Film Poels naar filmfestival Cannes? ff PEEL EN MAAS PEEL EN MAAS Donderdag 2 april 2009 - Pagina 14 Toeristische sector Meerlo-Wanssum een stuk toegankelijker Ja, hij is er trots op. Wet houder Arnold Holl (GP'94, Toerisme) stak maandagmid dag tijdens de opening van het toeristisch seizoen in café 't Tumpke van sport- en feest- zalencomplex 't Brugeind de loftrompet uit over het ver loop en vooral het klinkende resultaat van het project 'Toe risme voor iedereen'. Hij kon digde tevens aan het toegan kelijkheidsproject onder de aandacht te gaan brengen in de buurgemeenten. "Want die kunnen op toeristisch gebied best nog wel wat van Meerlo- Wanssum leren. Wij mogen trots zijn op ons Toeristisch Platform en de inzet van onze ondernemers." 'Toerisme voor iedereen' is door de samenwerking van onder meer het Platform Gehandicapten Meerlo-Wanssum, het Toeristisch Platform en de gemeente Meerlo- Wanssum, die het project onder begeleiding van het gespeciali seerde bedrijf Next Generation 4all uitvoeren, een groot succes geworden, vond Holl. De wethou der reikte maandagmiddag aan negen deelnemers, die de basale voorzieningen op orde hebben, het Welcome -label uit. Tien deel nemers kregen van Holl het 4all- label, omdat hun bedrijf bijzonder toegankelijk is voor senioren en mensen met een beperking. "Vaak betreft het realiseren van kleine verbeteringen zoals een leuning aanbrengen, een terrasaanpassing, ongelijkheden aanpakken, een afneembare steun plaatsen en ga zo maar door. Van belang is dat de bedrijven hun toegankelijkheid bijhouden en dat het voor andere nog niet deelnemende bedrijven in onze gemeente een voorbeeld en tevens een uitdaging is om als nog aan dit project mee te doen", sprak wethouder Holl hoopvol. 'Toerisme voor iedereen' is een project dat ondernemers helpt om succesvol in te spelen op de behoeften van ouderen en men sen met een beperking. "Wie aan hun wensen en verwachtingen kan voldoen, is verzekerd van een aantrekkelijke groep gasten", ver telde woordvoerder Harry Knops van Next Generation 4all. Het aan tal mensen met speciale wensen groeit volgens Knops de komende jaren nog explosief door. Ouderen en mensen met een beperking of een langdurige ziekte willen zo lang mogelijk meedoen in de maatschappij. Ze blijven recreë ren, vakantie vieren of weekend jes weggaan. Samen met hun fami lie en vrienden vormen ze een groot aantal potentiële klanten. "Het inspelen op deze nieuwe, koopkrachtige klanten betekent inzetten op kwaliteit. Deze men sen zijn op zoek naar een mooie plek waar ze kunnen overnach ten en hun eigen programma op maat kunnen samenstellen", legde Knops uit. "En natuurlijk moeten de bedrijven goed toegankelijk zijn. Dat geldt voor mensen die ergens willen overnachten, maar ook voor een museum." De gemeente Meerlo-Wanssum startte als eerste gemeente in de provincie Limburg met het toe ristisch project, waarin onderne mers in de toeristische en recre atieve sector een driejarig traject aangeboden krijgen. Drie jaar lang krijgen zij de gelegenheid en tijd om aanpassingen te doen ter ver hoging van de gebruikskwaliteit van hun bedrijf. Vervolgens ont vangen ze een pakket aan verbe- terpunten waarmee ze hun zaak kunnen veranderen en een offici eel certificaat. Ook is er een spe ciale website gemaakt waarop de toegankelijkheid van de toeristi sche bedrijven en het midden- en kleinbedrijf in Meerlo-Wanssum is te lezen. Verder zijn er voor de geabonneerde bedrijven perio diek ondernemersbijeenkomsten