roermond (Postbus 950, 6040 AZ Roermond) vragen een voorlopige voorziening te treffen. Een verzoek om een voorlopige voorziening moet dezelfde gegevens bevatten als het bezwaarschrift. Bouwvergunningen - Stationsweg 4 - bouwen van een schuurtje en het plaatsen van een hekwerk (nr. ba090106) - Horsterweg 27 - bouwen van een zwembad (nr. ba090107) - Twistweg 1a - bouwen van een overkapping boven de wasplaats (nr. ba090108) - Merseloseweg ongenummerd - bouwen van een woning en berging (nr. ba090109) - Hubenhof 1 t/m 66 - plaatsen van rookkanalen (nr. ba090110) - Maasheseweg 73a - plaatsen van twee prefab betonnen garages (nr. ba090111) - Beekweg 58 - legaliseren van een overkapping (nr. ba090112) - De Alden Weg 16 - vergroten van de berging (nr. ba090113). Sloopvergunningen - Kastanjestraat 14 - gedeeltelijke sloop pand (nr. slp090010) - Merseloseweg 75 - sloopwerkzaamheden t.b.v. verbouwing (nr. slp090011). Het betreft hier uitsluitend een kennisgeving. Deze aanvragen liggen niet ter inzage. U kunt geen zienswijze/bezwaar indienen. Ontwerpbesluiten Voorgenomen buitenplanse vrijstellingen of doorbreking aanhouding Burgemeester en Wethouders zijn voornemens om, met toepassing van artikel 19 lid 1, 2 of 3 van de Wet op de ruimtelijke ordening, medewerking te verlenen aan de navolgende bouw- en/of gebruiksprojecten: - Kempkensberg 4 - vergroten van de vleesvarkensstal (nr. ba080303). U kunt het ontwerpbesluit met bijbehorende stukken van 3 april 2009 t/m 14 mei 2009 (zes weken) inzien. Tijdens de inzagetermijn kunt u een gemotiveerde schriftelijke zienswijze indienen bij Burgemeester en Wethouders. Op verzoek kunt u ook een mondelinge zienswijze indienen, waarbij u de gelegenheid krijgt over het ontwerpbesluit van gedachten te wisselen. U wordt dan daartoe uitgenodigd voor een gesprek. Van de mondelinge zienswijze wordt een verslag gemaakt. Voorgenomen buitenplanse of tijdelijke ontheffingen Burgemeester en Wethouders zijn voornemens om, met toepassing van artikel 3.22 of 3.23 van de Wet ruimtelijke ordening, medewerking te verlenen aan de navolgende bouw- en/of gebruiksprojecten: - Overbroekseweg 1 - tijdelijk plaatsen (twee jaar) van woonunits (nr. ba080531). U kunt het ontwerpbesluit met bijbehorende stukken van 3 april 2009 t/m 14 mei 2009 (zes weken) inzien. Tijdens de inzagetermijn kunt u een gemotiveerde schriftelijke zienswijze indienen bij Burgemeester en Wethouders. Op verzoek kunt u ook een mondelinge zienswijze indienen, waarbij u de gelegenheid krijgt over het ontwerpbesluit van gedachten te wisselen. U wordt dan daartoe uitgenodigd voor een gesprek. Van de mondelinge zienswijze wordt een verslag gemaakt. Verleend Burgemeester en Wethouders hebben de volgende vergunningen en/of vrijstellingen verleend: Bouwvergunningen - Strübenlaan 4 - bouwen van een carport (nr. ba090097, verzenddatum 27/03) - Stationsweg 4 - bouwen van een schuurtje en plaatsen van een hekwerk (nr. ba090106, verzenddatum 27/03) - Ysselsteynseweg 78 - bouwen van een luchtkanaal (nr. ba090066, verzenddatum 27/03) - Loobeek 3b - bouwen van een varkensstal (nr. ba090004, verzenddatum 27/03) - Zuidsingel 2 - vergroten van de sporthal (nr. ba080506, verzenddatum 27/03). Sloopvergunningen - Veltumse Kleffen 62b - slopen van het wijkcentrum (nr. slp090007, verzenddatum 27/03) - Merseloseweg 75 - verwijderen van asbesthoudende materialen (nr. slp090011, verzenddatum 27/03) - Timmermannsweg 110 - slopen van een stal (nr. slp080061, verzenddatum 27/03). De desbetreffende stukken liggen vanaf heden gedurende zes weken ter inzage. Wanneer u belanghebbende bent kunt u - binnen zes weken na de dag van verzending - een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij Burgemeester en Wethouders. Een bezwaarschrift moet worden ondertekend en ten minste bevatten: - de naam en het adres van de indiener - de dagtekening - een omschrijving van het besluit waartegen het bezwaar is gericht - de gronden van het bezwaar. Gelijktijdig met het indienen van een bezwaarschrift kunt u - als onverwijlde spoed dit vereist - de voorzieningenrechter van de Rechtbank te Roermond (Postbus 950, 6040 AZ Roermond) vragen een voorlopige voorziening te treffen. Een verzoek om een voorlopige voorziening moet dezelfde gegevens bevatten als het bezwaarschrift. Indien u tijdens de avondopenstelling een verleende vergunning wilt inzien, verzoeken wij u vóór 17.00 uur telefonisch contact op te nemen met de afdeling Publieksdiensten. Verleend - Arkstraat - voor 10 esdoorns en 8 meidoorns - Kennedystraat - voor 14 esdoorns - Kennedyplein - voor 1 linde en 4 kastanjes Een en ander in het kader van de reconstructie fase 1 Kennedyplein en omstreken, herplant 42 bomen - Gertrudisstraat - voor 25 haagbeuken i.v.m rioleringsproblemen, herplant 10 bomen - Hoofdstraat Oirlo - voor 1 esdoorn i.v.m afsterven, herplant 1 boom. U kunt de desbetreffende stukken van 3 