Fietsvierdaagse presenteert eigen postzegel Ingezonden Tafeltennistafel op Coninxhof In de bloemen... Hond en baas Ook uw voor accessoires en versieringen Feeën/u rk 39,95 voor Medina» accessoire* en versieringen Creative Vado Silver voor Karlijn PEEL EN MAAS 3 Meuren» nortoaal e-mail: PEEL EN MAAS Ter gelegenheid van de jubile umeditie heeft de Stichting Fiets vierdaagse Venray een eigen post zegel laten drukken. De postzegel ter waarde van 44 eurocent laat het logo zien en de twee NTFU- kwaliteitssterren. Deze postzegel is tijdens het fietsevenement te koop. De vrijwilligers kunnen deze postzegel kopen tijdens de vrijwilligersavond maandag 6 juli in discotheek Zenith, dit jaar de start- en finishlocatie van de 25- jarige fietsvierdaagse. Deze vrijwil- ligersavond is alleen toegankelijk voor de eigen vrijwilligers. Verza melaars die niet kunnen wachten tot 21 juli met de aanschaf van dit item, kunnen een bedrag van 5 euro overmaken op rekening 12.81.40.631 ten name van Stich ting Fietsvierdaagse Venray, onder vermelding van naam en adresge gevens. Na ontvangst van boven genoemd bedrag worden de tien postzegels naar het opgegeven adres gestuurd. De jubileumeditie vindt plaats van 21 juli t/m 24 juli. Mijn ontdekkingsreis naar chiropractie Geschreven door een cliënt. In de zomer van 2005 ging ik voor het eerst naar een chiropractor. Ik liep al lang met klachten en er leek geen andere oplossing dan een ope ratie. Een familielid vertelde me over chiropractie. Ik wist er op dat moment nog niet veel van. Vol goede moed ging ik de eer ste behandeling bij Ralf Riddarhall tegemoet en ik was erg benieuwd. De behandeling was niet pijn lijk, voelde zelfs plezierig en het belangrijkste: ik merkte meteen vooruitgang. Mijn interesse voor chiropractie was gewekt en ik ging op zoek naar meer infor matie omtrent deze natuurlijke geneeswijze. Al snel kwam ik tot de conclusie dat chiropractie zich richt op de wervelkolom en het zenuwstelsel. Door bijvoorbeeld een ongeluk, overbelasting of een verkeerde beweging dan wel houding is het mogelijk dat onze ruggenwervels verschuiven. De zenuwen kun nen door de verschoven wervels bekneld raken waardoor ze signa len niet goed meer doorgeven. Dit kan allerlei klachten veroorzaken zoals bijvoorbeeld rug en of nek- klachten, pijn, tintelingen of een verlaagde weerstand. Een chiropractor heeft zes jaar gestudeerd om zich dokter in de chiropractie te mogen noemen. Een chiropractor voelt heel nauw keurig welke wervels verschoven zijn en zet deze weer recht door middel van een druk met vingers of handen. De zenuwen krijgen weer meer ruimte en kunnen zo de signalen beter doorsturen aan het lichaam. Heel begrijpelijk dus dat er van alles in het lichaam kan verbeteren. Om terug te komen op mijn per soonlijke verhaal: in mijn lichaam gebeurde, na enkele behandelin gen, erg veel. Ik had veel minder pijn en kreeg veel meer energie. Na een hele reeks van behande lingen was ik zelfs klachtenvrij. Ik ben er ook wel achter dat het heel belangrijk is om in behandeling te blijven om de klachten ook weg te houden. Ook wil ik benadrukken dat niet iedereen zoveel baat hoeft te hebben bij chiropractie. iQ Wellness Center, Langstraat 106,5801 AG Venray, 0478-568833 of kijk op www.iqwellness.nl Open ochtend Petrus' Banden Talent ontwikkelen vanuit de overtuiging dat elk kind barst van talent. Vanuit die gedachte geeft basisschool Petrus' Banden onder wijs. Op dinsdag 3 maart houdt Petrus' Banden een open ochtend. Vanaf 08.45 uur bent u dan harte welkom in onze fraaie school in de Oranjebuurt."Bij Petrus' Banden zijn we niet vies van leerpresta ties", geeft directeur Ger Mous eer lijk aan. Maar dat wil niet zeggen dat alles in dienst staat van preste ren, zo voegt hij er meteen aan toe. "We zijn realistisch in de verwach tingen die we hebben. We