Piratenfestival Concert in Overloon Lindeconcert Verbazing over locatie boekenmarkt Kamervragen over Verklaring van Erfrecht Papiervisje bij Vink 'in goede handen' Boekenbeertjes PEEL EN MAAS Donderdag 19 maart 2009 - Pagina 23 Zaterdag 21 maart vindt in café de Uitmarkt een piraten- festival plaats. De piratenmu ziek oftewel Nederlandsta lige feestmuziek wordt steeds populairder. Oorspronkelijk ontstaan uit het circuit van de illegale radiostations, muziek die in Hilversum werd geboy cot. Wie kent ze niet? De liedjes van bijvoorbeeld Frans Bauer, Gradje Damen, Jan Smit, Wolter Kroes en Jannes? In de Uitmarkt komen zaterdag drie artiesten op bezoek om deze muziek te vertolken. Allereerst Enrico. De naam alleen al is al voldoende garantie voor een echte piratenavond. Hierna komt Christa. Zij vertolkt repertoi re van onder meer Corry Konings, Zangeres zonder Naam etc. Als laatste, de hoofdact van de avond, stapt Antonie van Lierop (foto) op de planken. Deze uit Helmond afkomstige zanger timmert al een tijdje aan de weg met eigen num mers. Liedjes als 'Zigeunersmeisje' en 'Ik doe mijn ogen dicht' zijn door hem op cd gezet. Daarnaast zingt hij nog bekende levenslied jes en feestnummers. Het fanfareorkest van Muziek vereniging Door Samenwerking Sterk (DSS) uit Aarlanderveen geeft op zaterdag 21 maart vanaf 20.00 uur in het gemeenschaps huis in Overloon een concert. Het fanfareorkest van DSS is een van de beste fanfareorkesten in Neder land en staat reeds vele jaren in de concertafdeling, de hoogste afde ling van de FKM. Het fanfareorkest van DSS uit Aarlanderveen onder leiding van Oosterman brengt een gevarieerd programma ten gehore. Onder andere kan men genieten van het imposante werk The land of the long white Cloud van Phi lip Sparke. Verder wordt Canter bury Choral van Jan van der Roost gespeeld. Naast solistische passa ges komen eveneens enkele brede en massief klinkende tuttipassages voor die het orkest als een majes tueus orgel laten klinken. Tevens wordt het komische werk Duet for two cats van Rossini gebracht, waarbij Yolanda en John Brouwer geweldige solo's vertolken. Voeg daarbij nog enkele flitsende wer ken, onder andere uit de speel films van Rocky en Walt Disneys Lilo Stich. Kortom, het belooft een mooi avond te worden. Fan fare Vriendenkring opent het concert om 20.00 uur. De fanfare bestaat 102 jaar en speelt al dertig jaar in de eerste divisie, waarvan de laatste tien jaar onder leiding van Phil van Landeghem uit Itter- voort. Het gemeenschapshuis is te vinden aan het 14 Oktoberplein in Overloon. Muziekvereniging Ons Genoe gen houdt op vrijdag 20 maart van 19.30 tot 22.30 uur het jaarlijkse Lindeconcert in gemeenschaps huis De Linde in Oirlo. Iedereen is van harte welkom. Dit jaar laat vooral de jeugd van Ons Genoegen zich zien. Het con cert wordt geopend door de jeugd- fanfare onder leiding van dirigent Will Jacobs. Daarbij wordt ook de blokfluitgroep van muziekschool Crescendo uit Oirlo ingezet en de Oirlose leerlingenblazers van Kunstencentrum Jerusalem bren gen een programma met bekende muziek. Na de jeugdfanfare volgt een optreden van drumband Ons Genoegen. Deze staat onder lei ding van instructeur Bart Jeuken. Met inzet van verschillende soor ten slagwerkinstrumenten wordt getoond dat een drumband ofwel slagwerkensemble een goed con certprogramma kan maken. Ook de drumbandleerlingen brengen een nummer ten gehore. Na de drumband neemt Maartje van Rhee, lid van Ons Genoegen, op het podium plaats en gaat enkele zangnummers ten gehore bren gen waarbij zij zichzelf begeleidt op piano. Als enige koor gaat het Jonge Gardekoor Oirlo onder lei ding van Ad Voesten optreden. Het koor staat bekend om een goed verzorgd stuk muziek met vele bekende, meest wat rustige popnummers en dat zal ze nu ook zeker waar willen maken. Na het Jonge Gardekoor volgt een solo op melodisch slagwerk van twee gevorderde drumbandleden te weten, Laurens Hellegers en Jelle Verdeuzeldonk. Ter afsluiting van het