ft t Opheffingsuitverkoop Kortingen Moonwalk in Venray 'Direct contact met minima' ETALAGE PRIJSVRAAG Met plezier naar je werk io jaar geëist tegen Venrayse inbreKers r: --T- Gunhoek ook voor uw tuin Historie van de Caprettoschoen Hoofdprijs: schoenen t.w.v. 100,- 1e prijs: schoenen t.w.v. 75,- 2e prijs: schoenen t.w.v. 50,- PEEL EN MAAS Donderdag 5 maart 2009 - Pagina 5 Komende maanden meer orthopedische operaties in ziekenhuis Venray VieCuri bouwt op locatie Venlo aan de operatiekamers van de toekomst. De nieuwe, hightech OK's zullen naar ver wachting in september wor den opgeleverd. Tot die tijd vinden de operaties plaats in vijf mobiele OK's in Venlo en zullen er in de gerenoveerde operatiekamers van VieCuri in Venray meer operaties plaats vinden. Met name de minder complexe ingrepen zullen in Venray worden gedaan. VieCuri zal gedurende de verbouwing in Venlo geen opera ties uitstellen of doorverwijzen naar andere ziekenhuizen. "In de tijdelijke OK's hebben we dezelf de faciliteiten als in de operatieka mers die nu worden verbouwd", verduidelijkt Arend Vreugdenhil, Raad van Bestuur van VieCuri. "We opereren er met onze eigen men sen, met onze eigen apparatuur in een omgeving die volledig veilig is." Het ziekenhuisgebouw in Venlo bestaat 25 jaar. Na 20 jaar heeft een ziekenhuis er recht op om aan de zogeheten midlife renovatie te beginnen. VieCuri heeft hiervoor een heel traject uitgezet. Na de bouw en renovatie van het RCG Venlo en het Centraal Plein, het Centrum voor Diagnostiek en de Zorgboulevard, het mortuarium, de IC en de Spoedeisende Hulp (SEH) is het nu de beurt aan de zeven operatiekamers van VieCuri in Venlo. De vier operatiekamers in Venray zijn twee jaar geleden al gerenoveerd en gemoderniseerd. Omdat de operaties gewoon doorgang moeten vinden en Vie Curi geen ingrepen wil doorschui ven of verplaatsen naar andere ziekenhuizen, heeft het zieken huis gekozen voor een mobiel OK- complex dat aan het ziekenhuis gebouw is geplaatst. Dit complex bestaat uit vijf verschillende OK- units, die iets kleiner zijn dan de reguliere operatiekamers van Vie- Curi, maar wel zijn uitgerust met dezelfde apparatuur. Op maandag 2 maart vonden de eerste opera ties plaats in de mobiele units. "Dat geeft ons de gelegenheid om te renoveren én tegelijkertijd te opereren", legt Arend Vreugdenhil uit. "Het was niet mogelijk om bij voorbeeld de helft van de OK's te sluiten voor renovatie en de ande re helft gewoon te gebruiken. Dat vonden we te risicovol. Bovendien konden we dan niet de continu- iteit van de zorg waarborgen. De bouwers en de specialisten heb ben nu geen last van elkaar. En wat ook telt: door te kiezen voor deze oplossing kunnen we de totale renovatietijd halveren." Daarnaast zal VieCuri meer planbare, met name orthopedi sche operaties in Venray laten uitvoeren. "De operatiekamers in Venray zijn al eerder gerenoveerd. We zullen met name de minder complexe ingrepen in Venray gaan doen. Dat houdt in dat de komen de maanden meer patiënten en meer medewerkers van VieCuri naar Venray zullen gaan." OPTIMALE VEILIGHEID Volgens Arend Vreugdenhil kan VieCuri in de tijdelijke OK's een optimale veiligheid en kwaliteit garanderen. "Anders waren we er ook niet aan begonnen. Kwaliteit en veiligheid voor patiënten en medewerkers staan voorop. De OK-units zijn de voorbije weken uitvoerig gecontroleerd door een onafhankelijke organisatie, die heeft geconstateerd dat alles in orde is. Dat wil zeggen dat we in een veilige omgeving opereren en dat de luchtkwaliteit, apparatuur en andere faciliteiten voldoen aan de eisen en protocollen. Daar is heel zorgvuldig naar gekeken." Het interim OK-complex bestaat uit vijf operatiekamers, twee uitslaapkamers en een ruimte voor opslag van medisch materiaal. "Samen met de vier operatiekamers in Venray hebben we voldoende capaciteit. Voor de planbare operaties, maar ook voor de spoedeisende ingrepen." In september zullen de ver nieuwde operatiekamers in Venlo worden opgeleverd. VieCuri beschikt dan volgens Ria van Adri- chem, manager