over toegankelijkheid en toerisme. De uitvoering van het project is in handen van Next Generation 4all. Geert Gorree van restaurant 't Roekenbosch ontvangt van wet houder Arnold Holl de felicitaties én het 4all-label. De Meerlo-Wanssumse bedrij ven die maandagmiddag het 4all- label ontvingen zijn Van de Light Allicht, café-zaal Wilhelmina, Landal Het Roekenbosch, familie restaurant 't Roekenbosch, B&B Knooppunt 61, de Maashopper, groepsverblijf De Jonkhof, Dek kers Tweewielers, 't Brugeind en museum 't Zonnelied. Het wel come-label werd uitgereikt aan bakkerij Verdeuzeldonk, B& B Schoolstraat 8, forellenkwekerij Keijzersberg, rederij Filia Mosae, camping 't Veerhuys, eet- en drink- café 't Trefpunt, bakkerij Sijbers, stichting voet- en fietsveer Blit- terswijck en museum Sorghvliet. Minder huizen, consultatiebureau en KBO haken af Het wil nog niet vlotten met het kloppend hart van de gemeente Meerlo-Wans- sum. Het prestigieuze miljoe nenproject Leefplein Meerlo, een plek waar organisaties op het gebied van gezondheids zorg, welzijn, opvoeding en onderwijs gehuisvest zouden worden, stokt. Duidelijk is inmiddels dat zowel het con sultatiebureau als de plaatse lijke KBO is afgehaakt en dat er minder verkoopwoningen en minder huurappartemen- ten in het totaalplaatje wor den opgenomen. En dat heeft weer consequenties voor het ontwerp van het Leefplein en het financiële plaatje. Wethouder Arnold Holl (GP'94) schetste maandagavond tijdens de commissievergadering Leef baarheid en Bestuur de laatste stand van zaken. Heel veel is nog onduidelijk en bij het ontwerp moet rekening worden gehouden met heel veel zaken, zo bleek uit het betoog van Holl. Dat maakt het lastig, aldus de wethouder, die ook vertelde dat het nog helemaal niet zeker is dat het licht op groen wordt gezet voor het miljoe nenproject. Momenteel vindt er volgens de wethouder intensief overleg plaats met Wonen Venray, de stedenbouwkundige, de archi tect en de gemeente Horst aan de Maas over het plan. "Het doel is om snel duidelijkheid te verschaffen over de levensvatbaarheid van het plan." Holl verklaarde dat Wonen Venray nog steeds de beschikbare gelden voor het Leefplein heeft gelabeld. "Maar het consultatiebu reau zal niet in het plan voor het Leefplein worden opgenomen. Er vindt in de regio een heroriëntatie plaats over de locaties van waaruit in de toekomst deze dienstver lening plaatsvindt. Voor de KBO worden plannen gemaakt om in te huizen in de accommodatie De Speulplats van de fanfare." Het programma van eisen is af, de stedenbouwkundige uitgangs punten zijn bekend, meldde Holl. "Niet alle wensen en plannen kun nen vandaag gehonoreerd wor- den vanwege het feit dat onder meer het beschikbare terrein dat niet toelaat. Wél zijn ons inziens de elementaire basisvoorzienin gen overeind gehouden. Ook is er nog plek voor slechts twee van de zes verkoopwoningen omdat de zorgunits meer ruimte in beslag nemen. Verder zijn zes huurappar- tementen niet in het plan inpas baar." Wonen Venray verricht van wege alle veranderingen in het plan momenteel een herbereke ning van het totale project. Er wordt volgens Holl toegewerkt naar de datum 9 april 2009. "Dan vergadert de stuurgroep weer en, zo wordt verwacht, zijn de bijge stelde berekeningen van Wonen Venray klaar. Vervolgens moet de gemeente op basis daarvan haar eigen berekeningen maken in relatie tot de beschikbare gelden in de begroting." Om een en ander te verankeren, tekenen de gebrui kers van het Leefplein tussen 