Aanpak roofovervallen werkt Minder blauu) op straat!? ETALAGE PRIJSVRAAG i v' 'v - rllSsP ;$ÉE- Advocaten 1 Mk?K v XV-v' 'v T. m YAN DER PUTT PEEL EN MAAS Donderdag 12 maart 2009 - Pagina 5 Geen automaten bij grote parkeerterreinen aan noordzijde Venray De politiek geeft de voor keur aan slagbomen voor de parkeerterreinen bij Jerusa lem en het St. Jozefklooster aan de noordzijde van het cen trum. Hoewel de aanschaf van slagbomen duurder is dan de plaatsing van de ticketautoma ten. Voor 1 januari 2010 wordt betaald parkeren ingevoerd aan de noordzijde van het centrum. Dit is nog een witte vlek voor het betaald parkeren.Het gaat in totaal om een uitbreiding met 360 parkeervakken. Bij Jerusalem (126), het St. Jozefklooster (80), het UWV-terrein (80), de Witte Hoeve (65) en in de Gasstraat en een deel van de Heuvelstraat (8). De gemeente trekt 260.000 euro uit voor de aanleg van de parkeer terreinen. In de vorige commissieverga dering zag de PvdA liever dat de terreinen worden afgesloten met slagbomen. Omdat de kosten hiervan nog niet bekend waren, besprak de commissie Stedelijk Beheer het voorstel maandag opnieuw. Het gebruik van slagbo- men blijkt duurder te zijn, maar dat nemen de meeste commissie leden voor lief. Het grote voordeel is dat de automobilisten daadwer kelijk betalen voor de tijd die ze parkeren. Ook is het niet meer mogelijk 'te laat' bij de auto te komen zodat hoge parkeerboetes worden vermeden. Henk Bisschops (PvdA) vindt dat er in ieder geval slagbomen moeten komen op het parkeerter rein bij Jerusalem. Op de parkeer plaats bij het St. Jozefklooster, dat veel wordt gebruikt door bezoe kers van het kunstencentrum, zou het eveneens wenselijk zijn. Bij de andere beoogde plekken voor betaald parkeren kan - gezien de hoge kosten - worden volstaan met automaten. Tineke Lamers (Samenwerking) wees op de keerzijde. Want invoe ring van betaald parkeren leidt onherroepelijk tot meer parkeer overlast in de omliggende woon straten. Wethouder Van der Broeck (CDA) wijst erop dat de parkeer tarieven bij het gebruik van slag bomen iets hoger zullen uitvallen. Bisschops reageert: "Een grotere klantvriendelijkheid mag best iets duurder zijn." Voor de raadsvergadering van 31 maart komt er een uitgewerkt voorstel. Van der Broeck: "We bekijken waar het gebruik van slagbomen het meest effectief is." Na het genomen raadsbesluit wordt contact gezocht met de buurtbewoners om te bekijken welke maatregelen genomen kun nen worden om ongewenst par keren in de woonstraten tegen te gaan. Wellicht dat wordt overge gaan tot de invoering van vergun- ningparkeren. Belgische kunstenaar maakt replica vgfiaKï* y. -- H 1 M B ■- -. t V 1 - 'Ai! X ji'T' -- ;vt. JL-JL - Een groep Venraynaren, ver enigd in de Stichting Vaat'69 cultuur-Henschenius, start een actie om op het Hensche- niusplein een replica van het oude beeld van Henschenius te plaatsen. Het huidige Hen- scheniusbeeld krijgt na de renovatie van het plein een plek krijgen in het Odapark. Henschenius is een in 1601 in Venray geboren Jezuïtenpa- ter die bij heeft gedragen aan de Acta Sanctorum, een groot stan daardwerk over de heiligen in de katholieke kerk. In de Acta Sanc torum worden de heiligen op een kritisch-wetenschappelijke wijze beschreven. Het eerste deel van de Acta Sanctorum werd gepu- bliceerd in 1643 en is de oudste bekende boekenserie ter wereld. Het zeventigste deel is rond de laatste eeuwwisseling verschenen. Henschenius werd voor zijn werk in Venray alom geëerd. Zijn naam is onder meer terug te vin den op het gelijknamige plein en in de Henscheniusstraat. Het huidige standbeeld op het Henscheniusplein is van de Maas trichtse beeldhouwer Rob Stul- tiens en is in 1957 geplaatst. Het betonnen beeld is reeds enkele keren verplaatst geweest en de staat