Kortingen tot Opheffingsuitverkoop Venray volgt economische ontwikkeling Business op Airport Weeze Venray toch naar woonvakbeurs Open dag intensive care Meer geld voor herindeling Ingezonden Nieuwe vrijwilligers brandweer Venray Kletske I showroo de COMFORTABEL WONENoonpo/f PEEL EN MAAS De gemeente Venray wil de komende vier jaar de econo mische ontwikkeling van de gemeente nauwlettend in het oog gaan houden. Venray doet dat door zich te abonneren op het Vestigingenregister Lim burg van het onderzoeksbu reau E,til uit Maastricht. Ook laat het jaarlijks een rappor tage over de ontwikkeling van de lokale economie opstellen door datzelfde bureau. De gemeenteraad van Venray heeft in december 2008 de eco nomische visie vastgesteld. Daarin is aangekondigd dat de ontwik keling van de lokale economie jaarlijks wordt gemonitord. Aan gezien Venray zelf geen data hier over verzamelt, heeft het college besloten om bij het bureau E,til uit Maastricht een basisbestand over de Venrayse bedrijvigheid aan te schaffen. Ook is het bureau verzocht om jaarlijks een rappor tage over de economische ont wikkeling van de gemeente op te stellen. Wethouder Heldens vindt de opdracht aan het bureau een logisch gevolg van de Economi sche visie. "In onze economische visie hebben we de ontwikkeling van Venray vanaf 1996 in beeld gebracht. Het is voor mij helder dat we nu ook moet kijken hoe onze economie zich de komende jaren ontwikkelt. Dit kan informa tie opleveren die van belang is bij de uitvoering van de economische visie." Daarnaast zal de gemeente ook de ontwikkelingen in de directe omgeving van Venray aandachti ger volgen. De leden van de business-to- businessclub Noord-Limburg van MKB Limburg en Business Vision Venray discussiëren op woensdag 18 februari vanaf 17.30 uur mee over de beteke nis van Airport Weeze voor de ontwikkeling van de economie in Noord- Limburg. Airport Weeze afgelopen jaren ontwikkelen en ruim 1,5 miljoen jaar. Er is en blijft discussie over de de bedrijvigheid tiging van OTTO heeft zich de sterk weten te telt inmiddels passagiers per echter ook veel toegangswegen, en de huisves- Work Force op Airport Weeze. De Noord- Lim burgse ondernemer denkt en discussieert graag mee over alle op stapel staande ontwikkelin gen en hoe het bedrijf daar deel van kan uitmaken. Tijdens deze avond voeren de volgende spre kers het woord: Ulrich Francken (burgemeester Weeze), Ludger van Bebber (managing director Airport Weeze) en Dick Klaver- dijk (burgemeester Bergen). Er zijn geen kosten verbonden aan deze avond. Voor meer informatie en aanmelding kunt u terecht op www.mkblimburg.nl. Voor ver dere algemene informatie: www. airport-weeze.de. Ondanks overschot aan bouwlocaties De gemeente Venray neemt van 16 tot en met 18 juni toch deel aan de woonvakbeurs Provada die in de RAI gehou den wordt. De beurs is een ontmoetingsplek voor aan nemers, woningcorporaties, gemeenten, projectontwikke laars en makelaars. Naast Venray doen ook de pro vincie Limburg en de gemeenten Roermond, Venlo, Sittard-Geleen en Maastricht mee aan de vak beurs. De stand in de driedaagse beurs kost Venray 25.000 euro. De kosten worden ook deels betaald door de provincie en sponsors. Het college heeft getwijfeld of deelname wel zinvol is. 