"Iedereen kan een boek schrijven Uitmarkt in Horst Genieten van toneel in Wanssum In gesprek met bedrijven in Noord-Limburg Blijspel Mimus Bijdrage voor toeristische kaart Kindsheidsoptocht Oude foto Service rubriek ff Buurtzorg actief PEEL EN MAAS Donderdag 19 maart 2009 - Pagina 11 Meerlose schrijver Mathieu Breuer geeft zijn negende werk in vier jaar tijd uit Een stormachtige liefde tegen het decor van de Slag om Overloon. Dat is de nieu we roman 'Een liefde die geen genade vond', die op 21 maart uitkomt. De auteur is Mathieu Breuer uit Meerlo. De man die zichzelf geen schrijver noemt, brengt met dit boek al zijn negende werk uit sinds 2005. Een aantal hiervan is ook uit gegeven als groot letterboek voor mensen met een visu ele beperking. Mathieu Breuer denkt dat bijna iedereen een boek zou kunnen schrijven. "Ik schrijf alleen in de winter, omdat het weer dan minder is om te wandelen en te fietsen in de natuur." Mathieu Breuer is gespeciali seerd in het schrijven van streek romans en heeft daarnaast enkele boeken met verhalen over Box meer uitgegeven. Zijn werken worden uitgebracht als boek of als onderdeel van een omnibus. Hoe lang hij over het schrijven van een boek doet, varieert. "De ene keer komt het verhaal zo snel op, dat ik het niet bij kan houden met typen. Op zulke dagen schrijf ik van acht uur 's ochtends tot acht uur 's avonds. Een heel boek kost me dan ongeveer een maand. Soms gaat het schrijven minder snel en doe ik er twee maanden over." Mathieu Breuer, die in juni zeventig jaar wordt, heeft een visuele beperking door tumoren in zijn ogen. Hij is slechtziend en schrijven gaat soms niet al te snel. "Ik typ in een vergrootprogramma en lees de uitgeprinte tekst ver volgens met een vergrootglas. Ik probeer andere mensen met een visuele beperking te motiveren om te gaan schrijven. Het is een mooie hobby." Enkele jaren na zijn noodge dwongen pensioen van zijn werk als educatief medewerker in het Nationaal Oorlogs- en Verzetsmu- suem in Overloon, is hij in 2005 op advies van het blindeninstituut begonnen met schrijven. "Na posi tieve reacties uit mijn omgeving heb ik besloten een manuscript naar een uitgeverij te sturen. Een jaar later, in 2005, hoorde ik dat mijn eerste roman, 'De boer van Diadomo', zou worden uitgege ven." Een aantal van zijn romans wordt of is reeds als groot letter- boek uitgebracht. GEEN SCHRIJVER Mathieu Breuer ziet zichzelf niet als schrijver. "Vrijwel iedereen kan een boek schrijven. Natuur lijk gaat het iets makkelijker als je dingen goed kunt verwoorden. Mijn leraar Nederlands op de Kweekschool zei dat mijn opstel len niet bijzonder waren. Ik kreeg hoogstens een zesje. Daarom heb ik zelf lang gedacht dat ik niet kan schrijven. Totdat mensen in mijn omgeving zeiden dat ik mooie verhalen schreef en dat ik hier iets mee moest doen." In totaal heeft Mathieu Breuer Mathieu Breuer. zes streekromans geschreven en drie boeken met verhalen over Boxmeer. Het eerste boek over zijn geboortedorp Boxmeer, 'Ver vlogen tijden in Boxmeer', is een autobiografie van zijn leven van 1939 tot en met 1960. Zijn eerste roman 'De fratsen van schilder Wiegertsma is ook een autobio grafisch verhaal. Voor zijn visu ele beperking was Mathieu Breuer een fervent schilder. HOMMAGE 'Een liefde die geen genade vond' is een hommage aan de geallieerden die dit najaar 65 jaar geleden Overloon hebben bevrijd. De hoofdpersoon in het verhaal is Fleur, die op 13-jarige leeftijd als meid op een boerderij in Overloon komt werken. In haar tienerjaren leert ze bakkerszoon Gijs kennen, waarmee ze een kalverliefde beleeft. Tijdens deze jaren breekt de Tweede Wereld oorlog uit. Verschillende mensen, zoals een Joods echtpaar, vinden onderdak op de boerderij. Als de geallieerden in 1944 Nederland vanuit het zuiden bevrijden, leert Fleur de Britse militair Bruce ken nen. Ze