van het beeld is, ondanks enkele restauraties, zeer slecht. Met de renovatie van het cen trum van Venray werd geopperd om op het Henscheniusplein een nieuw standbeeld van deze bekende Venraynaar te plaatsen. Dat zou dan een kopie moeten worden van het beeld zoals dat daar voor de Tweede Wereldoor log heeft gestaan. Dat beeld werd tijdens bombardementen in 1944 flink beschadigd en verdween uit eindelijk uit het straatbeeld. Theo Michiels en Hub Kroon van de Stichting Vaat'69 zijn de afgelopen maanden bezig geweest om allerlei informatie over het oude beeld te vervaardigen. Dat heeft uiteindelijk geleid tot een computertekening waarin alle maten van het oude beeld zijn vastgelegd. Vervolgens hebben ze contact gezocht met de Belgische kunstenaar Sten Linssen. Linssen is met de tekening aan de slag gegaan en heeft inmiddels een uit snede in MDF van de doorsnede van het beeld gemaakt. Het beeld met sokkel is ongeveer 3,5 meter hoog. Het uiteindelijke beeld wordt gehouwen in een Franse witsteen (hardsteen). "Als we de financiën rond krijgen, zou het beeld dit najaar geplaatst kunnen worden", aldus Michiels. Realisatie van het beeld kost ongeveer 50.000 euro. "Daarvoor willen we een actie op touw zet ten onder het motto 'Terugkomst Originele Henschenius Monument Venray'", vervolgt Huub Kroon. "Onze insteek is dat het ook een beeld van alle Venraynaren moet worden. Elke Venraynaar kan daar een steentje aan bijdragen. Of Het Henscheniusbeeld. dat nu een euro is of een groter bedrag." "Als Venrayse uitgever vinden wij dit een prima initiatief. Peel en Maas zal deze actie gaan onder steunen en begeleiden. Vanaf deze week houden wij u regelmatig op de hoogte van de actie en de stand van (financiële) zaken", zegt Christ van den Munckhof, direc teur bij Van den Munckhof BV Voor deze actie heeft de stich ting een speciaal bankrekening nummer geopend. Mocht u een bijdrage willen storten, dan kan dat op het rekeningnummer (Rabobank) 141047836 t.n.v. Stichting Vaat'69 cultuurgoed- Henschenius. Ons kantoor bestaat al meer dan 35 jaar! arbeid en ontslag bouwrecht echtscheiding faillissement letselschade milieurecht overeenkomsten vergunningen mr. Ten Brummelhuis mr. Van Hoef mr. Gerrits mr. Van Dok mr. Pelckmans mr. Van den Aker mr. Stad mr. Verrijdt mr. Teunissen De stijging van het aantal roofovervallen in de regio is gebroken. Het aantal overval len is nu teruggebracht tot een normaal niveau, aldus korpschef Bryan Rookhuijzen van de politie Limburg-Noord. "Er is gelukkig een zorgelijke trend van een aanzienlijke toename van roofovervallen gebroken. Daar ben ik echt trots op. Maar we zijn er nog niet. De rechercheonderzoe ken gaan volop verder en er zullen ongetwijfeld nog aan houdingen worden verricht", alsdus Bryan Rookhuijzen. Sinds eind vorig jaar had de regio te maken met een golf aan overvallen. Er zijn sinds begin januari 30 verdachten opgepakt, jongeren in de leeftijd van 15 tot en met 24 jaar. In januari vonden nog 18 overvallen en 26 straatro- ven plaats, in februari waren die aantallen gedaald naar respectie velijk 6 en 12. Vanaf maandag is de speciaal ingestelde rooflijn gesloten. In de afgelopen weken kreeg de politie via deze speciale telefoonlijn 51 tips binnen. Bij de start van SMS Alert, een initiatief waarmee de politie via sms-berich- ten burgers inschakelt, hadden zich hiervoor 6000 mensen aange meld, inmiddels zijn dat er 16.000. De politie gaat binnenkort vier informatiebijeenkomsten beleg gen voor slachtoffers van overval len en straatroven. Die bijeenkom sten vinden plaats in Venlo, Venray, Roermond en Weert. "We praten hier de mensen bij over de opge loste, maar ook de niet-opgeloste zaken", aldus Rookhuijzen. Eerder hield de politie al bijeenkomsten voor ondernemers in de regio waarbij