Beginnersgroep De Peelrunners EK voor modelstockcars Dertig jaar Tennisvereniging Ysselsteyn Henk Loonen nieuwe voorzitter TC Rodhe öakk FNV Bouw Donderdag 19 maart 2009 - Pagina 28 Derde lustrum De Peeldrivers Zaterdag 21 maart feestelijk programma PEEL EN MAAS ATV Venray De Peelrunners Zelfverzekerd CNV Hout en Bouw opent crisismeldpunt Kwetsbaar Angst de baas Borderline Prostaatkanker Vrouw en overgang Huurtoeslag Spreekuur vakbond Tennis Club Venray Zwemloop Venray Sportnieuws -info TV Ysselsteyn bestaat deze maand dertig jaar. De bostraining van de pupillen wordt vanaf zaterdag 21 maart ver vangen door de baantraining. Deze baantraining wordt gehouden op zaterdagmorgen van 10.00 tot 11.15 uur. De zaaltraining gaat in maart nog gewoon door. Op maandag 23 maart wordt vanaf 19 30 uur een infor matiebijeenkomst gehouden in het clubhuis voor alle juryleden. Tijdens deze bijeenkomst wordt aandacht besteed aan het komende baansei- zoen, wijzigingen wedstrijdreglement en er wordt informatie gegeven over de Special Olympics. In Venlo was de prijsuitreiking van het eindklassement van de Limbra-crosscompetitie. Mirhte Nelissen ging met de eerste prijs aan de haal bij de Meisjes C. Eindklassement LimBra Crosscom petitie 2008-2009. Meisjes Pupillen A: 11 Vera Wismans, 12 Emma Ruiter, 17 Nicole Schel- lekens, 25 Sanne van Melis. Meisjes Pupillen B: 4 Rebica Flinsenberg. Jongens Pupillen A: 24 Jona Pütz, 26 Niels Coopmans. Jongens Pupillen B: 6 Jakob Pütz. Meisjes C: 1 Mirthe Nelissen, 7 Lisan de Rooij, 8 Nicky Teunissen. Meisjes D: 9 Veerle Nelissen, 11 Femke Rienseman, 20 Mijke Gijsen. Junioren B: 8 Maikel Wismans. Jongens C: 9 Jesper Vrouwenvelder. Jongens D: 8 Jeffrey de Rooij, 11 Olle van den Boom, 13 Max van Haren, 15 Valentijn Ruiter. Heren 55: 4 Jo Klerken Programma: 22-3 Venloop Venlo 29-3 Zwemloop Venray en Quattro- meeting Deurne Trainingen: Pupillen: woensdag zaal (De Weert) 18.00-19.00 uur. Zaterdag baan 10.00-11.15 uur. C/D junioren: Maandag baan 19.00 20.30 uur. Donderdag baan 18.30 20.00 uur. A/B en senioren: Dinsdag baan 19.00-20.30 uur. Donderdag 19.00-20.30 uur. Zondag 10.00-12.00 uur. Midden- en lange afstand: Dinsdag 18.30-20.00 uur. Donderdag 18.30 20.00 uur. Zaterdag baan 15.30-17.00 uur. NSG-atleten: Donderdag baan 18.30-19.30 uur. Lopersgroep/alle niveaus: Dinsdag (start atletiekbaan) 19.00-20.30 uur. Donderdag (start atletiekbaan) 19.00-20.30 uur. De baantrainingen worden op de kunst stofatletiekbaan gehouden (Sportpark De Wieën). Iedere zaterdag is er van 9.00 tot 12.00 uur gelegenheid oud papier, gebundeld of in dozen te deponeren in de papiercontainer, die geplaatst is aan de Weg in den Berg, hoek Veltum- se Kleffen/Kulutweg. Zie ook www. atvvenray.nl. De Nordic walkers lopen op zater dag 21 maart in de Schadijker bossen in De Meterik. Vertrek is vanaf het clubgebouw aan de Kasteelse baan om 8.45 uur. Om 9.00 uur is de start vanaf de parkeerplaats aan de Berg straat in de Schadijker bossen. Ieder een is welkom.Dinsdag baantraining van 19.00 tot 20.30 uur, Kastiëlse Baan. Donderdag training op de baan van 19.00 tot 20.30 uur. Zaterdag damestraining van 9.00 tot 10.00 uur, Kastiëlse Baan. Zaterdagmiddag afwis selende bostraining van 15.30 tot 17.00 uur, verzamelen bij de parkeer plaats in de Schadijker Bossen. Uitslag RAS Trimloop in Boekend. 