t'A v V - 'i VY <9 Expositie Gerdine Duijsens 'Feest van herkenning' Reis naar Hamburg PopPodium Venray maakt nieuwe start Crescendo presenteert klucht v V r -■ .i";y /flPEFf a-A I Êm PEEL EN MAAS Donderdag 26 maart 2009 - Pagina 25 Zaterdag 20 juni in De Doolhof v» - f Guido's Orchestra trad onlangs op in Schouwburg Venray. Wie nog een keer een concert van deze vioolvirtuoos en zijn band wil bijwonen, of het concert heeft gemist? Dan heeft Peel en Maas een prach tig aanbod. Wij verloten exclu sief voor onze lezers vier gra tis kaarten voor de show van Guido's Orchestra op zaterdag 20 juni in het openluchtthea ter De Doolhof in Tegelen. In een bijzondere ambiance kunt u genieten van een fantas tisch concert. Hoe dingt men mee naar de vrijkaarten? Stuur uiterlijk dinsdag 31 maart een e-mail naar redactie@vandenmunckhof.nl. In de Peel en Maas van donderdag 2 april maken we bekend wie de prijswinnaars zijn. Bilderberg Chateau Holtmühle Tegelen maakt het mede mogelijk dat Guido's Orchestra zaterdag 20 juni dé publiekstrekker is van het open lucht muziekfestival in De Dool hof in Tegelen. Guido's Orchestra is als poporkest vooral bekend van de concertreeks Sympho- nica in Rosso. Het orkest ontving wereldartiesten als Lionel Richie, Candy Dulfer, Alessandro Safina, Marco Borsato en Trijnjte Ooster huis. Liefde voor muziek. Als er één persoon is die in een bijzon der muzikaal gezin opgroeide, dan is het wel Guido Dieteren, oprich ter en dirigent van het poporkest. Zijn overgrootvader, opa en vader waren dirigent en zijn daarmee de grote muzikale voorbeelden van Guido. Hij vestigde reeds op jonge leeftijd zijn naam als concertmees ter en solist van verschillende orkesten. Om vervolgens zijn loopbaan als dirigent, violist en solist voort te zetten op tournee door Europa en Noord-Amerika. Deze orkestleider, dirigent, viool solist en componist mag zich nu al beroepen op een indrukwekken de carrière. Zijn talent werd reeds door vele muzikanten geloofd, onder wie Marco Borsato: "Guido's Orchestra, een fantastische groep waanzinnig getalenteerde men sen die elke dag met hernieuwde energie en passie hun violen bijna in brand spelen. Altijd op tijd, altijd enthousiast, wat een fantastisch orkest!" Guido's Orchestra is vanaf 2002 enorm gegroeid, onder meer dankzij de release van de eerste CD Guido (2003) en de gezamen- i V lijke optredens met topartiesten als Alessandro Safina, Marco Bor sato en Trijntje Oosterhuis. Tegen woordig bespeelt Guido's Orches tra als hoofdact uitverkochte zalen in heel Nederland. In 2006 en 2007 kreeg het poporkest lande lijke bekendheid door optredens met onder anderen Marco Borsato, Andrea Bocelli, Paul de Leeuw en Lucie Silvas tijdens de Symphoni- ca in Rosso concertreeks. Ook tij dens de derde editie in september 2008 ontving Guido's Orchestra wereldartiesten, onder wie Lionel Richie, Candy Dulfer en Trijntje Oosterhuis. De vioolbattle met Candy Dulfer was volgens velen één van de hoogtepunten van de avond. In het voorjaar van 2008 tourde Guido's Orchestra langs de grote theaters van Nederland met de theatertour Red Passion Live in Concert. Het concert werd door zowel pers als publiek erg enthou siast ontvangen. Guido's Orchestra verzorgt op zaterdag 20 juni een uniek concert in openluchtthea ter De Doolhof, dat zich kenmerkt door een terrasachtige structuur, niveauverschillen en talrijke ver bindingen via trappen, poorten en paden. Samen met de centrale tempel, geflankeerd door twee paleizen, is het geheel ruim zeven tig jaar geleden ontworpen als vast decor voor de Passiespelen. Een