9 en 29 april een samenwerkingsover eenkomst. Vervolgens is er op 29 april een stuurgroepbijeenkomst gepland waarin het plan definitief wordt afgetikt en wordt besloten of het project doorgaat of toch wordt afgeblazen. "Het wordt een spel om de knikkers", aldus Holl. De politiek reageerde maandag avond met gemengde gevoelens op het verhaal van de wethouder. "Het wordt een uitgekleed plan", zei raadslid Truus Knoops-Ker- sten van PK Meerlo-Wanssum. "Geen jeugdgezondheidszorg, minder huizen: dit was toch niet de bedoeling? Het wordt veel minder. We moeten opletten dat we de jeugdgezondheidszorg niet verliezen, het is een voorziening die we moeten koesteren. Want als het consultatiebureau weg is uit onze gemeente, krijgen we het nooit meer terug. En het bureau in Wanssum hebben we al inge leverd. Alleen in Tienray kunnen de ouders uit onze gemeente nog terecht." Zowel wethouder Holl (GP'94) als Emonts (PvdA) benadrukte de jeugdgezondheidszorg erg belang rijk te vinden. "Maar die discussie loopt nog in al z'n zwaarte in de regio Venray, Horst aan de Maas en Sevenum", verklaarde Emonts. "Het is belangrijk dat het bureau voor moeders en vaders goed te bereiken is, of dat nu in Tienary of Meerlo is. Alle ouders moeten zich zwaar uitgedaagd voelen om daar naartoe te gaan." Holl verklaarde het consultatie bureau niet te kunnen dwingen om deel te nemen aan het project. "En dan moet je er op een gege ven moment een punt achter zet ten en doorgaan met de planning. Want er wordt al 2,5 jaar over het Leefplein gesproken. Op 29 april weten we meer. We gaan tot het laatste gaatje, want zo'n kans komt nooit meer voor Meerlo-Wans- sum op tafel." Alle fracties waren tevreden over het duidelijke beeld dat door Holl werd geschetst. "We moeten de uitkomst van alle gesprekken nu maar afwachten", concludeerde Theo Francken (PK Meerlo-Wanssum). Het Leefplein moet een centraal punt voor zorg worden in Meerlo, een pand waarin op multifunc tionele wijze onder meer een medisch cluster met huisarts, ver loskundige zorg en apotheek, een brede school en een bibliotheek worden gerealiseerd. Daarnaast worden er huizen voor senioren en gehandicapten bij gebouwd. Het project wordt financieel gedragen door Wonen Venray. De gemeente draagt zo'n 1,5 mil joen euro bij. Maar of dat bedrag genoeg is, is de vraag. Net als wat er van het oorspronkelijke plan overblijft. De nieuwste film van de Swolgense filmmaker Marijn Poels (Nothing About Us, over tien Nederlandse gehandicapte jongeren en hun ontmoeting met lotgenoten in Ethiopië), is officieel geregistreerd voor het filmfestival in Cannes van dit jaar. Dat heeft de organisa tie van dit prestigieuze filmfes tival vanuit Parijs afgelopen weekend laten weten aan de Swolgenaar. De film, die afgelopen donder dag in theater LUX in Nijmegen in voorpremière ging, wordt de komende maanden beoordeeld door vakmensen. Die maken uit welke films uiteindelijk in de Zuid Franse badplaats Cannes worden vertoond. Naast de complimenten van de ministeries en de gehandi captenorganisaties over zijn jong ste film, is dit nieuws vanuit Parijs voor de Swolgense filmmaker een geweldige verrassing. "We zijn nog niet aan het draaien in Cannes, maar het feit dat we daar serieus meedingen voelt goed", aldus de 33-jarige filmmaker uit Swolgen. "De film is indrukwekkend gewor den omdat de jongeren die daar in meedoen zo puur zijn." Poels zegde anderhalf jaar geleden zijn baan op als grafisch werkbegelei- der in de tbs-kliniek in Venray