Swolgen Rocks: nieuw rockfestival? SOS straks actief in twee gemeenten Kindheidsoptocht Wanssum Oude foto Bijdrage voor nieuwe tennisbanen Kruis op nieuwe plek Service rubriek PEEL EN MAAS Donderdag 12 maart 2009 - Pagina 11 Nieuwe band Cre8 zaterdag 28 maart hoofdact in café-zaal Wilhelmina Swolgen krijgt dit jaar voor het eerst een eigen rockfesti val: Swolgen Rocks. Op zater dag 28 maart wordt café-zaal Wilhelmina omgetoverd tot 'festivalterrein'. De nieuwe Swolgense band Cre8 is de hoofdact, 7 below zero staat in het voorprogramma en de dj 's Richard Fontein en Robert Kleven zorgen voor de muzi kale invulling voor, na en tus sen de optredens. "Het wordt een keihard rockfestival voor échte mannen en vrouwen", belooft initiator en organisa tor Gert-Jan Vermeulen. Liefhebbers van Metallica, 3 Doors Down en AC/DC kunnen op 28 maart hun hart ophalen in Swolgen. De muziek is niet het enige wat voor een echte rock- sfeer zal zorgen. De zaal wordt aangekleed met zwart plastic en vlaggen van de verschillende bands. Verder is er bier, veel bier en dan niet dat waterige bier uit de tap. Nee, echte flessen bier! De Swolgense band Cre8 is ont staan toen Gert-Jan Vermeulen en zijn vrouw Susan hun huis had den verbouwd. Dit moest gevierd worden en hierbij wilden ze graag livemuziek hebben. Gert- Jan Vermeulen kende wel jongens die muziek maakten, maar ze vormden eigenlijk geen band. De muzikanten kenden elkaar wel al en wilden de uitdaging aangaan. Zodoende kwamen Dennis Chris tians (zanger), Kevin van Leuven, de bekende motorracer uit Swol- gen (gitarist), Robert Kleven (gita rist) en Peter van Mierlo (drums) samen om live op te treden op het feest van Gert-Jan Vermeulen en Susan. Gert-Jan Vermeulen ging vorig jaar samen met Patrick van de Water naar Bokstock. "Tijdens dit 'festival' kwamen we op het idee om een rockfestival in Swolgen te organiseren. Aangezien Cre8 een band is met muzikanten uit Swol- gen, wilden we ze natuurlijk graag als hoofdact. Op dat moment zijn we begonnen met organiseren. Al snel hadden we als tweede band 7 below zero geregeld. Dj Richard Fontein werd bereid gevonden om voor, na en tussen de optre- dens rock- en hardrock muziek te draaien. En gitarist Robert Kle ven is ook dj, dus ook de tweede dj was snel geregeld. Tevens is er nog een special gast. Aangezien dit hele festival om rockmuziek draait, kozen we voor de naam Swolgen Rocks." ENTREE GRATIS De toegang tot het festival is gratis. Gert-Jan Vermeulen: "Dit kunnen we doen, omdat we geen zaalhuur bij Wilhelmina hoeven te betalen. Wilhelmina sponsort als het ware de eerste editie van Swol- gen Rocks. We hebben natuurlijk wel de huur van de geluidsappara tuur, maar we verwachten dat er veel wordt gedronken, zodat we de huur uit de drankomzet kun nen betalen. Ik verwacht dat het een echt knalfeest zal worden, met rockmuziek voor de échte mannen en vrouwen." Inmiddels is Cre8 wekelijks aan het repete ren voor het festival. Dit doet de band bij Gert-Jan Vermeulen thuis. "Een oefensessie begint rond half acht en duurt meestal tot diep in de nacht. Ze gaan eigenlijk nooit De nieuwe Swolgense band Cre8 tijdens de repetitie. voor half twee naar huis. Naast covers van bekende artiesten zul len ze op het festival één eigen liedje spelen. Dit heet Kefoeb. Dat is Limburgs voor kracht, pit, en puf. De melodie is af, maar de tekst van