leggen de lat niet té hoog. Maar we willen wel het maximale eruit halen wat een kind in zich heeft. En dat bete kent dat we ons verdiepen in de mogelijkheden die elk individueel kind heeft. En of een kind straks naar het vmbo gaat of het vwo, dat maakt voor ons niks uit, zolang het maar aansluit bij zijn of hara talen ten. Eruit halen wat erin zit, dat is een uitdaging die ons elke dag opnieuw motiveert, als team en als individuele leraren."Nieuwsgierig? Kijk dan ook eens op www.petrus- bandenschool.nl. De open och tend op 3 maart start om 8.45 uur met informatie, gevolgd door een klassenbezoek, een rondleiding en een afsluitende bijeenkomst (rond 10.30 u.). Wilt u het hele program ma meemaken? Zorg dan dat u er op tijd bent. Eventueel kunt u zich ook op een later tijdstip aanslui ten. Omschakelen naar duurzame energie De gemeente Venray gaat parti ciperen in het provinciaal initia tief waarbij energieprojecten wor den uitgevoerd. Op 17 maart zal wethouder Patrick van der Broeck een het zogenaamde Omschakel- convenant ondertekenen. Met dit convenant gaan gemeenten zich inzetten om meer en meer over te schakelen op duurzame ener gie. Met die ondertekening is de gemeente bereid om samen met anderen projecten in het kader van duurzame energie te starten of uit te voeren. Middels een coör dinatiepunt kan tevens kennis worden uitgewisseld. Resultaten van projecten worden bovendien vergeleken met die van andere gemeenten. Dit kan bovendien leiden tot een jaarlijkse financiële impuls van 25.000 euro. Voor die projecten zal de gemeente een energiecoördinator aan gaan stel len. Zoals ieder jaar met Valentijns dag bezocht broeder Valentijn met medewerking van het CDA weer vrijwilligers op die het hele jaar klaarstaan voor anderen. Broeder Valentijn ging dit jaar voor de 24e keer op stap. Dit jaar wilde hij speciale aan dacht geven aan de vrijwilligers die op zaterdagavond de dames van het Vincentiushuis begeleiden naar de mis in de Grote Kerk.Voor- afgegaan door een inspirerende mis werden zowel de vrijwilligers als de dames van Vincentius met een bloemetje vereerd. Dit bloe metje is een uiting van dankbaar heid aan de samenleving voor het goede werk dat vrijwilligers doen. Donderdag 19 februari 2009 - Pagina 7 jfë-jl jgïj - m In de rubriek Ingezonden krijgt U als lezer de kans om uw mening te ventileren over actuele nieuwszaken. De redactie behoudt zich het recht voor brieven te weigeren of in te korten. De lengte van de brie ven wordt beperkt tot maximaal 200 woorden. Brieven zonder naam en adres worden niet geplaatst. WOZ-waarde Op het nieuws zag ik dat de stij ging van de WOZ-waarde landelijk gezien en berekent door de alge mene rekenkamer voor peildatum 01-2008 gemiddeld zo'n 2 procent bedraagt. De stijging van de WOZ- waarde zeer plaatselijk gezien en door mij berekent voor peildatum 01-2008 bedraagt wel meer dan tien procent. Deze stijging komt weer bovenop de stijging van peil datum 01-2007 die toen zeer plaat selijk ook al 7.5 procent bedroeg. Natuurlijk heb ik bezwaar aange tekend en de uitkomst laat nog op zich wachten, maar vertrouwen dat het iets helpt heb ik niet. Het is toch te gek dat de WOZ waarde hoger is, als, in mijn geval, de daad werkelijke waarde van mijn huis. Als iemand morgen het geld bied welk gelijk is aan de WOZ-waarde die nu aan mijn huis is toegewezen dan gaan we denk ik gelijk naar de notaris. Ben ik nu de enige die dit constateert, of is ook anderen vooral deze laatste (in mijn ogen) absurde en zeker niet marktcon forme stijging opgevallen. Met al die belastingen, toeslagen en hef fingen sponsoren we de bestuur ders al meer als voldoende. Wan neer is genoeg nu eens genoeg. Voor meer tekst en uitleg in uw vergadering kunt u mij ophalen met privéjet in Leunen. Wilco Nooijen, Leunen Op de bon In de Peel en Maas van