Korfbaltoernooi "Bedrijf verplaatsen lastig verhaal" Bijdrage voor bevorderen 'wij-gevoel' Hooien met één pk Service rubriek Oude foto s5ffii[ssi9 IfPJ n PEEL EN MAAS Donderdag 2 april 2009 - Pagina 11 -- - - - Camping de Kooy in Wans sum haalde een jaar geleden de kolommen van Peel en Maas. Buurtbewoners waren ongerust over mogelijke over last door waterscooters en jetski's van campinggasten. De camping heeft inmiddels een vergunning voor 72 sta caravans en een deel van deze plaatsen zal op korte termijn in gebruik worden genomen. Volgens directeur Lammert Bergervoet heeft het hele pro ces veel te veel tijd in beslag genomen. Buurtbewoners van camping de Kooy waren in eerste instantie niet blij met de overname van de camping door het bedrijf van Suc- cesparken. Succesparken exploi teert voornamelijk grootschalige recreatieparke n in Nederl and. Directeur Lammert Bergervoet had echter van meet af aan het plan om camping de Kooy klein schalig te houden. Het doel was om rust en gezelligheid centraal te laten staan. In overleg met buurtbewoners is de overname van de camping door Succespar ken op een goede manier gerea liseerd. "Het contact met de buurt is soepel verlopen. Dit komt ook doordat wij veel hebben gedaan in overleg met een comité van buurtbewoners." De onrust onder buurtbewoners werd gevoed door een mogelijke toename van overlast door water scooters en jetski's. "Er is nooit sprake van geweest dat wij water scooters en jetski's zouden toela ten. Zij zorgen voor veel la waai en dat doet de rust van de camping geen goed. Daarom verbieden wij onze gasten het gebruik ervan. We hebben ook in de contracten bij de notaris laten opnemen dat er geen sprake zal zijn van het gebruik van waterscooters en jet ski's onder onze gasten. Wel blijft het probleem dat wij niet de hele Maas kunnen controleren. Het kan natuurlijk zijn dat er overlast wordt veroorzaakt, maar dat is dan niet door onze gasten." Wat minder soepel verliep, was de aanbouw van stacaravans. "Tot voor zo'n anderhalve maand gele den hebben wij gewacht op de vergunning voor de aanbouw van Camping de Kooy in Wanssum is klaar voor de toekomst. stacaravans. Veel gasten hebben hun bezoek aan onze camping geannuleerd, omdat deze caravans er nog niet waren. Net voor de ver anderingen binnen de gemeente Meerlo-Wanssum kregen wij ein delijk groen licht. De hele proce dure om de vergunning te krijgen, heeft veel te lang geduurd." Lammert Bergervoet heeft geen nieuwe toekomstplannen voor camping de Kooy. "Uitbreiding van de camping is niet aan de orde. Eerst maar eens zien dat de stacaravans er komen te staan. We hebben de vergunning om 72 sta caravans te plaatsen, dus we kun nen voorlopig vooruit." De gemeente Meerlo-Wans- sum is begonnen met het opnieuw inrichten van een aantal pleintjes in de kern van het dorp Tienray. Ook delen van de bermen van de Swol- genseweg en de Nieuwe Baan krijgen een opknapbeurt als mede het plantsoen en het pleintje aan de Ringovenhof en het plantsoen Ger Wijnho- venstraat. Daarmee ontstaat volgens de gemeente meer samenhang en uitstraling en een dorpse sfeer. De dorpsraad heeft samen met de gemeente de keuze voor de herin richting mede bepaald. Het eerst is het pleintje bij het voormalige hotel-restaurant aan de beurt. De aannemer streeft ernaar de plein tjes nog voor de paasdagen klaar te hebben. De verwachting is dat alle werkzaamheden eind april zijn afgerond, afhankelijk van het weer. Op