Met Veldeke naar toneel Cheque voor Helpende Handen Fight For Fame in Ysselsteyn i ANZEN X Presentatie 'Why Music?' PEEL EN MAAS Donderdag 26 maart 2009 - Pagina 27 <mW^ Wfs:-?-" - Sinds enkele weken is de 19-jarige Venrayse studente Tineke Nabben werkzaam als vrijwilligster in een bijzonder project in Zuid-India. Ze werkt daar in een groot project van de organisatie Udavum Karan- gal (Helpende handen) van weldoener Stevin Vidyaakar. Dat is een heel bijzondere man die zijn training kreeg bij moeder Teresa in Calcutta (India) en vijf entwintig jaar geleden voor zich zelf startte in Chennai, het vroe gere Madras. Tineke Nabben is bij deze organisatie terechtgekomen via Marijke en Bart Veldpaus uit Venray, het echtpaar dat actief is voor de Stichting Ontwikkelings hulp Derde Wereldlanden, beter bekend als Helpende Handen. Tineke woont nog in Venray bij haar ouders en heeft een studen tenkamers in Nijmegen. In januari is ze afgestudeerd als Sociaal Peda gogisch werker niveau 4 in Hel mond. "Mijn einddoel is om straks met meervoudig complex gehan dicapte tieners te werken. Wat dat betreft heb ik nu in Chennai een geweldige opstapje. Ik werk met meervoudig gehandicapten die hier door Pappa, zoals Stevin hier wordt genomen, van straat zijn gepakt. Gehandicapten worden hier beschouwd als een straf van God. Pappa bekommert zich over deze kinderen, vangt ze op, geeft ze liefde en warmte en eten en drinken", aldus de Venrayse. In sep tember start ze aan de opleiding pedagogiek in Nijmegen. Ze wilde al jaren voor een bepaalde periode in het buitenland ontwikkelings werk doen. Drie jaar geleden is ze een week naar Bosnië geweest en heeft ze projecten en sport- en speldagen opgezet voor duizen den kinderen. Dat beviel haar zo goed dat ze meer wilde. "India was voor mij aantrekkelijk vanwege de cultuur en het geloof. Dit heeft me altijd al wat meer aangesproken. Maar ook omdat dit project in Ven- ray erg bekend is vanwege Bart Veldpaus en dit voelt veilig", aldus Tineke Nabben uit Venray aan ehandicap- te kinderen. Tineke. In haar vrije tijd is Tineke werkzaam als bedienster in cafe de klokkenluider. Via dit werk spaar de ze het reisgeld naar India bij elkaar. "In India werk ik vooral met de kleine kinderen en de gehan dicapten kinderen. Soms help ik mee met bijvoorbeeld eten bij de psychiatrische vrouwenafdeling of bij het sporten met de psychiatri sche mannen. ik blijf tien weken in India waarvan zeven weken bij het project en drie weken ga ik reizen door het zuiden van India", aldus de Venrayse vrijwilligster. Het solisten- en ensem bleconcours in de gemeente Venray was afgelopen week end weer een groot succes. Dit jaarlijkse concours werd deze keer georganiseerd door Muziekvereniging De Peel- klank uit Ysselsteyn en 147 solisten en ensembles heb ben hun kunnen getoond. Het hoogste aantal punten was 93 en werd behaald door het duo Jasper Geurts en Wouter Jans sen op de kleine trom. De uitslagen van de deelnemers met het hoogste aantal punten: Sectie A (blazers): Divisie 5, 90 punten Suzan Spreeuwenberg, bugel, Muziekver eniging De Peelklank Ysselsteyn, 89 punten Willem Schaeffers, bariton, Koninklijke Harmonie Euterpe, Venray, 88 punten Desi- ree Jacobs, trompet, Muziekvereni ging De Peelklank, Ysselsteyn Divisie 4, 89 punten Marly van