het liedje is nog niet geschreven. Waarschijnlijk zal dit een Limburgse tekst worden." De band is nog op zoek naar een bassist voor het optreden. "De bas gitaar is een vrij essentieel instru ment in ons genre. Wellicht kan de vader van Kevin deze rol op zich nemen. Als het festival een suc ces wordt, willen we dit jaarlijks organiseren. De ultieme droom is om er uiteindelijk een openlucht festival van te maken. Cre8 zal hoe dan ook nog een aantal keren live te zien zijn. Mijn vrouw en ik worden dit jaar allebei 40 en de band zal dan weer een concert bij ons geven. Ook treden ze op bij de teampresentatie van motorra cer en bandlid Kevin van Leuven. Ja, Swolgen rocks ook na het fes tival." Verloskundigenpraktijk Horst en Maasdorpen. Gemeenten Horst aan de Maas en Meerlo-Wanssum. Margo Vermazeren, Jenny Derkx, Marlon Theunissen en Marjon Truijen. U kunt in alle gevallen bellen met tel.nr: 077-3981450 b.g.g. 0478-522222. Voor het maken van afspraken kunt u het beste bellen op dinsdag, woensdag morgen of donderdag. Huisartsenpraktijk Meerlo, Pastoor Janssenstraat 3, 5864 BL Meerlo, tel: 691367 Spoedgevallen: tel: 692300; tijdens de uren dat de praktijk geopend is. Artsen: Dr FJ.P van Arensbergen, Dr P.H.A.J. Joosten, Dr M.O.S.E. Schoenmaekers en Dr. C.H.A.M. Engels Spreekuren: uitsluitend op afspraak Apotheek Maasdorpen: Beatrixstraat 1a, 5864 AG Meerlo, tel: 530080 Openingstijdens ma-vrij van 8.30- l7.30 uur, za van 10.00-12.00 uur spoedrecepten: Apotheek Antoniusveld, Stationsstraat 60d Venray. EHBO: Secr: Oude Heerweg 30, 5863 AE Blitterswijck, tel: 531346 Fysiotherapie: Praktijk voor fysiotherapie Meer- lo-Wanssum, Constantijnstraat 7, 5864 BJ Meerlo, tel: 691726, fax: 692626, e-mail: fysiomeerlo@hetnet.nl Psycholoog/ -therapeut: Mw A.G.M. van Mieghem- Smorenburg, Legert 15, 5866 CG, Swolgen, tel: 692532, e-mail: mieghem@worldonline.nl. Spreekuur: volgens afspraak. Informatiecentrum Geestelijke Gezondheid Stationsweg 46, 5803 AC Venray Tel: 0478-527066. E-mail: igg@ggznml.nl Openingstijden Maandag t/m vrijdag van 09.00 tot 12.00 uur en van 13.00 tot 16.00 uur. Kruisvereniging: Het Groene Kruis Noord Limburg, Drie Decembersingel 48, Postbus 3165, 5902 RG Venlo. Bureau Klantenservice: bereikbaar tijdens kantooruren (inclusief ledenadministratie), tel: 077-3209595. Rode Kruis: Nederlandse Rode Kruis, afdeling Meerlo Gebouw: Dorpbroekstraat 9a, 5864 CP Meerlo, tel: 692755. Secretaris:W. Baken, Hoofdstraat 40a, 5864 BG Meerlo. Tandartsen: S. H. Tan, De Kievit 8a, 5864 BX Meerlo, tel: 692231 Spreekuur: volgens afspraak. Hulpverlening: Kindertelefoon, tel: 0800-0432 (dagelijks bereikbaar van 14.00 tot 20.00 uur) SOS Telefonische Hulpdienst: 077-3548888 Buro Slachtofferhulp Noord- en Midden-Limburg, tel: 077-3548030 Buro Jeugdzorg, Noorderhof 14, 5804 BV Venray, tel: 517484 Advies- en Meldpunt Kindermis handeling, Postbus 219, 5913 ST Venlo, tel: 077-3875829. Verslavingszorg Noord-Limburg, tel: 077-3548200 Ziekenvervoer: 077-3575757 Ongevallen: 112 Nationale Vereniging De Zonnebloem Afdeling De Driehoek Meerlo Tienray en Swolgen Inl. mw. Z. Arts Schoolstraat 6 5866 AX Swolgen t. 0478-698228 e. zus@schoolstraat6.nl Synthese unit Horst Bemmelstraat 2, 5961 HN Horst, tel. 077-3978500, fax 077-3978505, email: unithorst@synthese.nl. www.synthese.nl Openingstijden: maandag tot en met donderdag 8.30-12.30 