CDA houdt bijeenkomst voor sportclubs Dakarrally op Grote Markt? Demo Doe Dag Recessie centraal Schafttijd Uitvaartbeurs in Sevenum Beste kleurspecialist Start archeologisch onderzoek geul Wanssum Service rubriek Oude foto Open dag Startpunt PEEL EN MAAS ^ELIZ uil VIAJE m Donderdag 5 maart 2009 - Pagina 9 Natuurlijk niet. Maar de Grote Markt zou tijdens de renovatie bijna geschikt zijn voor een demonstatie met een echte rallyauto. Op zondag 8 maart, koopzondag en aftrap van de Fashion Weeks, zal de Bowler Nemesis, waarin Tim en Tom Coronel de Dakarrally in Argentinië en Chili gereden hebben in dit passende decor aanwezig zijn. Deze Bowler is gebouwd door een speciaal bedrijf in Engeland, Off-road LTD, die op basis van de Landrover Discovery deze bijzon dere rally auto geheel aangepast opbouwt. Het bedrijf boekte al eerder succes met de Landrover Defender Wildcat. Hoewel de Nemesis nog veel standaard Land Rover onderdelen herbergt, is het nieuwe kanon wel een aantal tandjes venijniger. Gebaseerd qua looks en trim op de Range Rover Sport zijn de verschillen overwel digend met alles wat Bowler tot nu bouwde. De auto, geplaatst voor Verlinden Juwelier, is gesponsord door TW Steel horloges. Deze auto maakt deel uit van het Dakarsport team, het grootste rallyteam van Nederland. Dakarsport heeft TW Steel gekozen als officiële supplier en alle rijders van het team dragen dus ook TW Steel horloges, een speciaal, gelimiteerd model. "De keus voor TW Steel is niet zomaar Zondag 8 maart 2009 wordt in het gemeenschapshuis De Wingerd in Sevenum de tweede Noord-Limburgse uit- vaartbeurs georganiseerd. De organisatie, bestaande uit Solangé Hermans en Bernie van Lierop, heeft een nationa le deelname weten te regelen van ondernemingen, die actief zijn binnen de uitvaartwereld. Er wordt een representatieve uitvaartbeurs gehouden, die als thema heeft meegekregen: 'Bijzonder, betrokken en per soonlijk'. Naast uitvaartver zorgers zijn er ook mensen aanwezig die actief zijn in ver zekeringen, (kinder)urnen, grafmonumenten, rouwbe- geleiders, rouwgedichten, assieraden, bloemsierkunst, beschilderen van grafkisten en ga zo maar even door. De dood is nog vaak een moei lijk onderwerp om over te praten. Afscheid nemen kan immers maar één keer. Afscheid nemen komt vaak onverwacht en vaak wordt de tijd niet gegund om na te den- Uit honderden inzendingen voor de Color Trophy behaalden Kris Thijssen, Mieke Heynen en Wendy Hendrickx van Francis Hairdesign in Horst een plaats in de finale. Uiteindelijk won Wendy Hendrickx de winnende bokaal uit de lucht komen vallen", aldus Tim Coronel, die betrokken was bij het tot stand komen van de deal. TW Steel is een oversized, stoer en hip horlogemerk dat bij een breed publiek enorm in trek is vanwege de enorme outdoor look.. Voor ons was het van belang dat we met een Dakarproof hor loge de woestijn in gaan. We zoch ten een horloge dat de uitstra ling van het team versterkt, past bij deze tak van autosport, tegen een stootje kan en waarmee het publiek zich kan identificeren." Tw Steel besloot om een speci ale serie horloges te ontwerpen met extra hard saffierglas waarbij de horloges stevig in elkaar zijn gezet met een robuuste ring op de bovenzijde met 'engine screws'. Ook is de kroon een schroefkroon die extra water- en stofdicht is. Tijdens de Fashion Weeks krijgt iedere koper