Discoparty in De Witte Hoeve Carolien Borgers in Gryphys Giant Tribute Onderscheiding voor Wim Jacobs Anti-Flag op Jera on Air 2009 Clemens van de Ven in De Evenaar Concert Albert Lee Concert blaaskapel PEEL EN MAAS Donderdag 12 maart 2009 - Pagina 13 Mega Mindy bezoekt dinsdag de Venrayse schouwburg. Mega Mindy het raadsel van de Schitterende Smaragd proberen op te lossen. Er is een vreemd per soon die verdacht veel geld biedt voor het schilderijtje dat oma op de rommelmarkt heeft gekocht. Als er wordt ingebroken in de snoepwinkel, opa ineens vreemd doet en nog meer rare dingen gebeuren, is het Mega Mindy Tijd, maar of het haar dit keer allemaal lukt? Aanvang 19.00 uur. Lentekriebels Bij BiblioNu aan de Merselose- weg in Venray wordt op donder dag 26 maart een themabijeen komst gehouden voor ouders van kinderen tussen de vier en dertien jaar over de relationele en seksu ele ontwikkeling bij kinderen. De bijeenkomst duurt van 19.30 tot 21.30 uur bij en wordt gehouden door BiblioNu in samenwerking met de GGD Limburg-Noord. De bijeenkomst maakt deel uit van de Week van de Lentekriebels die dit jaar van 23 tot en met 27 maart gehouden wordt. Dit is een natio nale projectweek voor het basis onderwijs (groep 1 tot en met 8) waarbij scholen meedoen aan tal van lesactiviteiten gericht op relaties en seksualiteit. In de regio Noord en Midden-Limburg begin nen op maandag 23 maart zo'n 33 scholen met deze projectweek. Omdat voorlichting over relaties en seksualiteit natuurlijk ook een taak is van de ouders wordt voor alle belangstellende ouders van kinderen in de leeftijd van vier tot dertien jaar wordt deze themabij eenkomst over de relationele en seksuele ontwikkeling bij kinde ren gehouden. Deze bijeenkomst duurt van 19.30 tot 21.30 uur. Aanmelden kan via aanmeldin- gen@biblionu.nl. of bij de balies van de verschillende vestigingen van de bibliotheek. Deze nationale projectweek wordt landelijk geor ganiseerd door de Rutgers Nisso Groep en lokaal gecoördineerd door de GGD. In de regio Venray zijn drie scholen die deelnemen aan de Week van de Lentekriebels. Dit zijn basisschool Petrus Banden in Venray, De Peddepoel in Wans- sum en Antonius in Veulen. Ook alle ouders van kinderen van deze scholen zijn van harte welkom. Accordeonfestival Het Trio Buddiger houdt op zondag 15 maart een accorde on- en harmonicafestival in café Onder de Linde in Well. Het wordt een middag met veel muziek en gezelligheid. Muziek wordt onder goede begeleiding ten gehore gebracht. De middag duurt van 13.00 tot 18.00 uur. Opgeven kan bij Ger via telefoon (0485)342671 of bij Joke Nooyen via telefoon (077)3982232. Vastenactie 2009 De Vastenactie steunt dit jaar een aantal activiteiten in het bisdom Lodwar, in het noordwesten van Kenia, waar niet genoeg voedsel en onvoldoende veilig drinkwater is, met ziekte, ondervoeding en kin dersterfte als gevolg. Dit jaar vraagt de actie in het bijzonder aandacht voor hulpprojecten voor ouderen, scholieren en slechtziende kinde ren. Deze projecten zijn in over leg tussen het bisdom Roermond en het bisdom Lodwar tot stand gekomen. Men kan via de vasten actiezakjes een bijdrage geven of overmaken op giro 3000046 van Vastenactie Bisdom Roermond onder vermelding Kenia. Gevarieerd programma Schouwburg Venray Classics Dance Night komt bij de start van de voorjaarstoer op zaterdag 28 maart naar de grote zaal van partycentrum De Witte Hoeve