Asten, bugel, Muziekvereniging De Peelklank, Ysselsteyn, 89 pun ten Femke Janssen, alt saxofoon, Muziekvereniging Ons Genoegen, Oirlo, 89 punten Madieke Michels, hoorn, Muziekvereniging Ons Genoegen, Oirlo, 89 punten Lisan Nabben, alt saxofoon, Muziekver eniging Ons Genoegen, Oirlo, 89 punten Anne Steeghs, saxofoon, Muziekvereniging Ons Genoegen, Oirlo Divisie 3, 89 punten Floortje Eijdems, dwarsfluit, Koninklijke Harmonie Euterpe, Venray, 89 pun ten Evi Voesten, bugel, Muziekver eniging Ons Genoegen, Oirlo, 89 punten, Noortje Philipsen, bugel, Muziekvereniging Ons Genoegen, Oirlo Divisie 2, 89 punten Angelique Verkoeyen, bugel, Muziekvereni ging Ons Genoegen, Oirlo, 85 pun ten Maud Deenen, bugel, Muziek vereniging Ons Genoegen, Oirlo Divisie 1, 90 punten Theo Deters, tuba, Muziekvereniging De Peelklank, Ysselsteyn, 90 punten, Will Vissers, hoorn, Muziekvereni ging Ons Genoegen, Oirlo Sectie B (slagwerkers): Divisie 5, 87 punten Luuk Lem- mens, kleine trom, Muziekvereni ging De Peelklank, Ysselsteyn, 86 punten Lisa de Mulder, marimba, Muziekvereniging De Peelklank, Ysselsteyn, 86 punten Douwe Claessens, marimba, Muziekvereni ging De Peelklank, Ysselsteyn, 86 punten Aafke Claessens, marimba, Muziekvereniging De Peelklank, Ysselsteyn Divisie 4, 84 punten Mees Rie- chelman, drums, Fanfare St Oda, Merselo, 81 punten Noud van Ass, kleine trom, MMSK St Petrus Ban den, Venray, 80 punten Bram Geer- ets, slagwerker, Muziekvereniging Ons Genoegen, Oirlo, 80 punten Robin Manders, Noud Pouwels, drums, Harmonie St Catharina, Leunen-Veulen-Heide Divisie 3, 86 punten Bart Ste vens, Guus de Mulder, multi-per cussion, Muziekvereniging De Peelklank, Ysselsteyn, 84 punten Roel Pelzer, kleine trom, MMSK St Petrus Banden, Venray Divisie 2, 90 punten Jelle Claes- sens, marimba, Muziekvereniging De Peelklank, Ysselsteyn, 86 pun ten Willem Janssen, snare drum, Fanfare St Oda, Merselo Divisie 1, 93 punten Jasper Lars Propst was afgelopen weekend een van de 140 deelne mers aan het solisten- en ensem bleconcours. Geurts, Wouter Janssen, kleine trom, MMSK St Petrus Banden, Venray, 90 punten Rowan Wijnho ven, Wouter Janssen, kleine trom, MMSK St Petrus Banden, Venray 88 punten Nicole Versteegen, snare drum, Fanfare St Oda, Merselo. Veldeke Venray heeft voor belangstellende leden 25 plaatsen gereserveerd voor twee uitvoerin gen. Op onder meer zaterdag 28 maart zet toneelvereniging Von del uit Castenray om 20.00 uur de komedie 'Het gekkenhuis' op de planken in het gemeenschaps huis De Wis. Een paar ingrediën ten uit het stuk zijn een echtpaar, een tante met veel geld, een tes tament, een privekliniek en de ontknoping. De kosten voor dit avondje toneel zijn 7 euro per persoon. Verder zijn op vrijdag 24 april ook 25 plaatsen gereser veerd voor de jubileumvoorstel ling van Oirato in Oirlo, die in het teken staat van 25 jaar toneelop voeringen door Oirato. De avond bestaat uit de beste stukjes van de opgevoerde toneelstukken van de afgelopen jaren, waarin humor een grote rol speelt. Tussen de stukjes toneel door worden nog een aantal muzikale stukken opgevoerd. Deze avond begint om 20.00 uur in gemeenschaps huis De Linde. De kosten voor deze avond theater zijn 7,50 euro per persoon. Voor een van beide, of beide avonden, kunt u zich opgeven bij Henk Arts, telefoon 