van een TW Steel horloge bij Verlinden Juwelier gra tis een extra leren horlogeband van TW Steel cadeau. Deze ban den kenmerken zich door de twee dots bij de aanzet aan het horloge. Aan de meeste horloges van TW Steel past niet alleen de bijgelever de band, maar is het geweldig leuk in plaats van een zwarte band een bruine horlogeband te gebruiken. Die krijg je nu gratis bij aankoop van een TW Steel horloge bij Ver linden Juwelier. ken over dit afscheid. De open heid in het laatste afscheid van een naast familielid of dierbare wordt alsmaar groter. Het doel van deze uitvaartbeurs is om u in aanraking te laten komen met de vele keuzemogelijkheden rondom uitvaart en afscheid. Het is ook de bedoeling dat deze uitvaartbeurs aantrekkelijk wordt gemaakt om te bezoeken. Zo zal er elk uur muziekartiesten optreden en zal er een workshop gehouden worden over 'Heb je lief', waar aan u kosteloos kunt deelnemen. De organisatie is verder bijzonder verheugd om Norma Prikanowski, bekend van het televisieprogram ma 'Het zesde zintuig', te kunnen presenteren tijdens deze uitvaart- beurs. Gedurende twee uren zal zij een reading houden, waar aan de bezoekers kosteloos kunt deelnemen. Deze uitvaartbeurs wordt georganiseerd op zondag 8 maart 2009 in gemeenschaps huis de Wingerd, gelegen aan de Maasbreeseweg 2 te Sevenum van 10.00 uur tot 17.00 uur. De entree is gratis. Meer informatie kunt u nalezen op www.roxcel.nl. van de Young Colorist Award. Op het moment dat actrice Lieke van Lexmond haar de prijs overhan digde, wist Wendy niet veel meer uit te brengen. Op de vraag hoe ze haar toekomst zag, antwoordde ze: "Alles eruit halen wat erin zit!" De CDA- afdelingen uit de nieuw te vormen gemeente Horst aan de Maas (Horst-Sevenum-Meerlo) houden op maandag 9 maart in de kantine van Sparta '18 aan de Lut- telseweg 26 in Sevenum een bij eenkomst voor alle sportverenigin gen van de nieuwe fusiegemeente Horst aan de Maas. Aanvang: 20.00 uur. De bedoeling van deze bijeen komst is om samen van gedachten te wisselen over het huidige en toekomstige subsidie- en accom- modatiebeleid in de nieuwe gemeente na 1 januari 2010. Door de fusie van de drie gemeentes zal het subsidie- en accommodatie- beleid na 1 januari 2010 mogelijk De hele wereld wordt op het moment geconfronteerd met een economische recessie, die onge twijfeld ook effect gaat hebben op de financieel-economische posi tie van gemeenten. Wat zijn de gevolgen van de kredietcrisis en de economische recessie voor de gemeenten en op welke manier kun je als gemeente die gevol gen aanpakken? Die vraag staat centraal in een informatie- en discussiebijeenkomst op 9 maart om 19.30 uur in De Sevewaeg, in zaal De Gaper (Markt 3, 077467 1345) in Sevenum. De organisatie is in handen van de SP Horst aan de Maas. Entree is gratis. Na een drietal inleidingen door de heren Verstappen (Economische Zaken provincie Limburg), Irrgang (lid van de Tweede Kamer voor de SP) en Van Rees (bestuurder FNV Bondgenoten Limburg) gaan de Belastingaangifte voor mensen met een beperking Veel mensen vinden niet graag een belastingaanslag, de bekende blauwe enveloppe, in hun brie venbus. Voor mensen met een handicap of chronische ziekte kan de belastingaanslag wel goed nieuws betekenen. Voor 'buitenge wone uitgaven wegens handicap of ziekte' bestaat de mogelijkheid belastingaftrek te vragen. Toch is