"Voorschoolse ontwikkeling van essentieel belang" Veilige oversteekplaats Oostsingel in Venray Fashion Weeks: ontbijt en show Lentebloeiers bij PLUS EURO'S VOORDEEL COLBERTS Werkbezoek in teken herindeling "Raad wist niet wat er speelde in de dorpen" Voetbal Academy versterkt met Marcel Lucassen www.mijndierenspeciaalzaak.nl START NIEUWE VOORJAARSCOLLECTIE handig toch! al mijn huisdierartikelen gratis thuis bezorgd. PEEL EN MAAS Donderdag 5 maart 2009 - Pagina 7 SPOVenray Stichting Peuterspeelzalen Venray slaan de handen ineen Op 1 maart 2009 is de offi ciële bestuurlijke verbinding tussen Stichting Peuterspeel zalen Venray en SPOVenray een feit. Met het oog op de opvang en ontwikkeling van kinderen hebben zij besloten hun krachten te bundelen en zich voor te bereiden op de voorgenomen harmonisatie tussen de verschillende wet en regelgeving in 2010. (door Sanne Claessens) In de nieuwe situatie zal er voor ouders, kinderen en het personeel niets veranderen. Het vrijwillige bestuur van Stichting Peuterspeel zalen Venray en van Kinderwereld Venray zal terugtreden en wordt overgedragen aan Yvonne Raaijma- kers, voorzitter van het college van bestuur van Stichting Primair Onderwijs Venray. Ghislaine Dries- sen, directeur van zowel Stichting Peuterspeelzalen als KinderWe reld Venray, en Yvonne Raaijma- kers hebben duidelijk voor ogen waarom deze bestuurlijke con structie nodig is Zij beogen hier mee het versterken van de door gaande ontwikkelingslijn van 0 tot 13 jaar, het ondersteunen van voor- en schoolse ontwikkelin gen in de kernen en wijken van gemeente Venray, het toegroeien naar brede school initiatieven en het vergemakkelijken van de com binatie zorg en werk voor ouders van jonge kinderen. Deze unieke constructie (scho len, peuterspeelzalen en ook kin deropvang in aparte organisaties maar onder één bestuur) is erop gericht om de inhoudelijke samen werking tussen de drie partners te versterken. Deze samenwerking zal ervoor gaan zorgen dat de overgang voor kinderen, maar ook voor ouders, een stuk soepeler en overzichtelijker verloopt. Op de peuterspeelzaal komen kinderen uit de wijk of kerkdorp bij elkaar om samen te spelen, onder bege leiding van leidsters. "In de afge lopen jaren zijn peuterspeelzalen steeds verder geprofessionaliseerd en krijgen kinderen een gericht aanbod van ontwikkelingsgerichte activiteiten. Een belangrijk onder deel van onze werkwijze is dan ook de Piramidemethode", vertelt Ghislaine Driessen. Als ouders werk en zorg moeten combine ren is het soms lastig om een kind naar de peuterspeelzaal te laten gaan. Daarom is het noodzakelijk dat peuterspeelzalen, naast hun eigen aanbod, een aanvullend aan bod gaan verzorgen dat in samen- spraak met kinderopvang wordt verzorgd. De naam voor de orga nisatie die het opvangcomponent van de constructie onder haar hoede zal nemen is ook bekend: Kinderwereld Venray. "Het is een organisatie met een sterk maat schappelijk doel. Geld dat binnen komt, zal weer teruggaan in de organisatie om deze te verbeteren en uit te breiden", aldus Ghislaine Driessen. Des te eerder kinderen spelenderwijs een (educatief) voorschools aanbod krijgen, des te kleiner is de kans dat zij op de basisschool met een achterstand zullen beginnen. Daarom is het kabinetsbeleid er steeds meer op gericht om ervoor te zorgen dat alle peuters een voorschools aan bod krijgen. Dit wordt gemakkelij ker te bereiken als voorzieningen als peuterspeelzaal en kinder opvang nauw samenwerken en elkaar aanvullen en versterken. "Vooral voor kinderen van wie wij