april 2009 t/m 14 mei 2009 (zes weken) inzien. Wanneer u belanghebbende bent, kunt u tijdens de inzagetermijn een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij Burgemeester en Wethouders. Een bezwaarschrift moet worden ondertekend en ten minste bevatten: - de naam en het adres van de indiener - de dagtekening - een omschrijving van het besluit waartegen het bezwaar is gericht - de gronden van het bezwaar. Gelijktijdig met het indienen van een bezwaarschrift kunt u - als onverwijlde spoed dit vereist - de voorzieningenrechter van de Rechtbank te Roermond (Postbus 950, 6040 AZ Roermond) vragen een voorlopige voorziening te treffen. Een verzoek om een voorlopige voorziening moet dezelfde gegevens bevatten als het bezwaarschrift. Ontwerpbesluiten Burgemeester en Wethouders zijn van plan voor de inrichting gelegen aan: - Macroweg 4 Venray - een revisievergunning te verlenen aan Martens EKO BV, Nieuwendijk 126 te Someren voor een houtverwerkingsbedrijf., deze aanvraag is tevens aan te merken als melding ingevolge het Besluit algemene regels voor inrichtingen milieubeheer (Activiteitenbesluit). Aan de vergunningen worden voorschriften verbonden om nadelige gevolgen voor het milieu te voorkomen of zoveel mogelijk te beperken. U kunt het ontwerpbesluit met bijbehorende stukken van 3 april 2009 t/m 14 mei 2009 inzien. Tijdens deze inzagetermijn kunt u schriftelijk een gemotiveerde zienswijze over het ontwerpbesluit bij Burgemeester en Wethouders naar voren brengen. Op telefonische afspraak kunt u ook mondeling uw zienswijze naar voren brengen. Tegen het besluit kunt u later alleen beroep indienen wanneer u belanghebbende bent en tijdig een zienswijze over het ontwerpbesluit naar voren hebt gebracht of aantoont dat u hiertoe redelijkerwijs niet in staat bent geweest. Besluiten Burgemeester en Wethouders hebben besloten voor de inrichting gelegen aan: - Veulensewaterweg 17 Veulen - een revisievergunning te verlenen aan M. Bennenbroek, Veulensewaterweg 17 te Veulen voor een varkenshouderij (Mila070031). Aan de vergunningen zijn voorschriften verbonden om nadelige gevolgen voor het milieu te voorkomen of zoveel mogelijk te beperken. Het besluit is gewijzigd ten opzichte van de ontwerpbesluit. U kunt het besluit met bijbehorende stukken van 3 april 2009 t/m 14 mei 2009 inzien. Tijdens deze inzagetermijn kunt u een beroepschrift (in tweevoud) indienen bij de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State (Postbus 20019, 2500 EA Den Haag), wanneer u: - belanghebbende bent en - tijdig een zienswijze over het ontwerpbesluit naar voren heeft gebracht of aantoont dat u hiertoe redelijkerwijs niet in staat bent geweest. Het beroepschrift moet worden ondertekend en ten minste bevatten: - de naam en het adres van de indiener - de dagtekening - een omschrijving van het besluit waartegen het beroep is gericht (en een kopie van het besluit) - de gronden van het beroep. Gelijktijdig met het indienen van een beroepschrift kunt u de voorzitter van de Afdeling bestuursrechtspraak vragen een voorlopige voorziening te treffen. Een verzoek om een voorlopige voorziening moet dezelfde gegevens bevatten als het beroepschrift. Bovendien moet u hierbij aangeven wat het spoedeisend belang is. Het besluit treedt in werking na afloop van de beroepstermijn, tenzij vóór deze datum beroep is ingesteld en een verzoek tot het treffen van een voorlopige voorziening (waaronder een schorsingsverzoek) is ingediend. Het besluit treedt dan niet eerder in werking voordat op dat verzoek is beslist. Een folder over de beroepsprocedure kunt u aanvragen via Postbus 51, 0800-8051, of via www.postbus51.nl. Informatie vindt u ook op www.raadvanstate.nl. 2 april 2009 Burgemeester en Wethouders van Venray De gemeente Venray heeft vergunning verleend of is van plan die te verlenen aan de onderstaande evenementen. Op www.venray.nl vindt u een compleet overzicht van alle activiteiten die een open karakter hebben en/of vergunningplichtig zijn. 23 en 24 apr. - Afscheidsfeest met activiteiten Raaylandcollege, parkeerplaats Sportlaan Venray 26 apr. - VEKA NK autocross, Ontginningsweg Ysselsteyn t/m 4 apr. - Fonds Gehandicapten sport 5 t/m 11 apr. - Dorpscollecte Heide/ Castenray 12 t/m 18 apr. - Nederlandse Hartstichting 19 t/m 25 apr. - Nationaal Fonds Kinderhulp 26 apr. t/m 2 mei - Lourdescomité 14 apr. - Grof huishoudelijk afval 8 apr. - Textiel Colofon De gemeentepagina is een uitgave van de gemeente Venray. De redactie stelt deze pagina samen met veel aandacht en zorg. Toch kan niemand aan de inhoud ervan rechten ontlenen. Overnemen van artikelen mag alleen met toestemming van de eindredactie. Redactie Gemeente Venray Eindredactie Team Communicatie gemeente Venray, 52 33 33 Fotografie Mijntje Wismans, Gé Hirdes, Basisontwerp LaVerbe, Nijmegen Lay-out Studio Accent, Venray adv week 14.indd 20 01-04-2009 1

Peel en Maas | 2009 | | pagina 20