'Als alleen naar de inhoud gekeken wordt, is deelname niet wenselijk', vinden B en W. Want Venray beschikt voor de komende jaren immers over meer dan genoeg bouwlocaties. De geplande woningbouwprojec ten overstijgen zelfs ruimschoots de vraag. Daardoor is het niet nodig om nieuwe projectontwik kelaars aan te trekken. Toch gaat de gemeente naar de RAI om Ven ray te presenteren als aantrekke lijke gemeente voor ontwikkeling van woningbouw. Venray zal deel nemen aan de gezamenlijke stand van Limburg met als thema 'bou wen en wonen'. Zo kan Venray zich profileren als woongemeente. Bovendien kan het een voordeel zijn samen met andere Limburgse gemeenten op te trekken en de provincie te promoten. VieCuri Medisch Centrum in Venlo zet op zaterdag 14 februari van 10.00 tot 15.00 uur de deuren van zijn nieuwe afdelingen spoedeisende hulp en intensive care open voor belangstellenden. Ruim twee jaar is er in fasen hard gewerkt aan de nieuwbouw en de reno vatie van deze afdelingen. Nu de laatste fase klaar is wil VieCuri -vlak voordat de afdelin gen helemaal in gebruik worden genomen- belangstellenden de gelegenheid bieden een kijkje te nemen op deze afdelingen,die nor maliter niet toegankelijk zijn voor publiek. VieCuri is trots op zijn nieuwe afdelingen. Het ziekenhuis toont graag de mogelijkheden die de nieuwe afdelingen bieden op het gebied van de acute en inten sieve zorgverlening. Tussen 10.00 uur en 15.00 uur zijn belangstel lenden van harte uitgenodigd een kijkje te komen nemen. De rond- leiding over de nieuwe afdelingen start bij de ontmoetingsruimte en het auditorium, te bereiken via de hoofdingang van het zieken huis. Hier staan de gastheren- en dames van VieCuri klaar voor de verdere begeleiding. Tijdens de open dag is het mogelijk rond te kijken op de vernieuwde spoed eisende hulp en intensive care en wordt er informatie gegeven over de zorg die VieCuri daar verleent. Medewerkers geven uitleg over het triagesysteem op de Spoedei sende Hulp, de gipskamer en de opvang van patiënten bij ernstige ongevallen in de traumakamer. Op de Intensive Care afdeling wordt de werking van een beademings systeem getoond en zal worden ingezoomd op de aanwezige facili teiten om familie van patiënten op te vangen. Tevens staan de mede werkers klaar om vragen te beant woorden over leren en werken op de intensive care of spoedeisende hulp bij VieCuri. De gemeente Venray krijgt uit het Gemeentefonds van Binnen landse Zaken ruim 3,8 miljoen euro in het kader van de herinde ling. Dat is ruim 1,1 miljoen euro meer dan voorheen werd aange nomen. Dit blijkt uit de december- circulaire die het ministerie heeft uitgebracht. Het totale bedrag, dat bijdraagt in de kosten van de herindeling, wordt in vier termij- nen uitgekeerd, te beginnen met 40% in 2010 en vervolgens drie keer 20% van het totale bedrag. In diezelfde circulaire is ook de rijks bijdrage voor de komende jaren vastgesteld. De gemeente Venray krijgt de komende jaren gemiddeld zo'n 30.000 euro minder maar had daar, na eerdere bekendmakingen, al rekening mee gehouden. Donderdag 12 februari 2009 - Pagina 7 De Stichting Vrienden van het Nationaal Oorlogs- en Verzetsmu seum kreeg van Museum Over- loon het verzoek om subsidie te verstrekken aan een project waar in persoonlijke getuigenissen van de Slag om Overloon en Venray op video worden vastgelegd.De opzet is om belangrijke fragmenten uit deze interviews te presenteren aan het museumpubliek om de bezoekers zo een indruk te geven van de maatschappelijke impact die de gevechten en de gevolgen daarvan, hadden op bewoners en onderduikers in deze omgeving. De gedwongen evacuaties en de opvang zijn zoveel jaren later nog steeds onderwerp van gesprek en bij de herinneringen overheersen helaas meestal niet de plezierige. Om het museum snel de helpen de hand te bieden organiseerde de Stichting