in Venray. "De afgelopen jaren is dat een geweldige locatie voor een feest als Classics Dance Night gebleken", zeggen initia tiefnemers Eddy Jansen en Jan Hendrix. "Dat hebben de eerste vier uitverkochte edities in De Witte Hoeve wel bewezen!" Clas sics Dance Night was al vier keer eerder in de Witte Hoeve in Ven- ray. Eddy Jansen en Jan Hendrix: "De Witte Hoeve leent zich echter ook geweldig voor Classics Dance Night. We gaan de oude tijden van discotheken als D'n Alde Hoed en Palladium en weer terughalen. Alle stappers van toen hopen we in de Witte Hoeve weer tegen te komen!" Het concept van Classics Dance Night blijft ook in het vier de seizoen vrijwel ongewijzigd: een avond ouderwets stappen, lekker dansen op 'ouderwetse' discomuziek, en -heel belangrijk- op een ouderwets tijdstip! In De Witte Hoeve wordt de grote zaal wordt omgetoverd tot een heuse discotheek in de stijl van 'Saturday Night Fever' en 'Studio 54' met een grote verlichte dansvloer, een zee van licht en spiegelbollen en alle discomuziek, die de seventies en eighties tot zo'n geweldig tijdperk maakte. Zo'n avond is méér dan alleen maar swingen. Er ontstaat vaak spontaan een reüniegevoel. Mensen die elkaar lang niet meer gezien hebben, vroeger samen gin gen stappen of elkaar (her)kennen van school of de sportclub, praten bij en je kunt nog eens met dat jeugdvriendinnetje van vroeger de dansvloer op. Wie wil dat niet? Bovendien: Classics Dance Night draait geen muziek van vandaag: we beperken ons tot 70's, 80's en early 90's! "Ons publiek zijn men sen die in de 70's en 80's actief uitgingen om lekker te swingen. Die sfeer willen wij weer hele maal terughalen", zeggen initia tiefnemers Jansen en Hendrix. "De zaal ademt straks helemaal dat ouderwetse 70's-gevoel uit. Met onze dansvloer en veel spiegel bollen gaan we een unieke avond maken! De eerdere avonden in De Witte Hoeve waren een school voorbeeld van hoe gezellig zo'n avond kan verlopen!" Veel mensen uit de leeftijdsgroep van 30 tot 55 jaar gaan weinig meer uit om nog eens te swingen. Dat komt omdat veel evenementen pas laat op de avond beginnen. En dat trekken mensen van die leeftijd niet meer, weten Hendrix en Jansen uit erva ring. Classics Dance Night's begin nen op een ouderwets tijdstip, gewoon om 20.00 uur. Op www.classicsdancenight.nl. staat meer informatie. Reserveren kan via de website. Comedy Night In OJC Watjang?!? In Oirlo wordt op zaterdag 14 maart een Comedy Night gehouden. Voor deze avond zijn twee komedianten uitgeno digd. Zo is er een optreden door Pieter Rietsma uit Enschede. Rietsma is pas sinds kort bezig maar heeft veel talent. Ook Steef Janssen, bekend van de Traay-Out in Venray, is een getalenteerde komediant. Na het succes van de brandweerman vorig jaar, komt hij nu met een nieuwe show. Ook wordt er een voorwerpenronde gespeeld. De soos is deze avond geopend vanaf 20.00 uur. Truckrun In Horst wordt op zondag 19 april de tiende editie van de Truckrun gehouden. De Truckrun is bedoeld om mensen met een beperking een fantastische dag te bezorgen. Zij mogen dan als bijrij der een rit maken van ruim vijftig kilometer. De deelnemers kunnen zich telefonisch aanmelden voor de Truckrun 2009 van maandag 9 tot en met 20 maart bij Annie van Rengs via telefoon (077)3982882, tussen 19.00 en 22.00 uur. Voor het laatste nieuws kan men kijken op www.truckrun.nl. Vier jaar op rij heeft het Giant Tribute