Boekenweek bij BiblioNu Dameskoor Oirlo 40 jaar Hemelkind Expositie in Beukenrode PEEL EN MAAS Donderdag 5 maart 2009 - Pagina 11 Programma Schouwburg Venray nat diotwdsL fee—A '/JTw wh' ,^'t -jr- Familie Flöz speelt Paradiso (Foto: Silke Meyer). Tjielp tjielp, de literaire Zoo is het thema van de Boeken week 2009 die wordt gehou den van 11 tot 21 maart. Bij BiblioNu zijn er diverse acti viteiten en acties die iets met die ren of boeken te maken hebben. Ook delen de bibliotheken cadeau tjes uit. BiblioNu houdt in de boe kenweek in drie vestigingen foto tentoonstellingen over dieren. De foto's zijn gemaakt door leden van de Amateur Fotografen Vereniging Venray en Fotogroep Horst aan de Maas. Bij de keuze van de foto's is rekening gehouden met alle facet ten van de dierenfotografie. De tentoonstelling in Venray wordt op 6 maart om 19.00 uur officieel geopend door wethouder van der Broeck. Het Boekenweek- feest is een initiatief van BiblioNu Venray, Literair Café Venray en de Schouwburg Venray en vindt plaats op 13 maart vanaf 19.00 uur in de Schouwburg Venray. Van 19.00 tot 19.30 uur gaat Wendela de Vos, kleindochter van Herman Heijermans, een lezing verzorgen. De Vos schrijft onder het pseu doniem Tupla Mourits literaire thrillers. Vanaf 20.00 uur kan men genieten van de musical Op Hoop van Zegen. Na afloop van de musi cal is er een Boekenweekfeest met een optreden van Razzle Dazzle. Theatercafé de Artiest zorgt voor een zeemansdrankje. Verder is er de mogelijkheid tot kopen en signeren van boeken (stands Boekhandel Venray en Van den Munckhof), is er een presentatie van Rooynet en er is er de exposi tie Boekenweekgeschenken door de jaren Heen van John Courtens. Kaartjes zijn te koop bij de bibli otheek in Venray voor leden van BiblioNu en het Literair Café Ven- ray. BiblioNu houdt in samenwer king met IVN De Maasdorpen een natuurspeurtocht in de Kasteelse Bossen in Horst. Onder begelei ding van een gids kan er in groep jes een tocht gelopen worden met daarin aandacht voor alles wat groeit en bloeit. Aan de hand van boekfragmenten worden een aan tal vragen gesteld over dieren en planten die men onderweg tegen kan komen. Onder de deelnemers met de goede antwoorden wordt een prijs verloot. De tocht duurt ongeveer anderhalf uur en ieder een die de natuur een warm hart toedraagt is van harte welkom. De tocht is ook geschikt voor (groot)ouders met kinderen. De speurtocht vindt plaats op zon dag 15 maart. Starten is mogelijk tussen 10.30 en 14.30 uur bij 't Zoemhukske aan de Kasteel laan in Horst. Meer informatie is te zien op www.biblionu.nl. Bij slecht weer gaat de tocht niet door. Aanmelden is gewenst via aanmeldingen@biblionu.nl., maar kan ook nog op de dag zelf bij 't Zoemhukske. Schouwburg Venray pre senteert komende week drie voorstellingen: Ghost Note, a danced tribute to jazz, Five Guys named Moe en Familie Flöz met Hotel Paradiso. In Schouwbugr Venray is vrij dag 6 maart de voorstelling Ghost Note, a danced tribute to jazz te zien. Aanvang 20.00 uur. Het begon met het roerige leven van jazz- en blueszangeres Nina Simo- ne. Vaclav Kune? maakte vorig jaar De Mudhunters Vanuit Venray vertrok een groep bikers die in Leunen aangroeide tot twintig Mudhunters. In Mel- derslo aangekomen groeide de groep nog verder en uiteindelijk deden er 28 Mudhunters mee met deze leuke tocht van 35 of 45 km. De tocht van Mill staat nog op de agenda. Men vertrekt tegelijk voor 20, 40, 60, 80, 100 of 120 km. De Mudhunters, gaan qua leeftijd op dit moment van 8 tot vooraan in de 60. Met een