Vrienden een spon sordiner op locatie. Bijna honderd genodigden die een tafel hadden 'gekocht', werden ontvangen door de voorzitter van de Stichting Vrienden, Mr. W. Hekman generaal buiten dienst, van het korps mari niers. Het aperitief was tussen de restanten van de Slag om Overloon en Venray. Voor het diner waren de tafels gedekt in het restaurant van het museum. Tussen de gerechten door konden de genodigden kie zen uit een rondleiding door het museum of het luisteren naar ver tellingen over de veranderingen in het dagelijks leven tijdens de Tweede Wereldoorlog. De deel nemers konden zo proeven aan wat er allemaal mogelijk is op het Liberty park. De Indische maaltijd werd bereid door koks van de marine. Muzikale omlijsting was in handen van Liselotte en Jan Roky- ta. De avond was in alle opzichten een succes, de Stichting Vrienden kan het museum een substanti- ele subsidie verstrekken voor het project van de ooggetuigen inter views en de genodigden hadden een interessante avond. De tijd die ontbrak om het museum de aandacht te geven die het ver dient kan goedgemaakt worden gedurende 2009. Alle bezoekers ontvingen namelijk een vrienden- kaart van het museum waardoor ze in 2009 gratis het museum kun nen bezoeken. Wie ook vriend wil worden van het Nationaal Oor- logs- en Verzetsmuseum en zo het museum financieel en moreel wil steunen, kan contact opnemen via vrienden@libertypark.nl. of via telefoon (0478)641250. nu voor deelname inschrijven via www.venraysvoorjaarsdictee.nl. Aanmeldingen worden op volg orde van binnenkomst verwerkt. De winnaars nemen behalve de eer ook een prijs mee naar huis. De prijzen worden beschikbaar gesteld voor Boekhandel Van den Munckhof. Het eerste Venrays Kin derdictee, vorig jaar, was een groot succes. Zestig kinderen van acht tien basisscholen uit de gemeente deden mee aan het dictee voor de groepen 7 en 8. Winnaar was Pau line Groenen van basisschool De De brandweer Venray heeft vijf nieuwe vrijwilligers. De vrijwilligers zijn enerzijds het gevolg van een wervings campagne, eind vorig jaar, en anderzijds van afspraken met Xerox in Venray. Na een keu ring kunnen de nieuwe brand weerlieden nog voor de zomer opgeleid worden. De afspraken met Xerox hou den onder meer in dat BHV'ers (bedrijfshulpverleners, red.), opge leid binnen Xerox, beschikbaar worden gesteld aan de vrijwillige brandweer. Daarbij gaat het voor alsnog om twee personen. Burge meester Waals is erg content met die afspraken. "Het is het eerste bedrijf waar we die afspraken mee hebben kunnen maken. Er zijn nog gesprekken gaande met andere ondernemingen." Verder is met Xerox afgesproken dat bij werving en selectie van personeel ook specifiek gekeken wordt naar BHV-kwaliteiten. Met de wervings campagne in november werd beoogd zes nieuwe brandweer- mensen te kunnen aanstellen. "Dat is bijna gelukt", aldus Waals. De burgemeester wijst erop dat het aantal brandweerlieden in Ven- ray voldoende is, maar dat er met name overdag een tekort is. "Dat komt omdat veel mensen niet meer in Venray werkzaam zijn, maar wat verder weg." Verder probeert de brandweer ook via de jeugdbrandweer nieu we mensen te werven. "Dit is een continu proces dat de afgelopen jaren een brandweerman en een -vrouw heeft opgeleverd." cL - ■j|j|j|[| I In de rubriek Ingezonden krijgt U als lezer de kans om uw mening te ventileren over actuele nieuwszaken. De redactie behoudt zich het recht voor brieven te weigeren of in te korten. De lengte van de brie ven wordt beperkt tot maximaal 200 woorden. Brieven zonder naam en