Wolff Jeans Mode Casuals Afvallen centraal Blitta heeft alle vertrouwen in toekomst Startpunt officieel open Prijs voor theaters en Studio Spinazie Aan de slag voor de jeneverbes Ingezonden Viviana in Het Theehuis Gunhoek 9Ï Kienen ook voor uw tuin mode centrum PEEL EN MAAS De afgelopen weken heeft Wolff Jeans Mode Casuals een ware metamorfose onder gaan. Omdat in de Bleek het het pand van de buren vrij kwam, greep Marc van Osch van Wolff de kans aan om zijn zaak te vernieuwen en fors uit te breiden. "Na jaren in een te kleine ruim te jeans etc. te hebben verkocht, hebben we nu de dubbele winkel ruimte ter beschikking om onze dames- en herenkleding aan de man of vrouw te brengen", aldus Marc. "Vooral de damesmode heeft meer ruimte gekregen en ademt een zeer huiselijke sfeer uit." Die aparte sfeer wordt met name geschapen door de combinatie van kleurkeuze en lichtinval. Wolff Jeans Mode Casuals heeft een uitgebreide collectie jeans, hemden, T-shirts, riemen etc. en dat geeft de klant een optimale keuze. Daarnaast staat het bedrijf van Marc van Osch vooral bekend om de goede service. Zo worden broeken bijvoorbeeld gratis inge kort. Maar overtuig uzelf en ga een kijkje nemen bij Wolff Jeans Mode Casuals aan de Bleek 62-64 of kijk op de website www.wolffjeans- venray.nl Naar aanleiding van groot succes in Boxmeer starten welzijnscoaches Maria Stroec- ken en Carolien Loenen nu ook in Overloon het twaalfwe- kelijks programma 'Afvallen in competitieverband'. Zij zagen dat vooral door een ongezonde levensstijl steeds vaker mensen kampen met overgewicht. Niet alleen bij volwassenen, maar ook bij jeugdigen en kinderen. Naar aanleiding van overgewicht krijgen veel mensen gezondheids klachten en voelen zich niet pret tig in hun eigen lichaam. Hierdoor is het advies vaak: Afvallen! Voor menigeen is het moeilijk om "alleen" af te vallen. Carolien en Maria springen door middel van de cursus in op de behoefte om ervaringen te delen met anderen die ook afslanken. Door deze bij eenkomsten willen beiden laten zien dat afslanken minder moeilijk Autisme en arbeid De Nederlandse Vereniging voor Autisme regio Limburg, het Informatiecentrum Geestelijke Gezondheid en MEE Noord- en Midden- Limburg houden op dinsdag 17 maart van 20.00 tot 22.00 uur een informatieavond over autisme en Arbeid. De avond worden gehouden in De Bantuin aan de Pastoor Kierkelsplein in Venlo. Tijdens deze avond vertelt een consulent van MEE Noord- en Midden-Limburg over de Wajong (Wet arbeidsongeschiktheidsvoor ziening jonggehandicapten) en de Wia (Wet werk en inkomen naar arbeidsvermogen). Een tra jectbegeleider van GGZ Noord en Midden Limburg informeert over de weg naar werk en de rol van een jobcoach. De coördinator van het Werk-leerbedrijf Kasteel Den Baexem (onderdeel van VSO de Ortolaan) vertelt over zijn erva ringen bij het leiden van jongeren met autisme naar arbeid. Ook is er voldoende ruimte voor het stellen van vragen. Deze avond is in eer ste instantie bedoeld voor ouders en verzorgers van mensen met autisme en mensen met autisme zelf. Aanmelden kan tot en met maandag 16 maart. Neem hiervoor contact op met Lonneke Keppel van MEE Noord en Midden Lim burg via telefoon (077)3961515 of via e-mail info@mee-nml.nl. Waals boos op centrumbewoners Burgemeester Waals haalde maandag in de commissie Stede lijk Beheer uit naar de bewoners van het centrum. Velen zouden hun afval illegaal dumpen. "Iedere ochtend zitten alle afvalbakken in het winkelcentrum vol met huis vuil van mensen die er wonen. Ze willen gewoon de afvalstoffenhef fing