het invullen van de aangifte voor veel mensen een grote klus. Het is goed om geïnformeerd te zijn over wat voor u als persoon met een handicap, beperking of chronische ziekte of mantelzorger belangrijk is bij het doen van uw belasting aangifte. Daarom organiseren Man telzorgondersteuning Noord Lim burg (waaronder de Steunpunten Mantelzorg van Synthese, Wel.kom en Vorkmeer), Thuishulpcentrale Midden Limburg en MEE Noord en Midden- Limburg een gratis toegankelijke informatieavond op maandag 9 maart 2009 in het gemeentehuis in Horst. De avond begint om 20.00 uur en duurt tot 22.00 uur. U kunt zich tot 9 maart voor deze avond aanmelden via MEE Noord- en Midden-Lim burg, telefoon 0773961515, e-mail l.korenblik@mee-nml.nl. U ont vangt dan ook verdere informatie. Meldt u zo snel mogelijk aan want er is een beperkt aantal plaatsen beschikbaar. Wereldwinkel Wereldwinkel Venray sluit zich aan bij de publiekscampagne Vrouwen staan Sterker van ont wikkelingsorganisatie ICCO. De campagne roept Nederlandse vrouwen op solidair te zijn met vrouwen in conflictgebieden of landen in wederopbouw. Vanaf vrijdag 6 maart is in de wereld winkel de themaruimte ingericht rond de campagne met produc ten gemaakt door vrouwen in ontwikkelingslanden. Ook is de wereldwinkel tijdens de viering van Internationale Vrouwendag op zondag 8 maart in de foyer van de schouwburg aanwezig met een informatie- en verkoopstand. Kijk ook op www.vrouwenstaanster- ker.nl. Wereldwinkel Venray is gelegen aan de Henseniusstraat. Bedden leerplein Vanuit de facilitaire dienst van Beukenrode/Schuttersveld werden afgelopen maandag twee complete seniorenbedden ter beschikking gesteld aan de Vmbo-afdeling Zorg&Welzijn van het Raayland College in Venray. De bedden werden geplaatst in het nieuwe zorg- en welzijnleer- plein. De actie bevestigt de goede verstandhouding tussen beide organisaties. Zo heeft het Raay- land College stageplaatsen in de verzorgingshuizen en het project Dag van de ouderen. Inloopmiddag Hospice Zenit Hospice Zenit in Venray houdt elke eerste zaterdag van de maand van 13.30 tot 15.30 uur een inloopmiddag. Op zaterdag 7 maart wordt weer zo'n middag gehouden. Iedereen is van harte welkom. Zenit is te vinden aan de Hoenderstraat in Venray. nieuwe vormen krijgen voor de sportverenigingen. De hoofden van de afdelingen Welzijn en Leef baarheid en Gebouwenbeheer van de huidige gemeente Horst aan de Maas geven in het kort een overzicht van het huidige subsi die- en accommodatiebeleid in de drie gemeenten. Het CDA wil graag van de verenigingen horen welke wensen en ideeën er bij de verenigingen leven ten aanzien van het subsidie- en accommoda- tiebeleid. Het CDA zal dan waar mogelijk rekening houden met deze wensen en ideeën in zijn verkiezingsprogramma voor de nieuwe gemeente. drie met elkaar en met de zaal in discussie. Tussen de inleidingen door wordt op luchtige wijze door entertainer Bjorn Wijnands een link gelegd met de economische recessie. De avond wordt gepre senteerd door journalist Jean van Hoof. Voorafgaand aan de infor matie- en discussieavond geeft de SP Horst aan de Maas een boekje uit met als titel 'Kredietcrisis en gemeenten', waarin ingegaan wordt op het thema, onder andere in de vorm van enkele columns van raadsleden en een interview met twee wethouders. Het boekje biedt informatie die tijdens de informatie- en