Gemeente Ven ray a Cultuurhistorie leeft in Venray Afsluiting Oostsingel Start werkzaamheden Grote Markt Gemeente vraagt uw mening over Wmo Venray timmert aan de weg Eén Zorgloket bij gemeente Venray Informatieverstrekking historisch archief PEEL EN MAAS Donderdag 19 februari 2009 - Pagina 17 Gemeentehuis Openingstijden De Oostsingel is op woensdag 25, donderdag 26 en vrijdag 27 februari (carnavalsweek) afgesloten voor doorgaand verkeer. De Oude Oostrumseweg blijft vanaf de rotonde Stationsweg bereikbaar voor bestemmingsverkeer. Ter plaatse van basisschool De Hommel, het zebrapad en de fietsoversteekplaats wordt gedurende deze dagen een drempel aangelegd. Hiervoor is de Oostsingel afgesloten vanaf de rotonde Zuidsingel/Henri Dunantstraat tot aan de Oude Oostrumseweg. Het verkeer wordt ter plekke met borden omgeleid. Mocht u ten tijde van de werkzaamheden vragen hebben over het werk, dan kunt u tijdens kantooruren contact opnemen met de gemeente Venray op telefoonnummer (0478) 52 33 33. Met de start van fase 2a gaat ook het infopunt Centrum op de schop weer open. U vindt het infopunt in de bibliotheek, Merseloseweg 59 in Venray. Elke dinsdag houdt de gemeente daar spreekuur van 11.00 tot 12.00 uur. U bent van harte welkom om de tekeningen in te zien en vragen te stellen over de uitvoering. Ook eventuele problemen kunt u hier melden. In verband met carnaval is het gemeentehuis op maandag 23 februari en dinsdag 24 februari gesloten. Aangifte van geboorte en overlijden is op beide dagen mogelijk van 10.00 tot 11.00 uur. Annulering informatieavond De informatieavond ten behoeve van raad en commissies gepland op donderdag 19 februari, gaat niet door wegens het ontbreken van onderwerpen. Venray, focus op mensen - A - V_ jJÉ Raadhuisstraat 1, 5801 MB Venray Postbus 500, 5800 AM Venray Telefoon (0478) 52 33 33 Fax (0478) 52 32 22 E-mail gemeente@venray.nl Internet www.venray.nl Publieksdiensten Maandag van 12.00 tot 20.00 uur, dinsdag t/m vrijdag van 9.00 tot 13.00 uur. Telefonisch bereikbaar: maandag t/m donderdag van 8.30 tot 17.00 uur en vrijdag van 8.30 tot 13.00 uur. Gemeentearchief Alarm Dinsdag t/m donderdag van 9.00 tot 17.00 uur. Centraal alarmnummer 112 Informatiecentrum Hulpaanvraag geen spoed politie 0900 - 88 44 Maandag van 12.00 tot 20.00 uur, Hulpaanvraag geen spoed brandweer 077 - 356 56 56 dinsdag t/m donderdag van 9.00 tot 17.00 uur en vrijdag van 9.00 tot 13.00 uur. Week 08 Op donderdag 26 februari start de herinrichting van de Grote Markt in het kader van het project Centrum op de schop. Daarna volgen de Marktstraat, Hofstraat, Kapelaanspad en Wilhelminastraat. Deze werk zaamheden duren tot eind juli. Het project Centrum op de schop omvat de gehele reconstructie van de bestrating, het groen, het straat- meubilair en de openbare verlichting van het kernwinkelgebied. De uit voering is verdeeld over drie jaren om de overlast voor het winkelend publiek en winkeliers zo veel moge lijk te beperken. Fase 2a Vorig jaar is fase 1 afgerond en op 26 februari start fase 2a. Deze fase heeft betrekking op de Grote Markt, Marktstraat, Hofstraat, Kapelaanspad en Wilheminastraat. De gemeente streeft ernaar om de Grote Markt op 29 april gereed te hebben zodat Koninginnedag op het nieuwe plein gevierd kan worden. Later volgen dan de resterende straten die uitkomen op het plein. Fase 2b Fase 2b omvat het Henseniusplein en Schouwburgplein. Na de bouwvak en de kermis worden deze pleinen aangepakt zodat ook die nog