niet betalen", aldus Waals, die vindt dat het hoog tijd is voor een gedragsverandering. en zelfs leuk kan zijn. Veel mensen hebben moeite om hun gewicht na een afslankperiode op peil te houden en we spreken dan van het jojo-effect. Als welzijnscoa- ches richten zij zich vooral op gewichtsbeheersing door middel van gezonde en volwaardige voe ding en een gezonde levensstijl. Afvallen in competitieverband is een geweldige manier om in twaalf weken gewicht te verlie zen. Carolien en Maria zorgen daarbij voor de persoonlijke begeleiding. Iedereen werkt met een persoonlijk programma en krijgt support vanuit de groep. Je leert om op gewicht te komen en te blijven. Dat gebeurt via de 'Weight loss challenge', een com petitie waarbij de deelnemer geld kan verdienen met afvallen. Om beweging te stimuleren willen de welzijnscoaches samen met de deelnemers een bewegingspro gramma samenstellen. Een pro gramma waardoor je op een gezel lige, sportieve en verantwoorde manier aan je gezondheid kunt werken. Voor mensen die niet in een groep mee willen doen is er ook persoonlijke begeleiding mogelijk. Het programma 'afvallen in competitieverband' start op 17 maart om 19.30 uur en 18 maart om 10.00 uur. De kosten bedragen 50 euro. Voor informatie: Carolien Loenen, telefoon 06-48764812, Maria Stroecken, telefoon 06-303 22229. Unieke jubileummis Op woensdag 18 maart is het precies 11 jaar geleden dat de Ald Adjudanten Rooy (AAR) werd opgericht. Reden voor de leden van de AAR om op deze datum het jubileumjaar te starten. Maar de leden van de AAR willen het bij zondere feit op een gedenkwaar dige manier markeren. Daarom start het jubileumjaar, dat loopt van 18 maart 2009 tot en met 17 maart 2010, met een bijzon dere kerkdienst in de Grote Kerk in Venray. Aan de hand van het thema Vriendschap en verbonden heid is door leden van de AAR, in eendrachtige samenwerking met deken Smeets, een unieke jubile- ummis voorbereid. Tijdens deze mis wordt in diverse lezingen ingegaan op het thema Vriend schap en verbondenheid. Daarbij wordt ook stilgestaan bij de in de loop van de jaren overleden leden van de AAR. Vanuit de gelederen van de AAR is een zanggroepje geformeerd, dat met verschillen de muzikale stukken de mis zal opluisteren. Ook organist Frans Verhofstad en trompettist Eugene Eijdems leveren een muzikaal aandeel aan deze mis. De mis is natuurlijk toegankelijk voor ieder een die de viering graag bij wil wonen. De mis vindt plaats in de St. Petrus' Banden kerk (ook wel Grote Kerk) in Venray op woens dag 18 maart om 19.15 uur. "Een zeer positieve ontwik keling, dat er zoveel activitei ten ontplooid worden door onze aangesloten organisa ties", aldus voorzitter Peter Teeuwen van het Historisch Platform Venray (HPV) na afloop van de afgelopen maan dag gehouden jaarvergadering van het HPV. De 31 verenigingen en stich tingen die zich onder de koepel van het HPV verenigd hebben, konden volmondig instemmen met de toekenning van een finan ciële ondersteuning voor een aan tal projecten. Zo mag de Stichting Nooit Gedacht een bedrag van 750 euro tegemoet zien voor een geïllustreerd boekje over de histo rie van de molen Nooit Gedacht in Merselo. Het eeuwenoude St. Nicolaasgilde ontving 500 euro als tegemoetkoming in de aanschaf van enkele benodigdheden en de Stichting VAAT '69 Cultuur kreeg 750 euro toegekend voor het terugbrengen van een kopie van het originele Henscheniusmonu- ment. Deze stichting beijvert zich daarnaast nog voor het terugplaat sen van een kopie van de oude dorpspomp en het aanbrengen van bordjes met oude straatnamen