Ruzie over brandweer Bezwaar tegen nieuwbouw Keizersveld ongegrond Voldoende voor Regiotaxi Fashion Weeks en goede doelen Gemeente Venray tj intratuin BKMZIAlf KeraM Sportgala Venray Regio bedankt alle sporters, prijsuitreikers, sponsors, relaties, bezoekers en medewerkers voor het zeer geslaagd en druk bezocht sportgala op 14 maart in Hotel Asteria Venray o www.fitness-import.nl IEKE (Bbemen^ve^ Heintjes Sportgala Venray Regio wordt mogelijk gemaakt door: Winnaars Sportvrouw: Carrie Wegh Sportman: Ferry Greevink Sportploeg: Recurveteam Ons Genoegen Trainer-coach: Rudy Verhagen (judo) Aanmoedigingsprijs: Freek Thoone (voetballer SV Venray) Waarderingsprijs: Huub Thijssen (Red Stars) G-sportprijs: Jasper Holtackers (G-judo) Stichting Sportgala Venray Regio: Truus Cox, Justien Janssen en Rob Claessens Jury: onder voorzitterschap van Geert Craenmehr Presentatie: Maurice Ambaum Meer informatie: www.sportgalavenrayregio.nl werkt voor jou! DE LOKKENLUIDER Atlantic telecom Ysselsteyn O lion d'or MIXED ZONE PEEL EN MAAS Donderdag 19 maart 2009 - Pagina 8 Onvoorzichtig handelen met geladen wapen en fraude met studiefinanciering Het Openbaar Ministerie (OM) in Roermond heeft een taakstraf van 240 uur en een voorwaardelijke celstraf van negen maanden geëist tegen de 25-jarige Venraynaar Samir voor het onvoorzichtig ter hand nemen van een vuur wapen en het frauderen met studiefinanciering. De ver dachte werd in eerste instan tie doodslag of poging tot het toebrengen van opzettelijk zwaar lichamelijk letsel ten laste gelegd. Hij schoot op 2 februari 2007 met een wapen een vriend neer. Een ongeluk, hield hij de rechtbank voor. Samir verscheen voor twee ver schillende strafbare feiten voor de rechtbank in Roermond. Het eerste misdrijf betrof poging tot doodslag dan wel het opzettelijk toebrengen van zwaar lichamelijk letsel. Zowel de officier van justitie als de advocaat van de verdachte kwamen terug op deze beschuldi ging. Omdat de verklaring van de verdachte zelf niet te weerleggen was, werd dit feit teruggebracht tot 'onvoorzichtig handelen'. Volgens Samir was het raken van zijn vriend een ongeluk en was van opzet absoluut geen sprake. "Samen met enkele vrien den speelde ik op de bewuste avond computerspellen in een appartement aan de Langstraat in Venray. Bij het aansluiten van de Xbox zag ik een wapen liggen. Ik waarschuwde mijn vriend, die het in een doos verstopte. Later op de avond kwam het wapen opnieuw tevoorschijn. Het ging de groep rond en iedereen bekeek het en speelde er een beetje mee." Op een bepaald moment kreeg Samir het wapen opnieuw in handen, gewikkeld in een doek. Hij zag dat de slede naar achte ren zat en probeerde deze terug te duwen. Op dat moment klonk er een knal en was één van de aanwezigen geraakt in het onder lichaam. "Ik schrok, want ik was er van overtuigd dat het wapen ongeladen was. Het was echt een ongeluk en ik heb me meteen over mijn vriend ontfermd." Volgens de officier van justitie is deze verklaring van Samir niet te weerleggen. Uit het dossier is niet exact te herleiden wat er die avond is gebeurd, zodat alleen onzorgvuldigheid met het vuur- wapen en het toebrengen van lichamelijk letsel bewezen wordt geacht. De Venraynaar wordt ook ver dacht van het frauderen van de Informatie Beheer Groep. Hij zou gedurende een periode van bijna twee jaar onterecht studiefinan ciering hebben ontvangen en gebruik hebben gemaakt van een OV-kaart. Samir gaf toe nalatig te zijn geweest in het verstrek ken van juiste informatie aan de IB-groep