aantal dames is de vereniging compleet en zo is er elk weekend weer een groep van 15 tot vaak wel 25 Mudhunters actief. Om het goed te kunnen proberen mag men vier keer gra tis deelnemen en daarna beslissen of men lid wil worden. Ga voor meer informatie naar www.mud- hunters.nl. Zondag 8 maart, vertrek 8.00 uur per auto voor een tocht in Mill 20 tot 120 km. Dinsdagavond spinningtraining vanaf 20.00 uur bij sportschool Dynamic. Dinsdag 24 maart algemene ledenvergade ring. Vertrek is bijna altijd vanaf De Sprank. Oefenmarathon menners Recreatiemenners Ysselsteyn e.o. houdt op zondag 8 maart een oefenmarathon op de terreinen aan de Pottevenweg, Rouwkui- lenweg en het wegtraject door de bossen, de ruiterroute aan de Paar- dekopweg. Er doen elf vierspan nen en tandems, 34 tweespannen en 21 enkelspannen mee. Zowel bij pony's als paarden. De wed strijden beginnen om 9.00 uur met de dressuur. De eerste aan spanning start rond 11.00 uur. Het evenement duurt tot ongeveer 16.00 uur. Luchtbuksvereniging De Roos De Roos contra Swolgen 3 werd 779 tegen 741 ringen. Hoogste schutter was J. van Ass. De Roos 2 contra Koningslust 2 werd 755 tegen 748 ringen. Door deze twee overwinningen is De Roos weer een stap dichter bij het kampioen schap gekomen. De Roos 2 won knap van de nummer twee van de competitie. Hierdoor staat De Roos ongeslagen met 6 punten voorsprong aan de kop. Zaterdag 7 maart is de beslissing voor het kampioenschap teeen Velden. een danskwartet op vier van haar songs en raakte zo verslingerd aan de jazz, dat hij nu met acht dan sers een nieuwe grote productie maakt op vroege nummers van jazzlegendes als Louis Armstrong, Jelly Roll Morton en The King Oliver Creole Jazz Band. De muziek wordt live uitge voerd en geïmproviseerd door vier muzikanten. Ghost Note, a danced tribute to jazz is een dans- De Roerdomp De algemene ledenvergadering wordt gehouden op vrijdag 6 maart vanaf 20.00 uur in de kanti ne van handboogvereniging Diana aan de Sportlaan in Venray. Vergunningen zijn te verkrijgen bij Faunaland van Grootel in Ven- ray. Nieuwe leden zijn van harte welkom en kunnen zich aanmel den via www.hsvderoerdomp.nl. of bij Faunaland van Grootel. Voor verdere inlichtingen kan men contact opnemen met secre taris H. Hendriks via telefoon (0478)582994 of 06-23140989 en via info@hsvderoerdomp.nl. Het Alvertje De algemene ledenvergadering wordt vanaf 20.00 uur gehou den in café/zaal Back in Time in Oostrum. De voorlopige vispassen zijn verkrijgbaar bij Faunaland van Grootel aan de Stationsweg in Venray en bij van de Ligt Allicht aan de Brugstraat in Wanssum. Op www.hsvhetalvertje.nl. vindt men de contributiebedra gen. Voor vragen en informatie betreffende lidmaatschap en ver gunningen kan men contact opne men met Pieter Kunen via tele foon (077)3662920 of via e-mail info@hsvhetalvertje.nl. DC De Piëlhaas In café De Piëlhaas in Venray wordt op zaterdag 7 maart vanaf 20.30 uur een dartstoernooi gehou den. Aanmelden kan tot 20.15 uur via telefoon (0478)582187. Uitslag darten: winnaarsronde; 1. Mark van de Heuvel. 2. Ela Oosterwijk. 3. Perry Bussers. 4. Ruud Tijssen. 5. Paul Hendrix. 6. Johan van Hoof. 7. Marco Jacobs. 8. Edwin Schat- tevoet. Verliezersronde; 1. Frank Coumans. 2. Marcel Oosterwijk. 3. Lou Janssen. 4. Geert van Hoof. 5. Peter van de Berg. 6. Luc Wester. 7. Daisy Eggen. 