voorzien van toelichting. De grootste financiële steun verlening ging naar de Stichting Rooyse Schans voor een onder zoek naar de architectuur en technische bouw van een histo rische volmolen. Koos Swinkels van de Rooyse Schans gaf door middel van een powerpointpre- sentatie een heldere uitleg van het ambitieuze project. De bedoe ling is dat in de Spurkt ter hoogte van de Overloonseweg langs de Oostrumse Beek een reconstruc tie komt van een boerenschans en een volmolen. De eerste diende in de middeleeuwen als bescher ming voor de boeren van hun have en goed tegen rondtrek kende legertroepen en de tweede diende voor het vervilten van wol. De kosten van het gehele project gaan in de tonnen lopen, maar indien het geheel gerealiseerd kan worden, zal Venray een beziens waardigheid van grote toeristische waarde rijker zijn. Gepoogd wordt om het project opgenomen te krij gen in een reconstructieplan van de Oostrumse Beek en het geheel zal dan door middel van fiets- en wandelpaden ontsloten worden. En mocht er al enige scepsis bestaan tegen de haalbaarheid van het plan, dan laten we ons graag herinneren aan het project Peellimieten. Daar bestond deze scepsis aanvankelijk eveneens en dat schitterende project nadert nu reeds zijn voltooiing.Aan de gedre venheid en het enthousiasme van de leden van de Stichting Rooyse Schans zal het in elk geval niet liggen en de ledenvergadering honoreerde het plan conform het voorstel van het HPV-bestuur met een financiële ondersteuning van 1500 euro en een garantiebedrag van 1000 euro. Andere aanstaan de activiteiten zijn onder meer de hernieuwde opening van de Bal lonzuil op 29 maart, het vertonen van historische films op 6 april in Castenray; de presentatie van het boek 'Oirlo in oorlog' op 3 mei; de opening van de Peellimieten op 28 mei; de Dag van de Wind op 1 juni in Merselo; het Monumenten weekend op 12 en 13 september; het project Hengstenassociatie op 3 en 4 oktober in Castenray en de Limburgse Molendag op 4 okto ber met zangkoren bij de molen in Merselo. Verder beraadt het HPV-bestuur zich nog op welke wijze invulling gegeven zal wor den aan het 10-jarig bestaan van de koepelorganisatie. Andere agendapunten van de jaarvergadering waren onder meer het financiële jaaroverzicht 2008 en de begroting voor 2009, het concept jaarverslag 2008, de collectieve aansprakelijkheids verzekering, het subsidiebeleid, RooyNet met de voortgang van het digitaliseringsproces en een 135-jarig bedrijf nog steeds vitaal Blitta is met 135 jaar een van de oudste ondernemingen in Venray. Het van oorsprong Blitterswijckse bedrijf vierde onlangs dit jubileum en de ope ning van de nieuwe fabrieks hal. "De huidige economische crisis zal ongetwijfeld ook aan onze deur niet voorbijgaan, maar op dit moment werken we er nog weinig van", aldus directeur Peter Hanen. Hanen heeft sinds 2000 samen met Henk Schaminée de leiding over Blitta. In 1874 vestigde Anto- nius Martinus Franssen zich in Blitterswijck als zelfstandig smid, gespecialiseerd in veldploegen. Diens zoon Sjang kwam in 1923 op het idee om stal- en werkplaats raampjes te maken waarmee de kiem voor de huidige activiteiten van Blitta werd gelegd. Lang werd dan ook 1923 als oprichtingsdatum van het bedrijf gehanteerd. Zo werd in 1998 het 75-jarig bestaan gevierd. Vlak daarna kwam aan het licht dat het bedrijf sinds 1874 ingeschreven staat bij de Kamer van Koophan del. Het bedrijf bleef tot 1964 in handen van de familie Franssen. Daarna werd het tot 1987 eigen dom van Otto Fuchs Metallwerke, om vanaf dat moment te worden