Prijsuitreiking spellendag Wereldwinkel 40 jaar Huisvesting ouderen Kiwanisclub speelt tegen G-team Venray Opening All Seasons Beauty Studio SIZZERS HAIR Si BEAUTY CONCEPT Vorige week woensdag vond in het kader van de Fraay Venray Fashion Weeks een spellendag plaats. Deze was speciaal voor alle kinderen van Venray en omgeving. De Plusmarkt verzorgde daarbij diverse versnaperingen voor alle kinderen. Een zevental spellen, verspreid in het centrum, konden aan de hand van een stempelkaart gespeeld worden. De volle kaart kon ingeleverd worden bij de deelnemende winkeliers. De Ven- rayse jeugd deed massaal aan deze activiteit mee. Uiteindelijk werden er meer dan 300 stempelkaarten ingeleverd. Mogelijk dat deze actie vanwege het succes in het najaar een vervolg zal krijgen. A.s. zondag is om 16.00 uur de prijsuitreiking op het Henseniusplein. De kinde ren dingen mee naar een aantal fantastische prijzen zoals een Nin tendo DS, beschikbaar gesteld via Intertoys, vier cadeaubonnen van honderd euro van Verhip!, Nimco, Jos Arts en Knus.Verder drie make overs door kapsalon Change (v/ hHair) en nog tal van andere prij zen. Kinderen die een kans willen maken op deze prijzen, dienen wel aanwezig te zijn tijdens de koopzondag 29 maart. Om 14.00 uur is er eerst een geweldige kin dermodeshow waar de nieuwe collecties worden geshowd. Om 16.00 uur volgt dé prijsuitreiking van de spellenmiddag. Wie bezoekt uw site nu werkelijk? Wij monitoren uw site en geven u praktische tips. Flyers Internet Communicatie Onderzoek Advies Ontwerp Ontwikkeling info@flyers.nl www.flyers.nl 0478 546293 Training Coaching Productontwikkeling Donderdag 26 maart 2009 - Pagina 9 Wereldwinkel Venray aan de Henseniusstraat in Venray viert het feit dat veertig jaar gele den de eerste Wereldwinkel ter wereld zijn deuren opende. Dit gebeurde in Breukelen. Nu zijn er bijna vierhonderd Wereldwin kels. 12.500 Vrijwilligers zetten zich dagelijks in voor fairtrade en verkopen cadeauartikelen. En dat is een cadeautje voor de makers. Zij verdienen op deze manier een inkomen en zijn zo in staat een beter bestaan op te bouwen. Ter ere van het veertigjarige bestaan kan men bij Wereldwinkel Venray terecht voor leuke aanbiedingen. Eén van de succesverhalen van veertig jaar Wereldwinkels komt uit Brazilië. Het is het verhaal van Nilza Bezerra. Ooit begon zij als zelfstandige en nu geeft ze leiding aan een groep van 60 vrouwen. Zij woont in de stad Gravata en maakt bonequinha, gelukspop- petjes. Al jaren een veel verkocht product in de Wereldwinkel. Door het grote succes van de poppetjes zijn deze vrouwen onafhankelij ker geworden en zijn ze beter in staat om hun gezin te onderhou den en een betere toekomst te bieden. De vrouwen maken de poppetjes thuis. Zo kunnen ze werk en gezin goed combineren. Door het succes vraagt ook de lokale Braziliaanse markt naar de gelukspoppetjes. Als je een bone- quinha op je hart draagt, geeft het gezondheid. Met een bonequinha in je portemonnee, geef je minder geld uit. En... heb je een bonequin ha in je broekzak, dan ontvang je veel passie. Wereldwinkels en Fair Trade Shops verkopen niet zomaar cadeaus. Elk product uit het assortiment is met zorg en vol gens fairtrade criteria ingekocht. Ondernemers in ontwikkelings landen krijgen op deze manier de kans een beter bestaan op te bouwen. De Wereldwinkels en Fair Trade Shops maken hiermee duidelijk dat het in de wereld ook anders kan en dat armoede wel bestreden kan worden. De COH van de Centrale van Ouderenverenigingen houdt op maandag 6 