en 13.15-17.00 uur vrijdag 8.30-12.30 uur Tijdens de openingstijden kunt u bellen voor informatie of het maken van een afspraak voor het Algemeen Maatschap pelijk Werk, de WegWijZer, het Ouderenwerk, Mantelzorg, Jeugd- en Jongerenwerk, Opbouw werk of de Vrijwilligerscentrale. De Stichting Ontwikkelingssa menwerking Meerlo bruist van activiteiten. Dat blijkt uit het jaar verslag 2008 en het jaarplan 2009 die deze week zijn verschenen. Dit jaar komt het scholenproject in Zambia tot een afronding en wordt de procedure gestart om in 2010 weer een nieuw project onder handen te nemen. Vanwege de groei van het aantal vrijwilli gers, op dit moment al meer dan veertig, heeft het bestuur besloten om een coördinator aan te stellen die zich bezighoudt met de inzet van de vrijwilligers. Bovendien wil het bestuur samen met de vrijwil ligers een brainstormsessie orga niseren over het werk van SOS en hoe iedereen in de toekomst het best ingezet kan worden. Verder is SOS Meerlo-Wanssum als initiatief nemer nauw betrokken bij de rea lisering van een Wereldpaviljoen tijdens de Floriade 2012. Recent is bekendgemaakt dat dit Wereld paviljoen gebouwd wordt via het BetonBallon-concept. Verder is het van belang voor de organisatie om in te spelen op het feit dat SOS na 1 januari actief is in de gemeen ten Horst aan de Maas en Venray. Daardoor zal SOS in de toekomst nog meer mensen en organisaties bereiken. Zoals bekend heeft SOS Meerlo- Wanssum in Kalundu View (Zam bia) een basisschool gerealiseerd en er worden in het dorp momen teel ook nog drie lerarenhuizen gebouwd. Verwacht wordt dat eind van dit jaar het project in Zambia is afgerond. Tijd om weer een nieuw product te zoeken. In september wordt een oproep geplaatst in de dorpsbladen en de regionale media aan de inwoners en verenigingen om projecten in te dienen. Deze projecten moe ten voldoen aan de criteria zoals SOS die eerder heeft opgesteld. Eind november worden uit de stapel ingezonden projecten de drie beste projecten gekozen. De vertegenwoordigers van deze drie projecten krijgen in januari 2010 de gelegenheid om hun project op een professionele wijze te pre senteren. Dat gebeurt tijdens een openbare bijeenkomst. Tijdens deze bijeenkomst wordt door de vrijwilligers van SOS uiteindelijk hét nieuwe project gekozen op basis van een geheime stemming. Het project met de meeste stem men staat gedurende drie jaren in de schijnwerpers van SOS. Nieuw in 2009 is dat SOS in navolging van de succesvolle SOS Vrienden Meeting een speciale meeting voor vertegenwoordigers vanuit het bedrijfsleven gaat organiseren. Deze bijeenkomst is bedoeld om nader kennis te maken met het bedrijfsleven en omgekeerd het bedrijfsleven ken nis te laten maken met het werk en het project van SOS Meerlo- Wanssum. Het bestuur onderzoekt moge lijkheden om met klein gezel schap een reis te maken naar het scholenproject in Kalundu View. Bekeken wordt of dat via een offi cieel reisbureau gaat gebeuren of dat het door SOS zelf wordt geor ganiseerd. De herindeling van de gemeente Meerlo-Wanssum heeft ook gevol gen voor SOS Meerlo-Wanssum omdat SOS vanaf 1 januari 2010 in twee gemeenten actief is: in Venray en Horst aan de Maas. SOS heeft daarvoor inmiddels contact gezocht met de gemeentebestu ren van deze twee gemeenten en met de politieke partijen die aan de raadsverkiezingen deelnemen. Doel