concert gaat de band Whate ver onder leiding van Will Jacobs optreden. Whatever is een band bestaande uit leden van Ons Genoegen die een populair pro gramma spelen. Daarbij zijn er ook leden die gitaar of keyboard spelen, en de zang verzorgen. Veel leden hebben wat meer muziek onderwijs gevolgd of zijn daar nog mee bezig. De resultaten daar van laten zij graag horen. Zij zor gen voor een passend slot van het Lindeconcert. Vastenactie 2009 De Vastenactie steunt dit jaar een aantal activiteiten in het bis dom Lodwar, in het noordwesten van Kenia, waar niet genoeg voed sel en onvoldoende veilig drink water is, met ziekte, ondervoeding en kindersterfte als gevolg. Dit jaar vraagt de actie in het bijzonder aandacht voor hulpprojecten voor ouderen, scholieren en slechtzien de kinderen. Het gaat om betere medische zorg, meer mogelijkhe den voor middelbaar onderwijs en betere voorzieningen voor slecht ziende en blinde kinderen. Deze projecten zijn in overleg tussen het bisdom Roermond en het bis dom Lodwar tot stand gekomen. Men kan via de vastenactiezakjes een bijdrage geven of gift over maken op giro 3000046 van Vas tenactie Bisdom Roermond onder vermelding van Kenia. 60-jarig priesterjubileum Pater G. op 't Veld, overste van de Montfortaanse Gemeenschap Ste Marie in Schimmert viert op vrijdag 27 maart zijn 60-jarig priesterjubileum. Op 't Veld ver zorgde zijn eerste mis op 17 april in de parochie Oostrum, waar zijn ouders al vanaf 1932 woonden. Hij was onder andere van 1973 tot 1994 pastoor van de H. Remigius in Schimmert. Het priesterjubile um wordt op zondag 29 maart in Schimmert gevierd met om 11.00 uur een plechtige eucharistievie ring in de St. Remigiuskerk. Aan sluitend is er van 12.30 tot 14.00 uur receptie in zaal 't Weverke. Koor Crescendo Bejaardenkoor Venray (nu Cres cendo) is opgericht in het jaar 1966. De grote initiator en stimu lator was mevrouw Jansen. Zij was ook jarenlang voorzitter en ze organiseerde optredens in onder meer kerken en op Caeciliafees- ten. De repetities werden gehou den in San Damiano (nu 't Podi um) aan de Kruisstraat. De eerste vier jaar was Jean van de Tillaart de dirigent. Nu is de dirigent Peter van de Velde. Toentertijd was de oprichting van dit koor een schot in de roos. De eerste tijd was moeizaam, maar allengs werd de interesse groter, de opkomst werd steeds groter en het repertoire sloeg aan. Het koor is ondanks de hoge leeftijd van veel leden toch levensvatbaar. Vrijspraak diefstal auto De rechtbank in Roermond heeft de 26-jarige Roy van O. uit Horst aan de Maas vrijgesproken van diefstal van een auto in Ven- ray of het voorhanden hebben van een gestolen auto. Dat zou zijn gebeurd in de periode van 16 tot en met 26 november verle den jaar. Het Openbaar Ministerie (OM) had vier maanden celstraf tegen hem geëist. Omdat de ver dachte nog in de proefperiode zit van een eerdere veroordeling, eiste het OM ook dat de man zijn voorwaardelijke straf alsnog moet uitzitten. Ook dat is door de recht bank afgewezen. Afgelopen vrijdag presen teerde Ko van der Velpen, directeur van Kunstencentrum Jerusalem, het ondernemings plan 2009-2013 aan zijn mede werkers. Het plan, met als werktitel 'De wissel genomen' moet leiden tot een moderne en financieel gezonde organi satie waar mensen uit Venray en Horst aan de Maas kun steducatie kunnen volgen. "We hebben een nieuw spoor gekozen", aldus Van der Velpen in een toelichting. "Mijn indruk is dat het grootste gedeelte van de medewerkers de nieuwe plannen, waarin kwaliteit, innovatie, inte gratie, samenwerking en cultureel ondernemerschap centraal staan, hebben omarmd." Vooral denken vanuit een ondernemerspositie is nieuw. "Twintig jaar geleden werd er niet gekeken naar wat de klant wilde. Er werd les gegeven op de Muziekschool en de Vrije Academie volgens een vast stra mien. Nu moet dat heel anders. De klant staat nadrukkelijk centraal. We moeten luisteren naar wat de klant wil. Daardoor kunnen we meer marktgericht gaan werken. De