om zich voor honderd procent in het filmvak te storten. De films van de Limburgse filmmaker richten zich voornamelijk op ontwikke lingsvraagstukken. In opdracht van Stichting Omroep Limburg maakt hij dit jaar zeven documen tairs over Limburgers met een passie in ontwikkelingslanden voor uitzending op L1. De eerste documentaire in deze reeks wordt zaterdag 4 april op L1 TV uitge zonden. Multifunctionele accommodatie Swolgen lijkt onhaalbaar Ja, er moet nog heel veel gebeuren. Maar het college van B en W wil toch probe ren om in de vergadering van maandag 19 oktober het lang verwachte voorstel voor de aanleg van een nieuw sport park in Swolgen aan de raad voor te leggen. Dat meldde wethouder Emonts (PvdA, sport) maandagavond tijdens de commissievergadering Leefbaarheid en Bestuur. "Maar dat zal niet meevallen", voegde Emonts daar meteen aan toe. En daarmee lijkt hij de spij ker op de kop te slaan, want de realisatie van het sportpark voor het sportpark in Swolgen, dat onder meer het honk zou moe ten worden van de voetbalclubs Swolgense Boys en TOP'27, korf balvereniging SKC'2000 en ten nisclub 't Löbke, lijkt op basis van nieuwe gegevens op losse schroe ven te staan. "We zullen financieel nogal wat slagen moeten maken, zowel bij de verenigingen als bij de gemeente", beaamde Emonts. Mocht het niet lukken om het plan zelf financieel rond te krij gen, dan zal de gemeente Meer- lo-Wanssum met de gemeenten Horst aan de Maas,Venray en Seve- num in conclaaf moeten over een oplossing om realisatie van het sportpark toch mogelijk te maken. "Maar daar moet u niet te lichtzin nig over denken", waarschuwde Emonts de politiek alvast. "Daar over zullen heel stevige discussies gevoerd gaan worden." Uit het nieuwe onderzoek van het door de gemeente Meerlo- Wanssum ingeschakelde bureau Oranjewoud, dat het plan op verzoek van B en W tegen het licht heeft gehouden, blijkt dat het ontwikkelen van de multi functionele accommodatie Zuid 3.3 miljoen euro zou kosten. De gemeente Meerlo-Wanssum ging tot nog toe uit van een begroting van circa 1,8 miljoen euro, waarbij de voetbalclubs en de tennisver eniging samen 725.000 euro zou den moesten bijdragen. Het grote verschil in kosten en budget viel de werkgroep die ijvert voor de aanleg van het multifunctionele sportpark koud op het dak. Op grond van een reservering van 1.1 miljoen euro vanuit de gemeente en een bijdrage uit eigen midde len van 40 procent bedraagt het verschil circa 1.5 miljoen euro. De bijdrage van ruim 700.000 euro van de verenigingen 'wordt als niet realistisch beleefd, laat staan een nog hogere bijdrage', schrijft Emonts in een brief aan de gemeenteraad. 'Gezamenlijk is vastgesteld dat vooral aan de kos tenkant nog behoorlijk gesleuteld dient te worden. Met de constate ring dat teruggaan naar de oude situatie, met twee verenigingen en twee sportparken, geen optie is voor de partijen, zijn we aan de slag gegaan in een poging zowel aan de kostenkant als aan de bud getkant ruimte te maken voor een meer kansrijke ontwikkeling'. Vanuit die gedachte is gekeken of het plan versoberd kan worden. Daarvoor was volgens Emonts ruimte, omdat de gemeente en de verenigingen bij het programma van eisen waren uitgegaan van de maximale variant. Met bureau Oranjewoud is vervolgens kritisch gekeken naar de begroting en is in beeld gebracht op welke pos ten bespaard kan worden en waar de opbrengsten verhoogd kun nen worden. In de begroting zat volgens Emonts 'nog voldoende lucht'. Op basis van de nieuwe berekening, waarbij voor een deel is gerekend met veronderstellin gen, blijft nog altijd een bedrag over van 2.343.000 euro. Om te komen tot een vernieuwd sport park zou de tennisclub samen met de voetbalclubs 40 procent van de investeringen voor haar reke ning nemen, bijvoorbeeld door zelfwerkzaamheid, sponsoring en/of het werven van subsidies, en de gemeente 60 procent. Dit betekent dat de gemeente 1,4 mil joen euro van de berekende ruim 2.3 miljoen euro moet ophoes ten en de verenigingen 937.000 euro. 