worden verliefd en Fleur belooft Bruce na de oorlog te vol gen naar Engeland. In het najaar van 1944 ontsnapt jeugdliefde Gijs uit een Duits werkkamp. Hij kan het niet verkroppen dat Fleur een andere liefde heeft gevonden. Na een turbulente nacht wordt Bruce dood gevonden. Iedereen verdenkt Gijs van moord, maar is hij wel de schuldige? KOMENDE BOEKEN De romans van Mathieu Breuer kennen vaak een spannend eind en ook in dit boek blijft het ver haal tot het laatst verrassen. Inspi ratie voor het schrijven van boe ken heeft de Meerlonaar genoeg. "Mijn streekromans zijn geen his torische romans, maar een kern van waarheid hebben ze natuur lijk wel. Ik ben als kind tijdens de oorlog geëvacueerd geweest op een boerderij. Mijn zus ging uit met een Britse militair. In de hon gerwinter kwamen mensen uit de stad op de boerderij om eten vragen." Waar het volgende boek over zal gaan, weet Mathieu Breuer nog niet. "Het komend najaar komen nog drie boeken uit. Mijn eerdere boeken 'Wannes' en 'Op zoek naar geluk' worden bij uitgeverij Iris Oirschot uitgegeven als groot let- terboeken. Bij uitgeverij Kok ten Have komt als onderdeel van een omnibus het verhaal 'Het hard leerse dorp' uit." Op zaterdag 21 maart zal Mathieu Breuer zijn nieuwe boek 'Een liefde die geen genade vond' signeren in Mediawinkel van Dinter in Boxmeer, van 11.00 tot 15.00 uur. Een liefde die geen genade vond, Mathieu Breuer, 13,95 euro, ISBN 978 90 205 29173. Toeristische en recreatieve ondernemers uit Horst aan de Maas, Sevenum, Meerlo, Tienray en Swolgen houden op koopzondag 26 april een grote Uitmarkt in en om de Mèrthal in Horst. Tijdens de Uitmarkt in de Mért- hal in Horst staan horen, zien, doen, proeven en beleven cen traal. Ondernemers, stichtingen en verenigingen kunnen zich pre senteren met informatiestands, doestands en proefstands. Proeven van hapjes, ijs, drankjes en streek producten, genieten van theater, meedoen aan activiteiten, kijken naar demonstraties en heel veel informatie, gaan de Uitmarkt aan- trekkelijk maken voor het publiek. Ook kunnen deelnemers activi teiten houden in het deel van de Gasthuisstraat voor de Mérthal en richting het centrum. De prijs voor deelname aan de Uitmarkt is laag. Tot nu toe hebben zich onder andere musea, hotels, cam pings, dagrecreatiebedrijven, reis organisaties, ijssalons, organisaties op het gebied van theater, film, muziek, creatieve kunsten, streek producten en groepsactiviteiten, aangemeld. De ondernemers op het gebied van toerisme en recre atie uit de toekomstige gemeente Horst aan de Maas, zijn sinds kort georganiseerd in het Platform Toe- risme Horst aan de Maas. Bij de organisatie van de Uitmarkt wordt samengewerkt met het Centrum management en het VVV. Naast de informatie-, doe- en proefstands zijn organisaties vrij om elk ander idee voor de pro motie van hun organisatie voor te leggen. Ondernemers, verenigin gen en stichtingen op het gebied van toerisme en recreatie die nog geen uitnodiging voor deelname hebben ontvangen, kunnen con tact opnemen met Patricia Nigge- brugge (tel. 077-3976180), Ingrid van der Sterren (tel. 06 13518065) of Karin van Bommel (tel. 06 42659766). 't is W.A.T. houdt 'buitengewone ouderavond!' Op vrijdag 27, zaterdag 28 en zondag 29 maart 2009 staat toneel vereniging 't is W.A.T. weer op de planken met een nieuw stuk! De voorstelling vindt plaats in de Zandhoek in Wanssum en begint om 19:30 uur. De entree bedraagt 5 euro voor volwassenen en 2,50 euro voor kinderen tot 15 jaar. Zoals de kop al doet vermoe den gaat de voorstelling over het onderwijs, en dit belooft wat als je de titel van het stuk mag gelo ven: 'Onwijs onderwijs'. Directeur Harm Driessen van basisschool 't Kofschip heeft het moeilijk. Hij wil zijn aandacht alleen op de kinderen richten en vergeet daar bij soms dat hij ook leiding moet geven aan zijn