0478-584495, of per email henk. arts@hetnet.nl. Graag duidelijk aangeven voor welke avond(en), het aantal personen en of u ver voer nodig heeft. De Uitmarkt viert feest Het is feest komend weekend in cafe De Uitmarkt in Venray. Het cafe bestaat vijf jaar en dat moet gevierd worden. Vijf jaar geleden werd de voormalige bakkerij van Piërre Pijpers omgebouwd tot een cafe waar bezoekers zowel kunnen eten als drinken. Door de laagdrempeligheid van het cafe werd het al snel een drukbezoch te gelegenheid. In de zomer trekt het terras op de Grote Markt tallo ze bezoekers. Op vrijdag 27 maart vindt in De Uitmarkt een Amster damse avond plaats. Nog steeds weet kastelein Geert Pelzer veel mensen een plezierige avond te bezorgen met nummers van onder meer Andre Hazes, Frans Bauer, Jan smit, Marco Borsato, Rene Fro- ger en Joe Cocker. Aanvang: 22.30 uur. Op zaterdag 28 maart komt de populaire band Bennie and the amazing twenty fingers naar De Uitmarkt. Dit Maastrichts trio is opgericht na een eenmalig optre den. De muzikanten hadden de smaak te pakken en het publiek ook. Inmiddels zijn ze honderden optredens vier cd's en vijftien jaar verder. De mannen spelen nog steeds in dezelfde samenstelling met zanger Bennie Abeel als mid delpunt. Het repertoire bestaat uit eigen nummers en covers van onder meer Tom Petty, Van Moris- son eb Bob Dylan. Aanvang: 22.30 uur. Op dinsdag 14 april wordt in muziekcafe Cambrinus, Venray- seweg 94 in Horst, het tweede deel van het foto- en tekstboek 'Why Music? gepresenteerd. In het boek staan tachtig concertfo to's van gerenommeerde artiesten. De muzikanten werden door foto graaf Brendan van den Beuken op magistrale wijze geportret teerd en Ron Bosmans kon aan de meesten van hen die ene vraag voorleggen... 'Why Music?'. Het boek bevat naast foto's dan ook vele persoonlijke reflecties van de betreffende artiesten op die vraag. Een greep uit de keur van arties ten; Jack Poels, Jan Akkerman, Alain Clark, Kim Wilde, Ilse DeLan- ge, Stevie Ann, Marco Roelofs en Francis Rossi (Status Quo). Tijdens de besloten presentatie op 14 april worden de eerste boe ken overhandigd aan een aantal bekende artiesten uit de streek die in het boek hun opwachting maken. Tevens zorgen de snel aan de muzikale weg timmerende Horster band Early Adopters voor een spetterend muzikaal inter mezzo. Het boek is gemaakt zon der winstoogmerk. De opbrengst wordt geschonken aan de muziek afdeling van Kunstencentrum Jerusalem in Venray. Met deze eerste donatie wordt een fonds geopend ter stimulering van talentvolle jeugdige muzikanten uit minder draagkrachtige gezin nen. Het boek is vanaf 15 april via www.beukenbos.nl of info@ron- bosmans.nl en bij muziekpodium Cambrinus te bestellen. Het boek (100 pagina's, zwart/wit, formaat 30 30 cm) kost 20 euro (exclu sief verzendkosten). Wandelpaden Leunen Wandelaars mogen met de werkgroep op zondag 29 maart de wandelroute Kruisen en Kapellen meelopen. De start is om 10.00 uur bij de boom met de bankjes tegenover de ingang St. Catharina kerk. In het Liberty Park in Over- loon is binnenkort de succes volle tentoonstelling 'Gewoon de jaren '40' te zien. Deze ten toonstelling is gemaakt door het Noord-Brabants Museum en kon daar vorig jaar reke nen op grote waardering van de ruim 40.000 bezoekers die hiernaar kwamen kijken. 