'Beatles en dagelijks leven als inspiratiebron' Op zoek naar nieuw zang- en danstalent Koester uw Monument 4 rmm fJmasCaSl Beste voorlezers in provinciale finale Peter Nel en f i m Honderddertigste jaargang - week 14 - donderdag 2 april 2009 Zangeres Lisanne Jacobs presenteert met haar band 2-Late eerste cd De pop-/rockband 2-Late presenteert op zaterdag 4 april haar nieuwe cd in het PopPodium Café in Venray. Na een aantal demo's is 'On the quiet' de eerste echte cd van de Venrayse band. De titel is gebaseerd op een geheimzin nig nummer dat ook op de cd staat. Zangeres Lisanne Jacobs (16) schrijft de teksten van de nummers. Haar ultieme droom en die van haar band leden is om ooit op Pinkpop te mogen spelen. 2-Late is zo'n zeven jaar geleden opgericht door een paar school vrienden. De gitarist, toetsenist en bassist zijn er al vanaf het begin bij. Na een paar personele wisse lingen sloot Lisanne Jacobs zich in 2006 bij de band aan. "Mijn zangle rares vertelde me dat de band een zangeres zocht. Ik wilde altijd al in een bandje zingen, dus de kans bij 2-Late greep ik meteen aan." Lisanne Jacobs noemt de band 'een hechte vriendengroep'. "We brengen hele dagen samen door. In de opnames van de cd hebben we behoorlijk wat tijd gestoken. Dit is de eerste keer dat we een hele cd hebben opgenomen. Het was nieuw voor ons en echt leuk. We zijn in de studio heel goed begeleid door Hanz Martens. Hij heeft ons met veel geduld uitge legd hoe het opnemen in een stu dio precies in elkaar zit. En als er iets fout ging, wist hij het in een mum van tijd recht te zetten." Lisanne Jacobs wist al vroeg dat ze iets met muziek wilde doen. Als ze het vwoheeft afgerond - ze zit nu in de vierde klas - wil ze graag doorleren in de muziek. "Ik weet nog niet precies wat, misschien kies ik wel voor het conservatori um of de rockacademie ."De zange res heeft een brede muzieksmaak. "Ik vind onze muziek natuurlijk erg mooi, maar ik luister naar en zing in veel verschillende stijlen. Zo houd ik er bijvoorbeeld ook van om klassieke muziek, jazz en musicalliedjes te zingen. Maar de allermooiste muziek hebben the Beatles gemaakt. Ik ben een grote fan en mijn muzieksmaak bestaat grotendeels uit nummers van the Beatles. Voor mij de beste en meest inspirerende band die ooit heeft bestaan." De band compo neert alle nummers samen. Lisan- ne Jacobs zorgt voor de tekst en de jongens voor passende muziek. Het schrijven van teksten is vol gens de Leunse helemaal niet zo moeilijk. "Voordat ik bij de band zat, schreef ik al teksten. Zo heb ik al heel wat verhalen en gedich ten geschreven. Ik haal inspiratie uit de muziek van the Beatles en uit de dagelijkse dingen die ik doe. Soms heb ik ergens een uitgespro ken mening over en wil ik dit ver- woorden in een liedje. Vaak heb ik de basis van de tekst in een half uurtje gelegd. Als we de muziek componeren, voeg ik de laatste zinnen en woorden toe." De muzikale stijl van 2-Late is volgens Lisanne Jacobs 'heel bijzonder'. "Ik kan ons moeilijk met een andere band vergelijken. We spelen niet echt pop, maar ook niet echt rock: we zijn er iets tussenin. Pop/rock LisanneJacobs. met een scheutje funk." Op zaterdag 4 april is de cd-pre- sentatie van 2-Late. Tijdens deze avond treden ook enkele andere bands op. 2-Late krijgt de eerste cd overhandigd en zal een aantal liedjes live ten gehore brengen. Daarnaast wordt die avond de ver koop van de cd gestart. Theater op Bezoek houdt auditie op zondag 26 april The song- en dancecompa- ny Theater op Bezoek in Ven- ray houdt op zondag 26 april vanaf 13.00 uur een auditie in hotel Asteria. "We zijn op zoek naar nieuw talent. Mensen die kunnen dansen, zingen en acteren in een gezelschap waar professionaliteit, maar zeker ook plezier in het vak voorop staan", aldus artistiek leider Lynn Steverink. Theater op Bezoek verzorgt al jaren dinnershows door het hele land, onder andere ook in het Ven- rayse hotel Asteria. In een swin gende show van dans, zang en sketches komt de veelzijdigheid van de groep jonge artiesten