8. Pascal Janssen. Er werd 180 gegooid door Ruus Tijssen. Nieuws uit Venray en omgeving leest U in PEEL EN MAAS cii voorstelling die teruggrijpt op de vrijheidsdrang die spreekt uit de eerste Afro-Amerikaanse jazz en is daarmee geen dansdocumentaire over de geschiedenis van de jazz. Volgens Kune?, jarenlang topdan ser bij het Nederlands Dans The ater, delen hedendaagse dans en jazz eenzelfde spannende en cre atieve omgang met ritme, timing, adem en stiltes. Net als jazzimpro- visatoren vinden choreografen BC Harten Drie Het Ruitenboertoernooi is gewonnen door de heren Rob v.d. Beele en Jan Tiggeloven met 59.72 procent. De tweede plaats was voor Annie v.d. Munckhof en Jan Simons met 59.03 procent. Verder werd er nog in twee lij nen gespeeld. In rood was de eer ste plaats voor Annie Jansen en Truus Kusters met 64.58 procent, gevolgd door Peter Koolen en Jeu Steeghs met 58.33 procent. Derde waren Hans Aerts en Jac Huijs met 56.25 procent. In geel waren de winnaars Wiel en Gerda Stoffels met 65 procent. Harrie Arts en Anneke Schoonbeek bezetten de tweede plaats met 55 procent, gevolgd door Nell en Pierre Wien- tjens met 54.17 procent. De eerste zitting van de vierde ronde om het clubkampioenschap wordt gehou den op donderdag 12 maart. Overloonse Bridgeclub Er is een vrije avond gehou den. In de gemixte lijnen waren de beste in de gele lijn Harry en Riet Willems met 60.83 procent. De tweede plaats was voor Miny en Wiel Verhoeven met 55.83 pro cent. De derde plaats werd gedeeld door de paren Luus en Wim van Son, Mia en Sef Lommen en Bert en Nelly Vloet. Zij behaalden allen 52.08 pro cent. In de rode lijn was het sterk ste paar Lucy en Jan Kroef met 63.75 procent. Antoinette Coppus en Riet Muermans bezetten de tweede plek met 63.33 procent, gevolgd door Gerda en Mathieu Crooijmans met 56.25 procent. BC Common Sense De vierde ronde van de tweede competitie is gespeeld. In geel was de eerste plaats met 65,28 procent voor Toine Tiggeloven en Jeanne Korsmit. Tweede met 56,25 procent waren Wil Tacken en Martien Ver- heijen, gevolgd door Tiny Schami- nee en Frans Oudenhoven met 54,17 procent. In rood waren Irma van Kortenhof en Paul Faas de winnaars met 58,35 procent. Met 57,29 procent ging de twee de plaats naar Mariet Backus en Ton Swaghoven. Leny en Jos Arts bezetten de derde plaats met 56,79 procent. vaak een artistieke oplossing uit iets dat begint als een obstakel. Zowel dans als jazz zijn geladen met energie. Ghost Note - een noot die niet gespeeld maar wel gevoeld wordt - is daarmee ener gie in het kwadraat. FIVE GUYS NAMED MOE Zaterdag 7 maart om 20.00 uur staat de voorstelling Five Guys named Moe op het programma. Bubbling Brown Sugar veroverde vorig seizoen het Nederlandse publiek. Als u denkt dat het niet dynamischer en sprankelender kan, heeft u het mis. The best Party in Town, zo noemen ze in Londen de musical Five Guys Named Moe. Een komische all black show vol humor, waanzinnige dansen en swingende muziek van Louis Jor dan. Eén groot feest van de eerste tot de laatste minuut. Stil blijven zitten is geen optie. Het verhaal begint tragisch; Nomax is in de steek gelaten door zijn vrouw. Uit het niets verschij nen dan ineens de gebroeders Moe; Eat, Big, No, Little en Four- Eyed Moe. Binnen de kortste keren halen ze Nomax weer uit de put met hun humor en aanstekelijk enthousiaste 'adviezen'. Maar zijn die adviezen ook bruikbaar? Five Guys Named Moe is twee keer een uur dynamiet en dampende zwarte muziek aanstekelijk ver tolkt door zes swingende man nen en een zeskoppig orkest in hilarisch gekke situaties. U komt zeker los van uw stoel. Woensdag 11 maart om 19.00 uur is de Familie Flöz te gast in Schouwburg Venray met Hotel Paradiso. Velen zullen zich nog het fantastische Teatro