Vier dagen kunst www.mijndierenspeciaalzaak.nl Oude films van pastoor Rieter Camps Optiek bij Oogmerk TalentPLus Metamorfose 't Stoffeltje PEEL EN MAAS heeft mijn hond nog wat te eten? Donderdag 2 april 2009 - Pagina 10 In december 1941 werd Castenrays eerste pastoor, Richard Verheggen, opgevolgd door pastoor Rieter. Hij was in Castenray pastoor van 1941 1953. Pastoor Rieter kwam in een tijd dat ons land bezet was door de Duitsers en hij maakte in Castenray de roe rige weken tijdens de bevrij ding in november 1944 mee. Op 25 oktober 1944 moest hij lijdzaam toezien hoe de Duitse bezetters springstof aanbrach ten in de toren van de Casten- rayse kerk. Op 27 oktober moest heel Cas- tenray evacueren en kreeg pastoor Rieter onderdak in de pastorie van Swolgen en op 13 november bliezen de Duitsers de Castenray- se kerktoren op. Tien dagen later werd Castenray bevrijd en op 2 december 1944 mocht pastoor Rieter terugkeren. Hij trof een ver woest kerkgebouw aan, waarvan gelukkig het historische priester koor uit 1489 vrijwel onbescha digd was gebleven. Pastoor Rieter heeft zich vervolgens bovenmatig ingespannen om de kerk weer zo spoedig mogelijk opgebouwd te krijgen. In 1947 begon de her bouw en in 1948 was de Casten- rayse kerk de eerste van Limburg die met toren en al herbouwd was. Camps Optiek is een ver trouwde naam in Venray. Daar zal niets aan veranderen. Ook het team en serviceniveau blijven hetzelfde. Het enige wat verandert, is dat Camps Optiek per 1 april is aangeslo ten bij Oogmerk. Om iedereen nóg beter van dienst te zijn! De naam zegt het al.Oogmerk is een merk in de optiekbranche. Oogmerk staat voor kwalitatief hoogwaardige producten, de beste oogzorg én is modebewust. Zelf standig opticiens, optometristen en contactlensspecialisten kun nen zich aansluiten bij Oogmerk. Door deelname bewijst Camps Optiek aan consumenten dat kwa liteit hoog in het vaandel staat. Nu Camps Oogmerk-opticien is, profiteren consumenten van een aantal extra voordelen. Zo biedt Camps Optiek nu landelijke ser vice- en garantiebepalingen voor brillen en lenzen! Dit resulteert in een 100% Goedzichtgarantie. Ook kunt u bij Camps terecht voor Oproep gegevens burgerslachtoffers De Oorlogsgravenstichting Ven- ray is de afgelopen jaren veelvul dig benaderd door nabestaanden van burgerslachtoffers die tijdens de Tweede Wereldoorlog zijn omgekomen bij beschietingen en bombardementen. Hun omgeko men familieleden bleken niet te zijn opgenomen in het Slachtof- ferregister dat te raadplegen is via de OGS website www.ogs.nl. Deze slachtoffers van beschietin gen- en bombardementen wor den door de OGS statutair niet aangemerkt als oorlogsslachtof fer. Om deze slachtoffers natio nale erkenning te geven dienen de OGS statuten te worden ver anderd. De Consuls hebben tot taak gekregen om in hun gebied gegevens te verzamelen zodat de slachtoffers in het OGS bestand kunnen worden opgenomen. Voor Venray lijkt dat een enorme klus. Op het Oorlogsmonument in Ven ray staan 116 namen, doch andere bronnen spreken van 250 tot 300 slachtoffers in de Gemeente Ven- ray. Geen gemeente in Nederland weet het exacte aantal slachtof fers te melden. In 1944-1945 ver boden de geallieerden deze infor matie te maken of te publiceren omdat de vijand er zijn voordeel mee kon doen. Familieleden van nabestaanden wordt verzocht de nodige informatie te verschaffen zoals: Familienaam, tussen voeg sels, voornamen (voluit) geboorte plaats en -datum, overlijdensplaats en -datum, naam en adres van de begraafplaats en de grafregistra tie. Ook als het graf niet (meer) bestaat. Deze gegevens kunnen door familieleden of anderen worden opgestuurd naar de Ven- ray Consul van de OGS p.a. H.G. Meijer, Vollenbergstraat 6, 5801 RP in Venray, telefoon (0478)582992 