concept het publiek met optredens van tributebands weten te trekken naar de Mèrthal in Horst. Dit jaar keert het tij en komen niet de bands van weleer aan bod, want dit jaar zijn het de dj's van weleer die terugkeren op dit evenement. In de jaren negen tig waren het namen als Nakatomi, LA Style, Mark Oh, Scooter, the 2 Brothers on the 4th Floor, Critical Mass en the 4 tune fairytailes die het publiek op hun hand wisten te krijgen met de beats van de Happy Rave. Ook de hitparades moesten er destijds aan geloven: iedereen wilde happy! Oude tij den herleven tijdens deze vijfde editie van de Giant tribute. Orga nisatiebureau The Moment uit Tienray heeft Dune, Paul Elstak en Mental Theo vaste weten leggen. Zij zijn op zaterdag 4 april van de partij in Horst. De program mering wordt verder aangevuld met de lokale helden van mid den jaren negentig Luke V en R- Ror. Kaarten zijn te verkrijgen bij Hans van Bree Venray, Mikroshop Horst, Cafe Metieske Sevenum en Sounds Venlo. Kaarten kunnen ook besteld worden via tickets@ themoment.nl. Kijk voor meer informatie op www.gianttribute.nl. of op www. giant-tribute.hyves.nl. Wim Jacobs heeft de zilveren erespeld van de KBO opgespeld gekregen. Reden voor deze onder scheiding is een enorme waarde ring voor het vele werk dat Jacobs heeft gedaan als bestuurslid voor de afdeling Leunen van de KBO. Na elf jaar deel te hebben uitge maakt van het bestuur en zich daar met name te hebben ingezet voor de verenigingsactiviteiten, heeft Jacobs zijn bestuurswerkzaamhe den overgedragen. Hij blijft wel betrokken bij de vereniging. Het Internationaal Dansthe ater komt met de productie Nesjomme, dans rond klezmer en Kippensoep op donderdag 12 maart naar de Venrayse schouwburg. De voorstelling is een muzikale en dansante reis langs de wereldwijd ver spreide Joodse cultuur. Tijdens deze avondvullende voorstel ling reist men via een inge togen religieuze dans uit een Pools dorp naar show- en tap dans van het Broadway in de jaren twintig, en van Jiddische humor naar modernere dans vormen uit 'het beloofde land'. Zangeres en actrice Heddy Les ter speelt een bijzondere rol in deze productie. Haar perso nage leidt het publiek, aan de hand van haar herinneringen, door de voorstelling. De pro ductie wordt begeleid door het orkest van Het Internationaal Danstheater. Aanvang 20.00 uur. Op Hoop van Zegen, de musi cal, wordt op vrijdag 13 maart opgevoerd in de schouwburg. Dit is een samenwerkingsverband van BiblioNu Venray, Literair Café Ven- ray en de schouwburg. Het is een literaire voorstelling met een rand- programmering. Om 19.00 uur is er een lezing van Wendela de Vos, de kleindochter van Herman Heijermans. Zij schrijft onder het pseudoniem Tupla Mourits literai re thrillers. Om 20.00 uur begint de voorstelling. Het is een oer-Hol- landse musical gebaseerd op het onverwoestbare toneelstuk van Herman Heijermans. Sinds de pre mière in 1900 is deze klassieker met enorm succes over de gehele wereld gespeeld. Het wel en wee van vissersweduwe Kniertje die man en zonen aan de zee verloor laat niemand onberoerd. Haar gevecht om te overleven te mid den van sociale misstanden leidt tot één conclusie: de vis wordt duur betaald. De musicalversie Anti-Flag, een gevestigde naam in de punkwereld, gaat dit jaar fungeren als een van de headliners van de 17e editie van het festival Jera on Air in Ysselsteyn dat wordt gehouden op Hemelvaartsdag 