tot volle wasdom. Tijdens een spette rende show in vijf blokken krijgen de gasten een viergangen menu geserveerd door de artiesten en de medewerkers van Asteria. Een formule die na enkele jaren nog steeds niet is uitgewerkt. "Een actie met Plus van Dijck in Ven- ray heeft bewezen dat de formule inderdaad nog steeds springle vend is", aldus Steverink. "Ruim 500 mensen hebben via die actie de show bezocht, een bewijs dat Theater op Bezoek de mensen blijft boeien." Door de jaren heen is de show alleen maar profes sioneler geworden. Theatraal en culinair genieten in een sfeervolle ambiance is het credo: "Dat klopt, de groep artiesten is de afgelopen jaren gegroeid in zijn rol. Ieder jaar kies ik een nieuw thema voor de show, waarna we met volle over gave aan de slag gaan tijdens de repetities. We mikken daarbij voor al op de veelzijdigheid van ieder een. Of het nu musical, cabaret, Nederlandstalig of muziek uit de jaren '60 of '70 is. We kunnen alles brengen. Dan merk je ook hoe de groep gegroeid is. Iedereen pikt alles veel makkelijker op, kruipt in zijn rol." Om het hoge niveau van de laatste jaren in stand te houden, houdt Theater op Bezoek op zondag 26 april een auditie in Hotel Asteria. "Er zullen enkele leden van de groep stoppen, zodat we vers bloed nodig hebben om de formule van de dinnershows in stand te houden. En het kan geen kwaad dat er nieuwe gezichten bij komen. Dat werkt alleen maar ver frissend, bovendien ben en blijf je flexibeler wanneer je een grotere groep hebt. Een ding blijft echter duidelijk voorop staan: kwaliteit. We hebben nu een bepaald niveau bereikt en willen niet meer terug. We zullen dan ook zeer kritisch zijn tijdens de audities. Talent komt echter altijd bovendrijven, we hebben dus goede hoop dat dit ook nu weer het geval zal zijn." De auditie bestaat uit twee blokken, een zang- en een dans- gedeelte. Wie kunnen meedoen? Lynn Steverink: "De eerste vereiste is dat de artiesten kunnen zingen en dansen en het liefst enige thea terervaring hebben. Daarnaast zijn goede contactuele eigenschap pen vereist, er is tijdens de show immers een directe wisselwerking met het publiek. Uiteraard moet je gemotiveerd zijn, werklust hebben en enthousiast zijn, dat spreekt vanzelf. Net als goed in teamver band kunnen werken." Belangstellenden met een mini mumleeftijd van 18 jaar kunnen voor het zanggedeelte een song naar keuze vertolken met een orkestband. De kandidaten wor den onder andere beoordeeld door zangeres Marjolein Teepen uit Deurne, die in de finale stond van de verkiezing voor de hoofd rol in de musical Evita. De dans- auditie bestaat uit een workshop onder leiding van choreograaf Jesse Jacobs, professioneel danser en zoon van Lynn Steverink.Jacobs zal de deelnemers ook beoorde len. "We hebben na een oproep De huidige groep van Theater op Bezoek. inmiddels verschillende artiesten die auditie komen doen. Er is ech ter nog altijd genoeg ruimte voor talenten die zich willen bewijzen. Met name ook jongens, want die zijn in de regel toch iets dunner gezaaid voor dit werk. Het belang rijkste is echter talent en enthou siasme", zegt Lynn Steverink. Kandidaten die zich willen aanmelden kunnen dit doen tot 24 april via email lynnsteverink@ home.nl M In de aanloop naar de Goede Week is er aandacht voor een bijzondere kruisweg. De fotocol lage betreft de voormalige Chris tus Koning kerk, beter bekend als de Vredeskerk, aan het Ken- nedyplein in Venray. De voorma lige Vredeskerk is samen met de naastgelegen voormalige pastorie en het Vredesmonument op het plein vóór de kerk een Gemeen telijk monument. De kerk werd in 1964 gebouwd als een groot verzoenings- en vredesmonument, maar werd al in 2001 gesloten en overleefde daarna een reeds verleende sloopvergunning. In 2003 werd het gebouw in gebruik genomen als kantoorgebouw voor Thuiszorg Noord-Limburg, thans Proteion Thuiszorg Noord-Lim burg. Het gebouw werd daartoe uitgebreid verbouwd, waarbij gelukkig verschillende sacrale elementen bewaard zijn gebleven, waaronder de kruisweg uit 