'Dit is voor de verenigingen onbespreekbaar', meldt Emonts. 'Naast verdere uitwerking van het bouwplan is onderhandeling over deze financiële opdracht indrin gend aan de orde'. Of het plan onhaalbaar is, is nog niet duide lijk. Maar klip en klaar is wel dat de gemeente Meerlo-Wanssum na het sportpark in Noord, dat als het op de Helling tussen Meerlo en Wanssum wordt gebouwd een half miljoen euro duurder uitvalt, nu ook met het sportpark in Zuid een groot probleem heeft. FACELIFT Het is de bedoeling dat het sportpark in Swolgen een grote facelift ondergaat. De bestaande gebouwen zouden tegen de vlakte gaan voor de bouw van een kan tine, een bestuurskamer en tal van andere ruimtes. In een eerste glo bale schets van het (ver)nieuwde sportpark is uitgegaan van uitbrei ding van de parkeerplaats, een korfbalterrein voor SKC'06 en een extra voetbalveld naast de ten nisbanen. Het huidige hoofdveld blijft, maar wordt gerenoveerd, evenals het trainingsveld dat tegen de bosrand in het verlengde van het hoofdterrein ligt. Tevens zou er een nieuwe parkeerter rein worden aangelegd. Het mul tifunctionele gebouw zou tevens de thuisbasis moeten worden van andere verenigingen (biljart, koersbalclub, majoretten). Hogere bijdrage gemeente nodig De sportlocatie op De Hel ling, tussen Wanssum en Meerlo in, gaat veel meer kosten dan aanvankelijk was verwacht. Maar het gemeen tebestuur moet niet gaan schrappen in het plan dat de verenigingen hebben opge steld, want dan komt de haal baarheid in gevaar. Die waar schuwing sprak woordvoerder Henk Janssen maandagavond uit tijdens de presentatie van het haalbaarheidsrapport aan het college van B en W en de politiek. De bouw van het multifuncti onele complex is financieel en planologisch haalbaar, maar dan zal de gemeente Meerlo-Wanssum wel een extra duit in het zakje moeten doen. Volgens de bereke ningen gaat de realisatie van het sportpark ruim 2.600.000 euro kosten. En dat levert een pro bleem op voor de gemeente, die onlangs meldde niet meer dan 1,1 miljoen euro beschikbaar te kunnen stellen voor de bouw van het complex. Als vastgehouden wordt aan de afgesproken verdeel sleutel, waarbij 60 procent van de investeringen wordt gedragen door de gemeente en 40 procent door de clubs, zal Meerlo-Wans- sum zeker 500.000 euro meer moeten bijdragen voor de bouw van het sportpark. Daarvoor zal de gemeente moeten aankloppen bij de fusiepartners Venray en Horst aan de Maas en de provin cie Limburg. Volgens Jan Lensen, lid van de stuurgroep De Helling, is die hogere bijdrage meer dan gerechtvaardigd. "Het gaat om een multifunctioneel complex, waar bijna alle verenigingen uit Meerlo en Wanssum een plek krijgen. Met dit sportpark worden alle huisves tingsproblemen in een keer opge lost. Het wordt een voorziening voor een hele gemeenschap." PRESENTATIE Tijdens de presentatie van het rapport vertelde Henk Janssen, die net als Jan Lensen lid is van de stuurgroep De Helling, dat het gemeentebestuur het