Ondernemers betreuren 'devaluatie' Albert Heijn Ontspannen ademhalen met yoga Bijzondere combinatie Angst de Baas Activiteiten voor ouderen Goede thuiszorg Met Lef! Voorkomen van burnout Voedselbank Venray zoekt bestuursleden Politie zet foto's overvallers op internet O Tal van mogelijkheden bij Beauty Shop PEEL EN MAAS Donderdag 12 februari 2009 - Pagina 9 Venray Centraal, de vereni ging waarin centrumonderne mers verenigd zijn, betreurt de mogelijke plannen van Albert Heijn om aan de rand van het centrum een regioverzorgen- de supermarkt te realiseren. De huidige winkel in het cen trum zou omgebouwd worden naar een binnenstadsuper c.q. gemakswinkel. Venray Cen traal vindt deze plannen een uitholling van het centrum. 'Detailhandel en food doen immers ten opzichte van elkaar aan kruisbestuiving. Twee vol waardige en elkaar aanvullende supermarkten in het centrum zou voor het centrum optimaal zijn', aldus Venray Centraal in een pers bericht. 'Het mogelijke vertrek van een gezichtsbepalende super markt zal de aantrekkingskracht van het centrum verminderen en bezoekersverlies opleveren'. Venray Centraal realiseert zich dat het uiteraard aan Albert Heijn is om bepaalde beslissingen te nemen. Vast te stellen is tevens dat het een pleister op de wonde is dat Albert Heijn niet helemaal uit het centrum vertrekt, zoals eerder de bedoeling was. Venray Centraal is blij dat een Albert Heijn op bedrijventerrein De Brier langs de Leunseweg niet haalbaar is gebleken. 'Dit is geheel conform het standpunt dat Venray Centraal in juli 2007 ingenomen heeft bij de nota 'Spreidingsbeleid Supermarkten'. Hoofdmotivatie voor Venray Centraal was toen en is nu ongewijzigd: 'niet een pdv-locatie ombouwen tot een tweede winkelcentrum dat het stadscentrum beconcurreert en extra uitholt'. In de yogalessen van Olga Over- meer staat de ademhaling cen traal. Er wordt geleerd om bewust te worden van de adem en de ademkwaliteit sterk te verbeteren. Het doel is om de ademkwaliteit in het dagelijks leven, dus niet alleen op de yogamat, te verbete ren. Stress verminderen, grotere gezondheid en meer plezier is het doel. Veel mensen hebben te maken met verhoogde stress, lichamelijke en geestelijke proble men. Nog veel te weinig wordt de ademhaling gekoppeld aan deze gezondheidsproblemen. Gelukkig zijn er ook steeds meer artsen die dit wel zien. Een juiste ademha ling is de sleutel naar een gezond lichaam en een gezonde geest. De adem is als het ware de brug tussen lichaam en geest. Om ont spannen te kunnen ademhalen is het noodzakelijk dat het midden rif ontspannen is. Het middenrif is de grootste ademhalingsspier. De spier is onder andere verbonden met het hart. Het functioneren van het middenrif heeft absoluut gevolgen voor de hartfunctie. De neus heeft ook een centrale rol in de bewuste adem. De adem dient zacht, stil en vloeiend door de neusgaten te stromen. Voor meer informatie en aan meldingen kan men terecht bij Olga Overmeer via telefoon 06 17752754. Maestra's salsa in Venray Maestra salsadansschool is al jarenlang succesvol in het geven van salsalessen in Venray. De les sen worden verzorgd bij Danscen trum Janssen. Naast salsa wordt er ook les gegeven in bachata, zouk, salsa solo en rueda de casino. Regelmatig worden er salsa-avon den op diverse locaties gegeven. Op vrijdag 27 februari komen drie voudig Nederlandse salsakampioe nen Brian en Mechteld een show opvoeren. Natuurlijk is er volop de gelegenheid om zelf te dansen op de muziek verzorgd door DJ Lemos. Maestra's Salsa con swing duurt van 21.00 tot 02.00 uur en wordt gehouden in Danscentrum Janssen aan de Raadhuisstraat in Venray. Zie ook www.maestra.nl. Leerlingen bakkerij scoren hoog Vorige week donderdag wisten twee