Wie gaat gratis naar Stenzel Kivits? Taekwondoka's Oh Do Kwan geslaagd Opnieuw succes jeugdbridgers Jessie Wismans tweede van Nederland Cursussen en workshops kunstencentrum G-Voetbal Boek bestellen? BC Harten Drie NRBC BC Venray BC Common Sense Bridgesoos De Kemphaan Overloonse Bridgeclub BC 2002 RV BC Klavertje Vier BC Doublet www.vandenmunckhof.nl bij SV Venray Vind je het leuk om te voetballen dan is dit je kans! Venray PEEL EN MAAS Goede prestaties judoka's Nina Twee carnavalskrakers Venrayse talenten door Eerste prijs SPOVenray Donderdag 12 februari 2009 - Pagina 28 De laatste zitting van de derde ronde om het clubkampioenschap is gespeeld. In geel waren Annie van de Munckhof en Jan Simons de win naars met 61.61 procent, gevolgd door Annie Jansen en Truus Kusters met 61.02 procent. Derde waren Theo Jakobs en Henk Penninx met 59.62 procent. In rood waren met 74,31 procent Jan Tiggeloven en Rob v.d. Beele de beste, gevolgd door Corry Borssen en Ciska de Vos m e t 63.89 procent. De derde plaats werd bezet door Herma Darmstadt en Caro lina Wikkers met 5972 procent. Don derdag wordt de vierde ronde van de laddercompetitie gespeeld. De tweede zitting van de vierde com petitieronde is afgewerkt. In de gele lijn bezetten Annie Boekholt en Mia Lom men de eerste plaats met 60,94 pro cent. De tweede plaats was met 58,33 procent voor Antoinette Coppus en Riet Willems, gevolgd door Theo Jakobs en Jan Stiphout met 56,77 procent. In de rode lijn waren Ber Poels en Marijn Schaeffer eerste met 64,58 procent. Thom Kuijpers en Sraar van Meijel ein digden op de tweede plaats met 63,89 procent en derde waren Mientje en Toon Jakobs met 59,03 procent. In de blauwe lijn eindigden Bella Huisman en Wim Schoonhoven samen met Ger Jans sen en Mien Pijpers op een gedeelde eerste plaats met 63,33 procent en de derde plaats was voor Frans Poels en Hanneke de Greef met 55 procent. Op de laatste speelronde van deze competitie weinig echte verrassingen. In de gele lijn waren Frans van Lieshout en Wim Manders de sterkste, gevolgd door Lucy Keizers en Thea Martens. De derde plek was voor Ans van hooft met Janny Jungslager. In de rode lijn waren de topplaatsen voor Anneke Schoon beek met Harry Arts, Klazien Baak met Ton van Jaarsveld en Irene Camps met Jaques Jeurissen. In groen gingen de handen op elkaar voor Bella Huisman met Wim van Schoonhoven,Wies Appels met Diny Heetkamp en Jacky Coenen met Riet Muermans. De tweede ronde van de tweede competitie is gespeeld. In geel was de eerste plaats met 60,42 procent voor de paren Tiny Schaminee met Frans Oudenhoven en Toine Tiggeloven met Jeanne Korsmit. De derde plaats was met 57,08 procent voor Riet Dobbe en Cor van Elzakker. In rood was de eerste plaats met 57,29 procent voor Irma van Kortenhof en Paul Faas, gevolgd door Sari Hordijk en Ilse Tum- mers met 54,69 procent. De derde plaats ging met 53,65 procent naar Leny Worst en Hugo van der Windt. De vijfde ronde van de laddercom petitie is gespeeld. In oranje was de eerste plaats met 63,02 procent voor Mieke van Osch en Mientje Wester, gevolgd door Joke Peeters en Gemma van Winkel met 59,38 procent. Derde met 55,73 procent waren Jos Linders en Anton Volleberg. In rood waren met 63,02 procent Toine en Jan Tig geloven de beste. Tweede met 58,85 procent waren Rinie Mommen en Mariet Volleberg en derde met 56,77 procent waren Cis en Jan Selders. In groen waren de winnaars Diny Steegs en Huub Linders met 63,02 procent. De tweede plaats werd met 61,46 pro cent bezet door Lot Beijersbergen en Mia van de Munckhof. Derde waren Riet en Jan Aarts met 56,77 procent. In de hoogste lijn scoorden Bert en Nelly Vloet het best met 55.56 pro cent. Luus en Wim van Son bezetten de tweede plaats met 53.47 procent, gevolgd door Marijke van den Boom en Aike van Glabbeek met 52.78 pro cent. In de gemixte lagere lijn waren Jac Spreeuwenberg en Jan van Sleeu- wen de winnaars met 68.23 procent. De tweede plaats was met 56,77 procent voor Koos Bongers en Toon Coopmans, gevolgd door Wim en Mia Henckens met 56.77 procent. De voorlaatste