en bekende daarmee schuld. Omdat de verdachte zijn leven verder aardig op orde heeft - hij heeft een nieuwe baan en (zaal)voetbalt veel in zijn vrije tijd - en geen ernstig strafblad heeft, ging de officier niet uitvoerig in op deze studieschuld. De recht bank doet op 31 maart uitspraak. Zaterdag 21 maart wordt bij Berden Mode aan de Gro testraat 23 in Venray een unie ke en bijzondere Porsche uit de Classic Porsche Collection van mannenmodemerk State of Art tentoongesteld. Deze Porsche 356 Pre A coupe uit 1953 werd afgelopen oktober met succes ingezet tijdens de revival van de roemruchte roadrace La Carrera Panameri- cana in Mexico. Het parcours van die race, die zijn roots heeft in de jaren '50, strekt zich uit van Zuid-Mexio tot de grens met Texas. In zeven dagen tijd hebben de coureurs ruim 320o km afgelegd. De race is een begrip in Mexico. Voor de race haalde State of Art de aller beste coureurs in huis. De Porsche die bij Berden te bewonderen is werd bestuurd door Jan Lammers en Chris Zegers, beide heren zijn geen onbekenden in de racewe reld en beschikken over meer dan voldoende ervaring. Uiteindelijke wist het team de Porsche veilig naar de finish te sturen. Het is een spannende strijd geweest met als eindresultaat een tweede plaats in hun klasse. Een zeer overtui gende prestatie in een competitief veld! Inmiddels is de hechte band van State of Art met de autosport niet meer weg te denken. Naast deelname aan en sponsoring van diverse klassieke races en rally's ontwikkelt State of Art speciale 'Racing Collections' rondom de autosport. Vanaf half maart vindt u bij Berden de gelimiteerde Targa Florio collectie die is geïnspireerd op de gelijknamige race die in 1973 werd gewonnen door race icoon Gijs van Lennep. U bent van harte welkom om zaterdag 21 maart deze bijzondere Porsche uit de Classic Porsche Collection en de nieuwste collectie van State of Art te komen bekijken. Tijdens het State of Art classic Porsche on tour Evenement ontvangt u tevens bij aanschaf van 150 euro aan State of Art artikelen gratis een State of Art windjack cadeau ter waarde van maar liefst 49,95 euro. Groen is hip, Citaverde is fun De Greenport Venlo is booming business. Citaverde College Horst is maatschappelijk betrokken en is voorbereid op de toekomst. Cita verde College biedt een opleiding met baangarantie. Op 19 maart zijn de decanen van de regio Noord- en Midden Limburg uitge nodigd om deel te nemen aan de presentatie van de nieuwe Green- port-business-opleiding. Deze opleiding voor niveau 3 en 4 mbo leidt op tot middenkaderfunctio naris voor de Greenport. Denk aan zelfstandig ondernemer, interna tional manager, inkoper, planner, kwaliteitsmedewerker, medewer ker toeleveranciers of veilingme dewerker. In de toekomst komen in geheel Greenport Venlo 25.000 nieuwe banen. Bedrijven die betrokken zijn in het keten wer ken samen met het Citaverde Col lege aan inhoud van de opleiding, leveren werkplekken en geven mee vorm aan de toekomst van de mbo-leerling. Op 1 april is er een extra informatiemorgen in de Viewtureroom van het Greenport- huis op het Freshpark te Venlo voor alle geïnteresseerde leerlin gen. Aanmelden kan via horst@ citaverde.nl. De opleiding start in het schooljaar 2009-2010. Als je meer informatie wilt, ga dan naar de website: www.citaverde.nl en kies voor opleidingen mbo. Hij is er niet over te spreken. Is verbaasd over het persbericht dat de gemeente Horst aan de Maas naar buiten bracht over de positie van de brandweerpost Meerlo- Wanssum. Waals vindt