De Schijnwer| Sander Oud< (Volhardi Keepersconflict in Leunen Volharding krijgt te weinig Eindelijk succes Oostrum tegen TOP'27? J Wesley Plugers nieuwe aanwinst Venray //7/I Summa Topschutters w Klassement I PEEL EN MAAS Donderdag 12 maart 2009 - Pagina 24 top inn town SV Geijsteren Venray op 2 april tegen Deurne SSS'18 Doelman Roel Custers loopt boos weg Sparta'18 dompelt diep in blessuretijd oranje-witten in rouw: 2-3 'r\" 'X fc> SV Ysselsteyn De redactie van Peel en Maas zet ook in het voetbalseizoen 2008-2009 we lijks een speler, trainer of ander 'voetbaldier' van een amateurvereniging ui gemeenten Venray en Meerlo-Wanssum in de schijnwerpers. Ook spelers SSS'18, Volharding en HoJlnees worden in de rubriek 'De Schijnwerper op...' de tand gevoeld. De gastspeler voorspelt net als de voetbalkenners van het V rayse nieuwsblad ook nu weer de uitslagen van tien amateurduels die dat we end gespeeld worden. Zijn de voorspellingen van de gastspeler beter, dan 1 hij een bal voor de jeugdafdeling van zijn voetbalvereniging, die beschikb wordt gesteld door Sport-Inn aan het Henseniusplein in Venray. Ook dingen deelnemers met hun totaalscore mee naar enkele prachtige prijzen. De reda van Peel en Maas doet mee om de eer. Deze week in De Schijnwerper: Sander Oudenhoven, rechtsback van tweede klasser Volharding. Naam: Sander Oudenhoven Leeftijd: 22 jaar Woonplaats: Vierlingsbeek Partner: vriendin Denise Studie: ik ben net afgestudeerd aan de HBO-opleiding Small Busines en Retailmanagement aan de HAN in Nij megen. Club:Volharding Positie: rechtsback Hoogtepunt: in een seizoen met Vol harding A1 de beker en het kampioen schap in de derde divisie winnen Dieptepunt: nog geen Beste trainer: Stephan Sijbers Slechtste trainer: Marco Benneheij Beste boek/tijdschrift/krant: VI Beste film/serie: Prison Break Andere hobby's: ik train de jeugd bij Volharding, de F2, en ik speel zaalvoet bal bij ZVV Concordia Drank: bier en af en toe een martini met ijs Mooiste vrouw: Jennifer Lopez Favoriete club: Ajax Favoriete speler: Wesley Sneijder Favoriete vakantieland: Griekenland Wie wordt kampioen in jullie klasse?: ik denk Volharding Wie wordt laatste in jullie klasse?: RIOS Sander Oudenhoven redactie JVC Cuijk-Venray 3-1 1-1 Panningen-Volharding 0-2 1-3 Swolgense Boys-Constantia 2-1 1-1 Leunen-Olympia'18 0-3 1-1 SV United-Quick Boys 0-2 1-3 Oostrum-TOP'27 2-1 2-0 Holthees-Melderslo 2-2 1-1 Ysselsteyn-RKDSO 2-0 2-1 Resia-SVOC'01 1 -1 0-0 Astrantia-Merselo 1 -1 1-2 Angelo van Mil (Venray) zette met zijn voorspellingen een uitstekende score neer met maar liefst tien punten. Hij deelt daarmee de tweede plaats met ploeg genoot Freek Thoone. Van Mil kan zelfs nog aan kop komen, want hij heeft het afgelaste duel SVOC01-America nog tegoed. Eindigt dit duel in een doelpunt loos gelijkspel dan voegt Van Mil nog drie punten aan zijn totaal toe en gaat hij koploper Bas van Aken (Swolgense Boys), die twaalf punten heeft, voorbij. Stand: 1) Bas van Aken (Swolgense Boys)12 punten 2) Freek Thoone (Venray) en Angelo van Mil (Venray)***** 10 punten 4) Ludo Gommans (Holthees)9 punten 5) Koen van Bree (SSS'18) en Willem Reijntjes (SV United) 8 punten 7) Rob van Ool (Leunen) en Sander Peeters (Ysselsteyn) 7 punten 9) Jean Arts (BvV'27)*** 6 punten 10) Chris van Duijnhoven (Volharding) 5 punten 11) Ward van Rijswick (TOP'27)4 punten 12) Steef Emons (Oostrum), Luc Maas (SVOC'01) punten 13) Dirk de