of via e-mail hennymeijer@home. nl. Mantelzorg Voor informatie over zaken die met mantelzorg te maken hebben is men bij het Steunpunt Man telzorg in Venray aan het goede adres. Want vanaf april wordt er op dinsdag- en donderdagmorgen een spreekuur gehouden waar mantelzorgers terecht kunnen voor informatie, advies en onder steuning. Het spreekuur duurt van 9.00 tot 10.00 uur en wordt gehouden aan de Leunseweg 51 in Venray, telefoon: 0478-517317. Het verwoeste kerkgebouw en de wederopbouw in 1947/1948 zijn door pastoor Rieter uitgebreid gefilmd. Verder maakte pastoor Rieter korte opnamen van het priester feest van pater Jan Weijs; van het zilveren onderwijzersjubileum in 1947 van schoolhoofd Herman Vollebergh; van de kinderen van koster Kuijpers; van hardloop- en fietswedstrijden voor het Thuis front afdeling Castenray; van een ruiterfeest en van de carnavalswa gen 'Willem Barentsz', waarmee in februari 1947 twee kinderen ten doop werden 'gevaren' naar de Castenrayse noodkerk. Stuk voor stuk bijzondere beel den, omdat rond 1947 in de dor pen vrijwel niemand de beschik king had over een 8mm-camera. De Stichting Heemkundig Genoot schap Castenray vertoont deze oude films op maandag 6 april in gemeenschapshuis De Wis. De aan vang is 20.00 uur en de toegang is gratis. Na de pauze zijn er nog filmbeelden te zien van de ver plaatsing van het kapelletje aan de Lollebeekweg. In de zaal is tevens een door Jan Strijbos samenge steld fotoboekje te koop over de verwoesting en wederopbouw van de kerk. Daarvan zijn nog vijf tien exemplaren beschikbaar. Prijs 5 euro per boekje. een Oog Periodieke Keuring. Dit is een service, die exclusief door Oogmerk-opticiens wordt aan geboden. Dat was een belangrijk argument voor Camps Optiek om te kiezen voor Oogmerk. Je weet immers pas óf je goed ziet, als je dat regelmatig laat controleren. Verder ontwikkelt Oogmerk jaar lijks diverse campagnes, inclusief aantrekkelijk aanbiedingen voor consumenten. Camps Optiek nodigt consu menten uit om langs te komen. Op 27 maart is gestart met de actie Zakelijk Stijlvol". Camps Optiek laat dan de nieuwste collectie monturen zien! Gedurende deze campagne kunnen bezoekers zelf ondervinden dat Camps Optiek dezelfde vertrouwde opticien is gebleven. Vandaar hanteert Camps Optiek de slogan: "Camps Optiek de opticien die je kent" Camps Optiek, Grotestraat 48 tel. 0478-582409 of www. campsoptiek.nl een e-mail campsoptiek@gmail.com. Iron Maiden bij Luxor Bij Luxor Venray is op dinsdag 21 april de film Iron Maiden: Flight 666 te zien. Deze documentaire is deze dag in bioscopen wereld wijd te zien bij geselecteerde bioscopen. In Nederland wordt deze film in elf theaters gedraaid. Flight 666 neemt de bezoeker mee met de tour van Iron Maiden door Zuid Oost Azië en Zuid-Ame- rika. Iron Maiden: Flight 666 volgt de Britse metalband tijdens hun Somewhere Back In Time tournee rond de aardbol gedurende febru ari en maart 2008. Iron Maiden speelde legendarische klassiekers voor bijna een half miljoen fans. De camera mocht overal en alles filmen. De film toont onder meer beelden van Iron Maiden backsta ge, maar ook zanger Bruce Dickin son terwijl hij een speciaal voor deze tournee aangepaste jumbojet van het ene naar het andere con cert vliegt. Gelukkig is hij naast vocalist ook piloot. Met de Boeing 747, Ed Force One gedoopt, ging Iron Maiden met de crew en de benodigde apparatuur, 23 shows in dertien landen in slechts 45 dagen af. Reserveren kan via www.luxorvenray.nl. of telefo nisch tijdens openingstijden. Vaccinatie Meisjes die de vaccinatie tegen baarmoederhalskanker niet gehaald hebben, maar dit toch nog willen kan naar de GGD-vestiging in Venray. Voor meisjes geboren van 1993 tot en met 1996 uit de regio Noord- en Midden-Limburg die de