denken dat ze voorschoolse educatie kunnen gebruiken, zoals kinderen met een taalachterstand, is een peuterspeelzaal juist aan trekkelijk. Voorschoolse ontwik keling is van essentieel belang! Vandaar dat we nu alles onder één dak willen gaan plaatsen. We willen ervoor zorgen dat er geen enkel kind tussen wal en schip komt te vallen", aldus Yvonne Raaijmakers. Het is de bedoeling dat de samenwerking tussen de bestuur lijk verbonden organisaties snel breed vorm krijgt. Er zijn verschil lende initiatieven waaraan hard aan gewerkt. Zo is er sprake van het realiseren van kinderopvang in Brukske, in samenwerking met de peuterspeelzaal daar. In Leunen wordt gezocht naar een constructie waarin de peuter speelzaaltijden uitgebreid kunnen worden met opvang. Zowel de peuterspeelzalen als Kinderwe reld participeert in de Droom van Venray, waar ze de voorschoolse opvang en educatie voor kinderen van 0 tot 4 jaar voor haar rekening zal gaan nemen. Vanuit sommige kerkdorpen wordt inmiddels aan sluiting gezocht en dat wordt als iets zeer positiefs beschouwd. Yvonne: "Het is ook goed voor de leefbaarheid van een dorp. Door een constructie te realiseren waar in peuterspeelzaal, school en kin deropvang wordt ondergebracht, blijft de toestroom naar scholen beter gewaarborgd wat als resul taat zal hebben dat voorschoolse opvang en educatie overeind kan blijven, ook in kerkdorpen." Op een aantal plekken zal dit alleen door de peuterspeelzalen en Kinderwereld worden verzorgd, op andere plekken wordt ook samengewerkt met Spring. Het is dadelijk dus zo, dat er één orga nisatie is waar mensen voor de hele ontwikkeling van hun kind (0-13) jaar terechtkunnen. Dat zal een hoop duidelijkheid verschaf fen en is ook fiscaal aantrekkelijk voor ouders. "Uiteindelijk willen we toewerken naar het realiseren van een brede school waarbinnen de flexibele overgangen goed zul len zijn voor de leerprocessen van alle kinderen. Daarnaast hebben we met deze constructie vooruit gekeken en is het de bedoeling de kwaliteit van de opvang en educa tie van jonge kinderen te waarbor gen", besluit Ghislaine Driessen. Op 1 maart begint de officiële samenwerking tussen de bestu ren, maar snel zullen de plannen concrete vormen gaan aannemen, te beginnen in Brukske. Voor meer informatie over Stichting Peuterspeelzalen kunt u terecht op www.peuterspeel- zalenvenray.nl. Met vragen kunt u vrijblijvend terecht bij Ghislaine Driessen via peuterspeelzalen- venray@hetnet.nl. De website voor Kinderwereld wordt op dit moment ontwikkeld. wethouder Patrick van der Broeck deed vorig jaar toezeg gingen om de verkeersveiligheid rond PC basisschool De Hommel in Venray te verbeteren. Zo had de leiding van de Venrayse school en het Actiecomité Antoniusveld gepleit voor de aanleg van een veilige oversteekplaats voor de kinderen op de Oostsingel door de aanleg van een zebrapad. Die is inmiddels gerealiseerd en wet houder Van der Broeck (links op de foto met fiets) kwam zich afgelopen dinsdag persoonlijk overtuigen dat deze maatregel het gewenste effect sorteert. Om de verkeersveiligheid voor de schoolgaande kinderen verder te verbeteren komt er voor het begin van het nieuwe schooljaar 2009-2010 een fiets- en voetpad over het vernieuwde GGZ-terrein van de wijk Antoniusveld naar De Hommel. Venray is dit voorjaar 'the place to be' op het gebied van mode. Voor het eerst wordt door de cen trumondernemers de 'Fraay Ven ray Fashion Weeks' georganiseerd. Tussen 8 en 29 mei staat Venray geheel in het teken van mode, trends, accessoires etc. De Fashion