april vanaf 13.30 uur een informatiemid dag over actuele onderwerpen die met het wonen van senio ren te maken hebben. Deze centrale van alle ouderen verenigingen binnen de gemeente Venray, vertegenwoordigt bijna 4000 georganiseerde leden. Dit jaar heeft de COH gekozen voor het thema: Wonen, Leven en Bele ven in de meest brede zin van het woord. Vooral de combinatie van het beleven van en het wonen in woningen die specifiek voor senioren zijn ontwikkeld, krijgt die middag speciale aandacht. Woonprojecten zijn met Com fort Wonen altijd voorzien van een basispakket aan beveiliging, toegankelijkheid en domotica. Er wordt gebouwd met duurzame materialen en woningen worden levensloopbestendig en flexibel ontworpen en gebouwd. Hierdoor kunnen de woningen gemakke lijk en zonder grote investeringen aangepast worden aan de verande rende wensen van de consument. Stichting SIR-55 is een consumen tenorganisatie, opgericht om aan de woonwensen en behoeften van medioren, mensen tussen de 50 en 70 jaar, en senioren tege moet te komen. De stichting is twintig jaar geleden ontstaan toen enkele 55-plussers zich afvroegen: "hoe willen wij later wonen?" Zoals bekend zit de woningmarkt momenteel muurvast. De medio- Steun voor Op 't Nipperke Het VSBfonds heeft 12.500 euro toegekend aan de vereniging wijk- gebouw Op 't Nipperke in de wijk Smakterheide in Venray. Dit bedrag is bedoeld voor de verbetering van de accommodatie en de inrich ting. Naar verwachting kunnen deze verbeteringen binnenkort uitgevoerd worden. Waarschijnlijk kan het werk in het najaar wor den afgerond, zodat de gebruikers weer maximaal van het gebouw gebruik kunnen maken. Het VSB- fonds wil mensen een kans geven om zich te ontplooien en om mee te doen aan de samenleving. Op die manier wil het fonds bijdragen aan een betere samenleving., nu en in de toekomst. ren van Stichting SIR-55 laten zien hoe particulieren zich resultaatge richt organiseren om hun woon wensen te realiseren. Medioren zijn een vergeten doelgroep in de woningmarkt, met name van wege de sterk toenemende groei van de omvang van deze groep. Deze middag wordt geopend door Wil Mutsaers, voorzitter COH. Daarna volgt de lezing Vergrijzing. geen vloek maar een zegen! Door A.M. Gordijn, directeur van Vitaal Nederland en Comfort Wonen. Zijn presentatie gaat over de nieuwe senioren en wat de baby boomers willen en kunnen op het gebied van leven, wonen en bezig zijn. Hij gaat in op een ver nieuwend woon- en dienstverle ningsconcept. Aansluitend houdt de heer A. van den Heuvel van de Stichting SIR-55 de lezing Wonen, Leven en Beleven Deze stichting ontwikkelt woningen door en voor medioren en senioren. Daar na is er nog gelegenheid tot het stellen van vragen. Deze leerzame themamiddag vindt plaats in De Kemphaan aan het Kennedyplein in Venray. Medioren en senioren zijn van harte welkom. Voor meer informatie of toelichting kan men contact opnemen met W Mutsaers via telefoon (0478)584189 of 06 53395746. Stille dag in Paterskerk In de Paterskerk en de pastorie aan de Leunseweg in Venray wordt op dinsdag 31 maart als voorberei ding op het komende paasfeest een bezinningsdag gehouden. De dag begint om 9.30 uur met het ochtendprogramma, met uitleg door een priester naar aanleiding van het evangelie. Daarna is er tijd voor bezinning en na een klein uurtje gaat het gezelschap naar de kerk voor een biechtviering. Van 12.00 tot 13.00 uur is er gele genheid voor een biechtgesprek. Om 13.00 uur wordt het rozen hoedje gebeden. Daarna wordt gezamenlijk de kruisweg