dat zijn col lega Kees van Rooij van Horst aan de Maas voor zijn beurt spreekt door te verklaren dat met de gemeente Venray is afgesproken dat de brandweerpost van Meerlo- Wanssum wordt toegevoegd aan Horst aan de Maas, de gemeente die per 1 januari 2010 een cluster gaat vormen met de regio Helden. Dat bericht zette kwaad bloed bij Waals, die dinsdagmiddag na de collegevergadering zijn verbazing over de inhoud van het persbe richt uitsprak. Zeker omdat het Meerlo-Wanssumse vrijwilligers korps heeft aangegeven liever naar Venray te willen. Na de onderlinge twist over de gewenste samenwer king is dit de tweede ruzie in korte tijd over de brandweerzorg in de regio tussen de twee gemeenten. Horst aan de Maas gaat volgend jaar een cluster vormen met de toekomstige gemeente Peel en Maas, de regio Helden. De brand weerzorg Peel en Maas en Horst aan de Maas (inclusief Sevenum) wordt georganiseerd vanuit de nieuwe fusiegemeenten. Venray daarentegen gaat straks samen werken met de gemeenten in de kop van Noord-Limburg. Omdat Meerlo-Wanssum na de herin deling op 1 januari 2010 wordt opgesplitst, waarbij drie dorpen bij Venray worden gevoegd en drie bij Horst aan de Maas, moet een besluit worden genomen over dat brandweerkorps. Waals vindt dat Van Rooij zich niet aan de afspra ken houdt. "Want vrijdag praten we pas samen over de brandweer. Dit bericht verbaast mij en de vrij willigers zeer." Burgemeester Kees van Rooij van Horst aan de Maas wil voor vrijdag niet reageren op de woorden van Waals. Het lijkt hem verstandiger om eerst met Waals in gesprek te gaan over de 'brandweerruzie'. Het bezwaar van Van Haren Autobedrijf en Avydo Accoun tants belastingadviseurs tegen vrijstelling die is ver leend voor het nieuw te bou wen kantoorpand op Keizers- veld is door de commissie bezwaarschriften ongegrond verklaard. Ook het verzoek voor een vergoeding van de proceskosten is afgewezen. Burgemeester en wethouders nemen het advies van de com missie over. De kavel op Keizersveld, waar op de bouw inmiddels is gestart, ligt tussen beide bedrijven in en is een van de laatste zichtlocaties langs Keizersveld. He bezwaar van beide buren zit in het feit dat er hoger gebouwd mag worden dan het bestemmingsplan toe laat. Hierdoor worden de panden van Van Haren en Avydo volgens de bezwaarmakers deels aan het zicht onttrokken. Ook verwachten de bezwaarmakers parkeerproble men in de toekomst. De commissie bezwaarschrif ten heeft echter alle bezwaren verworpen. Volgens de commis sie hebben burgemeester en wet houders correct gehandeld bij het verlenen van een vrijstelling voor het bestemmingsplan. Ook acht de commissie het niet aanneme lijk dat als gevolg van de nieuw bouw het zicht op de belendende panden in betekenende mate zal afnemen. Verder voorziet het plan in ruim 95 parkeerplaatsen. De gemeente Venray heeft bij de com missie voldoende onderbouwd dat daarmee het benodigd aantal par keerplaatsen gerealiseerd wordt. De bezwaarmakers kunnen bin nen zes weken bij de rechtbank in Roermond beroep aantekenen tegen deze beslissing. In het najaar van 2008 ver richtte de provincie Limburg een onderzoek onder de open baar vervoerreizigers naar de klanttevredenheid over de Regiotaxi in Limburg. De rei zigers geven de Regiotaxi een dikke voldoende (7,2). Het vervoer per Regiotaxi in Limburg bestaat uit twee delen, een Wet Maatschappelijke Onder steuning (WMO) deel en een openbaar vervoer (OV) deel. Het onderzoek richtte zich op het onderdeel OV De OV-reizigers die in september 2008 gebruik