Gemeente Venray i Herinrichting stationsomgeving 1 m U Ifl t'y IVmI llfl Ëi yium mimgfgWrQ «WF*** V# Informatieavond Natura 2000 Inloopavond De Brier "Ml jj ÉMSI 1 ^HlHPW I jm Kijk ook op www.venray.nl Bouw crematorium Gezamenlijke collectes Programma Special Olympics 2010 bekend Parkeren in Parc Velt Hk -*■< «BK M 1119 •Vs Venray, focus op mensen PEEL EN MAAS Donderdag 2 april 2009 - Pagina 19 Gemeentehuis 1 - fül M3 1 mk'm i Gemeentehuis gesloten In verband met Goede Vrijdag en Pasen is het gemeentehuis op vrijdag 10 april en maandag 13 april gesloten. Openingstijden In de week van 5 tot en met 11 april vinden in de kerkdorpen gezamenlijke collectes plaats. In deze collectes zijn zoveel mogelijk lokale en landelijke collectes gebundeld. In deze week worden huis aan huis invulformulieren verspreid waarop u kunt aangeven wat u aan welke goede doelen wilt geven. Deze formulieren worden vóór 11 april weer bij u opgehaald. Een aantal goede-doelenorganisaties heeft aangegeven niet mee te willen doen met de gezamenlijke collectes. Dit zijn Koningin Wilhelmina Fonds Kankerbestrijding, Nederlandse Hartstichting, Nierstichting Nederland, Prins Bernhard Cultuurfonds en Reumafonds. Keuze Centrum op de schop Raadhuisstraat 1, 5801 MB Venray Postbus 500, 5800 AM Venray Telefoon (0478) 52 33 33 Fax (0478) 52 32 22 E-mail gemeente@venray.nl Internet www.venray.nl Om de zeer gevarieerde en rijke natuur in Limburg te behouden, heeft de Provincie Limburg - in opdracht van de Europese Unie - het initiatief genomen het project Natura 2000 uit te werken. Voor 15 gebieden is de Provincie Limburg voortouw nemer voor het opstellen van concept-beheerplannen. Op woensdag 8 april is er een infor matieavond over deze concept- beheerplannen over de gebieden Sint Jansberg, Maasduinen, Boschhuizerbergen en Zeldersche Driessen. U bent vanaf 19.30 uur van harte welkom op het gemeentehuis. Het programma start om 20.00 uur. Provincie Limburg werkt in overleg met direct betrokkenen, zoals beheerders, gebruikers, gemeenten, natuurorganisaties en waterschap pen, in de gebieden aan concept- beheerplannen. Een beheerplan geeft aan welke maatregelen nodig zijn om voldoende bescherming te bieden aan de vele natuurwaarden die de gebieden rijk zijn. Ammoniak Voor het maken van de beheerplan- nen wordt de ammoniakdepositie bekeken. Landelijk is er nog geen aanpak voor het meewegen van de ammoniakdepositie in relatie tot het beheer van natuurgebieden. Hoewel de ammoniakaanpak onderdeel wordt van het beheerplan, kan daar geen nadere informatie over gegeven worden. De ammoniakproblematiek zal dan ook niet aan de orde komen op de informatieavonden. Meer informatie Kijk voor meer informatie over Natura 2000-gebieden in Limburg (en de rest van Nederland) op www.natura2000beheerplannen.nl Afgelopen woensdag 25 maart vond in het gemeentehuis een informatiebijeenkomst plaats over de ontwerp-structuurvisie voor De Brier. De inloopavond werd druk bezocht door ruim 30 ondernemers en omwonenden van De Brier, geïnteresseerde projectontwikkelaars en een aantal raadsleden. In 2011 knapt de gemeente Venray de omgeving rondom station Oostrum op. Hiervoor is een tweetal conceptschetsen op gesteld. Beide varianten bieden een toekomstvaste oplossing om fiets, auto, bus en trein een goede plek te geven. De onlangs gepresenteerde conceptschetsen Het aantal fietsenstallingen wordt bijna verdrievoudigd; er komt een rotonde om het verkeer af te wikkelen en de doorstroming en veiligheid te verbeteren; en er blijft voldoende ruimte voor een pleintje met in ieder geval een kioskfunctie. Naast al deze wijzigingen blijft het groene karakter van de omgeving behouden. Aanleiding Het station in Oostrum vormt op dit moment geen