15 km. Wim Boonhof, Maasbree 1:21:36. Agenda 22-3 Venlo Venloop 12.00 uur, 5-4 Weert IJzerenman volkslopen 10.00 uur, 15-4 Heythuysen Avondloop cri terium 1930 uur, 18-4 Horst Horster Night run 21.00 uur, Wedstrijduitsla gen staan op www.peelrunners.nl. Synthese en GGZ Noord- en Mid den Limburg starten op donderdag 26 maart en dinsdag 7 april de cursus Met lef! Zelfverzekerd in contact met anderen. De cursus is bedoeld voor mensen die snel verlegen zijn, die het moeilijk vinden een gesprek te begin nen of bang zijn om op te vallen in gezelschap. Deze cursus wordt aan geboden aan twee verschillende leef tijdsgroepen. De eerste is voor de leef tijd 23 tot 65 en start op 26 maart. De tweede cursus is voor jongeren van 16 tot 23 jaar en start op 7 april. Voor meer informatie en aanmelding kan men contact opnemen met het Infor matiecentrum Geestelijke Gezond heid via telefoon (0478)527066 of via e-mail igg@ggznml.nl. In welke mate de economische crisis de bouwsectoren gaat raken is niet te voorspellen, maar dat er harde klappen gaan vallen is vrijwel zeker. CNV Hout en Bouw heeft een crisis meldpunt ingericht om niet alleen zijn leden bij te staan, maar ook om bedrijven te helpen het hoofd boven water te houden. De bestuurders van de bond beschikken over alle moge lijke informatie waarmee ze werkne mers of bedrijven die bij ze aanklop pen kunnen helpen of adviseren. Voor individuele leden heeft de bond een breed pakket aan rechtshulp in de achterhand. Ook kan de bond werk nemers helpen om, in geval van ont slag, een zo goed mogelijke uitkering te verkrijgen. Als het gaat om groepen werknemers richt de bond zich voor al op behoud van werkgelegenheid en het voortbestaan van bedrijven. De bond roept werknemers die in proble men komen op zich te melden bij de Infolijn (0900)4222684 of bij www. crisismeldpunt.nl. Ook wie ziet aan komen dat het bedrijf waar hij werkt in de problemen gaat komen, kan dit hier melden. De bond wil dan meehel pen dat bedrijf overeind te houden. In wijkgebouw 't Schopke aan de Veltumse Kleffen in Venray wordt op dinsdag 24 maart de jaarvergadering van FNV Bouw afdeling Venray gehou den. Na de vergadering worden er jubilarissen gehuldigd door regiobe stuurder Wilco Veldhorst en voorzitter Carel Jeuken. Deze jubilarissen zijn 25, 40, 50 en 60 jaar lid van de vakbond. Donderdag 26 maart en zater dag 28 maart start Lopersgroep de Peelrunners start met een nieuwe beginnersgroep als voorbereiding op deelname aan de Powerman van Horst op 18 en 19 april Het is de bedoeling dat iedereen hiermee een start kan maken om aan zijn conditie te werken. Tegenwoordig zijn veel mensen aan het zoeken naar allerlei mogelijkheden om gezonder te leven. Aanpassingen in leefgewoon tes worden dan uitgeprobeerd zoals minder eten, minder suikerhoudende drankjes, meer nachtrust. Bij een gezonde levenshouding hoort echter ook meer bewegen. In Nederland kan iedereen fietsen en lopen. Als je zelf het idee hebt iets aan je gezondheid en eventueel over gewicht te gaan doen is meer gaan lopen en fietsen een eenvoudige stap. Je kunt zelf bepalen wanneer je het doet en waar: Helemaal in je eentje, met vrienden of kennissen maar je kunt je natuur lijk ook aansluiten bij de lokale loper- In de Mérthal in Horst vin den op zaterdag 21 en zondag 22 maart de Europese indoorkampi oenschappen voor modelstock cars plaats Voor dit evenement, dat zijn derde lustrum viert, wordt de hal omgetoverd tot een heus racecircuit. Deelnemers uit Nederland, België, Duitsland, Engeland, Schotland en Amerika strijden om de titel Europees indoorkampioen 2009. Er heb ben zich inmiddels al ruim tach tig deelnemers ingeschreven, van wie maar liefst 28 uit Engeland, Schotland en Amerika. Hét bewijs dat dit evenement in Horst zeer hoog staat aangeschreven bij de internationale rijders. Dat de vloer optimaal is na de ver bouwing van de Mèrthal, blijkt uit de hoge snelheiden die de stockcars de laatste jaren bereiken. Op de rechte stukken halen ze topsnelheden van zo'n 80 a 90 km/uur. Ook is de com putertelling aangepast. Bij de verbou wing is speciaal voor deze wedstrijd een elektronische tellus in de vloer verwerkt. Zo wordt de gehele wed strijd perfect registreerd. Titelverdediger Maikel Rutten (Lobith) stelt in Horst alles in het werk om de titel voor de tweede maal te pakken. Ook toprijders