'Gemeente is veroorzaker vertraging bouwplan' John Wijers weer naar World Transplant Games Ook Europese vrijstelling rijtijdenwet truckruns Architect betaalt planschade bouw Wanssum niet Demo Doe Dag in Horst Hooien met de hand w Oude foto Service rubriek PEEL EN MAAS Donderdag 26 maart 2009 - Pagina 13 Architect Theo Vissers eist forse schadevergoeding Architectenburo Th. Vis sers uit Wanssum claimt ruim 500.000 euro schade van de gemeente Meerlo-Wanssum. Vissers zegt dat bedrag ver loren te hebben door slecht handelen van de gemeente bij het opstellen van het bestem mingsplan voor de locatie van het voormalig tuincentrum en het naastgelegen pluimveebe- drijf van de familie Bouten aan de Burgemeester Ponjeestraat in Wanssum. Daardoor zou het nieuwbouwproject nog altijd niet in gang zijn gezet. In een brief op poten aan het college van B en W trekt Vissers fel van leer. Hij beschuldigt bur gemeester en wethouders ervan de planontwikkeling 'stelselma tig, bewust, doelgericht en dus onrechtmatig te hebben tegenge werkt'. Ook is er volgens de archi tect een gebrek aan transparantie geweest.Voor hem is duidelijk wie de veroorzaker van het probleem is: de gemeente Meerlo-Wanssum. "Het dossier spreekt boekdelen en is erg helder in het feitencom plex. Het mag duidelijk zijn dat de handelwijze van met name het college tot gigantische vertra gingen heeft geleid. En dan heb ik het nog niets eens over het feit dat de vastgoedmarkt volledig is ingestort. Ik ben van plan om alle extra kosten die door toedoen van de gemeente zijn veroorzaakt, ook op de gemeente te verhalen. Mijn adviseurs begroten de schade nu al op circa 500.000 euro." Met de handelwijze van de gemeente doelt Vissers onder meer op de vertragingen die tij dens de ontwikkeling van het plan zijn opgetreden. Dit proces zou volgens hem vanuit het toenmali ge college (lees: toenmalig PK-wet- houder Carla Brugman) willens en wetens zijn aangestuurd om de voorgenomen ontwikkeling te frustreren. Meer wil Vissers op dit moment niet kwijt over de waar omvraag, om een eventuele gang naar de rechter niet te frustreren. De Wanssumse architect heeft de gemeente Meerlo-Wanssum wél gevraagd om een overleg op korte termijn om te praten over een betalingsovereenkomst buiten de rechtbank om, maar dat verzoek is door het college van B en W afgewezen. De gemeente scha kelt bij een schadeclaim namelijk altijd direct de verzekeraar in. Die handelt de zaak verder af. De gemeente hoeft alleen te zorgen voor het aanleveren van de juiste informatie. 'Overleg en een min nelijke schikking is thans niet aan de orde', aldus het college van B en W. In het gebied tussen de Bur gemeester Ponjeestraat, Krekel kamp en Blitterswijckseweg in Wanssum worden 61 woningen, een twintigtal parkeerplaatsen en twee speeltuintjes gebouwd. De nieuwe wijk wordt gerealiseerd op de locatie van het voormalige tuincentrum en het pluimveebe- drijf van de familie Bouten. Het ambitieuze nieuwbouwplan is ontwikkeld door Vissers, die ove- rigens ook in een juridisch steek spel is verwikkeld met de eige naar van het pluimveebedrijf aan de Blitterswijckseweg in Wans- sum. Die twist heeft te maken met de eigendomsoverdracht van het perceel, dat onderdeel is van het bouwplan. Volgens Vissers komt Bouten de overeengekomen afspraken niet na. Als gevolg van de ruzie is de milieuvergunning van het bedrijf vooralsnog niet ingetrokken. Vanwege de stankcir kel van het bedrijf kan er nog niet begonnen worden met de werk zaamheden in het plangebied. En dat is jammer, vindt ook Theo Vissers. "Want Wanssum wacht al jaren op woningbouw. Ik heb mijn nek uitgestoken voor de bouw van nieuwe huizen in het dorp om de leefbaarheid te bevorderen, maar het wil door de blunders van de gemeente maar niet met de bouw vlotten. Er is in dit project ernstige vertraging