Delusio herin neren, dat met veel succes in april en mei 2006 door Nederland toer de. Familie Flöz is weer terug. En hoe! Een nieuw genre is geboren ...de Alpenthriller. In deze beel dende voorstelling maakt u ken nis met Urs Kunz, uitbater van het berghotel Paradiso en een gepassi oneerd jager en muziekliefhebber. Wie zijn zijn gasten? Een net getrouwd jong stelletje, een paar bergbeklimmers, een kleptomaan en een prostituee met enkele van haar klanten. En dan is er ook nog de lift die kuren vertoont. Geen garantie voor een rustig en vreed zaam avondje. En als dan ook nog een van de klanten dood in die lift wordt gevonden, is de sfeer te snijden. Wat moet je in hemels naam met een lijk in de middle of nowhere? NRBC De vierde zitting van de vierde competitieronde is afgewerkt. In de gele lijn waren Theo Jakobs en Jan Stiphout de beste met 60,94 procent. De tweede gedeelde plaats was met 53,65 procent voor Toon den Brok met Justin Gommans en Mia Koopmans met Annie Visser. In de rode lijn wer den Gerda Stoffels en Jan Mater eerste met 60 procent, gevolgd door Mientje en Toon Jakobs met 57,08 procent en derde waren Margriet Mater en Hans Koopman met 56,67 procent. In de blauwe lijn eindigden Joan Hinssen en Nienke van Hoof op de eerste plaats met 58,33 procent. Twee de waren Ger Janssen en Mien Pijpers met 55,63 procent en de derde plaats was voor Bella Huis man en Wim Schoonhoven met 53,75 procent. BC Klavertje Vier De laatste avond van de win tercompetitie is gespeeld en in de gele lijn was de eerste plaats voor Marijke v.d. Boom en Aike van Glabbeek met 62.50 procent. Tweede waren Tony van Ham en Jeanne Korsmit met 58.85 procent, gevolgd door Martien Verheyen en Jan Stiphout met 56.88 procent. In groen waren Wilma Dik en Lei Vis sers het beste met 67.53 procent, gevolgd door Nelly Frederix en Henk de Vries met 65.35 procent. De derde plaats was voor Ria en Kees van Son met 58.16 procent. Deze week is wordt het ruiten- boertoernooi gehouden. Bridgesoos De Kemphaan Uitslag zevende laddercompeti tie. In oranje op de eerste plaats ,met 64,06 Toine en Jan Tiggel- oven, op de tweede plaats met 60,42 Jo de Backer en Toon van Vegchel en op de derde plaats met 56,77 Jan Janssen en Frans Mer- tens. In rood op de eerste plaats met 57,81 twee paren en wel Rinie Mommem en Tilly Reintjes en ook Josephine Philipsen en Nelly Van Vegchel. op de derde plaats met 53,13 Riet en Jan Aarts. In groen op de eerste plaats met 70,00 Cis en Jan Selders, op de tweede plaats met 59,72 Henny Alkemade en Gert Claes- sens en op de derde plaats met 54,17 Trudy Baltussen en Marijs Nelissen. Halfvastenbal In café 't Podium in Venray wordt op zondag 22 maart van 16.00 tot 21.30 uur het Halfvastenbal gehou den. De middag zijn er optreden door de buutreedners Pierre van Helden en Jan Strik en Big Benny. De muzikale omlijsting is ook dit jaar weer in handen van de Oostrumse feestband Aacht vur Elluf. Vorig jaar stonden zij voor het eerst op dit bal en hebben hier een groot feest van weten te bouwen dat zeker voor herhaling vatbaar is. Kaarten zijn te verkrijgen bij café 't Podium aan de Kruisstraat in Venray op vrijdag vanaf 17.00 uur en zaterdag vanaf 20.00 uur. Kaarten zijn ook te bestel len via www.podiumvenray.nl. Julian Dawson In Cambrinus in Horst kan men op dinsdag 10 maart genieten van een concert van Julian Dawson. Dit concert is het enige in Neder land dit jaar. De twee meter lange, kale en vooral innemende Engels podiumpersoonlijkheid Dawson is een veelzijdig songwriter, gita rist en virtuoos op