uit de regio, onder wie Jeroen Janssen (Horst), Dennis van Asten (Horst), bei den rijdend voor racingteam Café de Lange, en Brian Weijers (Venlo), zijn grote favorieten voor deze felbegeer de titel. Rijders uit Engeland hebben jarenlang hoge ogen gegooid tijdens de internationale wedstrijden, maar Familieleden van mensen met een psychiatrische kwetsbaarheid voelen zich meestal erg verantwoordelijk voor zorg- en regeltaken. Daarom organiseert de Familieraad van de GGZ Noord- en Midden-Limburg twee bijeenkomsten die betrekking hebben op het thema Omgaan met verantwoordelijkheid in de zorg die je hebt voor een familielid met een psychiatrische kwetsbaarheid. De bij eenkomsten vinden plaats op woens dag 25 maart in De Witte Hoeve aan de Gasstraat in Venray en op woens dag 22 april in het RCG aan de Tegel- seweg in Venlo. Beide bijeenkomsten zijn gelijk van inhoud en duren van 14.00 tot 17.00 uur. Onder leiding van Guus van Loenen (hoofd Geestelijke verzorging GGZ NML) wordt tijdens deze bijeenkomsten aandacht besteed aan het begrip 'verantwoordelijkheid'. Aanmelden kan bij het CliëntenAd viesBureau Noord-en-Midden-Limburg via telefoon (0478)527280 of via fami- lieraad@ggznml.nl. Voor mensen met angst en span ningsklachten vanaf 55 jaar houdt GGZ Noord- en Midden-Limburg een cursus in Venray. Tobben, pieke ren, moeite om voor zichzelf op te komen, angst om naar een feestje te gaan, bang om in een bus of auto in te stappen; allemaal klachten waarvan mensen last kunnen hebben. Ermee blijven rondlopen is niet nodig; met behulp van de cursus Angst de Baas is er iets aan te doen. Als de klachten tijdig herkend en aangepakt worden, kan dit de kwaliteit van leven aan zienlijk verbeteren. De cursus gaat in maart van start. Voor meer informa tie of aanmelding kan men contact opnemen met het Informatiecentrum Geestelijke Gezondheid via telefoon (0478)527066 of igg@ggznml.nl. De afdeling Preventie en Informa tie van GGZ Noord- en Midden-Lim burg start begin april met de cursus Omgaan met Borderline in Venray. Deze cursus is bedoeld voor familie leden en naasten van mensen met een borderline persoonlijkheidsstoornis. Voorafgaand aan de cursus vindt een vrijblijvend kennismakingsgesprek plaats. De bijeenkomsten vinden plaats in de avonduren. Voor informa tie en aanmelding kan men contact opnemen met het Informatiecentrum Geestelijke Gezondheid via telefoon (0478)527066 of via e-mail igg@ ggznml.nl. groep of een duathlon of triathlon ver eniging in je omgeving. Het mooie van de duathlon is dat deze sport door de combinatie van rennen en fietsen ook minder blessuregevoelig is. De lokale wedstrijden zoals op 18 en 19 april in Horst aan de Maas zijn natuurlijk de ideale momenten om eens aan een wedstrijd mee te doen. Er is een pro gramma voor jong en oud, alle loop- en fiets parkoersen en de optredens zijn te volgen op het Wilhelminaplein in het centrum van Horst. Wat biedt Lopersgroep de Peelrun ners uit Horst? Iedere beginner krijgt een programma aangemeten dat past bij zijn of haar lichamelijke gesteld heid. Van ongetraind tot getraind. Voor iedereen is er een geschikt en gevari eerd programma om naast het plezier te krijgen in het lopen ook conditie te krijgen. Natuurlijk is het dan ook belangrijk om samen een eerste haalbaar doel te stellen. Het eerste doel kan zijn deelname aan de Powerman wedstrijd in Horst op 19 april. Afhankelijk van je vorderingen kun je dan meedoen de Nederlandse concurrentie komt steeds dichterbij. Ook wereldkampi oen outdoor Johan van Zoggel (Nistel- rode) en Europees kampioen outdoor Jody Foster (Engeland) verschijnen in Horst aan de start. Verder staat er voor het eerst een Amerikaan aan de start: Pete Harkins (37) uit Beverly, Massa chusetts. Hij heeft in andere klassen al veel successen op zijn naam staan, zoals onder meer het winnen van