bedrijfsvoering, sector heelkunde, over 'OK's van de toekomst'. "De nieuwe opera tiekamers voldoen aan alle eisen die aan topklinische opleidings ziekenhuizen zoals VieCuri wor den gesteld. Ook als opleidings ziekenhuis maken we hiermee een enorme slag. In de nieuwe OK's zijn we klaar voor het digi tale tijdperk. Er komt apparatuur in, waarmee we de komende tien, vijftien jaar vooruit kunnen. Vie- Curi beschikt dan over één van de modernste operatiefaciliteiten van Nederland." Ria van Adrichem verwacht dat dit een aanzuigende werking zal hebben. "We worden interessanter voor artsen, voor mensen die in opleiding zijn of gaan, en natuur lijk ook voor patiënten. Want wie wil er niet werken of zich laten opereren in een supermoderne OK? We zien dat patiënten steeds meer gaan shoppen en zich goed oriënteren waar ze zich laten ope reren. Het aantal laparoscopische ingrepen zal bij diverse specialis men toenemen en daarbij passen deze nieuwe technieken. Patiën ten herstellen sneller en zullen daardoor eerder kunnen terugke ren in het arbeidsproces." Ruim een week na carnaval is nog precies te zien door welke straten de Venrayse optocht is getrokken. Witte strepen zigzag gend over de weg, willen ondanks enkele regenbuien nog van geen wijken weten. 'Boosdoener' is oud-prins Huub Janssen die met een kalkwagen meedeed aan de optocht. "Ja, het valt me ook op dat de strepen nog steeds zo goed te zien zijn. Maar als het een keer flink regent, dan verdwijnen ze vanzelf wel", hoopt Janssen. "Want ik heb kalk en geen verf gebruikt." Wethouder Patrick van der Broeck (CDA) heeft de Venrayse straten in zijn portefeuille. Hij is niet zo blij met de overblijfselen van de optocht. "Dit is best ver- velend. Op de afdeling werd er ook al over geklaagd. Nou, ik ben al blij dat er geen strepen over de nieuwe klinkers in de winkelstra ten zijn getrokken." De wethouder wil nog geen maatregelen nemen. "Ach, dit hoort ook bij carnaval. Strepenmaker Huub Janssen genoot met volle teugen tijdens de optocht in Venray. Na de vastentijd zullen de strepen wel verdwenen zijn. MEE Noord- en Midden-Limburg houdt op donderdag 19 maart een themacafé in De Evenaar in Venray. Het themacafé is een café waar mensen met een licht verstandelijke beperking bij elkaar komen om te praten over onderwerpen die hen bezighouden, deze keer is dat 'met plezier naar je werk'. Bezoekers kunnen met elkaar praten over vragen als waar werk je en wat doe je daar? en hoe ga je met plezier naar je werk? Er worden toneelstukjes opgevoerd om het thema in te leiden, maar bezoekers komen vooral zelf aan het woord. Het themacafé is eens per twee maanden en is bedoeld voor alle mensen met een licht verstandelijke handicap vanaf de leeftijd van achttien jaar. Aanmelden is niet nodig. De bijeenkomst in De Evenaar aan de Merseloseweg begint om 20.00 uur en duurt tot 21.30 uur. Voor meer informatie kan men contact opnemen met Manon Clarke van MEE Noord- en Midden-Limburg via telefoonnummer (077)3961515. r7u^,roomkeukens. de COMFORTABEL WONEN aanpak Amnesty International actief Tijdens de manifestatie op zondag 8 maart in de foyer van de schouwburg in Venray is ook de lokale groep van Amnesty International actief voor vrouwen in Colombia. Seksueel geweld tegen vrouwen is in Colombia een veel gebruikt oorlogswapen, evenals in vele andere landen met oorlogscon flicten. Colombia wordt al ruim veertig jaar geteisterd door een gewapend binnenlands conflict. Tijdens gewapende conflicten zijn vrouwen en meisjes vaak bewust het slachtoffer van seksueel mis bruik. Het is een intimiderend en vernederend oorlogswapen. De daders worden zelden berecht. Daarom roept Amnesty Internatio nal president Uribe van Colombia op om maatregelen te nemen om vrouwen en meisjes te bescher men tegen deze vorm van geweld, in het bijzonder verkrachting en andere vormen van seksueel geweld. Ook moet er een einde komen aan de straffeloosheid hiervan. Dit betekent dat de Colombiaanse regering geweld tegen vrouwen moet onderzoeken en de daders moet berechten. Op de manifes tatie