Gemeente Venray Archeologisch onderzoek hoogwatergeul Wanssum afval Verplaatsing speeltuintje Gezamenlijke collectes in de kerkdorpen Herkenbare objecten centrum Kiesrecht Europese verkiezingen Brandweertips 50 euro voor leeg blikje Inzameling grof huishoudelijk Kijk ook op www.venray.nl Brandveiligheid thuis Venray zo'l mooi! I PEEL EN MAAS Donderdag 5 maart 2009 - Pagina 17 Gemeentehuis Openingstijden In de week van 9 maart verplaatst de gemeente het speeltuintje voor kleine kinderen op de hoek van de Merseloseweg/Hoenderstraat. De gemeente verkoopt het betreffende stuk grond namelijk aan een particulier. Voordat de speeltoestellen hun definitieve plek krijgen, worden ze tijdelijk geplaatst op de hoek van de Merseloseweg/Aan de Dril. Afhankelijk van de vorderingen van de nieuwbouwplannen krijgen de speeltoestellen een definitieve plaats op de nieuwe locatie Ruimte voor Ruimte in het Vlakwatergebied. Eisen Centrum op de schop >/s Venray, focus op mensen Raadhuisstraat 1, 5801 MB Venray Postbus 500, 5800 AM Venray Telefoon (0478) 52 33 33 Fax (0478) 52 32 22 E-mail gemeente@venray.nl Internet www.venray.nl Publieksdiensten Maandag van 12.00 tot 20.00 uur, dinsdag t/m vrijdag van 9.00 tot 13.00 uur. Telefonisch bereikbaar: maandag t/m donderdag van 8.30 tot 17.00 uur en vrijdag van 8.30 tot 13.00 uur. Gemeentearchief Alarm Dinsdag t/m donderdag van 9.00 tot 17.00 uur. Centraal alarmnummer 112 Informatiecentrum Hulpaanvraag geen spoed politie 0900 - 88 44 Maandag van 12.00 tot 20.00 uur, Hulpaanvraag geen spoed brandweer 077 - 356 56 56 dinsdag t/m donderdag van 9.00 tot 17.00 uur en vrijdag van 9.00 tot 13.00 uur. Week 10 In de week van 5 tot en met 11 april vinden in de kerkdorpen gezamenlijke collectes plaats. In deze collectes zijn zoveel mogelijk lokale en landelijke collectes gebundeld. Volgende week worden huis aan huis invulformulieren verspreid waarop u aan kunt geven wat u aan welke goede doelen wilt geven. Deze formulieren worden vóór 11 april weer bij u opgehaald. Goede doelen Een aantal goede-doelenorganisaties heeft aangegeven niet mee te willen doen met de gezamenlijke collectes. Dit zijn Koningin Wilhelmina Fonds Kankerbestrijding, Nederlandse Hartstichting, Nierstichting Neder land, Prins Bernhard Cultuurfonds en Reumafonds. In het kader van het project Centrum op de schop wil de gemeente Venray de zes entrees van het centrum herkenbaar maken. Dit wil zij doen door zogenaamde landmarks, herken bare objecten passend bij de karakteristiek van het centrum. De gemeente Venray wil voor het ontwerp van deze landmarks een opdracht verstrekken aan een vormgever of ontwerper. Als u hierin geïnteresseerd bent, kunt u tot uiterlijk 27 maart reageren. Zoals gezegd moeten de landmarks passen bij de karakteristiek van het centrum van Venray; niet te tradi tioneel, maar wel passend in het dorpskarakter. Ze mogen opvallend zijn en moeten de nieuwsgierigheid wekken. Omdat ze fungeren als poortfunctie naar het centrum, moeten ze ook enig formaat hebben. Verlichting speelt ook een belangrij ke rol, de objecten moeten 's avonds en 's nachts duidelijk zichtbaar zijn. Ze moeten ook onderdeel zijn van de openbare verlichting in het centrum van Venray. Schetsontwerp indienen Ontwerpers en vormgevers die belangstelling hebben voor deze op dracht kunnen tot uiterlijk 27 maart een schetsontwerp indienen. Stuur daarbij ook uw cv en documentatie van uw werk. Het schetsontwerp bevat een beschrijving en/of afbeel ding van het te vervaardigen object en biedt inzicht in de vormgeving, afmeting en materiaalkeuze. Ook is het voorzien van een schriftelijke toelichting op de achterliggende ideeën. Het budget van deze op- Vanaf 9 maart speuren archeo logen in het plangebied van de toekomstige hoogwatergeul Wanssum naar resten uit het verleden. De aanleg van de hoogwatergeul is onderdeel van de Gebiedsontwikkeling Ooijen- Wanssum. Ter voorbereiding van de plannen moet duidelijk