Brouwer (Merselo)**1 punt Dirk de Brouwer heeft de uitslagen van drie afgelaste wedstrijden nog tegoed: Sparta'18-Swolgense Boys, BVV'27-RKDSO en Griendsveen-SVOC'01 Jean Arts (BVV'27) heeft de uitslagen van het afgelaste duel TOP'27-EWC'46 nog tegoed. Luc Maas (SVOC'01) heeft de uitslagen van nog vier duels tegoed: Leunen- Swolgense Boys, GRiendsveen-BVV'27, SVOC'01-Lottum en SIOL-Merselo. Angelo van Mil (Venray) heeft de uitslag van SVOC'01-America nog tegoed. Henseniusplein 5c Venray Tel. 0478-550099 Ook dit jaar kunnen de topschut ters van alle ploegen uit de gemeen ten Venray en Meerlo-Wanssum weer prachtige prijzen winnen. Vanwege het groot aantal Peel en Maas-abon nees in de omgeving van Holthees, Vierlingsbeek en Overloon dingen ook de topscorers van SSS'18 uit Overloon, Holthees en Volharding uit Vierlingsbeek dit seizoen weer mee naar de prijzen. Tijdens het voetbal seizoen wordt u door de redactie van Peel en Maas op de hoogte gehouden van het Summa Topschutters Klasse ment 2008-2009. Aan het einde van de rit zijn er prijzen voor de eerste elftallen en de spelers die de meeste doelpunten hebben gescoord in de amateurvoetbalcompetitie 2008-2009. U wordt verzocht de namen van de topscorers door te geven via het emailadres manuelc@summa.nl. Volharding blijft eerste in het team klassement met 35 doelpunten voor Ysselsteyn (32) en Oostrum (29). Tom Hendriks (Leunen) scoorde afgelopen weekend een keer en ver stevigde zijn leiderspositie met in totaal veertien doelpunten. Freek Thoone (SV Venray) en Chris van Duijnhoven (Volharding) scoorden beiden niet, maar blijven met tien tref fers wel gedeeld tweede. Teamklassement 1) Volharding 2) Ysselsteyn 3) Oostrum 4) Venray en TOP'27 6) SSS'18 7) SV United 8) Leunen 9) Swolgense Boys 10) Holthees 11) SVOC'01 12) Merselo 13) BVV'27 35 32 29 27 26 24 23 20 19 13 12 7 Individueel klassement 1) Tom Hendriks (Leunen) 14 2) Freek Thoone (SV Venray) en Chris van Duijnhoven (Volharding) 10 4) Stan van Raaij (SSS'18), Paul Jeu- rissen (Ysselsteyn), Niek van Lin (TOP'27) en Geurt Clevers (SV Uni ted) 7 8) Ruud Custers (Oostrum), Michiel Santegoeds (Holthees), Jeroen Sanders en Phil Versteegen (beiden Ysselsteyn) en Rik Schlepers (Oostrum) 6. Uitslag Geijsteren-HRC'27 2 3-3 Programma zaterdag 14 maart Geijsteren vet-SVOC'01 vet 16.30 Programma zondag 15 maart Resia 2-Geijsteren 11.30 Het inhaalduel Deurne-Venray in de hoofdklasse B is door de KNVB vastgesteld op donderdag 2 april. De derby kon afgelopen donderdag niet doorgaan omdat Deurne niet over een deugdelijke veldverlichting beschikt. Nadat in het laatste weekeinde van maart de klok een uur is verzet, is het mogelijk het duel bij daglicht te spe len. De aftrap is daarom vervroegd naar 18.30 uur. Uitslagen SSS'18-Venlosche B1 SSS'18 2-Vitesse'08 2 Montagnards 4-SSS'18 3 De Zwaluw 3-SSS'18 4 SSS'18 5-HRC'27 3 Dames SV Venray-SSS'18 Achates-SSS'18 2 0-2 1-3 9-1 3-6 1-13 5-3 1-7 Programma zondag 15 maart RIOS'31-SSS'18 14.30 Olympia'18 3-SSS'18 2 12.00 SSS'18 3-Sambeek 2 10.30 Constantia 4-SSS'18 4 10.00 Holthees 3-SSS'18 5 11.00 Dames SSS'18-Nemelaer SSS'18 2-RESIA 12.00 10.00 Roel Custers, doelman van Leunen, is afgelopen donderdag na de training boos weggelopen bij de club. Zondag verdedigde Gijs Jeuken het doel in het met 2-3 verloren duel met Sparta'18. Trainer Jaap Litjens was de laatste tijd niet zo te spreken over het optre den van zijn vaste