discussieavond aan de orde kan komen. Het boekje kan besteld wor den bij het secretariaat van de SP Horst aan de Maas, telefoon 077 398 5312 (kosten: 1 euro. Voor het lenen, huren of zelfs kopen van hulpmiddelen zoals krukken, een sta-op-stoel, hoog- laagbedden en rollator kan men sinds februari van dit jaar terecht bij Groene Kruis Startpunt aan de Schoolstraat in Venray. Dit nieuwe Groene Kruis Startpunt houdt een open dag op zaterdag 7 maart van 10.00 tot 16.00 uur. Behalve voor hulpmiddelen kan men ook terecht voor informatie en advies over de zorgdiensten. Zo kan men zorg aanvragen, maar ook direct een afspraak bij de fysiotherapeut of ergotherapeut maken, een ver huizing naar een verzorgingshuis of verpleeghuishuis regelen, zich inschrijven voor maaltijdservice of een cursus en nog veel meer. "Sinds wij hier de deuren heb ben geopend, hebben al heel veel mensen ons weten te vinden", vertelt Anja Coenen, medewerker in het Startpunt van De Zorg groep. "Wij willen de klant graag vrijblijvend kennis laten maken en houden daarom deze open dag. Wij zijn gespecialiseerd in zorg maar zeker ook in gezondheid. In elk geval het bevorderen en het behouden ervan. Zo kunnen belangstellenden tijdens de open dag gratis een vetmeting laten doen, of een bepaling uit onze gezondheidstest: de Bodycheck. In de week aansluitend aan de open dag hebben wij enkele actie dagen met grandioze aanbiedin gen. Wie gezond en bewust met zijn lichaam bezig is, is van harte welkom op onze open dag!" Voor meer informatie kan men terecht bij de klantenservice via telefoon nummer (088)6108861. Stille Omgang 2009 In de nacht van zaterdag 21 op zondag 22 maart wordt zoals ieder jaar de Stille Omgang in Amster dam gehouden. Ook dit jaar reizen vele bedevaartgangers uit Noord Limburg en Oost-Brabant naar Amsterdam voor deze nachtelijke tocht. Het thema dit jaar is In Gods kracht. Vanuit deze regio kan men aan deze tocht deelnemen. Om 00.30 uur wordt de omgang gelopen door de stad. Om 1.30 uur is er een plechtige eucharis tieviering in de Krijtbergkerk aan de Singel. Rond 3.30 uur begint men aan de terugreis. Opgeven voor dinsdag 10 maart bij Lies van Bavel via telefoon (0478)582193. Angst de Baas Voor mensen met angst en spanningsklachten vanaf 55 jaar houdt GGZ Noord- en Midden Limburg een cursus in Venray. Met behulp van de cursus Angst de Baas is er iets aan te doen. Als de klachten tijdig herkend en aange pakt worden, kan dit de kwaliteit van leven aanzienlijk verbeteren. De cursus gaat in maart van start. Voor meer informatie of aanmel ding kan men contact opnemen met het Informatiecentrum Gees telijke Gezondheid via telefoon (0478)527066 of igg@ggznml.nl. De Locht Op zondag 8 maart wordt in De Locht in Melderslo de jaarlijkse smedendag gehouden. Voor de kinderen is daarbij een speciale speurtocht gemaakt. Het museum is open op dinsdag, donderdag, zondag van 14.00 tot 17.00 uur. Groepen kunnen, na afspraak, ook op andere tijden terecht. Op zaterdag 4 april is in en rond sporthal De Berkel in Horst de jaarlijkse Demo Doe Dag. Van 11.o0 tot 16.30 uur kan iedereen uit Noord- Lim burg met een beperking gratis meedoen met verschillende sporten. Het project 'Iedereen kan sporten' organiseert de Demo Doe Dag samen met MEE Noord- en Midden-Limburg, Dichterbij en Fonds Gehan dicapten Sport. 