fraai overkapte tribune biedt aan zo'n 3500 bezoekers een droge zitplaats. Elke tribuneplaats geeft een volledig vrij uitzicht. Zo zul len duizenden bezoekers worden ondergedompeld in een avond vol warmte, romantiek, passie en energie, waarbij de show qua muziekstijlen, vorm en dynamiek ongekend zal zijn. Een spekta kel van internationale allure. Het avondvullende programma bestaat verder uit een aantal gastoptre dens van Beppie Kraft, Ivo van der Bijl, Linda Smeets en de Boere- joekskapel van VV De Boereraod. Het orkest staat aan de aftrap van de internationale doorbraak. Nage noeg alle concerten zijn de afgelo pen en komende periode uitver kocht. Geïnteresseerden moeten er dus op tijd bij zijn. De kaart verkoop voor het concert in De Doolhof is gestart. Peel en Maas verloot vier gratis toegangskaar ten voor dit concert. Om kans te maken op deze kaarten kan men een e-mail sturen naar redactie@ vandenmunckhof.nl. Expositie Johan Jeuken in 't Freulekeshuus Ter gelegenheid van zijn honderdste geboortejaar orga niseert Venrays Museum van de Geest Locatie 't Freulekes- huus een grote overzichts tentoonstelling van de schil derijen en tekeningen van de naïeve schilder Johan Jeuken (1909-1982). In een serie arti kelen de kijk van Jeuken op zijn eigen werken. Johan Jeuken, de schilder van dit werk, aan het woord: 'Daar staat ie nog, die goeie ouwe Hen- senius! En de kiosk! Is er nog wel een in Venray? En maar blazen die muzikanten. Soms was het wel pauze, afgewisseld met muziek. De kerkdorpen waren verplicht om eenmaal per jaar een concert te geven, waarschijnlijk voor de subsidie. Wij vonden het een waar feest. Het rook er altijd naar siga- ren en er werd stevig getoept (een kaartspel) bij de drie cafés, Gerrit Aerts, Sjang Kemp en Piet Hoed. Wij probeerden tussen de muziek door wat spelletjes te doen of tegen een bal te schoppen. Maar dan kwam de veldwachter Pietje Pruuf of Sabel Hannes ons verma nen dat we rustig moesten zijn. Veldwachter Derks pruufde graag een borreltje, vandaar die bijnaam Pietje Pruuf. Sabel-Hannes was mijn oom. Hij heette Hannes Lem- mens. Die bijnaam had hij te dan ken aan het feit dat hij zijn sabel eens zo vast een deur in sloeg dat deze er bijna niet meer uit te trekken was. Dit gebeurde bij de achtervolging van een vluchtende arrestant die in de Hofstraat een huis binnenrende en de deur juist voor Hannes zijn neus dichtgooi de, die toen net van woede naar hem uithaalde, maar helaas'. JohanJeuken was van oorsprong kleermaker en begon pas op late re leeftijd het Venray uit zijn jeugd te schilderen. Venray zoals hij het zich herinnerde in zijn atelier aan de rand van het Vondelpark in Amsterdam. Vele gebeurtenis sen uit Venray en de kerkdorpen passeren in kleurige optocht de revue. Het jaarlijkse carnaval, de kermis, de komst van de koningin, de wekelijkse veemarkt, spelende kinderen en de paardentram naar het station in Oostrum. Johan Jeuken (1909 - 1982), Een Venrayse plezierschilder, 20 maart t/m 30 augustus 2009 Venrays Museum van de Geest Locatie 't Freulekeshuus, Eind- straat 8, 5801 CR Venray, 0478 - 583880, Openingstijden: woe, zat, zon van 14.00 - 17.00 uur info@museumvenray.nl www.museumvenray.nl Duo-expositie bij Irok In galerie Irok in Horst zijn van donderdag 26 maart tot en met zaterdag schilderijen te zien van van Stefanie Visscher en Caroline Westerhout. Visscher is geboren in 1970 en woont en werkt in Nuenen. Haar schilderijen zijn ingetogen en kleurrijk. Figuratieve elementen, in een positieve beeld taal. De toeschouwer mag blij wor den. Titels als