sluitpost. Litjens, voormalig keeper van Leunen, wilde daarom tegen Sparta'18 de voorkeur geven aan Gijs Jeuken, de tweede doelman. "Na de training wilde ik het aan beide keepers uitleggen. Maar Roel is toen boos weggelopen en hij hoefde geen uitleg." Roel Custers, die in Well woont, kwam afgelopen zomer over van Montagnards. Eerder stond hij bij HRC'27 in Afferden onder de lat. "Hij keepte de laatste weken niet overtuigend", vindt Jaap Litjens. "Een doelman moet punten pakken voor zijn team. Hij moet ook rust uitstralen naar zijn verdediging toe. Ik denk dat Gijs dat momenteel beter kan." Sinds de aanvaring heeft Litjens geen contact meer gehad met zijn weggelopen doelman. "Nee, de bal ligt nu bij hem. Ik hoop dat hij weer snel terugkomt en dit als een echte sport man oppakt. Hij moet maar laten zien dat hij onder de lat thuishoort. Maar als hij niet gemotiveerd is om in het tweede elftal te keepen, dan hebben we een probleem." Volharding-Sparta'25 1-1 (1-1). Doelpunt Venray: Mark Blenckers Volharding is er niet in geslaagd om in eigen huis de topper tegen Sparta'25 uit Beek en Donk winnend af te sluiten. De Vierlingsbekenaren kwamen in een uiterst aantrekkelijke wedstrijd niet verder dan een 1-1 gelijkspel. Daarmee deden de Soeten- daalbewoners zich ernstig tekort. Door de remise en de resultaten elders staat Volharding wel nog altijd bovenaan in de strijd om de tweede periodetitel. De roodwitten zijn daar in uitgespeeld en moeten nu in de wachtkamer. Volharding heeft overi gens wel zeer goede papieren. Alleen als PSV'35 uit Posterholt op zondag 29 maart de inhaalwedstrijd in Echt tegen hekkensluiter Rios'31 forst uithaalt en met zeven goals verschil weet te winnen dan zijn de Midden Limburgers spekkoper, zo niet dan is het periodekampioenschap voor Vol harding. Overigens raakte de equipe van trainer Stephan Sijbers wel de koppositie kwijt aangezien medekop loper SVC 2000 thuis met 3-1 won van laagvlieger Panningen. De 400 toeschouwers op sport park Soetendaal kregen een bijzon der leuke wedstrijd voorgeschoteld. Volharding -nog altijd zonder zijn geblesseerde topscorer Chris van Duijnhoven- begon het beste aan het duel. Een pegel van de van een schor sing teruggekeerde Ben Verberkt werd door Sparta-doelman Hans van Dijk goed gepareerd en een kopbal van Jaap de Vlam werd door een ver dediger van de gasten ternauwer nood tegengehouden. Na negentien minuten waren de bezoekers voor het eerst gevaarlijk. De topscorer in de tweede klasse H Andy van der Vegt faalde echter alleen voor Volharding goalie Daan de Bruin. Twee minu ten later zag De Bruin Van der Vegt wederom op zich afkomen. Nu moest de keeper aan de noodrem trekken. Geel voor De Bruin en een strafschop voor Sparta'25. Aanvoer Rens Klomp- Bueters wist wel raad met dit buiten kansje: 0-1. Volharding was allerminst geïmponeerd en trok nog sterker ten aanval. Binnen tien minuten kreeg de thuisclub legio kansen. Roel Ger- rits kon niet profiteren van mistasten van Van Dijk, Mark Blenckers' schot smoorde in de Sparta-defensie en een halve omhaal van Erik Ermers had te weinig snelheid om Van Dijk te ver ontrusten. Een vrije trap van Johan Speijcken dwars door de muur was een prooi voor de gasten-doelman. De absolute uitblinker -met name als aanspeelpunt en kaatser- Erik Ermers had daarna tot tweemaal toe pech. Eerst dook hij alleen op voor Van Dijk, maar de sluitpost redde met wat geluk en even later