dit jaar in een nieuw jasje worden gestoken. Overlast Enige overlast is helaas niet te voorkomen, maar de gemeente doet er alles aan om dit tot een minimum te beperken. Er worden tijdelijke matten en loopplanken gelegd. En de stratenmakers zullen het win kelend publiek, waar mogelijk, ten dienste staan. Wij vragen echter uw begrip voor ongemakken die niet te voorkomen zijn. Tijdens een werkbezoek aan de initiatiefnemers van RooyNet heeft het college van B en W ervaren dat veel mensen zich betrokken voelen bij cultuurhis torisch Venray. Een groot aantal vrijwilligers draagt zijn of haar steentje bij. Niet alleen aan RooyNet, maar ook aan één van de inmiddels 31 organisaties die bij het HPV zijn aangesloten. RooyNet is een gezamenlijk initiatief van BiblioNu, Museum 't Freulekes- huus, het Historisch Platform Venray (HPV) en het gemeentearchief. Ze hebben zich tot doel gesteld om informatie over het cultureel erfgoed van Venray niet alleen vast te leg gen, te bewaren en behouden, maar ook beschikbaar en bereikbaar te maken voor het grote publiek door gebruik te maken van eigentijdse ICT. Digitaliseren Burgemeester en wethouders moch ten onder andere een kijkje nemen in het CAI digi-lab. Hier wordt de grote klus van het digitaliseren geklaard. Er valt wekelijks een groot aanbod aan documenten, objecten, foto-, film- en audiomateriaal te verwerken. Hét voorbeeld Inmiddels ontwikkelt RooyNet zich ook tot vraagbaak voor verenigingen die willen weten hoe ze hun archief kunnen digitaliseren en beheren. En op welke wijze de informatie toegankelijk gemaakt kan worden voor bijvoorbeeld de verenigingsleden. Omdat het concept redelijk nieuw is in Nederland, is er ook veel interesse uit andere delen van het land waar men soortgelijke projecten op wil zetten. In de provincie Limburg is RooyNet hét voorbeeld voor andere gemeenten hoe om te gaan met de digitalisering van erfgoed. "Een initiatief dat verleden, heden en toekomst verbindt", aldus wethouder Patrick van der Broeck. "En de website ziet er ook nog eens heel erg mooi en aantrekkelijk uit". Het komend jaar wordt er hard gewerkt aan het ontwikkelen van het educatieve deel van RooyNet voor basis- en voortgezet onderwijs. Wilt u dit met eigen ogen zien: kijk dan op www.RooyNet.nl. De kans bestaat dat u binnenkort een enquête van de gemeente op uw deurmat aantreft. De gemeente vraagt de komende weken namelijk aan 1500 inwoners hun mening over de woonomgeving, aanwezigheid van voorzieningen, vrijwilligerswerk en mantelzorg. Uw ervaring en mening zijn van belang om het beleid en de uitvoering van de Wet maatschappelijke ondersteuning (Wmo) te verbeteren. De Wmo is veelomvattend en veel mensen maken er op een of andere manier gebruik van. Bijvoorbeeld als u mantelzorger bent of als u hulp krijgt bij het huishouden. Het doel van de Wmo is dat iedereen zo lang mogelijk zelfstandig kan leven en meedoen in de samenleving. Zorgvuldig en anoniem De namen van de mensen die een enquête ontvangen zijn willekeurig geselecteerd uit het bestand van de gemeente van inwoners van 18 jaar en ouder. De antwoorden behandelt de gemeente uiteraard zorgvuldig en anoniem. U kunt in plaats van de papieren enquête ook gebruik maken van een digitale enquête. In de brief leest u hoe dit werkt. Het invullen neemt niet meer dan 15 minuten van uw tijd in beslag. Het is van belang dat zoveel mogelijk mensen meedoen. Vragen? Wanneer u nog vragen heeft over dit onderzoek, kunt u op werkdagen te recht bij het Zorgloket van de gemeente, telefoonnummer (0478) 52 33 33. 