adres worden niet geplaatst. Zembla Zembla zond zondag 1 febru ari de documentaire Gek van de Gemeente uit. Hebt u de uitzen ding gemist? Kijk dan op www. vara.nl. In deze documentaire wordt het al jarenlang slepende conflict tussen de gemeente en steenhandelaar Jan Willems in beeld gebracht. Maar wie gelooft er nou nog in het verhaal van Jan Willems? Jan was toch alleen maar uit op eigen gewin en denk je nou echt dat de gemeente zo met haar burgers omgaat? Maar wie, oh wie heeft zich ooit écht in het ingewik kelde dossier van Jan verdiept? En wat dan nog? Zelfs met procede ren is Jan geen steek verder geko men. Het waarom daarvan hoort u van hoogleraar bestuursrecht Tak uit Maastricht, die de documen taire van Zembla van kritiek voor ziet. Zijn stelling is: Vechten tegen de overheid is vechten tegen de bierkaai, want ze hebben of krij gen altijd gelijk. Samen met zeven Maastrichtse hoogleraren acht hij het wetenschappelijk bewezen dat Nederland geen rechtsstaat maar een dictatuur is. Nou, nou, nou zult u zeggen, grote woorden die nog maar bewezen moeten worden. En daar zit hem nou net de clou. Veel zaken zijn niet te bewijzen, zoals het vertrouwen wat onze bestuurders, met name CDA-wethouder Lei Heldens, wekt bij gedupeerden. Strooien met loze beloftes om mensen van procedures af te houden zijn vast onderdeel van de bestuurlijke processen geworden. Zo zijn ook informatie- en inspraakbijeenkom sten niet bedoeld om rekening te houden met andermans belangen, maar puur omdat zij een verplicht onderdeel zijn van de formele pro- cesgang. Hoe vaak gebeurt het niet dat de gemeente honderden men sen uitnodigt om over zaken te discussiëren, die op dat moment al onomkeerbaar zijn? Heet dit niet volksverlakkerij? En wat denkt u dat er gaat gebeuren als uw belan gen strijdig zijn met die van de gemeente. Juist ja, uw bezwaren of plannen worden bewust niet of veel te laat in behandeling geno men. De meest succesvolle tactiek van onze Venrayse bestuurders is evenwel om u en uw belangen volledig te negeren, kortom de politiek van de verschroeide aarde toe te passen. Uiteindelijk blijft er dan niets meer over dan tegen de gemeentelijke plannen te pro cederen. Maar ook dat vinden onze bestuurders geen bezwaar. De gemeentelijke kas is immers goed gevuld en de beste advoca ten zijn binnen handbereik. Wint u voor de rechtbank, dan komt er gewoon een nieuw besluit en gaat de mallemolen weer voor de volgende ronde. Totdat u blut en uitgeblust bent. Maar ook daarvan liggen onze bestuurders niet wak ker. En geloof het of niet maar wat Jan Willems is overkomen, kan ook u treffen. Ik vraag dan ook iedereen die soortgelijke ervarin gen met de gemeente heeft dit via een ingezonden brief naar buiten te brengen. U kunt ook contact met mij opnemen. Of denkt u dat de gemeenteraad uiteindelijk toch zijn verantwoordelijkheid neemt en haar bestuurders tot de orde roept? Nou ik niet. En wat Zembla betreft. We zijn al weer in contact over een royale uitzending over gemeente Venray in samenwer king met projectontwikkelaars. Leo Reintjes uit Leunen Het Venrays Voorjaarsdictee wordt gehouden op maandag 20 april. In Schouwburg Venray meten de deelnemers dan vanaf 19.30 uur hun spellingskrachten. Inschrijven kan vanaf nu, waarbij geldt dat wie eerst komt eerst maalt! Eerder op die dag, om 16.00 uur, maken kinderen uit groep 7 en 8 van vijftien Venrayse basis scholen het Venrays Kinderdictee. Het Venrays Voorjaarsdictee is in opzet gelijk aan zijn voorbeeld, het Groot Dictee der Nederlandse taal. Het is helemaal in