eerste vaccinatieronde gemist hebben, zijn er inhaalmo- gelijkheden gepland. In Venray wordt op 7 april geprikt. De tijden zijn van 14.00 tot 18.00 uur en onderverdeeld in geboortedatum. Vergeet niet om de oproepkaart, het vaccinatiebewijs en het iden titeitsbewijs mee te nemen. Kijk voor meer informatie op www.pri- kenbescherm.nl. Wie vragen heeft kan deze e-mailen naar hpv@ggd- limburgnoord.nl. of contact opne men via telefoon (077)8504925, van maandag tot en met donder dag van 9.00 tot 15.00 uur en op vrijdag van 9.00 tot 14.00 uur. niet ontvangen? Bel 582877! Midden op het dorpsplein in Oostrum stond afgelopen weekend een grote tent, het zogenaamde Holland House, waar veel 'bekende' artiesten optraden. Zaterdagavond vond het spektakel Aege Bojjum Live plaats en zondagmiddag was het tijd voor de Oostrumse jeugd tijdens Pas Op! N.A.T. (door Sanne Claessens) De tent is van voor tot achter gevuld wanneer de show op het punt staat om te beginnen. Een groot podium in het midden voor ziet de maar liefst achthonderd toeschouwers van een prima zicht. Presentator van de avond, Math Arts, opent de show en kondigt de eerste artiest aan. Ben Ruhl krijgt vanaf het eerste moment al de hele zaal mee met zijn vertolking van 'Dansen op de vulkaan'Na het eerste flinke applaus valt de hele zaal compleet stil wanneer er een levensgrote foto van Guus Verste gen het podium op wordt gedra gen. Iedereen luistert ademloos wanneer er verteld wordt over Guus, die vol enthousiasme zich had voorbereid op zijn optreden die avond. Twee weken geleden overleed de zeventienjarige Guus als gevolg van een verkeersonge- De gebouwen St. Jan, St. Ber nard, St. Vincent en St. Paulo blijven behouden, de schouw burg van St. Anna en het pand Sancta Maria worden gesloopt en de hele noordkant van het St. Annaterrein blijft onbe bouwd om de in het bos gele gen dassenburcht met rust te laten. Dat zijn kort samenge vat de belangrijkste verande ringen in het Globaal Steden bouwkundig Plan (GSP) voor het St. Annaterrein, dat deze week door het college van B en W is goedgekeurd. "Het Globaal Stedenbouwkun dig Plan is geen vrijblijvend plan, alhoewel het woord globaal dat misschien zou doen vermoeden", legt wethouder Hans Teunissen (Lokaal Aktief) uit. "Het GSP heeft de status van een structuurvisie. De nieuwe eigenaar moet terdege rekening houden met de visie en de uitgangspunten die in het plan staan. Het GSP is een bindend toetsingskader voor plannen van toekomstige ontwikkelaars. Nieu we ontwikkelingen kunnen na goedkeuring van het plan door de raad alleen plaatsvinden binnen de kaders die zijn aangegeven in het GSP. Wij zijn er trots op dat het huidige plan door zowel de gemeente als eigenaar GGZnml wordt omarmd." In het GSP is de stedenbouw kundige, ecologische en land schappelijke structuur vastgelegd. Volgens Toine van der Sanden, directeur van de GGZ Noord- en Midden-Limburg (GGZnml), heeft het plan door de wijzigingen die zijn doorgevoerd na de inspraak procedure een kwaliteitsslag gemaakt. "Het is flexibeler. In het oude plan wordt vooral gespro ken over de bouw van woningen, maar de bedoeling is nu om naast een woonfunctie ook andere bestemmingen toe te laten. In val, een grote klap voor Oostrum. Het lied dat hij gezongen zou heb ben wordt in de originele versie gedraaid en daarna barst er een ongekend applaus vol respect en emotie los in de zaal. "Zo is Guus er toch een beetje bij", luidt de algemene reactie uit het publiek. Een zware taak is weggelegd voor de eerstvolgende artiest, maar het is mooi te zien hoe het publiek zich opnieuw vol inzet. De acts volgen elkaar in een prima tempo op, steeds weer aan- en afgekondigd door Math Arts. Ieder een is gekleed en opgemaakt en ze lijken, de een meer dan de ander, op de