de website van de dorps raad www.dorpsraadtienray.nl worden foto's van de aanpassin gen geplaatst. De kenmerkende vijfsprong in het dorp oogt nu nog rommelig en voldoet niet aan de wensen van deze tijd. De ruimte wordt veelal gebruikt als parkeerplaats. Na de verfraaiing komt de sfeer van een dorpskern terug. Het wordt een plek waar het prettig is om te verblijven voor zowel bewoners en bezoekers. Ter hoogte van de leibomen zorgen nieuwe haagblokken voor een samenhang tussen de pleintjes onderling. Losse borderbeplanting tussen de hagen geeft kleur aan het geheel en zorgt voor een aan gename dorpse sfeer. Door op alle pleintjes dezelfde beplanting en verharding te gebruiken, ontstaat een samenhangend geheel. Tienray maakt als eerste gebruik van de mogelijkheid van dorps verfraaiing en fungeert als een proefproject van het zogenaamde gebiedsgericht werken. Het is het streven om op basis van de erva ring met Tienray de dorpsverfraai ing in 2009 en 2010 'uit te rollen' naar de andere kernen wanneer de dorpsraden hiervan gebruik willen maken. De dorpsverfraai ing wordt voornamelijk bekostigd uit de reguliere begroting van de gemeente. In aanvulling hierop heeft de gemeente 100.000 euro extra beschikbaar gesteld voor alle zes dorpen binnen de gemeente grenzen. De dorpsraden kunnen ook zelf geld en/of zelfwerkzaam heid inbrengen. Sport 3 houdt in samenwerking met de Koninklijke Nederlandse Korfbal Vereniging (KNKV) en de korfbalverenigingen SKC'06, Erica, de Vonckel Girls, de Merels en SV United het scholen-korf- balproject voor de leerlingen van de basisscholen in de gemeenten Horst aan de Maas, Sevenum en Meerlo-Wanssum. Het doel is de kinderen op een leuke en actieve manier kennis te laten maken met de korfbalsport. Binnen dit project geeft Fedde Boersma, trainer van de Koninklijke Nederlandse Korf bal Vereniging, gastlessen korfbal aan de leerlingen van de groepen 3, 4, en 5 van de basisscholen in de gemeenten Horst aan de Maas, Sevenum en Meerlo-Wanssum. Als afsluiting van het korfbalproject voor scholen wordt er op 22 april een korfbaltoernooi voor basis scholen georganiseerd, voor alle leerlingen van de groepen 3 tot en met 8 van alle basisscholen in de gemeenten Horst aan de Maas, Sevenum, Meerlo-Wanssum. De evenement vindt plaats op het Sportpark Erica in America van 13.30 uur tot 17.00 uur. Wil je meedoen? Geef je dan snel op via avoesten@hotmail.com (vermeld de naam van je groepje, de namen, de groep, de naam van de juf of meester en of je papa/ mama wil begeleiden). Meer informatie of opgave via telefoonnummer 06 13 95 09 03. Weinig optimisme over toekomst Nabben Verhuur Het zwaard van Damocles hangt boven zijn hoofd. En dat weet Robert Nabben maar al te goed. De eigenaar van het verhuurbedrijf van eve nementenwagens zit zwaar in de nesten en kan niet anders dan alle hoop vestigen op de ultieme poging die wethouder Jac Derikx (CDA,. Ruimte) gaat ondernemen om het bedrijf Nabben Verhuur aan de Gun in Swolgen te verplaatsen naar een andere locatie. De CDA- wethouder gaat op korte ter mijn samen met de gemeente Horst aan de Maas en de pro vincie Limburg in de slag om de gigantische probleempuz zel die Nabben Verhuur heet op te lossen. "Maar ik ben verre van optimistisch, want het gaat toch om de centen", verklaarde Derikx maandag avond tijdens de commissie vergadering Ruimte. Het probleem van Nabben Ver huur is voor een groot deel ook het probleem van de gemeente