de Nascar 1:10 in Amerika. Ook heeft hij in Amerika met een paar vrienden een eigen stockcarvereniging opgericht en worden er sinds 1995 ook races gereden op een eigen circuit. In de toekomst wil hij meerdere Amerika nen zover krijgen om wedstrijden in Europa te gaan rijden. De modelstock cars, nagebouwd op schaal 1:8 van de grote stockcars die onder meer rijden op Raceway Stadion Venray (voorheen Het Toon Hermans Huis in Venlo geniet bekendheid bij velen in de regio Noord-Limburg als open cen trum voor iedereen die met kanker te maken heeft. Men kan er vijf dagen per week binnenlopen voor een moment van rust en voor een goed gesprek. Het huis biedt een scala aan activitei ten waaraan men kan deelnemen. De Stichting Contactkring Prostaatkanker (SCP) houdt in het Toon Hermans Huis op iedere derde donderdag van de maand van 14.30 tot 16.30 uur inloopmomenten voor mensen met prostaatkanker en andere belangstel lenden die mogelijk in enigerlei vorm met prostaatkanker te maken hebben, om in een ongedwongen sfeer elkaar te ontmoeten en ervaringen uit te wisselen. Namens de SCP is een verte genwoordiger aanwezig om mee van gedachten te wisselen. De volgende bijeenkomst wordt gehouden op don derdag 19 maart. Aanmelden is niet nodig. Het Toon Hermans Huis Venlo is te vinden aan de Nieuwstraat in Venlo. Meer informatie is verkrijgbaar via telefoon (077)3211433. Zie ook www.toonhermanshuisvenlo.nl. Elke vrouw krijgt rond haar vijf tigste levensjaar te maken met de overgang. Waar vroeger simpelweg gezegd werd 'het hoort erbij, sla je er maar doorheen', zijn er tegenwoordig volop mogelijkheden om zelf over gangsklachten te lijf te gaan. Wie wil weten er te doen is tegen opvliegers, wisselende stemmingen en hevig tran spireren kan zich aanmelden voor de voorlichtingsavond Vrouw en Over gang van Maasziekenhuis Pantein. De avond vindt plaats op woensdag 25 maart in gemeenschapshuis De Meu- lewiek aan de St. Janstraat in Meterik. De avond wordt verzorgd door het menopauzeteam van het Maaszieken huis. Het team bestaat uit een gynae coloog, een menopauzeverpleegkun- dige, een diëtist, een seksuoloog en een fysiotherapeut. Zij geven ieder vanuit hun eigen vakgebied informatie en praktische tips. Bijvoorbeeld over voeding en beweging tijdens de over gang, botontkalking en ongewenst urineverlies. Tijdens de pauze is de informatiemarkt geopend, waar infor matie wordt aangeboden over 'alter natieve' behandelmogelijkheden. De informatieavond begint om 20.00 uur en duurt tot ongeveer 22.00 uur. Vanaf 19.30 uur kan men de bijbehorende informatiemarkt bezoeken. Aanmelden kan via www.maasziekenhuispantein. nl. of telefonisch bij het Maaszieken huis, dagelijks van 11.00 tot 12.00 uur, via telefoonnummer (0485)567203. aan: de 1/3 Powerman en de Power Bizz (eerst 5 km rennen - dan 20 km fietsen - en tot slot 2,5 km rennen) of de Powerkids wedstrijd met haalbare afstanden (1000m rennen -dan 5km fietsen - en tot slot 400m rennen). De trainingstijden bij de Lopers- groep de Peelrunners zijn: Donderdagavond van 19.00 uur tot 20.30 uur. Deze training vindt plaats in een kleinere groep waardoor veel aandacht wordt geschonken aan uw (toekomstige) loopstijl. Hierdoor is uw kans op blessu res veel minder en de kans om het hardlopen vol te houden vele malen groter. Zaterdagochtendtraining van 09.00 uur tot 10.00 uur. Deze training is ideaal om een start te maken met het hele gezin. Ouder en kind kunnen zo samen trainen. Kom gerust kijken meedoen op een van de trainingen of kijk op web site www.peelrunners.nl. Voor meer informatie en aanmel den voor de Powerman wedstrijden ga naar onze website: www.power- man.nl Circuit de Peel), worden meestal zelf gebouwd en kunnen in de Mèrthal snelheden behalen van 80 a 90 km/ uur. Zaterdag 21 maart duren de trai ningen van 12.00 uur tot circa 17.00 uur. Zondag 