Gemeente Venray Venrayse cijfers online beschikbaar 3 Infoavond verkeersmaatregelen Leunen Kwijtschelding belastingen Kijk ook op www.venray.nl B en W duiken in het verleden Versterking cultuureducatie door Cultuurpunt Parkeerterreinen met slagboom bij Jerusalem en St. Jozefklooster Veiligheid aan de Maaslijn 9 PEEL EN MAAS Gemeentehuis Openingstijden 3 Op donderdag 2 april organiseert de gemeente een informatieavond over U de verkeersmaatregelen in Leunen. De informatieavond vindt plaats in sa De Witte Hoeve, Gasstraat 5 te Venray, aanvang 19.30 uur. l Rond eind april starten de werkzaamheden rondom de Albionstraat, van de St. Appoloniastraat tot aan de Van Berlostraat. Daarnaast zijn er werk- j| zaamheden aan de Kapelweg (langs de kerk en rondom de school) en aan 1 de Van Berlostraat. Tijdens de informatieavond krijgt u informatie over de geplande werkzaamheden, de huisvuilophaaldienst, de bereikbaarheid van aanliggende panden en de beschikbare parkeerruimte tijdens de werk - zaamheden. Bijbehorende tekeningen van de verkeersmaatregelen in i Leunen liggen ter inzage bij de publieksbalie van het gemeentehuis. Heeft u vragen over de wegwerkzaamheden, dan kunt u contact opnemen met de afdeling Publieksdiensten. Centrum op de schop caasi^sa a 0 HU MM Venray, focus op mensen Donderdag 26 maart 2009 - Pagina 21 Raadhuisstraat 1, 5801 MB Venray Postbus 500, 5800 AM Venray Telefoon (0478) 52 33 33 Fax (0478) 52 32 22 E-mail gemeente@venray.nl Internet www.venray.nl Publieksdiensten Maandag van 12.00 tot 20.00 uur, dinsdag t/m vrijdag van 9.00 tot 13.00 uur. Telefonisch bereikbaar: maandag t/m donderdag van 8.30 tot 17.00 uur en vrijdag van 8.30 tot 13.00 uur. Gemeentearchief Alarm Dinsdag t/m donderdag van 9.00 tot 17.00 uur. Centraal alarmnummer 112 Informatiecentrum Hulpaanvraag geen spoed politie 0900 - 88 44 Maandag van 12.00 tot 20.00 uur, Hulpaanvraag geen spoed brandweer 077 - 356 56 56 dinsdag t/m donderdag van 9.00 tot 17.00 uur en vrijdag van 9.00 tot 13.00 uur. Week 13 U heeft eind januari een gecom bineerde aanslag gemeentelijke belastingen 2009 ontvangen. Als u niet in staat bent deze te betalen, kunt u kwijtschelding aanvragen. Uiteraard is hier wel een vermogens- en inkomens- onderzoek aan verbonden. Om kwijtschelding aan te vragen heeft u een speciaal verzoek formulier voor kwijtschelding nodig. Dit formulier kunt u telefonisch of schriftelijk bij de gemeente aanvragen. Het formulier kunt u ook downloaden via de website van de gemeente: kijk op www.venray.nl Digitale balie Overzicht formulie ren. U kunt het kwijtscheldings formulier ook afha I en op het gemeentehuis bij de afdeling Publieksdiensten. Bij het formulier vindt u een toelichting over de kwijtscheldingsregels. Centrum op de schop 1. tot en met 29 april: Grote Markt 2. 1 mei tot en met eind juli: Marktstraat, Hofstraat, Kapelaans pad en Wilheminastraat 3. 10 augustus tot en met eind 2009: Henseniusplein en Schouwburgplein Infopunt bibliotheek Heeft u gedurende de werkzaam heden vragen over het project Centrum op schop? Kijk dan op www.venray.nl banner Centrum op de schop. Of loop even binnen bij het infopunt in de bibliotheek. Elke dinsdag houdt de gemeente daar spreekuur van 11.00 tot 12.00 uur. SCH OUTEN- STR AATJE PASSAGE ©HENSENIUS- POSfSTRa.r PLEIN *r Cijfers over Venray zijn nu online beschikbaar voor inwoners, bedrijven en andere belang stellenden. De onderwerpen zijn afkomstig van de kwalitatief beste dataleveranciers zoals het CBS, CWI en verschillende ministeries. Bij ieder thema staat een uitleg over de wijze van gegevensverzameling en een bronvermelding zodat u altijd weet waar de gegevens vandaan komen. Vanaf deze week kunt u via www.venray.nl banner Venray in cijfers zelf tabellen, grafieken of kaartjes samenstellen of direct in Excel een rapport oproepen per dorp of postcodegebied. Er zijn zo'n 700 