van al deze acties is om de doelstelling, zoals die is verwoord in de stichtingsakte van 1993, nog beter waar te kunnen maken. SOS bevordert dat de betrokkenheid en de verbondenheid van de inwo ners van zes Meerlo-Wanssumse kerkdorpen met mensen in de derde wereld wordt vergroot. Dat doet de organisatie door bewust wordingsactiviteiten op touw te zetten en elke drie jaren een pro ject te ondersteunen. Deze mate riële projectsteun is een tastbare uitdrukking van die betrokken heid. Het land waarin het project ligt én het project staan gedu rende de projectperiode centraal tijdens alle activiteiten. Tegelijk wil de vrijwilligersor ganisatie de mensen in de regio bewust maken van de situatie waarin wij wonen én de mensen in de derde wereld. "Wij willen de inwoners er op wijzen dat onze manier van leven invloed heeft op het welzijn van de mensen elders in de wereld. SOS Meerlo-Wans- sum draagt ook een steentje bij Een proefopstelling bij de Tech nische Universiteit van Eindho ven van de bouwmethode voor het Wereldpaviljoen van de Flo- riade. om de millenniumdoeleinden bij grote groepen in de samenleving te promoten. Voor zover mogelijk wil SOS ook een bijdrage leveren bij het aandragen van oplossingen. Zo wordt het project waarvoor actie wordt gevoerd getoetst aan de millenniumdoeleinden. 'De bouw van de school in Kalundu View in Zambia sluit naadloos aan bij de doelstelling dat in 2015 alle jongens en meisjes in de hele wereld naar school moeten', staat te lezen in het jaarplan 2009 van SOS. Mensen die interesse hebben om als vrijwilligers met SOS Meer- lo-Wanssum aan de slag te gaan of SOS financieel willen steunen als Vriend van SOS, kunnen con tact opnemen via de mail: info@ sos-meerlowanssum.nl of met het secretariaat, Gertie Mooren, tel: 0478692399. Het hele jaarverslag 2008 en het jaarplan 2009 zijn te vinden op de website van SOS: www.sos-meerlowanssum.nl Planschade Beemdweg De gemeente Meerlo-Wans- sum heeft besloten aan een twaalftal bewoners van de Postbaan en Beemdweg in Wanssum een planschadebe drag toe te kennen. Het gaat om een bedrag van in totaal 76.000 euro. De betreffende bewoners hebben daartoe een verzoek ingediend. Zoals bekend wees de recht bank in Roermond eind 2007 de bezwaren van de bewoners tegen onder meer de vrijstelling en de verleende bouwvergunning aan projectontwikkelaar Theo Vissers uit Wanssum van de hand. De omwonenden, die jarenlang in de clinch lagen met de gemeente Meerlo-Wanssum over de bouw van de nieuwe woonwijk in hun achtertuinen, besloten na deze voor hen tegenvallende uitspraak van de rechter niet in hoger beroep te gaan bij de Raad van State in Den Haag. Wél dienden ze planschadeclaims bij de gemeente in. De hoogte van het planscha debedrag is overeenkomstig het advies van de planschadebeoorde- lingscommissie. FNV Bouw De afdelingen Tussen Grens Maas, Maas Niers, Maasdorpen en de afdeling Venray van FNV Bouw houden op dinsdag 10 maart vanaf 20.00 uur een thema avond over de AOW-afschaffing van partnertoeslag met ingang van 2015. Er komt iemand van De Sociale Verzekeringbank praten. De avond wordt gehouden in De Zandhoek aan de St. Leonardsweg in Wanssum. De zaal is open vanaf 19.30 uur. Leden en ook niet- leden kunnen zich aanmelden bij bovenstaande afdelingen of via de telefoonnummers (0478)501587 of (0478)587580. Film Marijn Poels in première