leerlingbakkers, werkzaam bij bakkerij Van Gassel te Yssel- steyn, hoog te scoren tijdens de regionale jeugdvakwedstrijden voor brood- en banketbakkers. Giel Emons links) afkomstig uit Oostrum en Tim van Vegchel (rechts) uit Veulen behaalden met hun producten beiden een tweede plaats. Giel en Tim volgen beiden een opleiding "Werken Leren" aan de Gilde Opleidingen te Roer mond. Bakkerij Van Gassel draaft zorg, niet geheel onverdienstelijk dus, voor het praktijkgedeelte. Met weer een nieuwe generatie topbakkers is bakkerij Van Gassel, en dus de consument, ook in de toekomst verzekerd van kwalita tief hoogwaardige producten. Saarloos Automotive Equip ment BV te Venray mag zich de trotse eigenaar noemen van een Volkswagen Crafter-trekker met een prachtige oplegger. Arena BedrijfswagenCenter te Venlo leverde de Crafter als trekker die werd voorzien van een oplegger die geheel op maat gemaakt is door Barents Aanhangwagens te Horst. Saarloos Automotive Equi pment is al jaren een trouwe klant van de Volkswagen Bedrijfswa gen-dealer in Venlo. Deze Crafter is inmiddels de zeventiende auto die Saarloos bestelt bij de dea ler. Naast onder andere diverse Transporters en Caddy's, is het wagenpark nu uitgebreid met een Crafter. Saarloos Automotive Equipment BV, dat oorspronkelijk in 1919 werd opgericht, is inmid dels uitgegroeid tot één van de grootste toeleveranciers voor garages, aanverwante werkplaat sen en car- en truckwashsites in de Benelux. Naast de activiteiten op de Nederlandse markt zijn het De heer Visser (links) met de nieuwe Crafter- trekker met oplegger. verre oosten, Afrika en het Cari bische gebied regelmatige export- gebieden van het bedrijf. Voor dit bedrijf is goede en betrouwbare mobiliteit een echte noodzaak. De Crafter is klaar voor vrijwel elke vervoersvraag. Hij is sterk in het grote werk, zonder passen en meten kunnen tot wel vijf pallets vervoerd worden in één rit. Om bruggen en grootmaterialen te vervoeren zocht general mana ger Visser van Saarloos naar een op maat gemaakte oplegger. Fred Wijenberg, technisch specialist van Barents Aanhangwagens B.V., kwam uiteindelijk met de huidige constructie. De schuifzeilen-opleg ger, met extra verlaagd onderstel, is voorzien van luchtvering,ABS en EBS. De B-E combinatie beschikt daarnaast over een aparte opslag ruimte voor materialen en gereed schap op de zwanenhals. Vorige week vrijdag heropende Marie-José van Aarssen 't Kabinet je aan de Schoolstraat 28. Na een week van timmeren, verbouwen en herinrichten heeft de woon- ideeënzaak aan de Schoolstraat een volledig nieuwe uitstraling. In oktober 2006 nam Marie- José 't Kabinetje over nadat ze er zelf ruim tien jaar werkzaam was geweest. 't Kabinetje staat bekend als dé sfeerwinkel van Venray. "Maar ook sfeerwinkels moeten meegaan met de tijd", aldus Marie- José. "Met de veranderingen willen we ons nog meer richten op een breder publiek. We hebben onze stijl aangepast naar een warm en strak imago. Onze nieuwe collec tie is daarom inpasbaar in elk inte rieur, of een woning nu modern, klassiek of landelijk is ingericht." Maar de mensen moeten vol gens Marie-José zich zelf maar komen overtuigen door een kijkje te komen nemen in de volledig vernieuwde zaak aan de School straat. Voor mensen met angst en spanningsklachten vanaf de leef tijd van 55 jaar houdt GGZ Noord en Midden-Limburg een cursus in Venray. Tobben, piekeren, moeite hebben om voor zichzelf op te komen, angst om naar een feestje te gaan, bang om in een bus of auto in te stappen; allemaal klach ten waarvan mensen last kunnen hebben. Vaak wordt gedacht dat deze klachten horen bij het ouder worden. Of de klachten worden niet als angst of spanning herkend omdat er lichamelijk verschijn- selen zijn