Gemeente Venray Waar wil jij een pannakooi of skateramp? Werkzaamheden rotonde Leunseweg A 4 X Onderhoud bossen Veltum Informatiebijeenkomst herinrichting stationsomgeving Wijzigingen Rijkswet op het Nederlanderschap Conferentie over leefbaarheid en toekomstvisie Aankondiging BOM inspecties Venray timmert aan de weg PEEL EN MAAS Donderdag 19 maart 2009 - Pagina 19 Gemeentehuis Openingstijden J Van maandag 23 tot en met dinsdag 31 maart is een gedeelte van de Leunseweg voor doorgaand gemotoriseerd verkeer afgesloten. Het betreft het gedeelte vanaf de Acaciastraat tot de afslag naar de Deurneseweg. In de genoemde periode wordt de rotonde op de kruising Leunseweg/ Deurneseweg nabij het viaduct Deurneseweg volledig rondgemaakt. Ook worden enkele fietsoversteken verbeterd. Het verkeer wordt ter plekke omgeleid. De percelen gelegen aan de Leunseweg blijven bereikbaar. Centrum op de schop >/s Venray, focus op mensen Raadhuisstraat 1, 5801 MB Venray Postbus 500, 5800 AM Venray Telefoon (0478) 52 33 33 Fax (0478) 52 32 22 E-mail gemeente@venray.nl Internet www.venray.nl Publieksdiensten Maandag van 12.00 tot 20.00 uur, dinsdag t/m vrijdag van 9.00 tot 13.00 uur. Telefonisch bereikbaar: maandag t/m donderdag van 8.30 tot 17.00 uur en vrijdag van 8.30 tot 13.00 uur. Gemeentearchief Alarm Dinsdag t/m donderdag van 9.00 tot 17.00 uur. Centraal alarmnummer 112 Informatiecentrum Hulpaanvraag geen spoed politie 0900 - 88 44 Maandag van 12.00 tot 20.00 uur, Hulpaanvraag geen spoed brandweer 077 - 356 56 56 dinsdag t/m donderdag van 9.00 tot 17.00 uur en vrijdag van 9.00 tot 13.00 uur. Week 12 De gemeente Venray heeft de afgelopen periode in de wijk Veltum veel gesnoeid in het bos. Eind 2007 zijn de bomen gedund en afgelopen winter is de onderbeplanting aangepakt. Door het vellen van de bomen en het snoeien van de beplanting komt er meer licht in de beplan ting, die zich daardoor weer gaat ontwikkelen. Zo wordt de bosbeplanting verjongd en kan deze weer jaren vooruit. Bij de gemeente kwamen veel reacties binnen, uiteenlopend van "blijft het nog bos?" tot "schoon en overzichtelijk". De gemeente heeft zeker de bedoeling om het bos te behouden. Wildgroei verstoorde echter de gewenste bosbeplanting. Veel laurierkersen belemmerden het licht en de groei van bijvoorbeeld jonge eiken en dennen. Dit voorjaar loopt veel beplanting weer uit en over een half jaar ziet het er al weer veel groener uit. Deze week zijn de werkzaamheden afgerond. Tuinafval De gemeente Venray vraagt nadrukkelijk aandacht voor de stort van groenafval uit particuliere tuinen. Er liggen vele hopen tuinafval in het bos die niet vanzelf verdwijnen. Het verteert niet door de dichte hopen en het gaat rotten. Daar komt weer ongedierte op af. De gemeente vraagt bewoners dit gezamenlijk met de buurt op te ruimen. Uiteraard wil de gemeente hiervoor ondersteuning bieden door bijvoorbeeld een container te plaatsen. U kunt hiervoor contact opnemen met de gemeente; vraag dan naar het team groen. Vorige week donderdag deed wethouder Twan Jansen let terlijk de aftrap voor de cam pagne Mijn Plekkie. Samen met een aantal leerlingen trapte de wethouder een balletje in de pannakooi op het schoolplein van het Raayland College. Met de campagne Mijn Plekkie wil de gemeente jongeren stimule ren zelf na te denken over een goede plek voor een skateramp of pannakooi. De gemeente Venray stelt vier pannakooien en twee skatebanen beschikbaar. Jongeren mogen zelf aangeven waar ze deze speelvoor- zieningen willen hebben. Zij moeten dus zelf nadenken over een goede plek. Een voorwaarde daarbij is dat ze ook een bijdrage leveren door bijvoorbeeld zelf de buurt te betrek ken, de plek op te knappen, een opening te organiseren, etc. Het ini