21 mei. Anti-Flag is een Amerikaanse punkband uit Pittsburgh in Penn sylvania en bestaat uit vier leden. De formatie staat bekend om hun sterke afkeer tegen de Ame rikaanse politiek en het leger in het bijzonder. Ondanks hun sterke afkeer van de vlag mag Anti-Flag rekenen op een grote schare fans in eigen land. In 1996 verscheen het eerste album van de band met de veelzeggende titel Die for the government. Na dit debuutalbum volgden nog liefst zeven cd's. Naast de albums verschenen er nog diverse 7" records, split EP's en complicatie cd's waar Anti-Flag een bijdrage op levert. De band deed reeds alle grote festivals van de wereld aan. Zie ook www.jera- onair.nl. Gitaargrootheid Albert Lee voelt zich thuis in Cambrinus en heeft voor zijn enige Nederlandse con cert in 2009 andermaal voor Horst gekozen.Vanwege de grote belang stelling uit binnen- en buitenland voor dit optreden staan Lee en zijn begeleidingsband Hogan's Heroes op zondag 15 maart in de grotere Kasteelboerderij/Tiendschuur. Zijn virtuoze gitaarbehandeling maakt countryrocker Lee tot een gitaaricoon en staat hij voor velen te boek staat als een van de snel ste gitaristen ter wereld. Alle voor gaande vijf Cambrinusconcerten waren muzikale feesten en de belangstelling uit het hele land is weer groot. Lee bouwde zijn repu tatie als gitarist op als begeleider van onder meer Emmylou Harris, Joan Armatrading, Jackson Brow ne, Joe Cocker, Dave Edmunds en The Everly Brothers. Jarenlang was hij een vaste waarde in de band van Eric Clapton, die hem als 'een van mijn grote voorbeelden' noemt. Voor zijn bijdrage aan het herdenkingsconcert voor George Harrison in de Londense Royal Albert Hall werd Lee zelfs onder scheiden. Naast zijn eigen band is hij ook te vinden met onder meer Rolling Stone Bill Wyman en Georgie Fame in The Rhythm Kings. Ook zijn begeleidingsband Hogan's Heroes hoort tot de crème de la crème van de Britse muziekscene. Pianist Elio Pace die twee jaar geleden de plaats innam van Pete Wingfield bevestigd dit met onnavolgbaar pianospel en hij zou alleen al reden genoeg kun nen zijn om een zaal uitverkocht te krijgen. De muziek van Albert Lee, Elio Pace, Gerry Hogan, Peter Baron en Brian Hodgson staat als een huis. Dit concert begint om 16.00 uur en reserveren is zeer aan te bevelen. Meer informatie is verkrijgbaar via telefoon (077)3983009 of via www.cambrinusconcerten.nl. van Op Hoop van Zegen laat zien dat het vissersdrama ook nu nog niets aan zeggingskracht heeft ver loren. In een zorgvuldige bewer king met veel vaart en muziek zal de musical weten te ontroeren. Na afloop krijgt men een drankje in het kader van het thema aangebo den en is er muziek van de dames van Razzle Dazzle. Ook heeft men deze avond de mogelijkheid boe ken van Wendela de Vos te kopen en deze te laten signeren. Verder staat er een stand van de boek handels in Venray, waarbij ook het Literair Café aansluit en is er een presentatie van Rooynet en een tentoonstelling van alle boe kenweekgeschenken door de tijd heen. In Schouwburg Venray kan men op dinsdag 17 maart de kin dervoorstelling Mega Mindy, de Schitterende Smaragd bezoeken. Tijdens deze voorstelling worden onder andere de liedjes Ik ben Mega Mindy, Mega Mindy Tijd en Toby, Toby gezongen. Samen met Opa en Oma Fonkel en Toby gaat In café-zaal De Evenaar in Ven ray vindt op zaterdag 14 maart een concert plaats van pianist en zan ger Clemens van