originele artiesten. Voor ieder wat wils komt er voorbij. Van 'Brandend Zand', nu door Karin Janssen tot 'Rosanne', vertolkt door Tim Euwes en Sjors Gom- mans. De muziek laat tot de eerste pauze helaas af en toe een beetje wat te wensen over en niet alle microfoons lijken goed afgesteld. Toch doet dat in het algemeen totaal niet af aan het enthousiasme van het publiek, dat met elk num mer harder lijkt te gaan klappen. Het is heerlijk en duidelijk te zien dat de artiesten zich goed hebben voorbereid en zelf ook duidelijk genieten van hun eigen optreden. Ruud Custers krijgt met zijn ver- de bestaande gebouwen zouden bijvoorbeeld ook kleinschalige bedrijfsmatige activiteiten kunnen plaatsvinden, bijvoorbeeld met een hotel-, woonzorg- of onder- wijsachtige functie. Maar het is duidelijk dat daarbij het parkachti ge karakter van het terrein behou den moet blijven. Er komen dus geen grootschalige bedrijfsmatige activiteiten." Volgens Van der Sanden worden in het gebied maximaal circa 270 woningen gebouwd. "Maar dat is natuurlijk ook afhankelijk van wat de nieuwe eigenaar met het park wil. Daar zal overleg over plaats vinden. Het meest logisch is dat op de te handhaven gebouwen, bijvoorbeeld de kapel, geen woon functie komt. Een andersoortige functie ligt meer voor de hand. De huidige economische situatie vraagt om flexibiliteit bij de uit werking." Ook op dit moment zijn er op het terrein diverse andere gebouwen in gebruik voor andere doeleinden, zoals een kunstencen trum. De roep van velen om de schouwburg van St. Anna te behouden, wordt niet gehono reerd. Het karakteristieke gebouw wordt gesloopt, meldt Teunis- sen. "Het past niet in het huidige stedenbouwkundige visie, want we willen het stiltegebied onbe last laten. Het behouden van de schouwburg en Sancta Maria is een te grote inbreuk op het terugbrengen en versterken van het Anna-ensemble. Het midden gebied is bestemd als park, dat willen we overeind houden. Dat deel is ook verboden terrein voor gemotoriseerd verkeer, is alleen toegankelijk voor wandelaars en fietsers. We willen de kwaliteit en het stiltegebied in het open mid den behouden." De paviljoen St. Jan en St. Ber nard worden niet gesloopt. Ook sie van 'Schatje mag ik je foto' vlak voor de tweede pauze het hele publiek uit zijn dak. "Wat een lef! Ik wist niet dat hij ook zo goed kon zingen! Geweldig gewoon!", aldus Elke Linders. De sfeer in de zaal is meer dan opperbest. Er wordt meegezongen en wanneer de artiesten die klaar zijn zich tus sen het publiek mengen, worden ze overladen met complimenten. "Waar een klein dorp toch groot in kan zijn", zegt Jurgen van Soest, "altijd gezellig hier en wederom een groot feest!" Het allerlaatste lied zal een klapper moeten zijn, een echt feestnummer. Steef Jans sen weet heel het publiek naar voren te krijgen met 'Laat de zon in je hart' en hij laat hiermee het publiek zien hoe groot Oostrum eigenlijk wel niet kan zijn. Wie weet hebben de toeschouwers deze avond wel aan de wieg gestaan van nieuw en nog onbe kend talent. Het feest is in ieder geval meer dan geslaagd en de organisatie klinkt vlak na het slotnummer samen een glas op een geweldige avond. De mensen gaan naar huis maar de meeste komen de volgen de middag weer terug. Maar liefst zeshonderd man staan namelijk op zondagmiddag klaar bij Pas Op! blijven de panden St. Vincent en St. Paulo behouden. St. Bernard behoort evenals St. Jan tot de oorspronkelijke bebouwing van St. Anna. Hoewel beide panden geen monumentale waarde verte genwoordigen, dragen ze volgens de gemeente Venray en GGZnml wel bij aan de oorspronkelijke structuur en sfeer van St. Anna. De schouwburg heeft betekenis verworven als cultuurplaats op St. Anna. Sancta Maria, dat wordt gesloopt, is als gebouw niet bij zonder, maar