'Iedereen kan sporten' bevordert een actieve en gezonde levensstijl voor mensen met een beperking. Na de officiële opening om 10.45 uur kan iedereen met een beperking, van jong tot oud, meedoen aan verschillende acti viteiten. Volleybal, tennis, judo, hockey en dansen is een greep In het plangebied van de toekomstige hoogwatergeul Wanssum speuren archeolo gen vanaf 9 maart naar resten uit het verleden. De aanleg van de hoogwatergeul is onderdeel van de Gebiedsontwikkeling Ooijen-Wanssum. Ter voorbe reiding van de plannen moet duidelijk zijn welke archeo logische waarden zich in dit gebied bevinden. Archeologen voeren de komen de tijd diverse handboringen in het gebied uit. Deze boringen kunnen historische materialen zoals scherven en houtskool aan de oppervlakte brengen die iets vertellen over vroegere bewoning. Ook wordt akkerland afgezocht naar archeologische resten. Dit veldonderzoek geeft veel infor matie over de archeologische rijk dom van een gebied zonder dat er uitgebreid wordt gegraven. Alle grondeigenaren is om toestem ming gevraagd om het onderzoek te mogen uitvoeren. De toekomstige hoogwatergeul Wanssum is voorzien in de bocht van de Maas tussen Blitterswijck en de haven van Wanssum. Het is de bedoeling om dit gebied te ver lagen en een geul te graven waar in permanent water komt te staan. Bij normale waterstanden staat de geul alleen benedenstrooms met de Maas in verbinding. Bij hoog water gaat de gehele geul meestro men. Daardoor verbetert de door stroming in de Maas en ontstaat 13 centimeter waterstanddaling bovenstrooms. De waterstandda ling werkt door tot in Neer, ruim 40 kilometer stroomopwaarts. Na aanleg zal het gebied van de hoogwatergeul worden ingericht als vrij toegankelijk natuurgebied. In de gebiedsontwikkeling Ooijen Wanssum werken de provincie Limburg, Waterschap Peel en Maasvallei, de gemeenten Meerlo- Wanssum, Venray en Horst aan de Maas en Rijkswaterstaat samen. De gebiedsontwikkeling Ooijen- Wanssum streeft naar duurzame waterstanddaling van de Maas, verbeteren van de leefbaarheid in Wanssum, ontwikkelen van natuur uit de sporten die in sporthal De Berkel op het programma staan. Bezoekers kunnen zelf ervaren of ze de sport leuk vinden. Van 15.00 tot 16.30 uur zijn er in het naast gelegen zwembad demonstraties en workshops kanoën, duiken, zwemmen en instuif waterspelen. Tussen 11.00 en 15.00 uur zijn er afwisselend voetbal- en hockey- clinics. Er is veel aandacht voor gezond leven en bewegen. Men sen met een verstandelijke beper king delen door hen zelf gebakken broodjes gezond en fruit uit. Er zijn luchtkussens, een klimwand en bezoekers kunnen basketbal spelen op het parkeerterrein. De mensen die nog niet bij een vereniging sporten en enthousi ast meedoen aan de workshops maken kans op een jaar lang gra tis sporten. Aanmelden voor deze en landschap en ruimte bieden aan nieuwe ontwikkelingen. Voor de gebiedsontwikkeling is een speciaal projectbureau opgericht, gevestigd in het gemeentehuis te Meerlo. Het projectbureau heeft als taak om de planstudie uit te voeren. Besluiten worden geno men door een stuurgroep onder voorzitterschap van gedeputeerde Ger Driessen. Op basis van het richtingendocument en de reac ties daarop zal het projectbureau in 2009 een gebiedsplan opstel len. Dit gebiedsplan wordt vast gesteld door de stuurgroep. Het gebiedsplan zal uiteindelijk leiden tot aanpassingen van