Meerlo-Wanssum. Want die werkte volledig mee aan de verhuizing van het bedrijf van de Hoofdstraat in Meerlo naar de Gun in Swolgen. Alle vergunningen werden ver strekt en de toekomst zag er in Swolgen zonnig uit voor de jonge ondernemer, die met de verhuur van evenementenwagens de kost verdient. Maar helaas voor Robert Nabben gaat een veelvoud van zijn inkomsten op aan de juridische strijd die hij al jarenlang voert met zijn buren. Nabben hoorde eind 2008 van de Raad van State in Den Haag dat de vestiging van zijn bedrijf aan de Gun in Swolgen in strijd is met de regels. Van de gemeente Meerlo-Wanssum ont ving hij onlangs het bericht dat hij binnen twee jaar moet verhuizen met zijn onderneming. Doet hij dat niet, dan krijgt hij een boete van 100.000 euro opgelegd. "We kunnen niet anders", antwoordde Derikx op vragen vanuit de poli tiek. "Gemeente, provincie en Nabben hebben jarenlang samen opgetrokken omdat we ervan overtuigd waren dat de vestiging van het bedrijf aan de Gun zou moeten kunnen. Dat is helaas niet gelukt, maar we voelen ons wel moreel verplicht om hem te hel pen. We zijn druk op zoek naar een nieuwe locatie waar Nabben naartoe zou kunnen, maar het is een heel lastig verhaal om een heel bedrijf te verplaatsen." Volgens Derikx kan de gemeen te na de uitspraak van de Raad van State niet anders dan naar Nabben 'een aantal niet zo prettige, zake lijke brieven te sturen'. "We zijn verplicht om de uitspraak van de Raad van State op te volgen. Ook de gemeente Meerlo-Wanssum moet zich gewoon aan de wet houden. Maar we gaan wel probe ren om onze morele verplichting na te komen." Maar wat als ook die ultieme poging op niks uit loopt? "Dan heeft de ondernemer pech gehad", verzuchtte Derikx. "Hij heeft het verzoek ingediend en moet in dat geval op de blaren zitten. De ondernemer is verant woordelijk. Als hij de bedrijfsver- plaatsing niet kan betalen, dan moet het bedrijf ophouden te bestaan. Als het over twee jaar niet is verplaatst, dan mag hij aan de Gun niet zijn activiteiten blij ven uitvoeren. Doet hij dat toch, dan moet hij een boete betalen. Hoe zuur dat ook is. Hij mag er wel blijven wonen. We gaan dit zakelijk uitpraten en hopen eruit te komen met de gemeente Horst aan de Maas, de provincie en Nab- ben Verhuur. Maar het gaat om de centen. De vraag is: hoever gaan wij daarin? Daar heeft het college van B en W zich nog niet over uit gesproken." BLUNDERS Robert Nabben vindt dat hij als jonge ondernemer wordt gestraft voor blunders die door de gemeente Meerlo-Wanssum en de provincie Limburg zijn gemaakt. Ondanks zijn inspannin gen en investeringen bepaalde de Raad van State eind 2008 echter andermaal dat de vestiging van het verhuurbedrijf in strijd is met de regels. Omwonenden maken al jaren bezwaar tegen de vestiging van het bedrijf in een voorma lige champignonkwekerij. Toen Robert Nabben ruim tien jaar geleden het bedrijf van zijn vader overnam en in samenwerking met de gemeente Meerlo-Wans- sum vanuit Meerlo verhuisde naar Swolgen, leken alle problemen die Nabben Verhuur in Meerlo had (verkeersoverlast van geparkeerde evenementenwagens in de Hoofd straat, red.) in één keer voorbij. Leken, inderdaad. Want omwonen den vinden dat het bedrijf, dat toi let-, douche- en frituurwagens ver huurt, niet aan de Gun thuishoort. Ze eisten vernietiging van het bestemmingsplan, dat begin 2008 door de provincie Limburg werd goedgekeurd, en kregen gehoor bij de Raad van