heb ben gemaakt van de Regiotaxi zijn allen benaderd met een schrifte lijke vragenlijst. In het onderzoek lag de nadruk op de kwaliteit van de dienstverlening door Veolia Transport Limburg. Met name die van de telefooncentrale en de chauffeurs. Verder werd ook een oordeel gevraagd over de manier waarop klachten worden afgehan deld. Hoewel iedereen in Limburg gebruik kan maken van de Regio taxi, blijkt uit het onderzoek dat met name ouderen gebruikmaken van deze vervoerwijze. Meer dan 60% van de reizigers is ouder dan 65. Belangrijkste reismotieven zijn het bezoeken van familie en vrien den, gevolgd door een bezoek aan het ziekenhuis. De ondervraag- den hebben aangegeven dat ze zeer tevreden zijn over de manier waarop de telefooncentrale werkt alsmede over de serviceverlening van de chauffeurs van de taxibus jes. Ook de voertuigen scoren een ruime voldoende. De ondervraag den zijn verdeeld over de manier waarop klachten worden afgehan deld. Ten slotte vinden de reizigers dat het ophalen niet altijd binnen de marge van een kwartier voor of na de afgesproken tijd plaatsvindt. Verder bleek dat de gebruikers van de Regiotaxi over het alge meen gemaksreizigers zijn. De belangrijkste reden om gebruik te maken van de Regiotaxi is volgens de ondervraagden de service van deur tot deur, ten opzichte van de bus of de trein. Het hogere tarief voor het gebruik van de Regiotaxi vindt tweederde van de onder vraagden dan ook acceptabel. Ook na de verhoging van het tarief in juli 2008 naar 1,70 euro per zone (exclusief opstapzone). Hoe wel er regelmatig berichten over slechte dienstverlening door de Regiotaxi in de media verschijnen, kan volgens de provincie worden geconcludeerd dat het hier om incidenten gaat. Op de vele hon derden ritten die dagelijks plaats vinden, is de kans altijd aanwezig dat er af en toe iets misgaat. Tevredenheid alom bij de organisatie van de eerste Fraay Venray Fashion Weeks. Alle aspecten van mode, trends etc. staan deze maand tot en met zondag 29 maart in de belang stelling. Zo is het zaterdag de 'Dag van de bril'. De Venrayse opticiens Van Essen, Camps, Rob van Dijk en Mijling heb ben hiervoor een speciale actie ontwikkeld, samen met een aantal parfumeriezaken. De hele maand ontvangen klanten al een waardebon van vijf euro. Die bon geeft recht op korting bij Cdocon, Etos, Ici Paris en Kruidvat. Tevens ontvangen ze een gratis make-upadvies. Woens dagmiddag staat in het teken van diverse goede doelen. De Venrayse kindermodezaken hebben een aantal goede doelen uitgenodigd om zich in het centrum van Ven ray te presenteren. Denk daarbij aan Kika, Orange Baby's en WAUW Deze laatste stichting is een initia tief van de Venrayse Anke Barents, die activiteiten organiseert voor kinderen met ADHD, met een Authisme Spectrum Stoornis, een spierziekte of met een vorm van ontwikkelingsachterstand. INFORMATIE Elke woensdag wordt er in 't Nipperke een activiteit georga niseerd, terwijl een keer in de maand dat ook op maandag- en donderdagavond gebeurt. Meer informatie hierover op www.wauwspeciaalvoorjou. vpweb.nl of bel 06-30382468. De Fashion Weeks worden afgeslo ten op zaterdag 28 en zondag 29 maart. Meer hierover volgende week in Peel en Maas of op www. fraayvenray.nl V w BAKKERIJ Van Gasselj Gunhoek De Hoveniers 7 vteÖUr "DE OELDERSE HALTE" Taakstraf geëist tegen Samir uit Venray Porsche bij Berden KOFFIE- THEEHUIS BIERLOKAAL HET GROENE WARENHUIS van dan mutickhof bv REGIO BUSINESS CENTRE sportmarketing communicatie

Peel en Maas | 2009 | | pagina 8