zijn welke archeologische waarden zich in dit gebied bevinden. Provincie, Rijkswaterstaat, Water schap, Meerlo-Wanssum, Horst aan de Maas en Venray hebben in september vorig jaar een intentieverklaring voor de gebieds ontwikkeling Ooijen-Wanssum ondertekend. Doel is om binnen twee jaar een uitvoeringsplan te hebben waarbij ruimte voor de rivier concreet vorm krijgt. In dit uitvoeringsplan zal er bij hoogwater in de Maas via een oude Maasarm voldoende water op een veilige manier afgevoerd kunnen worden zonder dat andere delen in het gebied onder water komen te staan. Door deze maatregel kan er een duurzaam, vitaal en leefbaar gebied tussen Ooijen en Wanssum worden ingericht. In de gebiedsontwikkeling zijn ook de plannen uit het master- plan 'het nieuwe Wanssum' integraal opgenomen. Het gaat daarbij onder andere om de aanleg van een noordelijke rondweg, het vergroten van de bedrijfshaven en een water gebonden bedrijventerrein. De samenwerking betekent naast veilig heid voor hoogwater een belangrijke impuls voor de ontwikkeling van de haven en de leefbaarheid van Wanssum. Inmiddels worden diverse onderzoeken uitgevoerd. Een van deze onderzoeken is het archeologisch onderzoek. Meer informatie over de gebiedsont wikkeling Ooijen-Wanssum vindt u op www.ooijen-wanssum.nl. Archeologische rijkdom Archeologen voeren de komende tijd diverse handboringen in het gebied uit. Deze boringen kunnen histori sche materialen zoals scherven en houtskool aan de oppervlakte brengen die iets vertellen over vroegere bewoning. Ook wordt akkerland afgezocht naar archeolo gische resten. Dit veldonderzoek geeft veel informatie over de archeologische rijkdom van een gebied zonder dat er uitgebreid wordt gegraven. Alle grondeigenaren is om toestemming gevraagd om het onderzoek te mogen uitvoeren. dracht bedraagt inclusief honorarium, uitvoerings-, transportkosten maxi maal 125.000 euro exclusief btw. Het ontwerpteam van het project Centrum op de schop nodigt op basis van de inschrijvingen drie ontwerpers uit om een definitief ontwerp op schaalmodel te maken. Meer informatie Meer informatie over het project Centrum op de schop vind u op www.venray.nl. Klik rechts op de banner Centrum op de schop. Gegevens over de locaties van de landmarks kunt u opvragen bij projectleider Rein Blaauw. Uw cv, documentatie van uw werk en een eerste schetsontwerp stuurt u aan gemeente Venray, afdeling Maat schappelijke Diensten, t.a.v. Rhea Reints, Postbus 500, 5800 AM Venray. Op donderdag 4 juni vindt de verkiezing voor de leden van het Europees Parlement plaats. Alle Nederlanders van 18 jaar en ouder die niet uitgesloten zijn van kiesrecht kunnen die dag stemmen. Ook EU-onderdanen uit een ander land die ingeschre ven zijn in de gemeentelijke basisadministratie persoons gegevens (GBA) in Venray mogen hier deelnemen aan de verkiezing. Zij moeten daarvoor wel een schriftelijk verzoek indienen bij de afdeling Publieksdiensten van de gemeente Venray. Het verzoek moet uiterlijk op 22 april, de dag van de kandidaatstelling, ingediend zijn. Mensen die zo'n verzoek hebben ingediend, krijgen automatisch een stempas thuisgestuurd. Als u zich al eerder heeft laten registreren bij een Nederlandse gemeente, hoeft u dat niet nogmaals te doen. Voorwaarden Wat zijn de voorwaarden om als EU-onderdaan in Venray te kunnen stemmen? - u woont op de dag van de kan didaatstelling (22 april) officieel, volgens de GBA, in Venray - u bent op de dag van de ver kiezing (4 juni) 18 jaar of ouder - u bent niet uitgesloten van kiesrecht, hetzij in Nederland, hetzij in de lidstaat waarvan u onderdaan bent. Elk jaar ontstaat in duizend Nederlandse woningen brand. De gevolgen variëren van lichte schade tot ernstig letsel, of erger. Gelukkig kunt u zelf veel doen om te voorkomen dat in uw eigen huis brand ontstaat. En mocht er toch brand uitbreken, dan kunt u de gevolgen beperken. Uit onderzoek blijkt dat 61 procent van de branden