klant moet niets. Hij mag bij ons muziek maken of een kunst werk vervaardigen, maar vooral plezier beleven", stelt Ko van der Velpen. De directeur van het kun stencentrum wil daarom de ter men Muziekschool en Vrije Acade mie niet meer horen. "Het KunstencentrumJerusalem onderscheidt twee productgroe pen. Enerzijds is er de kunstedu catie op de scholen. We hebben al afspraken met het basisonderwijs, maar ook het voortgezet onder wijs en de buitenschoolse opvang zijn voor ons interessante groe pen. Hier gaan we de komende jaren ook veel energie in steken. Onze docenten zullen bijge schoold moeten worden om ook in onderwijssituaties goed les te kunnen geven." Daarnaast zijn er de cursussen. "Vooral het muziekonderwijs zal anders gaan worden, waarbij de klant centraal staat. Wil een cur sist op een recreatieve manier een cursus volgen dan moet dat kunnen. Daarnaast gaan we wer ken aan talentontwikkeling. Heeft een cursist een bepaald talent dan moeten wij hem of haar de moge lijkheid bieden om zich verder te ontwikkelen. Maar ook hier geldt weer dat de wens van de cursist vooropstaat." Om de toekomst aan te kunnen zal er ook een kwali teitsslag gemaakt moeten wor den. "De kwaliteit van de lessen is goed, maar kan beter. Daarnaast zal in de organisatie ook het nodige aangepast moeten worden om de kwaliteit van de dienstverlening te verbeteren. Technologie en auto matisering zullen daar een rol bij spelen, maar ook zullen afspraken met klanten nagekomen moeten worden. Elke medewerker van het kunstencentrum zal zich onderne mend op moeten stellen." Er staat de komende periode dus veel te gebeuren. "Ik ben dan ook blij dat de veranderingsbe reidheid binnen onze organisatie groot is. De wil om mee te gaan is duidelijk aanwezig en zal ook lei den tot nieuwe ideeën". aldus Ko van der Velpen. Ford Nederland heeft recent de uiterst prestigieuze Ford Chairman's Award uitgereikt aan de allerbeste Ford-dea lers in Nederland. Ford-dealer Van Haren uit Venray kwali ficeerde zich gemeten over geheel 2008 bij de absolute top in deze competitie en mocht onlangs de felbegeerde Ford Chairman's Award in ont vangst nemen. Deze onderscheiding betekent voor Ford-dealers een uiterst belangrijke waardering, met name omdat in de Ford Chairman's Award-competitie de beoordelin gen door klanten centraal staat. "En dat is voor ons de allergroot- ste erkenning", vindt Norbert Van Haren van de gelijknamige Ford dealer. "Het belangrijke aan deze prijs vind ik dat klanten onze inspanningen waarderen en daar de juiste waarde aan toekennen. Het spreekt voor zich dat deze onderscheiding in het bijzonder geldt voor al onze medewerkers, want het zijn wel de mensen die de kwaliteit van onze prestaties in de showroom, het magazijn en de werkplaats bepalen." Het Ford Chairman's Award-pro- gramma is een jaarlijkse competi tie door Ford Nederland waarin de prestaties van Ford-dealers op het gebied van verkoop en klan tentevredenheid worden geme ten. Ford-dealer Van Haren toont zich dan ook zeer vereerd met deze prestigieuze onderscheiding, die hij een jaar lang met trots mag dragen. Hans Schep, Managing Direc tor van Ford Nederland, reikte onlangs de onderscheiding uit aan Norbert van Haren. "Deze meet methode wordt door Ford wereld wijd gehanteerd om voortdurend de tevredenheid van klanten te meten met betrekking tot ons producten en onze dealerorgani satie," licht Hans Schep toe. "Op het gebied van verkoop wordt vooral gelet op de tevredenheid van onze klanten over het totale verkoop- en afleveringsproces. En waar het de serviceverlening door de dealer betreft, wordt het gehe le werkplaatstraject in het onder zoek betrokken en gemeten." Nogmaals Hans Schep: "De focus van onze activiteiten is primair gericht op een optimale dienstverlening en het volledig voldoen aan de verwachtingen van onze klanten. Dat geldt voor Ford Nederland, maar ook voor alle Ford dealerbedrijven. Wij vin den dat klanten het gevoel moe ten krijgen dat ze door