ontstaan en dat heeft mij ontzettend veel geld gekost .Vandaar ook die claim voor geleden schade." Nierpatiënt John Wijers (21) uit Wanssum is weer geselec teerd voor de World Trans plant Games van dit jaar in Goldcoast, Australië. Al drie keer eerder deed hij mee aan deze Spelen voor mensen met een getransplanteerd orgaan. Sinds de laatste Spelen in Bangkok, Thailand, heeft John Wijers te kampen gehad met ziektes. Dit heeft een goede voorbereiding op de Spelen van 2009 in de weg gestaan. Toch is hij de eerste geselec teerde voor het zwemteam van Nederland. De World Transplant Games worden iedere twee jaar georgani seerd. Dit jaar zijn de Spelen van 22 tot en met 30 augustus in Gold- coast in Australië. Het is de zeven tiende keer dat dit evenement wordt gehouden. De enige voor waarde voor deelnemers is dat ze een getransplanteerd orgaan heb ben. Een doel van deze Spelen is te laten zien wat mensen met een getransplanteerd orgaan kunnen. Door op hoog niveau te sporten, laten ze zien dat hun levenskwa- liteit is verbeterd doordat iemand zijn of haar orgaan heeft afgestaan. "Op de World Transplant Games kunnen mensen met een nieuw orgaan laten zien dat ze volwaar dig deelnemen aan de maatschap pij en zelfs topprestaties kunnen leveren. Mensen met een nieuw hart, die voorheen niet eens de trap op konden lopen, presteren op hoog niveau. Ik denk dat men sen door de transplantatie meer doorzettingsvermogen hebben," vertelt John Wijers. De eerste keer dat hij meedeed aan de Spelen was in het Farnse Nancy in 2003. Toen behaalde hij een zilveren en bronzen medaille. Twee jaar later in London in Cana da zwom John Wijers een bronzen, zilveren en gouden medaille bij elkaar. De laatste Spelen in 2007 verliepen nog beter voor hem. Op alle vijf de afstanden die hij zwom, behaalde hij gouden medailles. Hij zwom zelfs drie wereldrecords. Zijn prijzenkast is dus al aardig gevuld. Deze keer is de zwemmer als eerste geselecteerd door de teamcaptain. "Dat zegt toch wel wat. De selectie wordt gemaakt op basis van behaalde resultaten en vorderingen. Deze vorderingen zijn landelijke trainingen, waarbij dezelfde afstanden als op de Spe len worden gezwommen." ZWEMLAND Voor de Spelen van dit jaar kan John Wijers echter de lat niet te hoog leggen. De laatste jaren zijn niet vlekkeloos verlopen voor hem. Hij had verschillende urine weginfecties en blaasontstekingen en zijn eigen nier is verwijderd. Pas anderhalve maand geleden kwam de zwemmer uit het zieken huis. Hij heeft nu nog vijf maan den om te trainen. Daarom zwemt hij vier keer per week een uur en twee keer per week doet hij een uur fitness. "Alleen al meedoen is voor mij een superkans. Australië is het zwemland bij uitstek: zwem men is daar net als voetbal hier is. Alles wat ik win, is voor mij mee genomen." In het dagelijks leven is John Wijers meubelmaker. Door zijn trainingen is hij aan het eind van de week best vermoeid. "Maar ik denk dat mensen die niet getrans planteerd zijn hier ook wel eens last van hebben." Hij studeert om De 21-jarige nierpatiënt John Wijers uit Wanssum is weer gese lecteerd voor de World Transplant Games, die dit jaar plaatsvinden in Australië. leidinggevende te worden. "Het kan zijn dat in de toekomst het werk op de werkvloer voor mij te zwaar wordt. Door deze oplei ding kan ik dan kantoorwerk gaan doen." In Nederland zijn de World Transplant Games nog weinig bekend. Daarom organiseert de vader van John Wijers op 16 april een ontmoeting met de Limburg se commissaris van de koningin. Negen Limburgse sporters zullen daarbij aanwezig zijn. "In totaal gaan we naar de Spelen met 45 sporters, van wie er vijf uit Lim burg komen, die getransplanteerd zijn." Tijdens de Spelen in Australië houdt John Wijers een dagboek bij. "Dit heb ik ook tijdens de vorige Spelen gedaan. Iedereen die wil, kan