Levende etalages 1< Alde Smidse opnieuw in de prijzen Jubilarissen FNV Bouw De markt ligt open.... Voor een goed verzorgde uitvaart Businesstour in Venray 'Van koe tot supermarkt' Voorjaarsactie bij Weer-U-Zon Bakkerij Degen bestaat 25 jaar PEEL EN MAAS PEEL EN MAAS Donderdag 26 maart 2009 - Pagina 11 Afgelopen vrijdag waren er bij Berden Mode twee unieke levende etalages te bewon deren. Geheel in het thema Country Fashion Style waren drie dames en één heer van top tot teen uitgedost door kapsalon Change en Berden Mode. De visagie, nagels en kapsels waren door het onlangs verbouw de Change helemaal afgestemd op de kleding van merk Tommy Hilfiger Denim. De dameslijn van dit trendy merk wordt gebracht op de Basement by Berden. Op de Basement by Berden vindt u naast Tommy Hilfiger Denim de nieuwe voorjaarscollecties van o.a. Vero Moda, EDC, Desigual en Street One. De herenlijn van Tommy Hil- figer Denim is ook opgenomen in het uitgebreide merkenpakket van de herenafdeling van Berden Mode. De bijzondere samenwer king tussen Berden en Change vond plaats in het kader van de Fraay Venray Fashion Weeks en de heropening van Change. Change gelegen aan de Grote Markt 21 is recentelijk geheel verbouwd en was eerder al bekend onder de naam Hair. Met de realisatie van deze levende etalages laten ze zien dat ze alles in huis hebben om het totaal concept in uiterlijke verzorging tot in details neer te zetten. Vanwege het grote succes is besloten om de levende etalage tijdens de koopzondag van 29 maart te herhalen. Tankstation en minisu- permarkt De Alde Smidse in Leunen is opnieuw in de prij zen gevallen. Dit jaar mocht het team van Martha en Jos Lucassen de Shopaward van de branchevereniging Beta in ontvangst nemen. Vorig jaar al werd de Alde Smidse al verko zen tot Team van het jaar. Eigenaresse Martha Lucassen is verguld met deze uitverkiezing. "Vanuit de branchorganisatie zijn ze bij ons en anderen komen kij ken hoe de shop erbij ligt, wat we anders doen dan anderen en wat ook belangrijk is, is dat die andere activiteiten ook inpasbaar zijn in andere shops. Als je dan als beste wordt uitgeroepen, dan mag je daar best trots op zijn." De Beta reikt jaarlijks drie prij zen uit. Naast Team van het jaar en de Shopaward is er ook nog de innovatieaward. "Mogelijk iets voor volgend jaar", aldus Martha. De jury was vooral verbaasd over wat er in de beperkte ruimte die de shop heeft, allemaal te koop was. "Bij de Alde Smidse zijn ze goed bezig met de shop en ze luisteren vooral naar de wensen en behoeftes van de klant". Ook draagt de shop volgens de jury in belangrijke mate bij aan de leef baarheid van het dorp. "Het gaat ook goed", aldus Martha. Zo goed zelfs dat de Alde Smidse verder gaat uitbreiden. Momenteel wordt de totale ruimte met ongeveer 170 m2 uitgebreid. "We komen onder andere opslagruimte tekort. Daarnaast gaan we een kleine slij terij beginnen", aldus Martha. Martha Lucassen ziet de prijs als een leuke vorm van waardering. "Met name voor ons personeel." En alsof dat nog niet genoeg was, kreeg de Alde Smidse deze week ook nog eens een reischeque van 1000 euro aangeboden van Kiala Verzendservice. "Dat is een nieu we service van DPD. In de periode januari/februari is gemeten hoe veel pakketten vanuit welke loca tie werden verzonden. Daarbij zijn we tweede geworden. Toch mooi voor Leunen, achter een plaats als Utrecht...". Afgelopen dinsdag zijn tijdens de jaarvergadering van de FNV Bouw afdeling Venray de jubila rissen gehuldigd die 25, 40, 50en 60 jaar lid zijn van de vakbond. Ze werden toegesproken en gehul- digd door de voorzitter Carel Jeu ken en de regiobestuurder Wilco Veldhorst. Op de foto ontbreken enkele