gebeden, gevolgd door de heilige mis. Deze dag duurt tot 15.30 uur. De dag begint in de pastorie. Iedereen is van harte uitgenodigd en welkom. Voor opgave of eventuele vragen kan men zich in verbinding stel len met José van Dierendonck via telefoonnummer (0478)512266 of via josevandierendonck@home.nl. PEEL EN MAAS Op zaterdag 4 april is het de internationale Kiwanis- dag. Wereldwijd organiseren Kiwanisclubs activiteiten voor het goede doel. Ook in Venray, waar Kiwanisclub Schieëpers- land, gesteund door de zuster vereniging De Rooyse Ladies, op de grasmat zal aantreden voor een voetbalwedstrijd tegen de G-voetballers (voet ballers tussen 9 en 15 jaar met veelal een verstandelijke han dicap) van SV Venray. Heeft u Loek Nelissen jr. wel eens zien keepen? Heeft u direc teur Loek de Veen van het Raay- land College a la zijn Haagse stad genoot Lex Schoenmaker wel eens zien verdedigen? Heeft u hoofdre dacteur Christ van den Munckhof van Peel en Maas wel eens zien scoren? Nee? Dan moet u zater dag 4 april op sportpark De Wieën komen kijken! Om 12.00 uur treden twee teams van Kiwanis- club Schieëpersland namelijk aan tegen de Venrayse G-voetballers. Bij de Kiwanisclubs staat 'serving the children of the world' hoog in het vaandel. De fundraiseactivitei- ten die de clubs organiseren zijn dan ook grotendeels gericht op goede doelen voor kinderen. Bij Kiwanisclub Schieëpersland staat dit jaar sport centraal. Naast het uitnodigen van bekende sport mensen om hun verhaal te doen bij de club, wordt er ook actief gesport. Onlangs werd de ijsbaan van Grefrath nog onveilig gemaakt en nu treden de Kiwanians aan in de sportieve arena van SV Venray. Met twee teams worden er twee wedstrijden gespeeld van 12.00 tot 13.00 uur. De Kiwanisleden zorgen er samen met de begelei ding van de spelers voor dat ze op tijd op het sportpark zijn. Na de wedstrijd is er in de kan tine een gezellig samenzijn tussen de Kiwanisleden en de G-spelers. Tijdens die bijeenkomst hebben de leden van Kiwanisclub Schie- epersland voor de G-voetballers een bijzondere verrassing. Ook Kiwanisclub De Rooyse Ladies zorgt tevens voor een blijvende herinnering. Laat u zondag scouten als model Onvergetelijke momenten met Afrikaanse gehandicapten "Mensen met een handicap tellen niet mee in Ethiopië door gebrek aan acceptatie. Ontwikkelingshulp komt daarom vaak niet bij hen terecht", vertelt filmimaker Marijn Poels uit Swolgen. Don derdag 26 maart 2009 gaat zijn film 'Nothing About Us' in pre mière in het Nijmeegse film theater Lux. Poels filmde hoe tien rolstoeljongeren van Plu- ryn in Ethiopië gehandicapte leeftijdgenoten ontmoeten. Samen volgen zij weerbaar heidstrainingen en voeren ze uiteindelijk in een vol stadion een wervelende show op. De Noord-Limburgse filmmaker Marijn Poels is 33 jaar. Toevallig kwam hij in het filmvak terecht. "Tijdens mijn wereldreizen nam ik altijd een camera mee. Met die 'hobbyfilmpjes' kon ik mijn bood schap en gevoel overbrengen op andere. Toen heb ik van filmen mijn beroep gemaakt. Mijn spe cialiteit zijn documentaires over internationale samenwerking." In oktober 2008 reisden tien jongeren in rolstoel naar Ethiopië, de Hoorn van Afrika. De vijf jon- gens en vijf meisjes komen van de Plurynlocatie Werkenrode in Groesbeek. Hoe raakte Marijn bij deze reis betrokken? "Toevallig was ik net naar Ethiopië geweest. Na mijn terugkeer las ik in het weekblad Peel en Maas over een gehandi capt meisje uit Venray dat met negen andere gehandicapte jon geren naar Ethiopië zou reizen. Het verhaal