Flow, Prosperity en Focus verwoorden haar gevoel, het gevoel van het moment van schil deren. Caroline Westerhout is ook geboren in 1970. Na haar oplei ding reproductief tekenen aan het Grafisch Lyceum, werkte Wester hout als dtp-er, daarnaast ontwik kelde zij zich als hedendaags rea listisch kunstschilder. Ook poëzie en fotobewerking behoren tot haar dagelijkse werkzaamheden. Ze exposeerde twee jaar geleden reeds bij galerie Irok. Liet ze toen realistische close-ups zien, nu zijn haar schilderijen groter en geven ze een totaalbeeld van het vrou welijk wezen. Deze expositie bij galerie Irok, normaliter aan de Meldersloseweg 6, maar in deze periode wegens wegwerkzaam heden te bereiken via de tuin van het woonhuis aan de Venloseweg 57. Zie voor openingstijden en ver dere informatie www.irok.nl. Contactdag genealogie In Museum De Kantfabriek in Horst wordt op zaterdag 28 maart van 10.00 tot 16.00 uur een gene alogische contactdag gehouden. Deze dag wordt gehouden door de afdeling Land van Cuijk van de NGV, samen met de Sectie Genea logie van het LGOG. Op deze con tactdag kan men stamboomonder zoek doen, voorouders opzoeken en contact leggen met medeon derzoekers. Naast de stands van de twee genoemde verenigingen zijn er een aantal historische en heemkunde verenigingen aan wezig met hun historische uitga ven en genealogische collecties. Ook vertegenwoordigers van enkele belangrijke websites op dit gebied, die betrekking hebben op deze regio zijn aanwezig. In het documentatiecentrum van De Kantfabriek zijn vele boeken en tijdschriften op genealogisch en geschiedkundig gebied aanwezig. Kijk ook op www.ngv.nl. Museum de Kantfabriek is te vinden aan de Americaanseweg in Horst. AbrahamArt Galerie Kunstuit leen in de oude boerderij op het Annaterrein aan de Noordsingel in Venray opent op zondag 29 maart om 13.00 uur de expositie en boekpresentatie In Vino Veritas van Gerdine Duijsens. Duijsens heeft zich de laatste jaren ontwik keld tot een geliefde kunstenares. Met haar uitbundige schilderijen van dikke dames, eettaferelen en snobs is ze een beroemdheid geworden door de vele publicaties van haar werken in tijdschriften en exposities in vooraanstaande galerieën in binnen- en buitenland. De expositie bestaat uit originele schilderijen op doek en beelden van neoliet. De kunstenares is tij dens de opening ook aanwezig. Op www.AbrahamArt.com. zijn de werken van de expositie ook te zien. Het werk van Duijsens is een synthese tussen abstract en figuratief. Meestal is het figuratief met abstracte elementen. Het past helemaal in de tijdgeest, waarin men zo visueel is ingesteld dat men de uiterlijke vorm van de meeste dingen wel op het netvlies hebben. Daardoor is het toch de creatieve verbeeldingskracht die de belangrijkste rol speelt zowel bij de kunstenaar als bij de kijker. In al haar schilderijen komt de enorme gedrevenheid en energie die zij erin legt, letterlijk uit de verf. De tentoonstelling is te bezoe ken tot en met zondag 12 april en is elke zaterdag en zondag van 13.00 tot 17.00 uur geopend. Afgelopen vrijdag is in muse um 't Freulekeshuus in Venray de expositie Johan Jeuken, een Venrayse plezierschilder, offi cieel geopend. De tentoonstel ling omvat meer dan honderd werken van de Venrayse schil der Johan Jeuken (1909-1982) die honderd jaar geleden werd geboren. Zoon Gerard Jeuken omschreef de expositie als 'een feest van herkenning'. De expositie is nog te bezoeken tot 30 augustus. Kunsthistorici delen zijn werk in bij de naïeve schilderkunst, zelf noemde hij zich eerder plezier- schilder. Hij was van