heeft betekenis in de historie van de psychiatrie. Sancta Maria was het eerste gebouw in Nederland waarin cliënten zelfstandig konden wonen. Het gebied bestaat uit drie bijzondere hoofdbestanddelen: het stuifduin, het open midden en het loofbos. Het stuifduin heeft vooral een landschappelijke waarde, het mid den en het loofbos hebben vooral een ecologische kwaliteit. Juist de grote diversiteit biedt een goede habitat voor dieren, meldt het GSP. DAS MAG BLIJVEN In ecologisch opzicht is de aanwezigheid van de das geres pecteerd. Verplaatsing van de das- senburcht bleek bij nader onder zoek, uitgevoerd in opdracht van de gemeente en GGZnml, geen haalbare kaart. De das is ingepast in de plannen. Om de inpassing mogelijk te maken, komen aan de Overloonseweg, tegenover Struik- heide, zes tot tien woningen te vervallen en is de bebouwing op de kweektuinen en het boeren erf aangepast. Tevens wordt het uitloopgebied van de das richting het Loobeekdal versterkt door de aanleg van twee extra dassentun- nels onder de bestaande Over- loonseweg, naast de dassentunnel in de te verleggen Overloonseweg. De directe omgeving van de das- senburcht wordt afgerasterd en De finale van Aege Bojjum Live. N.A.T waar de jeugd van Oostrum nog eens dunnetjes zal overdoen wat er de avond ervoor is gepres teerd. Het is de tweede editie van dit spektakel, waarin kinderen tus sen de 6 en 16 jaar er vol voor gaan bekende nummers te vertolken op hun eigen manier. De grime en de kleding zijn fantastisch en dragen bij aan de perfecte verzorging van de middag. De Oostrumse Dolly Dots laten van zich horen, Mega Mindy komt voorbij en vooral de kleine Fer van Rooij weet met zijn bijzondere versie van 'Ik voel me zo verdomd alleen', werkelijk het hele publiek te roeren. Een van de organisatoren, Sjef Claessens, heeft er uiteindelijk maar één woord voor: "Geweldig! Het was gewoon geweldig! Het hele publiek ging uit zijn dak en iedereen die ik heb gesproken wil zichzelf alweer van een plaatsje vooraan bij de volgen de editie verzekeren!" Oostrum heeft er dus een bijzonder muzi kaal weekend opzitten waar nog lang over na gepraat zal worden. En terecht. een klein dorp dat het voor elkaar krijgt twee van zulke shows te verzorgen, mag met trots zeggen dat het groot is! ingeplant. Alle maatregelen moe ten door de ontwikkelaar worden uitgevoerd voordat wordt gestart met de ontwikkeling van St. Anna. Er komen drie ontsluitingen: via de Overloonseweg, de Noordsin gel en de Dr. Kortmannweg, weet Van der Sanden. "Zonder door gaande structuur. het is dus niet mogelijk om via het terrein van de ene naar de andere kant te rijden." VERKOOP GGZnml is eigenaar van twee grote locaties in Venray: St. Ser- vaas en St. Anna. Een groot aantal jaren geleden is door de directie besloten om de activiteiten van GGZnml voornamelijk te con centreren op het Servaasterrein, dat daarvoor is aangepast. Op het terrein is de oudbouw vervangen, en aangevuld met nieuwbouw. Inmiddels zijn de werkzaamhe den op het Servaasterrein in de eindfase gekomen, waardoor ook de laatste verhuizingen vanaf het St. Annaterrein op korte termijn kunnen plaatsvinden. GGZnml wil het St. Annaterrein daarna aan een derde verkopen. De gemeente Venray is een van de gegadigden Het college bracht onlangs een bod uit op het voormalige insti tuutsterrein van ruim 50 hectare aan de Noordsingel. "Er zijn vier serieuze gegadigden, inclusief de gemeente", beaamt Toine van der Sanden, die niet kan zeggen wan neer de nieuwe eigenaar bekend wordt gemaakt. "Nee, zover zijn we nog niet. De onderhandelingen zijn nog in volle gang. Dat kan nog wel een paar maanden of nog lan ger duren." Hans Teunissen wil uit concurrentieoverwegingen niet zeggen hoe hoog het bod van de gemeente is. Want er