de Neder landse taal, er komt geen dialect aan te pas. Zowel het Venrays Voorjaardictee 2009 als het Ven rays Kinderdictee 2009 zijn geïn spireerd op een actueel (Venrays) thema. Iedereen kan zich vanaf Vlaswei, met slechts twee fouten. Kinderen hoeven zich niet in te schrijven voor het dictee. Zij doen via hun school mee aan een voor ronde. Per school doen de vier leerlingen die in die voorronde het beste scoren mee aan het Ven- rays Kinderdictee in de Schouw burg op maandag 20 april. Voor de winnaars zijn er leuke prijzen. De nummer 1 neemt daarnaast ook de door het SPOV beschikbaar gestelde wisseltrofee mee naar school. Op www.venraysvoorjaars- dictee.nl vindt u de spelregels van het Venrays Voorjaarsdictee. Daar naast vermeldt de site informatie over de historie en organisatie van het dictee, de dictees van voor gaande jaren, een aantal interes sante links én natuurlijk het aan meldingsformulier. Verder biedt de website wat vingeroefeningen voor wie vast een voorproefje wil nemen. Ook kinderen kunnen er om te oefenen wat spellingspel letjes spelen. Samenwerking met Xerox Eigenlijk had ik mij voorge nomen erover te zwijgen, over dat hele gedoe. Wat een heisa. Omdat één bisschop in Argen tinië iets heel doms heeft gezegd, en bovendien iets wat voor de joden ronduit pijnlijk is, lijkt het in de media over niets anders meer te kunnen gaan. De columns en commentaren buitelen over elkaar heen en roe pen om het hardst dat het schan de is. Schande wat er gezegd is door Williamson, schande dat het Vaticaan niet duidelijker reageert. Persoonlijk word ik er alleen maar wat triest van. Zoveel mensen werken binnen de kerk en voor de wereld op een goede manier, wereldwijd en ook hier in Venray. En één domoor kan dan ineens weer voor zo'n tsunami van nega- tiviteit zorgen. Meegaan in die hype is gemak kelijk, maar lijkt me tamelijk zin loos. Misschien is het beter om even stil te staan bij dat waar het nou eigenlijk om gaat bij gelovig zijn. In plaats van ook van alles te gaan roepen, kan het misschien goed doen om eens te luisteren naar waar het Jezus nou eigenlijk om gaat. In het begin van het Marcus- evangelie horen we hoe Jezus op een dag in Kafarnaüm mensen bevrijdt van hun lichamelijke ziekten en geestelijke lasten. De dag erna zoeken de mensen hem, maar hij gaat niet terug naar de stad Kafarnaum. Hij vertrekt naar de dorpen in de omtrek. "Zodat ik ook daar kan preken, daartoe ben ik immers uitgegaan." Dat was het doel van Jezus: Gods woord bekend maken. Naar onze tijd vertaald: geen heisa maken over mensenwoorden, maar blijven luisteren naar wat Jezus zelf ons te zeggen heeft in ons persoonlijk leven. Openstaan voor de inner lijke vrede die hij ons te bieden heeft. Mensen in de kerk blijven men sen. Ze kunnen verstandige en domme dingen zeggen en doen. Maar ten diepste is de kerk er om Jezus' woord, Gods vrede door te geven. Dat Gods vrede met en in ons mag zijn. Daarom sprak Jezus toen in en rond Kafarnaum. En daarvoor klinkt zijn woord ook vandaag nog. Om ons zijn vrede in en met ons bestaan te geven. Daar gaat het om. Die vrede wens ik u toe. Deken Smeets, Venray. exclusief in licht MVE _lLICHTDESIGN VENRAYSEWEG 6 HORST T. 077-4671555 en T. 0413-212674 Heidseweg 33, Venray-Heide T 0478 533000 Openingstijden: do - vr 10.00 - 1 7.30 uur za 9.00 - 16.00 uur Gewijzigde openingstijden: do-vr 10.00 - 17.30 uur Geslaagd sponsordiner in Museum Overloon Inschrijven Venrays Voorjaarsdictee NIEUW IN HORST Toonzaal open: do. 19-21u vr. 14-20u za. 10-16u

Peel en Maas | 2009 | | pagina 7