de dealer worden gewaardeerd. Ik ben zeer tevreden over het serviceniveau van al onze dealers, maar sommi ge bedrijven stijgen nog eens uit boven de strenge beoordelings criteria. Van Haren is er daar één van." Om te kunnen blijven vol doen aan de vraag op gebied van cultuureducatie en het borgen van de kwaliteit daar van heeft Kunstencentrum Jerusalem een subsidie aan gevraagd voor de bemensing van zijn Bureau Onderwijs en Projecten. Burgemeester en wethouders van de gemeente Venray hebben daarvoor in 2009 een incidentele subsidie van 41.511 euro toegekend. In de nota De Kunst van Cul tuurbeleid heeft de gemeente Venray vastgelegd dat zij meer vraaggericht wil gaan werken op het gebied van cultuureducatie. Hierdoor kan zij meer maatwerk leveren. Het Kunstencentrum Jerusalem heeft hierop enthou siast gereageerd door het Bureau Onderwijs en Projecten te profes sionaliseren en het Cultuurpunt uit te breiden. Het kan dit echter niet meer volledig uit eigen mid delen financieren. Vraaggericht werken houdt in dat de scho len aangeven waar zij behoefte aan hebben en dat de culturele instellingen hier activiteiten voor ontwikkelen, in plaats van dat instellingen een activiteit hebben ontwikkeld en deze proberen te 'verkopen' aan het onderwijs. Oda- park, Schouwburg Venray, Museum Freulekeshuus en BiblioNu heb ben hun aanbod inmiddels ook gebundeld in het Cultuurpunt. Zij scharen zich achter het plan van het Bureau Onderwijs en Projec ten en de daarbij horende uitbrei ding van het Cultuurpunt. Ook de Stichting Primair Onderwijs Ven ray (SPOV) staat achter het plan. Het SPOV heeft reeds alle scho len de verplichting opgelegd cul tuureducatieve projecten bij het Kunstencentrum Jerusalem af te nemen, zodat de dekkingsgraad 100 procent is. Verder gaat het Bureau Onderwijs en Projecten zich toeleggen op buitenschoolse activiteiten. Dit is een uitbreiding van het bestaande aanbod. Het Kunstencentrum Jersalem ziet hierin kansen om haar positie te verstevigen door een grotere afname te realiseren. Doordat het Kunstencentrum Jerusalem zich richt op basisonderwijs, voortge- zet onderwijs én buitenschoolse opvang zorgt zij voor een door lopende leerlijn die landelijk, pro vinciaal en gemeentelijk gewenst is. De gemeente Venray is zeer verheugd dat zoveel partijen zich achter het plan hebben geschaard. Hiermee is een stevig fundament gelegd voor cultuureducatie en de culturele loopbaan van Venrayse jongeren. De gemeente Venray wil op zondag 27 september de terrei nen rond het gemeentehuis aan de Raadhuisstraat beschikbaar stellen voor de Werelddag van het Mondiaal Platform Venray en de boekenmarkt van Kiwanisclub Schieëpersland. Dat maakte bur gemeester Jos Waals dinsdagmid dag bekend. Bij de serviceclub wordt verbaasd op het plan van de gemeente gereageerd. Vanwege het op de schop gaan van het Schouwburg- en Henseni- usplein moeten beide organisaties dit jaar uitwijken naar een andere locatie. Het grasveld bij de Grote Kerk, de oude begraafplaats, stuit op bezwaren van de stichting Stadspark Venray. Die stichting is van mening dat dergelijke activi teiten niet in dit gebied passen. "Het college van B en W hecht aan continuering van deze cul turele manifestaties", zegt Waals. "Het is een ideale locatie voor het houden van zo'n grote markt. De terreinen liggen tegen het cen trum aan, zijn goed bereikbaar voor de bezoekers en in de buurt zijn voldoende parkeerplaatsen." De locatie verrast Kiwanisclub Schieëpersland. "De kracht van de boekenmarkt is met name de synergie tussen de koopzondag en onze activiteiten. Gevoelsma tig worden we nu wel ver weg gestopt. We gaan in ieder geval kijken of de boekenmarkt op die plek inpasbaar is. Als daar ook nog de Werelddag bijmoet, dan wordt het denk ik wel heel erg krap. Daarnaast willen we ons bij de gemeente alsnog sterk maken voor de voormalige begraafplaats. Hierover zal onze voorzitter bin nenkort met de burgemeester in overleg treden", laat woordvoer der Christ van den