Gemeente Venray Bewoners knappen plein en plantsoen op Ysselsteynseweg gedeeltelijk afgesloten Bomen kappen langs Westsingel Ruimte voor ontwikkeling op De Brier Rondleiding door Servaashof Dag van de Leerplicht Werkbezoek Vaste Kamercommissie Kijk ook op www.venray.nl PEEL EN MAAS Donderdag 12 maart 2009 - Pagina 19 Gemeentehuis Openingstijden «.r x Van maandag 16 tot en met vrijdag 20 maart is de Ysselsteynseweg ter hoogte van de Litsenbergweg afgesloten voor doorgaand verkeer. Het verkeer wordt ter plekke met borden omgeleid via de Ringweg en Puttenweg. Op de Litsenbergweg wordt een nieuw riool aangelegd. De totale werkzaamheden duren vier tot vijf weken. Het doorgaand verkeer is echter alleen tussen 16 maart en 20 maart gestremd in verband met de doorsteek in de Ysselsteynseweg. Heeft u tijdens de werkzaamheden vragen, dan kunt u contact opnemen met de gemeente Venray op telefoonnummer (0478) 52 33 33. Centrum op de schop KK Venray, focus op mensen Raadhuisstraat 1, 5801 MB Venray Postbus 500, 5800 AM Venray Telefoon (0478) 52 33 33 Fax (0478) 52 32 22 E-mail gemeente@venray.nl Internet www.venray.nl Publieksdiensten Maandag van 12.00 tot 20.00 uur, dinsdag t/m vrijdag van 9.00 tot 13.00 uur. Telefonisch bereikbaar: maandag t/m donderdag van 8.30 tot 17.00 uur en vrijdag van 8.30 tot 13.00 uur. Gemeentearchief Alarm Dinsdag t/m donderdag van 9.00 tot 17.00 uur. Centraal alarmnummer 112 Informatiecentrum Hulpaanvraag geen spoed politie 0900 - 88 44 Maandag van 12.00 tot 20.00 uur, Hulpaanvraag geen spoed brandweer 077 - 356 56 56 dinsdag t/m donderdag van 9.00 tot 17.00 uur en vrijdag van 9.00 tot 13.00 uur. Week 11 Vooruitlopend op de herinrich ting van de Westsingel kapt de gemeente Venray op 16 en 17 maart de bomen langs de Westsingel. Het betreft het gedeelte van de kruising met de Noordsingel tot aan de kruising met de Merseloseweg. De afgelopen weken is een aantal bewoners uit Veltum druk geweest met het opknappen van hun plein en plantsoen. Vrijdag 27 februari is het plantsoen Melchiorhof/Silvesterhof opgeknapt. Donderdag 5 maart zijn bewoners aan de slag gegaan met 'plein 68'. aangelegd met bloeiende heesters en drie Amberbomen. Ook hebben ze het bos en het speelterrein aan de Silvesterweg opgeschoond van takken en tuinafval. Tijdens de kapwerkzaamheden blijft de Westsingel gewoon open voor verkeer. Het verkeer kan enige vertraging ondervinden omdat ter plaatse van de werkzaamheden één rijbaan wordt afgesloten. De gemeente kapt de bomen vóór de start van het broedseizoen, zodat vogels andere bomen verkiezen om hun nesten in te bouwen. Kabels en leidingen Eveneens vooruitlopend op de herinrichting van de Westsingel gaan de nutsbedrijven medio april kabels en leidingen verleggen. Aansluitend start in mei de daadwerkelijke herinrichting, meer informatie hierover volgt nog. Vragen? Heeft u nog vragen over de herinrichting van de Westsingel, dan kunt u contact opnemen met de afdeling Publieksdiensten op telefoonnummer (0478) 52 33 33. Centrum op de schop 1.tot en met 29 april: Grote Markt 2.1 mei tot en met eind juli: Marktstraat, Hofstraat, Kapelaans pad en Wilheminastraat 3.10 augustus tot en met eind 2009: Henseniusplein en Schouwburgplein Infopunt bibliotheek Heeft u gedurende de werkzaam heden vragen over het project Centrum op schop? Kijk dan op www.venray.nl banner Centrum op de schop. Of loop even binnen bij het infopunt in de bibliotheek. Elke dinsdag houdt de gemeente daar spreekuur van 11.00 tot 12.00 uur. •Jarktstr SCH OUTEN- STR AATJE PASSAGE PLEIN H ENSENIUS PLEIN Ï.?RTe- STRAAT De gemeente werkt graag mee aan initiatieven van bewoners om een plein, plantsoen of speelterrein op te knappen. Bewoners betrekken in dit soort projecten