zitting van de twee de clubcompetitieronde zit er op en de kaarten zijn bijna geteld. Echtpaar Toos en Wim Spreeuwenberg werd in de gele lijn eerste met 57.08 procent. De dames Lia van Etten en Nellie Bex- kens bemachtigden de tweede plaats met 56.67 procent, terwijl de dames Corrie Hartong en Trudy Jeurissen de derde plaats bezetten met 54.17 procent. In rood waren de dames Rieki van Bree en Wies Burg de beste met 62.92 procent. De tweede plaats ging naar het bridgepaar Wil Diets en Hein Tak met 55.73 procent, gevolgd door de dames Loes Engel en Alie ter Schegget met 52.24 procent. Vrijdag 13 februari wordt de zesde en tevens laatste zitting van de tweede clubcom- petitieronde gespeeld. De winnaars waren Jan Stiphout en Martien Verheyen met 58.33 procent. Tweede waren Tiny van Goninga en Toine Tiggeloven met 57.99 procent, gevolgd door Maria Cuppen en Leny Jenniskens met 54.51 procent. In groen waren Ko Surm en Henk de Vries het beste met 64.17 procent, gevolgd door Truus Kok en Gert Claessens met 57.92 procent. Derde met 54 procent waren Joke Cleven en Anny Arts. De vierde zitting van de clubviertal len is gespeeld. De tussenstand na vier zittingen: Op de eerste plaats staat het viertal Rob en Trees v.d. Beele en Tilly en Jan v.d. Heijden met 156 IMP's. De tweede plaats is voor Els Hendriks, Thea Biessels, Henk Penninx en Theo Jacobs, 142 IMP's en de derde plaats wordt ingenomen door Corrie Hartong, Jan Heinekamp, Mieke en Jos van Osch. Zij scoorden tot nu toe 136 IMP's. Voor iedereen met een lichamelijke of geestelijke beperking, die wil voetballen. Wat training wordt gegeven op woensdag 18.00 uur Wedstrijden zijn op zaterdagmorgen 12.00 uur SV Venray, Sportpark de Wieën aan de Sportlaan te Venray voor meer informatie kun je bellen met Karin Peeters tel. 06-27379033 of Sjef Keijzers tel. 06-42345187 Waar Info Tijdens het 19e jeugdjudotoernooi van Judoclub Brunssum werden goede resultaten behaald door de judoka's van de Venrayse Judo Vereniging. De Venrayse club werd in het eind klassement tweede met 106 punten achter judoclub Kai-in-Sho uit Roer mond die 110 punten scoorde. Met twintig judoka's nam de ver eniging deel aan dit toernooi, waar verder alle sterke Limburgse clubs met in totaal driehonderd deelnemers present waren. Uitslagen: 1) Murat Okuyucu, Sil Philipsen, Rolaan Mohamed, Maggy van Hoof, Jelle van Acquoij, Bas Philipsen, Nic Goumans. 2) Robin van Beers, Daan Huntjens, Zijan Rassulyar, Niels Janssen, Goof Classens, Rick Philipsen. 3) Nick Moorren, Rezwan Rassulyar, Jari van Meijel. In theaterwerkplaats De Tiend schuur staat donderdag 19 febru ari Ben Hartemink op het podium. Hij brengt dan zijn vertelvoorstelling Nina. De voorstelling vindt plaats in De Kasteelboerderij in Horst en start om 20.15 uur. Nina is een verhaal naar de roman Zonder Bloed van de Itali aanse schrijver Alessandro Baricco. Het is een verstilde vertelling vol kol kende, onderhuidse emoties. Op het Italiaanse platteland wonen een vader en zijn twee kinderen. Hij is arts en staat bekend als de Hyena, een folte raar uit de oorlog. Hij wordt vermoord door vier wrekers. Nina, zijn dochter tje, overleeft de slachtpartij. Te midden van de schoten en het rondspattende bloed doet de jongste wreker alsof hij haar niet ziet. Eén blik wisselen de twee slechts: een fatale aantrekkings kracht tussen twee levens. Vijftig jaar later vindt zij de man die haar vader en haar broertje vermoordde en haar leven spaarde. Voor meer informa tie en reserveren zie www.detiend- schuur.nl. Marcel Schattenkerk uit Venlo en Mart Dijckmanns van De Teddyboys hebben samen de carnavalskrakers Fieest in os limburgsland en Zoepe Liesje op cd-single uitgebracht. De kraker is niet alleen in Limburg onder de aandacht gebracht maar door heel Nederland en is in het dialect op elk radioprogramma te horen. De clip voor tv-programma's is inmid dels opgenomen. De nummers zijn, zowel tekst als muziek, geschreven door Dijckmanns. Hij heeft ze zelf opgenomen, ingespeeld en enkele dingen samen met Hans Vrolijks gear rangeerd. De