onderwerpen op gemeente- en (indien mogelijk) postcodegebied beschikbaar. Denk daarbij aan gegevens over: - bevolking - wonen - onderwijs en medische beroepen - economie, werk en inkomen - winkels, horeca en sport - verkeer en vervoer - politiek en bestuur - criminaliteit. De cijfers zijn met één druk op de knop te vergelijken met het gemiddelde van gelijksoortige gemeenten, wijken en provincies en met het Nederlands gemiddelde. Op papier Met de komst van dit nieuwe programma wordt het statistisch jaarboek niet meer in papieren vorm gemaakt. De pocketuitgave van Venray in cijfers verschijnt wel weer in het tweede kwartaal van 2009. Geen internet? Heeft u geen toegang tot het internet? Dan kunt u in de publiekshal van het gemeentehuis gebruik maken van een computer waarop u (gratis) de website kunt Gemeente Venray In Cijfers >•'—""•*■■1 jï] 3p 3 Ëevulkinu Leeftiid F ft Ifn vr P frvvvll P U«0II QCr«n« <S«lacht (porti Xtevalkina vrouven te Bevolking (aantal], 200S - Postcodes m raadplegen. Ook kunt u daar, tegen betaling, gegevens uitprinten. Hulp nodig? Onder de help-knop, rechtsboven in de tabellen, vindt u een uitgebreide beschrijving van de verschillende mogelijkheden van de applicatie. Heeft u graag hulp bij het gebruik van de applicatie of wilt u toelichting op de gegevens, stuur dan een e-mail naar gemeente@venray.nl ter attentie van Onderzoek Statistiek. Natuurlijk kunt u ook telefonisch contact opnemen met de afdeling Publieksdiensten. Op dinsdag 17 maart bracht het college van Burgemeester en Wethouders een werkbezoek aan Stichting Museum de Peelstreek in Ysselsteyn. Het museum geeft een goed beeld van de verandering van de streek binnen drie generaties. Het dorp Ysselsteyn dateert immers pas van 1921. In het museum wordt op een aanschouwelijke manier een tijdsbeeld geschetst. Wethouder Patrick van der Broeck omschrijft zijn gevoel: "In Museum de Peelstreek word je ondergedompeld in een ander tijdsgewricht. Je ervaart er het ritme van vroeger. Het is goed dat we het verleden van Ysselsteyn en Venray goed conserveren en het verhaal aan jongere generaties doorgeven". Grote collectie Het museum heeft een jaar geleden een grote schoonmaak ondergaan en toont op overzichtelijke wijze een grote collectie werktuigen, koetsen en gebruiksvoorwerpen. Ook is er een kindvriendelijk programma voor basisscholen ontwikkeld. Na een kop koffie en een 'knapkoek' leidden Jan en Dinie Houben samen met enkele vrijwilligers de bezoekers rond in 'hun' museum. Museum de Peelstreek is op afspraak te bezichtigen van april tot en met september. Om te kunnen blijven voldoen aan de vraag op het gebied van cultuureducatie en het borgen van de kwaliteit daarvan heeft Kunstencentrum Jerusalem een subsidie aangevraagd voor de bemensing van zijn Bureau Onderwijs en Projecten. Burgemeester en Wethouders van de gemeente Venray hebben daarvoor in 2009 een incidentele subsidie van 41.511 euro toegekend. In de nota 'De Kunst van Cultuurbeleid' heeft de gemeente Venray vast gelegd dat zij meer vraaggericht wil gaan werken op het gebied van cultuur educatie. Hierdoor kan zij meer maatwerk leveren. Het Kunstencentrum Jerusalem heeft hierop enthousiast gereageerd door het Bureau Onderwijs en Projecten te professionaliseren en het Cultuurpunt uit te breiden. Het kunstencentrum kan dit echter niet meer volledig uit eigen middelen finan cieren. Vraaggericht werken Vraaggericht werken houdt in dat de scholen aangeven waar zij behoefte aan hebben. De culturele instellingen ontwikkelen hier dan activiteiten voor, in plaats van dat instellingen een activiteit ontwikkelen en deze proberen te 'verkopen' aan het onderwijs. Odapark, Schouwburg Venray, Museum Freulekeshuus en BiblioNu hebben hun aanbod inmiddels ook gebundeld in het Cultuurpunt. Zij scharen zich achter het plan van het Bureau Onderwijs en Projecten en de daarbij horende