plan niet moet gaan ontleden. Er moet bij voorbeeld niet in het lijstje van participerende clubs worden gesneden, waarschuwde Janssen. "Want daardoor stort de financi- ele dekking van het plan helemaal in. Het is namelijk de bedoeling om het sportpark door zelfwerk- zaamheid te realiseren. We willen gebruikmaken van vrijwilligers van alle verenigingen. Als je dat uit elkaar trekt, is realisatie van het plan niet mogelijk. Mocht het bij elkaar blijven, met uitzondering van Doema, dan wordt ook het zwembad veiliggesteld." CENTRAAL GEBOUW Het plan voor sportpark De Hel ling bestaat nu uit de aanleg van twee trainingsvelden, drie voet balvelden, een centraal gebouw met onder meer een kantine, een multifunctionele hal met keu ken en kleed- en opslagruimtes. Ook is er plek gereserveerd voor 140 parkeerplaatsen en honderd fietsen. Tevens wordt aan de ach terkant van het terrein een eve nemententerrein ingericht waar bijvoorbeeld één a twee keer per jaar motorcrossevenementen gehouden kunnen worden. De exploitatie van het terrein gaat jaarlijks bijna 80.000 euro kos ten, zo blijkt uit het rapport. Ook Dynamiek heeft zich bij de stuur groep gemeld. De scholengroep ziet kansen om in het toekomstige complex buitenschoolse opvang te gaan doen. De gemeenteraad koos begin januari vooralsnog niet voor het plan van het college van B en W om het nieuwe sportpark Noord op de locatie 't Hoogveld in Blit- terswijck te gaan ontwikkelen. SV United en/of de stichtingen mocht(en) van de politiek een onderbouwd plan maken voor de bouw van een multifunctioneel sportpark op De Helling, tussen de dorpen Meerlo en Wanssum in. De voetbalclub kreeg van de raad tot 1 april de tijd om aan te tonen of en hoe het sportpark aan De Helling haalbaar is. Daarop heb ben vertegenwoordigers van alle gebruikers van de sportparken in Meerlo en Wanssum de krachten gebundeld in stuurgroep De Hel ling. Het doel was om in beeld te brengen of de bouw van een multifunctioneel sportpark op De Helling wel of niet haalbaar is. Die stichting besloot na de opdracht van de Meerlo-Wans- sumse gemeenteraad om een vijftal werkgroepen op te richten om een bepaald aspect uit te wer ken. In deze werkgroepen namen inwoners uit Meerlo en Wanssum zitting. Binnenkort zal de politiek zich uitspreken over het plan. Filmmaker Marijn Poels uit Swolgen heeft voor zijn nieuwste documentaire 'Nothing about us without us' (over Nederlandse en Ethiopi sche gehandicapte jongeren) tijdens de première van de film complimenten gekregen van de ministeries van Ont wikkelingssamenwerking en Volksgezondheid, Welzijn en Sport, maar ook van de gehan dicaptenorganisaties. De film ging donderdag 26 maart in voorpremière in theater LUX te Nijmegen. "De cineast verdient een groot compliment voor de wijze waarop hij de ontmoetingen in Ethiopië met Nederlandse en Ethiopische jongeren in beeld heeft gebracht. De documentaire heeft mij diep geraakt", aldus Richard Bekkers, directeur gezondheid, gender, maatschappelijke organisaties en aids-ambassadeur, mede namens minister Koenders van Ontwikke lingssamenwerking. Namens staatssecretaris Jet Bus- semaker van VWS complimenteer de Bart Zijlstra, directeur directie sport van dit ministerie, de film maker uit Swolgen. "Jij laat in de film duidelijk zien hoe belangrijk sport is voor gehandicapte men sen", aldus Zijlstra. En de film levert een uitstekende bijdrage voor de publieke discussie over de positie van mensen met een beperking, spraken de vertegen woordigers