vorige week werd vermeld dat artsen bij een spoedgeval een parkeer bon kunnen krijgen als ze niet eerst een parkeerkaartje hebben gehaald. Dit is Venray echt op zijn smalst en daaraan kan gekoppeld worden dat het Gemeentebestuur haar zaken niet goed behartigd. Een arts of welke hulpinstantie dan ook behoren gewoon vrijstel ling te hebben van het parkeerbe leid bij een spoedgeval. Ook vindt ondergetekende dat een arts bij een spoedgeval een blauwe lamp mag gebruiken, het is immers een spoedgeval. Vanuit het beleid cq. verordeningen hoeft een politie auto ook geen parkeerkaartje te nemen, ook de brandweer niet. Verder vind ik dat alle artsen die naar een spoedgeval moeten deze vrijstelling moeten krijgen. Ik roep hierbij dan ook alle patiën ten van alle huisartsen op om een bezwaarbriefje te schrijven aan het College van Burgemeester en Wethouders en de raad van de Gemeente Venray. Het is onverant woord om deze artsen met een dergelijk probleem op te zadelen als het om een spoedgeval gaat. Ik hoop dat het gemeentebestuur meteen vastlegt dat dit niet meer voorkomt. P. Molmans, Venray Karlijn Brueren heeft woensdag in boekhandel Van den Munckhof in Venray een Creative Vado Sil ver-camera in ontvangst mogen nemen. Klanten van deze boekhandel maakten landelijk kans op diver se prijzen in het thema Video uit de feestdagenfolder. Naast een Creative Vado Silver, landelijke tweede prijs, waren een Creative ZEN Mozaic 4 Gb Black met Tra velsound, ZEN Mozaic en een Cra- tive Gigaworks te winnen. Deze laatste twee prijzen zijn elders in het land gevallen en uitgereikt. Dankzij bijdragen van spon sors kunnen de leerlingen van basisschool Coninxhof in Venray weer lekker buiten spelen. Op de school zijn onlangs enkele speel toestellen, zoals een glijbaan en rekstokken, geplaatst. Daar is nu een fantastische tafeltennistafel bijgekomen. Als het weer wat beter wordt, komen onder de glijbaan en de rekstok nog rubbertegels, zodat de kinderen zich bij het vallen geen pijn doen. Afgelopen zaterdag werden enkele mensen van allochtone afkomst in het zonnetje gezet door Alia Achour en Tineke Lamers van Samenwerking Venray. De bloemetjes werden uitgedeeld omdat deze mensen zich de afge lopen jaren ingezet hebben voor de allochtone gemeenschap. Het was geen Valentijnsactie, maar de verrassing was wel ingegeven door de Valentijngedachte. Samen werking Venray wil met deze actie zijn waardering uitspreken voor de hulp en steun die deze men sen belangeloos en vaak anoniem bieden aan een groep, vaak kwets bare medeburgers in het Venrayse. Kynologen Club Venray en Omstreken start op zondag 1 en donderdag 5 maart weer met voorjaarscursussen. Deze bestaan uit ongeveer twaalf lessen. Ze worden in juni afgesloten met een examen voor wie dat wil. Voor de puppies is er een cur sus waarbij de nadruk ligt op de opvoeding tot een sociale hond die het prettig vindt om de baas te gehoorzamen en die vol zelf vertrouwen en zonder stress door het leven gaat. De nadruk bij alle cursussen ligt op een goed con tact tussen baas en hond en op het systematisch belonen van gewenst gedrag. Voor honden tus sen de vier en zes maanden oud is er de Basis Opleiding (BO 1) Voor honden vanaf zes maanden oud is er de Basis Opleiding (BO 2) of Basis Gehoorzame Hond. Ver der zijn er voor de gevorderden diverse vervolgcursussen gedrag en gehoorzaamheid, ook behen digheid en flyball behoren tot de mogelijkheden. Het oefenterrein is gelegen op De Versen aan de Sinnesstraat in Oirlo. Voor uitgebreide informatie kan men kijken op www.kcvenray.nl. of contact opnemen met de cur suscoördinator via telefoon 06 25142457. redactie: redactie@vandenmunckhof.nl advertentie-afdeling: advertentie@vandenmunckhof.nl Een bloemetje... Daagse Venray Daagse Venray Daagse Venray Daagse Venray

Peel en Maas | 2009 | | pagina 7