jubilarissen vanwege ziekte en afmeldingen. Al zestig jaar in dezelfde familie Op 29 maart is het 60 jaar geleden dat 'oma' Thielen een vergunning kreeg om een inrichting te starten waar friet gebakken mocht worden. Nu, zestig jaar later, is het bedrijf in handen van kleindochter Pia en haar man Chris Jans sen. Thielen op het Kennedy- plein is een begrip in Venray en voor zover bekend de oud ste cafetaria die nog steeds in dezelfde familie wordt geëx ploiteerd. Daar zijn Pia en Chris, maar ook moeder Mariet, best trots op. Mariet moest vanaf het begin, ze was twaalf jaar, meehelpen in het bedrijf. Haar moeder was weduwe en dat betekende dat het hele gezin mee moest werken voor een inkomen. "En ons mam werkt nog steeds mee, ondanks haar 72 jaar. Drie jaar geleden heeft ze de zaak definitief aan ons overgedaan, maar ze is nog elke dag aanwezig en is nog steeds onze steun en toe verlaat." In feite is het bedrijf zelfs nog ouder. Oma verkocht al vanaf 1927 ijs met een ijskar. Na de oor log adviseerde een buurman haar om er friet bij te verkopen. Zijn broer deed dat met heel veel succes in Deurne. En zo werd de cafetaria een feit. Later, in 1962, werd de zaak uitgebreid met een café- en zaalruimte. "Oorspronke- lijk zou mijn oom Ben die gaan runnen, maar toen die plotseling overleed, hebben mijn vader en moeder dat erbij gedaan."aldus Pia. Zelf zit ze met Chris sinds 1992 in de zaak. Beiden concentreren zich op de cafetaria, terwijl haar broer Jos het café en de zaal runt. Zo'n twaalf jaar geleden breidde het tweetal de cafetaria verder uit met zitruimte zodat gasten ook in de zaak konden eten. "De toekomst van cafetaria's wordt vaak ter discussie gesteld. Dit komt mede doordat veel cafetaria's zich rich ting restaurant bewegen. Met onze eigen formule, we zijn niet aange sloten bij welke inkoop- of fran- chiseorganisatie dan ook, bewij zen wij echter het tegendeel. We hebben weliswaar een snitsel op de kaart, maar de snacks zijn nog altijd de hoofdzaak." Dat geldt ook voor het afhalen. Ongeveer 70% van de klanten komt de maaltijden halen, 30% eet in de cafetaria. "Die klanten komen overigens uit heel Venray, of dat nu Brukske of Landweert is. Maar ook uit Leunen en Merselo komen mensen bij ons voor een frietje met en natuurlijk de vlotte babbel van Chris." Chris is immers rap van tong en kent bijna al zijn klanten persoonlijk. "Mensen heb ben vaak ook de behoefte aan een praatje", aldus Pia. "Ook die func tie vervullen we als cafetaria." Open huizen dag bij Venrayse makelaars Op 28 maart organiseren de gezamenlijke Makelaars in Venray e.o. weer de voor- jaars open huizen dag. Op de dag dat 's avonds de zomer tijd ingaat, staan vele panden open om te gaan bezichtigen. Kortom: de markt ligt open!! De route is in Venray e.o. al jaren een bekend fenomeen. Het lijkt wel of dit Venrays initiatief nu landelijke bekendheid heeft gekregen. De Venrayse makelaars hebben zich namelijk al jaren gele gen branchebreed (NVM en LMV) verenigd om samen zaken aan te pakken. Sinds het woonevent van afgelopen oktober is deze groep nog verder uitgebreid. Wat is er makkelijker dan op één dag meerdere huizen bij meer dere makelaars te gaan bekijken? Dat is ook de kracht van deze dag: niet één makelaar die organiseert, maar een hele groep. Met voorna melijk gezamenlijke advertenties is het voor iedereen gemakkelijk om een eigen huizenroute samen te stellen. Op de sites van de verschil lende makelaars vindt u de deel nemende panden en de openings tijden. De dag wordt via radio- en tv-spots nog verder onder de aan dacht gebracht. Er zijn meer dan zeven redenen om nu in te stap pen in de huizenmarkt. Laat u ver rassen door de diversiteit in