zijn meer kapers op de kust." Het Globaal Stedenbouwkun dig Plan wordt op 12 mei door de gemeenteraad behandeld. Na eerdere succesvolle kuns troutes in 2005 en 2007, waar bij de laatste keer ruim 1500 bezoekers naar Holthees en Smakt kwamen om de kunst rond huis en haard, in stal en schuur, in tuin en park te bewonderen, is de werkgroep activiteiten van de Mariakapel weer volop in de weer om ook in 2009 de kunstroute Op de grens vangestalte te geven. De titel van de kunstroute is een verwijzing naar de provincie grens tussen de dorpen Holthees en Smakt, die niet kan beletten dat de beide dorpen gezamenlijk een hechte gemeenschap vormen, en gezamenlijk de handen uit de mouwen weten te steken om een groot evenement als deze kunst route te realiseren. De titel is ook een verwijzing naar de zoektocht van beeldend kunstenaars, die de grenzen van het voorstelbare opzoeken en tot uitdrukking pro beren te brengen, die in zichzelf grenzen opzoeken en steeds pro beren die grenzen te verleggen. Kunst maakt de wereld ruimer, het stelt mensen in staat de wereld in een ander perspectief te bezien. Vier dagen lang, te beginnen op Hemelvaartsdag, 21 mei a.s. en eindigend op zondag 24 mei, zullen Holthees en Smakt weer Stichting TalentPlus zet zich specifiek in voor hbo en/of acade misch geschoolde werkzoekenden ouder dan veertig jaar. TalentPlus is er ook voor personen met een hbo-/ wo-achtergrond die geen uitkering genieten, onder wie (kleine) zelfstandigen en herintre- der/ -treedsters of mensen die in het buitenland gewerkt hebben. Deze onafhankelijke stichting bestaat nu meer dan tien jaar en is uitgegroeid tot een landelijke organisatie. Zij heeft als doel om werkzoekende professionals te ondersteunen bij het vinden van passend werk of het starten van een eigen onderneming. Talent- Plus is een zelfstandige organisa tie waar hbo'ers en wo' ers zich op vrijwilligersbasis inzetten voor de genoemde doelgroep zonder commercieel oogmerk. Deelne mers doorlopen een programma waarin zij zich voorbereiden op een nieuwe stap in hun loopbaan. Dit programma kent drie fases die in elkaar overlopen: heroriën tatie, presenteren en netwerken. In maximaal een jaar wordt de Al ruim 25 jaar is kleding winkel 't Stoffeltje in Oostrum een begrip in de wijde omge ving. De visie van 't Stoffel- tje is bij steeds meer mensen bekend: een groot aanbod van hoogwaardige merkkleding voor een schappelijke prijs. Door het kritische innamebe- leid van merkkleding, onder scheidt 't Stoffeltje zich van andere tweedehands winkels. Mooie kleding komt echter nog beter tot zijn recht in een frisse, strakke, nette omgeving dus werd het tijd voor een metamorfose! Alweer negen jaar zijn Monique Houben en Heidi van de Winkel eigenaressen van 't Stoffeltje. Voor ieder wat wils, diverse stijlen, top merken en voor iedere portemon nee een leuk merkkledingstuk: dat is wat de dames willen bereiken. Een tweedehands kledingstuk wat eruit ziet als nieuw. Want,sinds gedragen kleding vintage heet, is een tweedehandsje niks meer om je voor te schamen. 't Stoffeltje in Oostrum is zo'n vintagewinkel. 't Stoffeltje is gehuisvest in het nostalgische woongedeelte van de Stoffelhoe- ve aan de Stationsweg in Oostrum. Mooie, moderne strakke zwart/ wit/metallic tinten en accessoires zijn gebruikt om 't Stoffeltje te laten voldoen aan het modebeeld van deze tijd. De aparte ruimtes, de kachels, de granieten en hou ten vloeren herinneren aan de tijd van toen. Er is een gezellige kof fiehoek en er zijn meerdere paska mers om tegemoet te komen aan de wens van de klanten. U kunt in 't Stoffeltje terecht voor mooie,actuele merkkleding voor dames, heren en kinderen in alle stijlen en maten. De merk- in het teken staan van beeldende kunst, in velerlei vorm, op vele