in de schouwburg kunnen de aanwezigen een petitie onder tekenen waarin zij de oproep van Amnesty International aan de Colombiaanse president onder schrijven. Jong Nederland Limburg houdt op zaterdag 14 en zon dag 15 maart de Moonwalk in Venray. De Moonwalk is een spannende nachthike voor jongeren vanaf veertien jaar. De jeugd loopt in kleine groepjes van maximaal drie personen onder begeleiding van een volwassene. De hike is ongeveer twintig kilometer lang. Er wordt gelopen met bepakking. Onderweg komen de deelnemers posten tegen met uitdagende opdrachten zoals een oversteek met een boot, primitief koken op en verschillende samen- werkingsopdrachten. De finish van de Moonwalk is bij de blokhut van Jong Nederland aan de Kempweg in Venray. Hier zetten de deelne mers hun tentjes op en genieten ze van een korte maar welverdien de nachtrust. De Moonwalk is één van de provinciale activiteiten van Jong Nederland Limburg. KOEPEL Jong Nederland Limburg is de koepelorganisatie van plaatselijke Jong Nederland afdelingen ver spreid over heel Limburg. Onder leiding van vrijwilligers wordt eigentijds jeugd- en jongerenwerk aangeboden. Elke week komen de jeugdleden bij elkaar en bele ven ze veelzijdige activiteiten op het gebied van sport en spel, creativiteit en natuurbeleving. De vrijwilligers van de plaatselijke afdelingen worden professioneel ondersteund door middel van cur sussen, workshops, een tijdschrift afgestemd op hun taakstelling en zo meer. Jong Nederland Limburg bestaat uit 43 afdelingen en heeft zesduizend jeugdleden en bijna tweeduizend vrijwilligers. Kijk voor meer informatie over de Moonwalk en Jong Nederland Limburg op www.jongnederland- limburg.nl. Of neem contact op met Jong Nederland Limburg via telefoon (0475)520020 of via e mail info@jongnederlandlimburg. nl. Venrny De Hoveniers m?n-s-im Ach., er valt toch niet veel meer te halen tijdens de recessie... ...en tegen de t[jd dat wij eruit zijn is ie toch uieer voorbij f d s c o m i UJ UJ UJ Enquête gemeente De gemeente Venray vraagt de komende weken aan 1500 inwo ners via schriftelijke en digitale enquêtes hun mening over de woonomgeving, aanwezigheid van voorzieningen, vrijwilligers werk en mantelzorg. De ervarin gen en meningen van inwoners zijn van belang om beleid en uit voering van de Wet maatschappe lijke ondersteuning (Wmo) te ver beteren. De gemeente wil graag meer zicht krijgen op een aantal specifieke doelgroepen van de Wmo, zoals bijvoorbeeld vrijwil ligers en mantelzorgers. Daarnaast is de gemeente geïnteresseerd of inwoners weten waar ze terecht kunnen met vragen over wonen, zorg en welzijn of bijvoorbeeld opvoedondersteuning. Wethouder Twan Janssen: "De uitkomsten van het onderzoek gebruiken we om onze dienstverlening en commu nicatie over de Wmo te verbete ren. Daarom is het van belang dat veel mensen de enquête invullen", aldus Janssen. In juni 2009 zijn de resultaten van het onderzoek bekend. Oranje Fonds steunt Op 't Nipperke Het Oranje Fonds heeft vanuit het door haar beheerde fonds Ons Limburg 17,500 euro toegekend aan wijkgebouw Op 't Nipperke in de wijk Smakterheide in Venray. Dit bedrag is bedoeld voor de ver betering van de accommodatie en de inrichting ervan. Mede dank zij deze steun is men in staat de accommodatie en de inrichting op een kwalitatief hoog niveau te houden. Dit komt de gebruikers van het gebouw en de activitei ten die er ontplooid worden ten goede. Naar verwachting kunnen de verbetering van de accommo datie en de verbetering van de inrichting binnenkort uitgevoerd worden en in het najaar afgerond worden, zodat de gebruikers weer maximaal van het gebouw gebruik kunnen maken. 