voortgezet onder leiding van directeur/eigenaar Geek Vink. Stal- en werkplaatsraampjes worden al lang niet meer ver vaardigd door Blitta. Het bedrijf is gespecialiseerd in gevelsystemen. Toonaangevende bouwwerken in Nederland zijn ontstaan op de tekentafels van Blitta. "Als bedrijf worden we al in een vroeg stadium bij een bouwproject betrokken. Architecten leggen hun ideeën bij ons neer en wij bekijken en bere kenen wat wel en niet mogelijk is. Het begint dus bij engineering en De nieuwbouw voor de IB- Groep in Groningen, opnieuw een uitdaging voor Blitta. eindigt met de order. Bedenk daar bij dat geen enkel gebouw hetzelf de is", aldus Peter Hanen. Hierbij gaat het om processen die maan den of zelfs jaren duren. "Daarom heeft de economische crisis nu nog geen invloed op ons werk. In 2009 zitten we vol en ook voor 2010 zijn de vooruitzichten goed. Een van de nieuwe projecten die gerealiseerd gaan worden, is de nieuwbouw van de IB-Groep in Groningen. Een prachtig project en ik durf gerust te stellen dat wij een van de weinige bedrijven in Nederland zijn die een dergelijke klus aankunnen." Bij Blitta werken momenteel 90 vaste medewerkers en een aantal inleenkrachten. "Zo besteden we de montage uit, maar houden we wel het toezicht daarop." Voor wat de personele sterkte betreft is Blitta nog altijd op zoek naar goede gemotiveerde werknemers, vooral op de afdelingen calcula tie, projectleiding en productie. "Het liefst natuurlijk mensen met specifieke kennis en ervaring in onze tak van sport, maar vooral ook in de productie kunnen we goede jonge mensen gebruiken die bij ons een vak willen leren", aldus Hanen. Met de nieuwe bedrijfshal beschikt Blitta over 4300 m2 vloeroppervlak naast de al bestaande 1350 m2. De nieuwe hal is volledig onder kraanbereik en biedt de mogelijkheid voor Blitta om haar productieproces sen verder te optimaliseren. "De nieuwe hal is letterlijk en figuur lijk een uitstekend fundament onder een gezond bedrijf waar mee we slagvaardig de toekomst tegemoet kunnen treden", aldus Peter Hanen. bestuursmutatie. Deze laatste betrof een wijziging in het secre tariaat. Al eerder had secretaris Afko Schoonbeek aangegeven dat het voor hem om gezondheidsre denen niet langer mogelijk was zijn bestuurlijke functie te conti nueren. In zijn plaats benoemde de ledenvergadering de heer Jan Manders, oud Venraynaar en momenteel woonachtig in Vier lingsbeek. Manders was al lid van de vrijwilligersgroep voor de digi talisering en hij zal daarnaast het secretariaat van het HPV op zich nemen. Bij de rondvraag kwamen er enkele interessante voorstellen vanuit de leden. Het samenstellen van een Venrays straatnamenboek werd als heel waardevol gezien. Alle straatnamen van Venray en de kerkdorpen zouden daarin vermeld moeten worden met een toelichting over de herkomst van de naam. Ook oudere straatnamen, zoals ze op de toeristische borden gaan komen, zouden hierin opge nomen kunnen worden. De straat namen van de dorpen Geijsteren, Wanssum en Blitterswijck mogen uiteraard niet vergeten worden. Een ander voorstel was het digi taal vastleggen van specifieke geluiden als de klanken van het carillon, de geluiden van de week markt, de kermis, enz. Inmiddels heeft het HPV-bestuur besloten om aan dit voorstel spoedig uit voering te geven en een bedrag beschikbaar gesteld voor opna meapparatuur. Opvallend tijdens deze negende jaarvergadering was de grote eensgezindheid onder de leden en voorzitter Peter Teeuwen kon dan ook met een tevreden en optimistisch gevoel onder dank aan de inbreng de bijeenkomst afsluiten. Voor