het woningaanbod en voel u vooral uitgenodigd om te gaan kijken op deze 28e maart. U hoeft zich niet aan te melden, maar kunt vrijblij vend binnen lopen. De stickers op de borden geven aan waar de deuren voor u openstaan en waar u welkom bent: de markt ligt open Whiplash Consulash houdt op woensdag 1 april de maandelijkse inloop middag van 13.30 tot 15.30 uur voor whiplashcliënten. De middag wordt gehouden aan de Hertog Eduardstraat in Venlo.José van Erp, ervaringsdeskundige en opricht ster van Coachingpraktijk Consu- lash verzorgt reeds jaren deze lot- genotenbijeenkomsten. Wie meer weten over de dienstverlening van Consulash kan kijken op www. consulash.nl. Aanmelden kan via telefoon (077)3519890, via e-mail info@consulash.nl. Modelspoordag De Noord-Limburgse Model spoorweg Vereniging houdt op zondag 29 maart de Nationale Modelspoordag van 11.00 tot 16.00 uur. De dag wordt gehouden in het clubgebouw op het terrein van de Zorggroep Noord-limburg nabij de Witte Steen in Venlo.Voor meer informatie kan men contact opnemen met A. Verheijen via tele foon (077)3871355 of met C. van Rijn via telefoon (077)3873724. Steunpunt Mantelzorg Voor informatie over zaken die met mantelzorg te maken hebben is men bij het Steunpunt Man telzorg in Venray aan het goede adres. Want vanaf april wordt er op dinsdag- en donderdagmorgen een spreekuur gehouden waar mantelzorgers terecht kunnen voor informatie, advies en onder steuning. Het spreekuur duurt van 9.00 tot 10.00 uur en wordt gehouden aan de Leunseweg 51 in Venray, telefoon: 0478-517317. een abonnement waard Terminale zorg Stichting Vrijwillige Palliatieve Terminale Zorg (VPTZ) Noorde lijk Noord-Limburg bestaat 12,5 jaar. De Stichting organiseert prak tische hulp in de thuissituatie van mensen die ongeneeslijk ziek zijn en die de laatste periode van hun leven in hun eigen vertrouwde omgeving willen doorbrengen. De vrijwillige hulp is een aanvul ling op de zorg die door profes sionals, zoals de huisarts en de Thuiszorg, en door familie, vrien den en kennissen wordt gegeven. Ter gelegenheid van het 12,5 jarig bestaan wordt er op 27 maart in de namiddag een bijeenkomst georganiseerd in Hotel Asteria in Venray. Tijdens deze bijeenkomst wordt een lezing gegeven over de presentietheorie van Professor Andries Baart waarin 'aandacht' een kernbegrip is. Tai chi In Kunstencentrum Jeruzalem in Venray start op vrijdag 10 april van 11.00 tot 12.00 uur de cur sus tai chi. Men kan zich ter ken nismaking inschrijven voor drie proeflessen. Bij voldoende aan meldingen worden aansluitend vervolglessen gegeven. Tai chi is een Chinese bewegingsleer met verschillende aspecten en kan beoefend worden door jong en oud. Het bevordert de gezondheid en is meditatief. De bewegingen worden langzaam en vloeiend uitgevoerd. Het bevordert het evenwicht zowel lichamelijk als geestelijk en er zijn verschil lende stijlen. De stijl die tijdens deze cursus beoefend wordt is de korte vorm van de yang stijl en de nadruk ligt op het gezondheidsas pect. De lessen worden gegeven door Leo Raczewski. Voor meer inlichtingen en aanmelding kan men terecht bij Synthese via tele foon (0478)517317. Wilbert Goemans was tijdens zijn opleiding voor uitvaart verzorger, nu 17 jaar geleden, voor het praktische gedeelte werkzaam bij Uitvaartonder neming Goumans in Venray. Vanaf dat moment is hij werk zaam gebleven als uitvaarton dernemer. In 2005 startte Wil- bert zijn eigen onderneming en in 2007 nam hij Goumans over van Sonja Buffart. "Een uitvaart is zichtbaar vakwerk op maat met een persoonlijk karakter", aldus Goemans. Goemans wil zich onderschei den in zijn dienstverlening, uitstra ling en kwaliteit. Het persoonlijke