oorsprong kleermaker en begon pas op late re leeftijd het Venray uit zijn jeugd te schilderen. Venray zoals hij het zich herinnerde in zijn atelier aan de rand van het Vondelpark in Amsterdam. Vele gebeurtenissen uit Amsterdam maar vooral uit Venray en de kerkdorpen passeren in kleurige optocht de revue. Het jaarlijkse carnaval, de kermis, pro cessies, de wekelijkse veemarkt, spelende kinderen en de paarden- tram naar het station in Oostrum. In 1963, Johan was toen 54 jaar, kreeg hij problemen met zijn hart en werd hij uiteindelijk afgekeurd. Het sluimerende tekentalent kon nu tot ontwikkeling komen. Op de Rietveldacademie volgde hij een cursus voor amateurschilders en leerde zo de verschillende technieken. Hij kreeg een eigen stijl die paste in de traditie van de naïeve schilderskunst. Veel van zijn onderwerpen ontleende hij aan het Venray van zijn jeugd. Spraak makende gebeurtenissen, zoals een bezoek van de koningin aan Venray, de onthulling van de Bal lonzuil werden geschilderd, maar ook de alledaagse werkelijkheid uit zijn herinnering, de processies, de kermis en de dorpsgezichten. Zijn werk bleef niet onopgemerkt. In 1969 exposeerde hij voor het eerst op de Talenstentoonstelling. Het Stedelijk museum in Amster dam kocht werk van hem aan en ook in het Limburgs museum in Venlo is werk van hem te zien. Beide musea staan foto's en werk af voor de tentoonstelling in Ven- ray deze komende vijf maanden. LGOG Kring Ter Horst houdt op 25, 26 en 27 september een driedaagse reis naar Hamburg. Als een van de weinige Hanze steden is Hamburg uitgegroeid tot een echte wereldstad met een overeenkomstig aanbod aan cultuur en architectuur. Hamburg is na Berlijn de tweede stad van Duitsland met 1.750.000 inwoners. De stad leed door luchtbombardemen ten in de Tweede Wereldoor log grote schade, die slechts gedeeltelijk werd hersteld. Het stadsbeeld wordt gedomi neerd door vijf kerktorens en de toren van het uit 1897 daterende raadhuis. Op een eiland in de Elbe bevindt zich de Speicherstadt, een groot complex van op palen gebouwde pakhuizen uit het eind van de negentiende eeuw. Karakteristieke twintiste-eeuwse bakstenen gebouwen bevinden zich in het Kontorhausviertel. Ten westen van het stadscentrum ligt de uitgaanswijk Sankt Pauli, waar de Reeperbahn de bekendste straat is. Op het programma staan onder meer geleide bezoeken aan de Sint-Michaelkerk, de Kunsthal- le, het Internationales Maritimes Museum en het Speicherstadtmu- seum. Ook wordt een rondvaart gemaakt over de Binnen- en Bui- ten-Alster. Verder wordt op de heenreis een bezoek gebracht aan het Varusschlachtmuseum en wordt op de terugreis een stadswandeling door Osnabrück gemaakt. De kosten voor deze excursie bedragen 250 euro per persoon voor leden van LGOG en 285 euro per persoon voor niet-leden van LGOG. Bij deze prijs zijn inbegre- pen: het vervoer per luxe touring car, twee overnachtingen in het viersterren hotel Novotel Ham burg Alster, twee ontbijtbuffet ten in het hotel, twee diners, een afscheidsbuffet, koffie/thee met gebak op de heenweg en gids- en entreegelden, voor zover deel uit makend van het programma. Aanmelding voor deze excur sie is mogelijk tot 15 april. Een inschrijfformulier en meer infor matie over het programma zijn te vinden op de website van LGOG Kring Ter Horst, www.lgogter- horst.nl. Voor meer inlichtingen kunt u ook terecht bij de excur siecommissie: Peter Jakobs, De Pelslap 7, Horst (pjakobs@hetnet. nl) en Pieter Jakobs, Gastendonk- straat 15, Horst (lgog@lgogter- horst.nl). Expositie Bovenloon Kunst- en natuurtuin Bovenloon