weer lezen wat ik alle maal meemaak op deze Spelen." Zijn website is www.johnwij- ers.tk Na Nederland is er nu ook op Europees niveau vrijstel ling voor de rijtijdenwet in het kader van truckruns. Voor de organisatie van truckruns is het noodzakelijk dat de chauf feurs een vrijstelling krijgen van de weekeindrust, omdat anders een groot deel van de chauffeurs niet mag deelne men. Door de lobby van het bestuur van de Truckrun in Horst aan de Maas en Venray, en de Overkoepe lende Vereniging voor Chauffeurs activiteiten (OSC) zag de politiek de noodzaak in van een vrijstel ling van de weekeindrust voor chauffeurs. Dankzij de lokale poli tiek erkende ook Camiel Eurlings, minister van Verkeer en Waterstaat, het nut van een versoepeling van de regelgeving. Recentelijk werd bekend dat het ministerie van Verkeer en Waterstaat een oplossing heeft gevonden voor de problemen rondom truckruns. Chauffeurs mochten door de digitale tacho graaf en de verplichte rust in het weekeinde vaak niet meedoen aan truckruns. Dit komt doordat chauffeurs volgens de rijtijden- wet eens per twee weken een weekeind vrij moeten hebben. Camiel Eurlings had in Nederland al een vrijstelling afgegeven voor chauffeurs die mee wilden doen aan truckruns, maar op Europees niveau was die vrijstelling er nog niet. De minister van Verkeer en Waterstaat is dan ook verheugd te kunnen melden dat Nederland van de Europese Commissie een vrijstelling heeft gekregen om in het weekeinde truckruns te kun nen organiseren. ONTHEFFING Toen dit besluit van de Europe se Commissie bekend werd, heeft het bestuur van OSC een chauf feur en een bijrijder gevraagd om het goede nieuws van de minis ter zelf te horen in Den Haag. De minister wilde graag met de truck meerijden naar de Tweede Kamer. Daar werden ze opgewacht door een legertje journalisten en een tiental kamerleden. Na een korte toespraak heeft de minister de officiële ontheffing overhandigd. De versoepeling van de Europese regeling is de kroon op de jubi leumeditie van de Truckrun door Horst aan de Maas en Venray, die op 19 april plaatsvindt. In deze tiende editie van de Truckrun kun nen weer honderden mensen met een beperking een geweldige dag beleven. Het aantal aanmeldingen van chauffeurs en mensen met een beperking is dit jaar overwel digend. Vissers legt schuld en verantwoordelijkheid bij gemeente Het dikke dossier Beemd- weg-Postbaan kan nog altijd niet dicht. Architect Theo Vissers uit Wanssum heeft bezwaar aangetekend tegen de recent door de gemeente Meer- lo-Wanssum toegekende plan- schade van 76.000 euro aan twaalf bewoners van de Post- baan en Beemdweg in Wans- sum. Volgens Vissers heeft juist hij door toedoen van de gemeente schade opgelopen en is er door de gemeente geen enkele rekening gehou den met de planschaderisico- analyse die in opdracht van de gemeente is gemaakt. De gemeente heeft volgens Vis sers geen enkele rekening gehou den met de uitkomst van de plan- schaderisicoanalyse en ontkent zelfs hiervan op de hoogte te zijn. Voor een nieuwe planontwikke ling is het noodzakelijk van tevo ren inzicht te hebben in de hoogte van mogelijke planschadevergoe dingen achteraf. Maar volgens Vis sers is dit bewust achtergehouden en heeft het oude college hem in de laatste vergadering van B en W nog een hak gezet Waar hij pre cies op doelt, wil hij met het oog op een eventuele rechtsgang niet vertellen. Vissers vindt dat hij het slachtoffer is "van het falen van de wethouders Brugman en Derikx en de gemeenteraad, die zijn oren heeft laten hangen naar een aantal omwonenden die bezwaar maak ten tegen het bouwplan." Door alle aanpassingen, in het nieuwbouwproject werden bij voorbeeld twee van de aanvan kelijk geplande zeventien wonin gen geschrapt, zegt Vissers een schade te hebben geleden van 200.000 euro. "Ik zou voor het inleveren