optimaal visitekaartje voor de gemeente Venray. Her en der staan en liggen fietsen en de sociale veiligheid laat te wensen over. Daarbij neemt het aantal reizigers toe en is er momenteel geen duidelijke 'knooppuntfunctie' tussen trein en bus. De bouw van Men liet zich informeren over de gemeentelijke visie voor revitalise ring van het bedrijventerrein. De gemeente ziet vooral kansen in de verdere ontwikkeling van kantoren en volumineuze detailhandel (PDV) op De Brier. Het initiatief voor daad werkelijke realisatie van projecten ligt bij de ondernemers zelf. Tijdens de avond werden al volop ideeën geopperd. Veel vragen gingen over de gewenste aard en omvang van de nieuwe ontwikkelingen en over de verkeersafwikkeling. Hierbij werd ook de relatie gelegd met de geplande verkeersmaatregelen langs de Leunseweg en de herontwikkeling van de Wieënhof aan de overzijde van De Brier. Inzage De ontwerp-structuurvisie ligt nog tot en met 24 april ter inzage. Belanghebbenden kunnen tijdens deze periode een inspraakreactie indienen. De ontwerp-structuurvisie ligt ter inzage op het gemeentehuis en is te downloaden van www.venray.nl/bis onder zoekterm 'structuurvisie De Brier'. De gemeente Venray bouwt momenteel een crematorium op begraafplaats Boschhuizen. De werkzaamheden nemen naar verwachting heel 2009 in beslag. Door de werkzaamheden wordt de rust op de begraafplaats tijdelijk verstoord. Tijdens uitvaarten worden de bouwwerkzaamheden die geluidsoverlast veroorzaken stilgelegd. Daarnaast probeert de gemeente de bouwwerkzaamheden zo optimaal mogelijk aan het zicht te onttrekken. De gemeente vraagt uw begrip voor deze situatie. Publieksdiensten Maandag van 12.00 tot 20.00 uur, dinsdag t/m vrijdag van 9.00 tot 13.00 uur. Telefonisch bereikbaar: maandag t/m donderdag van 8.30 tot 17.00 uur en vrijdag van 8.30 tot 13.00 uur. Gemeentearchief Alarm Dinsdag t/m donderdag van 9.00 tot 17.00 uur. Centraal alarmnummer 112 Informatiecentrum Hulpaanvraag geen spoed politie 0900 - 88 44 Maandag van 12.00 tot 20.00 uur, Hulpaanvraag geen spoed brandweer 077 - 356 56 56 dinsdag t/m donderdag van 9.00 tot 17.00 uur en vrijdag van 9.00 tot 13.00 uur. Week 14 SCH OUTEN- STR AATJE X PASSAGE HENSENIUS- P°STST PLEIN lf> 5° RTF. het schoolgebouw van de Gilde Opleidingen aan de overzijde van het station zorgt bovendien voor een flinke stroom extra scholieren in de stationsomgeving. De afgelopen weken zijn er bijeen komsten geweest waarin alle geïn teresseerden de eerste schetsen voor de nieuwe stationsomgeving konden bekijken. De gemeente verwerkt momenteel de reacties en legt de schetsen vervolgens voor aan de gemeenteraad. De raad maakt dan een definitieve keuze uit de verschillende concepten. De gekozen conceptschets wordt daarna verder uitgewerkt. Met de omwonenden en gebruikers is dan tussentijds overleg over de precieze invulling van de plannen. De daadwerkelijke herinrichting van de stationsomgeving is gepland in 2011. Centrum op de schop 1.tot en met 29 april: Grote Markt 2.1 mei tot en met eind juli: Marktstraat, Hofstraat, Kapelaans pad en Wilheminastraat 3. 10 augustus tot en met eind 2009: Henseniusplein en Schouwburgplein Infopunt bibliotheek Heeft u gedurende de werkzaam heden vragen over het project Centrum op schop? Kijk dan op www.venray.nl banner Centrum op de schop. Of loop even binnen bij het infopunt in de bibliotheek. Elke dinsdag houdt de gemeente daar spreekuur van 11.00 tot 12.00 uur. Op 4, 5 en 6 juni 2010 vinden in de regio Noord-Limburg de Special Olympics Nationale Spelen 2010 plaats, een nationaal sportevenement voor mensen met een verstandelijke handicap. In totaal worden er tijdens de Special Olympics 2010 vijftien toernooi- sporten gespeeld, verdeeld