de Ven. Van de Ven is een van de weinige authentieke rhythm 'n blues fanaten in Neder land. Al op jonge leeftijd bouwde hij al snel een reputatie op met hun zeer energieke live optredens. Zijn karakteristieke rauwe vocalen en zijn krachtige pianostijl geven zijn optredens een heel eigen sound. Bovendien is Clemens een performer met veel uitstraling. Ook drummer Sjoerd van Bommel behoort tot de top van Nederland. Samen vormen ze een ijzersterk geheel. De muziek van Van de Ven is gebaseerd op de rhythm 'n blues muziek uit New Orleans van artiesten als Dr. John, Fats Domino en The Meters, maar met een heel eigen stijl en interpretatie. Van de Ven is een graag geziene gast op bekende Nederlandse festivals, zoals het North Sea Jazz Festival, Oerol en De Parade. Clemens is een rasartiest, die speelt met hart en ziel. Hij leeft van de muziek en voor de muziek! De stem van Van de Ven houdt het midden tus sen Tom Waits, Herman Brood en (in het nummer Rainy Day) Paolo Conte. Sjoerd van Bommel ging in 1980 studeren aan het conservato rium in Rotterdam. Daar speelde hij met een paar studiegenoten in een bandje met later Ruth Jacott als zangeres. Daarnaast maakte hij deel uit van een formatie uit Den Bosch, waarmee hij het podium haalde van Los Vast van Jan Riet man. In 1985 studeerde hij af. Mar- griet Eshuijs, partner van Maarten Peters, zag hem spelen tijdens zijn eindexamen en vroeg hem om te drummen in de band Maarten Peters And The Dream. In 1985 ging hij ook bij de formatie Bots uit Eindhoven spelen. Gitarist Bert Meulendijk introduceerde hem bij de band. Eind 1988 had hij het wel gezien bij Bots en nam afscheid van de band. De drummer speelde daarna met de Rotterdamse zan ger Rickey DeVito. Vanaf het jaar 1991 kwam van Bommel steeds meer in contact met Van de Ven en vormden ze een duo. Samen maak ten ze enkele cd's, waaronder het uit 1996 stammende album No Mumbo Jumbo. De plaat stond enkele weken in de albumlijsten. In 1997 brak hij met Clemens van de Ven. Van Bommel ziet zijn peri ode met Van de Ven als een hoog tepunt. Na jaren hun eigen weg gegaan te zijn treden de heren toch weer samen op. Zaterdag 21 maart gaan de heren dit opnieuw bewijzen in De Evenaar aan de Merseloeweg in Venray vanaf 21.00 uur. In Gryphus in Vierlingsbeek kan men op vrijdag 13 maart genieten van de avondvullende cabaret voorstelling Snars door Carolien Borgers. Met behulp van een piano wisselt Borgers cynische, optimis tische en indringende teksten over het hier en nu in sneltreinvaart af. Het gaat haar voor de wind en ze kan er geen genoeg van krijgen. Ze zingt, speelt en vertelt over haar onwaarschijnlijk interessante leven. Borgers (1983) studeerde in 2005 af aan de Amsterdamse Toneelschool Kleinkunstacade mie en toerde onder andere met de rockopera Ren Lenny Ren door het land. Gryphus is deze avond geopend vanaf 20.30 uur. Het optreden van Borgers begint om 21.00 uur. Voor deze voorstelling zijn kaarten te reserveren via telefoon (0478)631802, via (0478)630508 of via www.gryphus.nl. Blaaskapel Die Fröhlichen Rübensammler uit Leunen ver zorgt samen met Seniorenorkest Venray e.o. het zondagochtend concert op 15 maart in de foyer van Schouwburg Venray. De bezoekers kunnen deze ochtend genieten van Egerlander en Tsje chische muziek, aangevuld met meezingers. Het concert duurt van 11.30 tot 13.15 uur. Dans, Mega musical, Mindy

Peel en Maas | 2009 | | pagina 13