van die twee woningen voor 2011 ergens in de gemeente compensatie krijgen in de vorm van vijftien kavels. Dat zou de gemeenschap dus geen geld kos ten, maar daar wordt nu helemaal niet meer over gesproken." Vissers wenst eerst duidelijkheid over de vraag waarom de gemeente wei gert om onder meer de uitkomst van de planschaderisicoanalyse te betrekken bij de uiteindelijke vaststelling van 76.000 euro aan schadevergoeding voor de omwo nenden. "Ik heb de gemeente al laten weten dat ik het niet eens ben met de gang van zaken en dat ik zeker bezwaar ga aantekenen. De rechtbank in Roermond wees eind 2007 de bezwaren van de buurt tegen onder meer de vrijstelling en de verleende bouw vergunning aan projectontwik kelaar Theo Vissers uit Wanssum van de hand. De bewoners ver zetten zich jarenlang onder meer tegen het bouwplan, omdat ze een gedeelte van hun in bruikleen gekregen achtertuinen moesten inleveren om realisatie van het nieuwbouwproject mogelijk te maken. Die stukjes achtertuin had den ze van de gemeente Meerlo- Wanssum in bruikleen gekregen. De buurt vond het schrappen van de twee woningen niet voldoende en pleitte onder meer ook voor een nieuw bouwplan met minder en lagere huizen. De omwonen den besloten echter na de voor hen tegenvallende uitspraak van de rechter in Roermond niet in hoger beroep te gaan bij de Raad van State in Den Haag. Wél dien den ze planschadeclaims bij de gemeente in. "We zijn akkoord met het planschadebedrag van 76.000 euro", vertelt woordvoer der Jan Lensen. Duidelijk is dat de omwonende voorlopig op hun centen moeten wachten, want volgens Vissers heeft de gemeente Meerlo-Wanssum nog heel wat uit te leggen. College wijst aantijgingen Vissers van de hand Het college van B en W van de gemeente Meerlo-Wanssum laat in een korte reactie op de uitspraken van architect Theo Vissers het volgende weten. "De behandeling van de schadeclaim is in handen van de gemeen telijke verzekeraar die de zaak momenteel uitzoekt. Het college neemt de beweringen van het architectenbureau serieus, maar wijst de aantijgingen van de hand. Het college heeft de heer Vissers per brief om een onderbouwing van zijn bezwaren tegen het han delen van de gemeente gevraagd. Vooralsnog is er geen reden om in het openbaar te reageren." Toon Hermans Huis Het Toon Hermans Huis in Venlo geniet bekendheid bij velen in de regio als open centrum voor iedereen die met kanker te maken heeft. Men kan er vijf dagen per week binnenlopen voor een moment van rust en voor een goed gesprek. Het huis biedt een scala aan activiteiten. Meer infor matie is verkrijgbaar via telefoon (077)3211433. Zie ook www. toonhermanshuisvenlo.nl. Voor wie wil sporten, maar niet weet welke sport het beste bij hem of haar past: de Demo Doe Dag geeft je de mogelijk heid dit uit te vinden! Sporthal De Berkel in Horst is zaterdag 4 april het centrale punt bij de jaarlijkse Demo Doe Dag. Van 10.45 tot 16.30 uur kan ieder een uit Noord- Limburg met een beperking gratis meedoen aan verschillende sporten. Volleybal, capoeira, judo, rol- stoeldansen en hockey zijn enkele sporten die tot 15.00 uur in sport hal De Berkel uit te proberen zijn. Na het startschot om 10.45 uur door wethouder Marcella Dings en oud- profvoetballer Maurice Graef kan iedereen met een beperking, van jong tot oud, meedoen aan verschillende activiteiten. Naast workshops zijn er afwisselend voetbal- en hockeyclinics. Men sen die nog niet bij een vereni ging sporten en enthousiast aan de activiteiten meedoen, maken kans op een jaar lang gratis spor ten. Burgermeester Kees van Rooij maakt om 15.00 uur de winnaar van dit gratis sportabonnement bekend. Van 15.00 tot 16.30 uur is er veel actie in het naastgelegen zwembad. Er zijn demonstraties en workshops duiken, zwem men en instuif waterspelen. Rond lunchtijd zorgen mensen met een