zoals trillen, zweten, hartkloppingen of een benauwd gevoel. Ermee blijven rondlopen is niet nodig; met behulp van de cursus Angst de Baas is er iets aan te doen. Als de klachten tijdig her kend en aangepakt worden, kan dit de kwaliteit van leven aanzien lijk verbeteren. De cursus gaat in maart van start. Informatie of aanmelding: Informa tiecentrum Geestelijke Gezond heid, telefoon (0478)527066 of via email igg@ggznml.nl. De ouderenadviseurs van Synthese hebben een overzicht gemaakt van alle activiteiten voor ouderen in de gemeente Venray. Zij hebben bij diverse organisaties, verenigingen en ouderenbonden geïnventariseerd wat er zoal voor ouderen georganiseerd wordt. Het activiteitenoverzicht is tot stand gekomen in het kader van het project Eenzaamheid bij Ouderen. In het activiteitenoverzicht wordt een opsomming gegeven van ver schillende activiteiten voor oude ren in de gemeente Venray. De activiteiten zijn ondergebracht in verschillende rubrieken. Men kan hierbij denken aan diverse cursussen zoals een computerles, schilderles, een cursus Engels, leren omgaan met de mobiele telefoon, een cursus voor mensen met depressieve klachten of een gespreksgroep voor mensen die hun partner hebben verloren. Op diverse locaties, ook in de kerk dorpen, vinden er bewegingsac tiviteiten voor ouderen plaats, zoals koersballen, yoga, gymnas tiek, volksdansen, sjoelen, fitness, countryline dansen en zwemmen. Wie graag creatief is kan zijn hart ophalen bij teken- en schilderles- lessen, maar ook bij handwerken, houtsnijwerk, keramiek, kaarten maken, stoelen matten en digitale fotobewerking. Er zijn ook mensen die behoefte hebben aan een vaste dagbesteding. Door verschillende organisaties wordt dagopvang en dagverzorging aangeboden. Mensen kunnen een of meerdere dagen per week naar een dagver- zorgingsproject. Zij kunnen hier andere mensen ontmoeten en deelnemen aan diverse activitei ten. Zo zijn er in de gemeente ook twee zorgboerderijen. Voor een aantal van deze activiteiten is een CIZ-indicatie nodig. Ouderenad viseurs van Synthese kunnen helpen deze aan te vragen. Dat geldt ook voor het aanvragen van een pasje van de regiotaxi of het aanvragen van de financiële tege moetkoming van de Gemeente Venray om gebruik te maken van sociale activiteiten. Deze voor ziening is voor mensen met een minimum inkomen. Als iemand het moeilijk vindt om alleen de stap te maken naar een activiteit dan kan de hulp ingeroepen wor den van Synthese. Vrijwilligers van het activerend huisbezoek kun nen de oudere een steuntje in de rug geven. Hij of zij kan de oudere op weg helpen, informatie geven, contact leggen en een keer mee gaan naar een activiteit. De drem pel kan hierdoor verlaagd wor den. Op deze manier kan iemand geholpen worden om een nieuwe stap te zetten. Wie belangstelling heeft voor dit activiteitenoverzicht of wie een steuntje in de rug wil heb ben van een vrijwilliger kan con tact opnemen met Anja Damhuis, ouderenadviseur van Synthese, via telefoonnummer (0478)517317. BiblioNu houdt in samenwer king met Zorggroep Noord-Lim burg op donderdag 26 februari een avond met Stella Braam. Journaliste Braam werd bekend met haar boek Ik heb Alzheimer, het verhaal van mijn Vader, over de lotgevallen van haar vader in het verpleeghuis. Maart 2008 ver scheen een boek over moeder Marijke Braam met de titel Ik blijf thuis, het verhaal van mijn Moe der. Een boek over het belang van goede thuiszorg. Vrouwen van de generatie van Stella's moeder Marijke mochten niet doorleren. Het huwelijk was een manier om aan het ouderlijk huis te ontsnap pen. Na een ongewild huisvrou wenbestaan en een scheiding werd Marijke Braam een veel gevraagd spreekster met haar lezing Tussen recht en Aanrecht. Totdat