van deze Hatice Kocy- igit raakte mij. Zo begon ik me in haar te verdiepen. De reis was een initiatief van de Dutch Coalition on Disability and Development (DCDD). Ik heb me daar als film maker aangeboden." VERGETEN GROEP In Poels' werk spelen de millen niumdoelstellingen een belang rijke rol. Voor 2015 willen de Verenigde Naties acht grote pro blemen in de wereld oplossen: bij voorbeeld armoede en ongelijke behandeling tussen jongens en meisjes. "De millenniumdoelstel lingen van de VN passen niet bij gehandicapten. Gehandicapten bestaan in ontwikkelingslanden officieel vaak niet. Ze staan niet ingeschreven bij hun 'gemeente' of worden door de omgeving niet geaccepteerd. Daarom komen ze niet voor in de cijfers en komt hulp niet bij hen terecht." De film titel 'Nothing about us without us' komt van DCDD. Het betekent zoiets als 'beslis niets over ons gehandicapten zonder het ons te vragen.' "Werkenrode jongere Tarik is de rode draad door de film. Dat is vanzelf zo gegroeid. In één scene gaat de groep naar een veteranencentrum. Daar wonen mannen die in de oorlog met Eri trea hebben gevochten. Ze zijn getraumatiseerd en gehandicapt. De jongeren komen een donker hol binnen en zijn zichtbaar geïn timideerd door de blikken van de veteranen. Dan ontstaat er een bijzonder gesprek tussen Tarik en een veteraan. Je ziet aan Tarik dat hij ieder moment iets ergs ver wacht." BRUG "Een ander moment is het ver haal van Peter Eggen. Hij ontmoet de straatjongen Andrew. Ze raken aan de praat en Andrew wil zijn 'huis' laten zien. Dat blijkt de brug te zijn waaronder hij slaapt. Peter besluit een deken voor hem Marijn Poels: "Als je deze film bekijkt, vergeet je dat de hoofd rolspelers gehandicapt zijn te kopen en gaat daarmee terug naar de brug. Ik heb dat verbor gen gefilmd. De puurheid van dat moment maakt de scene onverge telijk." De jongeren volgden samen met Ethiopische gehandicapten weer baarheidstrainingen. Ze werkten aan circusacts als jongleurs en dansen samen. Uiteindelijk pre senteren de jongeren een weerga loze show in een vol stadion van Addis Ababa. "Aan het eind van de film zegt Tarik: 'Mijn doel was om de mensen in Ethiopië iets te leren. Maar ik heb meer van hun geleerd.' Het is vooral de enorme overlevingskracht van de Ethio pische gehandicapten die indruk maakt." Marijn: "In Afrika zag ik vaker gehandicapte jongeren, maar ik was daar nooit zo mee bezig. Onbewust vond ik gehan dicapten 'zielig.' De Werkenrode jongeren hebben me met mezelf geconfronteerd. Als je deze film bekijkt, vergeet je dat de hoofdrol spelers gehandicapt zijn." De Fraay Venray Fashion Weeks naderen de finale. Na de grandioze modeshow op 8 maart stond Venray de afgelo pen weken geheel in het teken van mode. De Venrayse onder nemers, van lingeriewinkels tot schoenenzaken, van par fumeries tot opticiens, hebben deze maand alles uit de kast getrokken om het voorjaar van 2009 in te luiden. Komend weekeinde worden de Fashion Weeks afgesloten met tal van activiteiten. Zaterdag 28 maart is de dag van de parfumerie. Bij Cocon, Etos, Ici Paris XL en het Kruidvat vin den diverse acties plaats op het gebied van parfum en faundation. In de winkels krijgt u alle advies over de trends van dit voorjaar en kunt u uw lippen laten stralen. De kleintjes kunnen zich bij de deel nemende winkels op koopzondag 29 maart laten schminken. Wan neer u zaterdag of zondag een van deze winkels bezoekt en een aan koop doet, dan dingt u bovendien mee naar een aantal leuke prijzen door uw kassabon in de winkel achter te