karakter rondom de uitvaart krijgt steeds meer een belangrijkere rol. Vanuit het verleden was Gou- mans jarenlang de enige (stijl volle) uitvaartonderneming in de grote regio van Venray. "Er is de laatste jaren veel veranderd in de uitvaartbranche en dan wil je als jonge ondernemer mee. Steeds meer mensen geven de voorkeur aan een begrafenis of crematie met een persoonlijk karakter. Wij zijn er dan om te luisteren. Luis teren naar de omstandigheden waarbinnen het overlijden heeft plaatsgevonden en vervolgens luisteren naar die wensen die de nabestaanden hebben ten aanzien van de uitvaart en het afscheid. Om die wensen om te zetten in een persoonlijke en goed verzorg de uitvaart, is meer nodig. Oplei ding, veel ervaring en creatief vermogen zijn naar maatstaven van Goemans noodzakelijk om dit vak uit te oefenen. Wij hebben dat in huis", durft Wilbert te zeg gen. "Dat blijkt uit de goede refe renties die wij terugkrijgen van nabestaanden". Zie gastenboek op www.wg-uitvaartzorg.nl. "Wij voelen ons verantwoor delijk dat mensen goed afscheid moeten kunnen nemen van hun dierbare en dat begint al vanaf het eerste contact. Dat goed moet voelen. Wij denken mee over hoe aan de invulling van de dienst vorm kan worden gegeven. Er kan zoveel meer dan een standaard dienst, een toespraak en het draai en van een cd. Ik ben van mening dat de naaste familie, en ook kin deren als ze willen, betrokken moeten worden bij de invulling van de uitvaart." De groei die Goemans Uit vaartzorg doormaakt is mede te danken aan betrouwbaarheid, het leveren van maatwerk en zijn betrokkenheid. En een goed ver zorgde uitvaart hoeft volgens hem niet onnodig duur te zijn. Wilbert is geen onbekende binnen de uit vaartbranche. Anno 2009 heeft hij diverse vestigingen in de regio. Bij Wilbert Goemans Uitvaartzorg kan een uitvaart geregeld worden op maat, afgestemd op de wensen en het budget. "Steeds meer mensen willen op één of andere manier zich voorbereiden op hun uitvaart. Het geeft mensen rust als er al iets geregeld is. Iedereen, met of zon der een uitvaartverzekering, kan bij Goemans Uitvaartzorg terecht. We hebben goed opgeleide en gekwalificeerde dames en heren in dienst en bieden respect voor de overledene en geven nabe staanden de aandacht en betrok kenheid die ze wensen. Dat is een eervolle taak", aldus Wilbert. Goemans Uitvaartzorg, Zandakker 24 te Venray. Tel. 0478 - 588889, www.wg-uitvaartzorg.nl De gemeenteraadsverkiezingen in de gemeente Venray vinden in het najaar plaats. De lokale poli tiek is bezig met de voorbereidin gen. Partijprogramma's worden geschreven en politieke standpun ten worden ingenomen door de diverse politieke partijen. Met het oog op deze verkiezingen neemt MKB-Limburg afdeling Venray het initiatief om op zaterdag 28 maart een businesstour door de gemeen te Venray te houden voor lokale politici en ondernemers met als motto 'politiek Venray ontmoet ondernemend Venray'. Dit initiatief wordt volledig ondersteund door alle onder nemersverenigingen in Venray. MKB-Limburg afdeling Venray stelt voor dat politiek Venray en ondernemend Venray met elkaar in debat gaat over de strategische keuzes die de gemeente Venray - in samenspraak met de onder nemers -kan of moet maken voor een goed economisch klimaat. Na een ontvangst op de vroege zater dagochtend brengt de groep van politici en ondernemers met een touringcar een bezoek aan ver schillende bedrijven en diverse kernen van de gemeente. Bij deze bedrijfsbezoeken zijn verschil- lende thema's en sectoren van het bedrijfsleven aan de orde: horeca en gastvrijheid, de agrarische sec tor, de bedrijven in het centrum van Venray en de maakindustrie en logistiek. Ook wordt een