mondharmo nica. Hij zingt net zo gemakkelijk in groepsverband als solo en a- capella. Hij is een vast lid van de band Plainsong en speelde met onder meer Richard Thompson, Lucinda Williams, Gene Parsons van The Byrds en Toots Tielemans. Dit concert begint om 20.30 uur en reserveren is aan te bevelen. Meer informatie is verkrijgbaar via telefoon (077)3983009 of via www.cambrinusconcerten.nl. Beukfeest In Gryphus in Vierlingsbeek zijn op zaterdag 7 maart drie metal- bands te gast tijdens het Beukfeest. Op het Beukfeest spelen deze keer de bands Cliteater, Chiraw en Poison My Blood. Het Limburgse kwartet Cliteater staat garant voor een enorme portie grindcore en death metal, bestaat sinds 2002 en toerde inmiddels door heel Europa en de Verenigde Staten. De band heeft inmiddels drie albums uitgebracht. Uit Almelo komt de band Chiraw, een metalband die alle takken van het genre tot in de puntjes heeft geperfectioneerd. Hierdoor spreekt de band een breed publiek aan. Deze winnaar van de Metalbash 2006 beukende ritmes af met glasheldere melo dieën. De avond wordt geopend door de hardcore/metal band Poi son My Blood. Deze jonge Belgen gooien tijdens hun show al hun woede en energie eruit. Poison My Blood deelde reeds het podium met bands als The Chariot, Archi tects en Born From Pain. Gryphus is geopend vanaf 20.30 uur, de eerste band betreedt het podium om 21.00 uur. Kidspower Het blijft de droom van heel veel kinderen: dierverzorger wor den. Deze droom kan voor één middag uitkomen! Vanaf 25 maart tot en met 15 april krijgen kin deren van zes tot elf jaar in Zoo Parc Overloon iedere zaterdag- en woensdagmiddag tijdens de acti viteit KidsPower de kans om te ervaren hoe het voelt om dierver- zorger te zijn. Reserveren is nood zakelijk en kan via (0478)640046. Zoo Parc Overloon is te vinden aan de Stevensbeekseweg in Over- loon en is dagelijks geopend van 10.00 tot 17.00 uur. Zie ook www. overloonzoo.nl. Hobbybeurs In Partycentrum De Borgh bij de ingang van recreatie De Schatberg aan de Middelpeelweg in Sevenum wordt op zondag 8 maart een Hob- byistenbeurs gehouden. Er staan dertig kramen met zelfgemaakte cadeauartikelen. Het aanbod van de standhouders bestaat uit home decor, loodverwerking, fimo-klei, keramiek, decoraties voor Pasen, papierverwerking, droogstukjes, bloemsierkunst, sieraden, pop- penkleertjes, papier-maché, hout bewerking, naambordjes, kaarten maker, brooddeeg, keramiek, gips en huisvlijt. Er zijn ook stands met grondstoffen voor huisdecor en er zijn workshops. De dag duurt van 11.00 tot 17.00 uur. Winterwandeling Wandelsportvereniging De Natuurvrienden uit Merselo houdt op zondag de eerste winterwande- ling van het winterseizoen 2009. De afstanden en starttijden zijn: 30 kilo meter 8.00-10.00 uur, 20-15 kilome ter 8.00-12.00 uur en 10-5 kilome ter 8.00-14.00 uur. Alle tochten zijn geschikt voor Nordic walking. Spe ciaal voor gezinnen met kinderen is er een puzzeltocht van 5 kilometer uitgezet. De starttijd is tussen 13.00 en 14.00 uur. Voor de winnaars zijn er enkele prijsjes. Startplaats is café D'n Tommes aan het Grootdorp in Merselo. Het inschrijfbureau sluit om 17.00 uur. Sarcasme Onder de titel 'Danke, mercy, thank you' exposeert Bas de Wit (Budel, 1977) van 8 maart tot 7 juni 2009 in het Odapark in Ven- ray. Tijdens deze tentoonstelling worden naast schilderijen ook zijn allernieuwste sculpturen getoond. De merkwaardige figuren in het werk van De Wit zijn metaforisch voor de menselijke illusies en mis lukkingen in de hedendaagse con sumptiemaatschappij. Humoristi