10.000 euro voor blokhut Maashees De Blokhut in Maashees is een karakteristiek gebouw, gelegen in de Maashese bossen en gebouwd in de vroege zestiger jaren. In de loop der jaren zijn er diverse acti viteiten geweest en dit heeft zijn sporen achtergelaten en de Blok hut moet nodig gerenoveerd wor den. Anderhalf jaar geleden von den verschillende groepen binnen de Maashese gemeenschap het tijd worden om orde op zaken te stellen en er werd een werkgroep samengesteld bestaande uit een afvaardiging van diverse vereni gingen, de dorpsraad en Stichting de Vennen. Deze werkgroep heeft een plan van aanpak opgesteld. Voor dit complete plan hebben we een inventarisatie gemaakt, offertes opgevraagd en een begro ting opgesteld. Daarnaast wil men er iets gemeenschappelijks van maken door samen met een groep inwoners van Maashees de han den uit de mouwen te steken. Van het Oranjefonds heeft de Blokhut 10.000 euro ontvangen voor deze renovatie. Dorpsraad Ysselsteyn De Dorpsraad Ysselsteyn verga dert op maandag 9 maart in het gemeenschapshuis. Op de agenda staan onder andere informatie door Bert Vinken (GGZ Noord en Midden Limburg over het thema jongeren en alcohol, spreekrecht publiek, financieel verslag 2008 en verslag kascommissie, finan ciering website dorpenvenray.nl en verslag dorpsradenoverleg. De avond begint om 20.00 uur. Voor kerstgratificatie Veel minima in de gemeente Venray hebben de onbelaste kerst uitkering van 50 euro laten schie ten. Om te voorkomen dat een groot deel van de doelgroep ook in de toekomst onbereikbaar blijft, gaat de gemeente Venray contact zoeken met een aantal belangen behartigers. Dat vertelt wethouder Twan Jansen (PvdA, Maatschap pelijke Diensten). "Ik denk daar bij bijvoorbeeld aan het Platform Lage Inkomens, Voedselbank Ven- ray, Seniorenraad en FNV. Het is belangrijk dat we de mensen voor wie dit extraatje bedoeld is, ook daadwerkelijk bereiken." Van de verwachte 400 huishou dens dienden er vorig jaar slechts zeventig een aanvraag in. "De res pons is ontzettend laag. Blijkbaar bereiken we de doelgroep niet via de reguliere media en onze eigen publicaties. We moeten proberen direct met ze in contact te komen. Misschien kunnen de belangenbe hartigers daarin een belangrijke rol spelen." Het probleem speelt overigens niet alleen in Venray. Het is een landelijk fenomeen dat veel minima onbereikbaar zijn voor de overheid. Nederland telt bijna één miljoen huishoudens met een lager inkomen dan 120 procent van het sociaal minimum. Om iets extra's te doen zouden al deze huishoudens eind 2008 een onbelaste uitkering van 50 euro krijgen. De bij de gemeente Ven- ray bekende minima kregen het bedrag automatisch overgemaakt. Dit zijn in totaal 930 huishou dens. Voornamelijk ouderen met een klein pensioen, arbeidson geschikten en huishoudens die rond moeten komen van bijstand of een WW-uitkering. Daarnaast vermoedt de gemeente dat er nog zo'n 400 huishoudens voor de kerstuitkering in aanmerking zouden komen. Er is daarom veel publiciteit aan de regeling gege ven. Het overschot van 42.978 euro wordt teruggestort in de algemene middelen. Maar het bedrag blijft beschikbaar voor de doelgroep minima, verzekert wet houder Jansen. Deelnameformulier etalageprijsvraag weeknummer: 10 Naam*: Woonplaats*: Emailadres*: Telefoonnummer: /tparfe'cfc/wmett' De gezelligste schoenwinkel van Venray Grotestraat 11 - www.capretto.nl VieCuri: 'operatiekamers van de toekomst' Strepen optocht Venray ontsieren straten Gewijzigde openingstijden: do-vr 10.00 - 17.30 uur za 9.00 - 16.00 uur 70°/ -ji,amers. tegeis enj Heidseweg 33, Venray-Heide T 0478 533000 Openingstijden: do - vr 10.00 - 1 7.30 uur za 9.00 - 16.00 uur beSe® oiif; ïïflv: wwwgLwho ek.nl In samenwerking met Peel en Maas en Capretto Aparte Schoenen wordt een bijzondere etalage prijsvraag uitgeschreven. Bij Capretto Venray staan heel de modemaand maart "oude" schoenen uit ons verre verleden tentoongesteld. Denkt u te weten uit welk jaartal deze schoen was? Doe dan mee met onze prijsvraag door het deelnameformulier bij Capretto in te vullen of via onder staand inschrijfformulier. De "oude" schoenen worden wekelijks in de etalage gewisseld. Inschrijf formulier kan t/m 31 maar ingeleverd worden bij Capretto schoenen, Grotestraat 11 Venray. Uitslag wordt u per mail bekend gemaakt Etalage 1 jaartal:Etalage 2 jaartal: Velden met een verplicht invullen 1 deelnameformulier p.p. per week m

Peel en Maas | 2009 | | pagina 5