tiatief ligt dus bij de jeugd. Zij gaan zelf aan de slag voor hun eigen plek kie! Door jongeren te laten partici peren wil de gemeente jongeren een plek geven in hun eigen omgeving en hen hier (mede)verantwoordelijk voor maken. Aanvragen Op de website www.venray.nl/mijn- plekkie kunnen jongeren aangeven waar zij graag een pannakooi of skateramp willen. Zij hebben hier tot 10 april de tijd voor. Daarna beoor deelt de gemeente de aanvragen om de speelvoorzieningen vervolgens nog voor de zomer te plaatsen. Speelruimteplan In het speelruimteplan heeft de gemeente Venray eind vorig jaar aangegeven dat er te weinig speel- en sportvoorzieningen zijn voor de jeugd van 12 tot 18 jaar. Deze leeftijdsgroep wil een eigen plek, los van de speelplekken voor kinderen jonger dan 12 jaar. Een skateramp of een pannakooi is hiervoor zeer geschikt. Dinsdag 24 maart is er in de burgerzaal van het gemeentehuis een informatiebijeenkomst over de herinrichting van de stations omgeving. Deze informatiebijeenkomst, bedoeld voor omwonenden, gebruikers en andere geïnteresseerden, start om 19.30 uur, de zaal is open vanaf 19.00 uur. Directe aanleiding voor de herinrichting is onder andere de fietsenstalling. Momenteel staan er bij het station ruim 600 fietsenklemmen, maar de verwachting is dat we er binnen een paar jaar ongeveer 1600 nodig hebben. Daarnaast is er behoefte aan een betere doorstroming van de bussen en zal een meer open en overzichtelijk station bijdragen aan de sociale veiligheid. Tijdens de informatiebijeenkomst presenteert Adviesbureau Movares enkele conceptschetsen voor de herindeling van het station. Bezoekers van de informatiebijeenkomst kunnen hun voorkeur uitspreken voor één van de concepten. Na de presentatie van Movares kunnen de bezoekers de plannen zelf bekijken en eventuele vragen stellen aan de medewerkers van de gemeente en adviesbureau Movares. Na de informatieavond maakt uiteindelijk de gemeenteraad een definitieve keuze uit de verschillende concepten. De uiteindelijke concept-schets wordt vervolgens verder uitgewerkt. Met de omwonenden en gebruikers is dan tussentijds overleg over de precieze invulling van deze plannen. De daadwerkelijke herinrichting is te verwachten in 2011. Op 1 maart is de Rijkswet op het Nederlanderschap op een aantal punten gewijzigd. Voorheen kregen alleen kinderen (van een moeder met een vreemde nationaliteit) die als ongeboren vrucht door een Nederlandse man erkend werden via de vader de Neder landse nationaliteit. Vanaf nu krijgen ook kinderen tot 7 jaar die na de geboorte erkend worden via de vader de Nederlandse nationaliteit. Voor erkende kinderen ouder dan 7 jaar moet het biologische vaderschap aangetoond worden om de Nederlandse nationaliteit te verkrijgen. Voor kinderen die tussen 1 april 2003 en 1 maart 2009 na hun geboorte erkend zijn door een Nederlandse man, en dus niet automatisch de Nederlandse nationaliteit verkregen, is er een overgangsregeling. De wettelijk vertegenwoordiger kan een optieverzoek indienen, dit kost 144 euro. U kunt bij de afdeling Publieksdiensten terecht voor meer informatie over de voorwaarden. Verklaring van verbondenheid Een andere belangrijke wijziging is dat volwassenen bij optie en naturalisatie gevraagd wordt om een verklaring van verbondenheid af te leggen. Hiermee verklaart de nieuwe Nederlander dat hij de regels die in Nederland gelden zal respecteren. Bij de afdeling Publieksdiensten kunt u een folder afhalen over de verklaring van verbondenheid. De gemeente Venray organiseert op 17 april een breed opgezette conferentie over leefbaarheid. Het college van B en W wil op deze manier onderzoeken welk beleid mogelijk en noodzakelijk is met het oog op de leefbaar heid in de dorpen en wijken op