over drie gemeenten. Venray is de arena waar de sporters gaan strijden voor de hoogste eer in de sporten atletiek, gym nastiek, judo en zwemmen. In Venlo staan hockey, paardrijden, skeeleren en voetbal op het programma. De sporten die in de gemeente Helden gespeeld worden, zijn badminton, basketbal, handbal, korfbal, tafeltennis, tennis en wielrennen. Daarnaast wordt in Helden volleybal gespeeld als demosport. Huldiging De openingsceremonie op vrijdagavond en de sluitingsceremonie op zondagmiddag vinden plaats in het Seacon Stadion -De Koel- in Venlo. Dit is tevens de plek waar de winnende deelnemers in stijl worden gehuldigd en waar het Healthy Athletes programma plaatsvindt. Naar verwachting zullen 2000 sporters met een verstandelijk beperking uit geheel Nederland, 1000 begeleiders en vele duizenden toeschouwers in juni 2010 te gast zijn in Noord-Limburg. Organisatie Special Olympics Nederland (SON) is de organisatie in Nederland die Special Olympics sportevenementen voor mensen met een verstandelijke handicap mogelijk maakt. SON gaat hierbij uit van de internationale slogan: 'Changing lives, Changing attitudes'. SON heeft de Nationale Spelen toegewezen aan de regio Noord-Limburg. Een van de belangrijkste redenen om dat te doen is het succesvolle regionale samenwerkingsverband 'Iedereen kan sporten'. Hierin werken de gemeenten Arcen en Velden, Beesel, Bergen, Gennep, Horst aan de Maas, Meerlo-Wanssum, Helden, Maasbree, Sevenum, Venlo en Venray, zorgorganisaties en de Provincie Limburg samen op het gebied van gehandicaptensport en vrijetijdsbesteding. Daarnaast hebben het Huis voor de Sport Limburg, Gehandicaptensport Nederland, MEE en Dichterbij vanaf het begin een belangrijke rol gespeeld binnen 'Iedereen kan sporten'. 'Iedereen kan Sporten' heeft tot doel om sportparticipatie van mensen met een handicap te vergroten, onder meer door het aanbod te vergroten en beter bekend te maken, en door eventuele belemmeringen weg te nemen. Om de woonkwaliteit in Veltum te verbeteren, neemt de gemeente Venray deze wijk op de schop. Waar vroeger enkele flats stonden, wordt nu een gebied ontwikkeld met woningen, winkels en maatschappelijke voorzieningen. Wonen Venray realiseert in samenwerking met andere partijen in dit gebied onder andere appartementen waarvoor een parkeerbehoefte is. Zowel Wonen Venray als het Adviesbureau Ruimtelijke Kwaliteit (ARK) van de gemeente hebben besloten zoveel mogelijk ondergronds te parkeren. Dit met het oog op de kwaliteit van de openbare ruimte rondom de woningen. Daar waar toch bovengronds geparkeerd moet worden, moet in de inrichting van de parkeerplaatsen zoveel mogelijk groen ingepast worden. Dit mede om de gewenste landschappelijke kwaliteit van het gebied te realiseren. De naam Parc Velt geeft ook aan dat er een parkachtige sfeer beoogd is voor deze nieuwe woonomgeving. Landschappelijke kwaliteit Het voorstel van Wonen Venray om 27 parkeerplaatsen nu niet ondergronds maar bovengronds te realiseren is vorige week om meerdere redenen door het college verworpen. De parkeernorm in dit plan stond al onder druk door de uitbreiding van de faciliteiten in het gebied en de geldende normen voor parkeren. De bedoeling was Veltum op te waarderen. De landschappelijke kwaliteit moet een waardige tegenhanger zijn voor het omvangrijke aantal en soort woningen dat binnen dit gebied wordt gebouwd. Extra parkeren in dit gebied doet ernstige afbreuk aan karakter en kwaliteit. Parc Velt is een plan dat beeldbepalend is, niet alleen voor de huidige gebruikers, maar ook voor volgende generaties. Voor de gemeente een gegronde reden om niet akkoord te gaan met het voorstel. adv week 14.indd 19 01-04-2009 16:32:38

Peel en Maas | 2009 | | pagina 19