1. Reconstructie Grote Markt, 26 februari t/m 29 april 2. Rioolvergroting Merseloseweg (gedeelte Dempseystraat/Kruitweg), 2 maart t/m 1 april 3. Reconstructie Aubadestraat en Etudestraat, heden t/m 1 april 4. Aanleg zebrapad Oostsingel (nabij basisschool De Hommel), 25, 26 en 27 februari 5. Aanbrengen asfalt Zuivelweg (gedeelte Heidseweg/Albionstraat), 25, 26 en 27 februari Alle inwoners van de gemeente Venray moeten zelfstandig kunnen leven en wonen, ondanks hun beperking of handicap. Mensen die afhankelijk zijn van professionele hulp, hebben vaak moeite om de juiste weg te vinden naar organisaties voor hulp of ondersteuning. Daarom heeft de gemeente Venray een Zorgloket. Op 1 januari 2007 is de Wet Maatschappelijke Ondersteuning (Wmo) ingevoerd. Sindsdien regelt de gemeente alles wat met ondersteuning te maken heeft; van rolstoel tot bijvoorbeeld hulp bij het huishouden. Bij het Zorgloket kan iedereen terecht voor advies, hulp en ondersteuning op het gebied van wonen, welzijn, inkomen en zorg. Het loket is er voor mensen van alle leeftijden. Voor ouderen, voor mensen met een chronische ziekte, een lichamelijke of verstandelijke beperking, en voor mensen met psychische problemen. Maar ook voor hun familieleden, mantelzorgers en vrijwilligers. Het Zorgloket denkt met u mee en biedt geschikte informatie waardoor u beter in staat bent uzelf te redden. U kunt het Zorgloket vinden in het gemeentehuis, Raadhuisstraat 1, Venray. De openingstijden zijn op maandag van 12.00 tot 20.00 uur en van dinsdag tot en met vrijdag van 9.00 tot 13.00 uur. U kunt het loket ook telefonisch bereiken op (0478) 52 33 33. Het gemeentearchief beheert een deel van het culturele erfgoed van Venray. Het archief herbergt een schat aan informatie over de geschiedenis van Venray en zijn bewoners. U kunt er archiefstukken inzien, maar ook boeken, kranten en beeldmateriaal. Ook beheert het gemeentearchief in Venray archieven van de gemeente Meerlo- Wanssum. Het gemeentearchief biedt veel bronnen voor stamboomonderzoek, niet alleen uit Venray, maar ook uit omliggende plaatsen. De studiezaal van het gemeentearchief is gevestigd in het gemeentehuis. Openingstijden: dinsdag tot en met donderdag van 9.00 tot 17.00 uur. U kunt de index op de burger lijke stand van Venray (gegevens over geboorte-, huwelijks- en overlijdens akten voor zover openbaar) ook op www.venray.nl raadplegen. Klik op Gemeentearchief (bij Quick links), databases, index burgerlijke stand. Kijk ook eens op www.RooyNet.nl, waar u foto's, films en documenten vindt van onder andere het gemeentearchief. Zelf zoeken niet mogelijk? Inwoners die niet in staat zijn om zelfstandig onderzoek te doen in de historische archieven en collecties van de gemeente, kunnen een schrifte lijk verzoek indienen om bepaalde naspeuringen te laten uitvoeren. U kunt een schriftelijk verzoek per e-mail vesturen aan gemeente@venray.nl of per brief aan: Gemeente Venray, Afdeling Publieksdiensten (gemeentearchief), Postbus 500, 5800 AM Venray. De onderzoeksresultaten worden zo spoedig mogelijk toegezonden met de bijbehorende rekening. Kosten Voor elk kwartier of gedeelte daarvan dat aan onderzoek besteed wordt, bedragen de kosten 7,30. Verder worden kosten in rekeningen gebracht voor het maken van A4-kopieën in zwart-wit 0,20 per stuk) en in kleur 1,10 per stuk). week 08 adv.indd 17 18-02-2009 14:39:46

Peel en Maas | 2009 | | pagina 17