de langere termijn. Tegelijk wil het college informatie ophalen ten behoeve van de herijking van de Strategische visie 2020. In 2005 is de Strategische visie 2015 opgesteld. Door een aantal ontwikkelingen is de tijd nu rijp om Sinds september 2003 is de regelgeving Bouwblok Op Maat Plus (BOM+) van toepassing. Concreet houdt dit in dat er bij de bouw van agrarische woningen en bedrijven in het buitengebied een beplantings- en water- of infiltratieplan moet worden uitgevoerd. In het voorjaar van 2009 gaat de gemeente extra inspecties uitvoeren om te kijken of de afgesproken maatregelen uitgevoerd zijn. Deze maatregelen in het kader van BOM+ zorgen voor een betere inpassing van de agrarische bebouwing in onze gemeente. Het buitengebied wordt hierdoor op termijn nog mooier en groener. Borgingsovereenkomst Agrarische ondernemers die een bouwvergunning indienen, stemmen met een dergelijk BOM+ plan in door het ondertekenen van een borgingsovereenkomst. Vanzelf sprekend blijft het niet bij een dossier. De ondernemers moeten de omschreven maatregelen, zoals het planten van bomen of singels, binnen twee jaar na ondertekening van de overeenkomst uitvoeren. Uitvoering Heeft u ook een borgingsovereen- komst getekend, maar de maat regelen niet op tijd uitgevoerd? Neem dan dit plantseizoen uw verantwoordelijkheid en verfraai ons buitengebied. In het voorjaar van 2009 voert de gemeente extra inspecties uit om te vast te stellen of de overeengekomen maatregelen zijn uitgevoerd. deze visie te herijken. Zo is er nu onder andere sprake van een gemeentelijke herindeling en meer algemene ontwikkelingen op het gebied van economie, bevolking en decentralisatie van overheidstaken. "Vooral door krimp, vergrijzing en ontgroening van de bevolking kan de leefbaarheid in de dorpen en wijken onder druk komen te staan", aldus wethouder leefbaarheid Elly van Dijck. "Vanuit een realistisch toekomstbeeld willen we met burgers en maatschappelijke part ners praten over wat dat betekent voor ons huidige leefbaarheidbeleid". Het nieuwe Venray Burgemeester Jos Waals is porte feuillehouder voor de herijking Strategische visie. Hij stelt: "We kunnen op de leefbaarheidconferen- tie ook belangrijke bouwstenen ophalen voor onze toekomstvisie op het nieuwe Venray. Daarnaast zoeken we nog naar andere mogelijkheden om inwoners te betrekken bij onze visiediscussie". Plattelandseconomie Op 20 april organiseert het gebiedsbureau Venray Meerlo- Wanssum een conferentie over de plattelandseconomie. Beide conferenties sluiten goed op elkaar aan. Jos Waals: "Tezamen met de economische visie en de woonvisie hebben we straks alle puzzelstukjes bij elkaar. Uiteraard besteden we bij de organisatie van beide conferenties nadrukkelijk aandacht aan de deelname van maatschappelijke partners uit de drie nieuwe dorpen." 1. Reconstructie Grote Markt, t/m 29 april 2. Rioolvergroting Merseloseweg (gedeelte Dempseystraat/Kruitweg), 2 maart t/m 15 juni 3. Reconstructie Aubadestraat en Etudestraat, heden t/m 1 juni 4. Aanbrengen asfalt Zuivelweg (gedeelte Heidseweg/Albionstraat), 6, 7 en 8 april staf.oNswt ^RKTSTR SCH OUTEN- STR AATJE PLEIN HENSENIUS- POS^.T korte- STRAAT Centrum op de schop 1.tot en met 29 april: Grote Markt 2.1 mei tot en met eind juli: Marktstraat, Hofstraat, Kapelaans pad en Wilheminastraat 3.10 augustus tot en met eind 2009: Henseniusplein en Schouwburgplein Infopunt bibliotheek Heeft u gedurende de werkzaam heden vragen over het project Centrum op schop? Kijk dan op www.venray.nl banner Centrum op de schop. Of loop even binnen bij het infopunt in de bibliotheek. Elke dinsdag houdt de gemeente daar spreekuur van 11.00 tot 12.00 uur. adv week 12.indd 19 18-03-2009 15:22:44

Peel en Maas | 2009 | | pagina 19