laten. De prij strekking en -uitreiking is op zondag 29 maart op het podium op het Hen- seniusplein. Op zondag 29 maart is het zien en gezien worden. Een team van het modellenbureau Sessibon, die ook de modeshow op 8 maart ver zorgde, zal die dag aanwezig zijn om aspirantmodellen te scouten. Uit de geselecteerde modellen zal het bureau na de Fashion Weeks een keuze maken. De winnaar of winnares krijgt dan een geheel verzorgde opleiding tot model bij Sessibon. Dus als u denkt dat dit wel iets voor u is, laat u dan op zondag 29 maart vooral zien in het centrum van Venray zodat u ook daadwerkelijk gezien wordt. Verder is er om 14.00 uur een kindermodeshow op het Hense- niusplein, verzorgd door de lokale kinderkledingzaken. Vorige week woensdag hielden deze zaken ook de Hollandse Nieuwe spellendag. Tal van Venrayse kinderen hebben daaraan deelgenomen. Of ze prijs hebben? Daar kunnen ze zondag middag om 16.00 uur achterko men. Dan is op het podium op het Henseniusplein de trekking/prijs uitreiking van deze actie. De Venrayse opticiens Van Essen, Mijling, Rob van Dijk en Camps sluiten hun speciale zon nebrilactie af. Bij aankoop van een zonnebril ontvangt u tijdens de Fashion Weeks namelijk een De Fashion Weeks worden zon dag afgesloten met een koopzon dag in het centrum van Venray. (foto:Van den Munckhof Venray). theaterbon ter waarde van tien euro. Verder heeft Mijling Optiek komend weekeinde de totale col lectie Prada zonnebrillen in zijn assortiment en geldt bij Van Essen hetzelfde voor de Alex Paul-collec- tie. Van Essen heeft bovendien een levensgrote beer door het cen trum lopen waar kinderen mee op de foto kunnen. De organisatie kijkt nu al terug op een geslaagde Fashion Weeks. "Venray heeft zich als modestad nadrukkelijk in de regio gepro fileerd. Dat merken we ook aan de bezoekers van buiten Venray", laat Luciënne Cordang namens de organisatie weten. All Seasons Beauty Studio opent zijn deuren op zondag 29 maart in het nieuwe pand van Sizzers Hair Beauty Con cept aan de Eindstraat 16 in Venray. De feestelijke opening zal plaats vinden van 13.00 tot 17.00 uur. Jolanda van den Munckhof van All Seasons Beauty Studio werkte eerst vanuit huis. Aan de Pasodo- blestraat is ze gestart als nagelsty liste. Dit heeft ze uitgebreid met pedicure en daarna als schoon heidsspecialiste. Inmiddels is ze behoorlijk gegroeid en was het tijd voor verandering. Patricia van Sizzers Hair Beauty bood haar een mooie kans die ze met beide handen aangreep. Jolanda gaat hier haar dagen samen invullen met Wilmy van Mistralle die nog steeds op haar vertrouwde plekje zit. Bij Wilmy en Jolanda kunt u terecht voor diverse gezichts-, lichaams- en pedicurebehande lingen. Bij de kapsalon kunt u natuurlijk terecht voor een kapsel en kleur naar ieders wens, maar ook een advies met bijbehorende behandelingen voor hoofdhuid en haarproblemen. Voor de ver wennerij hebben ze ook heerlijke hoofdhuidmassages en een lekker kopje koffie. Voor feestelijke gele genheden mag de visagie en ver zorging van de nagels niet ontbre ken. De drie dames zijn daarom trots te kunnen zeggen: "We heb ben een totaalconcept." Sizzers Hair Beauty concept, Eindstraat 16 Venray, kapsalon, telefoon 0478-512154; Jolanda, telefoon 06-27565078 en Wilmy, telefoon 0478-586632. Marccain Marccain sport Citizens of Humanity Maxmara Steffen Schraut Wolford Seventy Orwell Panara schoenen/laarzen Grotestraat 34 58GI BH Venray 0478 - 5839 17 Voorjaarsmode centraal Film Marijn Poels in première I-RIS

Peel en Maas | 2009 | | pagina 9