Donderdag 26 maart gaat zes tig minuten durende de nieuwste film 'Nothing about us' van Marijn Poels uit Swolgen in première. Tien Nederlandse jongeren met een lichamelijke handicap onder nemen in de nazomer van 2008 een indrukwekkende en bijzonde re missie om aandacht te vragen voor de schrijnende positie van hun lotgenoten in de 'Hoorn van Afrika'. Ontwapenende eerlijkheid brengt de Nederlandse jongeren in unieke situaties bij hun nieuwe vrienden thuis, waar de harde rea liteit van de dagelijkse strijd voor het bestaan een onuitwisbare indruk op hen, en op de kijker, achterlaat. De trailer is te zien op de website www.awafilms.com. Rechtbank houdt strafzaak overval aan De rechtbank in Roermond heeft de strafzaak tegen de 37- jarige Chris van E. uit Boxmeer voor onbepaalde tijd aangehou den. Justitie beschuldigt de man van een overval op het Argos Servicestation, op 13 november verleden jaar in Wanssum. De ver dachte zou een medewerker met een mes hebben bedreigd en geld hebben geëist. Hij ging er met een bedrag van 360 euro vandoor. De rechtbank wil eerst nog getuigen horen voordat de zaak inhoudelijk wordt behandeld. Kindsheidoptocht 1935 in Meerlo met Chris Reintjes als voerman. De praalwagen stelt een missiekerkje voor met een missio- naris en twee misdienaars. Foto uit het archief van Heem- kundevereniging Meerlo-Wans- sum. Tennisclub De Gagel wil op korte termijn vier van haar zes gravelbanen vervangen door zogeheten 'all-weather- banen', waarop ook in de win ter gespeeld kan worden. De gemeente Meerlo-Wanssum is bereid om voor de aanleg een investeringssubsidie van maximaal 75.000 euro te ver lenen. De rest het bedrag zal de tennisvereniging zelf moe ten ophoesten. Een woordvoerder verklaarde tijdens de raadsvergadering in november 2008 te verwachten tus sen de 100.000 en 125.000 euro nodig te hebben om de nieuwe banen te kunnen realiseren. Vol gens de vereniging lukt de aanleg van de banen niet zonder steun van de gemeente. De Gagel denkt zelf 50.000 euro bij te kunnen dragen. Het vervangen van de vier banen is volgens De Gagel hard nodig vanwege de slechte afwate ring van de huidige banen en het versleten gravel. Tevens merkt de club dat omliggende tennisvereni gingen al eerder zijn overgestapt op banen waarop het hele jaar door getennist kan worden. Om die concurrentie het hoofd te kunnen bieden, wil ook de Wans- sumse tennisclub vier all-weather- banen aanleggen. Tevens zijn de nieuwe banen die de vereniging wil veel eenvoudiger en daardoor ook goedkoper te onderhouden dan de huidige gravelbanen. De gemeente Meerlo-Wanssum heeft van de fusiepartners Venray, Horst aan de Maas en Sevenum toestemming gevraagd en gekre gen om in de programmabegro ting 2009 75.000 euro te oormer ken voor de aanleg van de nieuwe tennisbanen in Wanssum. Het kruis van het voormalige klooster St.- Joseph van Tienray is een tijdje terug door de directie van BestWestern Hotel Sint-Joseph geschonken aan de parochie van Tienray. Het kruis is zaterdag op zijn nieuwe stek gehangen, op een goed zichtbare plek aan een zij muur van de kerk, met uitkijk op Het kruis wordt met behulp van een hoogwerker geplaatst. het voormalige kloostergebouw. Voor het eraf halen en het ophan gen van het kruis werd door de firma Bokual uit Tienray een hoogwerker ter beschikking gesteld. Meerlo-Wanssum

Peel en Maas | 2009 | | pagina 11