schoot de man in vorm ongenadig hard op de binnenkant van de linkerpaal. Na een half uur spelen werd Johan Vullings in het strafschop gebied onderuit gehaald door Sparta- aanvoerder Rens Klomp-Bueters -die daarvoor geel zag- maar scheidsrech ter Rijbroek uit Merselo legde de bal net buiten de zestien. Voor spelmaker Mark Blenckers geen probleem. Hij gaf het enige juiste antwoord door de bal over de muur in de kruising te krullen en bezorgde Volharding daarmee al snel de dikverdiende gelijkmaker: 1-1. Sparta'25 mocht vervolgens niet kla gen dat het niet nog voor rust op ach terstand werd gezet. Een harde knal van opnieuw Mark Blenckers ging naast, Johan Vullings was in zeer kans rijke situatie te onzelfzuchtig en Erik Ermers schoot nog een keer in zijnet. Ver in de extra tijd van de eerste helft kregen de bezoekers nog een enorme kans, maar Thijs Kluitmans verzuimde om een panklare voorzet van Van der Vegt binnen te werken. De eerste 25 minuten na rust waren van een beduidend minder niveau dan het eerste bedrijf al kregen beide ploegen wel een paar grote kansen. Een hard schot van Remco Brouwers (Sparta'25) zeilde maar net over. Aan de andere kant hielp Johan Vullings een honderd procent kopkans om zeep, omdat hij de bal volkomen ver keerd raakte na een afgemeten voor zet van Erik Ermers. Halverwege de tweede helft redde Daan de Bruin subliem op een inzet bij de tweede paal van wederom Remco Brouwers. Het laatste kwartier was volledig voor Volharding maar het zat de gastheren niet mee in de afwerking. In de 77e minuut legde Erik Ermers de bal met de borst panklaar voor Jaap de Vlam. De Vlam's poeier teisterde opnieuw de paal langs de verbouwereerde Van Dijk. Even later werd een volley van invaller Patrick van Kempen gekeerd door Van Dijk en pakte de gasten-doel- man de rebound van Erik Ermers op de lijn. Op aangeven van opnieuw Erik Ermers verdween een schuiver van Mark Blenckers maar net naast. Twee minuten in blessuretijd leken de gasten de overwinning nog te gaan stelen, maar Daan de Bruin voorkwam dat Maikel van Weert kon scoren. Daar na kreeg Volharding nog twee uitgele zen mogelijkheden om de verdiende winst te pakken, maar opnieuw kreeg Johan Vullings zijn hoofd alleen voor Van Dijk weer niet goed achter de bal en een fraaie inzet van Erik Ermers werd prima gepakt door Van Dijk, die zo het zwaarbevochten en nauwelijks verdiende punt voor Sparta'25 uitein delijk veilig stelde. Komende zondag staat de eerste wedstrijdronde van de derde peri ode op het programma. Alhoewel er in de tweede periode nog heel wat inhaalduels afgewerkt moe ten worden. Zondag 29 maart is een inhaaldag en vanaf begin april zullen er ook wedstrijden op doordeweekse avonden wor den vastgesteld. Afgelopen zon dag werd er ondanks de regen in ochtend bijna overal gevoetbald in deze regio. Alleen het duel SVOC'01-America ging niet door. Venray gaat zondag in de hoofdklas se B op bezoek bij JVC Cuijk. Het duel zou eigenlijk op zaterdag gespeeld worden maar vanwege het Venrayse Sportgala is het verzet naar zondag. Venray is namelijk genomineerd voor sportploeg van het jaar. Tegen JVC Cuijk ontbreekt doelman Peter Nabbe vanwege een schorsing. Hij wordt vervangen door derde keeper Ales Jurcik. De geblesseerde Niels Nielen, die overkwam van JVC Cuijk, is nog niet hersteld. Tom van Bergen, Daan Geenen en Freek Thoone keren terug van een schorsing. Trainer Jan Poels toonde zich