bezoek gebracht aan de haven in Wanssum, waar aandacht wordt gevraagd voor de infrastructurele voorzieningen van haven, spoor, wegennet en Airport Weeze (vlieg veld Venray). Met deze business- tour verwacht het georganiseerde bedrijfsleven een goed beeld te schetsen van de bedrijvigheid in Venray en politici meer inzage te geven in hetgeen voor de bedrij ven speelt. De businesstour wordt afgesloten met een gezamenlijke lunch. Tijdens deze lunch presen teren vertegenwoordigers van het voorzittersoverleg Ondernemend Venray en Wanssum strategische speerpunten van beleid. Aanslui tend vindt een discussie plaats over deze speerpunten met de vertegenwoordigers van de poli tieke partijen. Met deze activiteit wil MKB Venray een positieve bijdrage leveren aan het bijeen brengen van overheid en onder nemers, om zo gezamenlijk het goede ondernemersklimaat in Venray nog verder uit te bouwen. Eerste activiteit Mooiland Mooiland, het eerste Neder landse centrum voor land bouw-, natuur- en milieuedu catie, start volgende week met zijn eerste activiteit. Twee scholen, de Kruudwis uit Ven- ray en de Meuleveld uit Horst, brengen een bezoek aan het melkveebedrijf van Jacqueline Keursten en Harold Custers. Het bezoek heeft als thema 'Van koe tot supermarkt'. Mooiland is een initiatief van de Vereniging Innovatief Platte land en wordt in Horst en Venray ondersteund door de schoolbestu ren SPOV en Dynamiek. Het cen trum krijgt begin 2010 een plek in de voormalige boerderij van St. Servatius, waar een kinderboer derij, instructieruimte, expositie ruimte en praktijkruimte gevestigd worden. Het doel van Mooiland is om toeristen, streekgenoten en vooral jeugd van de basisscholen in de regio vertrouwd te laten worden met de samenhang tussen landbouw, natuur en een gezonde levenswijze. "Vooruitlopend op het centrum zijn we met de eerste activiteit gestart", laat Pieter van Hoenselaar, coördinator van Mooi land, weten. "De kinderen hebben zich in de klas met behulp van een speciaal lespakket voorbereid op het bezoek aan het melkveebe drijf. We werken zelfs nog aan de plaatsing van een webcam, waar mee de leerlingen vooraf al een kijkje kunnen nemen. Wie weet worden ze zo zelfs getuige van de geboorte van een kalfje?" Volgens Van Hoenselaar start Mooiland nu al om enerzijds het centrum meer naamsbekendheid te geven en anderzijds al in te spelen op de behoefte die bij de scholen leeft. Maandag 30 maart om 13.30 uur brengt groep 7 van de Kruudwis een bezoek aan het agrarische bedrijf in Oirlo. Twee groepen 6 van Meuleveld volgen op 2 en 3 april. Weer-U-Zon aan de Linnenstraat in Horst levert al weer bijna 30 jaar vakwerk in aluminium en kunststof systemen voor nieuw bouw en renovatie,rolluiken en zonweringen. Wie nu nieuwe zon wering aanschaft, ontvangt een speciale attentie. Zondag is het open huis bij Weer-U-Zon Als de zon schijnt, bieden zon neschermen bescherming tegen warmte en licht. Zo kunt u lekker koel en ontspannen van de bui tenlucht genieten. Zonwering van Weer-U-Zon verhoogt het comfort, bespaart energie en heeft een lange levensduur. Vorige week heeft u onze folder ontvangen met daarin een complete presentatie van onze zonwering. En omdat het voorjaar in de lucht hangt. gaan wij ook dit jaar weer uit onze bol en verloten een mooie ballon vaart onder de kopers van onze zonwering. Tevens maken mensen nog kans op een reis naar Egypte. Buitenzonwering heeft een grote invloed op de warmtebalans in gebouwen en daarmee op het energiegebruik gerelateerd aan het klimatiseren van gebouwen. Door het gebruik van automa tisch gestuurde zonwering neemt de vraag naar koeling sterk af. Dit betekent dat de airco niet of nau welijks aan hoeft, wat