zelf de buurt erbij en zorgen voor voldoende vrijwilligers. De gemeente verzorgt de materialen en het machinale werk. De gemeente Venray vindt het belangrijk dat bewoners zich bekommeren om het groen. Bijkomend voordeel van dit soort projecten is het sociale aspect en de betrokkenheid bij de omgeving. Bewoners gaan gezamenlijk aan de slag, drinken een kopje koffie en spreken elkaar. Samen houden ze hun omgeving netjes. De gemeente hoopt zo dat de zorg voor de omgeving niet eenmalig is, maar blijft. Plantsoen Melchiorhof/Silvesterhof Bewoners van Melchiorhof, Silvesterhof, Nicolaashof, Lodewijkhof en Matterhornlaan hebben het plantsoen Melchiorhof/ Silvesterhof opnieuw Plein 68 Sinds 2008 hebben bewoners van de Houtzagerstraat, Pettenmakerstraat, Hoedenmakerstraat en Touwslagerstraat samen met het wijkplatform Veltum en de gemeente een werkgroep gevormd die het groenonderhoud verzorgt van het plein dat zij 'plein 68' hebben genoemd. De werkgroep werkt aan het overzichtelijk maken van het plein. Ook controleert zij hondenbezitters en schooljeugd op het schoon achterlaten van het plein. Regulier onderhoud Gemeente Venray heeft met ieder dorp een onderhoudscontract met vrijwilligers. Op deze manier wordt het reguliere onderhoud geregeld. Ook in de kern Venray komen bewoners regelmatig met de vraag om een groenstrook te mogen onderhouden. Dit is mogelijk als een gemotiveerde werkgroep zich bij een wijkraad meldt. Samen met de gemeente kan dan een onderhoudsvorm worden afgesproken. "Een aanwinst voor Venray met een prachtig groene, open uitstraling. Waar vernieuwende architectuur in harmonie is met de bestaande historische bebouwing". Wethouder Twan Jansen is enthousiast over Servaashof. Burgemeester en Wethouders brachten een werkbezoek aan GGZ Noord- en Midden-Limburg (GGZ NML). Zij kregen een rondleiding langs een aantal nieuwbouw- onderdelen van dit project. Het was alweer twee jaar geleden dat het college en de Raad van Bestuur van GGZ NML elkaar spraken in deze samenstelling. Op de verschillende beleidsterreinen is het contact natuurlijk veel intensiever. Een aantal van deze onderwerpen kwam aan bod in het gesprek. Gespreksonderwerpen Ze spraken onder andere over het landelijke beleid om (ex-)patiënten buiten het terrein van de GGZ in reguliere woonhuizen te plaatsen (extra-muralisatie). Dit onderwerp raakt niet alleen de direct omwonenden, maar ook de gemeente. Ook het initiatief voor een Venrays Museum was onderwerp van gesprek. Men was het met elkaar eens dat het museum een lokale inbedding moet krijgen. Eén centrum waar het cultureel historisch erfgoed van Venray wordt bewaard en tentoongesteld. De plannen voor 'Mooiland', een landbouw-, natuur- en milieueducatiecentrum werden door de Raad van Bestuur toegelicht. Het is de bedoeling om in samenwerking met andere organisaties in Venray op scholen in de regio allerlei educatieve projecten aan te bieden. Belangrijke partner Als een van de grootste werkgevers van Venray is GGZ NML ook een belangrijke partner voor de gemeente. Het college was onder de indruk van alle initiatieven van GGZ NML met betrekking tot verbreding van het zorgaanbod en de opleidingsfaciliteiten die een aantrekkingskracht hebben op hoogopgeleid medisch personeel. B en W kijken terug op een zeer informatief werkbezoek. Op donderdag 19 maart is de Dag van de Leerplicht. Dit jaar is het thema: "School? Bekijk 't... eens anders!". Wethouder Twan Jansen bezoekt op deze dag het onderwijs. Hij vraagt deze dag extra aandacht voor het recht dat kinderen in Nederland hebben om zich te ontwikkelen en een diploma te halen. Kijk ook eens op www.dagvandeleerplicht.nl. De leden van de vaste commissie voor Binnenlandse Zaken en Koninkrijksrelaties