team en met de ouders moet communiceren. De wethouder van onderwijs, samen met de voorzitster van de mede- De leden van 't is WA.T. zeggenschapsraad, willen van hem af en schuwen geen enkel mid del om hun doel te bereiken. Het plan is, dat de ouders en het team Harm openlijk laten vallen, tijdens de algemene ouderavond. Zullen zij daarin slagen of gaan bij Harm nog voor die tijd de ogen open? Iedereen is van harte welkom in De Zandhoek te Wanssum. Wensen sportclubs in beeld Samenwerking op het gebied van (jeugd-)ledenwer- ving is nodig, de toewijzing van accommodaties dient samen te worden opgepakt, het subsidiebeleid moet niet alleen worden afgestemd op het aantal jeugdleden en geen bezuinigingen in de nieuwe gemeente met betrekking tot subsidies voor verenigingen. Dat zijn de belangrijkste con clusies die na afloop van de bijeenkomst van sportvereni gingen uit Meerlo-Wanssum, Horst aan de Maas en Sevenum werden opgetekend. Deze bijeenkomst, die plaats vond in de kantine van voetbal club Sparta '18 in Sevenum, werd op touw gezet door het CDA. Het CDA is in gesprek met de ver enigingen om op die manier de wensen en behoeftes in beeld te krijgen. Met het oog op de her indeling is het volgens de partij belangrijk om het beleid wat er is op het gebied van de sportvereni gingen binnen de drie gemeentes, zoveel mogelijk op elkaar af te stemmen. De bijeenkomst werd bezocht door 22 verschillende verenigingen, van voetbalclubs tot visclubs. Er werd door twee ambtenaren uit Horst aan de Maas uitleg gegeven over subsidie- en accommodatiebeleid. Naar aan leiding hiervan werden er vragen gesteld door de sportverenigingen. Ook kwam het provinciaal beleid aan de orde. Zo werd verteld dat verenigingen gebruik kunnen maken van een subsidieregeling wanneer er energiezuinige maat regelen worden genomen. Daar voor is per vereniging maximaal 1.500 euro per jaar beschikbaar. Een uitgebreide samenvatting van deze bijeenkomst is naar de deel nemende verenigingen verstuurd. Voor meer informatie kunt u terecht op de website www.cda- horstaandemaas.nl. Vogelmarkt Vogelvereniging de Gevleugelde Vrienden Wanssum e.o. houdt op zondag 22 maart 2009 van 9.30 tot 12.00 uur in sport- en feestza- lencomplex 't Brugeind in Meerlo weer haar maandelijkse vogel markt. Op de markt zijn diverse vogelhandelaren aanwezig en belangstellenden kunnen er ook terecht voor onder meer vogel- voer en nestkastjes. Duiven en kwartels worden niet toegelaten. Voor verdere informatie: M.van Osch, telefoonnummer 531221. De komende weken bezoe ken adviseurs van Syntens in samenwerking met de Kamer van Koophandel een groot aantal kleine en middelgrote industriële bedrijven in Noord-Limburg om ze kennis te laten maken met de ondersteuningsmogelijkheden die er bestaan. In deze persoonlijke gesprekken wordt gekeken naar de toekomstplannen en krijgt de ondernemer advies over hoe deze te realiseren. Een hulpmiddel voor ondernemers om kansen en ambi ties te verzilveren. Bedrijven wor den telefonisch benaderd maar u kunt ook zelf contact opnemen met Syntensadviseur Bas van den Broek via telefoonnummer 088 - 444 0 729 Uit onderzoek van studenten aan de Fontys Hogeschool in Eind hoven blijkt dat veel ondernemers in het MKB niet aan toekomstplan nen of vernieuwing toekomen. Andere redenen hiervoor zijn; gebrek aan kennis, geen geld en geen tijd. De provincie zou graag deze bedrijven meer betrekken bij de mogelijkheden voor ondersteu ning die er ook voor hen bestaan. Vandaar dat Syntens in samenwer king met de Kamer van Koophan del de komende weken hierover bedrijven benadert in Noord Limburg, te weten Blitterswijck, Meerlo, Tienray, Swolgen, Gennep, Ottersum, Milsbeek, Heijen en Ven-Zelderheide De ToekomstBedrijven is een campagne van Syntens en Kamer van Koophandel om mkb-bedrij- ven te betrekken bij het bestaan de innovatienetwerk