de bestrijding van roof overvallen centraal stond. Venrayse kerk mooiste van Nederland? Wordt de Petrus'Bandenkerk in Venray de mooiste kerk van Nederland? Dat is de vraag die door NCRV Radio wordt gesteld. Vanaf 1 maart maakt de NCRV wekelijks per provincie een top 3 van mooiste kerken bekend. Ook de Venrayse Petrus'Bandenkerk is aangemeld. De namen van de drie mooiste kerken van Limburg worden zondag 15 maart naar buiten gebracht. Vervolgens kan er tot vrijdag 20 maart 12.00 uur op de drie genomineerde kerken worden gestemd. De provinciale winnaar wordt bekendgemaakt op zondag 22 maart in het radio programma Plaza rond de klok van 8.10 uur op Radio 2. De top 12 van mooiste kerken - die door de luisteraars wordt bepaald - wordt op zondag 24 mei gepre senteerd. De finale verkiezing van de mooiste kerk van Nederland is op eerste pinksterdag zondag 31 mei. In de finale-uitzending bepaalt de vakjury welke kerk zich de mooiste kerk van Neder land mag noemen. Stemmen kan via de website www.plaza.ncrv. nl. Waals: "Geld en mensen tekort om taken over te nemen' De politie is steeds minder vaak in het straatbeeld te zien. Burgemeester Waals is al blij dat er soms nog surveillanten in het winkelcentrum zijn en dat er bij grote evenemen ten een beroep op agenten kan worden gedaan. Toezicht en veiligheid in de openbare ruimte zijn momenteel vooral taken van de gemeente, die daar nog niet op berekend is. Vanaf 1 oktober gaat de gemeen te strenger toezien in het winkel centrum. Vanaf die tijd worden er ook bekeuringen uitgeschreven. Tot die tijd blijft het bij waarschu wen en 'publieksvriendelijk' infor meren. Maandag in de commissie Stedelijk Beheer kwam de kritiek los. Samenwerking, CDA en VVD vinden het veel te laat om pas na 1 oktober te verbaliseren. Ze vin den dat er nu al met het bonnen boekje gezwaaid moet worden bij fietsen door de winkelstraten, overlast van hondenpoep of afval en winkeliers die zich niet houden aan uitstallingen op straat, gevelre clame of de laad- en lostijden. "Er is al genoeg gewaarschuwd", vindt Tineke Lamers (Samenwer king). "Iedereen weet dat ie geen afval op straat mag gooien en niet mag fietsen door de Grotestraat. We moeten nu optreden en er niet mee wachten tot 1 oktober." Wiske Koster (CDA) spreekt niet van 'kleine', maar van 'grote' erger nissen. "Het is de hoogste tijd om direct in te grijpen. Desnoods met cameratoezicht." Ingeborg de Bar- banson (VVD) is het met CDA en samenwerking eens dat er niet tot 1 oktober gewacht mag worden. "We zijn nu voor veel geld het winkelcentrum aan het opknap pen. Dan moeten we ook direct de regels handhaven. Het is makkelij ker iets aan te leren dan af te leren. De regels zijn duidelijk genoeg en de tijd van uitleg geven, hebben we onderhand wel gehad." Tarcicia Voigt (PvdA) is er geen voorstander van het winkelcen trum vol te hangen met camera's. "Dit gaat te ver. Het is ook een veel te zwaar middel tegen de kleine ergernissen." Jolanda Dij- kema (SP) meent dat camera's de overtredingen niet zullen voor komen. De Barbanson wijst erop dat het niet alleen gaat om het ophangen van camera's. "Er zal ook wat met de beelden gedaan moeten worden." Burgemeester Waals houdt zich nog op de vlakte over de inzet van camera's. "In mei Hoe streng zijn parkeerwachters? Hoeveel minuten mag iemand te laat zijn bij zijn geparkeerde auto, voordat hij een bon onder de ruitenwisser vindt? Dat is sinds maandag de grote vraag. Mart Kes- sels (Lokaal Aktief) vertelde in de commissie Stedelijk Beheer dat hij drie minuten te laat was. En jawel, hij had een bon van 50 euro te pakken. "Dat kan niet", reageerde wethouder Van der Broeck (CDA). "Want zo klantonvriendelijk zijn we niet in Venray. Iemand die drie minuten te laat is, krijgt echt geen bon." Op de vraag