een ernstige beroerte haar bijna fataal werd en ze aangewe zen was op intensieve zorg. Maar voor geen goud wil ze naar een verpleeghuis. Ik blijf thuis! is een aangrijpend relaas over de strijd van een dochter om haar moeder thuis te houden; de beschrijving ook van hun beider gevecht tegen instanties en het 'instellingsden- ken'. Het is niet het verhaal van één moeder, maar dat van vele vaders en moeders die tegen hun zin naar het verpleeghuis moeten. Braam (1962) is journaliste en publiceerde onder meer Tussen gekken Gajes, avonturen in de undercoverjournalistiek; Grijze wolven, een zoektocht naar Turks extreemrechts en Ik heb Alzhei mer, het verhaal van mijn vader. De informatieavond begint met een inleiding door de schrijfster over de thuiszorgervaringen van haar moeder. Daarna houdt Zorg groep Noord-Limburg een presen tatie over de verschillende moge lijkheden van zorg in deze regio. De avond vindt plaats in BiblioNu Venray aan de Merseloseweg en begint om 19.30 uur. Aanmelden kan via biblionu@gmail.com., via telefoon (0478)581970 of bij de verschillende vestigingen van BiblioNu. In Venray start op 7 april de cursus Met Lef! Zelfverzekerd in contact met Anderen. Met Lef! Is een cursus voor jongeren vanaf zestien jaar die snel verlegen zijn, het moeilijk vinden een gesprek te beginnen of bang zijn om op te vallen in gezelschap. De cursus wordt gehouden door Synthese en de GGZ Noord- en Midden-Lim burg. Sommige jongeren zijn erg gespannen en onzeker in contac ten met anderen. Zij voelen zich onzeker en maken zich zorgen over wat anderen van ze vinden. Het voeren van een gesprek of het geven van een mening kan dan heel lastig zijn. Dat kan bijvoor- beeld zijn door de angst om dicht te klappen, te gaan blozen, of het verkeerde te zeggen. Voor jonge ren die dit herkennen kan Met Lef! de juiste cursus zijn. De cursus is bedoeld voor jongeren tussen de zestien en drieëntwintig jaar oud. De inhoud is er vooral op gericht op het vergroten van zelfvertrou wen en meer plezier krijgen in het contact met anderen. Met Lef! is er ook voor volwassenen vanaf drieëntwintig jaar. Voor informatie of aanmelding kan men contact opnemen met het Informatiecen trum Geestelijke Gezondheid via telefoon (0478)527066 of via igg@ ggznml.nl. De afdeling Preventie en Infor matie van de GGZ Noord- en Midden-Limburg start in maart met een cursus Aanpakken van stress; voorkomen van burnout. Inmiddels hebben ruim vierhon derd mensen in Noord-Limburg aan deze training deelgenomen. Deze training biedt goede resul taten. Na afloop geven cursisten aan dat hun stressklachten zijn verminderd en dat zij beter met spanningen kunnen omgaan. Voor wie werk wil maken van verbe tering en een wending wil geven aan spanningsklachten, kan de stresstraining nuttig zijn. Het is een praktische cursus, vol met handige tips, om stress de baas te blijven. Het werkboek kan men, na de training, als naslagwerk blijven gebruiken. De cursus bestaat uit tien bijeenkomsten op maandag- of dinsdagavond en vindt plaats in de avonduren. De cursus wordt gehouden in Venray of Venlo, dit is mede afhankelijk van de aanmel dingen. Voor meer informatie of aanmel ding kan men terecht bij Informa tiecentrum Geestelijke Gezond heid, via telefoon (0478)527066. Men kan hier ook een informatie folder van de cursus opvragen. De Stichting Voedselbank Ven- ray is per direct op zoek naar bestuursleden. De Stichting Voed- selbank Venray is een particulier initiatief dat een schakel wil vor men tussen enerzijds de verspil ling bij de levensmiddelenprodu centen en anderzijds de groeiende armoede in Nederland. In de pro ductie wil wel eens wat misgaan: verkeerde sticker, foute codering, tekstfout op de verpakking. Zaken die niets