van de twee minis teries. "Deze jongeren laten zien dat ze ondanks hun handicap nog vele kwaliteiten hebben." De film is gemaakt in opdracht van de Dutch Coalition on Disabi lity and Development (DCDD) in samenwerking met de organisatie Pluryn (Werkenrode), het centrum voor meervoudige handicaps, in Groesbeek. Poels volgde met zijn camera twee weken tien Neder landse lichamelijk gehandicapte jongeren tijdens hun weerbaar heidtrainingen met de Ethiopi sche jongeren. Ze werkten aan cir cusacts als jongleurs en dansten samen. Uiteindelijk presenteer den de jongeren een weergaloze show in een vol stadion van Addis Ababa. Bovendien waren er ontroe rende ontmoetingen met getrau matiseerde oorlogsveteranen en lotgenoten. Dat leverde een uniek document op van 60 minuten onder de naam 'Nothing about us'. Het betekent zoiets als 'beslis niet over ons gehandicapten zonder het ons te vragen.' Bekkers loofde de documentai re omdat er zoveel invalshoeken zijn belicht en de film alles in zich heeft: van tegenslagen en hoop, verdriet en blijheid, wilskracht en doorzettingsvermogen. Maar ook prees hij de tien Nederlandse jon geren die in de film figureren en zo puur zijn in dit document. Dat laatste komt ook door de manier waarop filmmaker Marijn Poels zich tijdens deze trip in Ethiopië heeft opgesteld, vertelde voorzit ter Lydia la Rivière-Zijdel van de DCDD-organisatie. "Marijn werd tijdens ons verblijf in de hoorn van Arika een vriend van de groep. Hij was er, maar vooral onzichtbaar, terwijl zijn lens alles registreerde. Hij laat precies zien wat wij voe len. Poels is een geweldige filmer", aldus de DCDD-voorzitster. Na het ovationele applaus dat Poels te beurt viel zei ze nog tegen het publiek dat "we nog vaak van deze filmmaker zullen horen". Eregast tijdens de première was de Ethi opische gehandicapte Tewobsta (Tio) Muluken die in de film op indringende maar bijzonder krach tige manier wordt gevolgd als ze zittend een lemen trap bestijgt van acht en tachtig treden omdat haar ouderlijk huis boven op de heuvel staat. In de film spreekt ze de hoop uit dat ze graag een baan heeft nu ze haar middelbare oplei ding met succes heeft voltooid. Na de première onthulde ze dat ze in dienst is genomen bij House of the Sports in Addis Abeba, de organisa tie die ook de film mede mogelijk maakte. Tewobsta (Tio) Muluken werd speciaal voor deze première overgevlogen uit Ethiopië. De film wordt de komende maanden op meerdere plaatsen vertoond en wordt in het najaar uitgezonden via de digitale zender Goed TV. Commercieel directeur Hans Uittenbogaard van Goed TV was een van de vele gasten tijdens de première in Nijmegen. "Je hebt een zaal vol mensen tot tranen toe bewogen", reageerde Uittenbo- gaard. "Je hebt weer een geweldig document gemaakt en ik ben blij dat vertegenwoordigers van de minister hebben gezien waar jij toe in staat bent." De regionale zenders, waaron der L1 TV, Omroep Gelderland, Omroep Brabant, Zuid-Holland en Utrecht, zijn ook voornemens om de nieuwste documentaire van Poels te vertonen. Maar voordat 'Nothing about us' op de tv zal verschijnen, zal het document worden opgenomen bij meerdere Europese filmfestivals. e-mail: Project 'Toerisme voor iedereen' een succes "Leefplein Meerlo uitgekleed plan Meerlo-Wanssum 'Sportpark veel te duur' 'Niet schrappen in plan De Helling' Complimenten voor Ethiopiëfilm redactie: redactie@vandenmunckhof.nl advertentie-afdeling: advertentie@vandenmunckhof.nl

Peel en Maas | 2009 | | pagina 14