verstandelijke beperking voor zelf gebakken broodjes gezond en fruit. Aanmelden voor deze dag of de workshops is niet nodig. Wel is het belangrijk sportkleren mee te nemen of kleren waarin je mak kelijk kunt bewegen. Neem voor het zwemmen zwemkleren mee en een handdoek. Alle activiteiten zijn kosteloos. Mensen die niet met eigen vervoer kunnen komen, kunnen vervoer aanvragen via de website www.iedereenkansporten.nl. Het project 'Iedereen kan sporten' organiseert deze dag samen met MEE Noord- en Midden- Limburg, Dichterbij en Fonds Gehandicap ten Sport. Zij proberen hiermee de drempel te verlagen voor mensen met een beperking om te sporten en bewegen. Deze week een prachtige oude foto is afkomstig uit het archief foto van Herman Vissers uit Meer- van Heemkundevereniging Meer- lo: hooien met handkracht. De lo-Wanssum. Verloskundigenpraktijk Horst en Maasdorpen. Gemeenten Horst aan de Maas en Meerlo-Wanssum. Margo Vermazeren, Jenny Derkx, Marlon Theunissen en Marjon Truijen. U kunt in alle gevallen bellen met tel.nr: 077-3981450 b.g.g. 0478-522222. Voor het maken van afspraken kunt u het beste bellen op dinsdag, woensdag morgen of donderdag. Huisartsenpraktijk Meerlo, Pastoor Janssenstraat 3, 5864 BL Meerlo, tel: 691367 Spoedgevallen: tel: 692300; tijdens de uren dat de praktijk geopend is. Artsen: Dr FJ.P van Arensbergen, Dr P.H.A.J. Joosten, Dr M.O.S.E. Schoenmaekers en Dr. C.H.A.M. Engels Spreekuren: uitsluitend op afspraak Apotheek Maasdorpen: Beatrixstraat 1a, 5864 AG Meerlo, tel: 530080 Openingstijdens ma-vrij van 8.30 17.30 uur, za van 10.00-12.00 uur spoedrecepten: Apotheek Antoniusveld, Stationsstraat 60d Venray. EHBO: Secr: Oude Heerweg 30, 5863 AE Blitterswijck, tel: 531346 Fysiotherapie: Praktijk voor fysiotherapie Meer- lo-Wanssum, Constantijnstraat 7, 5864 BJ Meerlo, tel: 691726, fax: 692626, e-mail: fysiomeerlo@hetnet.nl Psycholoog/ -therapeut: Mw A.G.M. van Mieghem- Smorenburg, Legert 15, 5866 CG, Swolgen, tel: 692532, e-mail: mieghem@worldonline.nl. Spreekuur: volgens afspraak. Informatiecentrum Geestelijke Gezondheid Stationsweg 46, 5803 AC Venray Tel: 0478-527066. E-mail: igg@ggznml.nl Openingstijden Maandag t/m vrijdag van 09.00 tot 12.00 uur en van 13.00 tot 16.00 uur. Kruisvereniging: Het Groene Kruis Noord Limburg, Drie Decembersingel 48, Postbus 3165, 5902 RG Venlo. Bureau Klantenservice: bereikbaar tijdens kantooruren (inclusief ledenadministratie), tel: 077-3209595. Rode Kruis: Nederlandse Rode Kruis, afdeling Meerlo Gebouw: Dorpbroekstraat 9a, 5864 CP Meerlo, tel: 692755. Secretaris:W. Baken, Hoofdstraat 40a, 5864 BG Meerlo. Tandartsen: S. H. Tan, De Kievit 8a, 5864 BX Meerlo, tel: 692231 Spreekuur: volgens afspraak. Hulpverlening: Kindertelefoon, tel: 0800-0432 (dagelijks bereikbaar van 14.00 tot 20.00 uur) SOS Telefonische Hulpdienst: 077-3548888 Buro Slachtofferhulp Noord- en Midden-Limburg, tel: 077-3548030 Buro Jeugdzorg, Noorderhof 14, 5804 BV Venray, tel: 517484 Advies- en Meldpunt Kindermis handeling, Postbus 219, 5913 ST Venlo, tel: 077-3875829. Verslavingszorg Noord-Limburg, tel: 077-3548200 Ziekenvervoer: 077-3575757 Ongevallen: 112 Nationale Vereniging De Zonnebloem Afdeling De Driehoek Meerlo Tienray en Swolgen Inl. mw. Z. Arts Schoolstraat 6 5866 AX Swolgen t. 0478-698228 e. zus@schoolstraat6.nl Synthese unit Horst Bemmelstraat 2, 5961 HN Horst, tel. 077-3978500, fax 077-3978505, email: unithorst@synthese.nl. www.synthese.nl Openingstijden: maandag tot en met donderdag 8.30-12.30 en 13.15-17.00 uur vrijdag 8.30-12.30 uur Tijdens de openingstijden kunt u bellen voor informatie of het maken van een afspraak voor het Algemeen Maatschap pelijk Werk, de WegWijZer, het Ouderenwerk, Mantelzorg, Jeugd- en Jongerenwerk, Opbouw werk of de Vrijwilligerscentrale. Meerlo-Wanssum

Peel en Maas | 2009 | | pagina 13