sche en onverwachte associaties maken zijn werk enerzijds luchtig, maar vooral expressief en veront rustend. De Wit betrad in korte tijd de internationale kunstwereld. Zijn stormachtige carrière kreeg vorig jaar een extra impuls met de Koninklijke prijs voor de vrije schilderkunst 2008. Open: woens dag tot en met zondag van 11:00 uur tot 17:00 uur, zaterdags vanaf 13:00 uur, entree gratis. Holland House Oostrum Oostrum is in het weekeinde van 28 en 29 maart in de ban van Holland House, georganiseerd door Harmonie Sub Matris Tutela. Op zaterdag is men welkom bij de verbeterde versie van het Hol land House op het dorpsplein in Oostrum, waar artiesten van 'aege bojjum' bekende Nederlandstalige hits zullen zingen. Tweeëntwintig acts gaan het podium betreden. Op zondag vindt de tweede ronde plaats, maar deze keer is het de beurt aan 'neej aostrums talent'. Maar liefst dertig jeugdige deelne mers trekken de stoute schoenen aan en kruipen in de huid van bekende artiesten. De voorver koop wordt gehouden op zondag 8 maart tussen 12.00 en 14.00 in gemeenschapshuis D'n Oester ham. Voor meer informatie kan men kijken op www.aegebojjum. presteert.nl. of via e-mail aegeboj- jumlive@home.nl. Dameskoor Oirlo is in 1969 ont staan vanuit de L.VB. en is begon nen met twintig leden. Op dit moment telt het koor 24 dames en staat het onder leiding van Frans Verhofstad. De meeste optredens vinden plaats in de parochiekerk van Oirlo. Op uitnodiging wordt ook op andere plaatsen gezongen. In maart bestaat het koor veertig jaar. Dit wordt gevierd op zaterdag 14 maart om 16.00 uur met een Onderwijs geeft Vleugels De Adelbertvereniging Venray houdt op dinsdag 10 maart de zevende lezing van het seizoen 2008-2009. De titel van de lezing is Onderwijs geeft Vleugels en spre ker is drs. B Banning. De avond begint om 19.45 uur en wordt gehouden in de Witte Hoeve in Venray. Banning is van mening dat het onderwijs één van de mooiste plekken is om te werken in de samenleving. De hele dag tussen opgroeiende jongelui, die je zoveel meegeven en voor wie je af en toe ook wat betekenen mag. De afge lopen jaren heeft Banning, docent levensbeschouwing en identi teitsbegeleider in het voortgezet onderwijs, veel gereflecteerd over zijn ervaringen in het onderwijs. Introducés zijn deze avond van harte welkom. Troubadour Zanger en troubadour Peter de Jong staat op zondag 8 maart op het podium van Cambrinus in Horst met zijn Nederlandstalige liedjes vol van humor en lichtvoe tige maatschappijkritische tek sten. De Jong tilt op verfijnde en luchtige wijze steeds een stukje vloerkleed van de samenleving op om te zien wat eronder geveegd is. In 'Sinterklaas' staat op bijna vrolijke wijze het vluchtelingen beleid centraal en in 'Dierenliefde' neemt hij het op voor de dieren in de bio-industrie. Met gemak bezingt hij kleine en grote din gen en weet de aandacht van de luisteraar te vangen. Het optreden begint om 16.00 uur. Meer infor matie is verkrijgbaar via telefoon (077)3983009 of kijk op www. cambrinusconcerten.nl. Limonadeconcert Harmonie St. Catharina geeft op zondag 8 maart samen met het opleidingsorkest, speciaal voor alle kinderen van Leunen, Veulen en Heide, een limonadeconcert in de aula van het Raayland College. Er worden muziekstukken gespeeld en beelden vertoond van de films The Lion King en Pocahontas. Een tovenaar vertelt het sprookje Rapunzel en ook Alladin en een aantal liedjes uit films van Disney komen in een medley voorbij. Tevens worden de winnaars van de kleurwedstrijd bekendgemaakt. Aanvang 