Munckhof van de Venrayse serviceclub weten. Vorig jaar heeft een commis sie van Rabobank Venray een speciale handleiding gemaakt over hoe nabestaanden bank zaken kunnen regelen na het overlijden van een familielid. De commissie was ontstaan op initiatief van Henk Steenbek kers uit Wanssum. Na het overlijden van zijn echt genote werd van hem onder meer een Verklaring van Erfrecht door de bank gevraagd. Daarbij werd de suggestie gewekt dat dit wette lijk noodzakelijk was. Bovendien werd de bankrekening geblok keerd totdat genoemde verklaring was overlegd. Steenbekkers was echter een andere mening toege daan en kreeg het gelijk aan zijn zijde. De Wanssumer legde zijn verhaal vervolgens bij de leden raad van de Rabobank neer. Dat leidde tot genoemde commissie met de handleiding, die een klant vriendelijke benadering voorstaat, als resultaat. De actie van Steenbekkers heeft inmiddels ook de Tweede Kamer bereikt. Een van de bezwaren van Steenbekkers is het feit dat een Verklaring van Erfrecht onnodig kosten met zich meebrengt. De verklaring moet worden afgege ven door een notaris en kost al gauw 500 euro. Kosten die in zijn ogen onnodig worden gemaakt. Met meer dan 50.000 overlijdens per jaar in Nederland is dit al snel een bedrag tussen 25 en 30 mil joen euro. Bij Rabobank Venray is een en ander nu goed geregeld, maar andere banken in Nederland blijven een Verklaring van Erfrecht eisen. "De banken leggen de eis voor een verklaring van erfrecht gewoon op, punt uit! En dat dan ook nog achteraf: in geen van de Algemene Voorwaarden van de banken staat dat een verklaring van erfrecht gevraagd zal worden, wel dat er een verklaring van erf recht gevraagd kan worden", aldus Steenbekkers. Voor hem aanleiding om con tact te zoeken met Ger Koopmans van het CDA. Deze politicus uit onze regio, heeft er zich voor ingespannen de gehele problema tiek aan te kaarten in politiek Den Haag. De CDA- fractie is ervan overtuigd geraakt dat er iets fout gaat en heeft voor de tweede keer vragen gesteld aan de minis ters van Financiën en Justitie. De Tweede Kamerleden van het CDA, Blanksma-van den Heuvel en Van Vroonhoven-Kok, hebben de ministers van Financiën en Justitie om opheldering gevraagd. Daarbij gaat het om een onderzoek naar hoe vaak het voorkomt dat banken consumenten op onnodige kosten jagen doordat ze standaard een verklaring van erfrecht eisen, ter wijl dat niet in alle gevallen nood zakelijk is? Ook is gevraagd wat de overheid hier aan gaat doen en of de overheid bereid is hier over met de banken een gesprek aan te gaan. Minister Wouter Bos heeft inmiddels laten weten dat recentelijk een overleg hierover is opgestart met de Nederlandse Vereniging van Banken (NVB). De NVB heeft toegezegd haar leden te enquêteren en te bekijken in welke gevallen er wordt gevraagd naar een verklaring van erfrecht. De resultaten hiervan worden dit voorjaar verwacht. Deze zullen zorgvuldig worden bestudeerd. "Ik vind het echter niet verstan dig om op mogelijke conclusies of vervolgacties vooruit te lopen. Ik zal de Kamer informeren nadat de resultaten zijn bestudeerd", aldus Bos in een reactie aan de Kamer. Plaagdier nummer een. Dat is momenteel het papiervisje. Dit beestje gedijt het beste in droge, warme ruimtes en plant zich daar in rap tempo voort. En omdat het zich voedt met cellulose, een stof die vooral in papier voortkomt, is het de nachtmerrie van menig biblio theek en archief. Het papier visje is bezig met een opmars en moeilijk te bestrijden. Bij Vink Bedrijfshygiëne weten ze er alles van, ook hoe het papiervisje bestreden moet worden. De laatste jaren is het papier visje uitgegroeid tot een van de grootste, maar nog vrij onbekende plagen in ons land. De stijgende temperaturen en slechte ventilatie van nieuwbouwwoningen vor men de voornaamste oorzaken. Het papiervisje gedijt het beste bij een temperatuur van circa 37 en is dan ook vooral te vinden op warme, droge plaatsen, bij voorbeeld op zolders, in de boe kenkast, achter