tevreden over de basis elf tegen Dijkse Boys die hij de volle negentig minuten liet spelen. "We gaan deze week scherp trainen en zie ik vrijdag wel voor welke elf spelers ik kies", zegt Jan Poels die hoopt dat de 1-1 tegen Dijkse Boys de voorbode is voor een goede reeks. Volharding is in de tweede klasse H nog niet hele maal zeker van de tweede periodeti- tel. PSV'35 kan in theorie nog roet in het eten gooien door het inhaalduel tegen RIOS met minimaal zeven goals verschil te winnen. Volharding gaat in Panningen op bezoek bij een oude bekende. De voormalige hoofdklas ser is flink weggezakt en moet vrezen voor degradatie naar de derde klasse. Gezien de ranglijst mag Volharding met minder dan drie punten geen genoegen nemen. Aan de mooie serie van SSS'18 kwam zondag een einde. Venlosche Boys bracht de Overloners een 0-2 nederlaag toe. Uit bij hekken sluiter RIOS kan SSS'18 een goede start maken in de laatste periode. Het geplaagde Leunen krijgt in de vierde klasse G Olympia'18 op bezoek. Gijs Jeuken zal opnieuw het doel verdedigen. Trainer Jaap Litjens verwacht dat Koen Gielens weer inzetbaar is. De verdediger liep vorige week op de training een spierblessure op. Ruud van Ool is terug van zijn skivakantie maar zijn broer Rob is nu weer een weekeindje weg. Leunen zal snel punten moeten pakken om uit de benarde positie te komen. Swolgense Boys staat in de langgerekte midden moot. Zondag komt hekkensluiter Constantia op bezoek. Trainer Henk de Bijl kan weer beschikken over Sander Thijssen die zijn schorsing van twee duels heeft uitgezeten. In de vijf de klasse F staat de interessante derby Oostrum tegen TOP'27 op het pro gramma. De laatste jaren trokken de Oostrummers steevast aan het kortste eind tegen de 'angstgegner' uit Tienray. Eerder dit seizoen won TOP'27 thuis met 1-0. Oostrum staat tweede en deze plek betekent straks deelname aan de nacompetitie. TOP'27 wil ook graag aan het toetje deelnemen en heeft zijn zinnen gezet op de derde periode. Het zal voor SV United lastig worden om thuis een goed resultaat te boeken tegen de sterke koploper Quick Boys. Holthees wordt geplaagd door een blessuregolf. Thuis tegen hekkensluiter Melderslo is het een belangrijk duel want Holthees staat net boven de degradatiestreep. In de zesde klasse E gaat SVOC'01 op bezoek bij koploper Resia. Yssel- steyn kan de drie punten in eigen huis houden tegen laagvlieger RKDSO. BVV'27 zal weinig kans hebben uit bij medekoploper GFC'33. Merselo hoopt zo snel mogelijk de laatste plaats te verlaten in de zesde klasse F. Dat kan door middel van een zege bij Astrantia dat slechts een punt meer heeft. Sportnieuws -info Leunen in acuut degradatiegevaar MMfft Leunen-Sparta'18 2-3 (0-1). Doelpunten: 20. Tim Nellen 0 1; 84. Eric Minten 0-2; 85. Frits Lucassen 1-2; 92. Tom Hendriks 2-2; 93. Jan Mertens 2-3. Scheids rechter: Bloemen (Venlo). Toe schouwers: 150. SV Leunen: Jeuken; Weijs, Van Lierop (73. Van Ool), Biezenaar en Willems; Roel Gielens, Litjens en Keijsers; Smits (62. Guus Gielens), Hendriks en Lucassen. Door Jan Leijsten Zondagmiddag rond half vijf. De kleedkamerdeur van de thuisclub staat op een kier. Het is doodstil, er heerst een grafstemming bij de oranje-hemden. Iedereen zit kapot na de 2-3 nederlaag in het crucia le degradatieduel tegen Sparta'18. Vooral de manier waarop - diep in blessuretijd viel de 2-3 - trof de thuisclub als een mokerslag. Het is al de derde nederlaag