en verrassende locaties. De werk groep heeft inmiddels ruim 30 kunstenaars weten vast te leggen, die hun werk komen exposeren. Naast de aandacht voor beel dende kunst zal de kunstroute dit jaar ook theatraal en muzikaal opgeluisterd worden. Studenten van de kunstacademie uit Tilburg, de toneelvereniging van Holthees en Smakt, een living statue, muzi kanten bij de opening en langs de route, allemaal zullen ze er hun bij drage aan leveren om de kunstrou te voor de bezoekers tot een ware happening te maken. Bijna een jaar geleden is de werkgroep al gestart met de voorbereiding van de kunstroute door het bezoeken van tentoonstellingen, van kunst manifestaties in de regio, door het raadplegen van internet, door het op bezoek gaan bij kunstenaars in hun atelier. De voorbereidingen liggen op koers, de kunstroute 2009 Op de grens van... komt er, en zal zeker weer een groot suc ces worden. Als de weergoden ook een beetje meewerken, en de dagen rond Hemelvaart Holthees en Smakt met wat zon willen ver wennen, verwacht de organisatie het bezoekersaantal van 2007 te overtreffen. deelname afgesloten met een 'per soonlijk plan'. Deze werkwijze wil de stichting graag toelichten met een presentatie op maandag 6 april vanaf 14.00 uur in het UWV Werkbedrijf aan de St. Jozefweg 1 in Venray. De kern van de activi teiten is het leren netwerken en/ of het verbeteren van het gebruik van netwerken door en voor de deelnemers. Tijdens de wekelijkse bijeenkomsten wisselen de deel nemers hun ervaringen uit, vol gen trainingen en workshops en coachen elkaar. De presentaties worden gegeven door Frans Stie- nen, regiocoördinator TalentPlus Limburg, en Rob Grootjans, afde lingsvoorzitter TalentPlus Venray. UWVWerkbedrijf juicht dit initi atief toe en levert een bijdrage door faciliteiten te bieden, zoals ruimte voor de bijeenkomsten en door hun cliëntenbestand via een brief te benaderen. Aanmelden voor de presenta tie via: groot63@yahoo.co.uk. Op de site www.talentplus.nl kunt u terecht voor algemene informatie. 't Stoffeltje is open op de vol gende tijden: woensdag: 9.00 12.00 uur, vrijdag 18.00-21.00 uur Monique en Heidi, al jaren de gezichten van 't Stoffeltje. kleding ziet er nog keurig uit en alleen actuele modellen en kleu ren (niet ouder dan twee jaar) komen in de winkel terecht. 't Stoffeltje koopt geen kleding in, maar bemiddelt in de verkoop van merkkleding. De eigenaressen van 't Stoffeltje kijken de kleding na en bepalen welke kleding in de collectie komt en voor welke prijs. 't Stoffeltje is geheel geauto matiseerd waardoor klanten snel geholpen kunnen worden. Voor de kids zijn alle maten ver krijgbaar. U vindt in 't Stoffeltje de volgende merken: diesel, replay, eager beaver, rags, CKS, Nolita, car- bone, tommy hilfiger, bad boys and girls, No No, Mexx, Esprit, Jottum, Vingino, noppies, oilily, gaastra, Ralp Lauren, Mc Gregor etc. etc. Voor dames en heren heeft 't Stoffeltje ook volop keuze: van stoer, trendy,sportief tot chique en exclusief zoals de merken transfer, diesel, girbaud, strenesse, DKNY, dept, mexx, esprit, save the Queen, bandolera, replay, stills, InWear, Dhio, take two, tommy hilfiger, scapa, G-sus, G-star, nolita, RaRe etc. etc. Voor de mannen: Hugo Boss, replay, diesel, RaRe, nudie, matinique, mexx, D&G, River woods etc. Ook (nieuwe)sieraden,tassen, schoenen en accessoires behoren tot het assortiment. Meer informa tie over 't Stoffeltje kunt U vinden op www.hetstoffeltje.nl. Wilt U eens lekker ongedwongen komen snuffelen en passen? Loop dan gerust eens binnen in 't Stoffeltje! De koffie is bruin! PEEL EN MAAS Globaal Stedenbouwkundig Plan: das mag blijven vrijdag tussen 9.00-17.00 uur Maria Klein dorp, groot feest! Sloop schouwburg St. Anna en Sancta

Peel en Maas | 2009 | | pagina 10