State. Volgens de Raad van State is in elk geval duidelijk dat de vestiging van een verhuur bedrijf aan de Gun in Swolgen in strijd is met het provinciale beleid. Dat beleid maakt onder strenge voorwaarden de vestiging moge lijk van niet-agrarische bedrijven in de buitengebieden. Verlaten boerderijen kunnen zo worden gebruikt voor bijvoorbeeld trainin gen en opleidingen, toeristische activiteiten of zorgvoorzieningen. De gemeente Meerlo-Wanssum en de provincie Limburg vinden dat de verhuur van evenementenwa gens ook past in dat beleid, omdat het onder meer gaat om een kleinschalige activiteit. Bovendien wordt met de vestiging van het bedrijf aan de Gun voorkomen dat de oude champignonkweke rij in verval raakt. Maar de Raad van State vindt dat helemaal niet is aangetoond dat het om een kleinschalige activiteit gaat. Ook is de Raad van mening dat niet elk bedrijf in een oude boerderij kan kruipen, omdat die het behoudt voor verval. SCHULD GEMEENTE Volgens Robert Nabben is er maar een schuldige in het hele verhaal: de gemeente Meerlo- Wanssum. Want die gaf hem alle vergunningen en adviseerde hem om vanuit Meerlo naar Swolgen te verkassen. "Dat was volgens de gemeente de ideale locatie. En dat weet meneer Derikx maar al te goed. Eerst werd mij het indu strieterrein in Tienray al door de neus geboord en nu moet Nabben Verhuur over twee jaar stoppen? Kan ik bij jullie komen eten? Het gaat om mijn toekomst, denk daar maar goed aan." De noodkreet van Robert Nabben vond gehoor bij de politiek, die wethouder Derikx op het hart drukte om zich voor meer dan honderd procent in te zetten voor de ondernemer, die zijn pand inmiddels te koop heeft staan. De gemeente Meerlo-Wans- sum is Nabben inmiddels een stukje tegemoetgekomen door bij een eventuele verkoop van het pand aan de Gun de bestemming te wijzigen en de kosten daarvan voor haar rekening te nemen. Dat kan de verkoop van het gebouw vergemakkelijken. Over een finan cieel extraatje van de gemeente voor de ondernemer kon en wilde Derikx nog niks zeggen. "Planscha- de is in dit geval niet aan de orde. Ik kan op dit moment nog niks zeggen over financiële toezeggin gen, maar kan me niet voorstel len dat deze raad me een blanco cheque geeft." De stichting Plus-Evenementen wil er met activiteiten voor gaan zorgen dat bij alle inwoners van de per 1 januari 2010 nieuwe, met de gemeente Sevenum en de Meerlo-Wanssumse dorpen Tien- ray, Swolgen en Meerlo uitgebrei de gemeente Horst aan de Maas, het 'wij-gevoel' wordt bevorderd. De stichting krijgt daarvoor twee jaar lang 40.780 euro. De gemeen tebesturen van Horst aan de Maas, Meerlo-Wanssum en Sevenum zijn akkoord gegaan met het voorstel om een euro per inwoner uit te trekken voor de stichting, die daarvoor een gevarieerd jaarpro gramma op touw moet zetten op het gebied van sport, cultuur en historie en daarbij alles zestien kernen van de nieuwe gemeente moet betrekken. De bedoeling is om met de evenementen de betrokkenheid en saamhorigheid onder de inwoners te bevorde ren. Het plan komt uit de koker van de nieuwe stichting Plus-Eve- nementen, die is ontstaan uit een werkgroep van de Horster Stich ting Horst Promotie. Het initiatief van de stichting past volgens de gemeenten uitstekend in de wens van de gemeenteraden om, op weg naar de fusiedatum, extra aandacht te besteden aan het bevorderen van de saamhorigheid in de zes tien kernen. Welke activiteiten de stichting Plus-Evenementen gaat organiseren