'Gewoon de jaren '40' gaat over het dagelijks leven in een periode die bol stond van tegenstellingen. Het merendeel van de Neder landers had weliswaar anti-Duitse gevoelens, maar trouw aan gezin, baas en buurt was voor hen belangrijker. Dat leidde ertoe dat, zeker zolang er geen direct oor logsgeweld in de eigen omgeving was, mensen er het beste van probeerden te maken. Maar de tentoonstelling gaat niet alleen over de oorlog, juist ook over de periode daarna. In die tijd werd, zeker in het zuiden van Neder land, op veel plaatsen de oorlogs schade hersteld. Het was dus een bijzondere periode, maar toch gin gen ook de alledaagse bezigheden door. Dat vroeg van de bevolking bij alle soberheid en schaarste om grote inventiviteit. De foto's van persfotografen en fanatieke amateurs geven een heel uiteenlopende kijk op die tijd. Bijvoorbeeld op het gebied van werk, voeding en vrije tijd blij ken tegenstellingen als 'oorlog en vrede' of 'goed en fout' nauwelijks zichtbaar. Het Liberty Park heeft uit de eigen collectie de tentoon stelling aangevuld met huishou delijke voorwerpen en kleding uit die tijd. Zo ontstaat er een uit voerig beeld van hoe het dagelijks leven er in die tijd aan toe ging. Over de naam van de tentoon stelling is consternatie geweest. Museumdirecteur Erik van den Dungen: "Er was discussie over de titel omdat veel mensen terecht vinden dat aan deze periode wei nig 'gewoons' was. Je hoeft maar te denken aan de deportaties, maar ook aan de inspanningen van het verzet. Ons museum besteedt daar in de andere tentoonstellingen ook ruim aandacht aan. Maar als je een boek als 'De Avonden' van Gerard Reve uit 1947 leest, dan kun je toch ook concluderen dat het gewone leven door velen al weer verbazend snel werd opge pakt toen de oorlog eenmaal voor bij was en de materiële schade hersteld." De tentoonstelling 'Gewoon de jaren '40' is te zien in de aula, die binnenkort wordt omgedoopt tot Max Kohnstamm Aula, als eerbetoon aan een van de grondleggers van het naoorlogse Europa. Van den Dungen hierover: "Kohnstamm is zelf een gevangene geweest van het naziregime. Het lijkt daarom misschien tegenstrij dig dat 'Gewoon de jaren '40' in de Max Kohnstamm Aula komt te staan. Maar Kohnstamm zag toen al in dat juist de samenwerking met landen als Duitsland essenti eel was om de kans op een nieuw Europees conflict zo klein moge lijk te maken. Een gewoon leven na de Tweede Wereldoorlog is dus eigenlijk ook voor een deel te danken geweest aan de inzet van mensen als Kohnstamm." De ten toonstelling maakt onderdeel uit van het zomerprogramma van het Overloonse museum en is vanaf 2 april tot en met 31 oktober te zien in het Liberty Park, dat elke dag vanaf tien uur geopend is. In Blok 10 in Horst vindt op zaterdag 4 april de derde voorron de/selectieronde plaats voor de regio Limburg van de zesde jaar gang van de coverbandcompetitie Dommelsch Clash of the Cover Bands 2009. Vier coverbands bestijgen het Limburgse poppo dium om hun kunsten te vertonen en op die manier de jury en het publiek ervan te overtuigen een plaats in de regionale halve fina les te verdienen. Tijdens de voor rondes starten de bands The only road to Paradiso met het uiteinde lijke doel de titel Beste coverband van Nederland 2009 en de daarbij behorende The