Weeks gaan zondag van start met een ontbijt bij acht Venrayse horecazaken. Het ontbijt is de opmaat voor de modeshows later op de dag. Gekozen is voor een hip en luxe ontbijt. Het ontbijt wordt afgesloten met een cham- pagnetoast op de goede afloop van de Fashion Weeks. Vanaf 11.45 uur is het showtime en nemen professionele modellen van het bureau Sessibon u mee naar de mode en trends van het voorjaar 2009. De modellen, groot en klein, dragen de mode die in de Ven- rayse winkels te koop zijn. Daarbij gaat het niet alleen om kleding, maar ook om accessoires, brillen, schoenen etc. De winkels zijn deze dag van 12.00 tot 17.00 uur geopend. Kaarten voor het ontbijt zijn verkrijgbaar bij de deelne mende horecazaken De Uitmarkt, De Rooijerie, Zowyzo, Lion d'Or, De Artiest, Plein 14, Barto's Brood jes en Boncafé. Verder onder meer bij Ricor, Life Style, Berden Mode, Ariaens Schoenen, Mode by I-Ris en Cocon Parfumerie. Het totale programma van de Fashion Weeks is als volgt: Zondag 8 maart: koopzondag met ontbijt en modeshows. Vrij dag 13 maart: dag van de schoen. Zaterdag 14 maart: dag van de lingerie en accessoires. Woensdag 18 maart: Hollandse Nieuwe Spel- lendag. Zaterdag 21 maart: dag van de bril. Woensdag 25 maart: Kids goede doelen. Zaterdag 28 maart: dag van de parfumerie. Zondag 29 maart: zien en gezien worden. Ook dit jaar speelt PLUS in op het voorjaarsgevoel met een actie waarbij klanten kunnen sparen voor een doos met 30 prach tige Lentebloeiers. En om aan te geven dat de PLUS-supermarkt de bloemetjes écht buiten zet, is er daarnaast een ludieke actie met verborgen tuinschepjes. Wie die vindt, wint! Vanaf zaterdag 7 maart zijn er in de marktgebieden van alle PLUS-supermarkten een tiental tuinschepjes verstopt. Van de middenstip van de voetbalclub tot in het park: de schepjes kun nen in principe overal verborgen zijn. Voor de eerste 10 gelukkige vinders staan er op maandag 9 maart fraaie prijzen klaar bij PLUS. De hoofdprijs voor de eerste die zich meldt met een PLUS- tuin- schepje is een gasbarbecue! De tweede prijs is een brikettenbar- becue en de derde prijs een tafel barbecue. De 4e tot en met de 10e vinder wint een waardebon van PLUS ter waarde van 25 euro. De Lentebloeiersactie start op die zelfde maandag 9 maart en loopt door tot en met zaterdag 18 april. Bij besteding van tien euro aan boodschappen ontvangen klanten een spaarzegel. Daarnaast zijn er wekelijks extra zegels verkrijg baar bij een zestal actieartikelen. Een volle kaart van 34 zegels geeft recht op een tegoedbon voor een doos met lentebloeiers. Bij inleve ring van deze bon ontvangt iedere klant op vrijdag 8 en/of zaterdag 9 mei (het weekend van Moeder dag) een doos met 30 Lentebloei- ers. En om de actie helemaal 'af' te maken, ontvangt iedere klant bij de tegoedbon ook nog eens twee vrijkaarten voor een info- tainmentpark 'Emsflower' in het Duitse Emsburen. Dit park belicht de wereld van tuinbouw in al z'n facetten. Mijn ontdekkingsreis naar chiropractie In het artikel over chiroprac- tie van IQ Welness Center aan de Langstraat stond ook een regel dat niet iedereen baat heeft bij chiro- practie. Daarbij is een regel weg gevallen. Dat niet iedereen baat heeft bij chiropractie komt met name door het gegeven dat iedere persoon anders is en anders op de behandeling reageert. Toch wordt mensen aangeraden hun ruggenwervels regelmatig te laten controleren en indien nodig te corrigeren. Promotie Op 18 februari heeft Theo Jan sen uit Venray het doctoraat in de Medische Wetenschappen verkre gen aan de