uitbreiding van het Cultuurpunt. Ook de Stichting Primair Onderwijs Venray (SPOV) staat achter het plan. Buitenschoolse activiteiten Het SPOV heeft reeds alle scholen verplicht om de cultuureducatieve projecten bij het kunstencentrum af te nemen, zodat de dekkingsgraad 100 procent is. Verder gaat het Bureau Onderwijs en Projecten zich toeleggen op buitenschoolse activiteiten. Dit is een uitbreiding van het bestaande aanbod. Het kunstencentrum ziet hierin kansen om een grotere afname te realiseren en zo haar positie te verstevigen. Stevig fundament Doordat het kunstencentrum zich richt op basisonderwijs, voortgezet onderwijs én buitenschoolse opvang zorgt zij voor een doorlopende leerlijn die landelijk, provinciaal en gemeentelijk gewenst is. De gemeente Venray is zeer verheugd dat zoveel partijen zich achter het plan hebben geschaard. Hiermee is een stevig fundament gelegd voor cultuureducatie en de culturele loopbaan van Venrayse jongeren. De gemeente wil met ingang van 2010 ook betaald parkeren invoeren aan de noordkant van het centrum. Bij Jerusalem en het St. Jozefklooster komen slagbomen, op de andere locaties komen parkeermeters. Dat heeft het college van B en W vorige week besloten. Het centrumgebied is nu al grotendeels betaald parkeergebied, met uitzondering van een aantal parkeerterreinen aan de noordzijde. Dat wordt nu gelijkgetrokken. Aan de noordzijde kan nog gratis geparkeerd worden bij Jerusalem, het St. Jozefklooster, het parkeerterrein bij het UWV, de parkeerplaatsen bij De Witte Hoeve en in de Gasstraat. Tarieven Na de invoering van betaald parkeren kost één uur parkeren hier dan 1,10 euro (tarief 2009) en op het parkeerterrein bij het UWV geldt hetzelfde dagtarief als bij de Hoenderstraat. Op het terrein Jerusalem en het St. Jozef klooster komen slagbomen. Dat heeft voor parkeerders het voordeel dat zij betalen over de werkelijk geparkeerde tijd. Op de andere locaties komen centrale parkeermeters te staan. Het terrein bij het UWV krijgt een tijdelijke verharding en duidelijkere indeling. Voorbereidingen De gemeenteraad heeft in de eerste helft van 2008 al bepaald dat invoering van betaald parkeren aan de noordkant van het centrum met ingang van 2010 gerealiseerd moet zijn. Om deze streefdatum te halen wil de gemeente alvast starten met de voorbereidingen, waaronder het overleg met bewoners en andere betrokkenen in dit gebied en de aanschaf van de benodigde betaalautomaten. Hiervoor wil het college van B en W een voorbereidings- en uitvoeringskrediet beschikbaar stellen van 475.000 euro. Donderdag 19 maart organiseerde de gemeente Venray in samenwerking met Veolia, het Kennisplatform Verkeer en Vervoer en de Politie Limburg-Noord een congres over veiligheid. In discotheek The Zenith kwamen afgevaardigden van bovenstaande partijen, de provincie, gemeenten aan de Maaslijn en Prorail bijeen om te praten over de veiligheid op en aan de Maaslijn. Aanleiding voor het congres was de wens van vervoerder Veolia om op termijn te komen tot een veiligheidshandvest voor de gehele Maaslijn tussen Roermond en Nijmegen. De ontwikkelingen op de Merwede-Lingelijn tussen Dordrecht en Sliedrecht zijn hiervoor een voorbeeld. Gemeenten en hulpdiensten werken daar inmiddels erg goed samen. Drijvende factor daar was onder andere de burgemeester van Hardinxveld-Giesendam; Roel Augustijn. Hij was dan ook één van de sprekers vorige week donderdag. Andere sprekers op het congres waren onder andere burgemeester Jos Waals, René de Beer, directeur Veolia Transport provincie Limburg en Jack Philipsen namens de Politie Limburg-Noord. Alle sprekers benadrukten het belang van samenwerking. De ochtend werd afgesloten door Guy Hermans van het Kennisplatform Verkeer en Vervoer die een forum leidde over de veiligheid op en aan de Maaslijn. week 13 adv.indd 21 25-03-2009 16:12:50

Peel en Maas | 2009 | | pagina 21