22 maart beginnen de voorrondes om 10.00 uur, waarna om 14.00 uur de beste 24 rijders voor de kwartfinales bekend zijn. Ook worden dan de finalisten van de juniorfinale bekendgemaakt. Deze junioren strij den om 14.15 uur in hun finalerace om de juniorentitel Europees indoor- kampioen 2009. Om 14.30 uur barst het spektakel echt los als de beste 24 rijders van deze dag strijden om een plaats in de halve finale. De grote finale, met als inzet de Maasdal Wis seltrofee, start om 17.30 uur. Op beide dagen is de toegang voor publiek gra tis. Meer informatie via www.peeldri- vers.nl. Vanaf dit jaar is het niet meer moge lijk om alle ziektekosten of andere buitengewone uitgaven in aftrek te brengen via de aangifte inkomstenbe lasting. Doordat deze aftrek beperkt is, kan het inkomen waarmee de toeslagen berekend zijn stijgen. Als men huurtoeslag ontvangt en eerder buitengewone uitgaven heeft afge trokken, kan het zijn dat men dit jaar mogelijk minder of zelfs helemaal geen recht meer heeft op huurtoeslag. Dit geldt verder ook voor de zorg- toeslag, het kindgebonden budget en kinderopvangtoeslag. Voor wie bij de laatste aangifte inkomstenbelasting ziektekosten of andere buitengewone uitgaven heeft opgegeven, is het ver standig om het toetsingsinkomen over 2009 opnieuw te berekenen. In de voorschotbeschikking 2009 is name lijk geen rekening gehouden met de verandering in deze aftrekpost. Het is daarom belangrijk dat men contro leert of het toetsingsinkomen niet te laag is. Als men niets doet, kan het zijn dat men teveel toeslag krijgt en later geld moet terugbetalen. Daarom is het belangrijk dat men zo snel mogelijk he actuele inkomen doorgeeft aan de Belastingdienst. Op www.toeslagen. nl. kan men het geschatte inkomen voor 2009 berekenen. Een inkomens wijziging kan ook telefonisch door gegeven worden aan de BelastingTe lefoon 0800-0543. Zo voorkomt men dat men straks geconfronteerd wordt met een forse tegenvaller. Voor meer informatie over huurtoeslag kan men ook terecht bij Wonen Venray. De medewerkers van de afdeling Wonen helpen graag. Zij zijn bereikbaar via telefoonnummer (0478)554600. De afdeling Noord-Limburg van de vakbond ABVAKABO FNV beschikt sinds vorig jaar over een inloop spreekuur. Leden kunnen tijdens dit spreekuur terecht bij Ed Groenendaal en Harrie Slits met problemen op het gebied van werk, uitkering of inko men. Men kan zo binnenlopen. In eer ste instantie wordt tijdens het spreek uur een oplossing voor het probleem gezocht.Als het voorgelegde probleem niet meteen opgelost kan worden, wordt via specialisten hulp geboden. Het spreekuur wordt gehouden op vrijdag van 10.00 tot 12.00 uur. Men kan dus op 20 maar terecht op het kantoor van de ABVAKABO FNV aan de Burgemeester van de Loostraat in Venray. Tijdens het spreekuur kunnen leden contact opnemen via telefoon (0478)541644. Meer informatie staat op www.abvakabofnv.nl. TV Ysselsteyn bestaat deze maand dertig jaar. De vereniging is zeer actief en het park is het afgelopen jaar volledig gereno veerd met hulp van vele vrijwilli gers. Niet alleen de arbeid leveren de vrijwilligers, maar zij zijn ook verantwoordelijk geweest voor de financiering. Zo verantwoordelijk als de leden zich voelen voor hun tennisclub is tekenend voor hun grote betrokkenheid. De tennis vereniging speelt een niet meer weg te denken rol in de Yssel- steynse gemeenschap, hetgeen op zaterdag 21 maart uitbundig wordt gevierd. In het begin van 1979 werd op initiatief van de sportstichting een bijeenkomst belegd voor mensen met interesse voor de tennissport. Op dat moment stond al vast dat Harrie Maes- sen zou starten met de aanleg van 2 tennisbanen aan de Ysselsteynseweg. De bijeenkomst vond plaats in zaal Roelanzia van de familie Bos. Tijdens die bijeenkomst werden de eerste vijf bestuursleden bekend, waaronder de eerste