plinten, of achter de centrale verwarming (ketel). Vooral op het gebied van voort planting is er een verschil met zijn familieleden, de meer onschuldige ovenvisjes en zilvervisjes. In ver houding plant het zich langzamer voort, maar kan wel tot acht jaar oud worden. Het is nog niet aangetoond dat het papiervisje schadelijk is voor de gezondheid. De schade die het kan toebrengen aan papier en boeken, is onomstotelijk bewezen. Het papiervisje doet zich veelal te goed aan historische, vaak kost bare, boeken die niet dagelijks uit de boekenkast worden gehaald. Schade aan behang, postzegels, affiches, etsen en aan producten van synthetisch materiaal zoals kleding en wandbedekking wordt regelmatig geconstateerd. Niet zel- den gaat er dan een relatief lange periode overheen, voordat de aanwezigheid van het papiervisje opgemerkt wordt. Ongemerkt laat het beestje zo een spoor van ver nieling achter. Worden de papier visjes in een woning, instelling of bedrijfspand aangetroffen, dan is de inzet van een professionele bestrijder met chemische midde len absoluut noodzakelijk. Voordat overgegaan wordt tot een bestrij- dingsactie, dient een onderzoek te worden ingesteld naar de omvang van de verspreiding van de papiervisjes binnen het betrokken gebouw, maar ook in de aange bouwde panden. In flatgebouwen vindt verspreiding allereerst plaats in verticale richting, via leidingko kers, etc. Een 'lokale' chemische behandeling is niet voldoende. Na inventarisatie kan overgegaan worden tot het opstellen van het bestrijdingsplan (volgorde van behandeling, toe te passen bestrij- dingsmethode, benodigde appara tuur, menskracht en toegelaten middelen, etc.) en de voorlichting aan de betrokkenen. Ook moeten de schuilplaatsen bereikbaar wor den gemaakt voor de uitvoering van de bestrijding. Na een con trole door een deskundige ca. 6-8 weken na de eerste behandeling, dient vastgesteld te worden of een nabehandeling noodzakelijk is. De bewoners/gebruikers van de behandelde ruimten dienen na de inspectie of de nabehandeling attent te blijven op papiervisjes en het eventueel signaleren ervan spoedig te melden. Anders kan het papiervisje een hardnekkige bezoeker blijken. Mocht u hinder van papiervis jes ondervinden, dan kan Vink Bedrijfshygiëne vrijblijvend een onderzoek instellen Hiervoor kunt u contact opnemen met: Vink Bedrijfshygiëne, Dorpstraat 8 in Geijsteren, tel. 532011 of via mail info@vink-bedrijfshygiene.nl BiblioNu en de consultatiebu reaus voeren samen het project Boekenbeertjes uit. Doel is ouders van heel jonge kinderen kennis laten maken met boekjes, waar door de spraak- en taalontwikke ling wordt gestimuleerd. Samen met boekjes bezig zijn bevordert het contact tussen ouder en kind en jonge kinderen leren er spelenderwijs heel veel van. Tijdens het consult van elf maanden in Venray en achttien maanden in Horst aan de Maas krijgen ouders een tasje met een prentenboekje en folders. De wijkverpleegkundige geeft ook een boekenprentkaart mee. Als ouders met deze kaart hun kind inschrijven als lid bij BiblioNu krij gen zij een cadeautje. Het Boeken- beertjesproject loopt in Venray vanaf 2005. Horst aan de Maas is in maart van dit jaar gestart met dit boekenproject. Tijdens de verschillende consulten geven wijkverpleegkundigen en bureau artsen informatie en advies over het samen bekijken en lezen van boekjes met baby's, dreumesen en peuters. In een aantal wachtka mers in Horst en Venray zijn boe- kenhoekjes gemaakt. Het project wordt gefinancierd met WE-sub- sidie. In het kader van de Voor- en Vroegschoolse Educatie ontwik kelt BiblioNu projecten om het lezen en de taalontwikkeling te bevorderen, samen met consulta tiebureaus, peuterspeelzalen en basisscholen. Boekenbeertjes is een onderdeel van Boekenpret, een taalstimuleringsmethode voor kinderen van nul tot zes jaar. Cultuuromslag bij kunstencentrum Van Haren wint Ford Chairman's Award 2008 Ruim 40.000 euro voor cultuureducatie

Peel en Maas | 2009 | | pagina 23