in 2009 en Leunen kan zich gaan opma ken voor een overlevingstrijd in de vierde klasse G. En dat zijn ze in Leunen niet zo gewend, na jarenlang bovenaan mee gedraaid te hebben in de vierde klas- De 'dansende'Leunse aanvaller Frits Lucassen wordt fel belaagd door een Sevenumse verdediger. se. Voor aanvang was de positie van Leunen rooskleuriger dan die van de Sparta'18. Er heerste optimisme want in Sevenum hadden de oranje-witten nog met 2-5 gewonnen. Dat was eind september toen Leunen zelfs nog even medekoploper was. Een week later kwam de 7-1 deceptie tegen Olympia'18 en vanaf toen ging het snel bergafwaarts. Begin november stapte trainer Paul Cuppen plotse ling op. Zijn jonge assistent, oud-doel man Jaap Litjens, nam het roer over maar hij kon de neerwaartse lijn niet ombuigen. Rob Willems werd voor de brood nodige routine weggeplukt uit het derde elftal. De linksachter beleefde al snel een pijnlijke rentree door een hoog opgeheven Sparta-been. Tom Hendriks kopte op de paal maar hij werd twijfelachtig teruggevlagd voor buitenspel. Dit was lange tijd het enige gevaarlijke wapenfeit van de thuisclub. Niet zo verwonderlijk als er van voeding vanuit het midden veld naar de voorwaartsen nauwelijks sprake is. Bovendien kreeg topschut ter Hendriks nauwelijks ruimte van twee kort dekkende opponenten. Ook ontbrak steun vanaf de flanken omdat de buitenspelers Wout Smits en Frits Lucassen zelden naar bin nen kwamen. Als Sparta'18 dan ook nog de openingstreffer in de schoot geworpen krijgt, dan wordt het een lastig verhaal. Leunen verdedigde op een lijn en Jan Mertens bereikte met een steekpass Tim Nellen die doel man Gijs Jeuken de trieste gang naar het net liet maken. "Het is begrijpelijk dat de organisatie achterin niet top is", vindt Rob Willems. "Omdat Koen Gielens er door een blessure niet bij kon zijn, heb ik me eenmalig beschik baar gesteld." Bovendien was de weer herstelde Ruud van Ool vanwege een skivakantie afwezig en zat zijn broer Rob op de bank. Na ruim een uur wurmde Tom Hendriks zich erdoor. Hij speelde vanaf links Thomas Litjens aan die van dichtbij tegen doelman Rob Raedts opknalde. Dit was een droomkans. De Leunenaren bleven offensief en kre gen de gewenste strafschop niet toen Hendriks binnen de zestien werd gepakt. Leunen miste de creativiteit om meer gevaar voor het Sevenumse doel te stichten. Zes minuten voor tijd leek het doek te vallen toen Eric Minten verdediger Mark Weijs eruit liep en Gijs Jeuken kansloos liet: 0-2. Een minuut later leefde Leunen weer op toen momentenvoetballer Fris Lucassen de bal in de uiterste hoek deponeerde: 1-2. De thuisclub hield de druk erop en Roy Keijsers trof de buitenkant van de paal. In de tweede minuut van de extra tijd werd het slot- offensief toch beloond. Het was de knokkende Thomas Litjens die de bal heroverde en Tom Hendriks in stelling bracht. De spits scoorde spectaculair over de uitlopende doelman: 2-2. De vreugde was echter van korte duur. Zowat vanaf de aftrap stuurde Pim Nellen zijn opponent Roel Biezenaar het bos in en de Sevenummer ver zond een afgemeten voorzet naar de tweede paal waar Jan Mertens dank baar inknikte: 2-3. Het zijn moeilijke tijden voor interim-trainer Jaap Lit- jens. "Ja, dit komt keihard aan. Vooral omdat er zo hard voor gewerkt is en we zo goed terugkwamen van de 0 2 achterstand. Maar dit verlies mag niet te lang nadreunen. Zondag thuis tegen Boxmeer moeten we