het bestem mingsplan. Belangrijkste projectonderdelen: De Oude Maasarm gaat weer meestromen bij hoogwater. Er wordt geen nieuwe rivier gegra ven. Lokaal worden knelpunten verwijderd en graafwerk verricht om het water meer ruimte te geven. Er wordt een instroomope- ning gemaakt in de kade tussen Ooijen en Broekhuizenvorst. Om bewoners zoveel mogelijk tegen het Maaswater te beschermen worden plaatselijk nieuwe kades aangelegd. Uitgangspunt is dat de situatie voor bewoners niet mag verslechteren. Kernen zoals Blit- terswijck, Ooijen en Wanssum krijgen een aparte ringdijk. Voor individuele woningen in het bui tengebied wordt, in samenspraak met de betrokkenen, naar maat werkoplossingen gezocht. De hoogwatergeulen bij Ooijen en Wanssum worden aangelegd en ingericht als natuurgebied. Wanssum krijgt een noordelijke rondweg met een vaste brug; door gaand verkeer wordt uit Wanssum geweerd. Er komen nieuwe woningen op de Broekberg, rond de jachthaven en in het buitengebied langs de Oude Maasarm. Die laatste wonin gen komen verspreid te liggen en dienen bij te dragen aan de ruim telijke kwaliteit. De haven van Wanssum wordt uitgebreid, evenals het industrie- dag of de workshops is niet nodig. Wel is het belangrijk sportkleren mee te nemen of kleren waarin je makkelijk kunt bewegen. Wil je meedoen met een zwemwork- shop, neem dan zwemkleding en een handdoek mee. Alle activitei ten zijn kosteloos. Mensen die niet met eigen vervoer kunnen komen, kunnen vervoer aanvragen via de website www.iedereenkanspor- ten.nl. Hier staat ook meer infor matie. Met de Demo Doe Dag probeert het project 'Iedereen kan spor ten' de drempel te verlagen voor mensen met een beperking om te sporten en bewegen. Het gratis kennismaken met verschillende sporten kan mensen stimuleren zich bij een club of vereniging aan te sluiten en zo actiever te leven. terrein. Het industrieterrein is bedoeld voor watergebonden industrie. De laaggelegen Oude Maasarm wordt één aaneengesloten en vrij toegankelijk natuurgebied en maakt deel uit van de Ecologische Hoofdstructuur van Nederland. Wandel- en fietsroutes door dit gebied worden verbeterd en uit gebreid. Voor meer informatie over de gebiedsontwikkeling Ooijen- Wanssum zie www.ooijen-wans- sum.nl. Mantelzorgers De maandelijkse bijeenkomst voor mantelzorgers vindt in de gemeente Meerlo-Wanssum plaats op dinsdag 10 maart van 09.30 11.30 uur in het sociëteitsge bouw van KBO Meerlo aan de Mgr. Jenneskensstraat 13A. Op verzoek van de gemeenten Horst aan de Maas, Meerlo-Wanssum en Sevenum is er op maandag 9 maart, speciaal voor mantelzor- gers, in het gemeentehuis van Horst aan de Maas een informatie bijeenkomst over de belastingaan gifte 2008. Aanvang: 20.00 uur. De bijeenkomst wordt georganiseerd in samenwerking met De Zor- gondersteuner en Mee Noord- en Midden-Limburg. Aanmelden bij Mee via L. Korenblik, telefoon: 077-3961515. Op woensdag 22 april van 09.30 uur tot 12.00 uur wordt in de Kiêsstolp aan de Schoolstraat 29 in Velden door het Steunpunt Mantelzorg Arcen en Velden een informatiebijeenkomst gehouden over het persoonsge bonden budget (PGB): zelf zorg inkopen in acht stappen. Gast spreker is H. van der Knijff van Per Saldo (de belangenvereniging van mensen met een persoonsge bonden budget, red.). Aanmelden bij het Steunpunt Mantelzorg.Voor meer informatie over de genoem de