het lenen, huren of zelfs kopen van hulpmiddelen zoals krukken, een sta-op-stoel, hoog- laagbedden en rollator kan men terecht bij het Groene Kruis Startpunt aan de Schoolstraat in Venray. Dit nieuwe Groene Kruis Startpunt hield zaterdag een open dag, die symbolisch werd geopend door Hans Vestjens (rechts op de foto) en Bert van der Meer van Zorggroep Noord- en Midden-Lim burg. Behalve voor hulpmiddelen kan bij het startpunt ook terecht voor informatie en advies over de zorgdiensten. Zo kan men zorg Hans Vestjens (rechts op de foto) en Bert van der Meer wer ken zich in het zweet tijdens de open dag van het Groene Kruis Startpunt. Foto:Lé Giesen. aanvragen, maar ook direct een afspraak bij de fysiotherapeut of ergotherapeut maken, een ver huizing naar een verzorgingshuis of verpleeghuishuis regelen, zich inschrijven voor maaltijdservice of een cursus en nog veel meer. Voor meer informatie kan men terecht bij de klantenservice via telefoon nummer (088)6108861. De kerstpakkettenacitie 'Niet goed, theater terug' van de Lim burgse theaters (waaronder Schouwburg Venray) in samenwer king met Studio Spinazie uit Ven- ray heeft de Gouden Struis ontvan gen. De Gouden Struis is een prijs voor de beste marketingcampagne binnen de podiumkunsten. Aan de prijs is een bedrag van 17.000 euro verbonden. De actie was erop gericht om kerstpakketten of onderdelen van kerstpakket ten in te leveren bij de Limburgse theaters. De pakketten gingen ver volgens naar de lokale voedselban- ken, terwijl de personen die het kerstpakket inleverden twee thea- terkaarten ontvingen. De actie was zeer succesvol en leverde voor 39% nieuw publiek op voor de theaters. De jury was gecharmeerd van de eenvoud van het concept en prijst de samenwerking die niet alleen bestond tussen de Limburg se theaters onderling, maar ook met producenten en impresaria ten die bereid waren een deel van de kosten van de theaterkaarten voor hun rekening te nemen. 'Een mega-samenwerking tussen acht theaters en vele impresariaten, waar de jury een diepe buiging voor maakt', zo valt te lezen in het juryrapport. ZijActief Leunen Op maandag 16 maart wordt in het gemeenschapshuis de Brink in Leunen (ingang aan het pleintje bij de kerk) een kienavond geor ganiseerd door ZijActief Leunen. Hier is iedereen van harte wel kom. Aanvang 20.00 uur. Op maandag 16 maart a.s. wordt in het gemeenschapshuis de Brink in Leunen (ingang aan het pleintje bij de kerk) een kien- avond georganiseerd door ZijAc- tief Leunen. Aanvang: 20.00 uur. De zaal is vanaf 19.30 uur open. Lezing hooikoorts De lente komt er aan en bomen en planten komen weer in bloei. Voor mensen met hooikoorts heeft dit vaak grote gevolgen. Een jaarlijks terugkerend probleem dat veel invloed heeft op iedereen die er gevoelig voor is. Vaak wordt naar medicijnen gegrepen om de symptomen te onderdrukken. Toch zijn er andere, meer natuur lijke manieren om met deze klach ten om te gaan en het lichaam weerbaar te maken. Meer duide lijkheid hierover wordt gegeven tijdens een lezing over hooikoorts op dinsdag 17 maart vanaf 20.00 uur in De Clockert in Venray. Deze lezing wordt gegeven door Henri- ette Wismans. Het is noodzakelijk zich aan te melden bij de Volks universiteit in Venray via telefoon (0478)580185. Programma Den Hoender Het programmaoverzicht van wijkcentrum Den Hoender aan de Ursulastraat in Venray ziet er voor de komende week als volgt uit: Donderdag 19 maart 14.00 uur maart 14.00 uur Koersbal VVO. Noord-West; 20.00 uur derde kaartavond uit de serie van zes. Vrijdag 20 maart 20.00 uur Para normale avond door Mieke en Theo de Hoog uit Boxmeer. De zaal is om 19.15 uur open. Zater dag 21 maart 19.45 uur vrijwil ligers avond. Maandag 23 maart 20.00 uur Clubavond: sjoelclub Den Hoender. Dinsdag 24 maart 13.30 uur Bridgen. 