afdoen aan de kwaliteit van een artikel, maar om deze redenen in grote hoeveelheden vernietigd worden. Nederland is het veertiende land in Europa, aangesloten bij de Europese Fede ratie van Voedselbanken. Op dit moment zijn er 96 gezinnen die wekelijks gebruikmaken van de goederen die de voedselbank aanbiedt. Gezien de economische situatie, moet verwacht worden dat dit aantal aanzienlijk gaat toe nemen. De Voedselbank Venray heeft een bestuur van vijf perso nen. Het ophalen van de goede ren, het samenstellen van de pak ketten en het uitdelen van deze pakketten is in bekwame handen bij de huidige vrijwilligers. Het bestuur dient hun van advies waar nodig, en bespreekt nieuwe ont wikkelingen en ideeën met een afvaardiging van deze vrijwilligers. Tevens zorgt het bestuur dat aan alle voorwaarden voldaan wordt om de voedselbank operationeel te houden, zoals vervoer, goede huisvesting, voldoende donateurs etc. Alle functies binnen de voed- selbank, vrijwilligers en bestuurs functies, zijn functies op vrijwillige basis, hier staat dus geen betaling tegenover. Het bestuur vertegen woordigt de Voedselbank Venray naar buiten, is verantwoordelijk voor de continuïteit van de orga nisatie en schept de voorwaarden waaronder de overige vrijwilligers op een verantwoorde manier hun werk doen. Belangstellenden in een bestuursfunctie kunnen, voor 1 maart, contact opnemen met voorzitter Marianne Verhoeven via telefoon 06-20615834 of mjver- hoeven@ggznml.nl. Informatieavond De Peel De Koninklijke Luchtmacht oefent regelmatig met verschillen de militaire gevechtsvliegtuigen en helikopters boven luchtmacht basis De Peel. Ook dit jaar gaan deze oefeningen plaatsvinden. Om alle omwonenden van luchtmacht basis De Peel te informeren over het doel en inhoud van deze oefe ningen, organiseert de Koninklijke Luchtmacht dinsdag 17 februari een informatieavond in Partycen trum d'n Eik in De Rips. De avond begint om 19.30 uur. Vanzelfspre kend is hierbij ook voldoende gelegenheid voor het stellen van vragen. Voor meer informatie kunt u contact opnemen met Staf Voor lichting Groep Geleide Wapens: (0493) 59 80 45. De recherche van het dis trict Venray plaatst foto's van de daders van twee overvallen op verschillende internetsi tes. De politie hoopt op deze manier een zo groot mogelijk publiek te bereiken en deze overvallen alsnog op te los sen. De overvallen die onlangs plaatsvonden in Venray en Wanssum werden vorige week dinsdag al behandeld in het programma Opsporing Ver zocht, maar dat leverde niet de gouden tip op. In het kader van de toppriori teit van overvallen en straatroven is de politie Limburg-Noord een samenwerkingsverband aange gaan met de opsporingssite www. overvallersgezocht.nl. Daarnaast zijn de foto's van de daders ook geplaatst op www.buurtlink.nl, www.boevenvangen.nl en www. politielimburgnoord.nl. Mensen die de daders herkennen, kunnen contact opnemen met de tiplijn roof via 0800-2552552. De overval in Venray, op een supermarkt aan de Kiosk in Venray, vond plaats op dinsdag 2 december 2008 rond sluitingstijd, omstreeks 20.00 uur. De mannen dwongen het aanwe zige personeel de kluis te openen. Ze deden dit door te dreigen met een vuurwagen en vertrokken daarna met een geldbedrag. Van de mannen zijn zeer goede bewa- kingsbeelden gemaakt tijdens de overval. De tweede overval vond plaats op vrijdag 23 januari op een tankstation in Wanssum. Een 18-jarige medewerker van het tankstation werd door een gemas kerde man onder bedreiging van een vuurwapengedwongen zijn bankpas af te geven. Hierna heeft de overvaller binnen enkele minu ten gepind. Informatieochtend De Kruudwis RK basisschool De Kruudwis aan de Klaproos in Venray is een school waar zelfstandigheid, samen