aan de Holthesedijk in Overloon maakt zich op voor een spette rend voorjaar. Aan de rand van de Overloonse duinen kunnen de bezoekers in het voorjaar genieten van een uitzonderlijke expositie. Beeldhouwerscollectief Groep 85 exposeert in juni en juli in de hui dige expositietuin. In de toekom stige grote beeldentuin illustreren twaalf 'men out of space' in stilte de grootsheid en variatie van deze toekomstige expositietuin. Kunste naars die in 2009 grotere objecten vrijblijvend semipermanent willen exposeren in deze expositietuin, kunnen contact opnemen met Beeldentuin Bovenloon. E-mail info@bovenloon.nl. Een jaar geleden werd stichting PopPodium Venray opgericht. De eerste aankondiging van de stich ting was een stickeractie waarbij stickers met het beeldmerk van de stichting door heel Venray werden geplakt. Na een geboor teadvertentie in de Peel en Maas werd er gestart met het organi seren van activiteiten zoals een aantal rock-, punk- en metalcon- certen met bands uit binnen- en buitenland. De stichting dacht goede afspraken met gemeente en exploitant te hebben gemaakt die nog gezamenlijk op een foto in de Peel en Maas werden beklonken. Toch ontstond er rondom het EK voetbal een conflict tussen stich ting en exploitant, waarna het onderlinge vertrouwen helemaal verdween. Na intensieve bemid deling van gemeente en met name Synthese zijn er nu aanvullende afspraken vastgelegd en door alle partijen ondertekend. Onderdeel van die afspraken is een door de gemeente ingestelde jongeren werker van Synthese die, naast het ondersteunen van de stichting, alle communicatie tussen stich ting en exploitant vanaf nu verder stroomlijnt. Verder is er nu een duidelijke scheiding ontstaan in de momenten waarop de exploi tant en de stichting de exploitatie van 't Podium voor hun rekening nemen. De vrijdagavonden, oud op nieuw, Nakse Dakrame festi val, carnaval en halfvastenbal zijn voor de exploitant. De rest van de tijd heeft PopPodium Venray, en daarmee de jongeren van Venray, zeggenschap over de invulling van jongerencafé 't Podium. Eind janu ari heeft de stichting een nieuwe start gemaakt met een concert van onder andere Polo 'n Heze dat door zo'n zeventig betalende bezoekers werd bijgewoond.Vanaf toen is tot nu toe iedere zaterdag een caféavond gehouden. Door de grote tussenpauze zijn een heel aantal vrijwilligers afgehaakt en is de stichting alles weer opnieuw aan het opbouwen. Vandaar dat de eerste doelstelling van de stichting is om de zaterdagen in te vullen om van hieruit enthou siasme te kweken onder jongeren zodat zij mee gaan doen met het organiseren van activiteiten die zij op dit moment in Venray mis sen. Op dit moment bestaat de stichting naast het bestuur uit een pr-commissie, een barcom- missie, een livemuziek commis sie en is een dancecommissie in oprichting. Voor de komende tijd staan al heel wat activiteiten op het programma. Zo staat op zater dag 21 maart The Alternative, hét uitgaansalternatief van Venray, op het programma. Een clubavond die maandelijks zal terugkeren, waarbij de PopPodium dj's een mix brengen van oude tot en met de allernieuwste pop, rock, Indie, punk en metal. Op 4 april gaat de succesvolle Venrayse band 2-Late haar cd-presentatie bij PopPodium Venray houden. Dit wordt onder steund door optredens van Yester day's men en de in de regio welbe kende band Pilot Flame. Een week later, op 11 april, komen de metal- heads weer aan hun trekken met een concert van Blind Sight met support acts Chiraw en 12 Gauge. Blind Sight verzorgde onlangs het voorprogramma van Slayer in de