techniek en afmix waren in handen van Dijckmanns. De cd is uitgebracht onder TB Records (Teddy Boy Records). De drie Venrayse jongeren die mee doen aan de theaterronde van het SBS-programma Holland's got talent zijn door naar de volgende ronde van het programma. Tolga Kücük (Maes tro), Aziz Elguada (Shokkie) en Rachid Elghoul (Flakes) hebben in Hilversum met hun beatbox- en rapact de jury overtuigd. Met name Patricia Paay werd helemaal wild toen Flakes los ging op het podium. Het jongeren werk van Synthese had een busreis georganiseerd waardoor het drietal door zo'n 40 Venrayse jongeren fana tiek werd aangemoedigd. Op 18 febru ari mogen de artiesten terugkomen en dan wordt beslist of ze doorgaan naar de live show die in april van dit jaar zal worden uitgezonden. De opnames van de theaterronde komen in maart op televisie bij SBS 6. De NKO, de Nederlandse Katho lieke Vereniging van Ouders, heeft een prijsvraag georganiseerd voor het bestuursverslag dat het meest ouder vriendelijk is en voldoet aan de gestel de wettelijke eisen. Het bestuursver- slag van SPOVenray heeft de eerste prijs gewonnen en daarmee 1.500,-. Volgens de jury bestaat het bestuurs- verslag van SPOVenray uit een leuk en passend boekje in de stijl van een schoolschrift met verrassende elemen ten en komt deze onderwijsinstelling op basis van de criteria op de eerste plaats. In het verslag komen zowel ouders als leerkrachten aan het woord en worden kritiekpunten niet bedekt. In het verslag worden de resultaten van de Cito-toets opgenomen in verge lijking met het landelijk gemiddelde. Stenzel Kivits geven op zater dag 23 mei vanaf 20.00 uur een voorstelling in de schouwburg. Stenzel Kivits is een comedy- show met klassieke muziek. Tenor Stenzel en meesterpianist Kivits leveren met hun programma The Perfect Concert part II het ultieme bewijs dat deze twee ongelijke genres op een perfecte manier kunnen harmoniëren. De eerste indruk op het podium: volstrekt serieus. Twee heren in rok- kostuum en een vleugel. Maar het aan gekondigde concert ontspoort snel. Met een grenzeloze schat aan inval len brengen de twee hoofdrolspelers elkaar op muzikale wijze tot cabare teske topprestaties. De ongelooflijke kapriolen onder, naast, op en met hun vleugel voeren het publiek langs onge wone improvisaties en persiflages op klassieke thema's, met uitstapjes naar folklore en jazz. In alle toonaarden gaan de heren virtuoos en humoristisch het gevecht aan. Met als enig doel: The Perfect Con cert, een bruisende show gemaakt voor een breed publiek, die aan klas sieke muziek een hele nieuwe dimen sie geeft. Stenzel Kivits bestaat uit Tiny van den Eijnden en Wilbert Kivits. Twee heren die vooral bekendheid genieten buiten de landsgrens, waar het Nederlandse Music Comedy Veen een groot publiek kent. Afgelo- de voorstelling van Stenzel Kivits Wie zichzelf terugziet op de foto, kan dankzij het pionierswerk van Hans pen weken kon men twee vrijkaarten door zich met hen te laten fotografe- contact opnemen met de schouwburg Liberg, Mini Maxi en Herman van winnen bij Schouwburg Venray voor ren. Op deze foto staan de winnaars. via telefoon (0478)530999. Zeventien leden van taekwondover eniging Oh Do Kwan in Venray heb ben examen gedaan voor een hogere graduatie. De examenonderdelen waren onder meer tuls, stap-sparring, spar ren en breektechniek. Van de deelne mers konden Pippa Tutschek, Benay Altin en Yassin Najja een technisch een hoger niveau aan, omdat ze een erg goed examen aflegden. Zij mogen dan ook een graduatie overslaan. De geslaagden: Witgele band: Son Li Soe, Gevher Duram en Roshni Sewkaransing Gele band: Pippa Tutschek en Jenny Ge. Geelgroen band: Yassin Najja Groene band: Mert Sarac, Sandeep Kanhaisingh, Lisa Ge en Baran Altin Groenblauwe band: Benay Altin en Willem Schmitz, Blauwe band: Martijn van der Zwet Rode band: Jason Filon, Steven Ge en Kendra Jacobs. Tijdens het tweede voorjaar- stoernooi voor de Grand Slam Jeugdbridgetrofee gingen de mini- 2 bridgers uit Venray met het ere metaal aan de haal. Max Vroomen en Felix