Rijksuniversiteit Gro ningen. Dorpsraad Oostrum De Dorpsraad Oostrum houdt op dinsdag 10 maart een vergade ring in D'n Oesterham in Oostrum. Aanvang 20.00 uur. Op de agenda staat onder meer bijzonder opspo ringsambtenaar F. Kierkels. Hij informeert de aanwezigen over zijn werkzaamheden. Verder is er een conferentie sociale veiligheid Veolialijn en station NS. TOPKWALITEIT SPORTIEF EN GEKLEED KORT EN LANG DIV. MODELLEN BIJPASSENDE SPORTIEVE m m m vmet stijl/ en/karakter De Vaste Kamercommissie voor Binnenlandse Zaken en Koninkrijksrelaties brengt op vrijdag 6 maart een werk bezoek aan Noord-Limburg. De gemeentelijke herindeling in de regio per 1 januari 2010 staat tijdens dit bezoek cen traal. De Kamerleden maken onder meer een rondrit door Noord-Limburg en bezoeken verschillende gemeenten, waaronder Venlo en Venray. In Venray doet de toer het Oda- park aan, waar burgemeester Jos Waals onder meer in zal gaan op de noodzaak van de herinde ling voor de regio en het belang van regionale samenwerking in Noord-Limburg. Ook wordt er een bezoek gebracht aan de haven in Wanssum en attractiepark Tover land in Sevenum. Toerisme en recreatie, agribusiness en logis- tiek zijn aspecten die tijdens het bezoek ruim aan bod zullen komen, zegt Waals. "Dat zijn toch drie belangrijke pijlers voor de economische ontwikkeling van Noord-Limburg." Na de rondrit door de regio is er in Venlo een hoorzitting over de herindeling, waarin de Kamer delegatie spreekt met burgers, besturen, bedrijven en burgemees ter Kees van Rooij van Horst aan de Maas. "We maken er een mooie manifestatie van", zegt Waals. "Het wordt geen burgemeestersrondje. De bedoeling is dat de Kamerle den op een aantal locaties een goed beeld krijgen van de regio, zich kunnen oriënteren op aller lei gebieden." De volgende leden maken deel uit van de delegatie: John Leerdam (PvdA), Raymond Knops (CDA), Willibrord van Beek (VVD), Hero Brinkman (PVV) en Eddy Bilder (CDA). De provincie Limburg heeft tussen 2005 en 2007 de bestuurskracht onder zocht van Limburgse gemeenten. De uitkomsten van het onderzoek vormen de zogenaamde bestuurs krachtmonitor voor Noord- en Midden-Limburg. Naar aanleiding hiervan leek het de verschillende gemeenten beter om samen te gaan. Het doel van de samenvoe ging is een betere samenwerking tussen gemeenten en transparan ter en effectiever bestuur in de regio. Zoals bekend worden Seve- num en de huidige Meerlo-Wans- sumse dorpen Tienray, Swolgen en Meerlo per 1 januari 2010 bij Horst aan de Maas gevoegd en wordt Venray uitgebreid met Geijs- teren, Wanssum en Blitterswijck. Verder worden Helden, Kessel, Meijel en Maasbree de gemeente Peel en Maas en Arcen en Velden en Venlo de 'nieuwe' gemeente Venlo. Dorpsraden Meerlo-Wanssum spreken in tijdens werkbezoek Het Dorpsradenplatform Meerlo-Wanssum heeft spreektijd aangevraagd voor de hoorzitting over de herin deling, vrijdagmiddag tijdens het werkbezoek van de Vaste Kamercommissie voor Bin nenlandse Zaken en Konink rijksrelaties aan Noord-Lim burg. Dat bevestigt voorzitter Antho ny van Baal. "Er hebben al een aantal verschrikte gemeentes gebeld met de vraag wat wij daar gaan doen. Nou, we hebben geza menlijk besloten om de Kamerle den uit te leggen waarom wij een dorpspeiling hebben gehouden. Net als de raad van Sevenum wist de raad in Meerlo-Wanssum niet wat er speelde in de dorpen. De politiek leek een heel andere kant op te gaan dan de burgers wilden." Van Baal wijst op de uitslag van de dorpspeiling in april 2008. De inwoners van Meerlo-Wanssum lieten in de peiling, die