een flinke energie besparing op levert. De markt voor kunststof- en alu- miniumkozijnen is de laatste jaren sterk gegroeid. Dit heeft diverse redenen: kunststof en aluminium kozijnen hebben een lange levens duur en vergen weinig onder- houd. Daarnaast bieden ze, zeker in combinatie met hoog rende ment glas, een uitstekende isolatie waardoor een flinke besparing op de energiekosten wordt gere aliseerd. Bovendien geniet men een aanzienlijke geluidsisolatie. Aluminium- en kunststofkozijnen voldoen volledig aan de Europese normen voor inbraakwerendheid en daarmee ook aan het politie keurmerk veilig wonen. Dat bete kent dat naast de kwaliteit van het hang- en sluitwerk met name de kwaliteit van het kozijn zelf en de vakkundige montage ervan een cruciale rol spelen. Daarnaast zijn beide materialen recyclebaar zodat een lange duurzaamheid gewaarborgd blijft. Kwaliteit en vakmanschap staan bij Weer-U-Zon op de eerste plaats. Kozijnen van Weer U Zon zijn geproduceerd onder KOMO met productcertificaat en daarnaast nog voorzien van een SKG keur merk. Weer-U-Zon biedt dan ook een garantie van 10 jaar op de materialen. Kortom bij Weer-U-Zon kunt u terecht met al uw wensen op het gebied van aluminium- en kunst stofproducten voor de bouw. Omdat wij alles in eigen huis heb ben, van ontwerp tot montage, kunnen wij uw wensen perfect invullen. Wij zijn echte 'product ontwikkelaars'. U wilt kwaliteit, deskundig advies en service. Stap dan binnen bij Weer-U- Zon. Weer-U-Zon, Linnenstraat 10, Horst, tel. 077-3984044, www. weeruzon.nl Bakkerij Degen in Overloon bestaat 25 jaar. Destijds namen Will en Annie Degen de bakke rij van de familie Janssen over. Toen nog met twee winkel bediendes. Nu is de bakkerij onder leiding van zoon Marco een organisatie met vijftien medewerkers. Kwaliteit staat bij Bakkerij Degen nog steeds hoog in het vaandel. Bakkerij Degen begon destijds als brood- en banketbakker, maar is inmiddels uitgegroeid tot een van de modernste bakkerijen in de regio. Niet alleen door inves teringen en verbouwingen, maar ook door vernieuwing van het assortiment. Bovendien is Degen als een van de weinigen in de regio HACCP-gecertificeerd, waar door kwaliteit gewaarborgd is en het bedrijf horeca, supermarkten en instellingen uit de regio tot zijn klantenkring mag rekenen. Daarnaast heeft de bakkerij een groot terras in de zomermaanden, waar ook een lekker kopje koffie geserveerd wordt. Daar kan men ook genieten van de dagverse bakkerijproducten die veelal naar eigen receptuur zijn gemaakt. Ter ere van het jubileum is het feest volgende week. Tussen 30 maart en 4 april krijgen alle klan ten 15% korting op het hele assor timent. Zaterdag 4 april wordt de feestweek afgesloten met een open dag tussen 10.00 en 16.00 uur. Bezoekers krijgen een rondlei ding door de bakkerij en genieten van een lekker hapje en drankje. Voor de kinderen zijn er diverse activiteiten om ze warm te maken voor het bakkersvak. Meer informatie op www.bak- kerijdegen.nl of loop eens binnen in het bakkerspand aan Irenestraat 2 in Overloon. Toon Hermans Huis Het Toon Hermans Huis Venlo, onder begeleiding van een gids van het Limburgs Landschap en enkele medewerkers van het Toon Hermans Huis Venlo, houden op woensdag 1 april een wandeling bij het Zwarte Water in Venlo. Bij eenkomst en vertrek is om 1330 uur bij de Familiekerk aan de Bel- letablestraat in Venlo of om 14.00 uur op de parkeerplaats bij het Zwarte Water. Opgeven kan bij het Toon Hermans Huis via telefoon nummer (0478)3211433 of via e mail info@toonhermanshuisvenlo. nl. Indien nodig kan vervoer gere geld worden. Oudste cafetaria van Nederland KATJA DE GEUS

Peel en Maas | 2009 | | pagina 11