voorzitter Piet Litjens. In de daarop volgende oprich tingsvergadering, die plaats vond in "Herberg de Peel" stelden zich nog eens twee personen beschikbaar voor het bestuur. Al snel had de vereniging meer dan tweehonderd leden. Deze konden gebruik maken van slechts 1 baan. De andere baan werd door H. Maessen verhuurd. Later kreeg de vereniging beide banen tot haar beschikking. Vooral in de eerste jaren werd het organiseren van activiteiten bepaald door de voetbal- en korfbal vereniging. Veel leden waren namelijk al lid van een van beide verenigin gen, zodat de tennisactiviteiten zo min mogelijk tegelijkertijd mochten plaatsvinden. De eerste toernooien werden door de inzet van het vol tallige bestuur georganiseerd. Niet verwonderlijk, want het nog relatief onervaren bestuur moest in een keer een complete vereniging draaiende houden. Om iedereen toen al van een natje en een droogje te voorzien, werd aanvankelijk bij toernooien de cara van van Jan Scheepers geregeld. De gezellige toon binnen de vereniging was daarmee gezet. Later werd een permanente bouwkeet geregeld. Dit duurde voort tot 1991In dat jaar wist Tijdens een drukbezochte alge mene ledenvergadering in de sportkantine van TC Rodhe zijn nieuwe bestuursleden benoemd. Zo werd Henk Loonen tot nieuwe voorzitter gekozen. Hij neemt hiermee de voorzittershamer over van Thom Spee die zich niet herkiesbaar had gesteld. In zijn afscheidswoord blikte Spee in vogelvlucht terug op zijn bijna vijfjarige voorzitterschap bij de ten nisvereniging. Met gepaste trots en enige weemoed benoemde hij de gedrevenheid van het bestuur en de diverse commissies. Ook een goed woord aan de vaste kern actieve vrij willigers binnen de vereniging die telkens hun steentje bijdraagt. Tijdens de bouw en realisatie van het nieuwe park bleek dit weer eens temeer. Spee was vooral tevreden over het feit dat TC Rodhe een gezonde vereniging is wat ook blijkt uit het groeiende aan- de vereniging een gebruikt houten clubgebouw van de tennisvereniging in het Brabantse Vianen op de kop te tikken. Deze werd in afgebroken, ver volgens naar Ysselsteyn vervoerd en daar weer volledig opgebouwd. Vanaf dat moment beschikte de vereniging over een heus clubgebouw. 1990 Was een belangrijk jaar. Piet Litjens nam na tien jaar de voorzittershamer te hebben gehanteerd afscheid en werd daarbij benoemd tot erelid. Zijn opvolgster Tarcicia Voigt kon er meteen vol tegenaan., want er stond het een en ander te gebeuren. Het startpunt was het moment dat de vereniging de banen rechtstreeks ging huren van de gemeente. Daar voor werd het park in eigen beheer genomen. Tegelijkertijd werd besloten om voortaan op gravel te gaan spe len en verlichting aan te brengen. Tot op dat moment werd er gespeeld op poreuze betonbanen. Voor deze inves teringen en de toen reeds bestaande plannen voor een clubgebouw waren de nodige financiële middelen nood zakelijk. De vereniging had wel een spaarcentje, maar dit was onvoldoen de om de grootse plannen te financie ren. Er werd besloten om een rente loze obligaties uit te geven onder alle inwoners van Ysselsteyn. Uiteindelijk werd hiermee maar liefst 70.000 gul den bijeengeschraapt. Hiermee kon den alle plannen worden uitgevoerd., dankzij de inwoners van Ysselsteyn. Tot de hernieuwde start van de ver eniging behoorde ook de aansluiting bij de KNLTB. De onderlinge Dor pencompetitie bood voor veel leden geen soelaas meer. Om deze leden nu toch verdere mogelijkheden te bie den, werd tot aansluiting bij de bond besloten. Ook de georganiseerde acti viteiten namen verder toe. Clubkam pioenschappen, Thuisblijverstoernooi of het 40+ kampioenschap om er maar enkele te noemen. Ook voor de jeugd zijn er veel activiteiten, zoals de maandagavondcompetitie, jeugdtrai- ning, jeugdclubkampioenschappen en de aan de seizoenen gekoppelde lente- zomer-, herfst- en