20.00 uur Repetitie "Muziekmakereej Blaos Um Op". Woensdag 25 maart 9.00 uur hobbygroep. 10.00 uur Internationale dans. 13.00 uur Werelddans Synthese. 14.00 uur Handwerken handwerkgroep Den Hoender. 14.15 uur Country-line dance /Ans. 18.00 uur Country- line dance groep1 Synthese .19.15 uur Country-line dance groep 2 Synthese. 20.30 uur Dansmix Ans. ZijActief Leunen Op maandag 16 maart wordt in het gemeenschapshuis de Brink in Leunen (ingang aan het pleintje bij de kerk) een kienavond geor ganiseerd door ZijActief Leunen. Hier is iedereen van harte wel kom. Aanvang 20.00 uur. De jeneverbesstruwelen van de Boschhuizerbergen bij Ven- ray behoren tot de grootste van Zuid-Nederland. Het Limburgs Landschap werkt al jaren aan de struwelen om ze voor de toe komst te behouden. Hele delen van de Boschhuizerbergen zijn de afgelopen jaren met succes onder handen genomen. In het vervolg op dit beheer worden de komende weken bomen gekapt om jeneverbessen in het aangren zend bosgedeelte meer de ruimte te geven. De jeneverbes wordt in de omgeving van Venray ook wel 'wachelestroek' genoemd. De afgelopen jaren is er hard gewerkt aan het behoud en het herstel van de jeneverbessen op de Bosch- huizerbergen in Venray. Zonder ingrijpen zouden ze door het bos verdrongen worden en op den duur verdwijnen. Mede dankzij het voorkomen van de jenever bes is de Boschhuizerbergen aan gewezen als Natura-2000 gebied, een Europees netwerk van gevari eerde maar vooral unieke natuur gebieden. Rondom het centrale open deel met stuifzand en jene verbessen staan nog diverse jene verbessen verspreid in het bos. Nu is de tijd om ook deze struiken de ruimte te geven. Tevens wordt plaatselijk de bovenste bodemlaag verwijderd. Landschappelijk ont staat hierdoor een eenheid tussen heide, stuifzand en struweel, zoals dat vroeger ook het geval was. Van dit typische heidelandschap profiteren heidesoorten als zand- loopkever, blauwvleugelsprink- haan, levendbarende hagedis en buntgras. Natuurlijk profiteert ook de wandelaar ervan, want de jeneverbesstruwelen en de zand verstuivingen zijn zeer geliefd. Schapen zijn ideale beheerders van heideterreinen met jene verbesstruwelen. De schapen zorgen ervoor dat het terrein niet opnieuw dichtgroeit. Het al bestaande omrasterde gedeelte met schapenbegrazing zal wor den uitgebreid met de nieuwe opengemaakte terreindelen om zo samen één geheel te gaan vor men. De Boschhuizerbergen blijft dus gewoon voor wandelaars toe gankelijk. Het enige verschil is dat op een aantal wandelpaden men sen door klappoortjes het terrein binnen zullen komen. De poortjes zijn er om de schapen binnen het natuurgebied te houden en de wandelaar wel toegang te geven. Getracht wordt de overlast tot een minimum te bepreken, maar enige overlast tijdens de werkzaamhe den is niet te voorkomen. Het Limburgs Landschap verwacht de werkzaamheden in de loop van deze maand af te ronden. Na deze periode kan iedereen het herstel van een heidelandschap met jene verbessen met eigen ogen komen bewonderen. bezoek onze site: www.gLmhoek.nl t Venray De Hoveniers ws-siim In de rubriek Ingezonden krijgt U als lezer de kans om uw mening te ventileren over actuele nieuwszaken. De redactie behoudt zich het recht voor brieven te weigeren of in te korten. De lengte van de brie ven wordt beperkt tot maximaal 200 