om het 'wij-gevoel' te versterken, is nog niet bekend. Deze week een mooi plaatje vanuit Meerlo: hooien met één pk. Op de foto ziet u Meerlonaar Arnold Verbeek, aan het werk op een veld aan de Megelsum. De foto is afkomstig uit het archief van Heemkundevereniging Meer- lo-Wanssum. Verloskundigenpraktijk Horst en Maasdorpen. Gemeenten Horst aan de Maas en Meerlo-Wanssum. Margo Vermazeren, Jenny Derkx, Marlon Theunissen en Marjon Truijen. U kunt in alle gevallen bellen met tel.nr: 077-3981450 b.g.g. 0478-522222. Voor het maken van afspraken kunt u het beste bellen op dinsdag, woensdag morgen of donderdag. Huisartsenpraktijk Meerlo, Pastoor Janssenstraat 3, 5864 BL Meerlo, tel: 691367 Spoedgevallen: tel: 692300; tijdens de uren dat de praktijk geopend is. Artsen: Dr FJ.P van Arensbergen, Dr P.H.A.J. Joosten, Dr M.O.S.E. Schoenmaekers en Dr. C.H.A.M. Engels Spreekuren: uitsluitend op afspraak Apotheek Maasdorpen: Beatrixstraat 1a, 5864 AG Meerlo, tel: 530080 Openingstijdens ma-vrij van 8.30 17.30 uur, za van 10.00-12.00 uur spoedrecepten: Apotheek Antoniusveld, Stationsstraat 60d Venray. EHBO: Secr: Oude Heerweg 30, 5863 AE Blitterswijck, tel: 531346 Fysiotherapie: Praktijk voor fysiotherapie Meer- lo-Wanssum, Constantijnstraat 7, 5864 BJ Meerlo, tel: 691726, fax: 692626, e-mail: fysiomeerlo@hetnet.nl Psycholoog/ -therapeut: Mw A.G.M. van Mieghem- Smorenburg, Legert 15, 5866 CG, Swolgen, tel: 692532, e-mail: mieghem@worldonline.nl. Spreekuur: volgens afspraak. Informatiecentrum Geestelijke Gezondheid Stationsweg 46, 5803 AC Venray Tel: 0478-527066. E-mail: igg@ggznml.nl Openingstijden Maandag t/m vrijdag van 09.00 tot 12.00 uur en van 13.00 tot 16.00 uur. Kruisvereniging: Het Groene Kruis Noord Limburg, Drie Decembersingel 48, Postbus 3165, 5902 RG Venlo. Bureau Klantenservice: bereikbaar tijdens kantooruren (inclusief ledenadministratie), tel: 077-3209595. Rode Kruis: Nederlandse Rode Kruis, afdeling Meerlo Gebouw: Dorpbroekstraat 9a, 5864 CP Meerlo, tel: 692755. Secretaris:W. Baken, Hoofdstraat 40a, 5864 BG Meerlo. Tandartsen: S. H. Tan, De Kievit 8a, 5864 BX Meerlo, tel: 692231 Spreekuur: volgens afspraak. Hulpverlening: Kindertelefoon, tel: 0800-0432 (dagelijks bereikbaar van 14.00 tot 20.00 uur) SOS Telefonische Hulpdienst: 077-3548888 Buro Slachtofferhulp Noord- en Midden-Limburg, tel: 077-3548030 Buro Jeugdzorg, Noorderhof 14, 5804 BV Venray, tel: 517484 Advies- en Meldpunt Kindermis handeling, Postbus 219, 5913 ST Venlo, tel: 077-3875829. Verslavingszorg Noord-Limburg, tel: 077-3548200 Ziekenvervoer: 077-3575757 Ongevallen: 112 Nationale Vereniging De Zonnebloem Afdeling De Driehoek Meerlo Tienray en Swolgen Inl. mw. Z. Arts Schoolstraat 6 5866 AX Swolgen t. 0478-698228 e. zus@schoolstraat6.nl Synthese unit Horst Bemmelstraat 2, 5961 HN Horst, tel. 077-3978500, fax 077-3978505, email: unithorst@synthese.nl. www.synthese.nl Openingstijden: maandag tot en met donderdag 8.30-12.30 en 13.15-17.00 uur vrijdag 8.30-12.30 uur Tijdens de openingstijden kunt u bellen voor informatie of het maken van een afspraak voor het Algemeen Maatschap pelijk Werk, de WegWijZer, het Ouderenwerk, Mantelzorg, Jeugd- en Jongerenwerk, Opbouw werk of de Vrijwilligerscentrale. Groen licht voor stacaravans camping de Kooy Wanssum Opknapbeurt pleintjes Tienray van start WBBSSSSSSSSSSSSSSS^Mmmmmmm. /mmmmm luïifMi HoU'i-cuJe Tri Meerlo-Wanssum - V ÜP5 'UV" 5*

Peel en Maas | 2009 | | pagina 11