onderwerpen, individuele hulp en advies of de verzorging van een presentatie over mantelzorg: Synthese, Steunpunt Mantelzorg, Bemmelstraat 2, 5961 HN Horst, telefoon: 077-3978500, e-mail r.vaneijk@synthese.nl. Verloskundigenpraktijk Horst en Maasdorpen. Gemeenten Horst aan de Maas en Meerlo-Wanssum. Margo Vermazeren, Jenny Derkx, Marlon Theunissen en Marjon Truijen. U kunt in alle gevallen bellen met tel.nr: 077-3981450 b.g.g. 0478-522222. Voor het maken van afspraken kunt u het beste bellen op dinsdag, woensdag morgen of donderdag. Huisartsenpraktijk Meerlo, Pastoor Janssenstraat 3, 5864 BL Meerlo, tel: 691367 Spoedgevallen: tel: 692300; tijdens de uren dat de praktijk geopend is. Artsen: Dr FJ.P van Arensbergen, Dr P.H.A.J. Joosten, Dr M.O.S.E. Schoenmaekers en Dr. C.H.A.M. Engels Spreekuren: uitsluitend op afspraak Apotheek Maasdorpen: Beatrixstraat 1a, 5864 AG Meerlo, tel: 530080 Openingstijdens ma-vrij van 8.30 17.30 uur, za van 10.00-12.00 uur spoedrecepten: Apotheek Antoniusveld, Stationsstraat 60d Venray. EHBO: Secr: Oude Heerweg 30, 5863 AE Blitterswijck, tel: 531346 Fysiotherapie: Praktijk voor fysiotherapie Meer- lo-Wanssum, Constantijnstraat 7, 5864 BJ Meerlo, tel: 691726, fax: 692626, e-mail: fysiomeerlo@hetnet.nl Psycholoog/ -therapeut: Mw A.G.M. van Mieghem- Smorenburg, Legert 15, 5866 CG, Swolgen, tel: 692532, e-mail: mieghem@worldonline.nl. Spreekuur: volgens afspraak. Informatiecentrum Geestelijke Gezondheid Stationsweg 46, 5803 AC Venray Tel: 0478-527066. E-mail: igg@ggznml.nl Openingstijden Maandag t/m vrijdag van 09.00 tot 12.00 uur en van 13.00 tot 16.00 uur. Kruisvereniging: Het Groene Kruis Noord Limburg, Drie Decembersingel 48, Postbus 3165, 5902 RG Venlo. Bureau Klantenservice: bereikbaar tijdens kantooruren (inclusief ledenadministratie), tel: 077-3209595. Rode Kruis: Nederlandse Rode Kruis, afdeling Meerlo Gebouw: Dorpbroekstraat 9a, 5864 CP Meerlo, tel: 692755. Secretaris:W. Baken, Hoofdstraat 40a, 5864 BG Meerlo. Tandartsen: S. H. Tan, De Kievit 8a, 5864 BX Meerlo, tel: 692231 Spreekuur: volgens afspraak. Hulpverlening: Kindertelefoon, tel: 0800-0432 (dagelijks bereikbaar van 14.00 tot 20.00 uur) SOS Telefonische Hulpdienst: 077-3548888 Buro Slachtofferhulp Noord- en Midden-Limburg, tel: 077-3548030 Buro Jeugdzorg, Noorderhof 14, 5804 BV Venray, tel: 517484 Advies- en Meldpunt Kindermis handeling, Postbus 219, 5913 ST Venlo, tel: 077-3875829. Verslavingszorg Noord-Limburg, tel: 077-3548200 Ziekenvervoer: 077-3575757 Ongevallen: 112 Nationale Vereniging De Zonnebloem Afdeling De Driehoek Meerlo Tienray en Swolgen Inl. mw. Z. Arts Schoolstraat 6 5866 AX Swolgen t. 0478-698228 e. zus@schoolstraat6.nl Synthese unit Horst Bemmelstraat 2, 5961 HN Horst, tel. 077-3978500, fax 077-3978505, email: unithorst@synthese.nl. www.synthese.nl Openingstijden: maandag tot en met donderdag 8.30-12.30 en 13.15-17.00 uur vrijdag 8.30-12.30 uur Tijdens de openingstijden kunt u bellen voor informatie of het maken van een afspraak voor het Algemeen Maatschap pelijk Werk, de WegWijZer, het Ouderenwerk, Mantelzorg, Jeugd- en Jongerenwerk, Opbouw werk of de Vrijwilligerscentrale. Schafttijd of koffiepauze bij de fam. Martien Vissers, Tienraysveld; v.l.n.r. Engelbert, Henk met zoontj...., Martien, Piet Coenders, Bart en Wiel Vissers. son»*. mustm Meerlo-Wanssum

Peel en Maas | 2009 | | pagina 9