woorden. Brieven zonder naam en adres worden niet geplaatst. Tien jaar cel Ik ben de moeder van Danny H. Danny heeft helemaal geen moei lijke jeugd gehad. Sterker nog, wij waren een harmonieus gezin van huisje, boompje, beestje. Danny is ook helemaal niet in Irak geweest, alleen in Bosnië. Door omstandig heden zijn mijn man en ik geschei den toen Danny twintig jaar oud was. Dat ik een drankprobleem zou hebben, zoals gesuggereerd wordt, is al helemaal niet waar. Ik drink namelijk altijd thee. Dat kan iedereen die mij kent bevesti gen. Ik heb een eigen bedrijf, een cafetaria met een eetcafé en een groot terras. Hoe zou ik dat kun nen runnen als ik alcoholverslaafd zou zijn? Ik werk elke dat van 11.00 tot 4.00 uur. Wanneer zou ik dan moeten drinken? Ik ben iedere dag blij als ik weer in bed lig. Ik vind het verschrikkelijk dat er zulke leugens over mij geschre ven worden, terwijl ik mij niet kan verdedigen. Mijn zoon is in de fout gegaan door drugsgebruik, terwijl ik met hem gepraat heb, boos op hem ben geweest en alles gepro beerd heb om hem er vanaf te hel pen. Ik wordt er nu voor gestraft en dat slaat helemaal nergens op. Ik ben echt geen alcoholist, alleen maar een vrouw die dag en nacht moet werken voor haar centen. Marian Huisman, Afferden. Strepen Naar aanleiding van het artikel over de witte strepen, getrokken met carnaval door Huub Janssen, wil ik erop wijzen dat wethouder P. van der Broeck maar eens moet gaan kijken bij de Hema, hoe daar de nieuwe stenen voor de snack bar vuil en vettig zijn. Als daar nou eens op gelet wordt, zodat zij hun eigen stoep schoonmaken en hou den. Alle winkeliers moeten Ven- ray mooi en schoon houden. G. Bertrans, Venray In het Theehuis in Venray wordt op zondag 15 maart vanaf 15.30 uur een concert gegeven door Viviana Sofronitski. Sofronitski is een dochter van de Russische pia nist Vladimir Sofronitski. Zij speelt muziek van Schubert en Chopin. Menig pianorecital wordt uitge voerd op een moderne vleugel met grote namen als Bösendorfer of Steinway. Zeer geschikte instru menten voor grote zalen of om tegenwicht te bieden aan de in de 19e eeuw steeds groter wordende orkesten. De intimiteit echter van de romantische kamermuziek van Schubert en Chopin komt over tuigender tot de luisteraar indien gespeeld op een vleugel zoals die gebruikt werden in het begin van de 19e eeuw. Een bouwer van zulke instrumenten is Paul Mc Nulty die voor de grote specialis ten als Ronald Brautigam, Malcolm Bilson en Alexej Lubimov vleugels bouwde, en voor het concert van zondag 15 maart de vleugel levert, Het is een instrument naar de vleugels die Conrad Graf bouwde voor Beethoven, Schumann en voor het keizerlijke hof in Wenen. Ook Chopin was verrukt van de vleugels van Graf en beschreef ze als de beste van zijn tijd. Na de pauze speelt Sofronsitske onder meer een Ballade, een Nocturne en de bekende Variations brillan- tes van Chopin. Voor dit concert zijn kaarten verkrijgbaar bij Con certorganisatie Fred H. Renirie via telefoon (0478)582472, via e-mail fredh.renirie.@home.nl. of aan de ingang van het Theehuis voor aanvang van het concert. Voor informatie over de komende con certen van deze serie kan men op hetzelfde adres terecht. Het Oda- park ligt aan de Merseloseweg in Venray, schuin tegenover zieken huis VieCuri. Donderdag 12 maart 2009 - Pagina 9 Historisch Platform Venray bloeit Hierbij bieden wij onze welgemeende excuses aan voor de wachttijden die ontstaan zijn door een defecte kassa, op de heropenings zondag in Horst. www.mooidemooistemode.nl

Peel en Maas | 2009 | | pagina 9