wintertoer- nooi. In 1994 organiseert de vereni ging een ballonnenwedstrijd voor de jeugd en een clinic met oud DavisCup speler Huub van Boeckel. Het was tal leden. Afgelopen jaar zijn er maar liefst honderd nieuwe leden inge schreven waardoor het aantal leden op vierhonderd komt. De sfeer en onderlinge verbondenheid zijn prima. De aandacht voor de jeugdleden heeft altijd hoog in het vaandel gestaan bij Spee en met de realisatie en uitvoe ring op korte termijn van het jeugdbe- leidsplan was hij zeer in zijn nopjes. Door bijvoorbeeld extra begeleiding en training zullen talentvolle junioren zich optimaal kunnen ontwikkelen zodat ze op landelijk niveau gaan mee spelen. "Een enorme uitdaging"; aldus Spee. Vol vertrouwen ziet hij dan ook de toekomst tegemoet en wenste zijn opvolger als ook de vereniging alle goeds. Tijdens de vergadering trad ook de penningmeester Math van Dijck af. Hij heeft vele jaren de financiën van de vereniging beheerd en wordt opge volgd door Carly van Loon. Tjeerd Jen- niskens (pr-zaken) wordt opgevolgd door Wim Verschuyten. niet alleen genieten voor onze leden, maar ook Huub van Boeckel bleef nog een paar uurtjes nagenieten op onze club. 's-Avonds was er nog een feestavond. We konden terugkijken op een geslaagd evenement. Het 20 jarig jubileum werd eind oktober gevierd in het museum de Peelstreek. De Karaoke, een paar optredens van eigen leden, een diashow met plaatjes uit de historie en 'last but not least' en geweldige opkomst zorgden voor een geweldig feest. De accommodatie is in de loop van 1996 uitgebreid met een provisorische douchegelegen heid en met de veelbesproken "derde baan", die in 1997 ook van verlichting is voorzien. In 2001 werd tijdens de ALV op 26 juni van dat jaar het plan goedgekeurd voor een volledig nieuw clubgebouw. Voor de financiering werd een tweede obligatielening uit gegeven onder de leden. Deze leverde ruim 20.000,- op. Vanaf de voorbe reiding heeft ieder lid zijn schouders eronder gezet. Het is voorzien van alle gemakken en voldoet aan alle eisen. De bouw startte begin 2002. Het met vereende krachten gere aliseerde gebouw is op 6 juni 2003 feestelijk geopend. In 2004 vierde de vereniging haar 25 jarig jubileum. Met een jeugdclinic, een reünie en een jubileumtoernooi, waarbij gespeeld werd met de houten tennisrackets uit de beginperiode en het weerzien met de schaftkeet was dit een geslaagd jubileum. Naast een grote deelname aan de KNLTB-competities wordt er in 2004 ook voor het eerst een eigen KNLTB-toernooi gespeeld op het park van TVY. In 2007 neemt Annie Jansen afscheid als penningmeester. Meer dan 18 jaar heeft zij zich ingezet als bestuurslid van de vereniging. Vanaf de eerste kantine in 1992 was zij ook kantinebeheerder. Voor al haar diensten benoemt de vereni ging Annie Jansen-van de Pas tot ere- lid.2008 Medio 2007 is de commissie baanrenovatie onder leiding van Peter Philipsen gestart met het voorberei den van de baanrenovatie. Al snel wordt duidelijk dat gekozen wordt voor een all-weatherbanen, vanwege de behoefte aan wintertennis. De keuze valt uiteindelijk op Advantage Red Court banen van de firma Rooden Tennis Club Venray opent op woensdag 1 april haar poorten voor het komende zomerseizoen. Het offici euze startschot wordt gegeven op zon dag 29 maart middels het openings- toernooi. De Olympische gedachte leeft hier volop en gezelligheid staat hier dan ook hoog in het vaandel. De sfeer is informeel en de wedstrijden zijn er op ieder niveau. Nieuwe leden hebben tijdens dit toernooi volop de kans om mensen te ontmoeten, zodat ze meteen contacten opdoen waar mee ze verderop in het seizoen heel wat een balletjes kunnen slaan. Het toernooi wordt afgesloten met een gezellige activiteit. De opzet van het openingstoernooi is ook meteen de filosofie van de gehele club. Voor ieder is er