leren, samenwerken en zelf leren kiezen voorop staan! Nieuwsgierig? Kom dan op maan dag 2 maart naar de informatie ochtend van 9.00 tot 10.00 uur. Zie ook www.dekruudwis.nl. Vernieling bushokje In de nacht van vrijdag op zater dag heeft de politie in Venray twee 21-jarige mannen uit Well en Eindhoven aangehouden voor het vernielen van een bushokje. De politie kreeg rond 4.45 uur een melding van een getuige, waarna ze op de kruising Zuidsingel-Henri Dunantstraat het tweetal zag weg rennen richting de nabijgelegen basisschool.Na de aanhouding bekenden de twee mannen de vernieling gepleegd te hebben. Er was bij beiden drank in het spel. Wonen op historisch terrein Op het voormalige terrein van de Page fabriek in Gennep wordt een moderne eigentijdse woon wijk onder de naam Pagepark aan gelegd. Projectontwikkelaar van Wijnen heeft Valentijnsdag aange pakt om te vieren als de dag dat mensen zich kunnen inschrijven voor een woning in Pagepark. Van Wijnen bouwt op het park vijf tien woningen met een verkoop prijs vanaf 199.900 euro. Moderne woningen met veel keuzevarian ten. Voor starters stelt de gemeen te Gennep bovendien, afhankelijk van de persoonlijke situatie, een starterslening beschikbaar. Op zaterdag 14 februari is er een open dag waar u alle informatie over deze woningen kunt krijgen. De open dag is in het informatie centrum aan de Brabantweg 25 in Gennep. U bent welkom tussen 10.00 en 15.00 uur. De koffie staat klaar. Voor meer informatie kunt u vooraf al een kijkje nemen op www.pagepark.nl Bij Beauty Shop Venray (voor heen Indian Dream Welness) aan de Gouden Leeuw 19 kunt u op het gebied van verzorging en wellness terecht voor tal van mogelijkheden. Eigenaresse Vero- nique Hendrikx startte in 2006 met haar eigen bedrijf. Beauty Shop Venray biedt een breed scala aan diensten, van zonnebank tot ontharen, van piercing en haarex- tensions tot figuurcorrectie. Zo is bij Beauty Shop Venray op het gebied van piercing een groot assortiment aan sieraden verkrijgbaar. Bovendien is Beauty Shop Venray vergunninghouder van de GGD en kan men er ook terecht voor onderhuidse (mircro- dermal) piercing. Hairextensions van natuurlijk haar is er in elke gewenste kleur in een lengte van 30 tot 60 cm en een tijdsduur van zes maanden. In de nagelsalon kan men terecht voor de verzorging van de handen in de ruimste zin. De wens van de klant, of het nu gaat om gelnagels of acrylnagels, kan zonder problemen gereali seerd worden. Op het gebied van persoonlijke verzorging mag een zonnebankkuur niet ontbreken. Beauty Shop Venray beschikt over drie zonnebankcabines met een turbozonnebank, muziek en airco. Ontharen is vaak een probleem, zeker als het om permanent ont haren gaat. Bij Beauty Shop Venray is dat geen probleem, want met de nieuwste technologieën is tegen woordig veel mogelijk. Klanten kunnen daarnaast bij het intakege sprek een proefflits krijgen. Ook is vergoeding via de zorgverze keraar mogelijk. De Bodyformer is een effectieve afslankmethode waarbij u op plaatsen afvalt waar u dat wilt. Deze apparatuur breekt vetdepots af en verwijdert afval stoffen terwijl u in een aparte ruimte ligt. Een ideale technolo gie voor als u een maatje minder wilt. Bij Beauty Shop Venray bent u dus voor veel zaken aan het juiste adres. Bovendien kunt u in de maanden februari en maart profiteren van diverse extra aan biedingen. Voor meer informatie: Beauty Shop Venray, De Gouden Leeuw 19, tel. 06-45101179. Wie bezoekt uw site nu werkelijk? Flyers Internet Communicatie Kabinetje: nieuwe look 21 Wij monitoren uw site en geven u praktische tips. Onderzoek Advies Ontwerp Ontwikkeling info@flyers.nl www.flyers.nl 0478 546293 Training Coaching Productontwikkeling

Peel en Maas | 2009 | | pagina 9