ontstaat door menselijk handelen, 15 procent door falende apparatuur, 11 procent is gerelateerd aan het gebouw en van 13 procent is de brandoorzaak onbekend. Kijk daarom eens goed naar uw eigen woonsituatie. Menselijk handelen - De meterkast moet (gemakkelijk) bereikbaar zijn en zeker niet dienen als opbergkast - Zet kaarsen in stevige houders en laat brandende kaarsen nooit onbeheerd achter - Rol de kabelhaspel altijd helemaal uit als u er een elektrisch apparaat op aansluit - Zorg bij halogeenverlichting voor voldoende afstand tussen halogeen- spotjes en brandbaar materiaal - Rook nooit in bed - Houd de voorraad schoonmaakmiddelen beperkt en wees alert met schoonmaakmiddelen en open vuur (sigaret, geiser). Falende apparatuur - Zet de tv en/of computer helemaal uit als u van huis gaat en als u gaat slapen - Maak de filter van de wasdroger na iedere droogbeurt stofvrij en maak met regelmaat de filter van de afzuigkap vetvrij - Zorg voor voldoende ventilatie in ruimten waar huishoudelijke apparaten staan (wasmachine, droger, vriezer, cv-ketel) en maak van deze ruimten geen overvolle bergkast. Gerelateerd aan het gebouw - Bedenk voordat u aan een klus begint of u de klus aankunt en zie de veiligheidsmaatregelen niet over het hoofd - Zonder een schoon schoorsteenkanaal kunt u niet veilig stoken en kan een schoorsteenbrand ontstaan. Zorg daarom dat het schoorsteenkanaal jaarlijks wordt geveegd (bij voorkeur door een erkende schoorsteenveger) - Laat uw cv-ketel geiser regelmatig controleren en schoonmaken. Controlelijst Via een controlelijst van de brandweer kunt u testen hoe brandveilig uw eigen huis is. Zoek via Google op 'controlelijst brandveiligheid thuis'. In de controlelijst kunt u een aantal vragen met ja of nee beantwoorden. Bij elke vraag krijgt u een tip met uitleg over hoe u brand kunt voorkomen. Meestal zijn het simpele voorzorgsmaatregelen. Een aantal voorbeelden hiervan zijn: - Zorg voor rookmelders, bij voorkeur op iedere verdieping, hangend aan het plafond en in de vluchtweg (centrale ruimte zoals overloop en hal) - Zorg dat vluchtroutes nooit gebarricadeerd zijn (speelgoed, was en andere obstakels) en stel een vluchtplan op met overige huisgenoten, bespreek en beoefen dit met elkaar - Maak van uw woning geen bunker door alle rolluiken naar beneden te doen, bedenk dat u bij stroomuitval uw woning moet kunnen ontvluchten. De levensmiddelenbon ter waarde van 50 euro is bij de trekking van de VIP-loterij op dinsdag 3 maart gevallen op lotnummer 2014606 bij VIP Ysselsteyn (Coop). Op vertoon van het winnende lot kan de winnaar zijn prijs ophalen aan de publieksbalie van het gemeentehuis. De levens middelenbon kan worden ingewisseld bij deze Coop. Centrum op de schop 1.tot en met 29 april: Grote Markt 2. 1 mei tot en met eind juli: Marktstraat, Hofstraat, Kapelaans pad en Wilheminastraat 3. 10 augustus tot en met eind 2009: Henseniusplein en Schouw burgplein Infopunt bibliotheek Heeft u gedurende de werkzaam heden vragen over het project Centrum op schop? Kijk dan op www.venray.nl banner Centrum op de schop. Of loop even binnen bij het infopunt in de bibliotheek. Elke dinsdag houdt de gemeente daar spreekuur van 11.00 tot 13.00 uur. "arktstr SCH OUTEN- STR AATJ E PASSAGE P0ST«R4„ HENSENIUS PLEIN StqRTE- STRAAT De maandelijkse inzameling van grof huishoudelijk afval vindt deze maand plaats op dinsdag 10 maart. De firma Maessen Recycling voert de inzameling uit. De inzameling gebeurt op afroep. Dat wil zeggen dat u zelf de firma Maessen moet bellen om een af spraak te maken voor deze datum. Het nummer is 0478-51 31 00. De kosten bedragen twintig euro voor maximaal 2 m3. Bij het ophalen moet u meteen afrekenen. U kunt pinnen, chippen of een eenmalige machtigingskaart invullen bij de chauffeur. Natuurlijk kunt u uw grof huishoudelijk afval ook zelf naar het milieustation brengen. week 10 adv.indd 17 04-03-2009 17:32:06

Peel en Maas | 2009 | | pagina 17