bij hoeveel minuten de grens dan wel ligt, wilde Van der Broeck geen ant woord geven. Ook bij het parkeer- bureau wordt er geheimzinnig over gedaan. "De Hoge Raad heeft bepaald dat te laat, te laat is", zegt een parkeerwachter, die er verder niets over kwijt wil en doorver wijst naar de gemeente. verschijnt de nota, daar wil ik nu niet op vooruitlopen." PvdA en SP vragen zich af of de gemeente wel voldoende medewerkers ter beschikking heeft om daadwer kelijk bekeuringen uit te delen. Burgemeester Waals meldt dat dit nog niet het geval is. "Ik beschik over één man die mag bekeuren." Dat is ook de reden er nu nog niet wordt opgetreden. De bedoeling is dat de parkeerwachters worden bijgeschoold tot boa's (buitenge wone opsporingsambtenaren). Na de opleiding moet de officier van justitie een bevoegdheid afgeven. "Daarom houd ik vast aan 1 okto ber", aldus Waals. "Dan beschik ik pas over mensen die bevoegd en gecertificeerd zijn om op te tre den." De kern van het probleem zit volgens Waals bij de veranderende rol van de politie in de afgelopen jaren. De tijd dat de burgemeester het hoofd van de politie was, is ook allang voorbij. "De landelijke overheid en justitie stellen de pri oriteiten. Ik ga er niet meer over. De invloed van het lokale bestuur op de politie is nog minder dan 10 procent", aldus Waals, die lijd zaam toeziet dat de politie zich steeds minder bekommert om de sociale veiligheid. "De politie trekt zich steeds verder terug uit het publieke domein. We moeten het voortaan zelf doen. Maar dan moet ik wel over beleid, geld en mensen beschikken." Volgens Waals kost het 'onvoor stelbaar veel geld' om alle verloren politietaken over te nemen. "Het evenwicht is er nu nog niet. De gemeente blijft achter bij haar vei ligheidstaken. En daarbij lopen we bewust een risico. We kunnen nu eenmaal niet anders." Het ideaal beeld is een meldpost die 24 uur per dag bemand is. "Daar moeten we in de toekomst wel naartoe. Maar als ik de begroting zie, dan kan het nog wel even duren." Historie van de Caprettoschoen Hoofdprijs: 1e prijs: 2e prijs: schoenen t.w.v. 100,- schoenen t.w.v. 75,- schoenen t.w.v. 50,- Deelnameformulier etalageprijsvraag weeknummer: 11 Naam*: Woonplaats*: Emailadres*: Telefoonnummer: /fyarte cTc/wenen Pr laxyetp De gezelligste schoenwinkel van Venray Grotestraat 11 - www.capretto.nl Keuze valt op slagbomen Venraynaren ijveren voor terugkeer beeld Henschenius - - -■"* - - -- - - - «j.:- V. Ni" L- 9* !W -- - r: -■ j PT !-■ JV' Li> - - k-; :"Jr J -1 j -v - In deze lange periode hebben we ons ontwikkeld tot een advocatenkantoor met gespecialiseerde, juridische kennis. Ieder van de negen advocaten van ons kantoor houdt zich met één of slechts enkele rechtsgebieden bezig om u juridisch advies of processuele bijstand van hoge kwaliteit te bieden. U bent (agrarisch) ondernemer of particulier? U procedeert voor eigen rekening of hebt recht op kosteloze rechtsbijstand? Wij staan u graag bij in zaken over: telefoon 0478-556677 info@putt.nl www.putt.nl Minder blauw op straat In samenwerking met Peel en Maas en Capretto Aparte Schoenen wordt een bijzondere etalage prijsvraag uitgeschreven. Bij Capretto Venray staan heel de modemaand maart "oude" schoenen uit ons verre verleden tentoongesteld. Denkt u te weten uit welk jaartal deze schoen was? Doe dan mee met onze prijsvraag door het deelnameformulier bij Capretto in te vullen of via onder staand inschrijfformulier. De "oude" schoenen worden wekelijks in de etalage gewisseld. Inschrijf formulier kan t/m 31 maar ingeleverd worden bij Capretto schoenen, Grotestraat 11 Venray. Uitslag wordt u per mail bekend gemaakt Etalage 1 jaartal:Etalage 2 jaartal: Velden met een verplicht invullen 1 deelnameformulier p.p. per week

Peel en Maas | 2009 | | pagina 5