weer fris zijn", zegt Litjens die hoopt op betere tijden. "Want het tij zal toch wel eens keren." Gehavend Venray gelijk tegen Dijkse Boys Dijkse Boys-Venray 1-1 (0-0). Doelpunten: 52. Hans Custers 0-1; 62. Enis Genc 1-1. Scheids rechter: Ten Horn (Veendam). Toeschouwers: 200. Gele kaart: Luuk Snijders, Koen Ooms en Peter Nabbe (Venray). SV Venray: Nabbe; Van Mil, Ooms, Lenders en Custers; Snij ders, Gommers, Crooij en Kukul- jac; Hlimi en Joosten. Venray kaapte zondag in de hoofdklasse B verdienstelijk een punt weg bij subtopper Dijkse Boys: 1-1. Ondanks het gemis van drie bepalende spelers (libero Daan Geenen, middenvelder Tom van Bergen en topscorer Freek Thoone waren allen geschorst) bleef Venray knap overeind in Helmond. Vooraf had trainer Jan Poels gete kend voor een gelijkspel. Achteraf moet hij concluderen dat een over winning ook mogelijk was geweest. Bij Venray verschenen Luuk Snijders, Senid Kukuljac en Khalid Himi in de basis in plaats van de drie geschorsten. Een trio jonge, veelbelovende spelers dat afkomstig is uit de eigen jeugdop leiding. Na een tot dusver moeizaam seizoen lijkt ook Khalid Hlimi weer op de weg terug. De aanvaller kon de hele wedstrijd uitspelen en benadert weer zijn niveau van vorig seizoen. Venray kwam in Helmond duidelijk beter voor de dag dan een week eer der in de tamme ontmoeting met Baro nie. Er werd hard gewerkt en er stond een team op het veld. In het eerste bedrijf gaven de ploegen elkaar niet veel toe. Koen Ooms vormde samen met nieuwkomer Sander Lenders een betrouwbaar centraal duo. Hans Cus- ters zakte nu een linie om de links backpositie van Ooms over te nemen. Vlak na de pauze onthield arbiter Ten Horn Venray een strafschop toen de sterk spelende Bob Crooij duidelijk werd neergelegd binnen de beruchte lijnen. Het had er alle schijn van dat de leidsman wat geïmponeerd was door het thuispubliek en niet voor een penalty durfde te fluiten. Even later zou hij het echter goedmaken toen Koen Ooms een tegenstander vasthield. Ook nu ging de bal niet op de stip. In de 52e minuut nam Venray de leiding. Hans Custers mocht vanaf de zijkant een vrije trap nemen vanaf 25 meter. Met zijn linkervoet krulde hij de bal schitterend in het doel: 0-1. Tien minuten later kwam Dijkse Boys op de gelijke hoogte. Enis Genc zag zijn vrije trap, recht voor het doel, via een Venrayse verdediger in het net ver dwijnen: 1-1. De meeste toeschouwers op sportpark Berkendonck waren afkomstig uit Venray. Zij claimden opnieuw een strafschop toen Wout Gommers werd aangetikt binnen de zestien. Beide ploegen kregen kan sen op meer. De beste kans was voor Bas Joosten die vrij voor het doel niet tot scoren kwam. Vlak voor tijd dook Wout Gommers nog in kansrijke posi tie voor het doel op maar ook hij wist de winnende treffer niet te maken. "Ik heb een strijdbaar team gezien. Iedereen heeft goed voldaan", vindt Jan Poels die dan ook geen reden zag een wissel toe te passen. Op de bank zaten Ruud Keijzers, Bas Kusters en Eric Troisfontaine. Minpunt was de gele kaart op het einde voor Peter Nabbe wegens vermeend tijdrekken. De Venrayse doelman - die komende zondag tegen JVC Cuijk is geschorst - haalde de bal op in de hoek van het veld waar het thuispubliek nogal te keer ging. Prompt trok de leidsman geel. "Hij reageerde duidelijk op het publiek. Als scheidsrechter moet je bij Dijkse Boys toch sterk in je schoenen staan", zegt Poels, die tevreden is