brachten op vrijdag 6 maart een werk bezoek aan Noord-Limburg. Het werkbezoek stond in het teken van de gemeentelijke herindelingen van Helden, Horst, Venlo en Venray. Gestart werd met een rondrit door de vier herindelingsgebieden. De gemeenten Horst, Sevenum, Meerlo- Wanssum en Venray presenteerden zich als twee herindelingen geza menlijk en op bijzondere wijze. Ze lieten tijdens de rondrit nadrukkelijk vertegenwoordigers van bedrijven en maatschappelijke organisaties aan het woord. Daarmee informeer den ze de kamerleden over de economische en maatschappelijke ontwikkelingen in de vier gemeen ten en de relatie met de aanstaande herindelingen. Toekomstige samenwerking Tijdens de ochtendpauze presenteerden de vier gemeenten zich op bijzondere wijze in het Odapark. Door middel van een creatieve uitvoering werd het samengaan van de gemeenten symbolisch weergegeven. Hiermee benadrukten ze het belang van de toekomstige samenwerking tussen de nieuwe gemeenten Horst en Venray. Het college van B en W heeft vorige week ingestemd met de ontwerp-structuurvisie voor het bedrijventerrein De Brier aan de Leunseweg. Hierin worden de gewenste richtingen genoemd voor de toekomstige ontwikkeling van De Brier. Ondernemers en ontwikkelaars kunnen nu initiatieven en ideeën aandragen zodat de revitalisering echt van start kan gaan. Het zuidelijke deel van De Brier is onlangs herontwikkeld tot woonboulevard (WoonMax). De gemeente heeft in het verleden aangegeven het hele bedrijventerrein De Brier te willen revitaliseren. De visie die nu in ontwerp is vastgesteld, geeft hiervoor de randvoorwaarden. Ontwikkellocaties De gemeente ziet vooral kansen in de verdere ontwikkeling van kantoren en volumineuze detailhandel (PDV) op De Brier. Het hele middengebied van De Brier kan op den duur worden ontwikkeld tot 'PDV locatie'. Aan de randen, aansluitend op de bestaande kantoren aan de Leunseweg en Plataanstraat, is ruimte voor verdere kantoorontwikkeling. De woningen aan de noordoostzijde van de Leunseweg blijven behouden. Er is sprake van twee ontwikkellocaties: - de hoek van de Leunseweg met de Deurneseweg (entreefunctie) - het middengebied tussen de Acaciastraat, de Plataanstraat en de Zuidsingel. Kwaliteitsslag Wethouder Hans Teunissen is blij met de visie die er nu ligt: "Het initiatief voor daadwerkelijke realisatie van projecten ligt nu bij de ondernemers! De Brier kan nu een flinke kwaliteitsslag maken, aansluitend op de eerdere ontwikkeling van WoonMax. Langs de Leunseweg kan een mooie nieuwe 'Poort van Venray' ontstaan, samen met de plannen die momenteel in de maak zijn voor de Wieënhof." Inloopavond De ontwerp-structuurvisie ligt van 13 maart tot en met 24 april ter inzage. Belanghebbenden kunnen tijdens deze periode een inspraakreactie indienen. Op woensdag 25 maart is er ook een inloopavond in het gemeentehuis. Tussen 17.00 en 19.00 uur kunnen medewerkers van de gemeente u infor meren over de inhoud van de visie. U hoeft zich voor deze avond niet aan te melden. Na afloop van de inzagetermijn wordt de visie verder aangescherpt. Definitieve vaststelling van de visie door de gemeenteraad is gepland in juni 2009. Veelbelovende start Aanvullend vond die dag nog een hoorzitting plaats. De Tweede Kamercommissie nam zeer geïnte resseerd kennis van de achtergron den van de herindelingsvoorstellen. In het bijzonder spraken zij waar dering uit over de wijze waarop de gemeenten Horst, Sevenum, Meerlo-Wanssum en Venray invulling gaven aan het programma. Kortom, het was een veelbelovende start van een toekomstige samenwerking tussen twee nieuwe gemeenten. De Tweede Kamer behandelt het wetsvoorstel medio mei. week 11 adv.indd 19 11-03-2009 15:48:04

Peel en Maas | 2009 | | pagina 19