van der Heijden lieten het deelnemersveld flink achter zich met een uitermate mooie score van bijna 64 procent. Deze leerlingen van basisschool De Keg weten inmiddels precies waar het om gaat: de manche bieden als die gehaald kan worden, en vooral bij tegenspel je tegenstanders down spelen, daar scoor je mee! Speelplan maken en verliezers of vaste slagen tellen dus. Dat ze dit kunstje behoorlijk onder de knie hebben bleek afgelopen zon dag ook wel toen ze na iedere ronde even verslag kwamen uitbrengen wat er aan de tafel was gebeurd en zelf al heel goed konden inschatten of ze goed scoorden of niet. De thuis reis werd aanvaard in feeststemming, en de individuele rangorde van de Grand Slambokaal heeft weer flinke verschuivingen laten zien. Stonden Luc Tijssen en Luuk Allards na hun winst op het vorige toernooi boven aan met 25 punten, nu leverde het de vijfde plaats op met 19 punten, waar mee ze in totaal op 44 punten staan. Vroomen komt met zijn negende plaats van vorige keer op een totaal van 34 punten. Van der Heijden stond al wat hoger door zijn derde plaats in Alphen aan den Rijn met partner Finn Vullings met en stijgt met de behaalde eerste plaats nu naar 48 punten. Het volgende toernooi dat meetelt voor de Grand Slampbokaal is op 29 maart in Apeldoorn, op 22 maart is er nog eerst het Nederlands Scholenkampi oenschap minibridge en Nederlands pupillen-, aspiranten- en juniorenkam pioenschap in Utrecht. De zestienjarige Jessie Wismans van Sportinstituut Verhagen in Venray is in Nijmegen tweede geworden op de Nederlands kampioenschappen -20 jaar in de gewichtsklasse -48 kg. Jessie Wismans straalt op hetpodiu Wismans begon met een vrij lot en stroomde daarmee door naar de twee de ronde. In de tweede ronde kwam ze tegen Kimberley Sterk. Ze won vrij gemakkelijk met een armklem. In de derde ronde won ze van Jullia van der Molen. In de finale kwam ze uit tegen regerend Nederlands kampioen Mandy Tjokroatma. Wismans verloor deze partij en werd dus tweede. Kunstencentrum Jerusalem in Ven- ray start in maart met een aantal korte cursussen en workshops. Het is een programma voor beginners en gevor derden. Vanwege de drukbezochte cursus portrettekenen en schilderen is er in het voorjaar ook de mogelijk heid om op maandagmorgen zes les sen portret te volgen; hiervoor is geen ervaring vereist. Docent is Jeanny van Lieshout. Ook kan men de korte cur sus digitale fotografie voor beginners volgen. Dit is een ideale cursus om voor de vakantie alles te leren over came ra's en fotografie in al zijn vormen. Dit alles onder leiding van fotograaf en docent Brendan van den Beuken. Nieuw in het aanbod is de korte cur sus grafiek op zaterdag: diepdruk en hoogdruk, interessant voor beginners en gevorderden. Een specialisatie in een techniek die lang niet iedereen meer beheerst, maar waar docent Roel Sanders in thuis is. Op de nieuwe grote etspers kunnen etsen van for maat letterlijk en figuurlijk afgedrukt worden. Op veler verzoek verzorgt Sanders ook de workshop Span je eigen doek op. De workshop keramiek, technolo gie en kleurmethodes in vogelvlucht op woensdagmorgen bestaat uit twee lessen waarin technieken van glazu ren en klei centraal staan. Deze cur sus wordt aangeboden door keramist Arjen Bakermans. In samenwerking met de afdeling Dans van het Kun stencentrum is er op zaterdagmorgen een cursus Dansend Model schilderen; voor deze cursus is enige ervaring wel vereist. Docent is Roel Sanders. Een ideale cursus voor de zelfstandige en erva- ren schilder, werken naar model in beweging. Uitvoerige informatie over het voorjaarsaanbod is te vinden op de site van het Kunstencentrum, klik ook eens in het fotoboek. Informatie is echter ook verkrijgbaar bij de balie van het Kunstencentrum of via www. kunstencentrumjerusalem.nl. Loop gerust even binnen, de komende maanden is er een doorlopende ten toonstelling van werk van de kinder cursussen tekenen en schilderen, vol wassenen keramiek, edelsmeden en tekenen en schilderen! yvm vrijkaarten voor Stenzel Kivits

Peel en Maas | 2009 | | pagina 28