met behaalde resultaat. "Jazeker, als je ziet dat we drie belangrijke spelers moes ten missen. De vervangers hebben hun visitekaartje afgegeven. Zondag zijn de geschorsten weer terug en dan zit ik ruim in de mogelijkheden." Venray heeft de eerste verster king voor komend seizoen bin nen. Het is de 25-jarige Wesley Plugers die afkomstig is van Gel drop. Plugers is een veel scorende aanvallende middenvelder die ook op alle posities in de voor hoede uit de voeten kan. Jan Poels, destijds trainer van Gel drop, liet hem als tiener debuteren in het seizoen 2002/03. Plugers is afkom stig uit de jeugdopleiding van Gel drop en hij is al achttien jaar lid van de club. In de zomer van 2005 scheur de hij een kruisband af waardoor hij het hele seizoen miste. Een jaar later overkwam hem dezelfde zware bles sure, waardoor hij ook in het seizoen 2006/07 langs de kant moest staan. Medio 2007 keerde hij ijzersterk terug. Ondanks de degradatie van Gel drop wist Plugers vorig seizoen veer tien keer te scoren De hoofdklassers stonden afgelopen zomer dan ook voor hem in de rij. Ondanks aantrek kelijke aanbiedingen van onder meer DESK en Gemert, besloot hij zijn club trouw te blijven. Inmiddels is Geldrop afgezakt naar de onderste regionen van de eerste klasse. Eerder besloot zijn maatje Ronald Vos al naar Dijkse Boys te ver kassen. Ondanks de concurrentie van Gemert, Schijndel en UNA wist Venray de begeerde aanvaller te strikken. Op sportpark De Wieën komt Plugers zijn voormalige teamgenoten Bob Crooij, Daan Geenen en Koen Ooms weer tegen. "Het is toch mooi dat hij voor Venray kiest", zegt Jan Poels. "We heb ben altijd prettige contacten gehou den. Hij is weer topfit na die zware blessures en hij wil graag hogerop. Hij kan zich niet meer zo vinden in de mindere ambities van Geldrop." Venray speurt nog naar meer ver sterkingen. Dat de ploeg momenteel in de gevarenzone staat, maakt het wat lastig. Want spelers willen graag zeker weten op welk niveau ze na de zomer actief zullen zijn. Het is ook in dat opzicht zaak zo snel mogelijk het hoofdklasserschap veilig te stellen. "Als hoofdklasser is het inderdaad wat makkelijker onderhandelen", weet Poels, die meldt dat alle huidige selec tiespelers hebben kenbaar gemaakt bij Venray te zullen blijven. Uitslagen Ysselsteyn A1-Boekel Sport A2 5-0 Ysselsteyn B1-ASV'33 B1 0-3 Sparta'25 C2-Ysselsteyn C1 0-2 Ysselsteyn C2-Lierop C2 6-2 PVV D1-Ysselsteyn D1 8-1 Ysselsteyn D2-Rood Wit'62 D3 5-2 Rood Wit'62 D6M-Ysselsteyn D3G 3-1 Ysselsteyn E1-Mierlo Hout E5 1-7 Mierlo Hout E7-Ysselsteyn E2 1-8 Ysselsteyn E3-HVV Helmond E2 1-2 ONDO E3-Ysselsteyn E4 4-0 Someren E10-Ysselsteyn E5 8-0 ZSV F2-Ysselsteyn F1 1-2 Lierop F3-Ysselsteyn F2 0-7 Ysselsteyn F3-Neerkandia F3 1-6 Ysselsteyn MF1-2-Merselo MF1-2 18-3 Volharding MF1-2-Ysselsteyn MF3-4 12-21 Programma zaterdag 14 maart PVV A2-Ysselsteyn A1 15.00 Liessel B1-Ysselsteyn B1 14.30 Ysselsteyn C1-Stiphout Vooruit C1 14.00 Ysselsteyn D1G-Someren D2G 12.15 ZSV D4-Ysselsteyn D2 11.45 Ysselsteyn D3G-Someren D8G 12.15 Bavos E1-Ysselsteyn E1 11.00 ZSV E6-Ysselsteyn E2 10.30 Someren E7G-Ysselsteyn E3 10.30 Ysselsteyn E4-Rood Wit'62 E14 9.00 Ysselsteyn E5-Bruheze E7 9.00 Ysselsteyn F1-Mifano F2 10.15 Ysselsteyn F2-Bavos F2G 10.15 Deurne F6-Ysselsteyn F3 9.30 Quick Boys'31 MF1-2-Ysselsteyn MF1- 2 9.00 Ysselsteyn MF3-4-EWC'46 MF1-2 11.00 Maatwerk In flnannlëlE zekerheid

Peel en Maas | 2009 | | pagina 24