10.45 uur. Hemelkind is de sensuele en sprookjesachtige nieuwe roman van bestsellerauteur Rita Spijker (Kreukherstel- lend en Tussen zussen). Het is een verhaal over beloftes en schuld- en over het vinden van je eigen weg. Als Moon haar vader op diens sterfbed een belofte doet, kan ze amper bevatten hoezeer haar leven zal veranderen. Binnen twee weken heeft ze haar baan opge zegd, trekt ze de deur van haar flat in de stad voorgoed achter zich dicht en neemt ze haar intrek op de afgelegen boerenhoeve waar ze is opgegroeid. Daar wordt ze opgewacht door haar verleden - de gelukkige jaren waarin ze met haar ouders een hecht gezin vorm de, de dramatisch vroege dood van haar moeder, het stugge zwijgen waar haar vader zich daarna in hulde. Als snel krijgt Moon op de hoeve gezelschap van haar neef Henk, theatermaker Ties en licht man Chalid. Moon raakt verstrikt eucharistieviering in de Gertrudis- kerk van Oirlo. Na afloop van deze dienst worden zes dames die vanaf de oprichting lid zijn gehuldigd; R. Baten van Rijssel, T. Classens-Swin- kels, D. Drabbels-v.d. Ven, T. Pee- ters-Cox, M. Versleijen-Kuijpers en A. Voermans-Baten. Ook de diri gent wordt in het zonnetje gezet. Aansluitend is er in de kerk de gelegenheid het koor en de jubila rissen te feliciteren. Houtsculpturen In de bibliotheek Venray zijn abstracte houtsculpturen te zien van Luc Bouwens. De sculpturen zijn gemaakt van inlands hout, zoals kastanje, beuken, noten, essen en peren. De basis van de houtkunst heeft Luc Bouwens geleerd van zijn vader. Medio 2000 heeft hij bij de Vrije Academie in Venray een cursus beeldende kunst gevolgd (docent Jos Beurs- kens) en hij heeft deelgenomen aan verschillende workshops. De houtsculpturen zijn te zien t/m 12 maart tijdens de openingsuren bij BiblioNu Venray, Merseloseweg 59. Openingstijden: maandag en donderdag 13.00-17.30 uur, dins dag en woensdag 11.00-17.30 uur, vrijdag 11.00-20.00 uur, zaterdag 11.00-14.00 uur. Documentaire In Cambrinus in Horst wordt op woensdag 11 maart de film documentaire Searchin' for the Heart of the Heartlands over het muzikantenbestaan in dit deel van de Verenigde Staten getoond. Deze muziekfilm maakt een toer langs een vijftal muziekpodia in Nederland waaronder Paradiso in Amsterdam en enkele theaters en festivals. Terwijl een muzikan- tenbestaan doorgaans een armoe dig bestaan is, toont deze film de rijkdom die eronder schuilgaat en verhaalt over de onafhanke lijkheid van de rootsmuziek van de Heartlands van de Verenigde Staten. Deze anderhalf uur duren de documentaire roadmovie is naar een idee van Ad van Meurs gemaakt in opdracht van het Van Abbemuseum en het Frits Phi- lipsmuziekcentrum in Eindhoven. Reserveren is mogelijk via tele foon (077)3983009 of via e-mail cambrinushorst@home.nl. Seniorservice Gilde Venray houdt tot en met 31 mei een expositie in verzorgingstehuis Beukenrode. Er worden produc ten getoond die gemaakt zijn door de deelneemsters van het kaarten maken en mandalatekenen. Het hobby- en Creativiteitencentrum waarin alle activiteiten plaatsvin den is gelegen aan de Prins Bern- hardstraat in Venray. Meer bijzon derheden over de groepen staat op www.seniorservicevenray.nl. in haar gevoelens voor de drie mannen, maar vooral in de belofte die ze aan haar vader deed. En dan maakt de regisseur een toneel stuk dat Moons hele bestaan op losse schroeven zet. Hemelkind is te koop bij boekhandel Van den Munckhof. Prijs: 17 euro. Boekrecensie in Peel en Maas Ghost Note, Five Guys en Hotel Paradiso nirjtj.

Peel en Maas | 2009 | | pagina 11