door het dorpsplatform was georganiseerd omdat de politiek niets voelde voor een volksraadpleging, dui delijk hun stem horen. Liefst 77 procent koos voor Horst aan de Maas en bijna 23 procent voor Venray. De opkomst was, ondanks het slechte weer, met 48 procent redelijk goed. Ruim 60 procent van de inwoners was voor een opsplitsing van de gemeente. Geijsteren was het enige dorp dat zich bij Venray (64 procent) wilde aansluiten, zo bleek uit de peiling. In Wanssum was de stem ming bijna fifty-fifty: 286 stemmen voor Venray en 287 voor Horst aan de Maas. In Blitterswijck haalde Venray 25 procent en in Meerlo 16 procent. In Tienray en Swolgen koos respectievelijk slechts 4 en 5 procent voor een fusie met Ven- ray. Desondanks koos de raad na lang soebatten voor de 3-3-vari- ant, waarbij Geijsteren, Wanssum en Blitterswijck bij Venray worden gevoegd en Tienray, Swolgen en Meerlo bij Horst aan de Maas, een besluit dat vooral in Blitterswijck slecht viel. Want uit de dorpspei ling bleek immers dat een grote meerderheid van de inwoners van Blitterswijck koos voor Horst aan de Maas. Van Baal wil niet meer apart over de dorpen praten. "Maar je kunt je natuurlijk nog altijd afvragen of de herindeling conform de uitslag van de dorps peiling is verlopen. Dat vinden we als dorpsraden belangrijk genoeg om vrijdag aan de Kamercommis sie te vertellen." De openbare hoorzitting vindt plaats in The Scelta Insti tute, Heymansstraat 35 in Venlo. Aanvang: 14.30 uur. Opleiding gaat voor KNVB-certificaat Vrijdag gaat de tweede trai ningssessie van de Voetbal Aca demy Venray van start. Na de suc cesvolle eerste sessie, afgelopen najaar, heeft de Academy Marcel Lucassen weten te strikken. Lucas- sen heeft nationaal, maar ook internationaal, naam gemaakt als techniektrainer en staat momen teel onder contract bij de Duitse Bundesligaclub Hoffenheim. Volgens John Verkuijlen is het aantrekken van Lucassen een kwaliteitsimpuls voor de Voetbal Academy. "Marcel ademt een en al voetbal uit. Hij gaat onder meer onze trainers opleiden. Daarnaast neemt hij samen met de nieuwe coördinatietrainer Barry Weijs groepen en ook individuele spe lers onder handen." Lucassen zal dus elke vrijdagavond aanwezig zijn tijdens de acht trainingssessies die gehouden worden. De spelers worden in diverse leeftijdsgroe- pen ingedeeld. "Momenteel heb ben we twee F-groepen en een E-, D- en C-groep die we een aantal elementaire voetbalzaken willen bijleren", aldus Verkuijlen. Met de komst van Lucassen gaat de Voetbal Academy voor het KNVB- voetbalschoolcertificaat. "We zullen getoetst worden op een aantal essentiële punten om dit certificaat te verkrijgen." De Ven- rayse Voetbal Academy krijgt in ieder geval navolging in Veghel. In samenwerking met eersteklasser Blauw Geel zal daar volgend sei zoen met trainingssessies gestart worden. Ook is er interesse vanuit andere clubs in deze regio. Daar naast wordt overwogen om in Venray in juni een trainingssessie te starten als overbrugging van de zomer. Volgende week vrijdag, 13 maart om 18.00 uur, zijn er bij de Voetbal Academy extra proefles sen op het terrein van SV Venray. "Kinderen die twijfelen kunnen een training meemaken in een aparte groep om zo te kijken of de Voetbal Academy wel iets voor hen is. Zij kunnen dan eventueel de week erop instromen bij de huidige groepen", besluit Verkuij- len. Voor meer informatie kijk op www.voetbalacademy.nl IkostuumS pantalons Ijacks TRUIEN I IV! Grotestraat 32, 5801 BH Venray, Tel. 0 Venray, Tel. 0478-586387

Peel en Maas | 2009 | | pagina 7