wat wils; voor beginners, maar ook voor gevorderden. Leden kunnen meedoen aan recreatieve en competi tieve activiteiten en toernooien gedu rende het gehele zomerseizoen. Het is nog mogelijk om volwassenen en kinderen in te schrijven en te begin nen met tennis dit zomerseizoen. Op 6, 20 en 27 april en op 4 mei zijn er speciale introductieavonden voor nieuwe (senior)-leden. De tennislessen worden door gediplomeerde trainers gegeven. Meer informatie over Tennis Club Venray staat op www.tennisclub- venray.nl.TCV is gelegen aan de Kemp- weg in Venray. BV uit Meerssen. Dit zijn kunstgrasba- nen ingestrooid met infill-materiaal (keramisch zand). Ook de verlichting en het inslaghok zijn aangepakt. Het grootste deel van de financiering komt uit eigen middelen. Echter niet onvermeld mag blijven de uitgifte van de derde obligatielening. Deze leverde exact het beoogde bedrag van 20.000 op. Met de nieuwe banen is het mogelijk om een echte winter competitie te organiseren. Deze blijkt een schot in de roos. Inmiddels heeft het internet en email, nadrukkelijk zijn intrede gedaan bin nen de vereniging. Inschrijven voor toernooien en de communicatie geschiedt vanaf 2008 niet alleen op papier, maar voor het grootste deel digitaal. Reservering van banen kan van thuis uit via het digitale afhang- systeem. De club is jong en spring levend. Kennismakingsdagen voor jeugd en senioren verlopen succesvol. Het trainingsprogramma 'Tenniskids' trekt veel belangstelling. De tennisver eniging is voortaan twaalf maanden actief. Voor de jeugd zijn er trainingen en competities vanaf maart tot en met december. Twan de Wit draagt na 17 jaar voorzitterschap en 20 bestuurs jaren het stokje over. In de jaarverga dering van 6 maart 2009 benoemen de leden Twan tot erevoorzitter van TV Ysselsteyn. Twan Wilmsen is trots om het stokje over te nemen van een prachtige vereniging. Het bestuur is al lang niet meer in staat om alleen de hele vereniging draaiende te houden. Er zijn een groot aantal commissies bijgekomen gedragen door ongeveer vijftig vrijwilligers die bereid zijn de schouders onder hun eigen vereni ging te zetten. De bloeiende vereniging beschikt anno 2009 over een prachtige accom modatie en ongeveer 240 leden. Zater dag 21 maart is er een tennisclinic en demonstratieprogramma voor de jeugd in samenwerking met tennis- school Maascourt. 's Avonds is er een feestavond voor leden met optre dens van Don Mulders (leadzanger Rooy2U) en het inmiddels vermaarde duo B&B. Voorafgaand vindt de officiële ope ning van de banen plaats met wet houder Patrick van der Broeck en de nieuwe en vertrekkende voorzitter. Atletiek Triatlon Vereniging Venray houdt op zondag 29 maart voor de achtste keer de zwemloop. Voor het eerst is er ook een scholieren zwem- loop. De wedstrijden vinden plaats in sport- en zwemcentrum De Sprank en het nabij gelegen natuurgebied Vlak water in Venray. De Zwemloop is er voor jong en oud, recreant en wedstrijdatleet. Men kan individueel meedoen, maar op de langere afstand of als koppel. Om 930 uur is de start van de individuele wed strijd voor jeugd en senioren. Deze wedstrijd gaat over 250 meter zwem men en 2,5 km. lopen. Om 10.00 uur is het de beurt aan de jeugd. Hun wed strijd gaat over 150 meter zwemmen en een km. lopen. Dezelfde afstand geldt voor de scholieren. Deze starten om 10.15 uur. Om 10.30 uur is het de beurt aan de junioren, senioren en koppels, hun afstanden zijn 500 meter zwemmen en 5 km. lopen. Om 11.00 uur is het dan de beurt aan de senioren en koppels voor de langste afstand te weten: 1 km. zwem men en 10 km. lopen. Inschrijven kan via de website of op de dag zelf tot een half uur voor aan vang van het betreffende onderdeel. Meer info staat op www.atvvenray.nl. of is verkrijgbaar bij Franci Reintjes via telefoon (0478)510382.

Peel en Maas | 2009 | | pagina 28