Clash of the Cover Bands Award 2009. Buiten de vak kundige jury heeft ook het altijd kritische publiek een belangrijke stem bij de selectie van het beste bandtalent. Vanaf de halve finales wordt van alle deelnemers een registratie gemaakt. Elke band krijgt een eigen single in The Clash Hitlijst op www.theclashoftheco- verbands.com. waarop gestemd kan worden. De band van de sin gle met de meeste stemmen wint The Clash Hitlijst Award 2009. Deze wordt uitgereikt tijdens de landelijke finale. Deze band gaat ook optreden op het Leidseplein LIVE 2010 in Amsterdam. De jury beoordeelt de bands op onder andere techniek, arrangementen, presentatie en samenspel. De band gekozen door de vakjury en de band met de meeste publieks- stemmen gaan door naar de halve finales in oktober in MC De Bosuil in Weert. Op zaterdag 4 april vanaf 21.30 uur gaan de volgende bands de muzikale strijd aan: Maddus een rockcoverband uit Geleen, Voltage een top-100 coverband uit Venray, Novando een top-100 coverband uit Roermond en Novaddiction een rockcoverband uit Landgraaf. Coverbands kunnen zich tot woensdag 1 april inschrijven via www.theclashofthecoverbands. com. Voor de kerstdagen hebben leer lingen, docenten en ouders van de Petrus Bandenschool in Venray actie gevoerd voor verstandelijk beperkte en lichamelijk gehandi capte weeskinderen van Udavum Karangal in India. In totaal konden zij een cheque van 3700 euro aan Bart Veldpaus van Helpende Han- Pappa Vidyaakar neemt de cheque in ontvangst. den geven. Behalve deze cheque, waar onder meer een ballenbad voor aangeschaft gaat worden, werden ook enkele persoonlijke knuffels voor de kinderen meege geven. Het jaarlijks terugkerende mini- festival Fight For Fame van stich ting Jera On Air wordt gehouden op vrijdag 27, zaterdag 28 en zondag 29 maart. Tijdens dit nu drie dagen durende festival krij gen bands de kans een plaatsje te vergaren op Jera On Air 2009. Maar liefst vijftien bands krijgen de kans hun kunsten te vertonen en een plaatsje te verdienen op het grote podium van Jera On Air, waar zij zoals elk jaar kun nen spelen met grote namen. Dit jaar zijn er onder meer optredens van AntiFlag en De Heideroosjes. Op vrijdag beginnen Fight For Fame met Project A, Rising Tide, El Bandito en Toevallig Leuk. Op zaterdag gaat het verder met As Enemies Arise, Fatsh, Maniac For ces en New Pokerface. Op zondag staan er nog eens zeven bands op het programma. Er wordt gestart met Awesom O. Hierna volgen Early Adopters, Sinic, Wild Bill and his Alabama Speed Steamers, Noy- alty, Crimson Sky en Nine Zero. Om 23.30 uur begint de prijsuit reiking. Het gebouw van Jera'70 is omgetoverd tot de ideale loca tie voor dit minifestival. Buiten wordt er een gedeelte afgezet waar gerookt en gegeten kan wor den. Welke bands doorgaan wordt bepaald door een vakkundige jury. Natuurlijk heeft ook het publiek hier een stem in. Tussen de bands door en tijdens de afterparty staan op vrijdag de dj's Thijs Ruud achter de draaitafel. Zaterdag en zondag wordt de muziek verzorgd door DJ Sjuut. Meer informatie staat op www.jeraonair.nl. Venrayse verwent gehandicapte kinderen r j --<r: ■iT 3C-- Af •JVV W/Vf f t V i (AJ VI Vl i Muziekconcours van hoog niveau Kunst Cultuur Expositie in Liberty Park Voltage in clash

Peel en Maas | 2009 | | pagina 27