HMH, stond in de finale van Nu of Nooit en verzorgt binnenkort een optreden op het gerenommeerde metalfestival Waldrock. Op 2 mei staat Hit Me TV op de bühne, een band die hard bezig is Nederland te veroveren met zeer dansbare popmuziek. Voorprogramma is dan de Horster Nu of Nooit-fina- list Early Adopters. Op zondag 14 juni wordt 's middags in samen werking met Kunstencentrum Jerusalem Rock's Cool gehouden waarbij door het Kunstencen trum opgeleide popmuzikanten op zullen gaan treden. Tot nu toe zijn dit nog allemaal pop en rock georiënteerde activiteiten, maar ook de dancecommissie zit niet stil een zal snel haar eerste acti viteit bekendmaken. Mocht men meer informatie over PopPodium Venray willen, zelf een activiteit willen organiseren of een avond als vrijwilliger mee willen helpen, dan kan men meer informatie en contactgegevens vinden via www. poppodiumvenray.nl. www.mys- pace.com/poppodium of poppo- diumvenray.hyves.nl. Prijsvraag Wil je op 11 april gratis naar de PopPodium Venray Metal- avond met optredens van Blind Sight, Chiraw en 12 Gauge? Pop Podium Venray biedt jou de kans om er gratis bij te zijn en ook nog eens een cd van een optredende band te bemachtigen. Wil je kans maken op twee gratis toegangs bewijzen en één van de cd's van Blind Sight of Chiraw? Stuur dan vóór 5 april een e-mail met je naam, adresgegevens en telefoon nummer naar prijsvraag@poppo- diumvenray.nl. Toneelvereniging Crescendo Ysselsteyn voert op zaterdag 28 en zondag 29 maart de klucht Tom, Dick en Harry op in De Sme- lehof in Ysselsteyn. In Schouw burg Venray wordt op zondag 19 april ook nog een voorstelling gegeven. Alle opvoeringen begin nen om 20.00 uur. In Tom, Dick en Harry krijgt men te maken met een gezellige maar toch ook weer vreemde familie. Tom is getrouwd met Linda. Ze wonen in een mooi huurhuis, samen met broer Dick die een bovenkamer heeft. Tom en Linda hebben geen kinderen, maar willen er wel graag. Na tallo ze pogingen besluiten zij er eentje te adopteren. Het stuk speelt zich af op de ochtend dat een dame, mevrouw Potter, van het adoptie bureau gaat langskomen om het een en ander te controleren en om te toetsen of het huis wel voldoet aan de adoptie-eisen. Die ochtend gaat natuurlijk van alles mis. Dick, de vrolijke doch kleine handelaar in louche zaakjes, heeft een leuke illegale handel op de kop weten te tikken en zoekt in huis een plek om het tijdelijk op te slaan. Broer Harry komt ook langs. Hij is hulpvaardig en creatief maar gebruikt allerlei vreemde manie ren en middelen om dat in prak tijk te brengen. Tom stribbelt van begin af aan tegen. Hij wil niet dat er iemand komt storen op deze belangrijke ochtend. Maar de och tend dreigt al gauw heel anders te gaan verlopen dan gepland. Wanneer de wijkagent ook nog een kijkje komt nemen moet Tom zich in allerlei bochten wringen. Maar erger dan dit kan het niet worden... of toch wel? Schrijver Ray Cooney wordt wel 'de mees ter van de klucht' genoemd. Deze typische klucht van Britse ori gine schreef hij samen met zijn zoon Michael. De klucht wordt gespeeld in het dialect. Regisseur is Henk Stevens, die met de spe lers Henk Deters, Noël Michels, Ferdy Seuren, Els Kramer, Daisy Mennen, Gerrit Spreeuwenberg, Astrid Michels, Pieter Manders en Harrie van Asten een prestatie neer wil gaan zetten. Kaarten zijn verkrijgbaar bij COOP Seuren en de winkel van Vitelia of te reserve ren via telefoon (0478)541890. 'J. ■- Win gratis kaarten voor Guido's Orchestra V I J v 11 Avondconcert op het Henseniusplein Kunst Cultuur KJ:W j-ff

Peel en Maas | 2009 | | pagina 25