1964 van Harrie Martens uit Weert. Martens werd in 1928 in 's-Her- togenbosch geboren en woont tegenwoordig in Roermond. In het Gemeentemuseum Weert lopen nog twee tentoonstellingen die naar zijn kruisweg verwijzen: Harrie Martens, monumentalist, architect, schilder (tot en met 5 april) en Kruiswegen (tot en met 13 april). Zijn kruisweg bestaat uit veertien stuks in een tegelvloer op de begane grond opgenomen staties, elk stuk is ongeveer 30 bij 30 centimeter groot en uitgevoerd als mozaïek van ingelegde stukjes lichtgrijze, zwarte en witte natuur steen. Op de foto is de volgorde van de staties steeds van links naar rechts. Bovenrij: 1. Jezus wordt ter dood veroordeeld. 2. Jezus neemt het kruis op zijn schouders. 3. Jezus valt voor de eerste keer onder het kruis. 4. Jezus ontmoet Maria. Statie 5, Simon van Cyrene helpt Jezus het kruis te dragen, was tijdens de fotosessie aan het zicht onttrokken en kon niet in de serie worden meegenomen. Middenrij: 6. Veronica droogt het gezicht van Jezus. 7. Jezus valt voor de tweede keer onder het kruis. 8. Jezus troost de wenende vrouwen van Jerusalem. 9. Jezus valt voor de derde keer onder het kruis. 10. Jezus wordt ontkleed. Onderrij: 11. Jezus wordt aan het kruis genageld. 12. Jezus sterft aan het kruis. 13. Het lichaam van Jezus wordt in de schoot van zijn moeder gelegd. 14. Jezus wordt begraven. Bij de opening van de tentoonstelling over haar vader heeft Hadewych Martens, kunst historicus, het kunstwerk als volgt verwoord: "Verder was er ook de kruisweg die in de vloer was aan gebracht en die bestond uit een tot de kern teruggebrachte serie krachtige tekens. Het thema is dui zenden keren door kunstenaars verbeeld, maar de kracht die door Martens is samengebald in som mige symbolen en motieven is heel bijzonder." Deze kruisweg is waarschijnlijk de laatst gemaakte en modernste in Limburg. Foto en tekst Frans de Roos. Bronnen, Proteion Thuiszorg Noord-Lim burg, Gemeentemuseum Weert en Stichting Venray Monumentaal. Secretariaat Beekweg 62, 5815 CN in Merselo, e-mail venraymonu- mentaal@live.nl. Maandag 6 april in Roermond De finale voor de provincie Limburg van de zestiende edi tie van De Nationale Voorlees- wedstrijd wordt gehouden op maandag 6 april in Theaterho tel De Oranjerie in Roermond en begint om 13.00 uur. Deze finale wordt gehouden door Bibliotheekhuis Limburg. Op deze dag gaan twaalf kan didaten uit de groepen 7 en 8 van basisscholen uit de provincie Limburg strijden om de titel Pro vinciale Voorleeskampioen 2009. De winnaar van de provinciale finale krijgt een boekenbon, een medaille en een oorkonde. Tevens mag hij het op woensdag 27 mei opnemen tegen de elf andere provinciale voorleeskampioenen tijdens de landelijke finale van De Nationale Voorleeswedstrijd, die wordt gehouden in Muziekcen trum Vredenburg, locatie Leidsche Rijn (De Rode Doos) in Utrecht. Tot de provinciale finalisten voor Limburg behoren Pim Dupont van OBS De Landweert en Sophie te Boome van de Petrus Banden- school, beiden uit Venray. Dit jaar deden 80.682 leerlingen uit de groepen 7 en 8 mee aan de voor rondes op school. Maar liefst 2.989 kinderen mogen zich schoolkam pioen noemen. In de provincie Limburg waren dit 4.977 kinderen van 172 scholen. De Nationale Voorleeswedstrijd is een initiatief van Stichting Lezen in samenwer- king met de Vereniging van Open bare Bibliotheken en de Stichting CPNB. De betrokken organisaties willen met deze wedstrijd een breed publiek laten zien dat voor lezen niet alleen belangrijk is, maar vooral ook erg leuk. De Nationale Voorleeswedstrijd is een van de succesvolle campagnes van Stich ting Lezen, die sinds het begin van de jaren negentig de aandacht vestigt op het belang van voorle zen en wordt financieel mogelijk gemaakt door Stichting Lezen. PEEL EN MAAS Gemoedelijk en gastvrij Boerderijstijl L EN MAAS niet ontvangen? Bel 582877! vrijdag tussen 9.00-17.00 uur CBW-erberd De Hulst 9a 5807 EW Oostrum (Venray) Tel. 0478 - 569328 www.peternellenkeukens.nl

Peel en Maas | 2009 | | pagina 17