voor een beter toekomstperspectief. Vanaf medio 2008 bezoeken Syntensad- viseurs in Zuid-Nederland 2000 nieuwe bedrijven om in een per soonlijk gesprek te luisteren naar wat hen drijft en te helpen kansen te realiseren. Het project wordt uit gevoerd in overleg met de Kamer van Koophandel en regionale ont wikkelingsmaatschappijen, met financiële steun van de provincie Noord-Brabant, Limburg, Zeeland en de Europese gemeenschap. Zie voor meer informatie www. syntens.nl/toekomstbedrijven De Tienrayse toneelvereniging Mimus brengt op vrijdag 3, zater dag 4 en zondag 5 april het blij spel 'Blauw bloed, sigaren en zee benen' op de planken. Het blijspel bestaat uit drie bedrijven, staat onder regie van Huub Schreurs en is geschreven door Carl Slotboom. Een bont gezelschap monstert aan op de MS Mimus. Onder lei ding van kapitein Domburg en zijn rechterhand stuurman Van Vel- zen beginnen de reizigers aan een zeereis. Waar gaat de reis heen? Engeland of Portugal? Voldoet de kapitein aan de verwachtingen van Suzanne? En houdt Marjan Toneelvereniging Mimus brengt een blijspel op de planken. Blauw bloed, sigaren en zeebe nen'. nog wel van haar Jos? Zijn Sjef, Trees en hun zoon Boris werkelijk van adel? En wat heeft baron van Gravensteijn onder zijn deken te verbergen? Alle drie de uitvoerin gen beginnen om 20.00 uur in het Parochiehuis, de entree voor deze avond bedraagt 7,50 euro, inclu sief één consumptie. Reserveren is mogelijk via telefoonnummer 0478-692484 (familie Rongen) of via de e-mail henkrongen@ home.nl. De gemeente Meerlo-Wans- sum stelt 2137 euro beschik baar als blijk van waardering voor de inzet van het Toeris tisch Platform Meerlo-Wans- sum om een toeristische kaart te ontwikkelen en in de markt te zetten. De kaart geeft vol gens het college van B en W inhoud aan de lokale gastheer- rol en past tevens binnen het gemeentelijk recreatief-toeris- tisch beleid, een van de speer punten van de gemeente Meer- lo-Wanssum. Met de subsidie willen bur- gemeester en wethouders een signaal afgeven dat dit soort initi atieven erg gewaardeerd worden. Op de toeristische kaart staan alle leden van het Toeristisch Platform Meerlo-Wanssum ingetekend. Via de deelnemers wordt de kaart gra tis beschikbaar gesteld aan zowel verblijfs- als dagtoeristen in de gemeente, die met behulp ervan gemakkelijk hun weg kunnen vinden naar het lokale aanbod aan horeca, verblijfsrecreatie, mid denstand, musea en agro-toerisme. De kaart is ruim een jaar geleden gepresenteerd. "Het lijkt wel alsof de wijk zuster van vroeger terug is", zeggen huisartsen en cliën ten. Buurtzorgnederland ging in januari 2007 van start, het concept klinkt verrassend eenvoudig. Kleine, autonome 'buurtzorgteams' die bestaan uit ervaren en hoog opge leide wijkverpleegkundigen en wijkziekenverzorgenden die gemakkelijk te bereiken zijn op hun eigen 06-nummer. Geen scanner langs de streep jescode onder de voordeurbel. Zorg op maat, meer als het nodig is, minder als het kan. Sinds 1 januari 2009 is Buurt zorg ook actief in de gemeente Bergen. Het initiatief kwam van een zevental enthousiaste mede werkers die voorheen bij een grote zorgaanbieder werkten. De wijkzusters hebben de oude werkwijze weer opgepakt, ze heb ben direct contact met de cliën ten, huisartsen, transferpunt zie kenhuizen en vrijwilligers, geen tussenlagen van managers en planners, geen bureaucratie. Geza menlijk werken zij als team vanuit hun locatie naast de apotheek in Bergen die door de apotheker aangeboden werd, die meteen de voordelen van samenwerking zag. Samen hebben ze hun kantoor ingericht en doen ze de pr. Er wordt gepland door de coördina toren via het gebruiksvriendelijke Buurtzorgweb. Continuïteit staat hoog in het vaandel en de cliën ten zijn erg tevreden. De ideale omvang van een team is twaalf medewerkers. Op 25 maart wordt om 19.00 uur in D'n Asseldonk, Jeroen Boschlaan 34, 5854 CZ Ber gen, een informatiebijeenkomst gehouden voor potentiële mede werkers en belangstellenden. Buurtzorg is voor de regio Ven- ray, Horst en Sevenum nog op zoek naar enthousiaste, gemoti veerde (wijk)verpleegkundigen en wijkziekenverzorgenden die het leuk vinden om in een Buurt zorgteam werkzaam te zijn ofwel op willen starten. Tijdens de bij eenkomst wordt door Jos de Blok (directeur) informatie gegeven over de visie en werkwijze van buurtzorg. Iedereen is van harte welkom Voor meer informatie zie ook www.buurtzorgnederland.com of bel 06 13116322, het rechtstreek se nummer van Buurtzorg Bergen Weer een oude foto van de Nederland. kindsheidsoptocht in Meerlo, dit Foto uit het jaar uit het jaar 1936. De paters kundeverenigi en zusters vieren vakantie in sum. chief van Heem- g Meerlo-Wans- Verloskundigenpraktijk Horst en Maasdorpen. Gemeenten Horst aan de Maas en Meerlo-Wanssum. Margo Vermazeren, Jenny Derkx, Marlon Theunissen en Marjon Truijen. U kunt in alle gevallen bellen met tel.nr: 077-3981450 b.g.g. 0478-522222. Voor het maken van afspraken kunt u het beste bellen op dinsdag, woensdag morgen of donderdag. Huisartsenpraktijk Meerlo, Pastoor Janssenstraat 3, 5864 BL Meerlo, tel: 691367 Spoedgevallen: tel: 692300; tijdens de uren dat de praktijk geopend is. Artsen: Dr FJ.P van Arensbergen, Dr P.H.A.J. Joosten, Dr M.O.S.E. Schoenmaekers en Dr. C.H.A.M. Engels Spreekuren: uitsluitend op afspraak Apotheek Maasdorpen: Beatrixstraat 1a, 5864 AG Meerlo, tel: 530080 Openingstijdens ma-vrij van 8.30 17.30 uur, za van 10.00-12.00 uur spoedrecepten: Apotheek Antoniusveld, Stationsstraat 60d Venray. EHBO: Secr: Oude Heerweg 30, 5863 AE Blitterswijck, tel: 531346 Fysiotherapie: Praktijk voor fysiotherapie Meer- lo-Wanssum, Constantijnstraat 7, 5864 BJ Meerlo, tel: 691726, fax: 692626, e-mail: fysiomeerlo@hetnet.nl Psycholoog/ -therapeut: Mw A.G.M. van Mieghem- Smorenburg, Legert 15, 5866 CG, Swolgen, tel: 692532, e-mail: mieghem@worldonline.nl. Spreekuur: volgens afspraak. Informatiecentrum Geestelijke Gezondheid Stationsweg 46, 5803 AC Venray Tel: 0478-527066. E-mail: igg@ggznml.nl Openingstijden Maandag t/m vrijdag van 09.00 tot 12.00 uur en van 13.00 tot 16.00 uur. Kruisvereniging: Het Groene Kruis Noord Limburg, Drie Decembersingel 48, Postbus 3165, 5902 RG Venlo. Bureau Klantenservice: bereikbaar tijdens kantooruren (inclusief ledenadministratie), tel: 077-3209595. Rode Kruis: Nederlandse Rode Kruis, afdeling Meerlo Gebouw: Dorpbroekstraat 9a, 5864 CP Meerlo, tel: 692755. Secretaris:W. Baken, Hoofdstraat 40a, 5864 BG Meerlo. Tandartsen: S. H. Tan, De Kievit 8a, 5864 BX Meerlo, tel: 692231 Spreekuur: volgens afspraak. Hulpverlening: Kindertelefoon, tel: 0800-0432 (dagelijks bereikbaar van 14.00 tot 20.00 uur) SOS Telefonische Hulpdienst: 077-3548888 Buro Slachtofferhulp Noord- en Midden-Limburg, tel: 077-3548030 Buro Jeugdzorg, Noorderhof 14, 5804 BV Venray, tel: 517484 Advies- en Meldpunt Kindermis handeling, Postbus 219, 5913 ST Venlo, tel: 077-3875829. Verslavingszorg Noord-Limburg, tel: 077-3548200 Ziekenvervoer: 077-3575757 Ongevallen: 112 Nationale Vereniging De Zonnebloem Afdeling De Driehoek Meerlo Tienray en Swolgen Inl. mw. Z. Arts Schoolstraat 6 5866 AX Swolgen t. 0478-698228 e. zus@schoolstraat6.nl Synthese unit Horst Bemmelstraat 2, 5961 HN Horst, tel. 077-3978500, fax 077-3978505, email: unithorst@synthese.nl. www.synthese.nl Openingstijden: maandag tot en met donderdag 8.30-12.30 en 13.15-17.00 uur vrijdag 8.30-12.30 uur Tijdens de openingstijden kunt u bellen voor informatie of het maken van een afspraak voor het Algemeen Maatschap pelijk Werk, de WegWijZer, het Ouderenwerk, Mantelzorg, Jeugd- en Jongerenwerk, Opbouw werk of de Vrijwilligerscentrale. Meerlo-Wanssum

Peel en Maas | 2009 | | pagina 11